راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام

در مورد ثبت نام با اینستاگرام فکر می کنید اما نگران حفظ حریم خصوصی خود هستید? آیا تاکنون فکر کرده اید که چه مقدار اطلاعاتی را ارائه می دهید وقتی تو پست کنید ، یا از شما پرسیده شده که روشهای بهتری برای کنترل افرادی که می توانند اطلاعات شما را ببینند وجود دارد؟ همه ما می خواهیم از شبکه های اجتماعی خود برای ارتباط با خانواده ، دوستان و پیروان لذت ببریم ، اما گاهی اوقات ما داستانی داریم که نمی خواهیم همه دنیا ببینند. دانستن گزینه های حریم خصوصی شما چیست قبل از ثبت نام می تواند به شما کمک کند هنگام استفاده از برنامه احساس راحتی بیشتری داشته باشید و با اعتماد به نفس شروع به اشتراک گذاری لحظه ها کنید.

راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام

با توجه به Omnicore بیش از یک میلیارد کاربر فعال در هر ماه, اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب است با سریع ، فداکاری زیر این که آیا شما یک کاربر جدید هستید که می خواهید قبل از عضویت در مورد حریم شخصی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، یا یک طرفدار اینستاگرام هستید که می خواهید در هنگام استفاده از برنامه گزینه های حفظ حریم خصوصی بیشتری را بیاموزید ، در اینجا باید آنچه را جستجو کنید.

1. به آنچه ارسال می کنید توجه کنید

این کاری است که هر کاربر در اینستاگرام باید انجام دهد ، اما نمونه های وحشتناک فراوانی از عکاسان بی گناه است که بیش از آنچه باید از طریق عکس نشان دهند در مورد خود هستند ... خیلی بیشتر. اینستاگرام اکنون یکی از شبکه هایی است که مرتباً توسط هکرها جستجو می شود که به دنبال قربانیانی تازه هستند که ناخواسته کلید جعلی موفقیت آمیز ، یا اطلاعات مفصلی را برای تکمیل کلاهبرداری بزرگ بعدی مهندسی اجتماعی خود تهیه می کنند. در اینجا نمونه هایی از مواردی وجود دارد که هرگز نباید ارسال شود:

 • کارت های اعتباری ، چک های بانکی ، گذرگاه های پرواز ، اسنادی که شامل شماره های مالی و اطلاعات حساب می باشد.
 • تصاویر مواردی که شامل شماره های بیمه اجتماعی در معرض دید هستند ، مانند کارت های SIN.
 • اسناد مالیاتی ، بازپرداخت ، فرم های مالی.
 • کارت ها و اسناد شناسایی مانند گواهینامه رانندگی ، گذرنامه.
 • شناسنامه های بهداشتی دقیق ، مانند کارت بهداشت ، شماره بیمه یا فرم.
 • کاغذ یا آراء الکترونیکی پس از رای گیری (این رای را باطل می کند!).
 • تصاویری از شما که قوانین محلی ، ایالتی ، استانی یا فدرال را نقض می کنید.
 • تصاویری از قطع شدن یا ایجاد اختلال در محل کار - به غیر از اینکه خطری برای تماس با HR برای انجام کار ایجاد شود ، ممکن است اطلاعات محرمانه را که به معنای اشتراک در خارج از دفتر نیست به اشتراک بگذارید..

2. وضعیت فعالیت را خاموش کنید

وضعیت فعالیت شما در اینستاگرام هنگام استفاده از برنامه یا در حال پیمایش از طریق برنامه به سایر کاربران می گوید ، به دوستان این امکان را می دهد تا بدانند چه زمان مناسبی برای گپ زدن است. این می تواند یک چیز خوب باشد وقتی می خواهید اتصال برقرار کنید ، اما اگر یک بررسی سریع حساب را انجام داده اید و نمی خواهید مزاحم شوید ، آزار دهنده است.

برای خاموش کردن وضعیت فعالیت به طوری که سایر کاربران نتوانند هنگام آنلاین بودن به شما بگویند:

 1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات.
 2. به پایین بروید حریم خصوصی و امنیت> نمایش وضعیت فعالیت.
 3. گزینه را تغییر دهید خاموش.
راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام
راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام

3. با استفاده از تأیید اعتبار دو عاملی ، امنیت حساب خود را بهبود بخشید

اگرچه غیرقابل شکست نیست ، احراز هویت دو عاملی از نظر امنیتی محبوب است و بسیار توصیه می شود ، زیرا این بدان معنی است که یک هکر خارج از کشور برای دسترسی به حساب کاربری شما نیاز به نام کاربری و رمزعبور شما بیشتر دارد. با استفاده از اینستاگرام ، دو گزینه وجود دارد: شما می توانید حساب خود را تنظیم کنید تا هنگام ورود به سیستم ، مشابه رمز دوم ، یک کد متنی را به یکی از دستگاههای خود ارسال کند. به روزرسانی های اخیر ، می توانید از طریق سیستم تأیید هویت شخص ثالث مانند Google Authenticator وارد اینستاگرام شوید.

برای فعال کردن تأیید اعتبار دو عاملی در حساب خود:

  1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات.
  2. به پایین بروید حریم خصوصی و امنیت> احراز هویت دو عاملی.
  3. تغییر وضعیت کد امنیتی را می خواهید.

به خاطر داشته باشید که از این روش از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید ، شاید لازم باشد شماره تلفنی را به حساب خود اضافه کنید تا بتوانید کدهای متنی تأیید اعتبار را دریافت کنید. 

4- قفل حساب خود را در نظر بگیرید

اگر می خواهید افراد غریبه را به طور کامل مشاهده کنید ، حساب را قفل کنید تا فقط آن دسته از دوستان و پیروان مورد تأیید شما بتوانند آنچه را ارسال می کنید مشاهده کنند..

برای اینکه حساب خود را خصوصی کنید:

 1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات.
 2. به پایین بروید حریم خصوصی و امنیت> حساب خصوصی.
 3. گزینه را تغییر دهید بر.

اینستاگرام خاطرنشان می کند که هنگامی که مشخصات شما خصوصی باشد ، پیروان جدید برای دیدن تصاویر شما باید درخواست پیگیری ارسال کنند. با این حال ، پستهایی که با آنها در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک می گذارید ممکن است بسته به تنظیمات برگزیده شبکه قابل مشاهده باشد.

5- مسدود کردن حسابهای شخصی

احساس می شود تحت میکروسکوپ توسط احزاب خاص؟ حساب خاصی را مسدود کنید تا آنها نتوانند شما را ببینند. حسابهای مسدود شده نمی توانند تصاویر یا ویدیوی شما را ببینند ، نام شما را جستجو کنند و نظرات آنها در فعالیت شما ظاهر نمی شوند. اگرچه کاملاً پنهان نخواهید شد ، زیرا کاربرانی که وارد سیستم نشده اند ، هنوز هم می توانند حساب شما را مشاهده کنند ، مسدود کردن کاربران خاص ممکن است با دانستن اینکه تصاویر شما در جدول زمانی خود نشان نمی دهند ، اندوه خود را ذخیره کنید.

برای مسدود کردن یک حساب کاربری:

 1. از حسابی که می خواهید مسدود کنید بازدید کنید.
 2. به سه نقطه کنار نام کاربری خود بروید.
 3. روی قرمز کلیک کنید 'مسدود کردن' گزینه ، گزارش فوق.

راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی اینستاگرام

6. نظرات خود را کنترل کنید

کنترل های نظر ، با مخفی کردن تصاویر یا داده های شما ، از حریم خصوصی محافظت نمی کنند ، اما می توانند آنچه دیگران را در عکس های شما ارسال می کنند ، محدود کنند و پیام های توهین آمیز یا آزار دهنده را از بین ببرند.

برای قدرت بیشتر در مکالمات خود:

 1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات,
 2. به پایین بروید حریم خصوصی و امنیت> کنترل نظرات.

در اینجا می توانید نظرات را بر اساس کسی که دنبال می کنید یا چه کسی شما را دنبال می کند ، اجازه دهید نظرهای افراد خاص را مسدود کنید یا به طور کلی متن توهین آمیز را پنهان کنید.

7. دسترسی به برنامه های شخص ثالث را محدود کنید

برنامه های شخص ثالث - برنامه هایی که می توانند به حساب اینستاگرام شما دسترسی داشته باشند - می توانند به کاربر اجازه دهند اینستاگرام را به روشهای منحصر به فردی تجربه یا اعمال کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید تا قبل از بارگذاری ، فیلترهای منحصر به فردی را بر روی تصویر خود اعمال کنید ، به روش های مختلف با طرفداران خود درگیر شوید یا آنچه را که طرفداران شما به آنها بیشتر علاقه دارند ، تجزیه و تحلیل کنید.. با این وجود نگرانی هایی وجود دارد که همه برنامه های شخص ثالث حریم خصوصی را جدی نمی گیرند و ممکن است در نهایت جمع آوری یا افشای اطلاعات بیشتر از آنچه شما راحت هستید انجام شود.

اینستاگرام خود کنترل جدیدی را برای داده هایی که می توانید از آوریل 2018 به آن دسترسی پیدا کنید ، پیاده سازی کرد, که برخی از گزارش ها حاکی از آن است که بخشی از آن توسط رسوایی شرکت مادر فیسبوک کمبریج کمبریج آنالیتیکا تحریک شده است. قبل از استفاده از برنامه شخص ثالث و دسترسی به اینستاگرام ، به آن دسترسی داشته باشید ، خط مشی رازداری را بخوانید و به دنبال پرچم های قرمز یا گزینه هایی برای محدود کردن داده هایی که برنامه می تواند دسترسی داشته باشد ، جستجو کنید..

8. "عکس ها و فیلم های شما" را خاموش کنید

دوستان شما نه تنها می توانند تصاویر شما را مشاهده و اظهار نظر کنند ، بلکه می توانند شما را در تصویری که آپلود می کنند نشان دهند و افراد موجود در تصویر را مشخص کنند. با عکس ها و فیلم های شما, این عکس ها همچنین می توانند به صورت خودکار به نمایه شخصی شما اضافه شوند ، جایی که توسط طرفداران و بازدید کنندگان شما مشاهده می شود. با این حال ، گاهی اوقات ، مانند یک روز موی بد در دوربین ، ترجیح می دهیم این تصویر را در شبکه های خودمان به نمایش نگذاریم.

اگر این مانند شما به نظر برسد ، گزینه ای وجود دارد:

 1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات.
 2. به پایین بروید حریم خصوصی و امنیت > عکس و فیلم از تو.
 3. منو را تغییر دهید خاموش.

برای روشن شدن ، خاموش کردن این گزینه باعث می شود عکس هایی که به عنوان خودکار به پروفایل خود اضافه می شوند ، برچسب زده نشوند. این تصویر یا برچسب اصلی را حذف نمی کند. با این حال ، این امکان را به شما می دهد که به صورت دستی اضافه کنید ، یا رد آن تصاویر از رفتن به نمایه شخصی خود ، که کنترل خاصی را برای حساب شخصی شما فراهم می کند..

9. استفاده از "داستان"

داستانها پست های کوتاه اینستاگرام هستند که بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند. آنها در فید معمولی شما ظاهر نمی شوند ، اما در حالی که کاربران در آن جستجو می کنند به عنوان یک لیست دکمه در بالای فید نمایش داده می شوند و بعداً در نمایه شما باقی نمی مانند ، بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن یک حافظه به طور خلاصه بدون نگه داشتن آن برای همیشه با سابقه پروفایل خود. با زدن دکمه دوربین در بالای نمایه خود می توانید تصاویر و فیلم ها را به عنوان داستان تنظیم کنید. علاوه بر این ، اینستاگرام به شما امکان می دهد تا دیگران را تغییر دهید که دوباره داستان های شما را تغییر دهند ، و موارد دیگری را نیز در این قسمت ارائه می دهند کنترل داستان. در حالی که هیچ راهی برای مسدود کردن کاربران در به اشتراک گذاشتن تصاویر آپلود شده به عنوان داستان به دلیل تصاویر کامل وجود ندارد ، در نظر بگیرید کنترل داستان به عنوان گزینه.

برای تنظیم کنترل های داستان:

 1. به بالای دکمه Lined در بالای منو بروید و ضربه بزنید تنظیمات.
 2. به پایین بروید حریم خصوصی و تنظیمات> کنترل داستان.
 3. تنظیمات اشتراک گذاری خود را از منوی ارائه شده انتخاب کنید.

10. مکان خود را خاموش کنید

لازم است تنظیمات برگزیده فردی را برای این مورد وارد دستگاه های خود کنید ، اما اگر حفظ حریم خصوصی یک نگرانی محسوب می شود ، هرگز فکر بد نیست که دسترسی به موقعیت مکانی را به صورت پیش فرض عمومی یا توسط برنامه حذف کنید..

برای خاموش کردن موقعیت مکانی خود از دستگاه Apple:

 1. اصابت تنظیمات و به حریم خصوصی.
 2. انتخاب کنید خدمات موقعیت مکانی.
 3. دسترسی به موقعیت مکانی را توسط برنامه های خاص خاموش کنید یا دسترسی به مکان را به کلیه برنامه ها تغییر دهید.  

11. فراداده موجود در عکسهای آپلود شده را محدود کنید

متادیتا معمولاً به "داده درباره داده" گفته می شود., بلوک های ساختمانی معدود اطلاعاتی مانند نسخه نویسی ، تمبرهای زمانی ، نویسندگان و موقعیت جغرافیایی که می تواند برای برنامه ها و علاقه مندان مفید باشد ، بیشتر از پرونده اصلی استفاده می کنند. اما متأسفانه, تصاویر بارگذاری شده در اینستاگرام با مهر و موقعیت مکانی جغرافیایی که در آن عکس گرفته شده است می تواند جزئیات بیشتری را نسبت به عکاس مورد نظر در اختیار دیگران قرار دهد, خصوصاً از آنجا كه كارگزاران داده می توانند این اطلاعات را برای استفاده خودشان ترك كنند.  

در دستگاه Apple ، این می تواند به همان روشی که دسترسی برنامه اینستاگرام را به مکان خود محدود می کنید خاموش شود: با خاموش کردن دسترسی به خدمات موقعیت مکانی توسط دوربین. از طرف دیگر ، اگر می خواهید ابرداده را حذف کنید اما خدمات موقعیت مکانی خود را ترک کنید ، یک برنامه را رایگان یا پولی در نظر بگیرید ، این امکان را به شما می دهد تا قبل از آپلود ، ابرداده را مشاهده و حذف کنید..

12. با به روزرسانی های برنامه جدید ، حریم خصوصی را بررسی کنید

اینستاگرام مانند همه کانال های رسانه های اجتماعی ، به صورت دوره ای تغییراتی در سرویس خود ایجاد می کند ، یا برای معرفی ویژگی های جدید یا تنظیم کنترل های امنیتی بهتر و رفع اشکالات ناخواسته. پس از به روزرسانی ، اسکن سریع تنظیمات حریم خصوصی خود را انجام دهید یا آخرین نسخه اینستاگرام را با حریم خصوصی آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا نگرانی در مورد ویژگی های جدید و چگونگی خاموش کردن آنها وجود دارد.

از زمان ضربه زدن به صحنه در سال 2010 ، اینستاگرام روند زیر را سریع ایجاد کرده است: تجزیه و تحلیل اکنون نشان می دهد 32٪ از کاربران اینترنت از بستر رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصویر استفاده می کنند, با اکثریت در اواخر نوجوانان / اوایل بیست سالگی. شانس است حتی اگر هنوز در اینستاگرام نیستید اما کنجکاو شده اید که به عضویت آن بپردازید. این برنامه در بین طرفداران خود بسیار محبوب است ، از سگ توله سگ و گربه های دیوانه گرفته تا مشاوره مالی ، لحظات برتر ورزشی ، سرگرمی خانوادگی و رول از "سلفی". با تنظیم چند کنترل حریم خصوصی و امنیتی ، کاربران می توانند ضمن محدود کردن دسترسی برنامه به اطلاعات شخصی در سطحی که برای آنها راحت باشد ، درگیر شدن در جامعه و سرگرمی ، با اینستاگرام ارتباط برقرار کنند..

همچنین مشاهده کنید:

 • بهترین VPN برای اینستاگرام
 • محافظت از حریم خصوصی کودکان به صورت آنلاین
 • توقف ردیابی فیس بوک
 • 15 نکته برای تقویت امنیت و حفظ حریم شخصی شما در فیس بوک

"آیفون 6 نقره ای روی مبلمان قهوه ای" توسط freestocks.org در Unsplash, تحت مجوز CC BY 2.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − = 48

Adblock
detector