راهنمای نهایی I2P و نحوه نصب و استفاده از آن

i2p-logo

بسیاری از افراد با تور آشنا هستند. Tor یک شبکه ناشناس است که در اینترنت استفاده می شود و به کاربران خود امکان دسترسی ناشناس به اینترنت را می دهد و از وب سایت های داخلی Tor که فقط در شبکه Tor ساکن هستند استفاده می کند. این نوع از شبکه های ناشناس به دلیل اینکه در اینترنت قابل جستجو نیستند ، به شبکه های تاریک گفته می شوند و کاربران برای دسترسی به آنها به نرم افزار خاصی احتیاج دارند. Tor شناخته شده ترین وب تاریک است ، اما پروژه اینترنت نامرئی (I2P) احتمالاً ناشناس تر است ، البته بسیار کوچکتر.

مرتبط: نحوه دسترسی به وب تاریک

I2P vs Tor vs Freenet

متداول ترین کاربرد Tor دسترسی ناشناس به اینترنت است. کاربران به شبکه Tor وصل می شوند و از طریق آن به اینترنت معمولی که تحت وب روشن است ، منتقل می شوند. هنگامی که Tor در حال اجراست ، ترافیک اینترنت از طریق شبکه Tor به گونه ای انجام می شود که همبستگی یک درخواست ورود به شبکه Tor با همان درخواست خارج شدن از شبکه دشوار است. علاوه بر این ، سرویس ها می توانند در داخل شبکه Tor اقامت داشته باشند به این معنی که هیچ وقت ترافیک از Tor به وب روشن خارج نمی شود. I2P برای دسترسی خالص خالص پشتیبانی محدودی دارد ، اما همان عملکرد اصلی تیره وب را در اختیار دارد که از سایتهایی که در داخل شبکه I2P وجود دارند پشتیبانی می کند..

مرتبط: راهنمای نهایی برای Tor

مسیریابی سیر

کلمه Tor از فناوری مسیریابی آن با عنوان The Onion Router گرفته شده است. مسیریابی پیاز شامل رمزگذاری بسته های داده در لایه های رمزگذاری است. هر گره فقط لایه مورد نیاز را رمزگشایی می کند تا بفهمد کجا بسته را ارسال می کند. به این روش ، گفته می شود که لایه های رمزگذاری شبیه لایه های یک پیاز هستند. I2P از مسیریابی پیاز استفاده نمی کند. در عوض ، از مسیریابی سیر استفاده می کند.

i2p-سیر-میخک

مسیریابی سیر نوعی پیاز پیاز است که پیازها را به هم پیوند می دهد دقیقاً مانند یک لامپ سیر میخک زیادی دارد. روش "پیاز" لایه ای Tor به این معنی است که یک بسته واحد به صورت مکرر رمزگذاری می شود اما هنوز یک پیام واحد است. این باعث می شود مشاهدات زمانبندی - روشی برای ارتباط گره ورود و خروج Tor - آسان تر شود. برای کاهش ریسک استفاده از یک پیام واحد از این طریق توسط ناظر ، I2P پیام هایی را در یک بسته قرار می دهد که در آن هر پیام مانند یک میخک است که یک لامپ سیر را آویزان می کند ، یکی دیگر از ویژگی های مهم مسیریابی سیر این است که آن یک طرفه است. این بدان معناست که داده های ارسال شده از طریق I2P یک مسیر را برای رسیدن به سایت مقصد و مسیری متفاوت برای بازگشت داده ها به درخواست کننده طی می کنند. این امر مشاهده را دشوارتر می کند زیرا نمی توان دانست که نیمه دیگر گفتگو در چه مسیری طی می کند. مسیریابی Tor دو جهته است ، به این معنی که ترافیک به مقصد و از مقصد مسیر مشابه Tor را طی می کند.

اپی ها

یک سایت I2P eepsite نام دارد که مشابه سرویس پیاز Tor است. eepsite فقط یک وب سایت عادی است با این تفاوت که فقط در دسترس کاربرانی است که به I2P متصل هستند. eepsite مشابه سایتهای شناخته شده پیاز Tor است.

یکی از کاربردهای Tor ایجاد سرویس پیاز است که یک وب سایت فقط با اتصال به شبکه Tor قابل دسترسی است. این نوع استفاده از Tor ناشناسی حتی بیشتر دارد زیرا ترافیک هرگز از شبکه Tor خارج نمی شود ، بنابراین حتی دیدن ترافیک نیز دشوار است ، هیچ وقت ذهن خود را جاسوسی نکنید.

پیامدهای بیرونی

I2P کمی متفاوت از Tor است ، اگرچه هر دو هدف یکسانی دارند. از نظر فنی می توان یک گره خروج I2P (نام آن را بیرون زدگی در مجله I2P نامید) اما در عمل I2P به طور کلی از این روش استفاده نمی شود. I2P تقریباً منحصراً برای دسترسی به سایت های eepsites به جای استفاده از آن به عنوان روشی ناشناس برای دسترسی به اینترنت عمومی استفاده می شود..

Freenet

Freenet یکی دیگر از تاریک های مبتنی بر ناشناسی است. بر خلاف I2P یا Tor ، Freenet به گونه ای طراحی نشده است که پراکسی در شبکه روشن باشد ، بنابراین مفهومی مانند برون دهی یا گره های خروج وجود ندارد. Freenet در درجه اول به توزیع و ذخیره ناشناس مطالب در سراسر Freenet که می تواند توسط سایر کاربران Freenet حتی پس از خاموش کردن گره انتشار آفلاین بازیابی شود ، نگران است. سایتهای داخلی Freenet به نام freesites نامگذاری شده اند که مترادف با سایت های پیاز Tor و نواحی I2P است. مانند سایر تاریک ها ، Freenet داده ها را در حالت ترانزیت و در حالت استراحت رمزگذاری می کند و از طریق تعداد دلخواه گره ها را به منظور ایجاد نقص در مبدأ حرکت می کند. هیچ گره Freenet نمی داند گره ای که داده را به آن منتقل می کند مقصد نهایی است یا گره دیگری در طول مسیر. پس از دریافت یک درخواست ، هر گره حافظه پنهان محتوای محلی خود را بررسی می کند تا ببیند آیا محتوای درخواستی را دارد یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، درخواست را به گره همسایه بعدی خود ارسال می کند. اگر این محتوا را داشته باشد ، گره آن را در همان مسیر ارسال می کند ، و گره ها در طول مسیر ، آن محتوا را ذخیره می کنند تا سریعتر درخواست های آینده را انجام دهند.

نصب مشتری I2P

پروژه IP2 دارای برنامه هایی برای Windows ، macOS ، Linux و Android است. تنها استثناء قابل توجه iOS است.

برای شروع ، نسخه مشتری I2P متناسب با سیستم عامل خود را از این صفحه بگیرید.

بارگیری-i2p-for-Windows

I2P به جاوا نیاز دارد. اگر نصب جاوا مناسب را در رایانه خود ندارید ، نصب I2P با پیغام برای این کار خراب می شود. سپس شما را به صفحه اصلی جاوا می آورند تا جاوا را نصب کنید تا بتوانید با نصب ادامه دهید.

نصب-جاوا-ویندوز

اگر می خواهید I2P تمام زمان شروع کار با ویندوز را اجرا کند ، گزینه Windows Service را انتخاب کنید. اگر می خواهید به آسانی I2P را روشن یا خاموش کنید ، در صورت نیاز ، آن کادر را خالی بگذارید.

نصب ویندوز-1

بقیه نصب بسیار ساده است. اگر تنظیمات پیش فرض را در حین نصب به تنهایی ترک کرده باشید ، یک گروه I2P را در منوی شروع خود مشاهده خواهید کرد. برای اجرای آن روی یکی از گزینه های Start I2P کلیک کنید و سپس بر روی ورودی کنسول روتر I2P کلیک کنید تا روتر I2P را مشاهده و پیکربندی کنید.

Windows-Start-menu

با استفاده از I2P

کنسول روتر I2P محلی برای کنترل همه چیز در مورد استفاده از I2P شما است. برنامه روتر بی سر و صدا در پس زمینه اجرا می شود و از طریق مرورگر وب خود با شماره 127.0.0.1:7657 با آن رابط می کنید. توجه داشته باشید که فقط به دلیل روتر بودن به این معنی نیست که برنامه های شما از آن استفاده می کنند. اولین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید پیکربندی مرورگرتان برای استفاده از I2P است. اگر این کار را نکرده باشید ، مرورگر شما قادر به حل eepsites نخواهد بود و نوعی خطای وضوح DNS مانند این را از Internet Explorer نشان می دهد..

IE-dns-error

راه حل این امر این است که به مرورگر خود بگویید از پروکسی I2P که روتر در اختیار شما قرار می دهد استفاده کند. صفحه اصلی روتر می گوید: "همچنین می توانید مرورگر خود را تنظیم کنید تا از پروکسی I2P استفاده کند تا به مناطق اپتیکی برسد. فقط کافی است درگاه تنظیمات مرورگر خود ، درگاه 4444 127.0.0.1 (یا localhost) را وارد کنید. برای این کار از SOCKS استفاده نکنید. "این شامل راهنمایی هایی در مورد نحوه پیکربندی پروکسی برای اکثر مرورگرها در صفحه I2P clearnet در اینجا است..

مرورگرهایی مانند اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس تنظیمات اتصال به اینترنت خود را دارند. در این تنظیمات می توان مرورگر را پیکربندی کرد تا از پروکسی I2P در پورت 4444 رایانه خود استفاده کند. به عنوان مثال ، در Internet Explorer مسیر تنظیمات است -> گزینه های اینترنت -> برگه اتصالات -> دکمه تنظیمات LAN برای رسیدن به اینجا:

تنظیمات IE-Proxy

اگر پروکسی را به درستی تنظیم کرده باشید ، می توانید eepsites را مانند انجمن dev2 I2P در http: //zzz.i2p (eepsite) مرور کنید.

I2P-Forums-1

برای از سرگیری مرور اینترنت ، باید تنظیمات پروکسی را حذف کنید. تمام این پیکربندی های مکرر می تواند یک درد باشد و یک راه بسیار ساده تر برای استفاده از آن ، استفاده از پلاگین پروکسی مانند FoxyProxy است. FoxyProxy می تواند به طور خودکار از پروکسی I2P برای eepsites و اینترنت معمولی برای هر چیز دیگری با سه مرحله ساده استفاده کند.

افزونه FoxyProxy را اضافه کنید

FoxyProxy برای Chrome و Firefox در دسترس است. به خاطر داشته باشید که هر افزونه پروکسی لزوماً تمام ترافیک اینترنت شما را خواهد دید ، بنابراین باید به آن اعتماد کنید.

پروکسی I2P را در بندر locahost 4444 اضافه کنید

i2p-foxproxy-enter

یک الگوی URL اضافه کنید تا FoxyProxy فقط از تنظیمات I2P برای eepsites استفاده کند

i2p-foxyproxy-pattern

هشدار: تنظیم Foxyproxy مانند این ، باعث تردد اینترنت معمولی شما از طریق I2P نمی شود. این از اتصال معمولی اینترنت شما برای ترافیک منظم اینترنت و پروکسی I2P برای eepsites استفاده می کند. در قسمت بعدی اطلاعات بیشتری در مورد دسترسی به وب سایت ها در I2P وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که I2P یک شبکه کوچک و برجسته است. Eepsites معمولاً در رایانه های کاربران شخصی میزبانی می شوند و به همین ترتیب می توانند درجات مختلفی از زمان را داشته باشند. اصلاً امری غیرمعمول نیست که با رودهای سرپایی مرده روبرو شویم که بعداً برمی گردند. اگر صفحه ای مانند این مشاهده می کنید ، به این معنی نیست که شما کاری نادرست انجام داده اید. I2P در حال کار است ، شما هم اکنون نمی توانید به آن سایت دسترسی پیدا کنید.

I2P-سایت غیر قابل دستیابی

استفاده از I2P برای دسترسی به وب سایت ها

اگر از روش FoxyProxy استفاده نمی کنید ، متوجه خواهید شد که پس از فعال کردن تنظیمات پروکسی ، اتصال خود را به شبکه پاک از دست می دهید. دلیل این امر این است که I2P به طور پیش فرض outproxies را ارائه نمی دهد. در مجالس I2P ، یک اکستروکسی یک گره I2P است که به وب روشن وصل می شود و امکان عبور داخلی I2P به اینترنت معمولی را فراهم می کند. در زبان تور به این گره خروجی گفته می شود. I2P یک شبکه بسیار قابل مشاهده تر است و به طور معمول از آن به عنوان پراکسی در شبکه خالص استفاده نمی شود. سؤالات متداول I2P درمورد پیرامون موارد غیرمترقبه گفته است:

چگونه می توانم به اینترنت معمولی به IRC ، BitTorrent یا سایر خدمات دسترسی پیدا کنم؟

مگر در مواردی که سروصدا برای خدمتی که می خواهید به آن متصل شوید تنظیم نشده است ، این امکان پذیر نیست. در حال حاضر فقط سه نوع outproxies وجود دارد: HTTP ، HTTPS و ایمیل. توجه داشته باشید که در حال حاضر هیچ مشکلی برای SOCKS ذکر نشده در لیست عمومی وجود ندارد. اگر این نوع سرویس مورد نیاز است ، Tor را امتحان کنید.

در این زمان ، سه افزونه outproxy (eepsite) موجود در مخزن پلاگین IP2 وجود دارد. دو مورد دیگر وجود ندارند و یک مورد دیگر به یک انجمن توسعه دهنده I2P اشاره دارد که حاوی دستورالعمل نحوه هک کردن مجموعه آزمایش از سال 2016 است. من نتوانستم این کار را انجام دهم تا به نظر نرسد هیچ روش عمومی برای استفاده از I2P وجود دارد. به عنوان یک نماینده اینترنتی ناشناس در این زمان.

در حین مرور eepsites وب تاریک I2P ، ممکن است بعضی اوقات نتوانید سایتی را بارگیری کنید و در عوض صفحه ای مانند این ارائه می دهید.

سرویس پرش

این بدان معنی است که روتر I2P شما نمی داند آن سایت کجاست ، اما این لزوماً به معنای وجود سایت نیست. ممکن است سایر روترها بدانند که کجا است. برای پیدا کردن ، روی یک یا همه پیوندهای پرش ارائه شده کلیک کنید. این پیوندها با روترهای خوب آگاه I2P مشورت می کنند تا ببینند آیا می توان سایت را یافت. در بسیاری موارد ، کار می کند.

با استفاده از I2P برای ارسال و دریافت ایمیل

در این زمان دو روش رایج برای ارسال و دریافت ایمیل بین I2P و آدرس های ایمیل معمولی اینترنتی وجود دارد. SusiMail با روتر I2P شما همراه است و افزونه ای به نام I2P Bote نیز وجود دارد. از هر دو می توان برای ارسال ایمیل در I2P استفاده کرد ، اما در این زمان فقط SusiMail برای ارسال ایمیل به و از طریق آدرس های اینترنتی معمولی قابل استفاده است..

برای شروع کار با SusiMail ، بر روی نماد ایمیل در صفحه روتر I2P خود کلیک کنید.

susimail-icon

SusiMail از شما می خواهد قبل از استفاده از آن ، در سایت I2P Postman حساب کاربری ایجاد کنید. از آنجا یک رابط کاربری وب با وب نسبتاً استاندارد را تشخیص خواهید داد و باید بتوانید ایمیل را به آدرسهای I2P و آدرسهای ایمیل معمولی اینترنتی ارسال و دریافت کنید..

توجه: رسیدن ایمیل های I2P به آدرس های اینترنتی معمولی می تواند به معنای واقعی کلمه طول بکشد. این در واقع فایده ای دارد زیرا مشاهدات همبستگی زمان را دشوار می کند. اگر یك كاربر شناخته شده I2P از خانه خود ایمیل بفرستد و نامه ای ببندد و بعد از آن مرخص شود ، و چند لحظه بعد ایمیلی از طریق آدرس ایمیل I2P وارد شود ، می تواند ناشناس بودن او را به خطر بیاندازد. ورود ایمیل خیلی دیرتر این احتمال همبستگی را از بین می برد.

وقتی حساب ایمیل I2P خود را تنظیم کردم ، فرم [email protected] طول کشید. ایمیل های ارسال شده در شبکه I2P آن آدرس ایمیل را حفظ می کنند. با این حال ، از آنجا که دامنه سطح بالا .i2p در اینترنت قابل حل نیست ، برای ایمیلهایی که در خارج از شبکه I2P ارسال می شوند اصلاح شده تا از دامنه سطح بالا .i2pmail.org استفاده شود. از آنجا که .org قابل حل است ، ایمیل های اینترنتی قبل از ارسال از طریق I2P به نمونه خاص SusiMail من به آن محل ارسال می شوند..

بر خلاف SusiMail ، I2P Bote ایجاد حساب کاربری را به عنوان گزینه مشاهده می کند و برای ارسال ایمیل ناشناس نیاز به حساب کاربری ندارد. اگر می خواهید ایمیل دریافت کنید ، باید مراحل ایجاد حساب را طی کنید.

پروژه I2P Bote بر روی پیاده سازی اینترنت کار می کند <-> دروازه ایمیل I2P اما در حال حاضر کاربردی نیست.

bote-gateway-not working

راه اندازی B2 I2P نیاز به کار کمی بیشتر دارد. مراحل نصب را می توان در صفحه نصب I2PBote (eepsite) یافت.

  1. به فرم نصب افزونه در کنسول روتر خود بروید: http://127.0.0.1:7657/configclients#plugin
  2. در URL http://bote.i2p/i2pbote.su3 چسباندن
  3. نصب افزونه را کلیک کنید.
  4. پس از نصب ، روی نوار کناری یا صفحه اصلی روی SecureMail کلیک کنید ، یا به http://127.0.0.1:7657/i2pbote/ بروید

می تواند مدت زیادی طول بکشد تا مراحل نصب تمام شود و هیچ نوار پیشرفتی برای اطلاع شما از آنچه اتفاق می افتد وجود ندارد. بعد از گذشت حدود پنج دقیقه ، صفحه اصلی روتر I2P خود را تجدید کردم و با نماد جدید Bote SecureMail پاداش گرفتم..

نماد Bote

در دنیای تاریک واقعی ، نیازی به ایجاد هر نوع حساب یا هویت برای ارسال ایمیل با Bote نیست. می توانید روی نماد + در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید ، یک ایمیل تایپ کنید و آن را با ناشناسی کامل ارسال کنید. با این حال ، از آنجا که کاملاً ناشناس هستید ، نمی توانید ایمیل دریافت کنید. اگر می خواهید ایمیل دریافت کنید ، باید یک هویت ایجاد کنید.

دستورالعمل های شناسایی هویت

نحوه راه‌اندازی eepsite خود (سایت I2P)

روتر I2P شما دارای یک eeepsite برای رفتن است ، شما فقط نیاز به اضافه کردن محتوا دارید.

برای مشاهده دستورالعمل نحوه درست تنظیم آن ، روی دکمه وب سرور کلیک کنید یا این را در نوار آدرس روتر I2P خود قرار دهید: http://127.0.0.1:7658/help/

دکمه I2P-روتر - وب سرور

قابلیت اضافه کردن به کنسول I2P خود را

I2P همراه با ابزار اصلی است که بیشتر کاربران وب تاریک به دنبال آن هستند. صفحه اصلی روتر I2P دارای ابزارهایی برای IRC ، انتقال پرونده ، ایمیل و سرورهای وب و بسیاری دیگر است. این قابلیت با چارچوب افزونه I2P قابل افزایش است ، اگرچه پلاگین های بسیار کمی در دسترس است.

برای مدیریت افزونه های خود ، به صفحه پیکربندی http://127.0.0.1:7657/configplugins بروید و گزینه های نصب افزونه ها را از دو طریق مشاهده خواهید کرد. اگر افزونه ای در پرونده xpi2p ​​و su3 دارید ، می توانید آن را در روتر خود بارگذاری کنید. روش دیگر تهیه URL برای یکی از آن دسته از فایلها است.

مخزن پلاگین I2P در eepsite I2P (eepsite) قرار دارد. به نظر می رسد که یک مهاجم یا ناظر از فریب یک کاربر I2P در نصب یک پلاگین نظارتی ، سود زیادی کسب کند ، بنابراین حتما افزونه های خود را از این مخزن رسمی دریافت کنید و نه از منابع شخص ثالث غیر قابل اعتماد..

یافتن محتوا در I2P

برخلاف وب روشن ، شبکه های تاریک دقیقاً در تبلیغ سایتهایشان نیستند. Google برای وب تاریک وجود ندارد و حتی اگر وجود داشته باشد ، بسیاری از وب سایتهای تاریک به دلیل تنظیمات میزبانی غیرمجاز آنها بالا و پایین می شوند. با بیان این موارد ، مکانهایی وجود دارد که اگر مقصد خاصی در ذهن ندارید می توانید خدمات I2P را پیدا کنید

I2P Planet - جدیدترین در سراسر جهان I2P

I2P Planet (eepsite) یک سایت از فعالیت در اطراف شبکه I2P است. بیشتر حاوی پیوندهای تورنت است ، اما همچنین درمورد بلیطهای پشتیبانی پروژه و اخبار برنامه ها ، برخی اخبار منتقل شده است.

سؤالات متداول I2P

تصورات غلط زیادی درباره I2P وجود دارد. این چیست و چرا Tor نیست. بسیاری از این سؤالات در صفحه سؤالات متداول I2P (eepsite) مطرح می شوند.

ردیاب اشکال I2P

فکر می کنید اشکالی پیدا کرده اید؟ تعجب می کنید که آیا کسی از این موضوع اطلاع دارد یا اینکه وصله ای برای آن موجود است؟ ردیاب اشکال I2P مکانی برای یافتن آن اطلاعات است. پروژه های جامعه مانند I2P برای کشف اشکالات موجود در نرم افزار به چشم تازه و سیستم های مختلفی احتیاج دارند. بخشی خود را انجام دهید و اشکالات جدیدی را که در I2P Bug Tracker پیدا کرده اید گزارش دهید (eepsite).

کلمات نهایی در مورد استفاده از I2P و ناشناس بودن

I2P جایگزینی برای Tor نیست. در حالی که تور مطمئناً مشکلات امنیتی خود را دارد ، اما بسیار بالغ تر است و قابلیت های پیشرفته آن باعث می شود تا این حد برای اکثر افراد بی نهایت مفید واقع شود. اگر قصد شما ناشناس ماندن در اینترنت با استفاده از پروکسی است ، Tor انتخاب بهتری است. I2P فقط به طرز وحشتناکی امکان اتصال به شبکه روشن را به هیچ وجه شامل نمی شود و توانایی آن در انجام این کار غیرقابل اعتماد است. با این حال ، اگر به دنبال اجرای یک وب سایت تاریک تمام عیار هستید که ممکن است مخفی نگه داشته شود ، I2P ممکن است انتخاب بهتری باشد. اگر پایگاه کاربر مورد نظر شما در حال حاضر از I2P استفاده می کند ، یا از نظر فنی به اندازه کافی برای تنظیم آن استفاده می کند ، مسیریابی سیر I2P دفاع بهتری را در برابر تاکتیک هایی که می تواند در Tor برای شکستن ناشناس بودن استفاده کند فراهم می کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 20 = 30

Adblock
detector