چگونه خود را از اینترنت حذف کنید

چگونه خود را از اینترنت حذف کنید

آیا می خواهید داده های خود را از دنیای دیجیتال دور کنید؟ آیا لحظه شرم آور ویروسی شد ، یا شما یک گروه اشتباه را در رسانه های اجتماعی تحریک کردید؟ شاید اخبار اخیر باعث شده است تا دوباره به حضور آنلاین خود فکر کرده و بخواهید کنترل بیشتری بر روی حریم شخصی خود داشته باشید. پاک کردن کامل حضور آنلاین شما آسان نیست؛ به لطف ظهور جمع آوری داده های شخصی و شیوه های ردیابی ، حذف برخی از اطلاعات غیرممکن خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر اطلاعات شما در وب تاریک باشد ، پایین آوردن آن ممکن است نیاز به اجرای قانون داشته باشد.

اما خوشبختانه بین پاک کردن کامل اینترنت و یافتن مشکل دشوار است. اگر می خواهید پیدا کردن آنلاین سخت تر باشید ، می توانید در معرض دید عموم خود را به حداقل برسانید. در اینجا یک دستورالعمل خودتان برای تمیز کردن و تمیز کردن حضور آنلاین خود وجود دارد.

کلمه هشدار

آگاه باشید که در برخی شرایط عدم وجود اطلاعات عمومی آنلاین می تواند نشانه ای علیه شما باشد. به عنوان مثال ، مدیران منابع انسانی و استخدام کنندگان شرکت ها ، اغلب قبل از استخدام ، نامزدهای بالقوه را جستجو می کنند. نداشتن چیزی برای یافتن آنها ممکن است به نفع شما باشد. اگر این مورد است ، در مورد آنچه باقی می ماند و چه می تواند استراتژیک باشد ، در نظر بگیرید. اطلاعاتی را که می خواهید استخدام کننده ها ببینید ، قرار دهید و پروفایل های حرفه ای مانند LinkedIn را در پیدا کردن آنها آسان نگه دارید.

1. در آن حساب های رسانه های اجتماعی فاصله بگیرید

آیا شما در Facebook ، Pinterest ، Instagram ، LinkedIn یا Twitter هستید? در این صورت می خواهید با تمیز کردن خانه و حذف آن حساب ها شروع کنید. اگر فقط یک ، دو یا سه نفر دارید ، به راست پرش کنید. چهار یا بیشتر است و ممکن است بخواهید تنظیم یک لیست چک را در نظر بگیرید. متأسفانه ، هیچ فرآیند جهانی "حذف من" برای حساب های رسانه های اجتماعی یا خدمات آنلاین وجود ندارد. برای اطلاع از روند آنها ، باید به هر ارائه دهنده مستقلی مراجعه کنید.

همچنین مشاهده کنید: 
نحوه جلوگیری از ردیابی فیس بوک در سراسر وب
15 نکته برای تقویت امنیت و حفظ حریم شخصی شما در فیس بوک
راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام

راه های پاک کردن حساب های رسانه های اجتماعی شما راحت تر پیش می رود:

  • ابتدا از نسخه پشتیبان تهیه کنید. هر عکس زیبا ، آرزوهای ویژه یا مباحث جالبی که می خواهید نگه دارید? اگر ارائه دهنده گزینه ای برای بارگیری اطلاعات یا رسانه شما دارد ، از آن استفاده کنید. تصاویر را بارگیری کنید ، عکس بگیرید ، مخاطبین صادر کنید که می خواهید نگه دارید ، مگر اینکه بدانید که آنها را در جای دیگری ذخیره کرده اید.
  • زبان را در طی فرایند بررسی کنید و مطمئن باشید که واقعاً نمایه خود را حذف می کنید. به عنوان مثال ، فیس بوک تمایز قائل می شود "حذف" و "غیرفعال کردن". فیس بوک فقط حساب های "حذف شده" را حذف می کند. اگر حساب خود را "غیرفعال کنید" ، اگر تصمیم بگیرید که در آینده فعال شوید ، همه اطلاعات ذخیره می شوند..
  • به پیام های ارائه شده هنگام حذف حساب خود توجه کنید. آیا سرویس ظرف 24 ساعت ، یک هفته یا بعد از یک ماه حساب شما را حذف می کند؟ برخی از شرکت ها برای جلوگیری از درخواست کاربرانی که نظر خود را تغییر داده یا فراموش کرده اند که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنند ، به طور خودکار حذف نخواهند کرد. آیا سایت اقدام دیگری را انجام داده است ، مانند حذف برنامه از دستگاه شما?
  • برای سرعت بخشیدن به روند ، آنچه را که می توانید در کنار خود داشته باشید حذف کنید. اگر می دانید که حساب شما 30 روز دیگر باقی خواهد ماند ، می توانید برخی از اطلاعات را زودتر حذف کنید. آگاه باشید ، ممکن است برخی از داده ها ، مانند ایمیل و نام ، تا زمانی که توسط سرویس پاک شوند ، باقی بمانند.
  • بررسی سریع در شرایط خدمات سایت را در نظر بگیرید. TOS خوب انتظارات مربوط به زمان اطلاعات را نشان می دهد حذف شده, و باید بیان کند که آیا اطلاعات پاک نمی شوند یا خیر. آگاه باشید ، در بعضی موارد ممکن است نتوانید اطلاعات را از بین ببرید. این سرویس ممکن است لازم باشد داده های خاص را به عنوان الزامات حفظ حقوقی حفظ کند.
  • پس از درخواست های اولیه ، به حساب کاربری خود توجه کنید. اگر در مدت 30 روز اقدامی صورت نگرفته است و اطلاعات شما باقی مانده است ، پیگیری کنید. درخواست شما می توانست به سادگی جابجا شود!

2. حذف سایر حساب های آنلاین ، از جمله خرید ، ابزار آنلاین

آیا تا به حال با eBay به یک مورد پیشنهاد داده اید؟ آیا به خرید آمازون می پردازید یا مرتباً از طریق اشتراک آنلاین مجله Wired ، مقالات را می خوانید؟ این سایتها آنچه را که شما به صورت آنلاین خریداری و مشاهده می کنید ، ردیابی می کنند ، و از این داده ها استفاده می شود ، و اغلب در تبلیغات شخص ثالث برای بارگیری مجدد انجام می شود..

لیستی از سایتها و خدمات آنلاین را که استفاده می کنید تهیه کنید و حساب هایی را که می توانید حذف کنید. تقریباً مانند سایتهای رسانه های اجتماعی ، این کار برای برخی از حساب ها راحت تر از سایرین است. ممکن است بتوانید با کلیک روی یک دکمه حساب خود را حذف کنید یا ممکن است لازم باشد با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید. اگر ارائه دهنده خدمات از شما می خواهد هویت خود را تأیید کنید تعجب نکنید. پس از همه ، سایت ها و خدمات آنلاین نیز باید خود را از کلاهبرداران محافظت کنند.

در حالی که حذف حساب برای سرویس های آنلاین می تواند یک انتخاب دشوار باشد اگر به طور مکرر از سایت استفاده می کنید ، وقتی اطلاعات آنلاین شما به میان می آید ، هر بیت حساب می شود. آگاه باشید که هرچه تعداد حسابهای بیشتری باز بمانید ، کمتر می توانید حضور آنلاین خود را پاک کنید.

3. جستجوی نام ، ایمیل ، تلفن و آدرس خود را انجام دهید

Google را باز کنید و با استفاده از نام خود در نقل قول ، جستجو را انجام دهید. پس از آن ، آدرس ایمیل ، آدرس خانه و شماره تلفن شخصی خود را جستجو کنید ، سپس با سایر موتورهای جستجو دوباره امتحان کنید. به دنبال سایر خدمات محبوب از جمله DuckDuckGo ، Bing ، Yahoo و Dogpile باشید که ممکن است نتایج متفاوتی را ارائه دهند. این جستجوها به شما نشان می دهد که چه اطلاعات شخصی را در اختیار دارید که به راحتی می توانید پیدا کنید. اگر دیگران را پیدا کردید که نام شما را نیز به اشتراک بگذارند تعجب نکنید. واقعاً دنیای عظیمی در آنجاست!

شما همچنین می توانید بررسی کنید haveibeenpwned.com برای دیدن اینکه آیا اطلاعات شما با نقض عمده داده ها به خطر افتاده است یا خیر.  اگرچه شما نمی توانید اطلاعاتی را که فاش کرده است حذف کنید, این ایده درباره آنچه در وب تاریک موجود است ارائه می دهد.

4- به صاحبان سایت مراجعه کرده و از آنها بخواهید که اطلاعات شما را پاک کنند

در حالی که برخی از وب سایت ها به شما امکان ورود و حذف داده های خود را می دهند ، ممکن است سایر سایت ها تلاش بیشتری کنند. ممکن است لازم باشد با صاحب وب سایت مستقیماً تماس بگیرید و درخواست رسمی دهید. بررسی کنید که آیا سایت برای حذف داده ها کمک می کند یا خیر ، اگر چنین بخشی وجود نداشته باشد ، چگونگی تماس با مشاغل یا فرد مسئول را جستجو کنید.

برخی از توصیه ها هنگام دستیابی:

  • همیشه آن را مودب و حرفه ای نگه دارید.
  • حقوق خود را بدانید. بسته به جایی که شما و مالک در آن قرار دارید ، ممکن است اولویت قانونی برای حذف اطلاعات شما وجود داشته باشد.
  • از ارسال پیوست یا پیوند به سایتهای دیگر خودداری کنید. با توجه به ماهیت هک شدن آنلاین ، بسیاری از وب مسترها نسبت به پیوست یا پیوندهایی که از ایمیل های ناشناخته پیش می آیند ، محتاط هستند. برخی از آنها فیلترهای اسپم دارند که پیامهای مشکوک را بلافاصله قرنطینه می کنند.
  • پیگیری. صاحبان وب سایت ، مانند هر کس دیگری ، می توانند مشغول شوند و فراموش کنند. ایمیل شما ممکن است در حرکات عادی از بین رفته باشد. همچنین این امکان وجود دارد که ایمیل تماسی که در وب سایت مشاهده می کنید فقط روزانه یا هفتگی بررسی شود. اگر بعد از یک هفته هنوز مجبور به شنیدن صدا نیستید ، نفس عمیق بکشید ، حرفه ای بمانید و دوباره به نتیجه برسید.
  • هرگز مدیر وب سایت یا صاحب سایت را تهدید نکنید. نه تنها هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین تاکتیکهایی کار کنند ، بلکه می توانند در واقع خاتمه دهند. ارتباطات شما می تواند دوباره به رسانه های اجتماعی ارسال شود و از بین بردن آن حتی غیرممکن تر می شود.
  • خاص باشید. درخواستهای شما باید URL را برای صفحات وب که حاوی اطلاعاتی هستند که می خواهید حذف کنید ، داشته باشند. مشخص کنید که چه اطلاعاتی را می خواهید حذف کنید.

5- خود را از نتایج جستجوی منسوخ دور کنید

بعضی اوقات حتی بعد از حذف اطلاعات خود از وب سایت ، همچنان در نتایج جستجو ظاهر می شوید. چه چیزی می دهد؟ در این حالت ، مدت طولانی پس از ویرایش سایت ، موتور جستجو می تواند "حافظه نهان" صفحه را بالا ببرد. برای این مورد به ابزاری احتیاج دارید: به "حذف محتوای قدیمی" برای Google یا "ابزار حذف محتوای بینگ" مراجعه کنید. متأسفانه ، ممکن است متوجه شوید که همه صفحات قابل حذف نیستند: ممکن است دلایل قانونی وجود داشته باشد که موتور جستجوگر نیاز به نگه داشتن آن حافظه پنهان داشته باشد. اما اگر متعهد به پاک کردن داده های آنلاین خود هستید ، قطعاً حذف نتایج جستجوی منسوخ ارزش امتحان کردن است.

6. بایگانی اینترنت و دستگاه Wayback را بررسی کنید

در سال 2001 ، برخی از بایگانی کنندگان تلاش کردند تا بایگانی وب را شروع کنند. دستگاه Wayback که به عنوان ابزاری برای محققان در نظر گرفته شده است ، اکنون حاوی 25 petabytes داده است. اگر این اطلاعات همیشه در دسترس در وب سایت قرار داشته باشد ، از جمله سایتهایی که خاموش شده اند ، می تواند اطلاعات شخصی را در بایگانی خود داشته باشد. می توانید بایگانی اینترنت را در https://archive.org/advancedsearch.php جستجو کرده و با تیم در [email protected] تماس بگیرید تا درخواست حذف اطلاعات را داشته باشید.

7. قوانین حفظ حریم خصوصی کشور خود را بررسی کنید

قوانین حفظ حریم خصوصی در کشور و استان متفاوت است, و برخی دیگر وزن بیشتری نسبت به سایرین دارند. بسته به محل زندگی شما ، قانون ممکن است از درخواست ها و ادعاهای حذف شما پشتیبانی کند. اگر در آن زندگی می کنید داده های شخصی شما در اتحادیه اروپا تابع مقررات عمومی حمایت از داده ها (GDPR) است, که شامل ماده 17 ، حق پاک کردن ("حق فراموشی") است. قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان در کالیفرنیا ، که از سال 2020 به مرحله اجرا گذاشته می شود ، یک ماده مشابه را نیز شامل می شود. در بخش 1798.105 لایحه آمده است:

"(الف) یک مصرف کننده حق دارد درخواست کند که یک کسب و کار هرگونه اطلاعات شخصی در مورد مصرف کننده ای که تجارت از مصرف کننده جمع کرده است را حذف کند."

دریابید قوانین حفظ حریم خصوصی کشور یا کشور شما چیست. اگر GDPR, CCCPA یا یک قانون مشابه اعمال می شود ، برای کمک به کمیساریای منطقه ای یا دفتر شخصی خود بروید. ممكن است شكايت رسمي مطرح شود ، در جايي كه شركت بايد دلايل قانوني را براي امتناع آنها از تطبيق ارائه دهد يا با جريمه سنگيني روبرو شود..

همچنین مشاهده کنید: لایحه حقوق خصوصی مصرف کننده چیست؟?

8- مزایا و مضرات سایتهای حذف آنلاین

با حذف داده های سایت ، به احتمال زیاد وب سایتهایی را ارائه می دهید که این روند را برای شما شروع یا تکمیل کنند. با پرداخت هزینه ، این سرویس ها در وب برای اطلاعات شما جستجو می کنند و آنچه را می توانند از بین ببرند ، و گزینه جایگزینی برای صرفه جویی در وقت برای رویکرد خودتان را ارائه می دهند. از مزایای مشخصی از ابزارهایی مانند DeleteMe و Deseat.me: در کنار صرفه جویی در وقت ، آنها ممکن است توابع جستجوی بهتری داشته باشند و بتوانند بیش از آنچه ممکن است به تنهایی پیدا کنند.

پایین آمدن استفاده از سایت های حذف آنلاین به هزینه و اعتماد می رسد. نرم افزار مدیریت اعتبار می تواند گران شود ، به ویژه که احتمالاً بیش از یک بار به اجرای سرویس نیاز دارید. در مرحله دوم با اطلاعاتی که به اینترنت اضافه شده است ، برخی از سایت ها اشتراک هایی را ارائه می دهند که فقط در صدرنشینی قرار دارند.

نکته دیگر استفاده از سایت های حذف این است که آنها به شما نیاز دارند تا ابتدا اطلاعات شخصی را در اختیار آنها قرار دهید. ابزارهای حذف آنلاین با جستجوی اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهند کار می کنند و درخواست می کنند آن را از سایت های دیگر پاک کنید. این مسئله به مسئله اعتماد می رسد: اگر من اطلاعات خود را در مورد شغلی ارائه دهم تا آن را از وب حذف کند ، چگونه می دانم که آنها اطلاعات خود را ذخیره نکرده و نمی فروشند؟ مانند هر دسته از مشاغل ، بازیکنان خوب و بد همیشه وجود دارند. اگر تصمیم دارید از یک سرویس حذف آنلاین به عنوان بخشی از برنامه خود استفاده کنید ، اعتبار را بررسی کنید و حتما قبل از ثبت نام ، شرایط خدمات را بخوانید..

9. ایمیلی را که برای ثبت نام در حساب های خود استفاده کرده اید حذف کنید

در نظر بگیرید آدرس ایمیلی را که برای ثبت نام در حساب های آنلاین خود استفاده کرده اید ، حذف کنید و آدرس جدیدی را برای دوستان ، خانواده و کار خود ایجاد کنید. این کار پیدا کردن شما را دشوارتر می کند. به عنوان مثال ، بسیاری از دانشمندان داده ها برای شناسایی افراد در بیش از یک پایگاه داده ، به زمینه های مشترک از جمله ایمیل نگاه می کنند. حذف ایمیل خود به این معنی است که یک عنصر داده دیگر وجود دارد که با آن نمی توانید شناسایی شوید.

10. تنظیمات و عادات مرورگر خود را تغییر دهید

تبریک می گویم! شما حساب های خود را حذف کرده اید ، چندین جستجو انجام داده اید و توانستید اطلاعات شخصی را از نقاط دسترسی آنلاین حذف کنید. حالا اینطوری ادامه بدید برای نامرئی ماندن در اینترنت ، باید هشیار باشید و از دادن اطلاعات در صورت امکان خودداری کنید.

پس از پاک کردن در صفحه نمایش وب سایت های اطلاعاتی ، عادت های محافظت از حریم خصوصی بهتر را برای محافظت از داده های خود شروع کنید. به مرورگر وب و موتورهای جستجوگر مورد استفاده خود نگاه کنید: اعتبار آنها به حریم شخصی کاربران چیست?  افزونه هایی وجود دارد که می توانید به عادتهای مرور خود اضافه کنید ، مانند Ghostery و Https همه جا. شما همچنین ممکن است استفاده از VPN را در نظر بگیرید به عنوان بخشی از اتصال به اینترنت شما, یا از نظر فنی باهوش تر باشید. این فناوری ها می توانند هویت شما را از وب سایت ها و فعالیت مرور شما از ISP مخفی کنند.

همه ما بارهایی داریم که می خواهیم از نگاه عموم خودداری کنیم ، اما اینترنت به نوع جدیدی از سوابق عمومی تبدیل شده است که همیشه نمی توانیم کنترل کنیم. این به همین دلیل است که کشورهای اتحادیه اروپا و آرژانتین قهرمان شده اند "حق فراموش شدن", و طرفداران حفظ حریم خصوصی در قوانین مشابه در سایر کشورها استدلال کرده اند. در حال حاضر ، این وظیفه افراد است که بتوانند آنچه را که می توان یافت پیدا کنند و مراقب باشید تا از دسترسی بیشتر اطلاعات جلوگیری کند.

همچنین مشاهده کنید: گزینه های Google که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند 

"دکمه هراس" اثر Gerd Altmann تحت مجوز CC توسط 2.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − = 44

Adblock
detector