نحوه مخفی کردن آدرس IP خود (8 راه ، 6 رایگان است)

چگونه آدرس IP را مخفی کنیم

آدرس IP مجموعه ای از اعداد و اعشار است که دستگاه و مکان شما را مشخص می کند. اگر به اینترنت وصل هستید ، آدرس IP دارید.

آدرس IP عمومی شما منحصر به فرد است و برای همه در اینترنت قابل مشاهده است ، بنابراین می توان از آن برای ردیابی شما و جداسازی از محتوای قفل شده منطقه استفاده کرد.

از آنجا که من از حفظ حریم شخصی و سانسور کردن خوشم می آید ، ترجیح می دهم آدرس IP خود را از ارائه دهندگان اینترنت ، هکرها ، دولت ها ، تبلیغ کنندگان و دیگران مخفی کنم. در این مقاله ، من چند روش رایگان و پولی را که می توانید برای مخفی کردن آدرس IP خود استفاده کنید ، و همچنین چند روش برای تغییر آدرس IP شما توضیح خواهم داد.

آدرس IP من چیست?

برای مخفی کردن آدرس IP خود ، ابتدا باید بدانید که چیست. این آسان است. فقط به Google بروید و "آدرس IP من چیست؟"

چیزی شبیه به این را خواهید دید:

123.45.67.89

به طور خاص ، این یک آدرس IPv4 است. برخی از شما ممکن است اتصال IPv6 داشته باشید ، اگرچه هنوز در همه جا تصویب نشده است. اگر ارائه دهنده اینترنت شما IPv6 را در شبکه خود ارائه می دهد ، می توانید آدرس IPv6 خود را نیز جستجو کنید.

این چیزی شبیه به این است:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

در بیشتر قسمت ها ، این دو آدرس با همان هدف خدمت می کنند. اگر می خواهید آدرس IPv4 خود را مخفی کنید ، احتمالاً می خواهید آدرس IPv6 خود را مخفی کنید ، اگر یکی از آنها را داشته باشید.

شما می توانید در اینجا درباره تفاوت های IPv4 و IPv6 اطلاعات بیشتری کسب کنید ، اما من در این مقاله خیلی عمیق نمی شوم.

آدرس IP شما به دلیل نحوه کار اینترنت احتمالاً یک بار تغییر می کند ، اما شما تنها با آدرس IP فعلی خود در کل اینترنت هستید. مانند آدرسهای فیزیکی ، آدرسهای IP به رایانه های موجود در اینترنت اجازه می دهند یکدیگر را پیدا کرده و ارتباط برقرار کنند. آدرس های IP بخشی جدایی ناپذیر از پروتکل IP است ، پایه ای که در آن اینترنت ساخته شده است. دوباره ، من جزئیات زیرکانه جزئیات در مورد نحوه عملکرد پروتکل IP را کنار می گذارم.

8 راه برای مخفی کردن آدرس IP شما

شماره 1 برای مخفی کردن آدرس IP از یک VPN استفاده کنید

کشورهای برنامه تلفن همراه ExpressVPN

VPN ، یا Vهمرنگ پقدم زدن نetwork یک سرویس نرم افزاری است که تمام داده های ارسال شده به اینترنت و از طریق اینترنت را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور VPN در یک مکان دیگر مسیریابی می کند. سرور VPN به عنوان واسطه ای بین دستگاه و اینترنت شما عمل می کند ، بنابراین وب سایت ها و برنامه های آنلاین فقط آدرس IP سرور را می بینند و نه خود شما.

بیشتر VPN ها خدمات اشتراکی هستند که برای دسترسی به صدها یا حتی هزاران سرور در سراسر جهان چند دلار در ماه هزینه دارند. شما فقط نیاز به ثبت نام و بارگیری برنامه های دستگاه های خود دارید. پس از آن ، مخفی کردن آدرس IP شما فقط چند کلیک می کند. واقعاً آسان است.

بهترین VPN برای پنهان کردن IP: توصیه برتر من ExpressVPN است. استفاده از آن آسان است و به من امکان دسترسی به هزاران سرور در 94 کشور را می دهد ، و این باعث می شود آن را برای رفع انسداد محتوای قفل شده از منطقه مفید کنید. پهنای باند پر سرعت و امنیت سطح بالایی را نیز به دست می آورید. برنامه ها با 30 روز ضمانت برگشت پول ارائه می شوند ، بنابراین می توانید آن را بدون ریسک امتحان کنید.

با این حال ، این کمی گران تر از رقابت است. اگر ExpressVPN برای سلیقه های شما خیلی غنی است ، پس سعی کنید CyberGhost یا NordVPN. آنها خدمات کمتری را با هزینه کمتری ارائه می دهند.

در اینجا نحوه پنهان کردن آدرس IP شما آورده شده است:

 1. اول از همه ، آدرس IP فعلی خود را با Googling بررسی کنید ، "IP من چیست؟"
 2. ثبت نام در VPN. ما ExpressVPN را توصیه می کنیم.
 3. برنامه VPN را بر روی دستگاه خود بارگیری کنید. کاربران Windows و Mac معمولاً برنامه خود را از وب سایت ارائه دهنده دریافت می کنند. کاربران iOS و Android به ترتیب برنامه خود را از فروشگاه App و Google Play دریافت می کنند.
 4. برنامه VPN را نصب کنید و آن را اجرا کنید.
 5. با استفاده از اعتبارنامه حساب ایجاد شده در مرحله دوم وارد سیستم شوید.
 6. یک سرور یا محل سرور را انتخاب کنید. آدرس IP جدید شما این سرور خواهد بود.
 7. برای شروع اتصال ، روی دکمه اتصال کلیک کنید یا دوبار روی سرور ضربه بزنید.
 8. پس از برقراری ارتباط ، آدرس IP جدیدی خواهید داشت. برای تأیید ، Google "IP من چیست؟" آدرس IP جدید شما باید متفاوت از مرحله اول باشد.

در اینجا ویدئویی از نحوه پنهان کردن آدرس IP خود با VPN وجود دارد

بیشتر ارائه دهندگان VPN تجاری ، از جمله ExpressVPN ، از آدرس های IP مشترک استفاده می کنند ، به این معنی که تمام کاربران VPN متصل به یک سرور در پشت همان آدرس IP پنهان هستند - سرور VPN.

VPN که از آدرسهای IP مشترک استفاده می کند نه تنها آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند بلکه باعث می شود از سایر کاربران قابل تشخیص نباشد. فعالیت آنلاین شما را نمی توان به یک کاربر واحد ردیابی کرد و یک لایه قابل توجهی از ناشناس بودن را اضافه می کند.

اگر در پنهان کردن آدرس IP خود جدی هستید ، گرفتن VPN با این ویژگیها بسیار حیاتی است:

 • سرورهای DNS خصوصی - DNS با ترجمه نام دامنه هایی مانند "krahasitech.com" به آدرس های IP که دستگاه شما می تواند برای برقراری ارتباط از آنها استفاده کند ، مانند یک دفترچه تلفن برای اینترنت کار می کند. به طور پیش فرض ، شما احتمالاً از سرورهای DNS که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) یا Google شما اداره می شود ، استفاده می کنید که می توانید در هنگام درخواست یک وب سایت ، حتی اگر به یک VPN وصل باشید ، آدرس IP شما را مشاهده کنید. به همین دلیل ، استفاده از VPN که سرورهای DNS خاص خود را دارد ، مهم است بنابراین هرگز آدرس IP خود را در معرض شخص ثالث قرار ندهید.
 • محافظت در برابر نشت - VPN ها به معنای محافظت از کلیه داده های اینترنتی است که به وسیله و از طریق دستگاه شما حرکت می کنند ، اما بعضی اوقات نشت می کنند. هنگامی که آنها نشت می کنند ، آدرس IP شما را افشا می کنند. به خودتان VPN بدست آورید که دارای پیشگیری از نشت DNS ، IPv6 و WebRTC است.
 • Kill switch (سوئیچ Kill) - سوئیچ kill یا قفل شبکه اگر اتصال VPN به دلایلی افت کند ، تمام دستگاه شما را از اینترنت قطع می کند ، از ارسال هر چیزی از آدرس IP واقعی شما بدون حفاظت از VPN جلوگیری می کند.
 • خط مشی بدون گزارش - ارائه دهنده VPN نباید سیاهههای مربوط به فعالیت اینترنت شما یا جزئیات اتصال را که می تواند برای شناسایی شما ثبت شود ذخیره یا ذخیره کند..

2. از پراکسی برای مخفی کردن آدرس IP خود استفاده کنید

مانند یک VPN ، یک پروکسی به عنوان واسطه ای بین دستگاه و اینترنت شما عمل می کند. وب سایت ها و برنامه ها آدرس IP سرور پروکسی و نه آدرس IP واقعی شما را مشاهده می کنند.

در حقیقت ، یک VPN از لحاظ فنی نوعی پروکسی است. اما وقتی می گویم "پروکسی" ، معمولاً به یکی از آن ها اشاره می کنم پروکسی SSL ، SSH یا SOCKS. این نوع پروکسی ها معمولاً فاقد رمزگذاری و سایر ویژگیهای امنیتی ارائه شده توسط VPN هستند ، اما آدرس IP شما را از وب سایتها پنهان می کنند. آنها می توانند در برنامه های موجود مانند مرورگر شما پیکربندی شوند یا مانند VPN از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنند.

معمولاً پروکسی ها شامل ترافیک DNS نمی شوند ، بنابراین درخواست وب سایت شما هنوز به یک سرور DNS شخص ثالث مراجعه می کند که می تواند آدرس IP واقعی شما را ببیند. VPN هایی که دارای نشت هستند ، این مشکل را ندارند. علاوه بر این ، اگر اتصال پروکسی به دلایلی افت شود ، IP واقعی شما در معرض دید قرار می گیرد.

از آنجا که پراکسی ها فاقد احراز هویت VPN ها هستند ، آنها نیز در معرض حملات وسط قرار می گیرند ، در نتیجه یک مهاجم می تواند به عنوان سرور پروکسی برای سرقت داده های شما مطرح شود..

برخی از VPN ها پروکسی HTTPS (SSL) را به عنوان پسوند مرورگر برای Chrome و Firefox ارائه می دهند. این کار مناسب برای محافظت از مرورگر شما است ، اما سایر برنامه ها و درخواست های DNS هنوز می توانند آدرس IP شما را در معرض دید شما قرار دهند.

3. از Tor استفاده کنید تا آدرس IP خود را به صورت رایگان مخفی کنید

اطلاعات مدار مرورگر Tor

Tor ، مختصر The Onion Router ، یک شبکه ناشناخته غیر متمرکز در سراسر جهان است که توسط هزاران داوطلب اداره می شود. وقتی به Tor وصل می شوید ، ترافیک اینترنت شما توسط یک دنباله تصادفی از این "گره ها" داوطلب رمزگذاری و از طریق آن هدایت می شود که نوعی مانند سرورهای پروکسی هستند. وب سایتها فقط می توانند آدرس IP آخرین سرور را در ترتیب دنبال کنند ، به نام گره خروج.

هر بار که به یک وب سایت مراجعه می کنید ، دنباله گره ها تغییر می کند. این امر ردیابی فعالیت به آدرس IP اصلی را عملاً غیرممکن می کند.

ساده ترین روش استفاده از Tor ، بارگیری و نصب مرورگر Tor است. این دقیقاً مانند نسخه barebones برای مرورگرهای دیگر مانند Chrome و Firefox کار می کند ، و کاملاً مناسب است رایگان.

اشکالاتی وجود دارد. Tor آهسته است و برای تورنت یا جریان مستقیم به مرور وب مناسب نیست. علاوه بر این ، Tor اغلب با فعالیت مجرمانه در ارتباط است زیرا می تواند برای دسترسی به وب سایت های تاریک و غیرقانونی استفاده شود. برخی از وب سایت ها اتصالات را از گره های شناخته شده Tor مسدود می کنند ، و ISP شما ممکن است از استفاده از آن اخم کند.

همچنین ببینید: نحوه راه اندازی سرویس Tor مخفی

4. برای تغییر آدرس IP خود به یک شبکه متفاوت وصل شوید

هر زمان که شبکه ها را عوض می کنید ، آدرس IP شما نیز تغییر می کند. بنابراین اگر فکر می کنید آدرس IP که از آن استفاده کرده اید به خطر افتاده ، مسدود شده یا ردیابی شده است ، می توانید برای به دست آوردن آدرس جدید ، شبکه ها را تغییر دهید.

می توانید به یک شبکه WiFi عمومی یا خصوصی وصل شوید یا از اتصال داده تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که نقاط مهم وای فای عمومی و شبکه های باز می توانند زمینه شکار هکرهایی باشند که می توانند از عدم رمزگذاری و تأیید اعتبار استفاده کنند. در صورت امکان شبکه هایی را که نیاز به رمز عبور دارند انتخاب کنید.

5- از ISP خود بخواهید که آدرس IP شما را تغییر دهد

ISP شما موجودی است که تصمیم می گیرد چه کسی آدرس IP را دریافت کند. بنابراین اگر به دلایلی می خواهید آدرس IP خود را تغییر دهید ، سعی کنید با آنها تماس بگیرید. به اطلاعات حساب خود به صورت دستی و همچنین آدرس IP فعلی خود نیاز دارید.

گرفتن یک آدرس IP متفاوت نباید سخت باشد ، اما انتظار نداشته باشید که برای همیشه یکسان باشد. از آنجا که آدرس های IP به منظور حفظ تعداد محدود آدرس های IP موجود ، به طور مداوم در حال بازیافت هستند ، احتمالاً آدرس IP شما یک بار تغییر می کند. به اینها گفته می شود پویا آدرس های IP.

می توانید درخواست کنید ایستا آدرس IP که هرگز تغییر نمی کند ، اما ممکن است یک روند درخواست و هزینه اضافی وجود داشته باشد.

6. برای تغییر آدرس IP مودم خود را جدا کنید

این کار تضمین شده نیست ، اما شما اغلب می توانید با جدا کردن مودم اینترنت خود و دوباره وصل کردن مجدد آن ، یک آدرس IP جدید دریافت کنید. وقتی اتصال به ISP خود را از دست می دهید ، آدرس IP قدیمی شما بازیافت می شود. هنگام برقراری مجدد اتصال ، به شما یک آدرس IP جدید اختصاص می یابد.

هرچه مدت زمان طولانی تر مودم را از برق خارج کنید ، احتمال استفاده از این تاکتیک بیشتر خواهد بود. اگر مجبور شدید آن را از یک شب جدا نکنید.

ISP شما برای این کار باید از آدرسهای IP پویا استفاده کند. اکثر آنها.

7. برای مخفی کردن آدرس IP خصوصی خود از یک فایروال NAT استفاده کنید

اگر از روتر بی سیم برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید ، به احتمال زیاد شما پشت یک فایروال NAT قرار دارید. به عبارت ساده تر ، یک فایروال NAT به چندین دستگاه در همان شبکه اجازه می دهد تا از همان آدرس IP عمومی اما آدرس های IP منحصر به فرد خصوصی استفاده کنند. ترجمه آدرس شبکه (NAT) درخواست ها و داده های مربوط به آدرس های IP خصوصی دستگاه های شخصی را به مقصد آنلاین خود تحت آدرس IP عمومی روتر ارسال می کند. این فضای آدرس را ذخیره می کند (تعداد آدرس های IP موجود) و از برقراری ارتباط ورودی ناخواسته با رایانه های بالقوه خطرناک در اینترنت جلوگیری می کند.

یک فایروال NAT آدرس IP عمومی شما را مخفی نمی کند ، بلکه آدرس IP خصوصی شما است. همه دستگاه های متصل به روتر با قابلیت NAT یک آدرس IP عمومی را به اشتراک می گذارند. فایروال NAT از هرگونه ارتباط آنلاین که در پاسخ به درخواستی که شما از یک آدرس IP خصوصی ارسال کرده اید ، جلوگیری نمی کند. تمام درخواستها و بسته های داده دیگر دور انداخته می شوند زیرا آنها آدرس IP خصوصی ندارند که بتوانند به آنها منتقل شوند.

8- آدرس IP خود را برای تغییر آدرس IP خصوصی خود تمدید کنید

همانطور که در بالا گفته شد ، اگر از طریق کابل وای فای یا اترنت به روتر اینترنت متصل هستید ، احتمالاً یک خصوصی, یا محلی, آدرس IP نیز هست. مخفی نگه داشتن این آدرس IP در حین آنلاین بودن مهم نیست ، اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما نیاز به تغییر آن داشته باشید.

با وارد کردن چند دستور ساده در Windows Command Prompt یا Mac Terminal می توانید این کار را انجام دهید.

نحوه تمدید آدرس IP خود در Windows:

 1. جستجو کنید اعلان فرمان و روی آن راست کلیک کنید به عنوان سرپرست اجرا کنید
 2. وارد ipconfig / انتشار
 3. وارد ipconfig / تجدید

اکنون باید یک آدرس IP محلی جدید را ببینید.

چگونه IP خود را در MacOS تمدید کنید:

 1. کلیک کنید بر روی سیب منو و باز کنید تنظیمات سیستم
 2. انتخاب کنید شبکه
 3. شبکه ای را که به صفحه سمت چپ وصل شده اید ، برجسته کنید
 4. کلیک پیشرفته ...
 5. انتخاب کنید TCP / IP برگه
 6. کلیک اجاره DHCP را تمدید کنید

اکنون Mac شما یک آدرس IP خصوصی متفاوت خواهد داشت.

شما هرگز نمی توانید آدرس IP خود را از ISP مخفی کنید

مخفی کردن آدرس IP شما از ISP امکان پذیر نیست. منطقی است: ISP من خدمات اینترنتی و بنابراین یک آدرس IP را در اختیار من قرار می دهد. بدون داشتن آدرس IP نمی توانم به اینترنت وصل شوم.

VPN ها و پراکسی ها به معنای واقعی کلمه آدرس IP موجود شما را جایگزین نمی کنند. آنها فقط آدرس IP شما را با یکی از آدرسهای خود ماسک می کنند تا دیگر رایانه ها و سرورهای موجود در اینترنت نتوانند شما را ببینند. اما آدرس IP واقعی شما هنوز در آنجاست و از طریق پروکسی یا سرور VPN به عنوان واسطه ارتباط برقرار می کنید.

حتی اگر هرگز نتوانید آدرس IP واقعی خود را از ISP خود مخفی کنید ، می توانید محتوا و مقصد فعالیت اینترنتی خود را با VPN مخفی کنید. رمزگذاری مانع از ISP شما می شود که اطلاعاتی را که می فرستید و دریافت می کنید ، و ISP فقط می تواند به شما وصل شود که به یک سرور VPN متصل هستید - نه وب سایت ها یا برنامه هایی که استفاده می کنید. در مقابل ، VPN آدرس IP واقعی شما را از وب سایت ها و برنامه ها پنهان می کند ، اما آنها هنوز هم محتوا و مقصد ارتباطات اینترنتی شما را می بینند.

تنها طرفهایی که می توانند هر سه آدرس IP واقعی شما ، وب سایتهایی که بازدید می کنید و چه داده ای بین این دو منتقل می شوند را ببینید ، شما و ارائه دهنده VPN خود هستید. به همین دلیل ، من فقط VPN هایی را توصیه می کنم که هیچگونه گزارش فعالیت آنلاین شما را ذخیره نمی کنند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 + = 76

Adblock
detector