گذرنامه ها در وب تاریک: ارزش شما چقدر است؟

گذرنامه های فروخته شده در وب تاریک

اسکن گذرنامه شما برای جرائم سایبری چقدر ارزش دارد?

در اواخر سپتامبر سال 2023 ، Comparitech لیست هایی را در چندین بازار غیرقانونی جستجو کرد تا دریابد که چه مقدار گذرنامه در وب تاریک ارزش دارد. این بازارهای سیاه شامل بازار رویایی ، بازار برلوسکونی ، بازار وال استریت و بازار آزاد توچکا است.

این یک لیست معمولی برای اسکن گذرنامه است که شامل یک سلفی است:

انگلستان گذرنامه سلفی 2

در اینجا یافته های کلیدی ما:

 • میانگین قیمت اسکن گذرنامه دیجیتال 14.71 دلار است.
 • اگر اثبات آدرس یا اثبات شناسایی – سلفی ، قبض ابزار و یا مجوز راننده – به اسکن گذرنامه اضافه شود ، میانگین قیمت آن به 61.27 دلار می رسد.
 • اسکناسهای گذرنامه استرالیا متداول ترین و در عین حال گرانترین (32 دلار).
 • قیمت متوسط ​​گذرنامه واقعی و فیزیکی 13،567 دلار است.
 • میانگین قیمت گذرنامه کالای جعلی ، جعلی ، 1.478 دلار است.

اسکن های گذرنامه ، جعلی یا واقعی ، غالباً با اشکال دیگر شناسایی ، به طور معمول قبض ابزار ، سلفی مالک کارت شناسایی که دارای کارت شناسایی است ، و یا مجوز راننده همراه است. این افزودنیها در قیمت منعکس می شوند – هزینه آنها بطور قابل توجهی بیشتر از اسکن دیجیتال است. دلیل این امر به این دلیل است که معمولاً برای ایجاد شناسه های اثبات آدرس و اثبات شناسایی در وب سایت ها ، اشکال مختلف شناسایی نیاز است. این چک ها اغلب بخشی از فرآیند بازیابی حساب هستند که در آن کاربر به گونه ای دسترسی به حساب کاربری خود را از دست داده است و باید ثابت کند چه کسی قرار است مجدداً دسترسی پیدا کند..

بخش عمده ای از تجزیه و تحلیل ما روی اسکن های دیجیتال و تصاویر گذرنامه های واقعی متمرکز شده است. در کل ، 48 لیست منحصر به فرد برای اسکناس های گذرنامه واقعی پیدا کردیم که 38 مورد از آنها با هیچ مدرک همراه ID یا آدرس فروخته نمی شوند. آن 48 کشور 20 کشور را در بر گرفتند ، قیمت هایی که می توانید در این جدول مشاهده کنید:

کشور گذرنامه قیمت های نامی
استرالیا 10.40 دلار شامل گواهینامه رانندگی است
استرالیا 37.65 دلار
استرالیا 7.91 دلار
استرالیا 36.40 دلار
استرالیا $ 37.99
استرالیا 27.36 دلار
استرالیا $ 20.34
استرالیا 94.21 دلار شامل شناسه ثانویه
بلژیک 10.39 دلار
کانادا 102.96 دلار شامل سلفی
چین 18.72 دلار
چین $ 1.04 در بسته 100 عدد فروخته می شود
چین 10.40 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
چین 12.23 دلار
اتحادیه اروپا (تصادفی) 5.17 دلار
فنلاند $ 8.32
فرانسه 0.61 دلار (در بسته 40 عیار فروخته می شود)
فرانسه 18.99 دلار شامل لایحه ابزار است
فرانسه 7.91 دلار
فرانسه 11.66 دلار
فرانسه 124.80 دلار شامل صورتحساب ابزار و سلفی است
فرانسه 10.40 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
آلمان $ 8.31
آلمان 12،48 دلار
ایرلند 7.27 دلار
ایتالیا 14.68 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
لتونی 12،48 دلار
مکزیک 28.81 دلار
لهستان 12.68 دلار
لهستان 33.10 دلار
رومانی 12،48 دلار
روسیه 10.00 دلار
روسیه 11.00 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
اسپانیا 10.40 دلار
اسپانیا 14.68 دلار
انگلستان 51.99 دلار شامل گواهینامه رانندگی است
انگلستان 14.76 دلار شامل لایحه ابزار است
انگلستان 7.91 دلار
انگلستان 18.25 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
انگلستان 17.68 دلار
انگلستان 24.47 دلار
انگلستان 12،48 دلار
انگلستان 61.19 دلار شامل قبض ابزار + سلفی
اوکراین 11.00 دلار در بسته 10 عدد فروخته می شود
ایالات متحده آمریکا 6.11 دلار
ایالات متحده آمریکا $ 8.32
ایالات متحده آمریکا 115.00 دلار شامل سلفی
ایالات متحده آمریکا 18.36 دلار شامل SSN و آدرس

اسکناسهای گذرنامه استرالیا و انگلیس بیشترین تعداد ثبت شده را داشتند و اسکناسهای استرالیا به طور متوسط ​​گرانترین قیمت (32 دلار آمریکا) بودند. ما هیچ الگوی سازگار با قیمت ها با توجه به کشور پیدا نکردیم. به نظر نمی رسید که آنها براساس کمبود یا قدرت گذرنامه کشور باشند. طیف گسترده ای از فروشندگان اسکناس های گذرنامه می فروشند ، اما به نظر می رسد تعداد معدودی از افراد متخصص در آنها تخصص دارند.

انواع گذرنامه های فروشی در وب تاریک

لیست گذرنامه

گذرنامه های فروخته شده در وب تاریک به چند شکل ارائه می شوند:

 • قابل ویرایش فتوشاپ قالب ها مورد استفاده برای ساخت اسکناس های گذرنامه جعلی. این هزینه ها بسیار اندک است و تقریباً برای هر کشور غربی وجود دارد. آنها اکثر لیست های بازار را هنگام جستجو برای “گذرنامه” تشکیل می دهند.
 • اسکناس گذرنامه دیجیتال. اینها اسکن واقعی گذرنامه های واقعی هر کدام حدود 10 دلار هزینه دارند و غالبا بصورت عمده به فروش می رسند. آنها برای چندین کشور در دسترس هستند و تقریباً رایج هستند.
 • گذرنامه جسمی جعل. ما لیست هایی برای جعل گذرنامه های جعلی گذرنامه برای تعداد انگشت شماری از کشورهای اروپایی یافتیم. آنها معمولاً از هزار دلار در شمال هزینه می کنند.
 • گذرنامه های فیزیکی واقعی. این معاملات واقعی (طبق لیست) است ، بنابراین آنها معمول و ارزان نیستند. بیشتر آنها بیش از 12000 دلار هزینه دارند.
  بهترین VPN های تایلند برای دسترسی سریع و ایمن به اینترنت

همه اینها برای رمزنگاری ، به طور معمول بیت کوین یا مونرو در وب تاریک فروخته می شوند. قیمت ها در جدول در 24 و 25 سپتامبر 2023 قابل دسترسی و تبدیل به دلار آمریکا بود.

چگونه مجرمان از اسکنهای گذرنامه استفاده می کنند?

برخی از رایج ترین اهداف جنایتکارانی که اسکنهای گذرنامه خریداری می کنند شامل مبادلات رمزنگاری ، سیستم های پرداخت و وب سایت های شرط بندی است.

پاسپورت coinbase بهتر (2)

در حالی که ممکن است یک شرکت در فهرست بازارها ارجاع شود ، لزوماً به معنای آسیب پذیر بودن آن نیست یا اینکه حساب ها به خطر افتاده اند.

افت بانک

برخی از بانکها و سایر موسسات مالی فقط برای باز کردن یک حساب جدید فقط به دو قطعه شناسایی احتیاج دارند. برای مثال با یک گذرنامه سرقت شده و مجوز راننده ، کلاهبرداران می توانند حساب های باز کنید و جوایز ثبت نام را جمع کنید به نام قربانی ، یا برای واریز سایر معاملات غیرقانونی از حساب به عنوان قاطر استفاده کنید. به این کلاهبرداری “افت بانک” گفته می شود و می تواند قربانی را در سایر جرایم دخیل سازد.

ما تصور می کنیم که اسکن واقعی نسبت به جعل های فتوشاپ برای کلاهبرداری های بانکی موثرتر است.

کلاهبرداری بازیابی حساب و دور زدن 2FA

در این کلاهبرداری ، هکرها از جعل هویت و مهندسی اجتماعی برای دور زدن تأیید هویت دو عاملی استفاده می کنند و از روند بازیابی حساب که در بسیاری از سایت ها استفاده می شود سوء استفاده می کنند. بازیابی حساب اغلب به اسکن یا گرفتن عکس از شناسه فیزیکی مانند گذرنامه احتیاج دارد.

کلاهبرداران می توانند اسکنرهای شناسایی را برای جعل هویت دارندگان حساب در تعدادی از وب سایتهایی که برای تأیید و بازیابی حساب نیاز به شناسه عکس دارند تغییر دهند..

در اینجا مثال نحوه استفاده از اسکن گذرنامه در کلاهبرداری بازیابی حساب:

 1. هدف دارای یک حساب کاربری با تبادل رمزنگاری است. آنها احراز هویت دو عامل را در حساب خود تنظیم کرده اند ، بنابراین یک کد از طریق تلفن خود به یک برنامه برای تأیید ورود به سیستم ارسال می شود.
 2. از طریق برخی روش های دیگر ، کلاهبردار رمزعبور کاربر (شاید از طریق فیشینگ یا نقض داده) را سرقت می کند. اما به دلیل فعال بودن 2FA در حساب ، آنها نمی توانند وارد شوند.
 3. در عوض ، کلاهبردار به عنوان قربانی مطرح می شود و به تبادل رمزنگاری نزدیک می شود ، می گوید دسترسی تلفن خود را گم کرده اند و نمی توانند پین احراز هویت را دریافت کنند ، و بنابراین نمی توانند وارد شوند.
 4. تبادل cryptocurrency درخواست می کند که صاحب حساب اسکن شناسه خود را ارسال کند قبل از تنظیم مجدد 2FA در حساب ، هویت خود را اثبات کنند. در بسیاری موارد ، شرکت ها به شخصی احتیاج دارند که ضمن نگه داشتن شناسنامه ، از خود سلفی بگیرند ، از این رو قیمت بالاتر برای اسکن های گذرنامه با سلفی.
 5. کلاهبردار اسکن ها را از وب تاریک در صورت لزوم برای مطابقت با مشخصات شخصی قربانی اصلاح می کند ، سپس آن را به بورس می فرستد ، هنوز هم به عنوان قربانی مطرح می شود.
 6. پس از دریافت اثبات هویت ، مبادله رمزنگاری مجدد یا حذف 2FA در حساب ، به هکر اجازه می دهد تا به دارایی های رمزنگاری قربانی دسترسی و تخلیه کند. هکرها به طور مرتب رمزهای عبور و آدرس های ایمیل مرتبط با حساب ها را تغییر می دهند تا مجدداً کنترل خود را برای صاحب حساب سخت تر کنند..
  7 بهترین VPN برای رایانه لوحی Amazon Fire

بسیاری از فروشندگان بازار سیاه پیشنهاد داده اند تا اطلاعات نشان داده شده در این اسناد ، اسکن ها و سلفی ها را تغییر دهند تا با هر نام و سایر جزئیات توسط خریدار مطابقت داشته باشند.. خریدار می تواند گاهي درخواست گذرنامه افرادی با جنس خاص ، رنگ مو ، رنگ پوست ، رنگ چشم و تاریخ تقریبی تولد کند.

هنگام استفاده از قالب های فتوشاپ, جنایتکاران به سادگی اطلاعات مورد نظر خود را وارد می کنند و عکس خود را رها می کنند. شماره گذرنامه های متوالی هستند و بنابراین حدس زدن یک مشروعیت کار سختی نیست ، و بیشتر شرکت هایی که درخواست اثبات شناسنامه می کنند در واقع تأیید نمی کنند که آیا شماره گذرنامه مطابق با دارنده گذرنامه است.

گذرنامه های فیزیکی

گذرنامه ایتالیا اصل

تمام گذرنامه های فیزیکی که در وب تاریک برای فروش پیدا کردیم مربوط به کشورهای اروپایی بود. گذرنامه های فیزیکی فروخته شده در وب تاریک به دو شکل اصلی و جعلی است. آنها می توانند به عنوان شناسایی برای هر تعداد از جرائم مرتبط با کلاهبرداری و همچنین مهاجرت غیرقانونی ، قاچاق انسان و قاچاق استفاده شوند.

گذرنامه های معتبر و معتبر دولتی به سختی می توانند هزینه های زیادی را بدست آورند, از 8216 دلار (آلمان) تا 17116 دلار (انگلیس). متوسط ​​قیمت هشت پاسپورت ظاهراً واقعی ، ۱۳۵۶۷ دلار بوده است. حداقل یک فروشنده ادعا می کند که این گذرنامه ها از “تماس های پلیس فاسد مهاجرت ما” گرفته شده اند ، اگرچه ما راهی برای تأیید این امر نداریم. در بسیاری از موارد ، خریداران این گزینه را دارند كه مشخص كنند چه جزئیاتی در گذرنامه درج شده است ، از جمله تمبر برای كشورهای خاص.

گذرنامه های فیزیکی واقعی ، قیمت
اتریش 14684 دلار
کشور چک 12237 دلار
آلمان 8216 دلار
ایتالیا 14684 دلار
لهستان 12237 دلار
کشور پرتغال 14684 دلار
انگلستان 17116 دلار
انگلستان 14679 دلار

هزینه های جعلی حدود یک دهم قیمت است, اما آنها هنوز هم بیش از 1000 دلار هزینه دارند. میانگین قیمت شش فروشنده جعلی جعلی 1 هزار و 478 دلار بوده است. خریداران اطلاعات و headshot را برای استفاده در تقلبی هنگام خرید ، ارسال می کنند.

جعل جسمی قیمت
اسپانیا 1560.00 دلار
ایتالیا 1027.00 دلار
اسپانیا 1027.00 دلار
پورگوتال 1027.00 دلار
ایتالیا 1560.00 دلار
دانمارک 2667.00 دلار
  بهترین VPN برای اسرائیل در سال 2023

نحوه محافظت از گذرنامه خود

محافظت از گذرنامه شما دشوار است زیرا مسافران موظف هستند در بسیاری از مواقع هنگام مسافرت آنها را به آنها نشان دهند. گذرنامه ها در پاسگاه های مهاجرت ، چک های هتل و هنگام مراجعه به مشاغل و مدارس خارج از کشور مورد نیاز است. گذرنامه ها اغلب در رایانه هایی ذخیره می شوند که ممکن است به اندازه کافی ایمن نباشند. ممکن است شخصی که به این اسکنها دسترسی داشته باشد ، آنها را در وب تاریک محصور کند. تصور یک گیرنده در اسکنهای ارزان قیمت روی میز از مشتری خود در وب تاریک برای برخی از پول های جیب.

شما باید از آنچه می توانید برای محافظت از گذرنامه خود استفاده کنید تا توسط مجرمان مورد سوء استفاده قرار نگیرد. اینجا نکاتی وجود دارد:

 • در بسیاری از موارد ، شما می توانید نسخه شخصی خود را از گذرنامه خود تهیه کنید تا اینکه یک غریبه آن را اسکن کند. اسکن های سیاه و سفید را پیش از سفر خود قرار دهید ، زیرا اکثر مجرمان نسخه های رنگی می خواهند.
 • عکس هایی از داخل گذرنامه خود را در رسانه های اجتماعی ارسال نکنید.
 • گذرنامه های قدیمی را با از بین بردن آنها دور کنید ، فقط آنها را دور نکنید.
 • گذرنامه خود را در چمدان های کنترل شده در هواپیما ، قطار یا اتوبوس ذخیره نکنید.
 • مراقب وانتها باشید و یک کیسه ضد سرقت را در نظر بگیرید.
 • گذرنامه خود را هنگامی که در آن نزدیکی نیستید ، مانند اتاق یک هتل ، دراز بکشید. در صورت امکان آن را قفل کنید.
 • اسکناس گذرنامه خود را در صورت سرقت یا هک شدن در دستگاه خود ذخیره نکنید. اسکن ها را به جای آن بر روی یک هارد جداگانه یا در ابر رمزگذاری و ذخیره کنید.
 • گذرنامه خود را با اسناد شناسایی دیگری که می تواند برای سرقت هویت شما استفاده شود ذخیره نکنید

یادداشت ها و محدودیت ها

در بعضی مواقع ، تشخیص لیست برای اسکن فتوشاپ و یک اسکن واقعی دشوار است. ما سعی کردیم که فقط اسکنهای واقعی را در جدول فوق وارد کنیم.

اگر به صورت عمده خریداری کنید ، اسکنهای گذرنامه ارزان تر است ، اما هیچ تضمینی برای استفاده از این اسکنها قبلاً وجود ندارد ، که اطلاعات موجود در آنها به پایان نرسیده یا این که جعلی نیستند. برخی از لیست ها مانند نسخه های مختلفی از فروشندگان هستند ، و این نشان می دهد که چندین فروشنده ممکن است همان اسکن را بفروشند. ما سعی کردیم از لیست کپی های موجود در جدول بالا جلوگیری کنیم.

در حالی که همیشه امکان پذیر است که برخی از لیست ها کلاهبرداری شوند ، کلیه فروشندگانی که محصولاتی را که ما در آنالیز خود قرار داده ایم بازخورد مثبت خریدار را داشته باشند.

همه بازارهایی که جستجو کردیم از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی آنها استفاده می کنند. مکان های بازار به زبان های دیگر ، مانند روسی ، می توانند نتایج متفاوتی به بار آورند.

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که میزان خطای 15 درصد در تطبیق این شخص با عکس گذرنامه ای که در بین مقامات مهاجرت صادر کننده گذرنامه در استرالیا به نمایش می گذارد ، نشان داده شده است..

کمبود برنامه های تولید کننده جعلی شناسه در وب وجود ندارد که نیازی به خرید اسکن سرقت شده از وب تاریک نداشته باشند ، اما ما مطمئن نیستیم که چگونه آنها از نظر کیفیت ، سفارشی سازی و دقت مقایسه می کنند.

تصاویر توسط Comparitech ویرایش شده است. ما به برخی از شرکتهای ظاهرا آسیب پذیر که در لیست ها اشاره شده است رسیدیم و در صورت شنیدن دوباره این مقاله را به روز خواهیم کرد.

“گذرنامه جدید” توسط نیک ریچاردز دارای مجوز تحت CC BY-SA 2.0

About the author

Comments

 1. لی و واقعی هستند. این قالب ها به طور کلی شامل تصاویر گذرنامه های واقعی هستند که با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ویرایش شده اند تا اطلاعات شخصی متفاوتی را نشان دهند. همچنین، اسکناس های گذرنامه جعلی نیز در وب تاریک به فروش می رسند که اغلب شامل تصاویری از گذرنامه های جعلی هستند که با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر ساخته شده اند.

  چگونه مجرمان از اسکنهای گذرنامه استفاده می کنند؟

  مجرمان می توانند از اسکناس های گذرنامه برای انجام جرائم سایبری مختلف استفاده کنند، از جمله:

  افت بانک

  مجرمان می توانند از اسکناس های گذرنامه جعلی برای ایجاد حساب های بانکی جعلی استفاده کنند و سپس از آنها برای انتقال پول به حساب های دیگر استفاده کنند.

  کلاهبرداری بازیابی حساب و دور زدن 2FA

  مجرمان می توانند از اسکناس های گذرنامه جعلی برای دور زدن سیستم های امنیتی مانند 2FA استفاده کنند و به راحتی به حساب های دیگر دسترسی پیدا کنند.

  گذرنامه های فیزیکی

  مجرمان می توانند از اسکناس های گذرنامه واقعی برای سفر به کشورهای دیگر با هویت دیگری استفاده کنند.

  نحوه محافظت از گذرنامه خود

  برای جلوگیری از سوء استفاده از گذرنامه خود، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  – همیشه گذرنامه خود را در جای امن نگه دارید و از دسترس کودکان و دیگران جلوگیری کنید.
  – هرگز اسکناس گذرنامه خود را به افراد ناشناس ارسال نکنید.
  – همیشه از سایت های امن برای ارسال اطلاعات شخصی خود استفاده کنید.
  – همیشه از سیستم های امنیتی مانند 2FA برای حساب های آنلاین خود استفاده کنید.

  یادداشت ها و محدودیت ها

  استفاده از اسکناس های گذرنامه جعلی یا واقعی برای انجام جرائم سایبری یک جرم است و می تواند به مجازات های سنگینی منجر شود. همچنین، خرید و فروش ا

Comments are closed.