چگونه می توان وب سایتها را از هر کجا از Chrome و Firefox مسدود کرد

نحوه انسداد وب سایتها در Chrome و Firefox

با مسدود شدن یک وب سایت ، نوعی پیام خطا یا صفحه مشاهده می کنید که نشان می دهد با سایتی مسدود شده مواجه شده اید.

تنظیم مجدد اتصال در دسترس نیست

وب سایت ها می توانند از چند طریق مسدود شوند:

 • لیست سیاه IP
 • دستکاری DNS
 • فیلتر کردن کلید واژه

ما اینها را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد ، اما یک راه حل مناسب برای همه به جز سخت ترین سانسور وب وجود دارد: a VPN.

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN تمام داده های به اینترنت و اینترنت را رمزگذاری می کند و دوباره آن را از طریق یک سرور واسطه بارگیری مجدد می کند. VPN به عنوان یک پروکسی عمل می کند که دو چیز را انجام می دهد:

 • چه وب سایتهایی را که از هر کسی که نظارت بر اتصال به اینترنت شما را مشاهده می کند ، مانند مدرسه ، دفتر یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی ، مشاهده می کند
 • آدرس IP واقعی خود را با سرور VPN ماسک کنید تا وب سایت ها نتوانند شما را براساس IP یا مکان مسدود کنند

توصیه برتر ما NordVPN است, ارائه دهنده VPN که یک برنامه ساده ارائه می دهد که می تواند وب سایتهای مسدود شده را در بیش از 60 کشور جهان مسدود کند. دارای امنیت و سرعت بالا است ، بنابراین شما حتی می توانید ویدیو را از طریق آن پخش کنید. برنامه افزودنی مرورگر NordVPN برای Chrome و Firefox شما را قادر می سازد بدون نصب برنامه جداگانه از VPN استفاده کنید. این همراه با ضمانت برگشت پول است که می توانید در هر 30 روز اول از هر زمان استفاده کنید ، بدون سوالی پرسیده می شود.

نحوه استفاده از VPN برای انسداد وب سایت ها در مدرسه ، محل کار یا خارج از کشور

پسوند مرورگر nord vpn

VPN ها رفع انسداد وب سایت ها را آسان می کنند. فقط این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 1. ثبت نام در VPN. ما NordVPN را توصیه می کنیم.
 2. برنامه VPN یا پسوند مرورگر وب را بارگیری و نصب کنید.
 3. یک سرور VPN را در محلی که می خواهید از آن فهرست کنید و ضربه بزنید انتخاب کنید وصل کنید.
 4. صبر کنید تا اتصال برقرار شود ، سپس وب سایت مسدود شده را باز کنید. اکنون باید در دسترس باشد.

چگونه می توان وب سایتها را از هر کجا از Chrome و Firefox مسدود کرد

بسیاری از VPN ها ، شامل NordVPN ، هر دو برنامه بومی را که روی سیستم عامل شما نصب می شوند ارائه می دهند برنامه های افزودنی مرورگر که به Chrome و Firefox وصل می شوند. اگر فقط به رفع انسداد وب سایت ها نیاز دارید ، افزونه مرورگر باید کافی باشد و دیگر نیازی به نگرانی در مورد نداشتن امتیازات اداری برای نصب نرم افزار نخواهید داشت.

اما توجه داشته باشید که با یک برنامه افزودنی مرورگر ، ترافیک از برنامه ها و خدمات خارج از مرورگر وب شما از طریق VPN عبور نمی کند. اگر می خواهید برنامه دیگری را از حالت انسداد خارج کنید یا برنامه افزودنی مرورگر کار را به پایان نرساند ، سعی کنید به جای آن برنامه بومی را برای Windows یا Mac نصب کنید.

اگر می خواهید وب سایت ها را از خارج از کشور مسدود کنید ، حتما VPN خود را به کشوری وصل کنید که سایت مورد نظر سانسور نشود. به عنوان مثال ، iPlayer بی بی سی فقط در انگلستان در دسترس افراد است ، بنابراین می توانید برای رفع انسداد آن به یک سرور VPN در لندن (یا جای دیگر انگلستان) وصل شوید..

نحوه مسدود شدن وب سایت ها

برای درک نحوه مسدود شدن وب سایت ها ، ابتدا نیاز به درک اساسی از آدرس های IP و DNS دارید.

مسدود کردن IP

هر دستگاه متصل به اینترنت عمومی بی نظیری دارد آدرس آی پی, از جمله سرورهایی که وب سایت ها در آنها میزبانی می شوند و دستگاه های کاربر نهایی مانند دستگاهی که اکنون از آن استفاده می کنید ، پایان یافته است.

یک آدرس IP برای این وب سایت 199.115.114.66 است ، یک آدرس منحصر به فرد برای سرور وب که این سایت در آن میزبان است.

اگر سرپرست شبکه در یک مدرسه ، دفتر یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی بخواهد این وب سایت را مسدود کند ، می تواند یک قانون فایروال را تنظیم کند تا هرگونه ترافیک به آدرس IP IP 199.115.114.66 را مسدود کند..

هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، ابتدا ترافیک اینترنت به VPN و سپس به وب سایت می رود. مدرسه یا دفتر فقط آدرس IP سرور VPN را مشاهده می کنید و نه آدرس IP وب سایت. از آنجا که آدرس IP سرور VPN مسدود نشده است ، کاربر می تواند از طریق آن به وب سایت مسدود شده دسترسی پیدا کند.

لیست سیاه در IP محدود است زیرا بسیاری از وب سایت ها دارای چندین آدرس IP هستند زیرا بسیار بزرگ هستند. به عنوان مثال YouTube از چندین آدرس IP استفاده می کند. آدرس های IP همیشه دائمی نیستند ، بنابراین مسدود کردن یک سایت توسط آدرس IP آن ممکن است کار نکند یا فقط ممکن است به طور موقت کار کند.

دستکاری DNS را وارد کنید.

دستکاری DNS

همچنین به عنوان آدم ربایی DNS ، مسمومیت با DNS یا کلاهبرداری DNS شناخته می شود, دستکاری DNS اغلب به عنوان ابزاری برای مسدود کردن وب سایت ها استفاده می شود.

بیایید بگوییم شما در مدرسه ای هستید که این وب سایت مسدود شده است. دامنه این وب سایت "krahasitech.com" است. وقتی روی پیوند این صفحه کلیک می کنید یا آدرس اینترنتی صفحه را در نوار آدرس مرورگر وب خود وارد می کنید ، یک درخواست حاوی دامنه به یک سرور DNS ارسال می شود.

DNS, یا Domain Name System ، مانند یک دفترچه تلفن برای اینترنت کار می کند. به جای نام و شماره تلفن ، نام دامنه را با آدرس های IP مرتبط می کند. سرور DNS آدرس IP مرتبط با نام دامنه "krahasitech.com" را جستجو می کند. در شرایط عادی ، در پاسخ به درخواست ، سرور DNS آدرس IP سرور را که در آن Comparitech میزبان است ارسال می کند. این به دستگاه شما اجازه می دهد تا به وب سایت وصل شود و صفحه را در Chrome یا Firefox بارگذاری کند.

دستکاری DNS شامل تغییر دفترچه تلفن است. هرکسی که سرور DNS را اداره می کند ، می تواند آدرس IP مرتبط با "krahasitech.com" را حذف یا تغییر دهد. بدون دانستن آدرس IP صحیح ، کاربر یا یک صفحه خطا را مشاهده می کند یا به سایت دیگری هدایت می شود ، مانند صفحه ای که نشان می دهد سعی دارید به محتوای مسدود شده دسترسی پیدا کنید. این یک تاکتیک معمول است که توسط Firewall بزرگ چین برای مسدود کردن فیس بوک ، یوتیوب و صدها سایت دیگر استفاده شده است. از آنجا که نام دامنه به ندرت تغییر می کند ، دستکاری DNS بسیار مطمئن تر از مسدود کردن آدرس های IP است.

دستکاری DNS برای غلبه بر کار سخت تر است ، اما بهترین VPN های این روزها می توانند آن را دور بزنند. VPN به جای سرویس هایی که توسط مدرسه ، محل کار یا ISP شما ارائه می شود از سرورهای DNS مخصوص خود استفاده خواهد کرد. این تضمین می کند که DNS شما مسموم نشده است و صفحات مسدود می شوند.

توجه داشته باشید که همه VPN ها نمی توانند این مشکل را حل کنند ، و این دو برابر برای پسوندهای مرورگر VPN صادق است. ترافیک DNS اغلب به خارج از مرورگر وب ارسال می شود و VPN ها ممکن است باعث ترافیک DNS شوند. به دنبال یک VPN باشید که "پیشگیری از نشت DNS" را ارائه می دهد تا مطمئن شوید که می توانید وب سایت ها را از حالت انسداد خارج کنید. برنامه های افزودنی مرورگر وب NordVPN برای Chrome و Firefox شامل حفاظت نشت DNS است ، که برای پلاگین های VPN نادر است.

فیلتر کردن کلید واژه

فیلتر کردن کلمات کلیدی نسبت به سایر روشهای مسدود کردن وب سایت کمتر متداول است اما هنوز هم می تواند مانعی در مدارس و دفاتر باشد. بسته به مکانی که فیلتر انجام می شود ، VPN ممکن است کمک کند یا کمک نمی کند.

این مفهوم ساده است: اگر یک وب سایت دارای کلمات خاصی است ، آن را مسدود کنید. بر خلاف دستکاری DNS و لیست سیاه IP ، این شکل سانسور نیازی به مدیر شبکه ندارد که از قبل سایت را بشناسد که کدام سایتها را مسدود کند. در عوض ، صفحه وب به طور خاص اسکن می شود کلید واژه ها قبل از مشاهده به عنوان مثال مدارس می توانند از این روش برای مسدود کردن سایتهای حاوی کراهت استفاده کنند.

فیلتر کردن کلمات کلیدی می تواند در شبکه یا در دستگاه کاربر نهایی انجام شود.

اگر در شبکه اتفاق بیفتد ، قبل از ورود به دستگاه شما ، صفحه اسکن می شود. به عبارت ساده ، مدرسه ، ISP یا دفترخانه صفحه را رهگیری می کند ، محتویات آن را اسکن می کند و سپس تصمیم می گیرد که آن را مسدود کند یا اجازه دهید آن را به دستگاه کاربر نهایی منتقل کند. یک VPN کلیه ترافیک اینترنت دستگاه شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین سرپرست شبکه قادر به مشاهده صفحه نخواهد بود و به همین دلیل در صورت اتصال به یک VPN نمی توانید آن را مسدود کنید.

اگر فیلتر کردن کلمات کلیدی در دستگاه کاربر نهایی صورت می گیرد ، یک VPN کمکی نخواهد کرد. این ممکن است در شرایطی باشد که نرم افزار نظارت والدین یا برنامه مشابه روی کامپیوتر یا مدرسه نصب شود. این صفحه پس از ورود به دستگاه شما بر اساس هر کلمه کلیدی حساس که می یابد مسدود شده است. از آنجا که یک VPN فقط از داده های موجود در حمل و نقل از طریق شبکه محافظت می کند ، نمی تواند کاری را در مورد برنامه ای انجام دهد که پس از رسیدن به مرورگر وب شما ، صفحات را اسکن کند. برای رفع انسداد سایتی که کلمه کلیدی آن به صورت محلی فیلتر شده است ، باید نرم افزار نظارت را غیرفعال کنید. شاید سعی کنید از یک مرورگر وب متفاوت استفاده کنید.

ممنوعیت جغرافیایی و ممنوعیت IP

مسدود کردن جغرافیایی و ممنوعیت IP از تمام روشهای مسدود کردن دیگر در این مقاله اتفاق می افتد. این اتفاق می افتد هنگامی که وب سایت به جای مدرسه ، دفتر یا ISP شما را مسدود کند. وب سایت ها به طور معمول کاربران را بر اساس آدرس IP یا محل سرورهای DNS آنها مسدود می کنند.

وب سایتهایی که افراد را بر اساس موقعیت مکانی خود یعنی محاصره جغرافیایی مسدود می کنند ، معمولاً این کار را با استفاده از آدرس های IP انجام می دهند. آدرس IP نه تنها دستگاه شما را شناسایی می کند, همچنین به موقعیت تقریبی شما اشاره می کند. یک وب سایت محدود به کاربران در انگلستان ، به عنوان مثال هر کسی را که دارای آدرس IP آمریکایی باشد ، مسدود می کند. این به عنوان "جغرافیایی مسدود کننده" شناخته شده است.

سرورهای DNS معمولاً بصورت محلی اداره می شوند و بنابراین نشانگر خوبی برای موقعیت مکانی شما هستند.

یک بار دیگر ، یک سرویس VPN خوب با حفاظت نشت DNS راه حل است اطمینان حاصل کنید که VPN انتخابی شما دارای سرورهایی در کشور یا شهری است که برای دسترسی به آنها به وب سایتهای مسدود شده نیاز دارید. NordVPN بیش از 4000 سرور در بیش از 60 کشور جهان دارد ، بنابراین شما باید تحت پوشش قرار بگیرید.

توجه داشته باشید که بسیاری از وب سایت ها روی این تاکتیک گیر افتاده اند و مسدود کردن آدرس های IP سرورهای شناخته شده VPN را آغاز کرده اند. این مورد در مورد چندین وب سایت پخش ویدئویی مانند Netflix ، Hulu ، HBO ، iPlayer BBC و Amazon Prime Video وجود دارد. اگر می خواهید یکی از این سایتها را از حالت انسداد خارج کنید ، Comparitech برای یافتن بهترین VPN منابع زیادی دارد. گفته می شود ، NordVPN می تواند اکثر سایتهای مسدود شده جغرافیایی را که آزمایش کرده ایم ، از حالت انسداد خارج کند.

روش های دیگر برای انسداد وب سایت ها

مترجم گوگل

انسداد وب سایتها با google translate

Google Translate شامل ویژگی هایی است که به شما امکان می دهد کل وب سایت ها را در مرورگر خود ترجمه کنید. شما همچنان در وب سایت Google Translate قرار خواهید گرفت ، اما سایتی که می خواهید آن را انسداد کنید در پنجره مرورگر شما ظاهر می شود. در اینجا نحوه انسداد وب سایتها با Google Translate آورده شده است:

 1. نشانی اینترنتی سایتی را که می خواهید قفل آن را در Google Translate باز کنید ، کپی و جایگذاری کنید.
 2. روی پیوندی که در کادر ترجمه شده ظاهر شده است کلیک کنید.
 3. صفحه خطایی را مشاهده خواهید کرد که می گوید صفحه قبلاً به زبان انگلیسی است. در نزدیکی بالا ، روی منوی کشویی کنار آن کلیک کنید به: و هر زبانی غیر از انگلیسی را انتخاب کنید.
 4. اکنون صفحه را به زبانی دیگر مشاهده خواهید کرد. در بالا سمت راست ، کلیک کنید اصلی برای مشاهده صفحه.

بسته به تکنیک مسدود کردن استفاده شده ، ممکن است کار کند یا نباشد ، و انتظار ندارید که تمام عملکردهای وب سایت به طور عادی کار کنند. به گفته این ، این یک روش سریع و رایگان برای دسترسی به سایتهای مسدود شده است.

سایت های پروکسی

جستجوی سریع Google کمبود سایتهای پراکسی رایگان را که می توانید برای رفع انسداد وب سایت ها از مدرسه یا دفتر استفاده کنید ، ایجاد نمی کند. با این وجود محتاط باشید زیرا بسیاری از این سایتها نه ایمن هستند و نه خصوصی. احتمال اینکه پروکسی مانند VPN رمزگذاری نشده باشد ، بنابراین می تواند تمام فعالیت های آنلاین شما از جمله هر اطلاعاتی را که وارد صفحه می شوید ، نظارت کند..

این سایتها به طور مشابه با روش Google Translate فوق با نمایش صفحه در یک صفحه کار می کنند. باز هم ، انتظار نداشته باشید که همه موارد در سایت به طور عادی کار کنند.

پسوندهای پروکسی

برنامه های افزودنی پروکسی برای Chrome و Firefox به اشکال و اندازه های مختلفی ارائه می شوند. پروکسی های SOCKS و HTTP رایج ترین هستند. برخی برنامه های افزودنی پروکسی مانند Proxy SwitchySharp برای Chrome و FoxyProxy برای Firefox به شما امکان می دهند فرمت پروکسی خود را پیکربندی کنید ، اما به یک سرور پروکسی نیاز دارید. از افزونه های مرورگر رایگان که همراه با سرورهای پروکسی داخلی ساخته شده است ، مراقب باشید. مانند وب سایت های پراکسی ، آنها احتمالاً خیلی خصوصی یا بی خطر نیستند. بعلاوه ، هر افزونه پروکسی که کاربران را تأیید نمی کند - هیچ رمز عبوری لازم نیست - ذاتاً از امنیت کمتری نسبت به مواردی که انجام می دهند و در برابر حملات میاناب آسیب پذیر هستند ، نیست.

پسوند مرورگر NordVPN ترافیک را رمزگذاری می کند ، از نشت DNS جلوگیری می کند و برای استفاده از آن احتیاج به تأیید اعتبار دارد ، و این باعث می شود تا امنیت قابل توجهی از اکثر قریب به اتفاق پسوندهای پروکسی.

تور

دم در حال اجرا مرورگر مرورگر

Tor یک شبکه ناشناس است که به طور بالقوه می تواند به رفع انسداد وب سایت ها کمک کند. Tor از پروکسی استفاده می کند تا با ارسال ترافیک اینترنت از طریق یک سری گره های تصادفی در سراسر جهان ، کاربر را غیرقابل ردیابی کند. این یک آدرس IP متفاوت به شما می دهد و وب سایت هایی که از مدرسه ، دفتر یا دولت خود بازدید می کنید مخفی می شود.

ساده ترین راه برای شروع کار با Tor ، بارگیری Tor Browser ، یک مرورگر جایگزین برای Firefox و Chrome است که کلیه ترافیک اینترنت را از طریق شبکه Tor ارسال می کند..

با این حال ، تور با چند احتراق همراه است. کند است ، برای یک دوم ، اگرچه Tor قانونی است ، اما اغلب با مجرمان و هکرها در ارتباط است. مدرسه ، دفتر ، دولت ، یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ممکن است در نتیجه از استفاده از Tor به هر شکلی اخم کند. بعلاوه ، برخی وب سایت ها کاربران Tor را به طور کلی مسدود می کنند.

همچنین ببینید: بهترین VPN برای Tor

سرورهای DNS خود را تغییر دهید

اگر دستکاری DNS (به بالا مراجعه کنید) روشی است که برای مسدود کردن وب سایت ها استفاده می شود ، ممکن است با تغییر سرورهای DNS پیش فرض خود بر آن غلبه کنید. سرورهای DNS معمولاً توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی اداره می شوند ، گرچه مدرسه یا دفتر شما ممکن است از آنها استفاده کند. می توانید سرورهای DNS را در تنظیمات اینترنت خود تغییر دهید.

یک گزینه رایگان خوب Cloudflare است که سرورهای DNS امن و ایمن را اجرا می کند. می توانید نحوه تنظیم Cloudflare DNS را در اینجا بیاموزید. اگر به یک منطقه یا کشور خاص به سرورهای DNS نیاز دارید ، OpenNIC را امتحان کنید.

VPN های خوب مانند Nord سرورهای DNS خصوصی خود را کار می کنند. تعدادی از ارائه دهندگان خدمات پروکسی هوشمند DNS را ارائه می دهند که به انسداد محتوای جغرافیایی مسدود شده بپردازند ، اگرچه فواید چندانی برای این VPN ندارد.

توجه داشته باشید که اگر دستکاری DNS روشی نیست که از انسداد استفاده می شود ، تغییر سرورهای DNS شما تغییری نخواهد کرد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − 83 =

Adblock
detector