آیا واتس اپ در چین کار می کند؟ نه ، اما در اینجا رفع است.

نحوه استفاده از WhatsApp در چین با VPN (1)اگر قبلاً در چین نبوده اید ، احتمالاً تعجب خواهید کرد که ببینید محدودیت های اینترنتی این کشور تا چه حد پیش می رود. علاوه بر سانسور وب سایت هایی که دولت را در نور منفی نشان می دهد ، چین دسترسی به خدماتی را که مردم هر روز از آن استفاده می کنند ، مانند فیس بوک ، توییتر و واتس اپ ، ممنوع می کند. به همین ترتیب ، مسدود کردن WhatsApp در چین دشوار است برای تماس با دوستان و خانواده ، که ایده آل نیست با توجه به اینکه چین سابقه ای مستند برای آزار و اذیت بازدید کنندگان خارجی دارد.

واتس اپ در چین به دلیل محدودیت هایی که توسط فایروال بزرگ دولت اعمال سانسور اینترنت انجام می شود کار نمی کند. در حالی که واتس اپ در چین مسدود شده است ، یک راه حل موثر وجود دارد ، با استفاده از VPN برای جلوگیری از این محدودیت ها.

خوشبختانه ، با وجود به روزرسانی های مکرر در فایروال بزرگ این کشور ، هنوز تعدادی VPN وجود دارد که در چین کار می کنند. این ترافیک شما را رمزگذاری می کند ، و اطمینان می دهد که توسط دولت یا ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) قابل خواندن نیست. VPN ها داده های شما را از طریق سرور در کشور دیگری مسیریابی می کنند و به شما امکان می دهند محدودیت های اینترنت چینی را دور زده و به وب سایت ها و برنامه های مسدود شده در چین دسترسی پیدا کنید.

نحوه انسداد WhatsApp در چین با VPN

با استفاده از VPN مناسب ، استفاده از WhatsApp در چین بسیار سر راست است. مراحل زیر را برای نصب WhatsApp (یا هر برنامه مسدود شده) هنگام حضور در چین دنبال کنید.

در اینجا نحوه انسداد WhatsApp در چین با VPN آورده شده است:

 1. ابتدا برای یک VPN که قادر به دور زدن فایروال بزرگ است ، ثبت نام کنید. ما ExpressVPN را توصیه می کنیم اما NordVPN و Surfshark هر دو گزینه قوی و کم هزینه هستند. توجه داشته باشید که در حالی که این سرویس ها در چین کار می کنند ، وب سایت های آنها نیز مسدود شده اند قبل از ورود به کشور باید VPN خود را نصب کنید.
 2. به یکی از سرورهای VPN خود در یک کشور دیگر وصل شوید (سرورهای ایالات متحده تمایل دارند سریعترین و بهترین راه حل برای رفع انسداد وب سایتهای محبوب باشند).
 3. واتس اپ را بارگیری و نصب کنید. اگر نمی توانید به فروشگاه برنامه دستگاهتان دسترسی داشته باشید ، می توانید این سرویس را مستقیماً از وب سایت واتس اپ بارگیری کنید.
 4. اکنون باید بتوانید آزادانه با هر یک از مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. اگر مشکل دارید اما می توانید به وب سایت های مسدود شده قبلی دسترسی پیدا کنید ، برای کمک بیشتر با تیم پشتیبانی مشتری VPN خود تماس بگیرید.

نحوه پیکربندی VPN برای حداکثر ناشناس بودن در چین

به طور پیش فرض ، بیشتر VPN ها پیکربندی شده اند تا تعادل بین سرعت و امنیت فراهم شود. با این حال ، از آنجا که چین توجه جدی به فعالیت های آنلاین شهروندان خود دارد, حریم خصوصی باید اولویت اصلی شما باشد.

ما می توانیم با فعال کردن چند ویژگی از ترافیک شما همیشه خصوصی بمانیم. اولین سوئیچ kill است که اگر به طور ناگهانی اتصال به VPN را از دست بدهید ، تمام ترافیک متوقف می شود. همچنین می توانیم IPv6 ، WebRTC و ویژگی های محافظت درز نوری DNS را فعال کنیم ، که از مرور اطلاعات شخصی در هنگام مرور اینترنت جلوگیری می کنند.

در زیر ، نحوه فعال سازی این ویژگی های امنیتی را در VPN های پیشنهادی ما توضیح خواهیم داد:

ExpressVPN

ExpressVPNژانویه ۲۰۲۰ بلافاصله whatsappTested Jan 2020

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.ExpressVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

بیایید با فعال کردن سوییچ kill (که ExpressVPN آن را "قفل شبکه" می نامد) شروع کنیم. روی نماد منو در بالا سمت راست کلیک کرده و را انتخاب کنید گزینه ها. اکنون ، به سمت حرکت کنید عمومی و مطمئن شوید کهاگر VPN به طور غیر منتظره قطع شود ، تمام ترافیک اینترنت را متوقف کنید. " گزینه بررسی می شود.

تنظیمات ExpressVPN

کلیک کنید روی پیشرفته در بالای صفحه کلیک کنید. able را فعال کنیدفقط از سرورهای ExpressVPN DNS هنگام اتصال استفاده کنید " گزینه ای برای اطمینان از اینکه هیچ شخص ثالث هنگام مرور ، به داده های شما دسترسی ندارند. در آخر ، جعبه کنار آن را بررسی کنید هنگام اتصال ، از شناسایی آدرس IPv6 جلوگیری کنید. از آنجا که حفاظت از نشت DNS و WebRTC به طور خودکار فعال می شوند ، دیگر نیازی به فعال کردن این موارد به صورت دستی نیست.

NordVPN

NordVPNانسداد whatsappTested ژانویه 2020 است

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.NordVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

این حفاظت از نشت DNS ، IPv6 و WebRTC از VPN به طور پیش فرض فعال شده و غیرفعال می شوند. اما باید سوئیچ kill را فعال کنید. برای انجام این کار ، روی کلیک کنید تنظیمات در بالای صفحه تب را فعال کرده و گزینه را فعال کنید سوئیچ کشتن اینترنت گزینه در عمومی برگه. منوی تنظیمات NordVPNNordVPN دارای سرورهای خاصی است که برای استفاده در کشورهایی با سانسور دقیق آنلاین بهینه شده است. با این حال ، باید یک تنظیمات را تغییر دهید تا به برنامه اطلاع دهید که مایل به استفاده از این موارد هستید. بازگشت به تنظیمات برگه را انتخاب کنید پیشرفته در لیست در سمت چپ ، و فعال کنید سرورهای مبهم ویژگی.

اکنون ، در صفحه اصلی برنامه ، آن را مشاهده خواهید کرد سرورهای مبهم گزینه در لیست. اتصال به این موارد به شما امکان می دهد وب را در حالت عادی مرور کنید و به هر وب سایتی در حالی که در چین هستید دسترسی پیدا کنید.

سورفشارک

SurfShark VPNانسداد whatsappTested ژانویه 2020 است

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.Surfshark.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

سورفشارک به طور خودکار در برابر نشت DNS ، IPv6 و WebRTC محافظت می کند ، بنابراین لازم نیست این ویژگی ها را فعال کنید. برای فعال کردن سوئیچ kill ، روی کلیک کنید تنظیمات برگه ، سپس اتصال دکمه در صفحه زیر کلیک کنید بر روی کلید کشتار گزینه؛ اگر سبز شود ، خوب است که بروید. اگر خاکستری است ، دوباره آن را کلیک کنید تا دوباره فعال شود.

آیا واتس اپ در چین کار می کند؟ نه ، اما در اینجا رفع است.

Surfshark مانند NordVPN ، شما را ملزم به تغییر تنظیمات می کند تا برنامه در چین کار کند. هرچند که این تنها یک ثانیه طول می کشد: فقط به صفحه بازگشت تنظیمات صفحه را انتخاب کنید پیشرفته و فعال کردن بدون مرز ویژگی.

آیا WhatsApp واقعاً به اندازه ادعای خود ایمن است?

WhatsApp از رمزگذاری نهایی به پایان (E2EE) استفاده می کند ، به این معنی که ارتباطات شما هرگز به صورت ساده منتقل نمی شوند. به عبارت دیگر ، از آنجا که تنها فرستنده و گیرنده توانایی رمزگشایی پیام ها را دارند ، هیچ دولت یا واتس اپ نمی تواند بگوید در مورد چه چیزی صحبت می کنید حتی اگر ترافیک شما متوقف شود.

یادآوری این نکته مهم است که واتس اپ متعلق به فیس بوک است ، شرکتی با سابقه بسیار وحشتناک در زمینه حفظ حریم خصوصی. در حقیقت ، مدیر عامل WhatsApp در واقع به دلیل اختلاف نظر درباره حفظ حریم خصوصی ، رمزگذاری و کسب درآمد با شرکت اصلی خود کنار گذاشته است. این همه چیز نیست: اخیراً فیس بوک تحت فشارهای شدید قرار گرفته است ، در حالی که برخی سیاستمداران ادعا می کنند E2EE برنامه ریزی حملات را برای تروریست ها آسانتر می کند.

مشخص بودن, هیچ مدرک مشخصی مبنی بر اینکه Facebook قادر به خواندن پیام های WhatsApp شما نیست ، وجود ندارد. با این حال ، با وجود رقبایی مانند سیگنال که رویکرد اول حریم خصوصی را در پیش گرفته اند ، به نظر می رسد فیس بوک در مورد بهترین عملکرد در مورد رمزگذاری WhatsApp مطمئن نیست.

همچنین مشاهده کنید: بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده در سال 2019

چرا چین اینقدر اینترنت را سانسور می کند?

بخش اصلی قانونی که به انسداد اینترنت چین می پردازد ، شبکه اطلاعات رایانه ای و مقررات امنیت ، حفاظت و مدیریت اطلاعات است. بخش اول بیان می کند که این محدودیت ها برای "تقویت امنیت و محافظت از شبکه های اطلاعات رایانه ای" و همچنین حفظ ثبات اجتماعی در نظر گرفته شده است..

مشکلات اصلی این لایحه این است که دولت تنها قاضی است که محتوای آن مسدود شده است و جرائم ذکر شده کاملاً شفاف است و به همین ترتیب برای تفسیر باز است. به عنوان مثال ، شما می توانید به اتهام گزارش "فساد اداری دولتی" به "آسیب رساندن به اعتبار ارگانهای دولتی" متهم شوید ، و جرم "تحریک تقسیم" به اندازه کافی گسترده است که می توانید دستگیر کنید..

کدام وب سایت و خدمات در چین مسدود شده اند?

از آنجا که چین به طور مداوم محدودیت های اینترنتی خود را به روز می کند ، لیست کاملی از وب سایت های مسدود وجود ندارد. اگرچه ، برآوردهای اخیر حاکی است که حدود 10،000 دامنه در چین غیرقابل دسترسی هستند. انواع محتویاتی را که در چین مسدود شده اند در زیر آورده ایم و چند نمونه برای هر گروه:

 • برنامه های پیام رسانی (WhatsApp ، تلگرام ، سیگنال)
 • سیستم عامل های رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام)
 • خدمات پخش (Netflix ، YouTube ، Twitch)
 • موتورهای جستجو (Google، Bing، DuckDuckGo)
 • خدمات ذخیره سازی ابر (Dropbox ، Google Drive ، OneDrive)
 • وب سایت های خبری غیر چینی (CNN ، واشنگتن پست ، نگهبان)
 • مراکز اطلاعاتی (ویکی پدیا ، کوورا)
 • وب سایتهای مربوط به حریم خصوصی یا مربوط به VPN (OpenVPN ، Comparitech ، ExpressVPN)

اگر می خواهید بررسی کنید که آیا وب سایت در چین مسدود شده است یا خیر ، می توانید به سادگی URL را در ابزار بزرگ Firewall ما وارد کنید. البته لازم به ذکر است که سایتهای جدید همواره به لیست سیاه چین اضافه می شوند. این بدان معناست که حتی اگر یک وب سایت در حال حاضر در چین قابل دسترسی باشد ، ممکن است هنگام ورود نباشد.

آیا می توانم برای استفاده از VPN در چین مشکلی ایجاد کنم?

VPN غیرقانونی نیستند در چین (یا هنگ کنگ), با وجود دسترسی سخت. آنها هر روز توسط مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند تا به کارگران از راه دور اجازه دهند به شبکه های شرکت دسترسی پیدا کنند ، به عنوان مثال. با این حال ، همچنان که این کشور با استفاده از تشخیص چهره ، ابزارهای پیشرفته مسدود کردن اینترنت و دستگیری های با انگیزه سیاسی ، همچنان حقوق شهروندان خود را از بین می برد ، ما به احتمال زیاد شاهد افزایش کاربران چینی VPN (و بر این اساس ، تنظیم دقیق تر) در طی سال های گذشته خواهیم بود. بیا.

معترضین و روزنامه نگاران حق دارند از خود در برابر نظارت دولت و آسیب هایی که در نتیجه می تواند به آنها وارد شود ، محافظت کنند. گفت, قانون نگهداری داده های چین بسیار پیچیده است. به همین دلیل ، ما به شدت توصیه می کنیم قبل از تلاش برای استفاده از VPN در چین ، خود را با قوانین مربوطه آشنا کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 64

Adblock
detector