چگونه می توان مجوزهای برنامه Android خود را ایمن کرد

چگونه می توان مجوزهای برنامه Android خود را ایمن کرد

چند بار در دستگاه Android خود سوالی در مورد اینکه آیا می خواهید به برخی از برنامه ها یا موارد دیگر دسترسی داشته باشید ، از دستگاه سؤال می کنید؟ این پنجره کوچک آنقدر زیاد ظاهر می شود که بسیاری از افراد بدون اینکه فکر دوم کنند ، روی "مجاز" کلیک می کنند. آیا می دانید چه تعداد برنامه به اطلاعات شخصی خود دسترسی پیدا کرده اید؟ اگرچه امیدوار هستید که صاحبان برنامه از این دسترسی سوء استفاده نکنند ، با اتهاماتی که علیه شرکتهای داده گرسنه مانند Facebook وجود دارد ، شما نمی توانید خیلی مراقب باشید.

خوشبختانه ، با کمی دانش ، می توانید با تغییر دستی تنظیمات خود ، برای ایمن سازی دستگاه Android خود قدم بردارید. در این پست ، ما توضیح می دهیم که چگونه فقط این کار را انجام دهیم.

نحوه کشف مجوزهای برنامه

جمع آوری اطلاعات در مورد مجوزهایی که برنامه های شما دارند ، آسان است. ابتدا ، به تنظیمات صفحه نمایش به پایین بروید دستگاه بخش و سپس روی ضربه بزنید برنامه ها.

مجوزهای برنامه Android 1

صفحه بعدی تمام برنامه های تلفن شما را لیست می کند.

مجوزهای برنامه Android 2

برای دیدن همه گزینه ها روی یک برنامه ضربه بزنید. انتخاب کنید مجوزها.

مجوزهای برنامه Android 3

اکنون می توانید مجوزهایی را که به برنامه های انتخاب شده اعطا کرده اید مشاهده کنید.

مجوزهای برنامه Android 4

برداشت مجوز از برنامه ها

سرویس های تلفن شما که برنامه ها می توانند مجوز دسترسی پیدا کنند عبارتند از:

 •         تقویم
 •         دوربین
 •         مخاطب
 •         محل
 •         میکروفون
 •         تلفن
 •         پیامک
 •         ذخیره سازی

اگر به یکی از این فروشگاه های داده یا خدمات دسترسی پیدا کردید ، می توانید با ضربه زدن روی کشویی کنار دسته مجوز ، آن مجوز را بگیرید..

دسته بندی مجوزها

هر یک از آن دسته از مواردی که در صفحه اجازه برای هر برنامه مشاهده می کنید نام یک برنامه نیست بلکه نام یک دسته از برنامه ها است. سیستم عامل آندروید شامل توابع دسترسی است که به برنامه های نوشتاری مستقل امکان دسترسی به خدمات سیستم عامل را می دهد. تعدادی کارکرد وجود دارد که هر یک از این دسته ها در آنها قرار دارند مجوزها صفحه دسترسی به.

دادن اجازه دسترسی به یکی از این دسته ها به برنامه ها امکان دسترسی به عملکردهای سیستم عامل را می دهد. Android شامل همه برنامه ها در "sandbox" است ، که یک محیط جدا شده است و آن برنامه ها را از سیستم عامل دور نگه می دارد. مجوزها از این معیار امنیتی عبور می کنند.

مجوزهای برنامه را پیکربندی کنید

می توانید نمای دیگری از مجوزهای برنامه خود را از طریق برنامه ها را پیکربندی کنید منو. برای حرکت به این مکان ، به قسمت بازگشت تنظیمات روی صفحه ضربه بزنید برنامه ها, و سپس نماد cog را در سرصفحه فشار دهید برنامه ها صفحه نمایش.

دسترسی به برنامه های Android را پیکربندی کنید

این به شما می دهد برنامه ها را پیکربندی کنید گزینه ها. روی ضربه بزنید مجوزهای برنامه برای ادامه.

دسترسی به مجوزهای برنامه Android

در صفحه مجوزهای برنامه گزینه ای را مشاهده می کنید که در لیست دسته بندی های مجوزهایی که با بررسی برنامه های فردی به آنجا رسیده اید در دسترس نیست. این است حسگرهای بدن دسته بندی. خطی در زیر هر گروه به شما می گوید که چه تعداد برنامه از آن مجوز برخوردار است و چند برنامه نصب شده روی تلفن شما می تواند به راحتی از آن مجوز استفاده کند. این پیام فرمت است X از برنامه های Y مجاز است جایی که ایکس تعداد برنامه های دارای دسترسی است و Y تعداد برنامه هایی با قابلیت استفاده از آن دسته از خدمات است.

  5 بهترین VPN برای پوکر آنلاین در سال 2023

برای دریافت لیستی از تمام برنامه هایی که آن اجازه را دارند ، روی یکی از این دسته ها کلیک کنید.

لیست دسته برنامه های Android

برای خاموش کردن دسترسی آن ، بر روی کشویی کنار دسته کلیک کنید. همه برنامه هایی که این مجوز را دارند ، آن دسترسی حذف شده است.

بازگشت در برنامه ها را پیکربندی کنید صفحه ، به پایین لیست مجوزها بروید. خواهید دید که آخرین مورد لیست نامیده می شود مجوزهای اضافی.

دسترسی به مجوزهای اضافی Android

در مجوزهای اضافی صفحه شما چهار گزینه را مشاهده خواهید کرد:

 •         اطلاعات خودرو
 •         پیوست های ایمیل را بخوانید
 •         پیام های فوری را بخوانید
 •         پیام های فوری بنویسید

اگر به گزینه ای ضربه بزنید که تعداد برنامه های مربوط به آن دسته را لیست کند 0 از 0, صفحه به دست آمده به سادگی خوانده خواهد شد بدون مجوز. اگر هر یک از آن دسته ها حداقل با یک برنامه از طریق تلفن شما استفاده شود ، ضربه زدن روی آن دسته به یک لیست برنامه منجر می شود که گزینه خاموش کردن هر استفاده را با یک نوار لغزنده به شما می دهد..

دسترسی برنامه به تنظیمات سیستم را انکار کنید

اگرچه این راهنما روی "مجوزهای برنامه" متمرکز شده است ، اما بدون اطمینان از تنظیمات سیستمی که به آنها اجازه دسترسی داده می شود ، کار تضمین تلفن شما کامل نخواهد بود. می توانید این تنظیمات را از طریق مشاهده کنید برنامه ها را پیکربندی کنید صفحه نمایش.

دسترسی به تنظیمات سیستم Android

روی ضربه بزنید تنظیمات سیستم را تغییر دهید برای ادامه. صفحه بعدی هر برنامه نصب شده روی تلفن شما را با پیامی نشان می دهد که آیا می تواند تنظیمات سیستم را تغییر دهد یا خیر.

تنظیمات سیستم Android را تغییر دهید

روی یکی از این برنامه ها ضربه بزنید تا یک کشویی را ببینید که به شما امکان می دهد برنامه را از دسترسی به تنظیمات سیستم مسدود کنید.

کشویی تنظیمات سیستم Android

ایده اجازه دسترسی برنامه ها به سیستم شما نگران کننده است. درک این که کدام تنظیمات به هر برنامه نیاز دارد دشوار است زیرا در صفحه ها قرار دارد. هیچ صفحه "تنظیمات" وجود ندارد که جزئیاتی را ارائه دهد.

جلوگیری از پوشش

بدافزارها می توانند به عنوان یک برنامه اصلی ماسک بکشند. ممکن است کلیک کنید اجازه تقاضا برای مجوزها بدون این که متوجه شوید نام برنامه که اصیل به نظر می رسد واقعاً یک برنامه غیرقانونی است که شامل عملکردی فریبنده است. چنین برنامه مخرب می تواند با تقلید از برنامه واقعی ، برنامه هایی را که می خواهید باز کنید و سپس روی آن پوشانید ، تشخیص دهد. این نوع برنامه ها برای جمع آوری مدارک تأیید اعتبار برای خدمات آنلاین واقعی طراحی شده اند. آنها می توانند با اطمینان از این موضوع که برنامه جعلی نسخه واقعی را که شما باز کرده اید ، به این هدف برسند.

به منظور انجام این ترفند ، نرم افزارهای مخرب باید به وضعیت همیشه در بالای همه برنامه های باز دسترسی پیدا کنند. می توانید این قابلیت را خاموش کنید. برگردید به برنامه ها را پیکربندی کنید صفحه نمایش.

دسترسی به پوشش اندرویدی

روی ضربه بزنید سایر برنامه ها را بکشید برای دیدن اینکه کدام برنامه ها می توانند صفحه را روی هم قرار دهند. در لیست زیر هر برنامه نصب شده را مشاهده می کنید و اینکه آیا می تواند دیگران را همپوشانی کند.

لیست پخش اندرویدی

برای حذف این مجوز ، روی برنامه ای که مجوز حذف آن را دارد ، روی آن ضربه بزنید. این کار شما را به صفحه ای می برد که در آن می توانید مجوز را با کشویی خاموش کنید.

  رمزنگاری کلید عمومی: این چیست ، چگونه کار می کند و نحوه استفاده از آن در رمزگذاری ایمیل و فایل

عواقب مجوز برنامه

حال اجازه دهید نگاهی به برخی از دسته هایی که ممکن است برنامه ها برای دسترسی به آنها بخواهیم بپردازیم. عواقب اعطای دسترسی می تواند بسیار مضر باشد.

مجوز پیام کوتاه

اگر به یک برنامه جدید اجازه می دهید دسترسی به پیام کوتاه, این ابزار جدید قادر خواهد بود به سیستم های پیام رسانی MMS و همچنین به هر برنامه پیامکی که در تلفن خود دارید ، دسترسی داشته باشید ، نه تنها یک ابزار پیام کوتاه پیش فرض که همراه با سیستم عامل Android باشد. علاوه بر این ، برنامه ای با مجوز دسترسی به پیام کوتاه می تواند تمام پیام هایی که در برنامه های پیام کوتاه ذخیره کرده اید را بخواند. همچنین می توانید پیام های دریافتی را رهگیری کرده و بخوانید (و احتمالاً تغییر دهید) و حتی اجازه ارسال پیامک از طریق تلفن شما نیز فراهم می شود.

مجوزهای تماس تلفنی

اجازه دسترسی به هرگونه سرویس ارتباطی در تلفن شما هدیه ای به هر بدافزار است که می خواهد با ارسال برنامه های Trojan به شما تکثیر شود. مخاطب لیست اگر کرم بتواند آن عفونت ها را از شما دور کند تلفن شماره ، هکری که ویروس اصلی را نوشت ، صرفه جویی زیادی می کند و همچنین هویت خود را پنهان می کند.

یک برنامه درآمدزایی مخرب با مجوز دسترسی عملکردهای تلفن شما می تواند با برقراری تماس های مکرر به شماره های حق بیمه متعلق به هکر ، صورتحساب شما را جمع کند و برای صاحبش یک پول درآورد.

مجوزهای دوربین

برنامه هایی که اجازه دارند به دوربین خود دسترسی پیدا کنید می توانید از فعالیتهای شما عکسهای گرفته شده ، عکس و فیلم از شما و دوستانتان بگیرید و آن پرونده های تصویری و تصویری را به نویسنده برنامه ارسال کنید. به طور مشابه ، اگر برنامه ای به میکروفون شما دسترسی داشته باشد ، هر وسیله ضبط روی تلفن شما می تواند دستکاری شود تا شما را بدون اطلاع شما ضبط کند.

مجوزهای موقعیت مکانی

ویژگی مکان از طریق تلفن شما می توانید هنگام دور بودن از خانه خود به سارقان بگویید و می تواند به صاحبان وب سایت ها و سرویس های محدود شده از محل بگویید که خارج از منطقه عملیاتی آنها هستید تا بتوانند شما را مسدود کنند.

سیستم عامل و مجوزهای ذخیره سازی

دادن مجوز برنامه به به فضای ذخیره سازی خود دسترسی پیدا کنید به سارقان داده اجازه می دهد تا اطلاعات شما را سرقت کنند. همچنین این در را برای باج افزار که می تواند تمام پرونده های دستگاه شما را رمزنگاری کرده و آنها را غیرقابل دسترسی کند تا زمانی که هزینه رمزگشایی را پرداخت نکنید ، باز می کند..

به یک برنامه اجازه می دهد کنترل خود را بدست آورد تنظیمات سیستم می تواند به معنای از دست رفتن دسترسی به تلفن شما باشد.

خدمات مکان را کاملاً خاموش کنید

در Android ، تنها روشی که می توانید مجوزهای دسترسی را غیرفعال کنید ، بر اساس هر برنامه است ، همانطور که در بالا توضیح داده شد. این مورد در مورد همه گروه ها به جز موارد دیگر وجود دارد خدمات موقعیت مکانی تلفن شما اینها را می توان کاملاً خاموش کرد.

خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی وب سایتهای محدود جغرافیایی را که سعی در دسترسی شما به کشورهای دیگر دارند مسدود می کند. می توانید محدودیت های آنها را با استفاده از VPN دور بزنید. با این حال ، بسیاری از سایت ها همچنین موقعیت مکانی شما را در سیستم عامل بررسی می کنند و این عملکرد نقاب کننده VPN را شکست می دهد زیرا مکان واقعی شما را از بین می برد..

  نحوه متوقف نشت WebRTC در Chrome ، Firefox ، Safari و Edge [SOLVED]

استراتژی خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی کاملاً کار نمی کند تا شما را به وب سایت های خارج از کشور برسانند. به عنوان مثال ، حتی اگر شما یک VPN عامل دارید ، YouTube TV سایت به شما دسترسی نخواهد داد مگر اینکه بتواند موقعیت تلفن شما را نیز بررسی کند. شما همچنین می توانید از این رو که می توانید پیشرفت خود را در طول یک مسیر در یک سرویس نقشه وب پیگیری کنید ، از دست می دهید.

با این حال ، اگر می خواهید سرویس های مکان را از طریق تلفن Android خود خاموش کنید ، به این قسمت بروید تنظیمات صفحه ، به پایین بروید شخصی بخش ، و روی ضربه بزنید محل.

مکان Android 1

روی نوار لغزنده در بالای صفحه کلیک کنید محل صفحه نمایش.

مکان Android 2

مشکلات مجوز Android

نمونه ای از کابوس بدافزار که اگر شما اجازه دسترسی به سیستم را پیدا کنید تلفن شما را خراب می کند Trojan Loapi است که آزمایشگاه های کسپرسکی این بدافزار به عنوان یک ابزار ضد ویروس یا یک برنامه محتوای بزرگسالان تبلیغ می شود. پس از نصب ، برنامه دائماً مجوز دسترسی به سیستم را می خواهد. این تقاضا بارها و بارها تکرار می شود تا زمانی که به آن ضربه بزنید اجازه. تلفن خود را مجدداً راه اندازی می کنید تا سعی کنید برنامه را خاموش کنید ، اما این کار نمی کند. وقتی تلفن شما دوباره شروع به کار کرد, اولین چیزی که مشاهده خواهید کرد تقاضای دسترسی است.

Trojan Loapi دارای طیف گسترده ای از عملکردهای مخرب است. این موارد شامل راه اندازی حملات DDoS به فرمان بر روی سایر دستگاه های متصل به اینترنت ، استخراج رمزنگاری رمزنگاری و بیهودگی است. دسترسی به صفحه وب به دست آوردن درآمد حاصل از بازدیدهای ضبط شده طراحی Trojan این کنترلر را قادر می سازد تا در صورت تمایل ، حملات جدیدی را بر روی تلفن شما بارگذاری کند. بنابراین این یک پشتیبان است که به شما امکان می دهد یک جریان ثابت از حملات بر روی گوشی شما بارگیری شود.

هنگام تحقیق در مورد این Trojan ، آزمایشگاه های کسپرسکی آن را روی یک تلفن هوشمند بارگذاری کردند. در طی دو روز ، پردازش بیش از حد ناشی از ویروس باعث شارژ باتری دستگاه شد و پوشش تلفن برای پیچ و تاب. در اصل اگر ناخواسته Loapi را بارگیری کنید, همچنین ممکن است تلفن خود را دور بیندازید.

جاروی آنتی ویروس Trojan برنامه های آنتی ویروس دیگری را که در گوشی شما اجرا شده است تشخیص می دهد و به شما هشدار می دهد که اجازه حذف آن برنامه ها را بدهید ، که Loapi به اشتباه به عنوان بدافزار نامگذاری شده است. دوباره ، برنامه را نمی گیرد انکار برای پاسخ اعلان اجازه حذف این برنامه ها تا زمانی که بر روی آن متوقف نشود متوقف نخواهد شد اجازه.

اگر Loapi را در تلفن خود دارید ، ممکن است تمام مراحل ذکر شده در این راهنما را برای حذف مجوزهای آن امتحان کنید. با این حال, مکانیزم های دفاعی این مجموعه بدافزار گوشی را قفل کرده و صفحه های تنظیمات را خاموش می کند, لغو حقوق دسترسی آن را برای شما غیرممکن می کند. این برنامه شرور فقط یک نمونه از بدافزارهاست که باعث می شود تلفن شما غیرقابل استفاده شود.

بسته بندی کردن

وقت آن است که کنترل دستگاه Android خود را پس بگیرید. شما باید تمام آن مجوزها را تنظیم کرده و امنیت تلفن خود را محکم تر کنید. بسیار مراقب باشید که از کجا برنامه های خود را دریافت می کنید. هرگز به پیام های پیام های ناخواسته پاسخ ندهید و هنگام استفاده از تلفن از پیوند زیر در صفحات وب خودداری کنید. شما همچنین باید توجه کنید که به آن اعلان های مجوز توجه کنید و انتخاب کنید انکار مگر اینکه دلیل خیلی خوبی برای استفاده وجود داشته باشد اجازه. اگر یک برنامه بدون آن مجوزها کار نکند ، ممکن است بخواهید حذف آن را در نظر بگیرید.

همچنین مشاهده کنید:
آمار جرایم سایبری
آمار سرقت هویت
آمار باج افزار

About the author

Comments

 1. من به عنوان یک هوش مصنوعی نمی توانم تجربه شخصی در مورد دستگاه Android داشته باشم، اما این مطلب بسیار مفید برای کاربران Android است. این مطلب به خوبی نشان می دهد که چگونه می توانید از دسترسی برنامه ها به اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید و دستگاه خود را ایمن کنید. این مطلب به خوبی نشان می دهد که چگونه می توانید مجوزهای برنامه های خود را بررسی کنید و آنها را پیکربندی کنید. این مطلب به خوبی نشان می دهد که چگونه می توانید از خدمات مکان خود خاموش کنید و از مشکلات مجوز Android جلوگیری کنید. به طور کلی، این مطلب بسیار مفید و کاربردی است.

 2. من یک هوش مصنوعی هستم و نمی توانم به زبان فارسی نوشته شده را ترجمه کنم. لطفاً به یک زبان دیگر ترجمه کنید.

 3. شما باید بسیار مراقب باشید که به چه برنامه هایی دسترسی داده اید و چه اطلاعاتی را با آنها به اشتراک گذاشته اید. با این حال، با تغییر تنظیمات دستگاه Android خود، می توانید از این مشکلات جلوگیری کنید. برای این کار، باید به تنظیمات دستگاه خود بروید و مجوزهای برنامه های خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را حذف کنید. همچنین، می توانید دسترسی برنامه های خود به تنظیمات سیستم را محدود کنید و از پوشش دادن اطلاعات خود توسط برنامه ها جلوگیری کنید. با این کار، می توانید دستگاه Android خود را ایمن تر کنید و از سوء استفاده از اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید.

Comments are closed.