لایحه حقوق خصوصی مصرف کننده چیست؟

لایحه حقوق

لایحه حقوق خصوصی مصرف کننده یک قانون اساسی نیست ، بلکه اصطلاحی است که برای توصیف چندین تلاش قانونی برای تنظیم پردازش داده های شخصی الکترونیکی در ایالات متحده استفاده می شود. این اقدامات پیشنهادی "لایحه حقوق خصوصی" یا به طور گسترده تر "لایحه اینترنتی اینترنت" نامیده می شود حریم خصوصی مصرف کننده را یک حق اساسی آمریکایی می شمرد ، اما تاکنون هیچکدام به قانون تبدیل نشده اند.

تمام قوانین پیشنهادی بعنوان لایحه حفظ حریم خصوصی به دنبال دستیابی به اهداف مشابه هستند. این هدف برای تنظیم مشاغل جمع آوری داده های شخصی از کاربران به منظور فراهم آوردن کنترل بیشتر شخصی ، حفظ حریم خصوصی و امنیت در هنگام مراجعه به داده های آنها است.. مضامین مشترک عبارتند از:

 • امنیت - مشاغل موظف هستند كه داده های شخصی را با مسئولیت پذیری ایمن و اداره كنند
 • شفافیت - مصرف کنندگان حق دارند بدانند که داده های شخصی یک شرکت روی آنها چیست و همچنین حق تصحیح آن داده ها در هنگام نادرست
 • کنترل دسترسی - مشاغل در نحوه به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با اشخاص ثالث محدود است.
 • رضایت - شرکت ها باید قبل از جمع آوری ، استفاده یا به اشتراک گذاری داده های شخصی رضایت خود را از کاربران دریافت کنند
 • پاسخگویی - اجرای اقدامات دولت از اقدامات فوق.

اقدامات پیشنهادی مختلف متفاوت از آنچه در پی تحقق آن هستند ، متفاوت است ، اما این مهمترین نتیجه آن است.

تکامل لایحه حقوق خصوصی

برای به دست آوردن تصویر کامل درباره چگونگی تکامل لایحه حفظ حریم خصوصی مشتری با گذشت زمان ، در اینجا مختصراً آمده است جدول زمانی:

 • 2009 - FTC میزبان یک سری میزگردهای میزگرد برای تعیین چگونگی محافظت از حریم خصوصی مصرف کننده در مناطقی مانند شبکه های اجتماعی ، محاسبات ابری ، تبلیغات ، بازاریابی موبایل و جمع آوری و استفاده از داده های شخصی توسط خرده فروشان ، کارگزاران داده و سایر مشاغل است..
 • 2010 - وزارت بازرگانی ایالات متحده گزارشی را در مورد حریم اطلاعات داده های تجاری منتشر می کند که از اصول عملی اطلاع رسانی عادلانه (FIPP) ، قوانین اطلاع رسانی نقض و چارچوب حریم خصوصی پویا استفاده می کند.
 • 2012 - دولت اوباما طرح نخستین "منشور حقوق خصوصی" را ارائه می دهد ، یک آئین نامه رفتار داوطلبانه با تمرکز بر شفافیت ، احترام به متن ، امنیت ، دسترسی و دقت ، جمع آوری متمرکز و پاسخگویی. این طرح توجه زیادی نکرد.
 • 2015 - اوباما از پیش نویس لایحه قانون منع استفاده از حقوق مشتری در سال 2015 پرده برداشت. این پیشنهاد با انتقاد شدید از طرف طرفداران حفظ حریم خصوصی روبرو شد ، که ادعا کردند این لایحه دارای نقاط ضعف زیادی است ، و شرکت های فناوری ، که ادعا می کنند این لایحه مقررات سنگینی را وضع خواهد کرد..
 • 2017 - دولت اوباما در آخرین هفته حضور خود گزارشی را در وب سایت کاخ سفید منتشر می کند که تلاش های قبلی در زمینه قانون حفظ حریم خصوصی را بازگو می کند و مشاوره در مورد این موضوع را به دولت ورودی می دهد. دولت بعدی ترامپ بلافاصله گزارش را یکبار در دفتر حذف کرد.
 • 2018 - در ماه ژانویه ، از راه دور titan AT&طرفداران T برای "لایحه اینترنت در اینترنت" ، از کنگره خواستند تا قوانینی جدید را اتخاذ کند که "حاکم بر اینترنت و محافظت از مصرف کنندگان است."&T ، این شرکت را بخاطر تلاشهای قبلی خود در جهت خنثی کردن بی طرفی و حفظ حریم خصوصی باند پهن ، منافقانه خواند.
 • 2018 - در ماه آوریل ، دموکرات های سنا قانون CONSENT را معرفی می کنند ، که آنها آن را "لایحه حقوق حریم خصوصی" می نامند.
 • 2018 - در ماه اکتبر ، Ro Khanna (D- کالیفرنیا) یک "لایحه حقوقی اینترنتی" جدید را معرفی می کند ، که شامل بسیاری از اقدامات مشابه قانون قبلی برای حفظ حریم خصوصی ، همراه با برخی از محافظت های خنثی کننده خالص است..

شرکت های اینترنتی و سازندگان دستگاه به طور کلی مخالف پیشنهاد اوباما 2012 و لایحه 2015 بودند. امروز ، حریم خصوصی داده ها موضوعی بسیار بزرگتر در گفتمان روزمره ما است. بیشتر داده های ما جمع آوری می شود ، در حالی که نقض داده ها و حوادث سوءاستفاده مانند هک شدن انتخابات ، بیشتر می شود. به همین دلایل ، به نظر می رسد شرکت های فناوری ، اگرچه با اکراه ، تمایل بیشتری به پذیرش مقررات دارند.

باقیمانده این مقاله به موضوع می پردازد سه پیشنهاد اصلی برای یک لایحه مربوط به حفظ حریم خصوصی مصرف کننده که توسط سیاستمداران مطرح شده است: لایحه اصلی دولت اوباما ، قانون CONSENT و لایحه حفظ حریم خصوصی اینترنت Ro Khanna.

لایحه حقوق خصوصی مصرف کننده قانون سال 2015

رئیس جمهور_ باراک_Obamaبعد از اینکه تعداد کمی از مردم به طرح دولت اوباما در سال 2012 توجه کردند ، کاخ سفید پیش نویس لایحه خود را در سال 2015 تهیه کرد: قانون لایحه حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان در سال 2015. قرار بود شرایط پردازش قانونی داده های شخصی ، مشابه با اروپا را تنظیم کند. GDPR این لایحه یک پایه اولیه از حمایت را برای مصرف کنندگان فراهم می کند ، از جمله مقرراتی که سازمان ها باید:

 • داده های شخصی را به روشی متناسب با زمینه ای که مصرف کنندگان داده را پردازش می کنند پردازش کنید.
 • به مصرف کنندگان اجازه دهید در صورت استفاده غیر منطقی از داده های شخصی از متن ، خودداری کنند.
 • داده های شخصی را در مدت زمان معقولی حذف و از بین ببرید
 • امنیت مناسب برای داده های شخصی را پیاده سازی کنید.
 • تدوین کد رفتاری برای پردازش داده های شخصی (در بعضی از صنایع).

CPBORA انتقادات شدیدی را از طرف شرکتهای فناوری و طرفداران حفظ حریم خصوصی دریافت کرد. شركتهای فنی دلایل معمول اعتراض به مخالفت با مقررات- غیرمجاز ، ایجاد نوآوری ، رقابت كمتر و غیره را بیان كردند..

گروه های حفظ حریم خصوصی ادعا كردند كه این لایحه به شركتهای فن آوری اجازه می دهد قوانین خود را بنویسند ، نه اینكه به FTC قدرت تنظیم و اجرای مقررات را بدهد. آنها همچنین خاطرنشان كردند كه قانون ملی قوانین ایالتی را كه حمایت بیشتری از حمایت می كنند تضعیف می كند. حتی خود FTC ابراز نگرانی کرد که این لایحه به مصرف کنندگان تضمین های قابل اجرا نمی دهد.

قانون رضایت

اد مارکیاعلان آنلاین مشتری برای متوقف کردن قانون نقض شبکه ارائه دهنده Edge (PDF) پیشنهاد شد در پی رسوائی Facebook-Cambridge Analytica, که در آن میلیون ها کاربر فیس بوک ناآگاهانه از داده های حساب خود برای هدف قرار دادن در مبارزات سیاسی استفاده می کردند.

این لایحه به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) نیاز دارد تا از حریم شخصی آنلاین محافظت کند و در شرکتهای گرسنه داده مانند Facebook و Google سلطنت کند. این سازمان به دنبال دستیابی به مواردی از جمله شرکتهایی است که باید:

 • قبل از به اشتراک گذاری ، فروش یا استفاده از اطلاعات شخصی ، از رضایت کاربران استفاده کنید
 • شیوه های امنیتی معقول را توسعه دهید
 • در صورت نقض داده به کاربران اطلاع دهید
 • در مورد کلیه جمع آوری ، استفاده و اشتراک گذاری داده های شخصی به کاربران اطلاع دهید

برخی منتقدان ابراز نگرانی کرده اند که تعریف اطلاعات شخصی به اندازه کافی گسترده نیست ، از جمله اینکه آدرسهایی یا نامهایی را در میان اطلاعاتی که نیاز به رضایت دارند ، درج نکنید..

قانون CONSENT در سنا معرفی شده و در زمان نوشتن در کمیته است. اد مارکی (D- ماساچوست) ، که این لایحه را معرفی کرد ، از راه دور از راه دور از جمله ارتباطات Comcast و شبکه DISH کمکهای تبلیغاتی دریافت کرده است.

بیل حقوق اینترنتی Ro Khanna

Ro_Khannaبیل حقوق اینترنتی Ro Khanna است هنوز یک لایحه واقعی نیست, و در عوض به عنوان یک نسخه جدید در نیویورک تایمز معرفی شد. وی لیستی از اصولی را ارائه داد که می توان انتظار داشت در یک لایحه واقعی بعداً به آن پرداخته شود. این بسیاری از مضامین مشابه قبض های حریم خصوصی قبلی را فراخوانی می کند به علاوه چند محافظت از خنثی خالص. برخی از نکات کلیدی عبارتند از:

 • مصرف کنندگان از اطلاعات شخصی که توسط شرکت ها نگهداری می شود ، آگاهی و دسترسی دارند.
 • شرکت ها باید برای جمع آوری یا به اشتراک گذاری داده های شخصی رضایت خود را به دست آورند.
 • مصرف کنندگان باید بتوانند داده های شخصی که توسط شرکت ها "در هر جا که مناسب باشد" را بدست آورند ، تصحیح یا حذف کنند.
 • مشاغل باید در صورت نقض اطلاعات به موقع به کاربران اطلاع دهند.
 • مطابق با خنثی بودن خالص ، ISP ها ممکن است اینترنت را به روش هایی که به طور ناعادلانه از محتوای خاص ، برنامه ها ، خدمات یا دستگاه های خاص طرفداری می کنند ، مسدود کنند ، دریچه گاز یا مشغول اولویت بندی پرداخت شده اینترنت شوند..
 • با توجه به حریم خصوصی باند پهن ، ISP ها ممکن است داده های شخصی را که برای آنها ضروری نیست تأمین اینترنت بدون رضایت انتخاب کنند.
 • مصرف کنندگان حق دسترسی جهانی به وب را دارند و برای خدمات و ارائه دهندگان اینترنت باید قیمت گذاری شفاف و شفاف وجود داشته باشد.
 • مصرف کنندگان حق حمل و نقل داده ها را دارند و می توانند داده های خود را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل کنند.
 • مشاغل باید برای محافظت از داده های شخصی رویه های امنیتی معقولی داشته باشند.
 • در صورت تغییر کنترل در داده های خود ، مصرف کنندگان حق دارند که از آنها مطلع شوند.
 • مصرف کنندگان از جمع آوری داده های بدون ضمانت ، از جمله نظارت دولت ، از آزادی برخوردار می شوند.
 • سفارشات بیشتری وجود ندارد. شرکت ها حق دارند جزئیات مربوط به درخواست داده های دولت را به مردم اعلام کنند.

به نظر می رسد هدف از برنامه "خانا" گسترش قانون جدید حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان در کالیفرنیا به بقیه ایالات متحده است. این قانون که در اوایل سال 2018 تصویب شد ، به مصرف کنندگان این حق را می دهد که بدانند هر شرکتی درباره آنها چه اطلاعاتی را جمع آوری كرده است و آن اطلاعات را با چه كسی به اشتراک گذاشته است. مصرف کنندگان می توانند از یک شرکت بخواهند داده های شخصی خود را حذف کند ، و شرکت ها بدون توجه به اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند باید خدمات یکسانی به مشتریان ارائه دهند.

پیشنهاد خانا است گسترده تر نسبت به تلاش های قبلی در قانونگذاری این امر علاوه بر غول های اینترنتی ، در ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) نیز هدف قرار می دهد و بی طرفی خالص را به این اختلاف اضافه می کند. اگرچه بی طرفی خالص مطمئناً موضوعی داغ در صنعت فناوری است ، اما به طور خاص با حریم خصوصی مربوط نمی شود ، به همین دلیل است که به طور مستقیم خانا به جای "لایحه حفظ حریم خصوصی" آن را "لایحه اینترنت" می نامد. تحت لایحه واحدی ارائه شود یا به چندین قانون تقسیم شود. همچنین مشخص نیست نهاد دولتی مسئولیت اجرای مسئولیت را بر عهده دارد.

به عنوان یک دموکرات ، تلاش های خانا برای مقررات مربوط به حریم خصوصی است بعید می گذرد در سنا فعلی ، که تحت کنترل جمهوریخواهان است. علاوه بر این ، حوزه انتخابیه وی در کالیفرنیا شامل اپل ، گوگل و فیس بوک است - رانندگان عظیم مالیات برای ایالت ها که به نظر می رسد جزو بدترین عاملان انواع رفتارهای بد حریم شخصی است که او سعی در جلوگیری از آن دارد. خانانا کمکهای تبلیغاتی دریافت کرد از Alphabet (a.k.a. Google) و بسیاری از شرکتهای فنی دیگر در گذشته ، بنابراین باید با شک و تردید به هر قانون آتی نزدیک شویم.

در صورت تصویب ، یک لایحه حفظ حریم خصوصی می تواند اساساً مدلهای تجاری مبتنی بر تبلیغات را تغییر دهد که بسیاری از شرکتهای اینترنتی به آنها اعتماد دارند ، از غول هایی مانند Google و Facebook تا ناشران و وبلاگ های کوچک. زبان خاص قانون و اجرای واقعی در نهایت نتیجه را حاکم خواهد کرد. به عنوان مثال ، کمپانی های فناوری چقدر آسان دارند که بتوانند اطلاعات شخصی خود را مشاهده کنند ، تغییر دهند ، تغییر دهند یا حذف کنند.? راحتی کاربران نهایی نقش بسزایی خواهد داشت آیا چنین قانونی واقعاً تأثیر خواهد گذاشت؟.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − 60 =

Adblock
detector