نحوه تغییر آدرس IP خود (6 روش ، 5 رایگان است)

نحوه تغییر آدرس IP خود (6 روش ، 5 رایگان است)

اکثر دستگاه های اینترنتی برای برقراری ارتباط از آدرس های IPv4 استفاده می کنند و جهان به آرامی جایگزین IPv4 ، IPv6 را تصویب می کند. برای اتصال و برقراری ارتباط با سایر دستگاه ها بصورت آنلاین ، هر دستگاه متصل به اینترنت نیاز به یک آدرس IP منحصر به فرد دارد.

آدرس IPv4 مانند این است:

123.45.67.89

و یک آدرس IPv6 مانند این است:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

اگر همین حالا به وای فای وصل شده اید ، احتمالاً یک مورد به اشتراک گذاشته اید آدرس IP عمومی با هر کس دیگری که به همان شبکه وای فای متصل است ، اما هر دستگاه خاص خود را دارد آدرس IP محلی. با این حال ، اگر در تلفن هوشمند هستید و از اتصال داده تلفن همراه استفاده می کنید ، ممکن است آدرس IP عمومی بسیار شخصی خود را داشته باشید.

وقتی بیشتر افراد در مورد تغییر آدرس IP خود صحبت می کنند ، آنها به آدرس آنها مراجعه می کنند آدرس IPv4 عمومی. این آدرسی است که توسط اکثر وب سایتها ، سرورها ، بازی های آنلاین و سایر دستگاه های موجود در اینترنت مشاهده و استفاده می شود.

با این حال ، این مقاله تغییر آدرس IP شما را خواه از IPv4 یا IPv6 ، عمومی یا خصوصی پوشش می دهد.

چگونه آدرس IP عمومی خود را تغییر دهید

در اینجا چند روش برای تغییر آدرس (های) عمومی IP شما آورده شده است:

1. برای تغییر آدرس IP خود به یک VPN وصل شوید

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN اتصال اینترنتی شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور در محلی که می خواهید انتخاب کنید. وب سایت ها ، خدمات آنلاین و سایر دستگاه های موجود در وب فقط آدرس IP سرور VPN را مشاهده می کنند و نه آدرس IP واقعی شما.

توصیه برتر ما است ExpressVPN. با داشتن سرورهای موجود در 94 کشور جهان ، طیف گسترده ای از آدرس های IP و مکان هایی را انتخاب می کنید. امنیت درجه یک است و ExpressVPN دقت بیشتری می کند تا آدرس IP واقعی شما هرگز نشت نکند ، حتی اگر اتصال به طور غیر منتظره قطع شود.

بهترین نسخه VPN برای تغییر آدرس IP خود: ExpressVPN برنامه های کاربردی آسان را برای طیف گسترده ای از دستگاه ها ایجاد می کند و دارای 30 روز ضمانت برگشت پول بدون ریسک است.

VPN ها برای تورنت ، رفع انسداد محتویات قفل شده منطقه مانند آن از Netflix و iPlayer بی بی سی و دور زدن سانسور در مدارس ، دفاتر و کشورهایی مانند چین مفید هستند..

اکثر VPN ها می توانند آدرس IPv4 شما را به راحتی پنهان کنند ، اما بسیاری از VPN ها می توانند آدرس IP شما را از طریق آسیب پذیری های امنیتی مختلف نشت دهند. علاوه بر این ، همه VPN ها آدرس IPv6 شما را مخفی نمی کنند. VPN را انتخاب کنید که IPv6 را غیرفعال کند یا می تواند به طور پیش فرض از نشت IPv6 جلوگیری کند.

2. از یک پروکسی برای تغییر آدرس IP خود استفاده کنید

پروکسی ها شبیه به VPN ها هستند اما از تطبیق پذیری و امنیت بسیار کمتری برخوردار هستند. اتصال اینترنت شما از طریق یک سرور واسط عبور می کند تا وب سایت ها و دیگر منابع آنلاین آدرس IP سرور پروکسی را ببینند و نه خود شما. برخلاف VPN ها ، پراکسی ها اغلب فاقد رمزگذاری هستند ، فقط روی برخی از برنامه ها تأثیر می گذارند و می توانند آدرس IP شما را از طریق روشهای دیگر نشت کنند.

چند نوع مختلف پراکسی برای تغییر آدرس IP شما استفاده می شود:

 • HTTP / S Proxies - معمولاً یا پسوندهای مرورگر یا وب سایتهای خاصی که مانند یک مرورگر در مرورگر شما کار می کنند. آنها فقط آدرس IP را در داده های ارسال شده به مرورگر شما تغییر می دهند ، اما روی سایر برنامه ها یا حتی ترافیک DNS تأثیر نمی گذارد. اگر رمزگذاری گنجانده شده باشد ، بعضی اوقات به آنها پروکسی SSL گفته می شود.
 • پروکسی SOCKS - سرورهای پروکسی با هدف کلی که می توانند برای برنامه های خاص از جمله بیشتر مرورگرهای وب پیکربندی شوند. SOCKS5 ، آخرین نسخه ، پشتیبانی از رمزگذاری را شامل می شود.
 • Proxies SSH - SSH ترافیک اینترنت را از برنامه هایی مانند مرورگر وب خود از طریق اتصال Secure Shell (SSH) به سرور پیش می برد ، بنابراین آدرس IP شما به آن سرور تغییر می یابد. اگرچه رمزگذاری گنجانده شده است ، SSH یک پروتکل به خصوص سریع نیست و ممکن است بسیاری از وب سایت ها و برنامه ها هنگام اتصال به درستی کار نکنند.

3. از Tor استفاده کنید تا آدرس IP خود را به صورت رایگان تغییر دهید

تور ، کوتاه تیاو اینیون ربیرونی ، یک شبکه ناشناخته به صورت داوطلبانه است. ساده ترین راه برای شروع کار با Tor ، بارگیری و نصب Tor Browser ، مرورگر وب barebones است که کلیه ترافیک وب را از طریق شبکه Tor مسیریابی می کند. Tor چندین بار اتصال شما را رمزگذاری می کند و سپس داده ها را از طریق چندین سرور گره — که توسط حامیان داوطلب Tor اداره می شوند ، ارسال می کند. هر گره یک لایه رمزنگاری را از بین می برد و توالی گره های مورد استفاده هر بار که به یک وب سایت دیگر دسترسی پیدا می کنید تغییر می کنند. این امر باعث می شود ردیابی ترافیک Tor به منبع تقریباً غیرممکن شود.

وب سایتها آدرس IP آخرین گره را در زنجیره به نام Exit Node مشاهده می کنند.

Tor رایگان است اما اشکالاتی دارد. این نسبتاً کند است و فقط برای مرور اولیه وب مناسب است. ناشناس بودن Tor بدان معنی است که اغلب با فعالیت های غیرقانونی و وب تاریک همراه است ، بنابراین حتی اگر غیرقانونی نیست ، استفاده از آن ممکن است توجه ناخواسته شما را از ISP و احتمالاً حتی اجرای قانون جلب کند. این اشخاص نمی توانند ببینند شما هنگام اتصال به Tor چه کاری انجام می دهید ، اما می توانند ببینند که شما به گره های Tor وصل هستید.

4- با جدا کردن مودم ، آدرس IP را تغییر دهید

ممکن است بتوانید با قطع کردن مودم اینترنت ، چند دقیقه منتظر بمانید و دوباره آن را وصل کنید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، آدرس IP موجود خود را آزاد می کنید تا ISP شما بتواند دوباره آن را بازیافت کند. هنگام اتصال مجدد ، ISP شما یک آدرس IP جدید به شما اختصاص می دهد.

این روش برای کار تضمین نمی شود زیرا ISP شما ممکن است دوباره همان آدرس IP را به شما بدهد. هر چه مدت زمان طولانی تر مودم خود را از برق خارج کنید ، احتمال تغییر آدرس IP شما بیشتر است. اگر چند دقیقه از کار افتادید ، کار را به پایان نرسانید ، فکر کنید که آن را یک شبه ترک کنید.

ISP شما برای این کار باید از آدرس های IP پویا استفاده کند. اکثر آنها.

5- از ISP خود بخواهید که آدرس IP شما را تغییر دهد

گزینه دیگر این است که از ISP خود بخواهید برای یک آدرس IP جدید استفاده کنید. هر ISP سیاست های متفاوتی در مورد نحوه رسیدگی به چنین درخواست هایی دارد ، بنابراین ممکن است پاسخ ها متفاوت باشد. حداقل ، به اطلاعات حساب خود و آدرس IP فعلی به صورت دستی نیاز خواهید داشت.

اکثر ISP ها از سیستم های آدرس پویای IP استفاده می کنند ، به این معنی که آدرس های IP گاهی اوقات با اتصال و قطع اتصال دستگاه ها از اینترنت ، بازیافت می شوند. با توجه به این نکته ، توجه داشته باشید که آدرس IP جدید شما ممکن است برای همیشه یکسان نباشد.

در بعضی موارد ، می توانید از IP ISP خود یک آدرس IP استاتیک بخواهید ، اگرچه این ممکن است نیاز به پرداخت هزینه اضافی و / یا طی مراحل درخواست داشته باشد. پس از ارائه یک آدرس IP استاتیک ، می توانید آن را وارد تنظیمات شبکه دستگاه خود کنید. آدرس IP استاتیک هرگز تغییر نمی کند مگر اینکه آنها را به صورت دستی تغییر دهید.

6. تغییر شبکه ها برای به دست آوردن یک آدرس IP متفاوت

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما می توانید با قطع ارتباط از شبکه ای که در حال حاضر به آن متصل هستید و به شبکه متفاوتی وصل شده اید ، یک آدرس IP متفاوت دریافت کنید. به عنوان مثال می توانید به یک شبکه wifi متفاوت تغییر دهید یا اگر از تلفن هوشمند استفاده کرده اید از wifi به اتصال داده تلفن همراه تغییر دهید.

به یاد داشته باشید که کانونهای وای فای عمومی و باز ، غالباً شکارچیان اصلی برای هکرها هستند. سعی کنید با یک شبکه wifi که نیاز به رمز عبور دارد ، بچسبید و با WPA2 رمزگذاری شود.

چگونه آدرس IP خصوصی خود را تغییر دهید

اگر به روتر wifi متصل هستید ، احتمالاً یک آدرس IP عمومی را با تمام دستگاه های دیگر متصل به همان شبکه به اشتراک می گذارید. هر دستگاه ، با این حال ، خصوصی خود را دارد ، یا محلی آدرس آی پی.

تغییر آدرس IP محلی شما واقعاً بر نحوه برقراری ارتباط دستگاه شما با سایر دستگاه ها و سرورها از طریق اینترنت تأثیر نمی گذارد ، اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما به یک آدرس IP خصوصی متفاوت نیاز داشته باشید. این موارد شامل عیب یابی یک روتر ناقص یا پیکربندی نحوه عملکرد دستگاه های محلی مانند چاپگرها و دستگاه های IoT در شبکه خانگی شما.

آدرس IP محلی خود را تمدید کنید

اگر به wifi یا نوع دیگری از شبکه محلی وصل هستید ، می توانید آدرس IP خصوصی خود را از طریق پنل سرور روتر یا از خود دستگاه تغییر دهید. من به شما نشان می دهم که چگونه این کار را در ویندوز و MacOS انجام دهید.

نحوه تمدید آدرس IP خود در Windows:

 1. جستجو کنید اعلان فرمان و روی آن راست کلیک کنید به عنوان سرپرست اجرا کنید
 2. وارد ipconfig / انتشار
 3. وارد ipconfig / تجدید

اکنون باید یک آدرس IP محلی جدید را ببینید.

نحوه تمدید آدرس IP خود در Mac:

 1. کلیک کنید بر روی سیب منو و باز کنید تنظیمات سیستم
 2. انتخاب کنید شبکه
 3. شبکه ای را که به صفحه سمت چپ وصل شده اید ، برجسته کنید
 4. کلیک پیشرفته ...
 5. انتخاب کنید TCP / IP برگه
 6. کلیک اجاره DHCP را تمدید کنید

اکنون به مک شما باید یک آدرس IP محلی جدید اختصاص دهید.

فرایند تغییر آدرس های IP محلی روی روتر بسته به سازنده و سیستم عامل روتر شما متفاوت است. با باز کردن یک مرورگر وب و وارد کردن ، معمولاً می توانید به داشبورد سرور روتر خود دسترسی پیدا کنید 192.168.0.1 یا 192.168.1.1 در نوار آدرس.

ISP شما همیشه آدرس IP شما را می شناسد

مهم نیست از چه روشهایی برای تغییر یا پنهان کردن آدرس IP استفاده می کنید ، آدرسهای IP عمومی همیشه توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شناخته می شوند. این اجتناب ناپذیر است زیرا به منظور اتصال به اینترنت اصلاً ، ISP شما باید آدرس IP را به شما اختصاص دهد و باید بداند که آن آدرس IP برای انتقال ارتباط و داده از اینترنت به دستگاه شما چیست..

بنابراین حتی اگر از یکی از روشهای فوق برای ماسک کردن آدرس IP خود از وب سایتها ، خدمات و سایر دستگاههای موجود در اینترنت استفاده کرده اید ، ISP شما یک استثنائی است که می تواند در پشت ماسک مشاهده کند..

حتی اگر ISP شما می تواند شما را با آدرس IP شما شناسایی کند ، اما می توانید فعالیت آنلاین خود را از طریق رمزگذاری پنهان کنید. قبل از اینکه دستگاه شما را ترک کند ، یک VPN یا Tor تمام داده ها را رمزگذاری می کند ، بنابراین حتی اگر ISP شما بتواند ببیند که شما در حال برقراری ارتباط هستید ، نمی توانید محتوای آن ارتباطات را ببینید.

اگر به یک روش آسان برای تغییر آدرس IP خود به ISP متفاوت نیاز دارید ، سعی کنید بین وای فای و اتصال داده تلفن همراه هوشمند خود جابجا شوید. شانس وجود دارد ، شرکت تلفن و اینترنت خانگی شما از ISP های مختلف استفاده می کنند.

"مدل نقاب دار" توسط m01229 دارای مجوز تحت CC BY 2.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3

Adblock
detector