ISP شما می تواند تاریخچه مرور شما را مشاهده کند. در اینجا نحوه متوقف کردن آن آمده است

نحوه متوقف کردن ردیابی ISP

ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) می توانند همه کارهایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین مشاهده کنند. آنها می توانند مواردی مانند وب سایتهایی را که بازدید می کنید ، چه مدت برای آنها هزینه کنید ، محتویاتی که مشاهده می کنید ، دستگاهی که استفاده می کنید و موقعیت جغرافیایی شما را ردیابی کنند. بسته به موقعیت مکانی شما در جهان ، این اطلاعات برای اهداف مختلفی استفاده می شود ، از جمله برای ساختن نمایه مصرف کننده برای فروش به تبلیغ کنندگان شخص ثالث یا تحمیل سانسور آنلاین به نمایندگی از دولت ها.

خوشبختانه ، وجود دارد راه حل ساده در قالب VPN, یا شبکه خصوصی مجازی. با این کار همه ترافیک اینترنت در حال اجرا به داخل و از دستگاه شما رمزگذاری می شود و از طریق یک سرور واسطه آن را تونل می کند. این بدان معنی است که برای ISP یا هر شخص دیگری که فعالیت شما را متوقف می کند ، نظیر سرپرست شبکه ، سازمان های دولتی یا هکرها قابل خواندن نیست.

امتیاز VPN این است که آدرس IP شما را ماسک می کند و آن را از محل انتخاب شما جایگزین می کند. این بدان معناست که می توانید محدودیت های جغرافیایی در وب سایت هایی مانند سرویس ارائه دهنده جریان ، بازی ، قمار و موارد دیگر را دور بزنید.

در این پست بهترین VPN را برای جلوگیری از پیگیری فعالیت و نحوه تنظیم آن فاش می کنیم. ما همچنین درباره این که چرا ISP ها و سایرین فعالیت شما را پیگیری می کنند ، توضیح خواهیم داد و چرا می خواهید جلوی آنها را بگیرید.

بهترین VPN برای متوقف کردن ردیابی ISP: ExpressVPN

ExpressVPNژانویه 2023

برنامه های موجود:

  • کامپیوتر
  • مک
  • IOS
  • اندروید
  • لینوکس

سایت اینترنتی: www.ExpressVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

ExpressVPN به دلایل مختلف بهترین VPN در صنعت است. این شبکه دارای بیش از 2،000 سرور در 94 کشور است ، بنابراین شما در یافتن سرور در مکان مناسب مشکلی ندارید. همه سرورها برای سرعت بهینه سازی شده اند ، بنابراین با مرور ، پخش ویدئوی HD یا بارگیری ، کندی قابل توجهی را تجربه نخواهید کرد.

این سرویس بهترین کلاس کلاس را ارائه می دهد ، از جمله رمزگذاری 256 بیتی و رازداری کامل رو به جلو. همچنین با محافظت در برابر نشت DNS و سوئیچ kill همراه است تا اطمینان حاصل شود که ترافیک شما هرگز تونل رمزگذاری نشده را ترک نمی کند و برای ISP شما قابل خواندن نیست..

ExpressVPN به شما امکان می دهد به طور همزمان به سه دستگاه وصل شوید. این برنامه دارای برنامه هایی برای Windows ، MacOS ، Linux ، iOS و Android است. حتی می توان آن را در مسیریاب های خانگی پیکربندی کرد که همه دستگاه های متصل به اینترنت در خانه شما ایمن باشد.

بدون خطر سعی کنید: 3 ماه رایگان با یک برنامه سالانه ExpressVPN در اینجا دریافت کنید. به علاوه ، این ارائه دهنده 30 روز ضمانت برگشت پول را در تمام برنامه ها ارائه می دهد ، بنابراین می توانید بدون ریسک کردن آن را امتحان کنید و در صورت عدم رضایت بازپرداخت کامل دریافت کنید.

در بررسی جامع ما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ExpressVPN کسب کنید.

نحوه استفاده از VPN برای جلوگیری از نظارت ISP

اگرچه ممکن است یک VPN کمی پیچیده به نظر برسد ، اما شروع کار با آن بسیار ساده است. در اینجا نحوه تنظیم VPN شما آورده شده است:

  1. ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که خدماتی متناسب با نیازهای شما ارائه می دهد. ما ExpressVPN را توصیه می کنیم اما CyberGhost و NordVPN دو گزینه عالی و کم هزینه هستند.
  2. پرداخت خود را ارسال کنید و از نام کاربری و رمزعبور جدید خود یادداشت کنید.
  3. بارگیری مناسب را برای دستگاه خود در وب سایت ارائه دهنده VPN پیدا کنید و نصب را اجرا کنید. بیشتر مشتری های دسک تاپ برای Windows و MacOS و برنامه های تلفن همراه برای Android و iOS دارند.
  4. سرویس گیرنده رومیزی یا برنامه تلفن همراه را راه اندازی کنید ، وارد سیستم شوید و به یک سرور VPN وصل شوید. محل سرور شما انتخاب می کنید به نیازهای خاص شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، برای مرور سریع ، ممکن است بخواهید به یک سرور نزدیک جغرافیایی وصل شوید. برای انسداد کتابخانه Netflix ایالات متحده ، سرور آمریکایی مناسب است.
  5. اکنون می توانید به صورت عادی در وب گشت و گذار کنید ، اما ISP شما قادر به نظارت بر ترافیک شما نخواهد بود.
  نحوه تماشای فیلم های YouTube مسدود شده در کشور شما

توجه داشته باشید که بسیاری از ارائه دهندگان گزینه های راه اندازی را در تنظیمات برنامه خود دارند. به عنوان مثال ، ممکن است هر بار که دستگاه خود را شروع می کنید ، به VPN وصل شوید. با این روش ، می توانید اطمینان حاصل کنید که ISP شما هرگز داده ای برای ورود به سیستم ندارد.

آیا می توانم از VPN رایگان استفاده کنم تا ISP را ردیابی فعالیت خود را متوقف کنم?

شما فقط ممکن است برای بدی دیگر تجارت کنید. اگرچه شما با یک تن سرویس VPN رایگان روبرو می شوید ، اما اینها به طور کلی ارزش نگاه دوم ندارند. دلایل مختلفی وجود دارد که دلیل این امر ، از منظر امنیتی و عملی است.

خدمات رایگان VPN هستند مشهور برای ردیابی فعالیت های کاربر, دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید از آن جلوگیری کنید. آنها از داده ها برای ایجاد پروفایل و فروش آنها به بالاترین پیشنهاد دهنده استفاده می کنند. حتی اگر آنها در این عمل شرکت نمی کنند ، احتمال دارد شما مجبور به تحمل تبلیغات تزریق شده به سایت هایی باشید که توسط خود VPN بازدید می شود. این دور از بدترین حالت آن است. برخی از VPN های رایگان به هیچ وجه ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند و برخی دیگر دارای بدافزار هستند. یکی از ارائه دهندگان حتی پهنای باند بیکار کاربران را ربوده و از آن برای تشکیل یک بات نت استفاده کرده است.

به نظر می رسد اگر امنیت ضعیف به اندازه کافی بد نباشد ، از نظر عملکرد بهتر نمی شود. VPN های رایگان معمولاً دارای موارد زیر هستند تعداد زیادی از کاربرانی که برای تعداد محدودی از سرورها فضای خود را ندارند. این ترجمه به صف برای اتصال به سرورها و اتصالات غیرقابل اعتماد است. احتمالاً بارگیری صفحه کند را هنگام مرور و بافر در هنگام پخش تحمل خواهید کرد.

درمجموع ، انتخاب منطقی برای ارائه دهنده معتبر پرداخت شده و ارائه خدمات ایمن و قابل اطمینان ، صرفاً منطقی است.

چرا ISP ها فعالیت شما را ردیابی می کنند

برای بسیاری از کاربران ، عادی به نظر می رسد که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی خود باید بتوانند همه کارهایی را که انجام می دهند بصورت آنلاین ببینند. حتی ممکن است تصور کنید که آنها به منظور ارائه خدمات در وهله اول به اطلاعات در مورد ترافیک اینترنت شما نیاز دارند. اما این طور نیست.

بنابراین چرا ISP شما می خواهد تاریخچه مرور شما را ببیند؟ خوب ، چند دلیل احتمالی وجود دارد. مهم نیست که در کجا قرار دارید ، یک یا چند مورد از آنها تقریباً به طور قطع بازی خواهند کرد:

  بهترین VPN ها برای انسداد Snapchat

قوانین نگهداری داده

در برخی کشورها ، قوانین اجباری برای حفظ داده ها تصریح می کنند که ISP ها باید داده های خاصی را در مورد کاربران خود ردیابی و ضبط کنند. این موارد می تواند شامل مواردی باشد که وب سایتهایی که بازدید می کنید ، ایمیل ، پیام ، جستجو ، مکان و سیستم عامل را از جمله موارد دیگر. این اطلاعات می تواند به دلایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد ، اما دولت ها غالباً ادعا می كنند كه این كار برای اجرای قانون به دلایل خاص ، به عنوان مثال ، به عنوان ابتكار ضد ترور.

تبلیغات

در دنیای امروز ، داده ها برابر با دلار است ، اغلب به صورت تبلیغات هدفمند. اگر شرکتی عادتهای مرور شما را می داند ، می تواند از هر جایی درباره زندگی شما ، از جایی که در آن بانک می خرید ، خریداری می کنید و می خورید ، تا اطلاعات شخصی بیشتری مانند وضعیت تأهل ، مسائل بهداشتی و حتی ترجیحات جنسی خود را تشخیص دهد.. ISP ها با تبلیغ کنندگان معامله می کنند و اطلاعات را از طرف آنها جمع آوری کنید. سپس شرکت ها می توانند شما را با تبلیغات مربوطه در صفحات وب مورد بازدید قرار دهند.

غالباً تبلیغ کنندگان را خواهید شنید که بیان می کنند ارائه تبلیغات مناسب تر به تجربه کاربر کمک می کند ، اگرچه از دیدگاه کاربر اینطور نیست. در واقع ، هنگامی که تبلیغات مرتبط با تاریخچه مرور شما ظاهر می شود ، می تواند مانند نقض حریم خصوصی و حتی ناخوشایند بودن احساس کند..

این حتی بیشتر نگران کننده است وقتی که شما نیستید ، بلکه فرزند شما مورد هدف قرار می گیرد. در حقیقت ، با توجه به اینکه کودکان در اکثر تصمیمات خرید خانوار تأثیر می گذارند ، اطلاعات آنها به ویژه برای بازاریابان با ارزش است. با استفاده از VPN می توانید از ایجاد پروفایل در اطراف خود و فرزندتان جلوگیری کنید.

سانسور

در حالی که ساکنان بسیاری از کشورها می توانند از دسترسی نامحدود به اینترنت رایگان برخوردار شوند ، تعداد زیادی کشور وجود دارد که شهروندان نمی توانند. دولت ها دسترسی به برخی صفحات وب را محدود می کنند به دلایل مختلف. به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت از نفرت استفاده می کند ، از دولت یک کشور بد صحبت می کند ، یا فعالیت هایی را خلاف دین خاصی تشویق می کند (مانند سایت های پورنو یا قمار) ، می تواند در برخی از کشورها یا مناطق مسدود شود.

دولت ها معمولاً از ISP ها برای اجرای این سانسور استفاده می کنند. از آنجا که ISP ها می توانند وب سایتهایی را که بازدید می کنید مشاهده کنند و به آنها امکان دسترسی به آن سایتها را می دهند ، آنها می توانند مانع از دسترسی دولت شوند..

آیا ISP من می تواند ببیند که من از VPN استفاده می کنم?

هنگامی که به یک VPN وصل می شوید ، تمام ترافیک شما رمزگذاری می شود و از طریق یک سرور واسطه عبور می کند. به دلیل رمزگذاری ، محتوای ترافیک شما برای هرکسی که آنرا رهگیری کند از جمله ISP شما قابل خواندن نخواهد بود. این بدان معناست که نمی توانید ببینید کدام سایتها را بازدید می کنید یا به صورت آنلاین انجام می دهید.

گفته می شود ، ممکن است ISP شما ببیند که ترافیک شما از طریق یک سرور VPN در جریان است. با این حال ، این مهم نیست. VPN در اکثر کشورها کاملاً قانونی است ، و در ایالات متحده ، ما هیچگونه ISP هایی را نمی شنویم که کاربران را به دلیل استفاده از VPN مجازات می کند..

متأسفانه ، برای همه کشورها همین حرف را نمی توان گفت. به عنوان مثال ، "فایروال بزرگ" در چین است طراحی شده برای شناسایی و مسدود کردن تمام ترافیک VPN. در این شرایط ، برخی از ارائه دهندگان VPN از فناوری های پیشرفته انسداد استفاده می کنند تا همچنان به VPN دسترسی و دسترسی به وب فیلتر نشده کاربران را ارائه دهند..

  نحوه دریافت آدرس IP ایتالیایی

سیاست های ورود به سیستم توضیح داده شده است

اگر در مورد VPN تحقیقاتی انجام داده باشید ، ممکن است در مورد خط مشی ورود به سیستم VPN اطلاعاتی کسب کرده باشید. به طور کلی دو نوع گزارش وجود دارد که یک ارائه دهنده ممکن است آنها را نگه دارد. اولین مورد مربوط به ترافیک است که شامل اطلاعاتی درباره مواردی مانند سایتهایی که بازدید می کنید و فایلهایی که بارگیری می کنید می شود. نوع دوم سیاهههای مربوط به اتصال است که شامل اطلاعات مربوط به جلسه VPN شماست.

در حالت ایده آل, شما نمی خواهید ارائه دهنده VPN شما هرگونه ترافیک را حفظ کند هرچه اگر این کار را انجام دهند ، شما بهتر از آن چیزی نیستید که بتوانید ISP را به جای خود به شما توجه کند. ارائه دهندگان این نوع گزارش ها (که اغلب آنها خدمات رایگان ارائه می دهند) معمولاً به دنبال سود بردن از اطلاعات ثبت شده خود هستند ، از جمله فروش آن به تبلیغ کنندگان شخص ثالث..

هر زمان که ارائه دهنده مواردی مانند آدرس IP واقعی یا آدرس IP VPN خود را ضبط نکند ، گزارش های ارتباطی واقعاً نگران کننده نیستند. اگر این کار را انجام دهد ، برای کسی که آن اطلاعات را دارد ، بسیار آسان است که بتواند فعالیت شما را ردیابی کند. در این حالت ، شما به حمله مشابه به حریم شخصی خود با ISP خود باز می گردید.

برای کمک به شما تصمیم می گیرید به چه کسی اعتماد کنید ، ما سیاست های حفظ حریم خصوصی بیش از صد ارائه دهنده VPN را مطالعه کرده ایم تا دریابید که در صورت وجود کدام پرونده ها را نگه می دارد.

VPN تنها گزینه من است?

اگر متقاعد نشده اید که VPN برای شما مناسب است ، روش های دیگری وجود دارد که درجات مختلفی کار می کنند. به عنوان مثال ، با استفاده از مرورگر Tor ، ترافیک شما رمزگذاری می شود و از مشاهده ISP در سایت هایی که بازدید می کنید جلوگیری می کند. با این حال ، این فقط برای ترافیک مرورگر کار می کند در حالی که یک VPN تمام ترافیک موجود به دستگاه و دستگاه شما را رمزگذاری می کند. ISP شما همچنین می تواند ببیند که از Tor استفاده می کنید ، که می تواند برخی پرچم های قرمز را بالا ببرد. همچنین لازم به ذکر است که Tor سرعت قابل توجهی را کاهش می دهد.

همچنین مشاهده کنید: بهترین VPN برای Tor

پراکسی های HTTPS گزینه دیگری برای رمزگذاری ترافیک مرورگر است ، اما باز هم ، این کار برای ترافیک دیگری که به دستگاه شما منتقل می شود کار نمی کند. به علاوه ، با پراکسی های HTTPS ، ISP شما می تواند وب سایتهایی را که بازدید می کنید ببینید ، اگرچه صفحات یا محتوای خاصی ندارند.

سایر پراکسی ها ، به عنوان مثال ، DNS و SOCKS ، ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند ، بنابراین ممکن است برای برخی از اهداف مانند انسداد محتوا خوب باشند. اما آنها معمولاً فعالیت اینترنتی شما را در معرض نظارت ISP شما قرار می دهند.

کشورهایی که از ISP برای سانسور محتوا استفاده می کنند

ما چین را در بالا ذکر کردیم ، اما این تنها کشور با اینترنت بسیار محدود نیست. سایر کشورها در سراسر جهان محتوای سانسور ، اغلب با نظارت و پیگیری ISP.

به عنوان مثال ، در الجزایر ، ISP ها ملزم به نظارت بر فعالیت آنلاین کاربران خود هستند ، به طوری که ساکنان بالقوه برای ارسال برخی محتوای آنلاین به اتهامات کیفری روبرو هستند.

در بلغارستان ، دولت درخواست می کند كه ISP ها دسترسی واقعی به ترافیك اینترنت كاربران خود داشته باشند. و در قطر ، ISP ها موظف به مسدود کردن سایت های خاص ، از جمله آنهایی هستند که محتوای ناپسند را منتشر می کنند.

نقشه بارون امنیتی کشورهای دارای رتبه پایین.

نقشه فوق توسط بارون امنیتی برخی از کشورها با بدترین رتبه از نظر نظارت بر سانسور را نشان می دهد ، اگرچه باید توجه داشت که این همه با استفاده از ISP ها انجام نمی شود..

اعتبار تصویر اصلی: رایانه لوحی iPad دارای مجوز تحت CC BY 2.0.

About the author