نحوه اجرای Kodi از درایو فلش USB بر روی Mac و PC

چندین دستگاه قادر به اجرای Kodi هستند. این موارد شامل جعبه تلویزیون اندرویدی و چوب تلویزیون آمازون آمازون است. نشان داده شده است که این راهکارها بسیار خوب کار می کنند ، اما آنها به شما نیاز دارند که برای به دست آوردن دستگاه مورد نظر خود ، پول خرج کنید. Firestick با قیمت 39.99 دلار پیش بینی می شود ، در حالی که یک جعبه تلویزیون مناسب اندرویدی به راحتی می تواند شما را با قیمت 100 دلار بازگرداند.

در حالی که این قیمت ها لزوماً از ارتفاع بالایی برخوردار نیستند ، ممکن است گزینه ارزان تری در خانه دراز بکشید. اگر شما یک کاربر tinkerer هستید و می خواهید Kodi را با استفاده از تجهیزاتی که قبلاً در اختیار دارید تنظیم کنید یا فقط مایل به صرفه جویی در هزینه هستید ، راه اندازی Kodi روی رایانه از درایو USB ممکن است گزینه مناسبی باشد.

نکته: ما اکیداً توصیه می کنیم از VPN با Kodi استفاده کنید. تعداد زیادی کاربرد عالی برای Kodi وجود دارد ، همچنین برخی از نگرانی های امنیتی وجود دارد که با استفاده از VPN می توان از آنها جلوگیری کرد. هنگامی که به Kodi وصل می شوید ، ممکن است خود را در معرض هکرهایی قرار دهید که از طریق حملات شخصی در وسط ، افزودنی هایی را ربوده اند. علاوه بر این ، ISP شما ممکن است بخاطر زیاد پخش آنلاین فیلم و پخش تلویزیونی ، تصمیم به برقراری ارتباط شما بگذارد. یک VPN می تواند به مخفی کردن هویت شما ، از هکرها و ISP شما کمک کند.

گزینه مورد نظر ما IPVanish است که با تمام افزودنیهای Kodi کار می کند ، سریع است و انواع سطوح محافظت از حریم خصوصی را ارائه می دهد که باعث محبوبیت آن در جامعه Kodi شده است. برای گزینه های جایگزین ، در اینجا لیست کاملی از خدمات پیشنهادی Kodi VPN ارائه شده است.

گزینه های اصلی موجود برای اجرای Kodi از درایو USB به شرح زیر است:

 1. یک سیستم عامل مبتنی بر Kodi را از یک درایو USB قابل اجرا اجرا کنید. برای جستجوی بخش مربوطه ، روی پیوند زیر کلیک کنید:
  • KodiBuntu
   • پنجره ها
   • مک
  • OpenElec
   • پنجره ها
   • مک
 2. نصب قابل حمل Kodi را بر روی درایو USB (فقط Windows)

هر یک از این روشها دارای ویژگی های خاص خود هستند که به زودی کشف خواهیم کرد. هر دو مبتنی بر لینوکس هستند. توجه داشته باشید که هیچ یک از این گزینه ها با یک تلویزیون هوشمند یا دستگاه دیگر بدون BIOS رایانه ای کار نخواهد کرد.

نحوه اجرای یک سیستم عامل مبتنی بر Kodi از درایو USB قابل بوت

header_image_install_kodi
ممکن است تعجب کنید که چرا Kodi را از این طریق اجرا می کنید وقتی که می توانستید آن را مستقیماً روی سیستم عامل بومی رایانه خود نصب کنید. پاسخ ساده این است که این سیستم عامل های بهینه سازی Kodi معمولاً سریعتر از یک سیستم عامل بزرگتر مانند ویندوز کار می کنند. شما واقعاً Kodi را اجرا خواهید کرد ، بنابراین فرآیندهای کمبود منابع کمتر در پس زمینه اجرا می شوند.

گفته می شود ، دو سیستم عامل اصلی مبتنی بر Kodi در دسترس هستند: KodiBuntu و OpenElec. تفاوت اصلی این دو در سرعت است. KodiBuntu به سرعت اجرا می شود ، اما می فهمید که OpenElec به طور کلی کمی سریع تر است. KodiBuntu ، با این حال ، به شما امکان می دهد اکوسیستم وسیع لینوکس را کشف کنید در حالی که OpenElec تقریباً شما را فقط با استفاده از Kodi قفل می کند..

شما باید نکات زیر را در مورد درایو USB مورد استفاده خود ذکر کنید قبل از اینکه مطمئن شویم که KodiBuntu و OpenElec تا حد امکان اجرا شوند:

 • شما باید از رایانه ای استفاده کنید که از استاندارد USB 3.0 و درایو USB 3.0 پشتیبانی می کند. بدون این ، Kodi شما می تواند غیرقابل تحمل تنگنا باشد.
 • برای KodiBuntu حداقل اندازه توصیه شده درایو USB 2 گیگابایت است.
 • برای OpenElec حداقل اندازه توصیه شده درایو USB 256MB است
 • KodiBuntu

  برای ایجاد یک درایو USB KodiBuntu قابل بوت ، ابتدا آخرین نسخه KodiBuntu را از اینجا بارگیری کنید. بسته به قابلیت سیستم ، نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی را انتخاب کنید.

  پس از بارگیری نسخه مورد نیاز ، به نرم افزار دیگری نیاز دارید تا بتوانید درایو USB خود را فعال کنید.

  پنجره ها

  برای ویندوز ، لینوکس لایو USB Creator کار را انجام می دهد. خالق USB Live Linux Linux را بارگیری و اجرا کنید. کاربرد آن آسان است و به پنج بخش تقسیم می شود.

  lili_tut_1

  این دستورالعمل ها را که مربوط به هر بخش است دنبال کنید:

  1. درایو USB خود را انتخاب کنید.
  2. یک فایل تصویری را انتخاب کنید. این همان تصویر ISO KodiBuntu است که قبلاً بارگیری کرده اید.
  3. بهتر است پایداری را در حدود 2000 مگابایت تنظیم کنید. اندازه ای که برای این کار اختصاص داده اید ، به وضوح با اندازه درایو USB شما مطابقت دارد. ماندگاری به میزان ذخیره سازی اختصاص یافته به مواردی مانند پرونده ها ، تنظیمات و برنامه های نصب شده اشاره دارد. ذخیره این موارد در درایو USB به این معنی است که شما لازم نیست هر بار که بخواهید KodiBuntu را بوت کنید ، نصب جدیدی را شروع کنید..
  4. "کلید را در FAT32 قالب بندی کنید (این باعث حذف اطلاعات شما خواهد شد!)" را بررسی کنید. همانطور که گفته شد ، این باعث حذف کلیه داده های درایو USB شما می شود. با توجه به این موضوع ، لطفاً از درایویی استفاده کنید که قصد دارید فقط به اجرای سیستم عامل اختصاص دهید.
  5. برای شروع نصب ، روی نماد رعد و برق کلیک کنید.

  پس از اتمام نصب ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید و تنظیمات BIOS را با درایو USB متصل وارد کنید. نحوه انجام این کار بستگی به مدل دستگاه شما دارد. ترتیب بوت را تغییر دهید تا رایانه قبل از هارد دیسک از درایو USB بوت شود ، که به شما امکان می دهد بطور مستقیم وارد KodiBuntu شوید.

  مک

  اگر سیستم عامل Mac را اجرا می کنید ، به منظور بلند شدن و اجرای آن به Mac Loader USB Mac نیاز خواهید داشت.

  پس از بارگیری فایل ، ابتدا برنامه Disk Utility را در Mac خود اجرا کنید. درایو USB مورد نظر خود را برای نصب KodiBuntu انتخاب کنید و Erase را در بالای صفحه انتخاب کنید.

  mac_disk_utility_erase

  حتما انتخاب کنید MS-DOS (FAT) زیر قالب و ضبط بوت مستر زیر طرح. نام مناسب را به درایو نیز بدهید و سپس ضربه بزنید پاک کردن.

  اکنون Mac Linux USB Loader را باز کرده و گزینه را انتخاب کنید ایجاد USB زنده گزینه.

  mac_linux_usb_loader

  اکنون درایویی را انتخاب کنید که KodiBuntu را روی آن نصب کنید.

  mac_linux_usbloader_destination

  اصابت بعد و در صفحه زیر را انتخاب کنید دیگر زیر خانواده توزیع.

  usb_loader_disfam

  انتخاب کنید شروع به نصب کنید به منظور انجام مراحل نصب پس از اتمام مراحل ، با پیامی به شما می گوید که نصب موفقیت آمیز بوده است.

  mac_usb_loader_success

  رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و تنظیمات BIOS را با درایو USB وصل شده وارد کنید. نحوه انجام این کار بستگی به مدل دستگاه شما دارد. ترتیب بوت را طوری تغییر دهید که رایانه قبل از دیسک سخت از درایو USB بوت شود. به این ترتیب ، می توانید مستقیماً در KodiBuntu بوت شوید.

  OpenElec

  نسخه مناسب OpenElec را از وب سایت رسمی بارگیری کنید. نسخه پایدار x86 عمومی باید کار را انجام دهد.

  پنجره ها

  برای ایجاد یک درایو USB قابل راه انداز برای OpenElec در ویندوز ، از Win32 Disk Imager استفاده کنید. برنامه را بارگیری و اجرا کنید. درایو را برای نصب OpenElec انتخاب کنید.

  win32_1

  با استفاده از نرم افزارهای مناسب مانند Winrar ، پرونده OpenElec را که قبلاً بارگیری کرده اید ، استخراج کنید. اکنون پرونده .IMG حاصل را در Win 32 Disk Imager انتخاب کنید.

  win32_select

  نوشتن را انتخاب کنید ، و اینگونه است.

  win32_write

  پس از اتمام نصب ، رایانه خود را با درایو USB نصب شده مجدداً راه اندازی کنید و تنظیمات BIOS را وارد کنید. نحوه انجام این کار بستگی به سازنده دستگاه شما دارد. ترتیب بوت را طوری تغییر دهید که رایانه قبل از دیسک سخت از درایو USB بوت شود. این به شما امکان می دهد مستقیماً در OpenElec بوت شوید.

  مک

  در سیستم عامل Mac ، فرایند MAC Linux USB Loader نیز برای OpenElec کار خواهد کرد. لطفاً به دستورالعمل های KodiBuntu فوق مراجعه کنید.

  نحوه اجرای نصب قابل حمل Kodi بر روی درایو USB

  گزینه دیگر موجود ، نصب قابل حمل Kodi است. توجه داشته باشید که این روش فقط برای کاربران ویندوز کار می کند. برای ایجاد یک نصب ویندوز قابل حمل ، ابتدا فایل نصب را از اینجا دریافت کنید. بسیاری از رایانه ها ویندوز را اجرا می کنند ، بنابراین احتمال این وجود دارد که بتوانید در اکثر مکان هایی که می روید از نصب Kodi خود استفاده کنید.

  اکنون فایل نصب را اجرا کنید اما مسیر نصب را در فهرست اصلی درایو USB خود قرار دهید.

  portable_destination_USB

  انتخاب کنید میانبر ایجاد نکنید در مرحله بعد.

  kodi_no_shortcuts

  انتخاب کنید نصب اما مطمئن شوید که پس از اتمام نصب ، Kodi را اجرا نکنید.
  اکنون میانبر ایجاد کنید kodi.exe با کلیک راست روی پرونده موجود در پوشه Kodi در درایو خود و انتخاب آن ایجاد میانبر. این پرونده را به فهرست اصلی درایو USB خود منتقل کنید.

  kodi_shortcut_move

  بر روی میانبر راست کلیک کرده و را انتخاب کنید خصوصیات. که در هدف "-p" را در کنار متنی که در حال حاضر وجود دارد مطابق شکل زیر اضافه کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که از پوشه Kodi در درایو USB شما برای ذخیره سازی فایلهای مهم مانند پلاگین ها ، پوسته ها ، داده های کاربر و اسکریپت ها استفاده می شود تا نصب واقعاً قابل حمل داشته باشید..

  kodi_properties

  با نصب تمام شده قادر خواهید بود Kodi را از پرونده .EXE واقع در درایو USB در هر دستگاه ویندوز اجرا کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که درایو USB را با این گزینه و سایر موارد متصل کنید. پرونده های لازم برای کار همه این گزینه ها در درایو USB قرار دارد.

  Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi را تأیید یا تشویق نمی کند. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید.

  Kodi v17.3 "Krypton" آخرین نسخه پایدار Kodi است که برای بارگیری در دسترس است

  "USB Flash Drive" توسط Ambuj Saxena تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 + = 67

Adblock
detector