NordVPN در مقابل بررسی TunnelBear

NordVPN vs Tunnelbear

انتخاب VPN می تواند برای کاربران جدید مشکل باشد. دهها ارائه دهنده مختلف وجود دارد ، همه ادعا می کنند که بهترین هستند ، و آنها اغلب از اصطلاحات فنی استفاده می کنند که احتمالاً آنها را نمی فهمید ، مگر اینکه پیش زمینه ای در شبکه های رایانه ای داشته باشید.

برای ساده تر کردن موارد ، دو VPN اصلی را با هم مقایسه می کنیم ، NordVPN و TunnelBear. به این ترتیب ، شما دقیقاً می توانید آنچه را که NordVPN و TunnelBear با یک نگاه ارائه می دهند ، بگویید. ما همچنین می خواهیم ژارگون را از بین ببریم و به صورت ساده توضیح خواهیم داد که هر کدام از این ویژگی ها به چه صورت انجام می شود تا شما دقیقاً بدانید که برای چه چیزی پرداخت می کنید. با این گفته ، بیایید شروع کنیم:

نکات برجسته

NordVPN

 • دارای بزرگترین شبکه از هر VPN بزرگ
 • قفل محبوب ترین سرویس های پخش از خارج از کشور است
 • سرعت بطور مداوم را فراهم می کند
 • چندین ویژگی امنیتی و حریم خصوصی پیشرفته را ارائه می دهد

تونل

 • ویژگی های محرمانه حریم خصوصی و خط مشی بدون گزارش
 • سرعت معقول
 • برنامه ای رایگان ارائه می دهد
 • بدون هیچ مشکلی سیستم عاملهای جریان کوچکتر را مسدود کنید

قیمت گذاری و تخفیف

NordVPNتونل
دوره های اشتراک یک ماه یک ماه
یک سال یک سال
دو سال دو سال
سه سال
پیشنهاد ویژه 75٪ تخفیف در برنامه سه ساله 58٪ تخفیف در برنامه دو ساله
بالاترین قیمت در هر ماه 11.95 دلار 9،99 دلار
کمترین قیمت در هر ماه $ 2.99 4.17 دلار
قیمت یک ساله $ 83.88 59.88 دلار
تضمین بازگشت پول 30 روز 30 روز

همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو این سرویس از نظر قیمت مناسب ، حتی اگر از ماه به ماه مشترک شوید ، قیمت مناسب دارند. TunnelBear در کوتاه مدت کمی ارزان تر است اما اگر مایل به انجام یک دوره طولانی تر هستید, NordVPN پس انداز قابل توجهی ارائه می دهد. این برنامه سه ساله آن فقط 107.55 دلار هزینه دارد که فقط کمی گران تر از اشتراک دو ساله TunnelBear است که 99.99 دلار قیمت دارد.

البته ، TunnelBear یک پیشنهاد بسیار جذاب دارد: نسخه رایگان. این امر از آنچه به نظر می رسد جذاب تر نیست ، هرچند ، زیرا کاربران رایگان در هر ماه به 500 مگابایت داده محدود می شوند. برای متن ، این کافی است تا حدود نیم ساعت فیلم با کیفیت استاندارد را در Netflix تماشا کنید (اگرچه اگر فقط وب را مرور می کنید ، 500MB بسیار طولانی تر خواهد ماند).

هر دو NordVPN و TunnelBear 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهند. این به شما امکان می دهد اگر ناراضی هستید ، هر سرویس را به مدت یک ماه امتحان کرده و در صورت عدم مطالبه بازپرداخت درخواست کنید. حتی لازم نیست دلیل لغو اشتراک خود را ارائه دهید.

بهترین پیشنهاد برای NordVPN: با سه سال اشتراک NordVPN ، 75 درصد هزینه را کاهش دهید.

بهترین پیشنهاد برای TunnelBear: برنامه دو ساله TunnelBear را برای صرفه جویی در 58٪ انتخاب کنید.

امکانات

NordVPNتونل
اتصالات همزمان 6 5
برنامه های سیستم عامل Windows ، Linux ، MacOS ، Android ، iOS ، Amazon Fire TV / Firestick Windows ، MacOS ، Android ، iOS
دستگاه های نصب دستی روترها ، جعبه تنظیم بالا لینوکس (پشتیبانی محدود) ، روتر ، جعبه تنظیم بالا
تقسیم تونل زدن نه فقط Android
موارد اضافی رایگان مسدود کردن آگهی ، اسکن بدافزار ، محافظت خودکار از wifi ، پسوند مرورگر برای Chrome و Firefox حفاظت از Wi-Fi خودکار ، برنامه های افزودنی برای Chrome ، Firefox و Opera

در نگاه اول ، به نظر می رسد این سرویس ها ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند اما در عمل ، تفاوت های مهم زیادی وجود دارد. هر دو VPN برای رایج ترین سیستم عامل ها برنامه ارائه می دهند ، اگرچه NordVPN در فروشگاه برنامه آمازون گنجانده شده است و TunnelBear باید به صورت دستی بر روی لینوکس نصب شود. علاوه بر این ، TunnelBear فقط با دو توزیع خاص (Ubuntu 16+ و Fedora Workstation 25+) کار می کند.

از طرف دیگر ، TunnelBear یک برنامه افزودنی مرورگر برای Opera دارد که NordVPN آن را نمی کند. به گفته این ، ارزش این مسئله جای سوال دارد زیرا کمتر از سه درصد از کاربران اینترنت به اپرا اعتماد دارند. علاوه بر این ، توجه به این نکته ضروری است که پسوندهای مرورگر VPN فقط باعث ترافیک مرورگر شما و هیچ برنامه دیگری نمی شوند (مشتری P2P ، برنامه های پیام رسانی و غیره).

سپس گزینه های پیشرفته تر وجود دارد. هر دو VPN شامل محافظت از فای اتوماتیک هستند, اما NordVPN همچنین به شما امکان می دهد تا تبلیغات را مسدود کرده و به طور خودکار اسکن پرونده ها را برای بدافزارها انجام دهید ، و راحت تر می توانید با خیال راحت مرور کنید. برنامه Android TunnelBear ، با این حال ، یک ویژگی تونل زنی تقسیم شده است ، که به شما امکان می دهد برنامه های خاصی را برای دور زدن VPN انتخاب کنید.

قابلیت های رفع انسداد

NordVPNتونل
سرویس جریان
نتفلیکس بیش از ده ها کتابخانه از جمله Netflix US ، UK ، استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، هلند نه
هولو ایالات متحده ، ژاپن نه
آسمان برو آره نه
آمازون نخست فیلم گند زدی نه
iPlayer بی بی سی آره نه
ABC نه نه
CBS آره نه
NBC آره آره
ITV آره آره
یازده ورزش آره آره
کانال 4 آره نه

TunnelBear نقاط قوت زیادی دارد ، اما انسداد سیستم عامل جریان یکی از آنها نیست. این VPN تلاش دارد تا انسداد سیستم عاملهای اصلی جریان را مسدود کند (و به ویژه ، نمی تواند هیچ یک از کتابخانه های Netflix را مسدود کند) ، اگرچه این امکان را برای شما فراهم می کند که به برخی خدمات کمتر محبوب مانند ITV Hub از خارج از کشور دسترسی پیدا کنید..

متقابلا, NordVPN در این منطقه عالی است. این کاملاً قادر به مسدود کردن سرویس هایی مانند Netflix ، Amazon Prime Video و iPlayer BBC است ، و اگرچه به شما امکان نمی دهد ABC را به صورت زنده پخش کنید ، این تنها به این دلیل است که ABC دارای ویژگی های قدرتمند قفل منطقه ای است. همچنین لازم به ذکر است که همه سرورهای NordVPN Netflix را مسدود می کنند ، اگرچه اگر NordVPN نتواند به کتابخانه Netflix انتخابی شما متصل شود ، به Netflix US هدایت می شوید.

چین

محدودیت های اینترنت چین برخی از سختگیرترین ها در جهان است و شاید با کمال تعجب آور ، بیشتر VPN ها فقط کار نمی کنند. با این حال, هر دو NordVPN و TunnelBear در چین کار می کنند هنگامی که آنها به درستی پیکربندی شدند.

NordVPN دارای سرورهای خاصی است که برای استفاده در کشورهایی با سانسور شدید اینترنت طراحی شده است. با این حال ، برای استفاده از آنها باید یک تنظیم را تغییر دهید. وقتی این کار را فعال کنید (تنظیمات > پیشرفته > سرورهای مبهم) ، سرورهای مناسبی را در لیست در سمت چپ صفحه اصلی پیدا خواهید کرد. TunnelBear تنظیمات مشابهی دارد (تنظیمات > امنیت > GhostBear) ، و cloaking data-data با هر سرور قابل استفاده است.

در حالی که این VPN ها کاملاً در چین کار می کنند ، وب سایت های آنها توسط فایروال بزرگ مسدود شده اند. در نتیجه, شما باید قبل از ورود به چین VPN خود را نصب کنید.

رابط و رابط

NordVPNتونل
جادوگر راه اندازی خودکار لینوکس ، ویندوز ، MacOS ، iOS ، Android Windows ، Android ، MacOS ، iOS
انتخاب مکان اصلی مبتنی بر نقشه / مبتنی بر لیست مبتنی بر نقشه
صفحات تنظیمات اضافی آره آره
سازگار با موبایل آره آره

برنامه های دسک تاپ

هر دو NordVPN و TunnelBear برنامه های رومیزی بصری و کاربر پسند ارائه می دهند. برنامه TunnelBear هر بار ورود به سیستم ، روند اتصال به VPN را طی می کند ، و نقشه روی صفحه اصلی مشاهده این سرورها را آسان می کند. تنظیمات در یک صفحه جداگانه قرار دارند و به سه دسته تقسیم می شوند ، بنابراین یافتن آنچه می خواهید بسیار ساده است.

NordVPN در مقابل بررسی TunnelBear

برنامه دسک تاپ NordVPN به دو بخش تقسیم می شود: لیستی از سرورهای موجود در سمت چپ و یک نقشه در سمت راست. کاربران می توانند مستقیماً از صفحه اصلی به سرورهای تخصصی (مانند آنهایی که برای به اشتراک گذاری فایل P2P طراحی شده اند) وصل شوند ، که بسیار عالی است. ما همچنین دوست داریم که NordVPN به شما امکان می دهد نقشه را بزرگنمایی و خارج کنید زیرا از آنجا که با سرورهای موجود در 60 کشور جهان می تواند بسیار به هم ریخته باشد.

تصویر دسک تاپ NordVPN

برنامه های تلفن همراه

برنامه های تلفن همراه TunnelBear تقریباً با برنامه های رومیزی یکسان هستند ، اگرچه بیشتر گزینه های پیکربندی حذف شده است. شما هنوز هم می توانید ترافیک خود را بکشید ، سوئیچ kill را فعال کنید و از تونل سازی اسپلیت (در Android) استفاده کنید ، اما این ویژگی ها به ترتیب "GhostBear" ، "VigilantBear" و "SplitBear" هستند که واقعاً چیزی را به کاربر نمی گویند.

NordVPN در مقابل بررسی TunnelBear

این تنها نمونه از رویکرد "فرم بیش از عملکرد" ​​TunnelBear نیست: از شش گزینه موجود در برنامه تلفن همراه ، سه مورد (از جمله "صداهای خرس" و دیگری که "ابرهای کرکی را روی نقشه نمایش می دهد") هیچ تاثیری در این مورد ندارد. عملکرد VPN.

برنامه تلفن همراه NordVPN نمونه ای درخشان از آنچه TunnelBear می توانست باشد باشد. این بیشتر عملکردهای برنامه دسک تاپ را حفظ می کند ، و به سادگی تنظیمات رابط کاربری را ترتیب می دهد تا به صفحه های کوچک مناسب تر باشد. برخی از ویژگی ها مانند سوئیچ kill (در سیستم عامل اندروید) و سرورهای مبهم از بین رفته اند ، اما در کل ، استفاده چند منظوره و کاربردی آسان است.

NordVPN در مقابل بررسی TunnelBear

سرورها و عملکرد

NordVPNتونل
کشورهای سرور 60 21
تعداد کل سرورها 5،700+ 350+

شبکه NordVPN تقریباً سه برابر کشورهایی که TunnelBear دارند پوشش می دهد و 16 برابر بیشتر سرور دارد. با این حال ، باید توجه داشت که NordVPN نسبت به سایر ارائه دهنده های اصلی دارای سرورهای بیشتری است.

این چه تاثیری بر کاربر دارد؟ خوب ، با سرورهای بیشتر, NordVPN بهتر قادر به بارگیری کاربر است, به این معنی که احتمالاً حتی در زمان اوج ، به یک اتصال پرسرعت دست خواهید یافت. البته تعداد کاربران در اینجا نیز عاملی است.

TunnelBear به کاربران سرویس رایگان خود اجازه می دهد تا هر یک از مکانهای 20+ خود را انتخاب کنند. اگرچه این عالی است برای آن دسته از کاربران (اکثر VPN های رایگان فقط انتخاب چند مکان را ارائه می دهند) ، می تواند به معنای خدمات با کیفیت پایین برای کاربران پرداخت شده باشد.

جدول زیر جایی که سرورهای NordVPN و TunnelBear دارند را نشان می دهد:

NordVPNتونل
آلبانی
آرژانتین
استرالیا
اتریش
آذربایجان
بلژیک
بوسنی و هرزگوین
برزیل
بلغارستان
کانادا
شیلی
کاستاریکا
کرواسی
قبرس
جمهوری چک
دانمارک
استونی
فنلاند
فرانسه
جورجیا
آلمان
یونان
هنگ کنگ
مجارستان
ایسلند
هند
اندونزی
ایرلند
اسرائيل
ایتالیا
ژاپن
لتونی
لوکزامبورگ
مقدونیه
مالزی
مکزیک
مولداوی
هلند
نیوزلند
نروژ
لهستان
کشور پرتغال
رومانی
روسیه
صربستان
سنگاپور
اسلواکی
اسلوونی
آفریقای جنوبی
کره جنوبی
اسپانیا
سوئد
سوئیس
تایوان
تایلند
بوقلمون
امارات متحده عربی
انگلستان
ایالات متحده
اوکراین
ویتنام

امنیت

NordVPN تونل
پروتکل های VPN OpenVPN ، IKEv2 OpenVPN، IKEv2، IPSec (فقط در iOS)
رمزگذاری داده های OpenVPN AES-256 AES-256
رمزگذاری کانال کنترل OpenVPN RSA-4096 RSA-2048
فناوری پنهانکاری آبفروکسی آبفروکسی
امنیت برنامه سوئیچ کشتن (به جز در Android) سوئیچ کشتن (همه سیستم عامل ها)
وضعیت DNS DNS خصوصی DNS خصوصی

هر دو این VPN شما را قادر می سازد از پروتکل های OpenVPN و IKEv2 استفاده کنید ، اگرچه TunnelBear از IPSec در دستگاه های iOS نیز استفاده می کند. جالب اینجاست که TunnelBear به شما اجازه نمی دهد پروتکل را به صورت دستی تغییر دهید. در عوض ، این دو اتصال را شروع می کند و با استفاده از هر پروتکل که سریعترین اتصال را دارد.

NordVPN از کلیدهای RSA 4096 بیتی برای برقراری ارتباط ایمن با دستگاه خود استفاده می کند ، در حالی که TunnelBear از کلیدهای 2048 بیتی استفاده می کند. هر دو کاملاً غیرقابل حل هستند (مانند رمزگذاری 256 بیتی که هر یک از این VPN ها استفاده می کنند) ، اگرچه فرضی است ، به خطر انداختن کلیدهای RSA NordVPN ، حتی بیشتر طول می کشد ، در غیر این صورت ، NordVPN و TunnelBear دارای ویژگی های پیشرفته مشابهی هستند.

هر دو از Obfsproxy برای تغییر شکل ترافیک خود استفاده می کنند و واقعیت استفاده از VPN را برای مثال مخفی می کنند. علاوه بر این ، هر سرویس دارای سرورهای DNS خاص خود است ، بدین معنی که داده های شما توسط هیچ شخص ثالثی هرگز مشاهده نمی شود. هر یک از آنها سوئیچ kill نیز ارائه می دهند ، اگرچه TunnelBear در اینجا مزیت کمی دارد. سوئیچ kill آن با نام VigilantBear در هر نسخه از برنامه موجود است.

حریم خصوصی

NordVPNتونل
پایه HQ پاناما کانادا
سیاهههای مربوط به اتصال هیچ یک مقداری
گزارش فعالیت هیچ یک هیچ یک
اطلاعات کاربر برای ثبت نام آدرس ایمیل آدرس ایمیل
گزینه های پرداخت ناشناس بیت کوین ، اتریوم ، ریپل بیت کوین ، کوزه های عسل 

وقتی صحبت از حریم خصوصی است ، NordVPN یکی از بهترین هاست. این سرویس برای شروع در پاناما ، کشوری است که هیچ قانون نگهداری اطلاعات اجباری ندارد. این فعالیت ها یا فعالیت های ارتباطی را حفظ نمی کند ، و به شما امکان می دهد تا با سه مورد از محبوب ترین ارزهای رمزپایه پرداخت کنید.

TunnelBear برخی از اطلاعات را ضبط می کند ، از جمله اینکه آیا شما در یک ماه گذشته از این سرویس استفاده کرده اید و چه مقدار داده را منتقل کرده اید. آی تی هیچ جزئیاتی از فعالیت های شما را وارد نمی کند, با این حال. این VPN در کانادا ، عضو مشارکت اطلاعاتی Five Eyes مستقر است. این بدان معناست که از نظر تئوری می توانید اطلاعات شما توسط یکی از کشورهای عضو دیگر (ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا یا نیوزلند) درخواست شده و با سایر افراد به اشتراک گذاشته شود.

مانند NordVPN ، TunnelBear بیت کوین را نیز می پذیرد. همچنین شیشه های عسل را به عنوان پرداخت ، که از نظر فنی ناشناس است ، می پذیرد ، مشروط بر اینکه آدرس بازگشتی در آن نباشد. این را در نظر داشته باشید که هزینه حمل یک شیشه عسل به کانادا احتمالاً بالاتر از قیمت اشتراک ماهانه است ، اما.

پیکربندی

NordVPNتونل
تخصیص آدرس به اشتراک گذاشته شده به اشتراک گذاشته شده
آدرس IP اختصاصی ممکن است بله (در آلمان ، ایالات متحده ، انگلیس ، هلند) نه
محافظت DDoS نه نه
فایروال NAT آره نه

هر دو سرویس از تخصیص آدرس IP مشترک استفاده می کنند. این بدان معناست که هر کاربر متصل به یک سرور خاص ، همان آدرس IP را به اشتراک می گذارد ، و غیرممکن است که بگویید کدام شخص به یک سایت خاص دسترسی پیدا کرده است. اگر یک آدرس IP همه را به خودتان ترجیح می دهید ، NordVPN به شما امکان می دهد تا سالانه 70 دلار اضافی را خریداری کنید.

هیچکدام از این سرویس ها سرورهای ضد DDoS را ارائه نمی دهند ، اگرچه قبلاً از NordVPN استفاده می کرد. که می شود گفت, هر VPN شما را از حملات DDoS محافظت می کند از آنجا که شبکه های بزرگ آنها قادر به جذب و توزیع ضربه به مراتب موثرتر از روتر خانه شما هستند.

NordVPN دارای فایروال NAT است ، در حالی که TunnelBear چنین نمی کند. هنگامی که به یک VPN وصل می شوید ، تمام ترافیک شما رمزگذاری می شود و روتر شما دیگر نمی تواند ببیند برای هر دستگاه برای کدام دستگاه در نظر گرفته شده است. فایروال NAT VPN شما به سادگی داده های شما را مجدداً موردنظر قرار می دهد تا به آنجا بروید و هرگونه تردد مشکوک یا ناخواسته را مسدود می کند.

خدمات مشتری

NordVPNتونل
چت زنده بله (داخل خانه) نه
پشتیبانی بلیط آره آره
پشتیبانی ایمیل آره آره
میانگین زمان پاسخگویی به ایمیل 8 ساعت ، 18 دقیقه 4 ساعت ، 55 دقیقه
پشتیبانی تلفن نه نه
پایگاه دانش قابل جستجو آره آره
راهنماهای ویدیویی آره نه

پشتیبانی TunnelBear مناسب است ، اما در مقایسه با NordVPN بسیار ناچیز است. پشتیبانی چت زنده وجود ندارد, به عنوان مثال ، این بدان معنی است که شما اغلب باید برای پاسخ به سؤالات نسبتاً ساده چندین ساعت صبر کنید. با این حال ، TunnelBear شامل یک پایه دانش محکم با پاسخ هایی است که موارد را با عبارات غیرمستقیم توضیح می دهد.

NordVPN پشتیبانی 24/7 زنده مبتنی بر چت را ارائه می دهد و کارکنان معمولاً در عرض چند ثانیه به پیام ها پاسخ می دهند. همچنین یک پایگاه دانش قابل جستجو وجود دارد ، یا در صورت تمایل ، مجموعه ای از راهنماهای ویدیویی در کانال YouTube NordVPN وجود دارد.

برای مقایسه دقیق پاسخگویی این خدمات ، هر سه سؤال را از طریق ایمیل برای شما ارسال کردیم. TunnelBear باید در اینجا مزیت کمی داشته باشد ، زیرا ایمیل کانال اصلی پشتیبانی مشتری است. زمان پاسخگویی به ایمیل بسته به زمان روز و تعداد کاربرانی که مشکلی را تجربه کرده اند متفاوت خواهد بود. می توانید نتایج تست های ما را در زیر بیابید:

NordVPN
سوال  زمان پاسخ اولیه تعداد ایمیل سوال جواب داد
NordVPN چه نوع سیاهههای مربوط را نگه می دارد? 3 ساعت ، 8 دقیقه 1 آره
آیا می توانم NordVPN را روی Raspberry Pi نصب کنم? 12 ساعت ، 1 دقیقه 1 آره
آیا NordVPN می تواند به طور خودکار از وای فای من محافظت کند? 6 ساعت ، 52 دقیقه 1 آره
تونل
سوال  زمان پاسخ اولیه تعداد ایمیل سوال جواب داد
TunnelBear چه نوع سیاهههای مربوط را نگه می دارد? 5 ساعت ، 59 دقیقه 1 آره
آیا می توانم TunnelBear را روی Raspberry Pi نصب کنم? 4 ساعت ، 35 دقیقه 1 آره
آیا TunnelBear می تواند به صورت خودکار از وای فای من محافظت کند? 4 ساعت ، 14 دقیقه 1 آره

همانطور که انتظار می رفت ، TunnelBear میانگین زمان پاسخ کمتر و بیشتر داشت. هر دو سرویس تمایل داشتند که با پاسخهای از پیش نوشته شده پاسخ دهند ، با توجه به اینکه سوالات ما چقدر مشترک بود قابل درک است. با این حال ، پاسخ های TunnelBear با مراجعه به خرس بارگیری شده است ، دقیقاً همان چیزی نیست که شما به دنبال پشتیبانی فنی نیاز دارید.

برنده: NordVPN

NordVPN

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.NordVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

TunnelBear یک VPN رایگان با میانگین متوسط ​​است اما در رقیبان با امنیت بیشتر و متنوع تر ، قادر به رقیب کردن نیست. این بازار خود را به عنوان یک سرویس ساده و با کاربرد آسان برای مبتدیان عرضه می کند ، اما بدون گفتگوی زنده 24/7 ، کاربران می توانند خود را برای ساعت ها جستجو نکنند و منتظر پاسخی از پشتیبانی هستند. به دلیل همین و چند عامل دیگر, NordVPN انتخاب بهتری است برای کاربر متوسط.

NordVPN نه تنها سرعت بالاتری را ارائه می دهد بلکه سرورهای بسیار بیشتری نیز دارد و دامنه گسترده تری از محتوا را باز می کند. این سرویس همچنین تأکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت شما می کند و این ضروری است برای هر VPN که در چین کار می کند. بهتر از همه ، NordVPN ، در حالی که رایگان نیست ، یکی از مقرون به صرفه ترین VPN ها در بازار است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 77 = 80

Adblock
detector