نحوه بررسی آدرس IP تورنت (و مخفی کردن آن از ISP)

نحوه چک کردن آدرس IP تورنت (و مخفی کردن آن)

معمولاً هنگام بارگیری یک فایل ، رایانه شما به یک دستگاه دیگر متصل می شود و داده ها را به کلی انتقال می دهد. با این وجود ، با شبکه های P2P ، ممکن است بخشی از یک فایل را از یک کاربر و بقیه را از یک کاربر دیگر بارگیری کنید. مشکل این است که در طی این فرآیند ، هر کسی که پرونده را از شما بارگیری می کند ، و هر کسی که پرونده را از آن بارگیری می کنید ، می تواند آدرس IP شما را ببیند.

چرا باید هنگام استفاده از شبکه های P2P آدرس IP خود را مخفی کنید?

دلایل مختلفی وجود دارد که شما باید آدرس IP خود را از دید عمومی مخفی کنید. ابتدا اگر شخصی آدرس IP شما را دارد ، می تواند از آن برای تعیین موقعیت تقریبی شما استفاده کند. جغرافیایی IP نسبتاً نادرست است ، اما حداقل یک مهاجم می تواند دریابد که در کدام کشور (و شاید حتی شهری) در آن زندگی می کنید. شما از استفاده موقت از اینترنت.

به طور معمول ، مردم آدرس IP خود را پنهان می کنند تا از ردیابی فعالیت های خود جلوگیری کنند. دارندگان کپی رایت اغلب torrent از محتوای خود را نظارت می کنند و به هر کسی که پرونده را بارگیری کند ، اعلامیه های نقض ارسال کنید. گاهی اوقات ، آنها به ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) اطلاع می دهند ، که در صورت ادامه استفاده از تورنت ، می تواند باعث لغو خدمات شما شود. در بعضی موارد ، دارندگان حق نسخه برداری حتی با شما مستقیماً تماس می گیرند ، معمولاً در صورت پرداخت نکردن مبلغ گزاف پول و تهدید به اقدام قانونی ، تهدید می کنند.

ISP شما همچنین ممکن است اتصال به اینترنت شما را خاموش کند اگر در حال پخش یا تورنت هستید.

بنابراین چگونه افراد اطلاعات شما را در وهله اول به دست می آورند؟ آدرس های IP در واقع شامل اطلاعات زیادی در مورد کاربر هستند. به عنوان مثال کشوری که در آن هستید و ISP شما کیست. این داده ها سپس می توانند برای ارسال اعلامیه نقض حق نسخه برداری به ISP شما ، که اغلب آنها را به شما منتقل می کند ، مورد استفاده قرار گیرند.

چگونه آدرس IP خود را بررسی کنید

در حالی که می توانید با اجرای دستورات در یک ترمینال ، آدرس IP فعلی خود را پیدا کنید ، ساده ترین راه برای بررسی با یک ابزار آنلاین است. این کار سریع و آسان است ، به علاوه این کار در هر سیستم عامل است ، در حالی که اگر به صورت دستی چک می کردید ، لازم است از دستورات مختلفی برای دستگاه های Windows ، MacOS و Linux استفاده کنید.

در حالی که ده ها سایت وجود دارند که می توانند آدرس IP شما را به شما بگویند ، اکثر آنها نوعی جغرافیایی را نیز ارائه می دهند. سیستم عامل های مختلف اغلب نتایج متفاوتی را برمی گردانند, با این حال ، بنابراین توصیه می کنیم از IPlocation.net استفاده کنید. این سرویس آدرس IP شما را در سه سایت مختلف جستجو می کند تا نشان دهد چه مقدار اطلاعات شخصی در دسترس هر کسی است که به جستجو نگاه کند.

جغرافیایی آدرس IP در iplocation.net

چگونه آدرس IP خود را از ISP مخفی کنید

بهترین راه برای مخفی کردن آدرس IP واقعی شما با یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. این کارها با رمزگذاری داده های شما و مسیریابی آن از طریق یکی از سرورهای خود در سایر نقاط جهان انجام می شود. بیشتر VPN ها در ده ها کشور مختلف سرور ارائه می دهند و پس از اتصال ، به شما یک آدرس IP جدید و موقت داده می شود. این بدان معنی است که هرکسی که سعی در جستجوی شما دارد ، فقط می تواند جزئیات سرور VPN را پیدا کند. اغلب ، VPN ها از یک سیستم آدرس اشتراکی استفاده می کنند ، که در آن به هر کاربری که به یک سرور خاص وصل می شود ، همان آدرس IP داده می شود. این لایه دیگری از ناشناس بودن را اضافه می کند زیرا به طور کلی غیرممکن است که بگوییم کدام کاربر به یک سایت خاص دسترسی پیدا کرده است.

بهتر است ، حتی ISP شما قادر نخواهد بود آنچه را که بطور آنلاین انجام می دهید بگویید. در حالی که آنها می دانند که شما از VPN استفاده می کنید ، آنها نمی دانند از کدام سایت بازدید می کنید ، در آنجا چه کار می کنید یا حتی به چه نوع ترافیکی ارسال می کنید. این خصوصاً در صورتی که دوست دارید ویدیوها را در دستگاه خود تماشا کنید بسیار مفید است ، زیرا برخی از ISP ها می گویند که سرعت کاربرانی را که مکرراً جارو می کنند یا تورنت می کنند ، شتاب می دهند.

برای مخفی کردن آدرس IP torrent خود از ISP و دیگران ، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا برای یک VPN مناسب ثبت نام کنید (ما ExpressVPN را توصیه می کنیم).
 2. در مرحله بعد ، آدرس IP خود را در www.iplocation.net بررسی کنید
 3. به VPN خود وارد شوید و به یک سرور در محل دلخواه خود وصل شوید.
 4. آدرس IP خود را دوباره بررسی کنید. این باید کاملاً متفاوت باشد و توجه خواهید کرد که اطلاعات جغرافیایی دیگر به شما نشان نمی دهد.

بهترین VPN برای با خیال راحت تورنت: ExpressVPN

ExpressVPN

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.ExpressVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

توصیه می کنیم از آن استفاده کنید ExpressVPN هنگام تورنت این یک VPN سریع و قابل اعتماد با بیش از 3000 سرور در 94 کشور در سراسر جهان است. با داشتن برنامه هایی برای همه محبوب ترین سیستم عامل ها ، حداکثر پنج اتصال همزمان مجاز است و هیچ گونه اطلاعات شخصی شناسایی شده ای از آن وارد نشده است ، می توانید از آن استفاده کنید تا با خیال راحت در چند دستگاه به تورنت برسید. همچنین برای پخش جریان بسیار عالی است ، زیرا می تواند سیستم عامل های قفل شده منطقه مانند Netflix ، Hulu و Amazon Prime Video را از هر جای دنیا مسدود کند..

شروع کار فقط چند دقیقه طول می کشد. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که مدت اشتراک دلخواه خود را (یک ماه ، شش ماه یا یک سال) انتخاب کرده و پرداخت کنید. اگر لایه دیگری از ناشناس بودن را دوست دارید ، حتی می توانید با Bitcoin پرداخت کنید. ExpressVPN شامل 30 روز ضمانت برگشت پول به این معنی است که می توانید بدون ریسک آن را امتحان کنید. اگر برای مدت کوتاهی تحت تأثیر قرار نگرفتید و فقط به VPN احتیاج دارید ، فقط کافی است تا دریافت بازپرداخت کامل را لغو کنید.

بهترین VPN برای شبکه های P2P: ExpressVPN توانایی رفع انسداد عالی ، هزاران سرور پر سرعت ، ویژگی های امنیتی پیشرفته و تعهد جدی به حریم شخصی آنلاین شما را ارائه می دهد.

ExpressVPN توصیه برتر ما است اما اگر می خواهید برخی از گزینه ها را ببینید ، ما لیست کاملی از بهترین VPN ها برای تورنت را در اختیار شما قرار می دهیم..

روش های دیگری برای مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد?

چند روش دیگر برای مخفی کردن آدرس IP شما برای تورنت وجود دارد ، اما اینها معمولاً پیچیده تر و کارآمدتر از استفاده از VPN هستند.

1. با استفاده از سرور پروکسی و بستر تورنت مبتنی بر وب

پروکسی ها بسیار کند هستند و ترافیک از هر برنامه دیگری را رمزگذاری نمی کنند. این بدان معنی است که ISP شما هنوز می تواند کارهایی را که در یک مرورگر متفاوت انجام می دهید (و احتمالاً حتی یک برگه متفاوت در همان مرورگر) انجام دهید..

به هیچ وجه نمی توانید بدانید که مالک پروکسی (یا مالک سایت تورنت) با جزئیات فعالیتهای شما چه کاری انجام می دهد. به عنوان مثال ، آنها ممکن است آنها را به تبلیغ کننده بفروشند ، یا در اختیار هر کسی که سؤال می کند ، قرار دهد. در مقابل ، بهترین VPN ها عمداً تا آنجا که ممکن است تعداد کمی از گزارشها را حفظ کرده و حتی در مواجهه با فشارهای دولتی ، برای حفظ حریم خصوصی شما بایستند..

2. تورنت در شبکه های وای فای عمومی

ممکن است فکر کنید که اگر از یک شبکه عمومی وای فای استفاده می کنید ، فعالیت های شما قابل ردیابی نیست. پس از همه ، شما یک آدرس IP متفاوت خواهید داشت ، درست است؟ با این حال ، چندین مشکل با این طرح وجود دارد. اول ، اکثر شبکه های عمومی ترافیک P2P را کاملاً مسدود می کنند.

به خاطر استدلال ، بگذارید بگوییم راهی برای این کار پیدا می کنید. صاحب کانون تقریباً مطمئناً ترافیک کاربر را ثبت می کند ، به این معنی که می تواند بگوید کدام آدرس IP torrent بود. آنها حتی می توانند آدرس MAC دستگاه متصل شده را ضبط کنند ، که می تواند اثبات کند شما شخص مسئول هستید. وقتی فکر می کنید که این مکان ها معمولاً دارای دوربین های مداربسته نیز هستند ، مشخص می شود که شما نسبت به آنچه که تصور می کنید بسیار ناشناس در وای فای عمومی هستید..

سرانجام ، شبکه های عمومی هدف اصلی هکرها هستند زیرا به ندرت به همان اندازه که باید ایمن باشند. حتی اگر شما torrenting نیستید ، می توانید با استفاده از حمله Man-in-Middle ، ترافیک شما را تحت تأثیر قرار دهد ، که می تواند اطلاعات حساسی را به هکرها ارائه دهد از جمله اطلاعات ورود به سیستم ، اطلاعات بانکی آنلاین یا حتی (در صورت خرید آنلاین) آدرس منزل خود باشد..

تورنت مرا به دردسر می اندازد?

تورنت ذاتاً غیرقانونی نیست. با گفتن این مطلب ، اگر مطالب دارای حق چاپ را بارگیری کنید ، می توانید خود را دچار مشکل کنید. معمولاً نسبتاً آسان است که بگوییم آیا چیزی دارای حق چاپ است یا خیر: اگر یک تورنت ادعا کند که فیلم یا یک برنامه تلویزیونی که اخیراً منتشر شده است را به صورت رایگان ارائه می دهد ، احتمالاً دارای حق چاپ است. اگر این یک فیلم دامنه عمومی است شب مردگان زنده (1968) یا محتوا که آزادانه در هر جای دیگر موجود است ، به احتمال زیاد خوب خواهید بود.

به عنوان بسیاری از مردم این روز torrent ، دارندگان کپی رایت تمایل به دنبال کسی که محتوای خود را بارگذاری به جای کسانی که آن را بارگیری می کند. به همین دلیل قسمت های جدید نمایش مانند بازی تاج و تخت اندکی بعد از انتشار ، بیش از 100000 بار قابل بارگیری است ، بدون اینکه کسی بگوید که اخطار نقض دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید: آیا تورنت غیرقانونی است?

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را محکوم یا تشویق نمی کند. لطفاً قبل از بارگیری مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز ، قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را در نظر بگیرید.

اصطلاحات مفیدی برای دانستن هنگام تورنت

تقریباً در هر سایتی که در مورد تورنت بحث می کند ، چندین کلمه را مشاهده خواهید کرد. در زیر ، ما دقیقاً توضیح خواهیم داد که این اصطلاحات به چه معنی است و تأثیر آنها بر کاربر چیست:

 • بذرها: افرادی که فایل کامل را بارگیری کرده اند و اکنون آن را به اشتراک می گذارند.
 • همسالان: کاربری که فایل را تا حدی بارگیری کرده است. همزمان با پیشرفت بارگیری ، همسالان به طور خودکار پرونده را با دیگران به اشتراک می گذارند.
 • زالو: کاربرانی که پرونده را بارگیری می کنند و بعد از آن آنرا به اشتراک نمی گذارند.
 • مشتری: برنامه ای که برای بارگیری تورنت استفاده می کنید.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − 92 =

Adblock
detector