راهنمای گام به گام برای دسترسی ایمن به شبکه تیره و عمیق وب

شعله
Google فقط بخش کوچکی از اینترنت را فهرست بندی می کند. براساس برخی تخمین ها ، وب حاوی 500 برابر بیشتر از آنچه Google در نتایج جستجو باز می گرداند ، است. پیوندهایی که Google و سایر موتورهای جستجو هنگام نوشتن یک پرس و جو برگردانده می شوند به عنوان "شبکه سطحی" شناخته می شوند ، در حالی که به همه محتوای غیر جستجو می توان به "وب عمیق" یا "وب نامرئی" اشاره کرد..


اکثر این اطلاعات صرفاً پنهان است زیرا اکثریت قریب به اتفاق کاربران آن را مناسب نمی دانند. بخش اعظم آن در پایگاه های داده ای حذف شده است که Google یا به آن علاقه ای ندارد یا مانع از خزیدن نیست. بسیاری از آن قدیمی و قدیمی است. محتوای برنامه های iPhone ، پرونده های موجود در حساب Dropbox ، ژورنال های دانشگاهی ، سوابق دادگاه و پروفایل های رسانه های اجتماعی خصوصی ، همه نمونه داده هایی هستند که لزوما توسط Google فهرست بندی نمی شوند اما هنوز در اینترنت وجود دارند.

همچنین مشاهده کنید: بهترین VPN برای Tor

هشدار: ISP شما می تواند تشخیص دهد که از Tor استفاده می کنید

بخش اعظم این مقاله حول استفاده از شبکه های ناشناس مانند Tor که برای دسترسی به شبکه تاریک استفاده می شود ، می چرخد. ارائه دهندگان اینترنت می توانند هنگام استفاده از Tor شناسایی کنند زیرا IP های گره Tor عمومی هستند. اگر می خواهید به طور خصوصی از Tor استفاده کنید ، می توانید از VPN یا Tor Bridges استفاده کنید (گره های Tor که ایندکس نشده اند). به طور خاص کاربران Tor Tor ممکن است بخواهند از VPN استفاده کنند که سریعتر و مطمئن تر خواهد بود.

تغییرات اخیر در قوانین ایالات متحده حاکی از آن است که ارائه دهندگان اینترنت در فروش و به اشتراک گذاری داده ها بر روی مشتریان خود ، از جمله عادات مرور آنها ، رایگان هستند. هنگام استفاده از VPN ، ISP شما نمی تواند ببیند که شما به یک گره ورود Tor وصل شده اید ، فقط یک تونل رمزگذاری شده به یک سرور VPN.

NordVPN انتخاب شماره 1 برای Tor است و با توجه به کاربران تور طراحی شده است.

وب عمیق در مقابل شبکه تاریک

وب عمیق غالباً با شبکه تاریک اشتباه گرفته می شود ، به آن وب تیره ، وب سیاه و شبکه سیاه نیز گفته می شود. به عبارت ساده ، وب عمیق تمام اطلاعات ذخیره شده در اینترنت است که توسط موتورهای جستجو نمایه نمی شوند. برای دسترسی به وب عمیق نیازی به ابزار ویژه یا مرورگر خالص تاریک ندارید. فقط باید بدانی که به کجا نگاه کن ی. موتورهای جستجوی تخصصی ، دایرکتوری ها و ویکی ها می توانند به کاربران در یافتن داده های مورد نظرشان کمک کنند.

بسیاری از بهترین موتورهای جستجوگر عمیق عمومی مانند Alltheweb و CompletePlanet خاموش یا به دست آمده اند. هنوز تعداد معدودی در حال حلق آویز کردن برای شروع کار هستند:

  • DeeperWeb - موتور جستجوی وب عمیق که از جستجوی Google استفاده می کند
  • WWW Virtual Library - فهرست اصلی وب ، اما بیشتر یک فهرست از موتور جستجو است.
  • Surfwax - فهرست مطالب RSS. مطمئن نیست که این هنوز کار می کند ...
  • IceRocket - جستجو در بلاگوسفر و توییتر

همه اینها خوب است ، اما موتورهای جستجوگر تخصصی برای یافتن اطلاعات در وب عمیق بهتر از موتورهای معمولی هستند. اگر به دنبال یک پرونده دادگاه هستید ، برای مثال از جستجوی سوابق عمومی کشور یا کشور خود استفاده کنید. اگر به مجلات دانشگاهی نیاز دارید ، مقاله ما در مورد استفاده از موتورهای جستجوگر عمیق وب را برای تحقیقات علمی و علمی بررسی کنید. هرچه ویژگی خاص تری داشته باشید ، بهتر و یا در غیر اینصورت به همان نتایج جستجوی دیگری خواهید رسید که در Google پیدا خواهید کرد. اگر به یک نوع پرونده خاص ، مانند یک فایل Excel یا PDF نیاز دارید ، یاد بگیرید که چگونه جستجوهای مربوط به آن نوع پرونده را مشخص کنید (به عنوان مثال نوع "filetype: PDF" را در درخواست DeeperWeb خود قرار دهید).

شبکه تاریک بخش کوچکی از وب عمیق است که به صورت مخفی نگه داشته می شود. وب سایت ها و داده های موجود در وب تاریک معمولاً به یک ابزار ویژه برای دسترسی نیاز دارند. نوع سایتی که بیشتر با وب تاریک همراه است ، بازارهایی است که کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر ، سلاح گرم و شماره کارتهای اعتباری سرقت شده خریداری و فروخته می شوند. تاریک ترین گوشه ها برای استخدام افراد مسلح ، مشارکت در قاچاق انسان و تبادل مستهجن برای کودکان استفاده می شود. با این وجود ، وب سایت تاریک حاوی محتوا و داده هایی است که با ناشناس بودن قابل دسترسی هستند. این می تواند یک وبلاگ ، انجمن ، اتاق گفتگو یا سرور بازی خصوصی باشد.

زیبایی شبکه تاریک ناشناس بودن است. هیچ کس نمی داند چه کسی دیگری در دنیای واقعی است ، تا زمانی که اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند. کاربران عاری از چشم کنجکاو دولتها و شرکتها هستند.

وب تاریک و Tor اغلب توسط روزنامه نگاران و سؤال کنندگان برای تبادل اطلاعات حساس از جمله خود ادوارد اسنودن استفاده می شود. به عنوان مثال ، دزدگیر اطلاعات اشلی مدیسون در سایتی ارسال شده است که فقط برای کاربران Tor قابل دسترسی است.

چگونه با خیال راحت به Dark Web دسترسی پیدا کنیم

وب تاریک یک مکان واحد و متمرکز نیست. درست مانند وب سطح ، در سرورهای سراسر جهان پراکنده است. در این مقاله نحوه دسترسی به وب تاریک از طریق Tor ، کوتاه برای روتر Onion به شما آموزش خواهیم داد. URL های وب سایت تیره غالباً به جای ".com" یا ".org" با ".onion" ضمیمه شده اند ، و نشان می دهد که آنها فقط در دسترس کاربران Tor هستند.

نمودار تور

Tor شبکه ای از رله های داوطلب است که از طریق آن اتصال اینترنتی کاربر هدایت می شود. این اتصال رمزگذاری شده است و تمام ترافیکها بین رله های واقع در سراسر جهان رونق می گیرد و باعث ناشناخته شدن کاربر می شود.

به مرورگر tor خوش آمدید

بنابراین چگونه می توان از شبکه Tor استفاده کرد؟ ساده ترین روش بارگیری و نصب Tor Browser است. براساس Firefox ، شما می توانید مانند هر مرورگر وب دیگر ، در وب گشت و گذار کنید ، به جز اینکه تمام ترافیک شما به صورت خودکار از طریق Tor Tor انجام می شود. اطمینان حاصل کنید که مرورگر Tor را فقط از وب سایت رسمی بارگیری کنید ، مبادا خطر بارگیری نرم افزارهای مخرب ، جاسوسافزار یا ویروس های دیگر را در دستگاه خود داشته باشید. به طور رسمی ، مرورگر Tor فقط در ویندوز ، مک و لینوکس موجود است ، بنابراین بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند از مرورگرهای شخص ثالث که از شبکه Tor استفاده می کنند استفاده نکنند..

نحوه دسترسی به وب تاریک در Android با مرورگر Tor (UPDATE)

مرورگر رسمی Tor هم اکنون در Android موجود است. می توانید آن را از فروشگاه Play یا صفحه بارگیری Tor دریافت کنید. از زمان نوشتن ، مرورگر Tor برای اندروید هنوز در آلفا قرار دارد و علاوه بر این نیاز دارد که Orbot را به عنوان پیش نیاز نصب کنید..

مرورگر Tor محبوب ترین مرورگر وب تاریک است. پس از نصب مرورگر Tor ، اکنون می توانید به آن وب سایت های خالص تاریک .onion دسترسی پیدا کنید.

پیمایش شبکه تیره

اکنون می توانید با خیال راحت وب سایت های تاریک و ویکی پنهان را مرور کنید ، اما اگر قصد انجام کاری بیش از این را دارید ، باید اقدامات احتیاطی زیادی را انجام دهید. اگر قصد دارید در یک بازار خالص تاریک مانند جاده ابریشم اقدام به خرید کنید تا از آن دسته از داروهایی که مادرتان در حال مرگ است استفاده کنید ، بنابراین به شدت نیاز به زنده ماندن دارید ، برای مثال ، باید هویت جعلی ایجاد کنید. این یعنی تنظیم ایمیل رمزگذاری شده با یک آدرس ایمیل جدید ، استفاده از نام مستعار ، راه اندازی یک کیف پول بیت کوین ناشناس ، غیرفعال کردن Javascript در مرورگر Tor ، تحقیق در مورد فروشندگان و موارد دیگر.

نوار آدرس اینترنتی tor wikileaks

بدیهی است ، یافتن این وب سایتهای .ionion اولین چالشی است ، زیرا آنها در نتایج جستجوی Google نشان نمی دهند. شما فقط نمی توانید "جاده ابریشم" Google را داشته باشید و امیدوار باشید در وب سایت تاریک قرار بگیرید. تعداد انگشت شماری از موتورهای جستجوگر خالص تاریک که سایتهای اینونیونی را فهرست می کنند شامل Onion.city ، Onion.to و NotEvil می شوند. برای جستجوی چندین بازار خاص برای محصولات خاص ، به ویژه مواد مخدر و مواد مخدر ، گراماها وجود دارد.

Reddit همچنین یک منبع ارزشمند برای یافتن وب سایت تیره یا عمیق مورد نظر شماست. موارد / r / deepweb ، / r / پیاز و / r / Tor subreddits را امتحان کنید. دایرکتوری های ویکی پنهان مانند این نیز می تواند برای کم کردن جستجوی شما مفید باشد.

باز هم ، ما نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که امنیت و ناشناس ماندن بر کسانی که در وب سایتهای تاریک وجود دارد ، حائز اهمیت است. ISP و دولت شما ممکن است نتوانند فعالیت شما را هنگام حضور در شبکه Tor مشاهده کنند ، اما آنها می دانند که شما در شبکه Tor هستید و این تنها به اندازه کافی برای بالا بردن ابرو کافی است. در حقیقت ، حكم اخیر دیوان عالی آمریكا تصریح كرد كه استفاده ساده از Tor دلیل محتمل كافی برای اجرای قانون برای جستجوی و توقیف هر رایانه ای در سراسر جهان است..

یکی دیگر از موارد احتیاطی مهم ، اطمینان از صحت URL های URL شما است. آدرس های اینترنتی پیاز معمولاً حاوی رشته ای از حروف و اعداد به ظاهر تصادفی هستند. و از آنجا که استفاده بسیار کمی از HTTPS در شبکه تاریک وجود دارد ، تأیید اینکه آیا وب سایت با استفاده از گواهینامه SSL مجاز است یا خیر ، امکان پذیر نیست. توصیه می کنیم قبل از استفاده از هر سایتی در شبکه تاریک ، URL را از سه منبع جداگانه تأیید کنید. هنگامی که مطمئن شدید آدرس اینترنتی صحیح دارید ، آن را در یک یادداشت رمزگذاری شده ذخیره کنید - مرورگر Tor بعداً آن را ذخیره نمی کند. در غیر این صورت ، احتمال قربانی شدن کلاهبرداری فیشینگ مانند این میکسر جعلی بیت کوین وجود دارد.

به همین دلیل ، ما به شدت توصیه می کنیم از طریق VPN از لایه دیگری از امنیت استفاده کنید.

VPN از Tor مقابل Tor نسبت به VPN

یک VPN به کاربر اجازه می دهد تا کلیه ترافیک اینترنت را که به دستگاه و دستگاه خود سفر می کند رمزگذاری کند و آن را از طریق سرور در مکانی که انتخاب کاربر دارد مسیریابی کند. یک VPN در ترکیب با Tor بیشتر به امنیت و ناشناس بودن کاربر می افزاید.

گرچه تا حدودی مشابه است ، Tor بر ناشناسی بودن تأکید می کند ، و یک VPN بر حفظ حریم خصوصی تأکید می کند.

ترکیب آنها خطر را کاهش می دهد ، اما یک تفاوت مهم در نحوه تعامل این دو ابزار وجود دارد. بیایید ابتدا درباره Tor درباره VPN بحث کنیم.

اگر به VPN خود وصل شوید و Tor Browser را روشن کنید ، از آن استفاده می کنید بیش از VPN, این روش متداول است. تمام ترافیک اینترنت دستگاه شما ابتدا به سرور VPN می رود ، سپس از طریق Tor Tor پیش می رود تا در مقصد نهایی خود حرکت کند. ISP شما فقط ترافیک رمزگذاری شده VPN را می بیند و نمی دانید که در تور هستید. به طور عادی می توانید به وب سایتهای .ionion دسترسی پیدا کنید.

VPN THEN TOR

با استفاده از VPN ، شما باید به ارائه دهنده VPN خود اعتماد کنید ، که می تواند ببیند از Tor استفاده می کنید و گزارش های فوق داده را نگه دارید ، اگرچه در واقع نمی تواند محتوای ترافیک رمزگذاری شده Tor شما را مشاهده کند. یک VPN بدون منطق ، که هیچ ترافیک و نه جلساتی در آن ذخیره نمی کند ، بسیار ارجح است. سیاهههای مربوط به ترافیک شامل محتوای ترافیک اینترنت شما مانند نمایش داده شدگان جستجو و وب سایتهایی که بازدید کرده اید می باشد ، در حالیکه گزارش های جلسه هنگام ورود به VPN و میزان انتقال داده ها ، دارای ابرداده مانند آدرس IP شما هستند. سیاهههای مربوط به ترافیک نگرانی بزرگتر از گزارشهای جلساتی است ، اما هیچکدام نیز خوب نیستند.

برای عملکرد داخلی Tor از طریق VPN ، NordVPN سرورهایی را اجرا می کند که بطور خودکار شما را از طریق شبکه Tor مسیریابی می کنند (جزئیات کامل در اینجا). شما حتی نیازی به استفاده از مرورگر Tor ندارید ، اما به خاطر داشته باشید مرورگرهای دیگر هنوز هم می توانند اطلاعات را از طریق شبکه مشخص کنند. از طرف دیگر ، IPVanish وجود دارد که ادعا می کند شماره یک VPN در جهان برای تور است و به شدت توصیه می شود ، می توانید 60٪ در برنامه سالانه در اینجا ذخیره کنید.

پرداخت هشدار: NordVPN IS 2 قرارداد با تخفیف بسیار زیاد 66٪ در اینجا اجرا می کند.

Tor over VPN همچنین از کاربران در برابر گره های خروج مخرب Tor محافظت نمی کند. از آنجا که گره های Tor از داوطلبان ساخته شده اند ، همه آنها طبق قوانین بازی نمی کنند. رله نهایی قبل از اینکه ترافیک شما به وب سایت مقصد برود ، به عنوان گره خروجی شناخته می شود. گره خروجی ترافیک شما را خراب می کند و بنابراین می تواند اطلاعات شخصی شما را سرقت کند یا کد مخرب را تزریق کند. علاوه بر این ، گره های خروج Tor اغلب توسط وب سایت هایی که به آنها اعتماد ندارند مسدود شده اند ، و Tor over VPN نمی تواند کاری در این مورد انجام دهد ،.

سپس محبوبیت کمتری دارد VPN از طریق Tor, که توسط پروژه رسمی Tor مخالف است. فقط دو ارائه دهنده VPN که ما از آنها ، AirVPN و BolehVPN می دانیم ، این سرویس را ارائه می دهند ، اگرچه هیچ یک از این امتیازات برای سرعت بالا نیست. در این حالت ، ترتیب دو ابزار تغییر می یابد. ترافیک اینترنت ابتدا از طریق شبکه Tor و سپس از طریق VPN عبور می کند. این بدان معنی است که ارائه دهنده VPN آدرس IP واقعی شما را نمی بیند و VPN شما را از آن گره های خروج بد محافظت می کند.

نکته مهم این است که ISP شما می داند که از Tor استفاده می کنید و این باعث نگرانی در برخی مکان ها شده و افراد زیادی را با استفاده از این روش کنار می گذارد. در این مثال نیز مهم است که از یک VPN بدون منطق استفاده کنید و در صورت امکان ناشناس ماندن با Bitcoin بپردازید. تکنیک VPN over Tor نیز در معرض حمله زمان بندی انتهایی قرار دارد ، اگرچه بسیار بعید است.

بیش از VPN به شما نیاز دارد تا به ارائه دهنده VPN خود ، اما نه به ISP خود اعتماد داشته باشید و در صورت دسترسی به وب سایتهای .ion بهترین راه هستید. VPN در Tor به شما نیاز دارد تا به ISP خود اعتماد کنید اما به VPN خود اعتماد نکنید و بهترین کار در صورتی است که می خواهید از گره های خروج بد Tor جلوگیری کنید. برخی VPN را بیش از Tor را امن تر می دانند زیرا ناشناس بودن آن را در کل مراحل حفظ می کند (با فرض اینکه هزینه VPN خود را ناشناس بپردازید). اگرچه مشاوره رسمی پروژه Tor علیه VPN در مورد Tor توصیه می کند ، اما هر دو روش نسبت به عدم استفاده از VPN به هیچ وجه برتر هستند.

محتویات عمده سرعت است. با توجه به تمام گره هایی که ترافیک شما از آن عبور می کند ، تور به خودی خود پهنای باند را به میزان قابل توجهی محدود می کند. با افزودن VPN به آن ، حتی سریع مانند IPVanish آن را کندتر می کند ، بنابراین لطفاً صبور باشید.

I2P

I2P یک شبکه ناشناس جایگزین برای Tor است. اما برخلاف Tor ، از این دسترسی برای دسترسی به اینترنت عمومی استفاده نمی شود. این فقط برای دسترسی به سرویس های مخفی خاص برای شبکه I2P قابل استفاده است. از I2P نمی توان برای دسترسی به سایتهای .ionion استفاده کرد زیرا این شبکه کاملاً مجزا از Tor است. درعوض ، I2P از مارک شخصی خود در سایت های مخفی به نام "eepsites" استفاده می کند.

پس چرا از I2P به جای Tor استفاده می کنید؟ پس از همه ، بسیار کمتر رایج است ، نمی توان از آن برای دسترسی به وب سایتهای عادی استفاده کرد ، و از بین دیگر معایب آن کار ساده ای نیست. هردو به یک ساختار مسیریابی نظیر به همسالان متصل شده و همراه با رمزگذاری لایه ای متکی هستند تا مرور خصوصی و ناشناس را مرور کنند..

I2P ، چند مزیت دارد. به دلایل فنی بسیار سریعتر و قابل اعتماد تر از Tor است. ساختار مسیریابی نظیر به همتا پیشرفته تر است و برای بدست آوردن اطلاعات مسیر به یک دایرکتوری قابل اعتماد متکی نیست. I2P از تونل های یک طرفه استفاده می کند ، بنابراین یک استراق سمع تنها می تواند ترافیک برون مرزی یا ورودی را ضبط کند ، نه هر دو.

تنظیم I2P به پیکربندی بیشتری در قسمت کاربر نسبت به Tor نیاز دارد. I2P باید بارگیری و نصب شود ، پس از آن پیکربندی از طریق کنسول روتر انجام می شود. سپس برنامه های فردی باید برای کار با I2P بطور جداگانه تنظیم شوند. برای استفاده از پورت صحیح ، باید تنظیمات پراکسی مرورگر خود را پیکربندی کنید.

Freenet

مانند I2P ، Freenet یک شبکه خودمختار درون شبکه است که نمی توان از آن برای دسترسی به سایت های وب عمومی استفاده کرد. این فقط می تواند برای دسترسی به مطالب آپلود شده در Freenet ، که یک مرکز داده توزیع شده توسط همتا است ، مورد استفاده قرار گیرد. بر خلاف I2P و Tor ، نیازی به سرور برای میزبانی محتوا ندارید. هنگامی که چیزی را بارگذاری می کنید ، حتی اگر استفاده از Freenet را متوقف کنید ، تا زمانی که محبوب باشد ، نامحدود در آنجا می ماند.

Freenet به کاربران این امکان را می دهد تا در یکی از دو حالت: darknet و opennet: به هم متصل شوند. حالت Darknet به شما امکان می دهد دوستان خود را در شبکه مشخص کنید و فقط محتوا را با آنها وصل و به اشتراک بگذارید. این امر به گروههای مختلف این امکان را می دهد تا شبکه های ناشناس بسته ای را ایجاد کنند که فقط افرادی ساخته شده و از آنها اعتماد دارند.

از طرف دیگر ، کاربران می توانند در حالت opennet متصل شوند ، که به طور خودکار همسالان خود را در شبکه اختصاص می دهد. برخلاف حالت darknet ، opennet علاوه بر شبکه غیرمتمرکز همتا ، از تعداد معدودی از سرورهای متمرکز استفاده می کند.

پیکربندی کاملاً ساده است. فقط بارگیری ، نصب و اجرا کنید. هنگامی که مرورگر پیش فرض خود را باز می کنید ، Freenet از طریق رابط مبتنی بر وب خود آماده و اجرا خواهد شد. توجه داشته باشید برای اطمینان از ناشناس بودن باید از یک مرورگر جداگانه از روشی که معمولاً استفاده می کنید استفاده کنید.

Freenet هنوز آزمایشی است که برای مقاومت در برابر حملات انکار سرویس و سانسور طراحی شده است.

لینک های مفید:

IPVanish
NordVPN
مرورگر Tor را بارگیری کنید
BolehVPN
AirVPN

"شعله" توسط آرون اسکوبار تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − = 6