AIM قطع شد ، این گزینه های امن را امتحان کنید

AIM قطع شد ، این گزینه های امن را امتحان کنید

در دسامبر سال 2017 ، AOL Instant Messenger (AIM) به خوبی خاموش شد. مورد توجه بسیاری از افراد ، این اولین بستر ارائه پیام فوری آنلاین بوده و طول عمر آن بیش از دو دهه بیشتر شده است. بسیاری از آنها به خاطر شرم آور بودن نام صفحه نمایش و پیوند دادن خطوط تلفن والدینشان یادآوری می کنند ، اما مطمئناً همه چیزهای خوب باید به پایان برسد. با برنامه های پیام رسانی دیگر که در مرکز برنامه قرار داشتند ، زمان آن بود که پرده ها را در دوره AIM ترسیم کنیم.

خوشبختانه ، بسیاری از گزینه های دیگر در آنجا آمده اند تا بتوانند AIM را به عنوان سیستم پیام رسان مورد علاقه همه جایگزین کنند. در واقع ، در طول سقوط مداوم آن در سال های اخیر ، بسیاری از موارد دلخواه از قبل ظاهر شده اند ، از جمله واتس اپ ، مسنجر و تلگرام. در حالی که بسیاری از این سیستم ها امنیت برتر از AIM را ارائه می دهند ، هرکدام دارای مجموعه ای از جوانب و منافع خاص خود هستند.

در این پست ، ده گزینه دیگر برای AIM آشکار خواهیم کرد و آنچه را که آنها ارائه می دهند را شرح خواهیم داد. از آنجا که ما حریم خصوصی و امنیت را بسیار جدی می گیریم (و معتقدید که شما نیز باید) ، ما بر جنبه های هر پلتفرم تأکید بیشتری خواهیم کرد. بیایید شروع کنیم!

چه باید در گزینه های AIM جستجو کرد

قبل از اینکه به گزینه های انتخابی خارج از کشور بپردازیم ، به مهمترین چیزهایی خواهیم پرداخت که هنگام انتخاب موارد مناسب برای شما جستجو می کنیم.

امنیت و حریم خصوصی

در خط مقدم امنیت و حریم خصوصی است. گذشته از اولین برنامه پیام رسانی برای به دست آوردن جذابیت گسترده ، AIM خود را به ارائه پیام های رمزگذاری شده مفتخر کرد. اگرچه ، این ابرداده از قبیل زمان ورود به سیستم و آدرس IP کاربر استفاده شد.

مانند هر برنامه دیگری که امروز از آن استفاده می کنید ، می خواهید بدانید که چگونه اطلاعات شما به کار گرفته می شود. سیستم های پیام رسانی نه تنها از طریق رهگیری مورد تهدید قرار نمی گیرند ، بلکه این خطر وجود دارد که سایر جزئیات شخصی نیز بتوانند در دست اشتباه قرار گیرند.

مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است که آیا بستر انتخابی شما رمزگذاری نهایی را ارائه می دهد یا خیر. با استفاده از این ویژگی ، فقط فرستنده و گیرنده می توانند محتوای هر پیام را مشاهده کنند. در حالت ایده آل ، حتی شرکتی که صاحب برنامه است ، نمی تواند آنچه در آنجاست را ببیند. خوب است که اطمینان حاصل کنید که چاپ کوچک را بخوانید. برخی از برنامه ها رمزنگاری به پایان را تبلیغ می کنند اما در واقع فقط برخی از رسانه ها را رمزگذاری می کنند و نه برخی دیگر. به عنوان مثال ، متن و عکس ممکن است رمزگذاری شوند اما تماس صوتی یا تصویری نباشد.

محتوای پیام ها تنها چیزی نیست که ممکن است بخواهید از آن محافظت کنید. برخی از ارائه دهندگان ، ابرداده هایی مانند شناسه فرستنده و گیرنده و زمان ارسال هر پیام را وارد می کنند. اگر این پرونده ها ذخیره شده باشند ، آنها به طور بالقوه می توانند توسط اشخاص ثالث تحویل داده یا در غیر این صورت دسترسی پیدا کنند. این موارد ممکن است شامل اجرای قانون ، تبلیغ کنندگان یا هکرها باشد.

یکی دیگر از ویژگی های فروش بزرگ برخی از سیستم های پیام رسانی این است که آنها منبع باز هستند. این بدان معنی است که هر کسی می تواند کد خود را بررسی کند و در واقع بسیاری از بازیکنان بزرگ توسط کارشناسان امنیت صنعت مورد بررسی قرار گرفته اند.

محبوبیت و کاربردی بودن

امنیت و حفظ حریم خصوصی به کنار ، بسیاری از عوامل دیگر در تصمیم شما تأثیر می گذارد که بهترین سیستم برای استفاده کدام یک است. اگر این برای استفاده شخصی باشد ، یکی از اولین سؤالاتی که از خودتان می پرسید ، بدون شک این خواهد بود که "دوستان من از چه کسانی استفاده می کنند؟" این مهم است زیرا بیشتر برنامه ها به فرستنده و گیرنده نیاز دارند که یک حساب کاربری داشته باشند.

موارد دیگر ، باید مطمئن شوید که این سیستم عامل دارای مشتری است که با دستگاهی که از آن استفاده می کنید سازگار است. به عنوان مثال ، برخی فقط برنامه های iOS و Android ارائه می دهند و نمی توان از آنها با رایانه رومیزی استفاده کرد. در همان خطوط ، اگر تمایل دارید به طور مرتب بین دستگاه ها جابجایی کنید ، باید بدانید که آیا مکالمات می توانند بین آنها همگام شوند.

ملاحظات دیگر

سرانجام ، سیستمهای مختلف مجموعه ای از ویژگیهای مختلف را در اختیار شما قرار می دهند که شاید شما آن را مهم یا مهم بدانید. به عنوان مثال ، اگر دوست دارید فیلم ها را به اشتراک بگذارید ، باید بدانید که از چه نوع رسانه پشتیبانی می شود. برخی از ارائه دهندگان نسخه های مختلفی را برای کاربران مشاغل یا شرکت های دارای منابع قدرت اضافی مانند ظرفیت اشتراک فایل بزرگ و تماس های کنفرانس ارائه می دهند. در این یادداشت ، هزینه در نظر گرفتن نیز وجود دارد. در حالی که بیشتر خدمات استفاده شخصی رایگان هستند ، ممکن است شما مجبور به پرداخت حق بیمه گزینه های غنی از ویژگی شوید.

10 گزینه جایگزین امن برای AIM

تعداد زیادی از برنامه های پیام رسانی برای انتخاب وجود دارد و یکی از موارد مناسب برای شما واقعاً به نحوه برنامه ریزی استفاده از آن بستگی دارد. همانطور که گفته شد ، در صدر لیست ویژگی های ضروری رمزگذاری نهایی است. همه برنامه های موجود در لیست این موارد را برای آنها در نظر گرفته است. علاوه بر این ، همه آنها چیز کمی متفاوت برای ارائه دارند. بیایید نگاهی بیندازیم که از هرکدام می توان انتظار داشت!

1. سیگنال

صفحه اصلی سیگنال

Signal یک نرم افزار پیام رسانی رایگان مشهور و بسیار مورد توجه توسط معتبر Open Whisper Systems است. در صفحه اصلی سایت خود ، این شرکت با افتخار تأیید خود را توسط ادوارد اسنودن مشهور سکوهای معروف و مدافع حریم خصوصی نشان می دهد..

یكی از مهمترین موارد این است كه منبع آزاد است. این بدان معنی است که هر متخصص می تواند به نرم افزار دسترسی پیدا کند و صلاحیت آن را بررسی کند. از رمزگذاری درجه نظامی با کلیدهای جدید AES که برای هر پیام استفاده می شود ، استفاده می کند.

برنامه ها برای Android ، iOS ، MacOS ، Windows و Linux در دسترس هستند. آنها از متن ، صدا ، فیلم ، تصاویر ، اسناد و گروه ها پشتیبانی می کنند. یکی از ویژگیهای مفید - که توسط تعداد معدود دیگری در این لیست ارائه شده است - امکان تنظیم فواصل مشخص برای ناپدید شدن پیام ها است. علاوه بر این ، هر مکالمه دارای یک "شماره ایمنی" است که به شما امکان می دهد صحت ارتباط امن شما را بررسی کنید.

2. WhatsApp

وب سایت واتس اپ.

شکی نیست که WhatsApp برنده در جبهه محبوبیت است و از ژوئیه سال 2017 1.3 میلیارد کاربر دارد. این برنامه رایگان که متعلق به فیس بوک است ، از آوریل 2016 از پروتکل مشابه سیگنال استفاده کرده است. یعنی به همان اندازه امن است.

همانطور که در خط مشی رازداری WhatsApp بیان شده است ، اطلاعات استفاده و گزارش را جمع آوری می کند. این بدان معناست که اگرچه محتوای پیام ها را نمی تواند بخواند ، اما داده های اتصال ، از جمله آدرس IP شما را ذخیره می کند. از این گذشته ، مطالعات اخیر حاکی از آن است که در نرم افزار WhatsApp آسیب پذیری وجود دارد که می تواند هکرها را قادر به ورود به چت های گروه خصوصی کند. اگرچه ، واتس اپ منکر این امر عملی است. به علاوه ، این اولین بار نیست که آسیب پذیری های واتس اپ این خبر را منتشر می کند.

این برنامه شامل تماس صوتی و تصویری و همچنین متن ، فیلم ، تصویر و پیام رسانی صوتی است. دارای دوربین داخلی و ضبط صدا است ، بنابراین برای ارسال رسانه نیازی به تغییر برنامه ها ندارید. ظرفیت اسناد 100MB است. گپ های گروهی می توانند حداکثر 256 نفر را در خود جای دهند و می توانید گپ ها را در دستگاه ها همگام سازی کنید. قابل ذکر است که همگام سازی در دستگاه ها چیزی نیست که با نسخه رمزگذاری شده پیام دیگر فیس بوک ، مسنجر قابل انجام باشد..

نسخه های مربوط به Android ، iOS ، Windows ، MacOS و Windows Phone در دسترس هستند. علاوه بر این ، می توانید با اسکن کردن کد QR با تلفن خود به مکالمات از طریق واتساپ وب دسترسی پیدا کنید. واتس اپ یک نسخه تجاری برای Android ارائه می دهد که بیشتر به صاحبان مشاغل کوچک مربوط می شود.

3. تلگرام

صفحه اصلی تلگرام.

تلگرام در حال حاضر اخبار خود را برای ورود به بازار cryptocurrency خبر می دهد. اما قبل از آن ، به عنوان خالق یک سیستم پیام رسانی رایگان و بسیار مورد استفاده ، به رسمیت شناخته شد.

درخواست های این برنامه شامل سهولت استفاده و توانایی همگام سازی آن در دستگاه ها است. این دستگاه می تواند انواع مختلفی از رسانه ها ، از جمله عکس ، فیلم و فایل را کنترل کند. از این پتانسیل در یک محیط تجاری با توانایی ایجاد گروه هایی تا 75000 عضو استفاده بالقوه دارد. می توانید پیام ها را با استفاده از یک تایمر نابود کرده یا رسانه را در ابر ذخیره کنید. برنامه ها برای Android ، iOS ، Windows Phone ، Windows ، MacOS و Linux موجود است ، یا می توانید از طریق وب وارد شوید.

وقتی امنیت برقرار می شود ، تلگرام ادعا می کند "نسبت به پیام رسان های بازار انبوه مانند واتس اپ و لاین" از امنیت بیشتری برخوردار است. " رمزنگاری نهایی را به شما ارائه می دهد ، اما نه به طور پیش فرض. شما باید از ویژگی "گپ های امن" استفاده کنید و سپس امکان همگام سازی در دستگاه ها را از دست خواهید داد.

4. سیروس

وب سایت Ceerus.

شرکت بریتانیا SQR Systems شرکت Ceerus را به مشتری و شرکتهای دولتی بازاریابی می کند ، بنابراین برای کاربران فردی گزینه ای نیست. با این حال ، امن است. این برنامه رمزگذاری نهایی را برای صدا ، فیلم و پیام رسانی ارائه می دهد و از Mikey-Sakke مورد تایید دولت انگلیس برای مدیریت کلید استفاده می کند. اگرچه با توجه به درخواست های اخیر دولت انگلستان ، تایید آن ممکن است بهترین امتیاز فروش نباشد.

ویژگی اصلی دیگر Ceerus استفاده از فشرده سازی برای اطمینان از خدمات قابل اطمینان تر است. با این کار ، شما نباید مشکلات تأخیری را تجربه کنید که بسیاری دیگر از سرویس های صوتی و تصویری به آن دچار هستند.

می توانید از برنامه استاندارد استانداردی که برای iOS و Android در دسترس است استفاده کنید یا هزینه صدور مجوز بپردازید و برنامه دلخواه خود را برای متناسب با مشاغل خود ایجاد کنید.

5. پویوات

صفحه اصلی Pryvate.

Pryvate ادعا می کند "تنها بستر کاملاً ایمن برای رمزگذاری تلفن همراه است که به ارتباطات تجاری و شخصی اجازه می دهد خصوصی و از هک شدن بمانند." ).

Pvrvat ادعا می کند که هیچ گونه ارتباطی از هیچ گونه ارتباطی درج نمی کند ، زیرا به هیچ گونه اطلاعاتی دسترسی نخواهد داشت. با Pryvate ، پیام ها ، تصاویر و تماس های صوتی رایگان است. اگر می خواهید مکالمه ویدیویی اضافه کنید ، هزینه آن 5.62 دلار (3.96 پوند GBP) در هر ماه خواهد بود. این طرح شامل سایر ویژگی ها از جمله ایمیل خصوصی و انتقال و ذخیره فایل ایمن است.

6. سکوت

وب سایت Silence.

Silence (سابقاً SMSSecure) یکی دیگر از نرم افزارهای منبع باز است که رمزنگاری نهایی را ارائه می دهد. مشابه واتس اپ ، پروتکل رمزنگاری سیگنال را تصویب کرده است. سکوت اطلاعات شخصی را جمع آوری یا انتقال نمی دهد. فقط مخاطبین را می خواند اما هرگز آنها را از دستگاه منتقل نمی کند.

در حال حاضر ، این برنامه برای اندروید در دسترس است و فقط برای پیام رسانی SMS / MMS کار می کند. این فریاد بسیاری از رقبا که پیام رسانی و تماس های چندرسانه ای و سایر ویژگی های یکپارچه ارائه می دهند ، بسیار فریاد آور است. از طرف مثبت ، این برنامه رایگان است اما کمکهای بیت کوین را می پذیرد.

7. تلفن خاموش

صفحه اطلاعات تلفن خاموش.

Silent Circle شاید به خاطر محصول پرچمدار خود یعنی Blackphone ، تلفن هوشمندی باشد که کاملاً با حفظ حریم خصوصی در ذهن ساخته شده است. همین شرکت مدیریت امنیت را در قالب مدیریت خاموش و سیستم پیام رسانی ایمن به نام Silent Phone ارائه می دهد.

برنامه ها برای iOS و Android و همچنین سیستم عامل خاموش (نرم افزار مبتنی بر Android خود Silent Circle) موجود است.

این برنامه به شما امکان ارسال پیام های متنی و برقراری تماس صوتی و تصویری از جمله تماس های کنفرانس با حداکثر شش نفر را می دهد. پرونده هایی با اندازه 100 مگابایت قابل ارسال و دریافت هستند. این شامل یک ویژگی قابلیت سوختگی است که بدان معنی است که هنگام حذف پیام ، انتخاب می کنید.

این گزینه مناسب برای کسانی است که به دنبال حداکثر حریم خصوصی هستند ، اما با قیمتی همراه هستند. اگر می توانستید هزینه کمتری یا گزینه رایگان را تسویه کنید ، با 9.95 دلار (7.00 پوند دلار) در هرماه وزن کنید..

قبل از اینکه ما حرکت کنیم ، یک چیز دیگر وجود دارد که این یکی را باید ارائه دهد. به عنوان یک افزودنی ، می توانید با تماس های معمولی از تلفن Silent استفاده کنید. این یعنی وقتی با شماره تلفن همراه یا تلفن ثابت تماس می گیرید. پایان تماس شما رمزگذاری می شود ، بنابراین لازم نیست نگران استراق سمع باشید.

8. ویکر

وب سایت Wickr.

ویکر بسته به نیاز شما سه محصول پیام رسان ارائه می دهد. Wickr Me برای استفاده های فردی ، Wickr Pro برای مشاغل و Wickr Enterprise برای شرکتهای بزرگتر وجود دارد. اولین نسخه رایگان است ، و نسخه های کسب و کار با 25 دلار (17.60 پوند GBP) برای هر کاربر در هر ماه شروع می شود. با iOS ، Android ، Windows ، Mac و Ubuntu سازگار است.

نرم افزار رمزنگاری نهایی به Wickr منبع باز است و برای بررسی عمومی در دسترس است. در واقع ، توسط کارشناسان امنیت اطلاعات تأیید شده است. سیاست حفظ حریم خصوصی صریحاً بیان می کند که هیچ ابرداده ای را ذخیره نمی کند ، بنابراین هرگز لازم نیست نگران هر گونه اطلاعاتی باشید که فاش می شود..

مشابه سایر افراد موجود در این لیست ، این برنامه دارای یک ویژگی خود تخریب است که توسط این ارائه دهنده لقب "ماندگاری ماندگار" گرفته شده است. "این به شما امکان می دهد تا زمان دسترسی پیام ها و پرونده های خود را کنترل کنید. Wickr با رازداری کامل رو به جلو و عقب عمل می کند به گونه ای که به هیچ یک از محتوای کاربر نمی توان دسترسی پیدا کرد. هر پیام یا تماس یک کلید جدید ایجاد می کند.

Wickr Pro برخی از ویژگی های اضافی را ارائه می دهد. این امر تأیید هویت مخاطب را فراهم می کند که به کاربران هشدار می دهد در صورت عدم تأیید مخاطب باید تماس بگیرند. این یک گزینه اتاق امن است و امکان به اشتراک گذاری پرونده ها به اندازه 5 گیگابایت را فراهم می کند.

9. مسنجر

صفحه اطلاعات مسنجر.

مشابه تلگرام ، با استفاده از تنظیمات پیش فرض ، فیسبوک مسنجر رمزگذاری نشده است. در عوض ، می توانید ویژگی ای با عنوان "پیام های مخفی" را فعال کنید که باعث می شود پیام های شما از رهگیری محافظت شود. از آنجا که رمزگذاری در سطح دستگاه اتفاق می افتد ، نمی توانید پیام های مخفی را در چندین دستگاه مشاهده کنید. چه چیز دیگری ، پیام رسانی گروهی با رمزگذاری پایان تا پایان پشتیبانی نمی شود.

اگر ویژگی مخفی را به صورت دستی روشن نکنید ، تمام پیام های شما در سرورهای فیس بوک ذخیره می شوند. هنوز هم با وجود 1.2 میلیارد کاربر از آوریل 2017 ، ممکن است خود را مجبور به استفاده از این برنامه رایگان توسط دوستان کنید. برنامه ها را می توان برای iOS ، Android و ویندوز فون بارگیری کرد و به پیام ها می توان به صورت آنلاین دسترسی پیدا کرد.

10. ترما

وب سایت Threema.

Threema احتمالاً یکی از ایستاده ترین سیستم های موجود در این لیست از نظر آنچه ارائه می دهد. در سطح ، مانند دیگران است که پیام ها ، تماس های صوتی ، چت های گروهی و پرونده ها را رمزگذاری می کند.

یکی از بزرگترین قرعه کشی این برنامه این است که یک Threema ID تصادفی ایجاد می کند. نیازی نیست شماره تلفن یا آدرس ایمیل را به آن پیوند دهید مگر اینکه بخواهید افراد بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند. سایر اطلاعات مانند گروه ها و لیست های تماس فقط در دستگاه کاربر قرار دارند و پیام ها بلافاصله پس از تحویل حذف می شوند. هیچ ابرداده ای جمع آوری نشده است.

کتابخانه رمزنگاری Threema منبع باز است و برای بررسی در دسترس است. این پلتفرم با iOS ، Android و Windows Phone قابل استفاده است و Threema Web به این معنی است که می توانید پیام ها را در هر زمان به صورت آنلاین مشاهده کنید. اگر به دنبال کاری برای تجارت هستید ، Threema Work وجود دارد که از 1.40 CHF (1.48 دلار USD یا 1.04 پوند GBP) در ماه شروع می شود..

مطمئناً همه این سیستم عامل ها از قابلیت های AIM فراتر می روند. احتمالاً چند مورد برای خودتان امتحان کرده اید. بسیاری از این شبکه ها با گذشت زمان تغییر خواهند کرد ، به ویژه هنگامی که دولت ها مقررات جدیدی راجع به حریم خصوصی و نظارت اعمال می کنند.

به همین ترتیب ، مهم است که از آنچه در دنیای امنیت داده ها اتفاق می افتد پشیمان شوید و گزینه پیام رسانی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. آیا دوستان یا همکاران شما از پیروی از خواستگاری دریغ دارند؟ اکنون شما با تمام اطلاعات مورد نیاز برای ترغیب آنها به تغییر مسلح هستید!

نکاتی برای حفظ امنیت و حفظ ارتباطات

گذشته از اینکه به دنبال یک سیستم پیام رسانی ایمن باشید ، چند کار دیگر وجود دارد که می توانید ارتباط خود را ایمن و خصوصی نگه دارید:

  • از VPN استفاده کنید: VPN ترافیک شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور واسطه مسیریابی می کند. این بدان معناست که دیگر فعالیت شما توسط IP یا اشخاص ثالث قابل ردیابی نیست. گزینه های رایگان زیادی در دسترس است ، اگرچه برنامه های پرداخت شده معمولاً بسیار برتر هستند و شما را خیلی پس انداز نمی کنند.
  • ایمیل خود را رمزگذاری کنید: حتی اگر از سیستم پیام رسانی برای برخی از ارتباطات استفاده می کنید ، به احتمال زیاد شما از دیگران ایمیل استفاده می کنید. رمزگذاری ایمیل شما محتوای آن را ویرایش می کند به گونه ای که حتی اگر آن را نیز رهگیری کنید ، فقط توسط گیرنده مورد نظر قابل خواندن است..
  • از رمزهای عبور قوی تر استفاده کنید: با گذرواژه های زیادی که باید به خاطر بسپارید ، استفاده از همان اعتبارنامه یا یادآوری آسان آن وسوسه انگیز است. بدیهی است ، این باعث می شود امنیت حساب شما به خطر بیفتد. ارزش ایجاد رمزهای عبور قدرتمند و احتمالاً استفاده از یک مدیر رمز عبور برای کمک به شما در پیگیری دارد.
  • هنگام مسافرت بهترین شیوه ها را دنبال کنید: چه در هنگام مسافرت از فضای مجازی استفاده کنید و چه از طریق WiFi عمومی دسترسی داشته باشید ، ارتباطات در معرض خطر است. برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی بهترین اقدامات را دنبال کنید. این فقط برای رفتن به خارج صدق نمی کند؛ حتی استفاده از وای فای در Starbucks محلی شما می تواند شما را آسیب پذیر کند.

"ارسال پیامک"توسط کیت روپر تحت مجوز CC BY 2.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1

Adblock
detector