نحوه بلاگ نویسی وبلاگ ، راهنمایی برای فعالان ، سؤال كنندگان و روزنامه نگاران

نحوه بلاگ نویسی وبلاگ ، راهنمایی برای فعالان ، سؤال كنندگان و روزنامه نگاران

شما فقط باید به روشی که دولت ها و نهادهای دولتی سعی در محدود کردن محتوا در اینترنت دارند ، توجه کنید تا بفهمید وب هنگام انتشار اطلاعات ، شکل دادن به روایت های جایگزین و کشف جزئیات تاکنون برای عموم مردم چقدر قدرتمند شده است..

چین ممکن است دومین اقتصاد بزرگ جهان باشد ، اما اینترنت آن بیشتر شبیه یک اینترانت است - با تعداد زیادی سایتهای محبوب مانند Google ، Facebook ، Twitter ، Pinterest و Medium برای کاربران داخل کشور مسدود شده است. مهندسان استخدام شده دولتی بطور شبانه روزی کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شهروندان فقط به مطالبی که توسط دولت مناسب است دسترسی دارند.

آنها به هیچ وجه آن را "فایروال بزرگ" نمی نامند.

مربوط: بهترین VPN برای استفاده در چین چیست؟?

حتی ایالات متحده ، که مدت ها به عنوان زیرزمین دموکراسی ، آزادی بیان و رهبر خود منصوب جهان آزاد به حساب می آمد ، در خطر کشتن بی طرفی خالص و باز کردن داده های خصوصی برای ارائه دهندگان پهنای باند برای کسب درآمد است..

اینترنت ممکن است به عنوان یک پروژه آرمانشهر شروع شود تا با شکستن موانع اطلاعات ، جهان را به هم پیوسته تر و بازتر کند اما چنین ایده آل هایی به طور فزاینده ای از دسترس خارج می شوند..

با این وجود ، همه گیر بودن وب و دسترسی جهانی آن به این معنی است که شهروندان شهروندان تا حد زیادی می توانند از دانشی پرده بردارند که دولت یا کارفرمای آنها ممکن است آنها را نخواسته باشد..

نمونه هایی از ریف بدوی عربستان سعودی - که به جرم قهرمانی در آزادی بیان به 10 سال زندان و 1000 ضربه شلاق محکوم شد - و همچنین واکس گورایای پاکستان ، توسط آژانس های اطلاعاتی جمع آوری شد اما بعداً پس از شکنجه های شدید آزاد شد که ما در آن زندگی نمی کنیم. جهانی که برای آزادی بیان ارزش قائل است. از این رو نیاز به سازگاری متناسب با آن.

انگیزه های دیگری نیز برای بلاگ نویسی وجود دارد. شاید شما نمی خواهید هویت واقعی خود را با ترس از این که دوستان و خانواده ممکن است در مورد آن دریابند ، آشکار شود. این امر در صورت تمایل برای صحبت در مورد مباحث تابو ، از جمله جنس و سکسوالیته ، سلامت روان یا موسیقی تصادفی در مورد زندگی روزمره قابل اجرا است.

هدف شما هرچه باشد - مراحل حفظ نمایه احتیاط در وب تا حد زیادی یکسان باقی می مانند.

1. از نام مستعار ساختگی استفاده کنید

این فاقد فکر است. اگر نمی خواهید مردم بدانند واقعاً چه کسی هستید ، اولین قدم فرض هویت جعلی است. بیایید فرض کنیم شما روی "سارا پالین" به عنوان نام وبلاگ خود مستقر شده اید.

در این سناریو ، باید برای یک آدرس ایمیل رایگان ثبت نام کنید و فقط از این آدرس برای دسترسی به بلاگ خود استفاده کنید. نمونه هایی از سایت هایی که آدرس های ایمیل رایگان را شامل می شوند عبارتند از:

  1. جیمیل
  2. Hotmail
  3. یاهو

ما توصیه می کنیم از یک سرویس ایمیل رایگان استفاده کنید زیرا در صورت پرداخت هزینه ، کارت اعتباری یا جزئیات پی پال شما وارد می شود. این امر باعث می شود افراد پیگیری كنند كه شما واقعاً چه كسی هستید و كل هدف ناشناس بودن افراد را آسان تر می كند..

گزینه استفاده از حساب ایمیل رایتر نیز وجود دارد. اینها حسابهایی هستند که پس از مدت زمان مشخصی به خود ویران می شوند و به هیچ یک از جزئیات شخصی شما نیاز ندارند. Guerilla Mail یک شرط ایمن برای ثبت نام های یک بار است - هیچ فرآیند ورود به سیستم سختی وجود ندارد و کاملاً رایگان است. برای یک گزینه بلند مدت می توانید از ProtonMail استفاده کنید ، یک سرویس رمزگذاری شده انتهایی تا کاملاً غیرقابل ردیابی است. با این وجود ، ظرفیت سرور محدودی وجود دارد ، به این معنی که باید برای دعوت درخواست کنید.

در همان زمان ، سارا پالین باید از محتوای خود در جایی میزبانی کند - دوباره به صورت رایگان برای جلوگیری از دنباله کاغذی. برخی از سایتهایی که به افراد امکان می دهند یک وبلاگ رایگان ثبت نام کنند عبارتند از: Medium Tumblr WordPress Blogger Jekyll

هنگامی که برای یک آدرس ایمیل و یک حساب میزبانی وبلاگ ثبت نام می کنید ، ثبت نام و ورود به فعالیت نیز بسیار پنهان است. اگر با یک مرورگر عادی مانند Chrome در یک اتصال اینترنتی نا امن ، این کار را انجام دهید ، احتمالاً یک گزارش از این فعالیت در جایی در سرور ذخیره می شود که توسط ارائه دهنده اینترنت ، ارائه دهنده ایمیل یا میزبان وبلاگ شما قابل دسترسی باشد..

در بخش بعدی ، ما چگونگی حفظ ناشناس بودن در هر زمان را بررسی خواهیم کرد - یک عامل مهم برای محافظت از حریم شخصی شما.

2. حضور دیجیتالی خود را رمزگذاری کنید

توجه به حفظ هویت جایگزین این واقعیت است که مکان شما هنوز هم می توانید از طریق آدرس IP که برای ورود به اینترنت استفاده می کنید ، ردیابی کنید..

اگر برای نوشتن وبلاگ از رایانه شخصی منزل یا محل کار خود استفاده می کنید ، ارائه دهنده پهنای باند شما همیشه سابقه آن را حفظ می کند. در صورت دستیابی به این اطلاعات ، برای دولت ها یا حتی شرکت های خصوصی کار دشواری نیست.

ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. به نظر می رسد ترسناک تر از آنچه در واقع است - اما اجازه ندهید که این کار شما را از بین ببرد. تمام VPN این است که مکان واقعی اینترنت شما را نقاب کند و تمام ترافیک اینترنت را از طریق دستگاه شما رمزگذاری کند ، به این معنی که هکرها یا مقامات نمی توانند تعیین کنند که در کجای جهان هستید..

استفاده از VPN بیشتر قانونی است ، بنابراین شما هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارید. تنها منطقه خاکستری زمانی است که از آنها برای دسترسی غیرقانونی به چیزی استفاده می شود - مانند سایت های قمار در امارات متحده عربی.

تعداد زیادی گزینه در آنجا وجود دارد ، اما توصیه ما این است که ExpressVPN ساده بخاطر استفاده آسان ، تعداد زیادی مکان جایگزین داشته باشید و عملکرد اینترنت یا سیستم شما را تحت الشعاع قرار ندهید. VPN همچنین در مورد رتبه بندی حریم خصوصی - براساس عواملی مانند "خط مشی" بدون گزارش "و استانداردهای رمزگذاری.

3. با استفاده از مرورگر Tor

اگر نمی خواهید VPN نصب کنید ، گزینه دیگر استفاده از یک مرورگر ایمن مانند Tor است.

Tor ، یک مرورگر ناشناس که در ابتدا توسط نیروی دریایی ایالات متحده ساخته شد ، در سال 2004 با هدف تسهیل ارتباطات ناشناس در کشورهایی که آزادی بیان به شدت محدود شده بود ، در دسترس عموم قرار گرفت..

هدف اصلی آن کمک به روزنامه نگاران ، وبلاگ نویسان ، سؤال کنندگان و فعالان - جلوگیری از ردیابی سازمان های دولتی از آنها و استفاده از قدرت وب برای یافتن پیام بود..

Tor کاملاً رمزگذاری شده است - به این معنی که هرگونه فعالیت آنلاین از چشم کنجکاو در امان است - و یک قدم خوب در مسیر ناشناس ماندن.

این کار با اعمال شبکه ای بسیار پیشرفته از سرورهای پروکسی انجام می شود. وقتی کاربر در یک آدرس وب تایپ می کند ، این سرورها هستند که درخواست را از طرف شما پردازش می کنند - به این معنی که وب سایت میزبان آدرس IP واقعی را نمی بیند.

جریان ترافیک حتی در حالی که صفحات در حال انتقال بین سرورها هستند رمزگذاری می شوند. Tor چندین لایه امنیتی اضافه می کند - به طور خودکار کوکی ها و دیگر نرم افزارهای ردیابی را مسدود می کند. همچنین این تبلیغات پاپ آپ آزار دهنده را که معمولاً از مکان شما برای شگفتی های برنامه ای خود استفاده می کنند ، مسدود می کند.

متأسفانه چندین کشور قدرت Tor را درک کرده و کاربران را از بارگیری کامل آن منع کرده است. برای دور زدن این ممنوعیت ، گزینه استفاده از سایت آینه وجود دارد.

بر روی "آخرین نسخه پایدار" برای سیستم عامل مورد نظر برای نصب مرورگر Tor - Windows یا Mac - کلیک کنید و در دستگاه خود بارگیری کنید. پس از بارگیری ، دستورالعمل ها را دنبال کرده و تغییرات لازم را در تنظیمات سیستم خود انجام دهید.

راهنمای نصب شما کل مراحل را طی می کند. ترجیحا استفاده از مرورگر در همه زمانها در طی مراحل وبلاگ نویسی است - گزینه های دیگری مانند Internet Explorer و Chrome ردپاهای منحصر به فرد شما را ذخیره می کند و ردیابی شما را آسان تر می کند.

برای یک تجربه ناشناس پیشرفته ، می توان از یک مرورگر VPN و Tor به صورت پشتیبان استفاده کرد. برای انجام این کار ، ابتدا با راه اندازی کامپیوتر خود ، به VPN خود وصل شوید. وقتی ارتباط پایدار دارید ، مرورگر Tor خود را باز کنید تا وبلاگ خود بارگذاری و منتشر شود.

4- مراحل امنیت بیشتر

اگر مطالبی که می خواهید منتشر کنید از ماهیت بسیار حساسی برخوردار است ، بنابراین ممکن است بخواهید میزبانی وبلاگ را در تاریکی به طور کامل بجای چهره عمومی اینترنت در دسترس موتورهای جستجو در نظر بگیرید..

این یک رویکرد محتاطانه است اگر احساس کنید که این نمایشگاه ممکن است خطرات جدی برای زندگی شما ایجاد کند و از این رو می خواهید کاملاً پنهان بمانید. در این سناریو ممکن است وبلاگ شما توسط افراد زیادی خوانده نشود ، اما به عنوان یک سوت دعوت می شوید که احساس امنیت می کنید.

پس از راه اندازی وبلاگ ، می توانید با روزنامه نگاران از طریق یک سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده مانند تلگرام ارتباط برقرار کرده و آنها را به سایت منتقل کنید.

یک آموزش جامع در مورد چگونگی انجام این کار برای کاربران به طور کامل در تاریکی وجود دارد. با این حال ، توصیه می کنیم حتی در حالی که برنامه گام به گام را دنبال می کنید ، به یک VPN وصل شوید.

همچنین مخفی ماندن و ناشناس ماندن در رایانه شخصی / لپ تاپ بسیار راحت تر از تلفن های هوشمند است. هر دو سیستم عامل Android و iOS از نظر حفظ حریم خصوصی چندان مناسب نیستند زیرا Google و Apple هم توانایی نظارت بر هر دستگاهی را دارند که از سیستم عامل خود استفاده می کند.

تلفن های هوشمند همچنین از مجموعه برنامه های شخص ثالث استفاده می کنند ، به این معنی که انتقال دائمی داده ها به دستگاه شما به سرورها در سراسر جهان وجود دارد. از VPN ها برای رمزگذاری این ترافیک می توانید از طریق تلفن شما استفاده کنید ، اما توصیه می کنیم برای نیازهای بلاگ و ناشناس بودن خود به رایانه های قدیمی بپیوندید..

اگر واقعاً در مورد ناشناس ماندن جدی هستید ، حتی می توانید یک سیستم عامل زنده مانند Tails یا یک Linux Linux مجازی مانند Whonix یا Qubes انتخاب کنید.

5. تا زمانی که ممکن است آفلاین بمانید

برخی از وبلاگ نویسان تمایل دارند به طور مستقیم در WordPress یا CMS وبلاگ میزبان خود بنویسند ، اما این تاکتیک می تواند شما را در معرض دید شما قرار دهد. از این گذشته ، هرچه مدت زمان بیشتری آنلاین باشید ، ردپای دیجیتالی شما بزرگتر خواهد بود. و این در درجه اول منکر این است که در وهله اول آنلاین شوید - به طور ناشناس وبلاگ نویسی کنید.

همه نوشتن ، ویرایش و چاپ مجدد پست های وبلاگ شما باید بصورت آفلاین انجام شود. از یک ویرایشگر متنی مانند Microsoft Word یا Pages استفاده کنید. حتی Google Docs یک گزینه آفلاین دارد. هر بار که می خواهید بنویسید ، بازنویسی کنید و ویرایش کنید. هنگامی که از پیش نویس نهایی راضی هستید ، به سادگی کپی و چسباندن کنید.

پس از اتمام کار ، مطمئن شوید که فایل های متنی هم از دسک تاپ شما حذف شده اند و هم حذف شده ها. شما هیچ مدرکی را نمی خواهید از وبلاگ موجود در حافظه پنهان خود ، برای کشف باز باشد.

6. در هر زمان نگهبان نگه دارید

به غیر از همه روشهای پیشرفته برای جلوگیری از برچسب گذاری جغرافیایی و کشف موقعیت مکانی ، این یک استراتژی محتاطانه است که حتی کوچکترین نکات مربوط به مشخصات شخصی شما را فاش نکند.

اگر به عنوان مثال در لس آنجلس زندگی می کنید ، در مورد حتی ذکر مواردی مانند کالیفرنیا ، غرب ساحل یا شهرهای مجاور نیز احتیاط کنید. این امر به مردم امکان می دهد تا مکان شما را بسیار محکم تر از گذشته باریک کنند.

ما انسان هستیم و بنابراین قابل قبول است. همیشه مهم است که به روده خود اعتماد کنید - اگر یک ایمیل تصادفی از کسی دریافت کنید که ادعا می کند وبلاگ شما را خوانده است و می خواهید برای بحث در مورد یک قهوه ملاقات کنید - تصور نکنید که این یک برنده خوب است.

اقدامات احتیاطی شدید را انجام دهید - از طریق کپی گذرنامه یا گواهینامه رانندگی ، مدارکی در مورد هویت فرد بخواهید. ببینید آیا این بررسی شده است یا خیر. و اطمینان حاصل کنید که فرد مورد نظر یک عامل امنیتی نیست که بتواند شما را درگیر کند.

در واقع ، اگر به سادگی از ملاقات فیزیکی با کسی که به شما پیج می زند پس از خواندن وبلاگ خود امتناع کنید ، زندگی شما را ساده تر می کند. فقط یک رویکرد حرفه ای را حفظ کنید - بگویید که ترجیح می دهید از طریق ایمیل تعامل داشته باشید و از یک سناریو آنلاین و آفلاین ناراحت هستید.

7. از بهترین کارها خودداری کنید

برای اطمینان از ایمن بودن وبلاگ شما در برابر حملات و بدافزارها ، توصیه می شود که اجازه ندهید که نظرات یا وسایل ورودی دیگری مانند ثبت نام در خبرنامه ، ثبت نام از حساب و جستجو را مجاز نگذارید.

فرضیه اینجاست که شخصی که به دنبال ناشناس نوشتن یک وبلاگ است ، مایل نیست از طریق Adsense Google یا تبلیغات بومی از آن استفاده کند. از این رو نیازی به ایجاد توده ای از کاربران مهم نیست - این استراتژی ها بطور کلی برای رشد ترافیک و افزایش نتایج موتورهای جستجو مستقر می شوند.

تهدید بدافزار تا حد زیادی باطل است اگر این گزینه ها به هیچ وجه گزینه ای نیستند.

"وبلاگ نویسی" توسط حساب ناشناس دارای مجوز تحت CC توسط 2.0 است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1

Adblock
detector