این مسابقه “فهمیده ترین کلمات” فیس بوک کابوسی برای حفظ حریم خصوصی است

مسابقه فونون

به روز رسانی در تاریخ 24 نوامبر @ 12: 10:00: وونون در پاسخ به این مقاله گفته است كه داده ها را به اشخاص ثالث نمی فروشد. پاسخ شرکت را در زیر مشاهده کنید. این مقاله ویرایش شده است تا بیانیه آنها را منعکس کند.

به تازگی ، شما احتمالاً دیده اید که چند نفر از دوستان فیس بوک خود نتایج یک برنامه مسابقه را منتشر می کنند که بیشترین استفاده از کلمات شما را در وضعیت ها نشان می دهد. یا شاید خودتان آن را ارسال کنید. به نظر می رسد چیزی شبیه به این است:

vonvon fb ss

“مسابقه” ایجاد شده توسط شرکتی به نام Vonvon.me ، در طی چند روز به بیش از 16 میلیون سهم رسیده است. در مورد ایندیپندنت ، کیهانپولیتی و الیت روزانه نوشته شده است. به نظر می رسد سرگرم کننده است ، درست است?

اشتباه. این بیش از 16 میلیون نفر است که موافقت کردند که تقریباً هر جزئیات خصوصی را در مورد خودشان به شرکتی ارائه دهند که احتمالاً از آن چیزی نمی دانند.

“اوه! اگر من اینجا را کلیک کنید و با facebook وارد شوم ، کل سال پست من را اسکن می کند ، داده ها را ذخیره کرده و بیشترین استفاده از کلمات را برای من بازگو کنید. مرا ثبت نام کن! “

– ذخیره شده شما کلیک کنید (SavedYouAClick) 19 نوامبر 2015

این برنامه ، مانند بسیاری از برنامه های مسابقه فیس بوک ، کابوس حریم خصوصی است. در اینجا لیستی از اطلاعاتی که بازیکنان درخواست می کنند برای بازیکنان Vonvon.me فاش کنند وجود دارد:

 • نام ، تصویر پروفایل ، سن ، جنس ، تولد و سایر اطلاعات عمومی
 • لیست دوستان
 • هر چیزی که تاکنون در جدول زمانی خود ارسال کرده اید
 • همه عکسها و عکسهای شما در آنها نشان شده اید
 • تاریخ آموزش
 • زادگاه و شهر فعلی
 • هرچه دوست داشته اید
 • آدرس آی پی
 • اطلاعات مربوط به دستگاهی که از مرورگر و زبان استفاده می کنید

توجه داشته باشید: با توجه به این مقاله ، وونون تعداد مجوزهای لازم را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید: نحوه حذف برنامه ها از فیس بوک برای حفظ حریم خصوصی بهتر

سیاست حفظ حریم خصوصی oxymoronic

حتی اگر رویکرد “من هیچ کاری برای پنهان کردن” ندارید ، برنامه همچنین اطلاعات کمی درباره دوستان شما جمع آوری می کند. سیاست حفظ حریم خصوصی Vonvon چیز دلخواه زیادی را باقی می گذارد. بیایید از طریق آن پیاده شویم تا ببینیم چرا باید از این مسابقه یا هر یک از ده ها مورد دیگر در سایت Vonvon خودداری کنید. اول از همه ، برای کسانی که قبلاً در مسابقه شرکت کرده اند ، هیچ عقب نشینی وجود ندارد:

[…] شما تأیید می کنید و موافقت می کنید که ما ممکن است به استفاده از هرگونه اطلاعات غیر شخصی مطابق با این خط مشی رازداری (به عنوان مثال ، به منظور تجزیه و تحلیل ، آمار و موارد مشابه) ادامه دهیم. پس از خاتمه عضویت در این وب سایت و \ یا استفاده از خدمات ما ، به هر دلیلی.

اطلاعات شما می تواند در هر نقطه از جهان ، از جمله کشورهایی که قوانینی محرمانه برای حفظ حریم خصوصی ندارند ، ذخیره شود. یک جستجوی Whois نشان می دهد که Vonvon.me در کره جنوبی ثبت شده است ، اما تحت چندین زبان از جمله انگلیسی ، ویتنامی ، مالزی و کره ای فعالیت می کند:

Vonvon اطلاعات شخصی را در سرورهای خود در بسیاری از کشورهای جهان پردازش می کند. چنین اطلاعاتی ممکن است ذخیره شود در هر سرور ما ، در هر مکان.

Vonvon آزاد است تا داده های شما را به هر کس که بخواهد سود بفروشد ، بفروشد ، اگرچه آنها تأیید کرده اند که قصد انجام این کار را ندارند. Vonvon می گوید اطلاعات شخصی را با شخص ثالث بدون اجازه به اشتراک نمی گذارد ، بلکه فقط با بازی کردن مسابقه می توانید به شما اجازه فنی داده باشید زیرا فرض می کند شما یک شخص مسئول هستید که خط مشی رازداری را می خواند. البته بیشتر افرادی که مسابقه را بازی می کنند ، این مسئولیت را ندارند.

  بهترین VPN ها برای متوقف کردن ISP از فعالیت های اینترنتی

[…] ما اطلاعات شخصی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم مگر اینکه مجوز شما را برای انجام این کار دریافت کرده ایم ، یا با توجه به توجه به آن (مانند اینکه با شما در این سیاست حفظ حریم خصوصی به شما بگویم) […]

بله ، در واقع این را می گوید. از همه بدتر ، Vonvon مسئولیت مسئولیت پس از دادن اطلاعات شما به اشخاص ثالث است ، که می توانند هر جهنمی را که می خواهند با آن انجام دهند:

[…] این خط مشی رازداری در مورد اشخاصی که Vonvon مالک یا کنترلی آنها نیست ، یا برای افرادی که Vonvon از آنها استخدام یا اداره نمی کند ، صدق نمی کند., از جمله شخص ثالثی که Vonvon ممکن است اطلاعات شخصی را فاش کند […]

شرکت هایی که هرگز ندیده اید اکنون می توانند به تمام نمایه فیس بوک شما – دوستان ، عکس ها ، وضعیت ها و همه – دسترسی پیدا کنند و از آنها به روش هایی استفاده کنید که هرگز با آنها موافقت نکردید. به هر حال ، اگر قبل از تأیید اعتبار برنامه با Facebook ، مجوزها را ویرایش کنید ، Vonvon به شما اجازه نمی دهد مسابقه را بازی کنید. ویرایش: می توانید به جز نمایه عمومی و پست های جدول زمانی فیس بوک ، همه مجوزها را حذف کرده و همچنان مسابقه را بازی کنید. بیشتر افرادی که بازی می کنند احتمالاً زحمت نمی کشند.

ممتنع بهترین سیاست حفظ حریم خصوصی است

ما Vonvon را با هم متمایز کرده ایم زیرا اخیراً ویروسی شده است ، اما فیس بوک پر از فروشندگان داده های سایه است که می توانند در پشت آسیاب های ویروسی قرار بگیرند. فیس بوک یک پناهگاه برای تعداد زیادی از چنین شرکتهایی است و صراحتاً ، به اندازه کافی برای آموزش و یا هشدار به کاربران در مورد خطرات انجام نداده است. Sweethearts Social ، یک شرکت مشابه مستقر در آلمان ، برنامه های مسابقه را ایجاد می کند که آنقدر جسورانه است که آدرس ایمیل شما را جمع می کند. امیدوارم که اسپم ، مکنده ها را دوست داشته باشید!

بنابراین چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟ ساده ترین راه جلوگیری از آزمون های آنلاین که به طور کلی احراز هویت فیس بوک هستند ، اجتناب می شود. به بخش برنامه های نمایه Facebook خود بروید – جایی که این داده شناسان غالبا در آن ساکن هستند – و هر چیزی را که به آنها اعتماد 100٪ ندارید ، حذف کنید. بسیاری از آنها حتی می توانند فیس بوک شما را ربوده و از طرف شما پست کنند. به آزمونهایی که فقط به شما اجازه می دهند نتایج را بدون ورود به حساب کاربری خود در Facebook ، مانند موارد موجود در Buzzfeed ، به اشتراک بگذارید ، بپیوندید..

اگر اصرار دارید تأیید اعتبار یک برنامه مسابقه فیس بوک کنید ، حتما مجوزها را بررسی کرده و خط مشی رازداری یا شرایط استفاده را بخوانید.

پاسخ Vonvon:

سلام,

من جانگوا کیم ، مدیر عامل شرکت فونوون هستم.

Vonvon یک شرکت نوپا در کره است ، ما حدود کمتر از یک سال است که در حال حاضر هستیم ، اما خوشبختانه ما با بیش از 100M بازدید کننده بی نظیر از ایالات متحده ، انگلستان ، فرانسه ، برزیل ، چین ، ژاپن ، کره و سایر کشورها با کشش خوبی روبرو شده ایم. تایلند و غیره با 15 زبان.

  7 بهترین VPN برای رایانه لوحی Amazon Fire

اگرچه من می دانم که ممکن است سوء تفاهم وجود داشته باشد ، من عمیقا نگران متهم دروغ شما هستم.

1. آیا اطلاعات شخصی شما را ذخیره می کنیم?

ما فقط برای تولید نتایج از اطلاعات شما استفاده می کنیم و هرگز آن را برای اهداف دیگر ذخیره نمی کنیم. به عنوان مثال ، در مورد Word Cloud ، تصویر نتایج در مرورگر وب کاربر ایجاد می شود و اطلاعات جمع آوری شده از جدول زمانی کاربر برای ایجاد نتایج شخصی شده حتی به سرورهای ما ارسال نمی شود. همچنین ، در مورد مسابقه ما “چه افرادی پشت سر من صحبت می کنند؟” ما از مدرسه و زادگاه کاربر استفاده می کنیم تا بتوانیم به جای جفت کردن یک فرد تصادفی در بین 500 دوست fb شما ، در جمع دوستان نزدیک جمع شویم. ما از این اطلاعات فقط برای پردازش آشنایی دوستان استفاده می کنیم و دوباره ، این اطلاعات هرگز در پایگاه های داده ما ذخیره نمی شوند.

2. چرا اطلاعات شخصی غیر مرتبط با مسابقه Word Word را درخواست می کنیم?

همانطور که گفته شد ، vonvon.me آزمونهای متنوعی را فقط برای مقاصد سرگرمی ایجاد می کند و از داده های مختلف کاربر استفاده می کند تا نتیجه جذاب و دلخواه را به دست آورد. (** ما درمورد اینكه فقط می توانیم از دادههای مورد استفاده برای تهیه محتوا استفاده كنیم و هرگز آنها را ذخیره نمی كنیم استفاده می كنیم **) ما از كاربران خود خواسته ایم لیستی از امتیاز دسترسی داشته باشند تا آنها بتوانند از كتابخانه گسترده ما در آزمونها به آسانی استفاده كنند. با این حال ، ما درک می کنیم که برخی از کاربران ما نگران حفظ حریم خصوصی خود هستند. برای جابجایی این نگرانی های فعال ، ما دامنه درخواست داده خود را به حداقل نیاز برای تولید هر محتوای جداگانه از ساعت 9:00 KST ، 23 نوامبر تنظیم کردیم..

3. آیا ما اطلاعات شخصی شما را به شخص ثالث می فروشیم?

از آنجا که ما هیچ اطلاعات شخصی را ذخیره نمی کنیم ، چیزی برای فروش نداریم. عادت زنانه.

4- درباره خط مشی رازداری

به نظر می رسد که شما به خاطر اتهام خود کلمات را از متن خارج کرده اید.


[…] شما تأیید می کنید و موافقت می کنید که ما ممکن است به استفاده از هرگونه اطلاعات غیر شخصی که مطابق با این خط مشی رازداری استفاده می شود (به عنوان مثال ، به منظور تجزیه و تحلیل ، آمار و موارد مشابه) و همچنین پس از پایان عضویت شما در این وب سایت ادامه دهیم. و یا استفاده از خدمات ما ، به هر دلیلی.

-> اطلاعات “غیر شناسایی شخصی” با اطلاعات “شخصی” یکسان نیست. آیا ما تنها شرکتی در این سیاره از ابزارهای تحلیلی برای درک بهتر کاربران با داده های رفتاری تجمعی استفاده می کنیم?


Vonvon اطلاعات شخصی را در سرورهای خود در بسیاری از کشورهای جهان پردازش می کند. این اطلاعات ممکن است در هر سرور ما ، در هر مکان ذخیره شود.

-> خدمات ما در Google App Engine قرار دارد و ما در 15 زبان از جمله ژاپنی ، فرانسوی ، آلمانی به خدمات ارائه می دهیم. این همچنین در بسیاری از خط مشی های حفظ حریم خصوصی در این عصر محاسبات ابری یک بند بسیار استاندارد است. فکر نمی کنید این ایده بسیار دور از ذهن ما باشد که ما در این بند “صادرات” اطلاعات شخصی به “کشورهایی را بدون قوانین قوی برای حفظ حریم خصوصی” صادر کردیم?


[…] ما اطلاعات شخصی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم مگر اینکه مجوز شما را برای انجام این کار دریافت کرده ایم ، یا با توجه به اینکه به آنها توجه داشته باشید (مانند اینکه با شما در این سیاست حفظ حریم خصوصی به شما بگویم) […]

  5 بهترین VPN برای عمان: از حریم خصوصی خود و دسترسی به Netflix ، Skype و سایر خدمات محافظت کنید.

-> شما به راحتی بخش زیر را حذف کردید که اظهار داشتیم که اطلاعات شخصی را فقط در صورت رعایت قانون به اشتراک می گذاریم. هیچ بند وجود ندارد که ما اطلاعات شخصی را در مشاغل دیگر به اشتراک بگذاریم


[…] این خط مشی رازداری درمورد شیوه های اشخاصی که Vonvon مالک یا کنترلی آنها نیست ، یا افرادی که Vonvon از آنها استفاده نمی کند یا اداره نمی کند ، شامل همه اشخاص ثالثی که Vonvon ممکن است اطلاعات شخصی را افشا کند ، اعمال نمی شود […]

-> مجدداً “(همانطور که در زیر تعریف شده است) را فراموش نکرده اید ، از جمله” اشخاص ثالثی که Vonvon ممکن است اطلاعات شخصی آنها را فاش کند (مطابق شکل زیر) “، که منجر به همان بخش می شود که می گوید ما فقط اطلاعات شخصی را در صورت لزوم با قانون به اشتراک می گذاریم..

در حقیقت ، ما این بندها را بیان کردیم که ممکن است اطلاعات شخصی را از چند ماه پیش با شریک تجاری قابل اعتماد به اشتراک بگذاریم – ما آن را بدون فکر زیاد وارد می کنیم زیرا اکثر سایت های رسانه ای سیاست های مشابهی دارند.

اما این کار در ژاپن چند ماه پیش با همین شایعه مبنی بر اینکه ممکن است اطلاعات شخصی را بفروشیم ، عقب نشینی کرد و تصمیم گرفتیم بند را حذف کنیم زیرا هرگز فروخته نشده ایم و هیچ برنامه ای برای فروش اطلاعات شخصی از قبل نداریم..

سبک شما خوانندگان را گمراه می کند و به اعتبار و اعتماد ما آسیب بزرگی وارد می کند.
ممنون می شوم اگر این اتهام گمراه کننده را پس بگیرید.

بهترین,
جونگوا

چگونه می توانم از حریم شخصی خود محافظت کنم?

اگر این مقاله باعث شده است که در مورد حریم خصوصی آنلاین خود ، با انتقاد بیشتری فکر کنید ، خوب است. اگر قبلاً مسابقه Vonvon یا چیزهای مشابه آن را بازی کرده اید ، می توانید آموزش ما درباره نحوه مدیریت و حذف برنامه های Facebook متصل به حساب خود را بخوانید. فراتر از آن ، چندین مرحله آسان وجود دارد که می توانید برای تقویت حریم شخصی خود و محافظت از داده های خود در شرکت ها ، هکرها و دولت ها استفاده کنید..

توصیه برتر ما استفاده از VPN است. یک VPN ترافیک اینترنت رایانه یا تلفن هوشمند شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور در یک مکان مورد نظر خود هدایت می کند. رمزگذاری مانع از ارائه دهنده سرویس اینترنت شما می شود آنچه شما انجام می دهید بصورت آنلاین باشد و سرور واسطه به ناشناس کردن فعالیت شما کمک می کند تا وب سایت ها و برنامه ها نتوانند مکان یا آدرس IP دستگاه شما را مشخص کنند. علاوه بر این ، VPN ها همچنین می توانند برای رفع انسداد محتوای محدود جغرافیایی ، مانند فهرست Netflix ایالات متحده ، استفاده شوند..

همچنین می توانید تعداد انگشت شماری از برنامه های افزودنی را در مرورگر خود نصب کنید تا از ردیابی شرکت ها و تبلیغ کنندگان شما ، مانند Privacy Badger یا قطع ارتباط جلوگیری کنند. HTTPS Anywhere یک برنامه افزودنی خوب دیگر است که مرورگر شما را مجبور می کند نسخه های امن و رمزگذاری شده وب سایت ها را در هر زمان که در دسترس باشد بارگیری کند. اگر ناشناس بودن همان چیزی است که شما از آن استفاده می کنید ، از مرورگر Tor استفاده کنید.

در آخر ، همیشه چاپ خوب را بخوانید. به سیاستهای حفظ حریم خصوصی نگاهی بیندازید تا ببینید چه اطلاعاتی جمع آوری شده و با چه کسی به اشتراک گذاشته شده است. نسبت به مجوزهای برنامه که به نظر می رسد اطلاعات بیشتری را از آنها بخواهید حساس باشید. و هرگز اطلاعات شخصی را که به دیگران اعتماد نمی کنید به کسی آنلاین بدهید که به آنها اعتماد 100٪ ندارید.

همچنین ببینید:

 • بهترین خدمات حفاظت از سرقت هویت
 • بهترین خدمات VPN
 • بهترین آنتی ویروس

About the author

Comments

 1. ین را به اشتراک بگذارد. این یک موضوع جدی است که باید به آن توجه کنیم. برای حفظ حریم خصوصی خود ، باید از این نوع برنامه ها و مسابقه های فیس بوک خودداری کنیم. همچنین ، باید از VPN استفاده کنیم تا اطلاعات شخصی ما در اینترنت محافظت شود. این مسئله بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم.

 2. عات شما را به او بفروشد. بنابراین ، برای حفظ حریم خصوصی خود ، بهتر است از شرکت در اینگونه مسابقات و برنامه های فیس بوکی که اطلاعات شخصی شما را جمع آوری می کنند ، خودداری کنید. همچنین ، باید به دقت خط مشی رازداری هر سایت و برنامه را مطالعه کنید و از ارائه اطلاعات شخصی خود به شرکت هایی که قصد فروش آنها را دارند ، خودداری کنید. بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی شما ، این است که از ارائه اطلاعات شخصی خود به شرکت هایی که قصد فروش آنها را دارند ، خودداری کنید.

 3. این مقاله درباره حریم خصوصی در برنامه های مسابقه فیس بوک است. شرکت Vonvon.me که یکی از این برنامه هاست، ادعا می کند که اطلاعات شخصی کاربران را به اشخاص ثالث نمی فروشد. با این حال، این برنامه ها به طور کلی کابوس حریم خصوصی هستند و اطلاعات کمی درباره دوستان شما نیز جمع آوری می کنند. بنابراین، باید از شرکت در این برنامه ها خودداری کرد و از حریم خصوصی خود محافظت کرد.

Comments are closed.