آیا کدی ایمن و قانونی است؟ چه موارد احتیاطی باید مصرف شود؟

Kodi یک نرم افزار رایگان و قدرتمند سینمای خانگی است که روز به روز محبوب تر می شود. این روزها مردم Kodi را تقریباً بر روی همه چیز نصب می کنند: TV Fire TV و Amazon Stick ، ​​Chromecast ، جعبه های TV Android ، Nvidia Shield ، Windows ، Mac ، Apple TV ، iPhone ، iPad ، Roku و Raspberry Pi. اما اجازه ندهید که ارائه نرم و صاف شما را فریب دهد. Kodi چند نگرانی امنیتی و قانونی دارد که کاربران باید از آنها آگاه باشند.


آیا Kodi و افزودنیهای آن مانند Exodus قانونی هستند?

Kodi کاملاً نرم افزاری منبع باز و قانونی است و شما در هر دستگاهی که دوست دارید می توانید آن را بارگیری و نصب کنید. هر یک از افزودنیهای رسمی که مجازات شده اند باید خوب باشد بدون اینکه هیچ قانونی را نقض کنند.

با این گفته ، ما درک می کنیم که بسیاری از کاربران Kodi چیزی بیشتر از آنچه را که در نسخه سهام Kodi ارائه شده است می خواهند. افزودنیهای شخص ثالث ، اغلب محتوای منابعی را که توسط دارنده حق چاپ مجازات نشده اند ، جریانی می کنند. در بسیاری از موارد ، این جریانها بسته به قوانین یا مقررات کشور شما ممکن است غیرقانونی باشند. این افزودنیها ممکن است محتوای آنها را از تورنت ، جریانهای سرقت شده IPTV و وب سایتهای میزبان محتوا بدون مجوز محتوا تهیه کنند..

انگلستان

در انگلستان ، فروشندگانی که دستگاههای پیش فروش شده با افزودنیهای شخص ثالث را به فروش می رسانند ، مبلغ زیادی برای فروش "جعبه دزدی دریایی" جریمه شده اند که به دروغ ادعا می کنند قانونی است. بعلاوه ، رئیس صندوق استاندارد ملی تجارت انگلستان اظهار داشت: هرکسی که یک جعبه Kodi را با محتوای سرقت شده به فروش می رساند یا کار می کند ، نقض قوانین حق چاپ می کند. هیچ موردی از پلیس برای ردیابی کاربران Kodi به دلیل تماشای مطالب در Exodus یا Sanctuary مشاهده نشده است ، اما اولین بار برای همه چیز وجود دارد.

ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ممکن است نامه های تسویه حساب را از ترول های حق نسخه برداری تهدید کند یا پهنای باند شما را خفه کند. کسانی که اصرار دارند از این افزونه ها استفاده کنند ، از VPN ها برای مخفی کردن فعالیت خود استفاده می کنند.

ایالات متحده

مانند اکثر کشورها ، بارگیری محتوای دارای حق چاپ بدون پرداخت هزینه برای آن یا بدون مجوز غیرقانونی است. با این وجود ، هیچ سابقه ای برای هشدار برای پخش ویدئویی دزد دریایی وجود ندارد. معلوم نیست فایلهای موقتی که در طول جریان بارگیری شده اند تحت همان چتر قانونی قرار گیرند ، مثلاً torrent کردن کل پرونده های ویدیویی روی هارد دیسک.

ISP ها قوانین خاص خود را اعمال می کنند ، بنابراین حتی اگر پخش ویدئویی دزد دریایی از Kodi در یک منطقه خاکستری قانونی در ایالات متحده قرار گیرد ، ISP شما ممکن است به آن اخم کرده و متعاقباً پهنای باند را براندازد یا سرویس را به حالت تعلیق درآورد..

کانادا

به گفته استاد حقوق مایکل گایست ، "این قانون در صورت تکمیل به دلایل فنی ، بازتولیدهای موقتی از آثار دارای حق چاپ را معاف می کند. از آنجا که اکثر ویدئوهای پخش کننده در واقع شامل بارگیری یک نسخه از اثر نیست (صرفاً یک نسخه موقت ایجاد می کند که به طور دائم قابل کپی کردن نیست) ، کاربران می توانند به طور مشروعیت ادعا کنند که صرفا تماشای یک جریان غیر بارگیری شده باعث اجرای قانون نمی شود. "

Geist خاطرنشان می کند که اجرای هرگونه پرونده علیه کاربران Kodi "فوق العاده دشوار" خواهد بود.

استرالیا

در حالی که هیچ سابقه ای از کسی که با موفقیت جریمه شده و یا به اتهام جرم به دلیل پخش ویدئویی دزد دریایی در استرالیا ساخته نشده است ، انجام این کار همچنان یک منطقه خاکستری قانونی است. پرونده Dallas Buyers Club LLC v. iiet نتيجه گرفت كه در اواخر سال 2015 نتيجه گيري شد كه بارگذاري بخش هايي از محتواي حق چاپ با غيرقانوني غيرقانوني است ، اگرچه هنوز معلوم نيست كه آيا اين پرونده به پرونده هاي موقتي كه توسط جريان ها نيز استفاده مي شود مربوط باشد ، نامشخص است..

اصلاحات در مورد قانون نقض آنلاین مصوب سال 2015 ، به دولت و ISP ها اجازه داد تا دسترسی به وب سایتهایی که حاوی محتوای سرقت هستند را مسدود کنند.

هند

هند یک مورد بسیار جالب است زیرا یکی از معدود کشورهایی با سابقه دادگاه است که صریحاً به مردم اجازه می دهد تا محتوای دزدان دریایی را به صورت آنلاین پخش کنند. تورنت و بارگیری هنوز غیرقانونی است (هرچند که به سختی اجرا شده است) ، همانطور که بارگذاری و میزبانی مطالب نیز وجود دارد. اما به نظر می رسد جریان دهنده ها ، از جمله کاربران Kodi ، کاملاً واضح نیستند.

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi مورد تأیید یا تشویق قرار نمی دهد. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید.

TVAddons ، Fusion و گزینه های قانونی

از ژوئن سال 2017 ، شایعات در مورد سرنوشت وب سایت TVAddons و مخزن Fusion که احتمالاً محبوب ترین مخزن الحاقی برای کاربران Kodi است ، پیچیده است. مخزن ، وب سایت و نصب ایندیگو برای چند هفته پایین آمد اما در اوت با تمرکز جدید ضد دزدی دریایی دوباره به بازار آمد..

تقریباً در همین زمان ، برخی از افزودنیهای محبوب نیز به صورت آفلاین از جمله SALTS و Phoenix خارج شده اند.

مخزن Fusion / Indigo چندین افزودنی را در خود جای داده است که پیوندهای مربوط به جریانهای ویدئویی دزدان دریایی را ضبط می کنند. پیامد ناشی از درگیری مزاحم در دادگاه ، TVAddons را بدون پایگاه کاربر اصلی خود ترک کرد و سایت را مجبور کرد از تقریباً چیزی جز نسخه پشتیبان تهیه داده مجدداً بازسازی کند..

برای این منظور ، ما می خواهیم 100 مخلوط حقوقی 100 درصدی از مخزن رسمی ، که از پیش نصب شده در Kodi ارائه شود ، توصیه کنیم.

 • YouTube - فیلم های YouTube را از Kodi تماشا کنید و حساب YouTube خود را همگام کنید
 • Crackler - فیلم و نمایش های تلویزیونی رایگان از Crackle
 • Crunchyroll - انیمه و کارتون
 • FunimationNOW - انیمه و کارتون
 • DailyMotion - محتوای بارگذاری شده توسط کاربر از جمله برخی برنامه ها و فیلم های تلویزیونی
 • iPlayer WWW - iPlayer بی بی سی برای Kodi ، از جمله تمام اصل های مورد علاقه شما در BBC
 • Twitch - بزرگترین نام در بازی زنده
 • Vimeo - نوع مانند YouTube ، تعداد انگشت شماری از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را شامل می شود
 • HDHomeRun - کابل یا سیگنال خارج از هوا خود را بر روی Kodi جریان می دهد
 • LazyTV - هیچ ویدیویی در اینجا نیست ، اما برای ردیابی آنچه تماشا کرده اید مفید است
 • Trakt - آنچه را که در Kodi تماشا می کنید ، ردیابی ، مدیریت و به اشتراک بگذارید

مربوط: لیست ما از بهترین خدمات VPN torrent را مشاهده کنید.

آیا Kodi ایمن و ایمن است?

Kodi پروژه ای است که توسط داوطلبان نگهداری می شود. آنها یک کار عالی انجام می دهند ، اما این مسئولیت زیادی دارد که از آنها بخواهند هر سناریویی را که هکر در آن استفاده می کند ، استفاده کند. در حال حاضر ، کاربران Kodi باید از خطرات زیر محافظت کنند:

 • حملات انسان به وسط
 • افزودنیهای مخرب
 • "جعبه دزدی دریایی" با Kodi از قبل نصب شده است
 • ISP در حال چرت زدن است

در هنگام انتقال داده ها ، از جمله در هنگام پخش ویدئویی در Kodi ، حملات در وسط و گشت زنی ISP ممکن است رخ دهد. بهترین دفاع در برابر این مسائل امنیتی استفاده از VPN است. برای شبکه خصوصی مجازی کوتاه ، یک VPN ترافیک اینترنت یک دستگاه را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور واسطه ای از راه دور مسیریابی می کند ، و هم محتوای فعالیت شما و هم مقصد آن را مخفی می کند. یک VPN معتبر امکان نظارت و ردیابی کاربران Kodi را در کنار آن غیرممکن می کند. IPVanish احتمالاً محبوب ترین VPN با کاربران Kodi است و با تمام افزونه ها کار می کند.

بروزرسانی ، 3 مارس 2017: IPVanish با ما تماس گرفته شده است تا 20 درصد تخفیف را برای کلیه برنامه های اینجا در اختیار خوانندگان ما قرار دهد.

اگر سیستم عامل شما از آن پشتیبانی می کند ، علاوه بر یک VPN ، از یک برنامه ضد ویروس استفاده کنید تا از سرقت افزودنی های مخرب اطلاعات شخصی و نصب بدافزار جلوگیری کنید. ما به Bitdefender توصیه می کنیم ، که تأثیر چندانی بر عملکرد آن نمی گذارد و در تست های مستقل بسیار نمره می دهد. اگر می خواهید چیزی ارزان تر که هنوز سریع و مؤثر است را امتحان کنید Total AV در حال اجراست که دسترسی یک سال را به 19.95 دلار کاهش می دهد و شامل 30 روز ضمانت برگشت پول است.

حملات انسان به وسط

محققان شرکت ضد ویروس Bitdefender در سال 2015 مقاله مفصلی درباره آسیب پذیری در عملکرد به روزرسانی Kodi منتشر کردند. تا آنجا که ما آگاه هستیم ، آسیب پذیری هنوز برطرف نشده است.

با راه اندازی Kodi ، به روزرسانی های جدید همه افزونه های نصب شده را بررسی می کند و در صورت لزوم آنها را بارگیری می کند. کل فرایند در نتیجه HTTP رمزگذاری نشده اتفاق می افتد. این بدان معناست که یک مهاجم می تواند ترافیک را متوقف کند ، سپس یک افزودنی مخرب اصلاح شده را برای کاربر ارسال کند. Bitdefender می گوید افزودنیها تأیید نشده اند.

به این حمله "مرد در وسط" گفته می شود ، و کشیدن آن بسیار ساده است اما بسیار معمول نیست. پس از نصب افزونه مخرب ، می تواند کد پایتون را اجرا کند. محققان Bitdefender توانستند حملات خود را به OpenELEC و Windows بازآفرینی کنند. ضبط شده اعتبار YouTube یوتیوب را بر روی کد سابق و اعدام شده با امتیازات تشدید شده در حالت دوم ضبط کرد.

حملات MITM را می توان با VPN کاهش داد ، اما به طور کامل جلوگیری نمی شود. یک VPN ترافیک بین دستگاه شما و سرور VPN را رمزگذاری می کند ، که از بیشتر این نوع هک ها جلوگیری می کند. با این وجود ، هنوز یک فرصت کوچک وجود دارد که مهاجم بتواند ترافیک بین سرور VPN و مخزن الحاقی را که رمزگذاری نشده است ، رهگیری کند.

افزودنیهای مخرب

شاید بزرگترین تهدید برای کاربران Kodi افزودنیهای مخرب باشد. نرم افزار اساسی Kodi حاوی هیچ محتوا به تنهایی نیست و مخزن رسمی آن بسیار محدود است. اکثریت قریب به اتفاق کاربران ویدیو را از طریق افزودنیهای غیررسمی شخص ثالث پخش می کنند. از آنجا که این موارد توسط Kodi تحریم نشده است - احتمالاً به دلایل قانونی - این افزودنیها تحت بازرسی رسمی قرار نمی گیرند.

یک افزونه مخرب می تواند کد را بر روی رایانه شما اجرا کند تا امتیازات را افزایش دهد ، داده هایی مانند اطلاعات ورود به سیستم را بدزدد ، و بدافزارها ، ویروس ها و / یا باکتری ها را روی دستگاه شما نصب کند..

بسیاری از کارشناسان به همین دلیل "جعبه ماسهبازی" Kodi را توصیه می کنند. جعبه ماسهبازی یعنی Kodi در محیطی اجرا می شود که از بقیه سیستم شما قطع شده است. اگر از Kodi در لپ تاپ ، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی روزمره خود استفاده می کنید ، هر بار که آن را راه اندازی می کنید ، آنتی ویروس و VPN را فعال کنید..

به افزودنیها و مخازن محبوب و خوب مرور شده بپیوندید. با این کار تضمین نمی شود که تمام افزودنیهای شما بی خطر باشند ، اما به احتمال زیاد کاربران باهوش آسیب پذیری را مشاهده می کنند و برخلاف یک افزونه فقط با چند ده نصب ، به اطلاع مردم می رسند..

علاوه بر این ، مواد افزودنی و مخازن استفاده نشده را مرتباً تمیز کنید. افزونه های Kodi به صورت خودکار بروزرسانی می شوند ، حتی اگر یک الحاقی امروز مضر نیست به این معنی نیست که فردا نخواهد بود.

دستگاه هایی با Kodi از قبل نصب شده اند

نصب Kodi یک فرایند نسبتاً ساده در هر دستگاه پشتیبانی شده است ، اما ممکن است برخی از کاربران آینده دوست داشته باشند بدون هیچ مشکلی از کار بروند و فقط با نصب از پیش نصب شده Kodi چیزی بخرند. کسانی که احتیاج دارند بسیار با احتیاط باشند ، زیرا دستگاه هایی که با کدی داخلی ساخته شده اند ممکن است دارای پشتیبان و سایر سوء استفاده ها برای استفاده هکرها باشند.

اگر یک چوب تلویزیون آمازون آمازون را با پیش نصب شده Kodi یا جعبه Kodi خارج از مارک تجاری خریداری کرده اید ، حذف این سوء استفاده ها بسیار دشوار است. در اکثر موارد بهترین کار پاک کردن کامل سیستم و نصب مجدد Kodi از سیستم عامل است.

این "صندوق های دزدی دریایی" که توسط فروشندگان سایه Youtubers و فروشندگان Ebay به فروش می رسند ، به چنین مشکلی تبدیل شده اند که آنها "Kodi را می کشند" ، طبق گفته رسمی برنامه نویسان Team Kodi. این محصولات نه تنها می توانند به کاربران و دستگاههای آنها آسیب برساند ، بلکه اغلب خیلی خوب کار نمی کنند و با افزودنیهای شکسته بارگیری می شوند.

اگر دستگاهی را می خواهید که از قبل لود شده Kodi داشته باشد ، یکی از بسیاری از محصولات این تیم را در WeTek توصیه می کنیم ، همین امر باعث می شود OpenELEC Linux devro.

ISP در حال چرت زدن است

پنهانی نیست که بسیاری از محبوب ترین افزودنیهای Kodi از منابع قانونی زیر سوال برده می شوند. اینها شامل سایتهای پخش غیرمجاز ، تورنتها ، و جریانهای پخش مستقیم IPTV از کسانی که می دانند-در کجا هستند.

به همین ترتیب ، ترول های حق چاپ و اشخاص دیگری که به نمایندگی از دارندگان حقوق کار می کنند می توانند پیوندها و تورنتها را برای آدرسهای IP کاربران Kodi نظارت کنند. پس از جمع آوری چند صد آدرس IP ، می توانند با ارائه دهندگان خدمات اینترنتی که میزبان آن آدرس های IP هستند تماس بگیرند.

در پاسخ ، ISP ها می توانند چندین کار را انجام دهند. آنها می توانند نامه نامه تسویه حساب را به کاربران Kodi ارسال کنند و از طرف ترول / دارنده حق نسخه برداری جبران خسارت کنند ، از کاربر بخواهند آن را قطع کند ، پهنای باند کاربر را بریزد یا اصلاً کاری انجام ندهد.

به یاد داشته باشید که در ایالات متحده ، آدرس IP هویتی ندارد. اگر نامه تسویه حساب دریافت می کنید ، بهترین کار برای نادیده گرفتن آن است. اگر پاسخ دهید ، هویت خود را تأیید خواهید کرد ، و سپس دچار مشکل می شوید. نامه های حل و فصل اسناد قانونی نیستند ، بنابراین نیازی به پاسخگویی نیست.

برای جلوگیری از این وضعیت در کل ، بهترین کار استفاده از VPN است. اگر ترافیک شما از طریق یک سرور VPN رمزگذاری و مسیریابی شده باشد ، پس ترول های حق چاپ نمی توانند آدرس IP واقعی شما را شناسایی کنند ، و ISP شما نمی تواند ترافیک شما را کنترل کند.

نحوه استفاده از VPN با Kodi

اکثر VPN های خوب ، از جمله گزینه مورد نظر ما برای Kodi IPVanish ، برنامه هایی برای Windows PC ، Mac OSX ، Android و iOS دارند. برخی از ارائه دهندگان برنامه های لینوکس را نیز ایجاد می کنند ، اما در این صورت برنامه OpenVPN با منبع باز را امتحان می کنید که می توان به صورت دستی پیکربندی کرد. جمع بندی کامل ما در اینجا از بهترین گزینه های Kodi VPN را می توانید مشاهده کنید.

فقط برنامه VPN را راه اندازی کنید ، به نزدیکترین سرور (با بهترین سرعت) وصل شوید و Kodi را راه اندازی کنید. به همین سادگی. اگر برنامه VPN شما از پشتیبانی پشتیبانی کند ، ممکن است بخواهید سوئیچ kill را فعال کنید ، در صورتی که اتصال VPN کاهش یابد ، تمام ترافیک را متوقف می کند..

سرانجام ، اگر دستگاهی دارید که از VPN پشتیبانی نمی کند ، ممکن است لازم باشد VPN را روی یک روتر وای فای تنظیم کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از لپ تاپ برای تنظیم روتر مجازی یا پیکربندی VPN روی روتر فیزیکی انجام دهید. در صورت پشتیبانی از VPN ها ، ممکن است لازم باشد سیستم عامل جدید را روی روتر فیزیکی خود فلش کنید. ما گوجه فرنگی یا DD-WRT را توصیه می کنیم. ExpressVPN روترهای از پیش تنظیم شده را با VPN هایی که از قبل تنظیم شده است ، به فروش می رساند.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =