نحوه انسداد وب سایت ها (و برنامه ها) از هر نقطه

نحوه انسداد وب سایت ها و برنامه ها از هر نقطه

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما برای رفع انسداد وب سایت یا سرویس خاص نیاز داشته باشید. شاید کارفرمای شما از نرم افزار فیلترشکن وب بیش از حد غیرقابل استفاده استفاده کند. شاید یک سرویس پخش فقط در یک کشور خاص در دسترس باشد. حتی ممکن است این باشد که دولت کشور شما نمی خواهد شما بخواهید اطلاعاتی را که با نور منفی نقاشی می کند ، بخوانید. اگرچه در اکثر موارد ، دور زدن انسداد آنلاین بسیار ساده است: فقط به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) وصل شوید.

VPN ترافیک شما را از طریق سرور در سایر نقاط جهان مسیریابی می کند. این یک آدرس IP جدید و موقت به شما می دهد که به کشوری که سرور انتخابی شما در آن قرار دارد اشاره می کند و شما را قادر می سازد انواع انسدادهای مبتنی بر مکان را ضرب و شتم کنید. علاوه بر این ، سرورهای VPN محدودیت های اینترنت مشابهی را ندارند که محل کار شما (یا در واقع کشور) انجام می دهد ، بنابراین شما قادر خواهید بود به هر سایتی یا خدمتی که دوست دارید دسترسی داشته باشید.

به همان اندازه مهم ، VPN ها ترافیک شما را رمزگذاری می کنند. این مانع از خواندن آن توسط افراد جاسوسی مانند دولت ، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) یا مدیران شبکه محل کار شما می شود. با کمال تعجب ، این در کشورهایی که سانسور شدید آنلاین دارند ، فوق العاده مفید است.

نحوه انسداد وب سایت ها از هر نقطه با VPN

VPN ها ممکن است کمی ترسناک به نظر برسند اما در واقع استفاده آنها بسیار آسان است. راه اندازی یک VPN تنها چند دقیقه طول می کشد و پس از آن از طریق سراسر جهان به برنامه ها و وب سایت ها دسترسی خواهید داشت.

در اینجا نحوه انسداد وب سایت ها از هر مکان آورده شده است:

 1. با انتخاب یک VPN مناسب شروع کنید. ما به خصوص ExpressVPN را توصیه می کنیم اما NordVPN و CyberGhost دو گزینه عالی و کم هزینه هستند.
 2. نرم افزار VPN را بارگیری و نصب کنید ، مطمئن شوید که نسخه مناسب را برای دستگاه خود دریافت خواهید کرد.
 3. اگر می خواهید به یک سرویس قفل شده منطقه دسترسی پیدا کنید ، به یک سرور VPN در کشور مورد نیاز وصل شوید. شما می توانید از سرور انگلیسی برای انسداد iPlayer BBC ، یا سرور آمریکایی برای تلویزیون Sling استفاده کنید. اگر سرویس انتخابی شما در سراسر جهان موجود باشد ، هر سروری انجام خواهد داد.
 4. در آخر ، سعی کنید به برنامه یا وب سایت مسدود شده دسترسی پیدا کنید. باید بتوانید از آن به صورت عادی استفاده کنید ، اما اگر مشکلی پیش آمد ، سعی کنید حافظه نهان و کوکی های خود را قبل از امتحان پاک کنید..

در صورت ادامه مشکلات ، توصیه می کنیم برای کمک بیشتر با تیم پشتیبانی مشتری VPN خود تماس بگیرید. ممکن است سرورهای خاصی وجود داشته باشند که بتوانند خدمات انتخابی شما را از حالت انسداد خارج کنند.

مسدود کردن آنلاین چگونه کار می کند?

به طور کلی ، دو روش مختلف وجود دارد که سازمان ها می توانند دسترسی به یک وب سایت یا سرویس خاص را محدود کنند. ما هریک از این موارد را با جزئیات بیشتری در زیر می خوانیم:

1. مسدود کردن سطح شبکه

مسدود کردن سطح شبکه اغلب توسط کارفرمایان استفاده می شود تا از دسترسی افراد به مواد نامناسب هنگام کار جلوگیری شود. ساده ترین شکل مسدود کردن سطح شبکه ، لیست سیاه است. هر وقت کاربر برای بازدید از یک سایت تلاش می کند ، آدرس در مقابل لیست آدرس های مسدود شده بررسی می شود. اگر سایت در این لیست باشد ، دسترسی رد می شود.

کشورهایی مانند چین و امارات از فناوری مشابهی استفاده می کنند ، هرچند در مقیاس بزرگتر. این نوع سانسور در سطح کشور به طور قابل توجهی پیشرفته تر است ، و معمولاً شامل برخی از شکل های مبتنی بر فیلتر کلمات کلیدی و همچنین ویژگی های تشخیص پراکسی است..

2. مسدود کردن مبتنی بر کاربر

مسدود کردن مبتنی بر کاربر زمانی است که سازمان ها به مواردی مانند آدرس IP کاربر ، موقعیت GPS یا شماره تلفن نگاه می کنند تا مشخص کنند آیا اجازه استفاده از یک سرویس معین را دارند. این بیشتر در سرویس های پخش آنلاین مشاهده می شود. به عنوان مثال ، YouTube TV فقط در ایالات متحده موجود است و کاربران دیگر کشورها از ثبت نام جلوگیری می کنند.

اگرچه می توانید به راحتی با VPN به اکثر بلاک های مبتنی بر کاربر دسترسی پیدا کنید ، اما با استفاده از آن سیستم های پیشرفته تر تقریباً غیرممکن هستند. به عنوان مثال ، ممکن است شما به یک نوع شناسه نیاز داشته باشید که فقط مقیم آن داشته باشد یا یک روش پرداخت که به یک آدرس در یک کشور خاص مرتبط باشد.

آیا VPN به من اجازه می دهد وقتی در چین هستم به سایتهای مسدود شده دسترسی پیدا کنم?

چین برخی از پیشرفته ترین فناوری محدودیت اینترنت در جهان را دارد که در مجموع به عنوان بزرگ فایروال شناخته می شود. علاوه بر این ، دولت و ISP های محلی بطور خاص ارائه دهندگان VPN را هدف قرار داده اند ، به این معنی که اکثر خدمات کار نمی کنند.

چند VPN وجود دارد که هنوز در چین کار می کنند ، اما از آنجا که وب سایت های آنها از سرزمین اصلی قابل دسترسی نیستند ، مجبور خواهید بود آنها را قبل از رسیدن نصب کنید. ما همچنین توصیه می کنیم دستورالعمل نصب دستی را صرفه جویی کنید ، در صورتی که هنگام ورود به کشور با مشکل اتصال روبرو شوید.

هیچ لیستی در دسترس عموم از هر وب سایتی که در چین ممنوع است وجود ندارد. گفته می شود ، شما می توانید از ابزار Great Firewall برای یافتن اینکه آیا یک سایت یا سرویس خاص در دسترس است یا خیر استفاده کنید.

آیا می توانم از خدمات قفل شده منطقه با VPN رایگان استفاده کنم?

ما توصیه می کنیم به طور کلی از استفاده از VPN رایگان استفاده کنید. برای شروع ، این سرویس ها اغلب اولین کسانی هستند که در لیست خدمات سیاه قرار می گیرند ، به این معنی که هیچ تضمینی برای فعالیت آنها وجود ندارد. علاوه بر این ، آنها اغلب کاربران بیشتری را نسبت به شبکه های خود پشتیبانی می کنند. در نتیجه ، حتی اگر VPN شما سرویس خاصی را مسدود کند ، به احتمال زیاد سرعت استفاده خود را برای استفاده از آن بسیار کند خواهید یافت. اگر به دنبال جریان هستید از آنجا که سرعت آهسته منجر به پخش مجدد صدا و بافر مکرر می شود ، این یک مشکل واقعی است.

همچنین لازم به ذکر است که VPN های رایگان یک خطر امنیتی واقعی را تشکیل می دهند. در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که تقریبا 40 درصد از 280+ برنامه بررسی شده دارای بدافزار هستند. به نظر می رسد که به اندازه کافی بد نیست ، 18 درصد از هیچ رمزگذاری استفاده نمی کردند ، بنابراین هیچگونه حریم خصوصی را ارائه نمی دادند. این بدان معنی است که مگر اینکه شما به خصوص خوش شانس باشید ، احتمال اینکه دستگاهتان (و احتمالاً کل شبکه کارفرمای شما) را با بدافزار آلوده کنید وجود دارد.

بهترین راه برای رفع انسداد سرویس ها و مرور ناشناس ، استفاده از یک VPN معتبر ، درباره حفظ حریم خصوصی است که از خط مشی عدم ورود به سیستم پیروی می کند..

چرا VPN من در حال لغو انسداد یک وب سایت یا برنامه خاص نیست?

متأسفانه ، با توجه به تنوع و پیچیدگی سیستم های مسدود کننده ، همیشه برخی سرویس هایی وجود دارند که VPN شما قادر به رفع انسداد آن نیست. با این حال ، هر وب سایت و برنامه متفاوت است؛ به عنوان مثال ، وب سایت یک ایستگاه تلویزیونی محلی احتمالاً محدودیت های دقیق تری نسبت به نام خانوادگی مشهور بین المللی مانند Netflix خواهد داشت.

اگر هنوز نمی توانید یک سرویس خاص را مسدود کنید ، نگران نباشید. ممکن است فقط برخی سرورها قادر به شناسایی VPN در سرویس انتخابی شما باشند ، یا شاید شما فقط باید پروتکل اتصال را تغییر دهید. در هر صورت, بسیاری از زمان ها ، تیم پشتیبانی VPN شما می تواند کمک کند. اکثر VPN های اصلی اکنون 24/7 پشتیبانی از طریق گفتگوی زنده ارائه می دهند ، بنابراین می توانید چند ثانیه مشکل را برطرف کنید.

با استفاده از VPN به چه نوع خدماتی می توانم دسترسی داشته باشم?

با استفاده از VPN ، محدودیت های بسیار کمی در مورد دسترسی شما وجود دارد ، حتی اگر در کشوری با سانسور آنلاین باشید. در زیر ، ما برخی از انواع محتوا را که می توانید در خارج از کشور یا محل کار خود با استفاده از VPN از حالت مسدود کنید ، لیست کرده ایم:

 • رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر)
 • خدمات جریان (Netflix ، iPlayer بی بی سی ، ESPN),
 • خدمات پیام رسانی (WhatsApp ، سیگنال ، تلگرام)
 • سایت های قمار و بازی (ویلیام هیل ، Bet365 ، BetNow)
 • وب سایتهای خبری بی طرف (CNN ، گاردین ، ​​واشنگتن پست)
 • خدمات دوستیابی (Tinder، Grindr، Bumble)
 • وب سایتهای با محوریت حفظ حریم خصوصی (Comparitech ، OpenVPN ، ExpressVPN)
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 + = 85

Adblock
detector