7 مسدود کننده آدرس IP – بهترین خدمات رایگان و پولی

7 مسدود کننده آدرس IP


هر دستگاه متصل به اینترنت دارای آدرس IP است. دقیقاً مانند آدرسهای فیزیکی برای یافتن و مکاتبات با یکدیگر ، آدرسهای IP به دستگاههای متصل به اینترنت اجازه می دهند تا یکدیگر را پیدا کرده و ارتباط برقرار کنند. هر آدرس IP منحصر به فرد است ، بنابراین می توان از آدرس IP شما برای شناسایی شما و پیگیری فعالیت آنلاین خود استفاده کرد. علاوه بر این ، آدرسهای IP مکان تقریبی شما را نشان می دهند ، بنابراین می توانند توسط آنها برنامه ها ، وب سایت ها و سرویس ها برای ردیابی محل زندگی شما استفاده شوند. اگر می خواهید اطلاعات خود را خصوصی نگه دارید ، به مسدود کننده آدرس IP نیاز خواهید داشت.

ما توضیح خواهیم داد که چگونه آدرس IP شما را مسدود کنیم ، اما در ابتدا به انواع آدرس های IP می پردازیم. دو نوع آدرس IP وجود دارد: IPv4 و IPv6. بیشتر ما از IPv4 برای بیشتر فعالیت های آنلاین خود استفاده می کنیم ، اما IPv6 به عنوان جایگزینی در حال جذب است. هر دو کم و بیش به همان هدف خدمت می کنند ، اما IPv6 آدرس های بیشتری در دسترس است ، در حالی که آدرس های IPv4 به زودی خسته می شوند.

آدرس IPv4 مانند این است:

123.45.67.89

آدرس IPv6 مانند این است:

2001: 4860: 4860: 8888

مسدود کننده آدرس IP مانع از دیدن آن وب سایت ها و برنامه ها می شود که آدرس IP واقعی خود را با نقاب زدن آن با یک آدرس جدید ، مشاهده کنید. این کار معمولاً از طریق یک پروکسی انجام می شود ، که به عنوان واسطه بین رایانه یا تلفن هوشمند و بقیه اینترنت عمل می کند. انواع مختلفی از پراکسی ها وجود دارند ، و ما در اینجا چند مورد را پوشش خواهیم داد.

1. VPN

expressvpn android 2019 ssبرنامه ExpressVPN برای Android: اتصال ، مکانها و تنظیمات

ممکن است قبلاً این اصطلاح را شنیده باشید اما VPN چیست؟ مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN اتصال اینترنتی شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور واسطه در محلی که می خواهید انتخاب کنید. هر وب سایتی که بازدید می کنید یا برنامه ای که استفاده می کنید ، آدرس IP سرور VPN را به جای آدرس IP واقعی خود مشاهده خواهید کرد.

بسیاری از VPN های تجاری از آدرس های IP مشترک استفاده می کنند ، به این معنی که شما از همان آدرس IP مانند سایر کاربران VPN متصل به همان سرور استفاده می کنید. این یک لایه قابل توجهی از ناشناس بودن را اضافه می کند و ردیابی هر فعالیتی را برای یک کاربر واحد دشوار می کند.

گذشته از اینکه یک مسدود کننده آدرس IP هستید ، VPN امنیت آنلاین را بهبود می بخشد و می تواند به شما امکان دسترسی به محتوای آنلاین را بدهد که در غیر این صورت محدود به کشورها یا مناطق خاص است.

توصیه برتر ما ExpressVPN است, که سرورها را در 94 کشور جهان کار می کند. ExpressVPN در مورد امنیت و سرعت از منحنی در مقایسه با بیشتر VPN جلوتر است. استفاده از آن بسیار آسان است و پشتیبانی 24/7 مشتری را ارائه می دهد.

بهترین VPN برای مسدود کردن آدرس IP خود: ExpressVPN اطمینان می دهد که آدرس IP واقعی شما هرگز نشت نمی کند و با طیف گسترده ای از دستگاه ها کار می کند. همراه با 30 روز ضمانت برگشت پول بدون ریسک.

VPN ها می توانند به صورت رایگان یا رایگان پرداخت شوند ، اما بهترین راه این است که به دلیل نگرانی از حریم خصوصی و امنیت ، از پرداخت رایگان اجتناب کنید.

2. پروکسی SOCKS

Socks5 در مقابل VPN

پراکسی SOCKS شبیه VPN است ، اما لزوماً از هیچ رمزگذاری استفاده نمی کنند. این بدان معنی است که هر کسی که قبل از رسیدن به سرور پروکسی مانند ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ، می تواند بر روی اتصال شما متوقف شود ، می تواند بر فعالیت آنلاین شما نظارت کند. با این وجود ، یک پروکسی SOCKS آدرس IP شما را مسدود می کند تا طرف مقابل در یک اتصال فقط آدرس IP سرور پروکسی را ببیند.

SOCKS5 شامل پشتیبانی از رمزگذاری است ، اما این یک الزام نیست. رمزگذاری اتصال شما را کندتر اما امن تر می کند.

علاوه بر این ، برنامه های فردی برای استفاده از پروکسی SOCKS باید تنظیم شوند ، در حالی که تقریبا هر نرم افزاری با VPN کار می کند. تنظیمات برنامه مورد نظر برای استفاده از پروکسی را برای تنظیم آن بررسی کنید.

مانند VPN ها ، پروکسی های SOCKS می توانند رایگان یا پرداخت شوند ، اما پیشنهاد می کنم از موارد رایگان خودداری کنید.

3. پروکسی HTTP / S

برنامه افزودنی مرورگر Cyberghost

پروکسی HTTP و HTTPS اغلب به عنوان افزونه یا افزونه برای مرورگرهای وب مانند Firefox و Chrome بسته بندی می شوند. این پراکسی ها هنگام استفاده از مرورگر وب ، آدرس IP شما را مسدود می کنند ، اما برنامه های دیگر هنوز از یک اتصال مستقیم استفاده می کنند.

پراکسی های HTTP آدرس IP شما را از وب سایت هایی که بازدید می کنید پنهان می کنند ، اما اتصال رمزگذاری نشده است.

پراکسی های HTTPS شامل رمزگذاری SSL هستند ، بنابراین کمی ایمن تر هستند. این موارد گاهی به VPN گفته می شود.

اشکال در پروکسی HTTPS این است که آنها فقط بر ترافیک وب تأثیر می گذارند. حتی اگر فقط از یک مرورگر وب استفاده می کنید ، می توانید DNS ، WebRTC یا انواع دیگر ترافیک را به خارج از پروکسی ارسال کنید ، که می تواند برای تعیین آدرس IP واقعی یا موقعیت مکانی شما استفاده شود. اگر می خواهید از این امر جلوگیری کنید ، توصیه می کنیم مانند VPN ضد نشتی استفاده کنید ExpressVPN.

4- پروکسی SSH

ssh-2

پراکسی های SSH بسیار رایج نیستند ، اگرچه ما مقاله ای به شما ارائه می دهیم که چگونه می توانید یک مورد را برای خود تنظیم کنید. پروکسی SSH همچنین به نام تونل SSH ، اتصال اینترنت شما را از طریق سرور پروکسی با استفاده از پروتکل SSH هدایت می کند. SSH (Secure Shell) از رمزگذاری قوی استفاده می کند ، اما خیلی سریع نیست و بسیاری از برنامه ها و وب سایت ها ممکن است به درستی کار نکنند.

5. تور

دم در حال اجرا مرورگر مرورگر

Tor یک شبکه ناشناس است که اتصال به اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سری گره های تصادفی عبور می دهد ، که در اصل سرورهای پروکسی هستند که توسط داوطلبان اداره می شوند. هر بار که به یک وب سایت یا برنامه وصل می شوید ، اتصال شما چندین بار رمزگذاری می شود و حداقل از سه گره مختلف عبور نمی کند. هر گره لایه ای از رمزنگاری را جدا می کند تا اینکه به "گره خروج" برسد.

وب سایت ها و برنامه ها فقط آدرس IP گره خروجی را مشاهده می کنند. هیچ گره ای در زنجیره نمی تواند مقصد ، منبع یا محتوای ترافیک اینترنت را کنترل کند ، و به طور موثر آدرس IP شما را از snoopers مسدود می کند.

Tor رایگان است اما اشکالاتی دارد. بسیار کند است و فقط برای مرور اصلی وب مناسب است. از آن برای تورنت یا پخش فیلم HD استفاده نکنید. علاوه بر این ، Tor اغلب با فعالیت های جنایی در وب تاریک همراه است ، بنابراین استفاده از آن ممکن است پرچم های قرمز را برای ISP یا اجرای قانون شما بالا ببرد..

همچنین مشاهده کنید: بهترین VPN برای Tor

6. IPv6 یا IPv4 را غیرفعال کنید

برای دسترسی به اینترنت ، حداقل به یکی از این موارد فعال نیاز دارید. می توانید آدرس IPv6 یا آدرس IPv4 خود را مخفی کنید ، اما هر دو از این روش استفاده نمی کنند.

همه وب سایت ها ، برنامه ها و خدمات بسیار با IPv4 کار می کنند ، بنابراین می توانید آدرس IPv6 خود را به سادگی با غیرفعال کردن آن در تنظیمات اینترنت دستگاه خود مسدود کنید.

غیرفعال کردن IPv4 ممکن است در شرایط خاصی کار کند که IPv6 یک جایگزین مناسب است ، اما انتظار نداشته باشید همه چیز در وب به طور عادی و بدون آن کار کند.

7. برای مخفی کردن آدرس IP خصوصی خود از یک فایروال NAT استفاده کنید

یک فایروال NAT آدرس IP عمومی شما را مسدود نمی کند ، اما آدرس IP خصوصی شما را پنهان می کند. همه دستگاه های متصل به روتر با قابلیت NAT یک آدرس IP عمومی را به اشتراک می گذارند.

اگر از طریق روتر بی سیم به اینترنت متصل شوید ، به احتمال زیاد پشت یک فایروال NAT قرار دارید. به عبارت ساده تر ، یک فایروال NAT به چندین دستگاه در همان شبکه اجازه می دهد تا از همان آدرس IP عمومی اما آدرس های IP منحصر به فرد خصوصی استفاده کنند. ترجمه آدرس شبکه (NAT) درخواست ها و داده ها را از آدرس های IP خصوصی دستگاههای جداگانه به مقصد آنلاین خود تحت آدرس IP عمومی روتر ارسال می کند.

فایروال های NAT آدرس IP محلی شما را از طریق رایانه های دیگر در اینترنت مسدود می کنند و از ایجاد ارتباطات ناخواسته جلوگیری می کنند. هرگونه ترافیکی که بدون مشخص کردن آدرس IP محلی به روتر برسد ، دور ریخته می شود. آدرس IP عمومی روتر شما با این وجود هنوز قابل مشاهده خواهد بود.

نمی توانید ISP خود را از دیدن آدرس IP خود مسدود کنید

برای اتصال به اینترنت ، باید یک آدرس IP داشته باشید. از آنجا که آدرس های IP توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی رد می شوند ، مسدود کردن آدرس IP شما از ISP ممکن نیست.

اگر هدف شما این است که از ISP خود در اتصال به اینترنت جلوگیری کنید ، بهترین گزینه در این لیست یک VPN است. یک VPN تمام ترافیک اینترنت را قبل از ترک دستگاه شما رمزگذاری می کند. ISP شما هنوز هم می تواند آدرس IP شما را ببیند ، اما نمی تواند محتویات داده های رمزگذاری شده را رمزگشایی کند. VPN هنوز آدرس IP شما را از طرف های دیگر در اینترنت مانند وب سایت ها و برنامه ها مسدود می کند.

اگر این مسیر را طی می کنید ، حتماً یک ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که فعالیتهای آنلاین شما را ذخیره نمی کند.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − 34 =