آیا NordVPN برای تورنت مناسب است؟

آیا NordVPN مناسب برای تورنت (1)

NordVPN یکی از محبوب ترین خدمات VPN در بازار است که بخشی از آن به دلیل تعداد زیاد و متنوع بودن سرورهای ویژه ، ویژگی های امنیتی و خط مشی های حفظ حریم خصوصی به لطف آن است. فراتر از آن ، بسیاری از کاربران برای NordVPN تصمیم می گیرند ، زیرا آن را آشکارا پشتیبانی و زیرساخت هایی را برای اشتراک فایل به همتا (P2P) اختصاص داده است. همراه با محافظت قوی در برابر نشت DNS و یک سیاست عدم اثبات گزارش.

پرش به: چگونه با NordVPN با خیال راحت تورنت کنید

با این حال ، با VPN ها شیطان اغلب در جزئیات است.

ما Nord VPN سرعت های آن را کامل می گذاریم تا ببینیم آیا از تورنت ها استفاده ای بی خطر است یا خیر. به ویژه می خواستیم بدانیم:

  • آیا NordVPN در هنگام تورنت از حریم خصوصی شما محافظت می کند?
  • آیا NordVPN به اندازه کافی سریع برای تورنت است?
  • VPN های جایگزین که باید در نظر بگیرید وجود دارد?

آیا NordVPN برای تورنت کار می کند?

بیشتر VPN ها امکان عبور P2P را فراهم می کنند و استفاده از هر VPN را برای تورنت آسان می کند. بسیاری حتی برای حمایت از پرونده سازی اظهاراتی دارند. با این حال ، تعداد کمی از سرورهای اختصاصی و طراحی شده برای پشتیبانی از ترافیک P2P وجود دارد. NordVPN کمی از بازار طاقچه را پر کرده است ، به این معنا ، حتی اگر این تنها خدمات مجاز برای تورنت نیست.

در زیر ، ما با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد که چرا NordVPN به خوبی در تورنت و اشکال دیگر اشتراک فایل P2P بر اساس سرعت سرور ، گزینه های سرور و خط مشی های ورود به سیستم و حفظ حریم خصوصی مناسب است.

مبلغ خواندن: بیش از 70٪ در NordVPN صرفه جویی کنید

چرا از VPN برای تورنت استفاده می کنید?

تورنتینگ در دهه 1990 و اوایل 2000 محبوبیت پیدا کرد زیرا به کاربران امکان می دهد مدت زمان صرف شده در بارگیری فایل ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. بارگیری فایل به جای منبع مستقیم از یک سرور واحد ، در تعداد زیادی از همسالان توزیع می شود. هر اشتراک کننده فایل (بذر) بخشی از پرونده را برای بارگیری ارائه می دهد که در نهایت سرعت بارگیری (Leeched) پرونده را افزایش می دهد.

اگرچه تورنت نوعی ترافیک اینترنتی است ، اما بسیاری از ISP به دلیل محبوبیت آن در بین دزدان دریایی اینترنتی ، انواع اتصالات P2P را شلیک می کنند. شبکه های تورنت می توانند سریعاً در صورت عدم استفاده از راه حل سریع ، اما با نگرانی از حریم شخصی همراه هستند. هر شخص متصل به یک تورنت آدرس IP خود را با همه افراد بارگیری یا بارگذاری همان پرونده به اشتراک می گذارد.

می توانید آدرس IP خود را نقاب بزنید ، از ISP snooping و سرعت زیاد جلوگیری کنید و هنوز هم با استفاده از VPN از سرعت تورنت سریع لذت ببرید.. VPN ها همچنین به کاربران امکان می دهند سانسور اینترنت را در مکان هایی مانند چین شکست دهند و از بلوک های محتوای جغرافیایی در هر نقطه از جهان دور شوند.

چگونه با NordVPN با خیال راحت تورنت کنید

برای شروع تورنت در NordVPN ، موارد زیر را انجام دهید:

  1. برای NordVPN ثبت نام کنید و حساب خود را ایجاد کنید (NordVPN 30 روز ضمانت پس انداز پول ارائه می دهد که تست خدمات را قبل از ارتکاب شما آسان می کند).

nordvpn torrenting

  1. برای فعال کردن حساب خود و بارگیری نرم افزار NordVPN ، ایمیل خود را باز کنید.

Nord torrenting

  1. نرم افزار NordVPN را باز کنید ، وارد سیستم شوید و سپس سرور P2P را انتخاب کنید.

ثبت نام torrenting Nord

از آنجا ، شما می توانید بدون گرفتن سرعت توسط ISP خود ، و از طریق هر سایت تورنت یا شبکه P2P تورنت کنید..

توصیه می کنیم قبل از تورنت سوئیچ کشتن NordVPN را روشن کنید. سوئیچ kill در صورت عدم موفقیت نرم افزار NordVPN ، ارتباط شما را خاموش می کند. خاموش شدن خودکار باید از ورود آدرس IP واقعی شما به شبکه تورنت جلوگیری کند و به شما فرصت می دهد تا قبل از راه اندازی مجدد اتصال اینترنت خود ، نرم افزار تورنت خود را ببندید..

برای روشن کردن سوئیچ kill ، به بخش تنظیمات برنامه بروید و "Internet Kill Switch" را روشن کنید.

nord torrenting kill kill

اگر فقط می خواهید سوئیچ kill را در یک برنامه خاص مانند سرویس تورنت خود اعمال کنید ، NordVPN دارای یک برنامه Kill Switch نیز هست. به سادگی گزینه "App Kill Switch" را در منوی تنظیمات انتخاب کنید ، سپس برنامه filesharing خود را انتخاب کنید (Qbittorrent، uTorrent، Azureus Vuze و غیره).

قرار دادن NordVPN torrenting برای آزمایش

قبل از اجرای NordVPN برای اجرای آزمایشی تورنت ، می خواهید چند مورد را تأیید کنید. اطلاعات و محافظت از حریم خصوصی سرور و همچنین سرعت سرور را بررسی کنید.

چگونه خصوصیات torrenting NordVPN را آزمایش کنیم

اول ، مهم است که تأیید کنید که VPN در واقع آدرس IP واقعی شما را نقاب می کند و داده های شما را فاش نمی کند.

شما می توانید این کار را با انجام تست نشت DNS قبل و بعد از اتصال به سرور VPN دلخواه خود انجام دهید.

nordvpn torrenting dns leak

در حالت ایده آل ، می خواهید سرورهای مختلف با آدرس های IP مختلف را در دو تست مختلف نشان دهید. این نوع نتیجه نشان می دهد که VPN شما آدرس IP شما را از طریق DNS درز نمی کند.

اگر به هر دلیلی قصد دارید از طریق یک برنامه افزودنی Chrome مانند مشتری آسان uTorrent torrent کنید ، حتماً برای نشت WebRTC نیز تست کنید. اینها نوعی نشت مخصوص مرورگرهای وب است (مهمترین آنها Chrome و FireFox) که آدرس IP شما را به سرورهای STUN نشت می کنند..

همان آزمایشی که برای نشت DNS استفاده می شود ، به شما نیز می گوید در صورت اجرای آزمون با VPN متصل ، در صورت وجود نشت WebRTC از طریق VPN خود ،.

خصوصیات رمزگذاری و حریم خصوصی NordVPN در برابر نشت DNS و WebRTC محافظت می کند ، در حالی که سوئیچ kill آن اطمینان می دهد که آدرس IP شما حتی اگر اتصال به سرور کاهش یابد ، محافظت شود..

نحوه تست سرعت تورنت NordVPN

می توانید سرعت تورنت NordVPN را به دو روش آزمایش کنید. ابتدا می توانید به یکی از سرورهای اختصاصی P2P متصل شوید و سپس یک تست سرعت ساده را از طریق یکی از بسیاری از سایتهای تست سرعت در دسترس (Speedtest ، Google ، Fast و غیره) انجام دهید. برخی از ISP ترافیک را از طریق تسترهای محبوب تر سرعت مانند Speedtest و Google در اولویت قرار می دهند ، بنابراین ممکن است بخواهید گزینه های کمتری را برای نتایج دقیق تر امتحان کنید.

توجه داشته باشید که تمام VPN ها به دلیل رمزگذاری و فاصله اضافی با سرور VPN سرعت اینترنت شما را کاهش می دهند. مهم است که اتصال و ارتباط خود را قبل و بعد از آن بررسی کنید تا بررسی کنید چه مقدار از دست دادن سرعت را تجربه می کنید. به عنوان مثال ، در اینجا تست های سرعت به صورت جانبی انجام می شود که ما در یک شبکه WiFi انجام داده ایم و هنگام اتصال به یک سرور NordVPN P2P:

آیا NordVPN برای تورنت مناسب است؟

همانطور که می بینید ، سرعتی از طریق سرور VPN سرعت چشمگیری داشت (انتظار می رود هنگام استفاده از VPN) اما کافی نیست تا تأثیر قابل توجهی در سرعت بارگیری از طریق سرور P2P بگذارد..

در مرحله بعد ، می خواهید سرعت بارگیری تورنت خود را آزمایش کنید. هر مشتری و پرونده تورنت باید کار کند. ما برای تست سرعت بارگیری یک فایل 1.5 گیگابایتی را از طریق BitTorrent بارگیری کردیم.

nordtorrenting

همچنین می توانید انواع دیگری از سرورهای NordVPN را تورنت کنید. با این حال ، سرورهای P2P برای تورنت سریع بهینه شده اند ، بنابراین ممکن است هنگام تورنت در میان آنها نتایج بهتری کسب کنید.

VPN های جایگزین برای تورنت وجود دارد?

سرورهای اختصاصی P2P NordVPN آن را به گزینه ای برتر برای تورنت تبدیل می کند. با این حال ، این تنها گزینه موجود در بازار نیست که سرعت سرور سریع را با ویژگی های محافظت در برابر نشت و ویژگی های امنیتی لازم برای حفظ امنیت در هنگام تورنت ترکیب می کند.

در حال حاضر ، ExpressVPN جایگزینی مناسب برای کسانی است که سرعت سرور را سریعتر می خواهند ، در حالی که CyberGhost و SurfShark به صورت ماهانه ارزان تر هستند. هر سه ویژگی امنیتی قوی ، DNS و WebRTC را دارند ، و مهمتر اینکه ، اگر اتصال VPN شما خراب شود ، سوئیچ هایی را که بعنوان یک خرابکار عمل می کنند ، می کشند..

آیا می توانم از یک VPN رایگان برای تورنت استفاده کنم?

اگرچه می توانید از VPN رایگان برای تورنت استفاده کنید ، به احتمال زیاد خود را به سرعت ناامید خواهید کرد. VPN های رایگان تقریباً همیشه دارای درپوش های بارگیری و سرپوش سرعت هستند ، این بدان معنی است که بارگیری های کند شما می توانند قبل از اتمام قطع شوند.

بسیاری از VPN های رایگان همچنین ویژگی های اصلی را در پشت paywall قفل می کنند ، از جمله گزینه جابجایی بین سرورها. و بیشتر VPN های رایگان با سوئیچ kill همراه نیستند ، این ویژگی ای است که ما اکیداً برای کاربران P2P که برنامه ریزی برای گذراندن هر زمان در شبکه های اشتراک فایل را توصیه می کنیم توصیه می کنیم.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 4 =

Adblock
detector