راهنمای مبتدی برای سانسور آنلاین

سانسور

سانسور به دنبال سرکوب تبادل آزاد ایده ها و اطلاعاتی است که توسط یک حزب قدرت غیرقابل قبول یا تهدید کننده تلقی می شود. اینترنت به بزرگترین بستر آزادی بیان در جهان تبدیل شده است. دسترسی نامحدود به اطلاعات باعث می شود افراد قبل از نسل دیگر ، صدایی را به کسانی که ممکن است در غیر این صورت شنیده نشوند ، ببخشند و به کسانی که ممکن است در غیر این صورت نبینند ، صدایی بدهد.

اما سانسور طبیعت باز اینترنت را تهدید می کند و بازار آزاد ایده های جهان را مهار می کند. دولت ها و شرکت ها می توانند سخنان آزادانه را سکوت کنند ، دسترسی به اطلاعات را محدود کرده و استفاده از ابزارهای ارتباطی را محدود کنند. چنین اقداماتی در خدمت منافع افراد قدرت است و آزادی های مدنی هر کس دیگری را تضعیف می کند.

به همین دلیل ، برای همه ضروری است که در هنگام تهدید سانسور ، هوشیار باشند و سریع عمل کنند.

فهرست مطالب

  1. چه کسی سانسور می کند?
    1. دولت ها
    2. شرکتها
    3. بی طرفی خالص
    4. اشخاص حقیقی
  2. آنچه سانسور شده است?
    1. وب سایت ها و برنامه ها
    2. افراد ، رویدادها و سازمانها
    3. ابزار های ارتباطی
    4. وب عمیق
  3. چگونه وب سانسور شده است?
    1. مسدود کردن IP
    2. فیلتر کردن کلید واژه
    3. مسمومیت با DNS
    4. اجرای دستی
  4. چه نوع محتوا باید سانسور شود?
  5. چگونه کودکان وارد بحث سانسور می شوند?
  6. چگونه می توانم با سانسور آنلاین مبارزه کنم?
    1. سازمانهای حمایت از گفتار آزاد را پشتیبانی کنید
    2. حقوق خود را بدانید
    3. پرونده های دادگاه آمریکا
    4. از ابزارهای رمزگذاری و گمنامی استفاده کنید
  7. کدام کشورها بیشترین سانسور را دارند?
  8. گفتار رایگان و IP

چه کسی سانسور می کند?

دولت ها

بدیهی ترین وقایع سانسور مواردی است که به موجب قانون ، به ویژه دولت های ملی اعمال می شوند. دولت های رژیم های استبدادی غالباً وب را سرکوب می کنند تا مخالفت ها را خفه کنند.

شاید مشهورترین نمونه چین باشد ، جایی که حزب کمونیست حاکم سیستم سانسور پیچیده و سراسر کشور و نیروی انتظامی کاملاً اینترنتی را ایجاد کرده است. گوگل مشهور از بازار چین خارج شد زیرا از انطباق با الزامات سانسور دولت برای نتایج جستجو خودداری کرد.

صدها ، اگر نه هزاران نفر از وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و برنامه ها توسط یک سیستم لیست سیاه که معمولاً به آن فایروال بزرگ گفته می شود مسدود شده اند. فایروال بزرگ به ویژه دسترسی به شبکه های اجتماعی غربی مانند فیس بوک و توییتر ، منابع خبری ، برنامه های پیام رسانی و حتی Comparitech را مسدود می کند..

در مورد چین ، دلیل این نوع سانسور دو برابر است: سرکوب مخالفت در واسطه هایی که زیر نظر دولت نیست ، و شرکت های داخلی اینترنتی را از رقابت بین المللی محافظت می کند. خلایی که گوگل در چین به جای گذاشت ، بعیدو ، بزرگترین موتور جستجوی کشور ، به عنوان مثال.

سانسور فراتر از مسدود کردن محتوا است. كسانی كه حتی در مجامع عمومی داخلی صحبت می كنند ، می توانند زندانی یا بدتر شوند. برخی از کلمات و عبارات کلیدی نمی توانند برای دوستان یا دنبال کنندگان در رسانه های اجتماعی چین ارسال شوند.

سازوکارهای سانسور که توسط دولت ها ایجاد شده است ، اغلب به عنوان ابزاری برای جلوگیری از گفتمان ، بلکه برای شناسایی و مجازات افرادی که در مقام مسئولان گفتمان نادرست را در نظر می گیرند ، مجازات می شود..

خواه ممنوعیت کتاب در مدارس باشد یا یک زندانی مخالف را زندانی کنید ، دولت ها غالباً معتقدند که انجام این کار به نفع عمومی است.

توجه داشته باشید که در چین و سایر کشورها بخش اعظم سانسور در واقع توسط ISP ها و شرکت های اینترنتی به درخواست دولت انجام می شود.

شرکتها

شرکتی مانند ISP یا شرکت اینترنتی ممکن است محتوا را به دستور مقامات دولتی سانسور کند. در چین ، ISP ها مسئول مسدود کردن وب سایت ها هستند ، در حالی که شرکت های رسانه های اجتماعی وظیفه دارند پیام ها و پست های حاوی کلمات کلیدی حساس را فیلتر کنند..

شرکت ها گاهی اوقات برای جلوگیری از رقابت یا در غیر این صورت از دارایی های خود در سانسور شرکت می کنند. حذف نظرات و نظرات منفی درباره محصول یا خدمات آنها نمونه ای از این امر است. مورد دیگر این است که آرم های تجاری برخی محصولات به منظور محافظت از تبلیغات در رقابت با آن مارک ها از فیلم ها مبهم می شوند..

سانسور شرکتی اغلب به روشی متفاوت اشاره دارد: تهدید کارکنان با خاتمه ، ضرر پولی یا دسترسی به بازار. به عنوان مثال ، یک کارمند شرکت که شاهد نقض اخلاق است می تواند اگر کسی به خارج از شرکت بگوید اخراج شود.

شرکت ها محتوای سانسور را که فکر می کنند به چهره عمومی آنها آسیب می رساند سانسور می کنند. هنگامی که تحت فشار برای انجام این کار توسط Time Warner ، رپر یخ-T اشعار Cop Killer را تغییر داد. یک قسمت از پارک جنوبی توسط کمدی مرکزی – یک کانال تلویزیونی تحت چتر ویاکوم – سانسور شد زیرا این پیامبر را به تصویر می کشد. یوتیوب مرتباً نتایج جستجوی فیلم هایی را که حاوی محتوای مستهجن ، سوءاستفاده و گفتار نفرت است ، می خرد.

  چگونه Netflix USA را در کانادا بدست آوریم ، انحصاری های Netflix America را از حالت انسداد خارج کنید

بی طرفی خالص

شاید بحث برانگیزترین بحث در مورد سانسور امروز بحث بی طرفی خالص باشد. بی طرفی خالص استدلال می کند که اینترنت باید با یک ابزار برخورد شود: همه وب سایت ها و برنامه ها از نظر دسترسی یکسان رفتار می کنند. اما شرکت های مخابراتی ، که اقدام به خرید شرکت های تولید محتوا می کنند ، می خواهند مردم را به سمت محتویاتی که برای آنها درآمدزایی می کند ، هدر دهند. برای انجام این کار ، آنها ترافیک را به سمت رقبایی همچون Netflix سوار می کنند ، در حالی که اتصال به پیشنهادات سرگرمی خود بی فایده است.

این عمل به دستور FCC در ایالات متحده ممنوع شد ، اما جمهوری خواهانی که اخیراً ریاست جمهوری را به دست گرفتند و اکثریت را در مجلس نمایندگان و سنا حفظ کردند ، به زودی ممکن است این قانون را نادیده بگیرند..

شرکتها همچنین می توانند محتوای خود را برای محافظت از منافع تجاری سانسور کنند. برای استفاده مجدد از Netflix به عنوان نمونه ، به کاربران اجازه نمی دهد کاتالوگ کشورهای دیگر را مشاهده کنند. به عنوان مثال مشترک Netflix در انگلستان نمیتواند نمایشهای اختصاصی برای مشترکین در ایالات متحده را تماشا کند ، مگر اینکه از VPN برای جعل موقعیت مکانی خود استفاده کند. این امر به این دلیل است که Netflix از دارندگان حق نسخه برداری موظف است به محدودیت های صدور مجوز برای محتوا بپردازد که در کشورهای مختلف اعمال می شود.

اشخاص حقیقی

سانسور حتی می تواند در سطح فردی انجام شود. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر به کاربران این امکان را می دهند که محتوای برخی کاربران و منابع خاص را مسدود کنند. سانسور یک مسئله آزادی فردی است ، بنابراین هیچ یک از ذاتا در مورد این مسئله در مورد حقوق شهروندی اشتباه نیست. اما از بین بردن نظرات مخالف و دیدن فقط پست های تأییدکننده که تصدیق آنچه که شخص قبلاً تصور می کند احتمالاً عملی نیست ، سالم است.

آنچه سانسور شده است?

وب سایت ها و برنامه ها

رژیم های خودکامه غالباً وب سایت هایی را منتشر می کنند که نظرات مخالف را منتشر می کنند که قدرت یا تصویر عمومی آنها را تهدید می کند. به ویژه ، رسانه های اجتماعی و منابع خبری قربانی سانسور آنلاین تحت حمایت دولت هستند. پس از بازداشت رئیس جمهور ، ده ها مخالف سیاسی ، در ترکیه ، سایت های مهم رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توییتر از دید عمومی مسدود شدند.

فایروال بزرگ با مسدود کردن وب سایت هایی که به شهروندان دستور می دهد چطور از سانسور جلوگیری می کنند ، این قدم را برداشته است. این مورد در مورد Comparitech است که آموزشها و توصیه های VPN را برای دور زدن فایروال عالی منتشر کرده است. بدون داشتن VPN یا انواع دیگر پروکسی ، این وب سایت از سرزمین اصلی چین قابل مشاهده نیست.

نکته: در اینجا می توانید ببینید چه سایت هایی در چین مسدود شده اند.

برنامه ها همچنین می توانند مسدود یا غیرقانونی شوند. واتس اپ به طور دائم یا موقت در چندین کشور از جمله چین ، ترکیه و برزیل مسدود شده است. برنامه های دوستیابی در کشورهای مسلمان بسیار محافظه کار نیز در جدول قرار دارند.

افراد ، رویدادها و سازمانها

بعضی اوقات سانسور افراد و سازمانهای خاصی را هدف قرار می دهد و افرادی را که سانسور می کنند تهدید می کند. در چین ، تمام وب سایت ها ، پیام های متنی ، تبلیغات و پست های رسانه های اجتماعی که حتی از جنبش معنوی فالون گونگ ، که مقامات با شروع آن از دهه 1990 آزار داده اند ، اشاره می کنند ، از بین می روند. به همین ترتیب ، هر چیزی که مربوط به قتل عام میدان تیانمنمن در 4 ژوئن 1989 باشد ، به شدت سانسور می شود.

ابزار های ارتباطی

رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی مانند واتس اپ ، فیس بوک مسنجر و اسنپ چت تهدیدی برای دولت های خودکامه به شمار می روند زیرا اگرچه مکاتبات نسبتاً خصوصی است ، اما کنترل آن دشوارتر است. واتس اپ به طور دائم در چین و به طور موقت در چند کشور دیگر از جمله ترکیه و برزیل مسدود شده است.

مقامات به ویژه از واتس اپ محتاط هستند زیرا چت ها رمزگذاری شده اند ، به این معنی که فقط کاربران در نظر گرفته شده می توانند محتوای پیام های خود را مشاهده کنند. اشخاص ثالث که سعی می کنند ارتباطات را رهگیری کنند ، به دلیل رمزنگاری ، فقط متن متلاشی را مشاهده می کنند. به همین دلیل ، مقامات در برزیل استدلال می كنند كه واتس اپ می تواند در معاملات مواد مخدر و حملات تروریستی مورد استفاده قرار گیرد ، كه قطع موقت خدمات موقت است.

محرومیت چین از برنامه های چت غربی باعث ظهور WeChat ، بزرگترین برنامه چت این کشور توسط غول فناوری داخلی Tencent شد. Tencent با استفاده از اقدامات پیچیده سانسور مانند پیام های مسدود کننده فیلتر کردن با کلید واژه یا پیوندهای حاوی محتوای حساس مانند “falun gong” با دولت همکاری می کند. ممنوعیت حساب موقت و دائم برای مجرمان تکراری در نظر گرفته شده است.

وب عمیق

بیشتر افراد با استفاده از Google آنچه را که در اینترنت جستجو می کنند پیدا می کنند. اما گوگل و بسیاری از موتورهای جستجو محبوب دیگر تنها بخش کوچکی از مطالب موجود در اینترنت را فهرست بندی می کنند. دلیل خوبی برای این وجود دارد؛ بسیاری از موارد دیگر ایندکس نمی شوند یا مفید نیستند. این شامل صفحات وب قدیمی ، محتوای رسانه های اجتماعی ، پرونده های خصوصی ذخیره شده در ابر ، محتویات برنامه ها ، سوابق دادگاه و مجلات دانشگاهی برای نامگذاری چند مورد.

  بهترین VPN برای روترهای Netgear (و نحوه نصب آنها)

آنچه در سمت چپ قرار دارد به عنوان “وب سطح” شناخته می شود ، و کارشناسان تخمین می زنند که وب عمیق حدود 500 برابر بزرگتر از چیزی است که می تواند در نتایج جستجو پیدا کند. همه چیز سانسور می شود ، هرچند که لزوماً با همان انگیزه های یک سانسور دولتی و یا شرکت ها نیست.

یک نوار کوچک وب گسترده به DarkNet معروف است که شامل وب سایت هایی است که فقط با استفاده از Tor قابل دسترسی هستند. Tor یک نرم افزاری ناشناس است که می تواند برای دسترسی به وب سایتهای مخفی .onion که سایتهای DarkNet را که نمی خواهید پیدا شوند ، استفاده کنید. آنها شامل بازارهایی برای کالاها و خدمات غیرقانونی ، وبلاگ های مخفی ، انجمن ها و اتاق های گفتگو و سرورهای بازی های خصوصی هستند.

اگر علاقه دارید پرده های عمیق و DarkNet را کشف کنید ، به راهنمای ما برای دسترسی به وب عمیق و darknet مراجعه کنید.

چگونه وب سانسور شده است?

روشهای زیادی برای مسدود کردن محتوا در وب برای افرادی که قدرت انجام این کار را دارند وجود دارد. شایع ترین تنگنا که در آن مقامات می توانند با سانسور تعداد زیادی از جمعیت در سطح ISP قرار بگیرند. ISP ها یا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به عنوان دروازه ورود برای همه متصل به اینترنت عمل می کنند.

مسدود کردن IP

دولت ها می توانند به ISP ها سفارش دهند تا آدرس های IP و نام دامنه وب سایت ها و برنامه های خاص را مسدود کنند. به هر دستگاهی در اینترنت – از جمله دستگاهی که اکنون این مقاله را می خوانید یا سرور میزبان وب سایت یا برنامه – یک آدرس IP اختصاصی اختصاص داده شده است. وقتی شخصی سعی می کند به یک صفحه وب دسترسی پیدا کند ، یک درخواست به ISP ارسال می شود ، که با پیدا کردن آدرس IP مربوطه ، درخواست را حل می کند. ISP سپس دو دستگاه مانند لپ تاپ و وب سایت را به هم متصل می کند ، بنابراین ترافیک می تواند آزادانه بین آنها جریان یابد. ISP ها این قدرت را دارند که با استفاده از فایروال چنین مسائلی و ترافیک را به صورت انتخابی مسدود کنند.

مسدود کردن IP روشی فرض شده است که توسط Netflix برای جلوگیری از دسترسی کاربران به محتوای خارج از کشور محل اقامت خود استفاده می شود. Netflix به طور معمول لیست های IP سرورهای پروکسی مانند VPN ها و ارائه دهندگان DNS هوشمند را سیاه می کند..

فیلتر کردن کلید واژه

همانطور که گفته شد ، فیلتر کلمات کلیدی محتوای حاوی کلمات کلیدی را که توسط یک مقام غیرقانونی شناخته شده است ، مسدود می کند. این امر در سطح مشتری ، وب سایت و برنامه ها و همچنین سطح ISP صورت می گیرد. همانطور که گفته شد ، WeChat پیام های حاوی کلمات کلیدی حساس را تضعیف می کند که باعث تضعیف حکومت احزاب در چین می شود. موتورهای جستجو همچنین می توانند نتایج جستجو را هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص محدود کنند.

ISP های ضمنی در سانسور از بازرسی بسته های عمیق برای استخراج محتوای ترافیک اینترنت برای کلمات کلیدی حساس استفاده می کنند. در مقياس كوچك ، اين امر مي تواند با مسيريابي كليه ترافيك از طريق يك سرور پروكسي انجام شود كه ترافيك را بازرسي مي كند و هر چيزي را كه شامل كليد واژه هاي سياه است ، مسدود مي كند.

در سطح کشور ، مانند چین ، این کار به یک سیستم پیچیده تر تشخیص نفوذ (IDS) نیاز دارد. در چنین سیستمی ، نسخه هایی از بسته ها ایجاد شده و به دستگاه های تصفیه منتقل می شوند تا جریان ترافیک قطع نشود. اگر محتوای ممنوعه تشخیص داده شود ، ISP درخواست تنظیم مجدد اتصال را به سرور می فرستد تا اتصال به کلی متوقف شود.

مسمومیت با DNS

مسمومیت با DNS – همچنین به عنوان کلاهبرداری ، ربودن و دستکاری DNS- شناخته می شود – هنگامی که داده های فاسد DNS باعث می شود که ترافیک به آدرس IP اشتباه هدایت نشود. مهاجم یا در برخی موارد دولت و ISP ، حافظه پنهانی را بر روی سرخنده مسکن ، که در آن درخواست های صفحه وب ارسال می شود ، مسموم می کند..

در چین ، ورودی های DNS برای فیس بوک و سایر وب سایت ها مسموم شدند تا هر کسی که سعی در رفتن به آن سایت ها داشته باشد ، به بن بست هدایت شود. برخی از کارشناسان می گویند که این درخواست ها به سایت های دیگری ارسال شده است که مقامات از آنها مخالفت نکرده اند و در نتیجه حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) توزیع شده است..

تغییر نام دامنه به آسانی تغییر آدرس IP نیست ، بنابراین این روش می تواند موثرتر از مسدود کردن IP باشد.

گاهی اوقات ربودن DNS و فیلتر کردن کلمات کلیدی در یونیسون پیاده سازی می شود. روترها با ربودن درخواست DNS حاوی کلمات کلیدی حساس و تزریق پاسخ های تغییر یافته DNS می توانند از ارتباط ناخواسته جلوگیری کنند.

اجرای دستی

هنگامی که همه روشهای خودکار بالا با شکست مواجه شدند ، انسانهای قدیمی پیر برای انجام کارهای کثیف وجود دارند. تخمین زده می شود که پلیس اینترنت چین از نیرویی 50 هزار نفری تشکیل شده است. آنها به اشخاصی كه دارای محتوای حساس هستند دستور می دهند كه آن را حذف كنند یا مجازات كنند.

علاوه بر پلیس اینترنت ، کشورهایی مانند چین و روسیه برای حمایت از احزاب حاکم و مخالفت مخالفان بصورت آنلاین ، به مفسران در رسانه های اجتماعی پرداخت می کنند.

چه نوع محتوا باید سانسور شود?

اصلاحیه اول ایالات متحده از همه اشکال گفتار و بیان محافظت نمی کند. مبهم بودن ، پورنوگرافی کودک ، افترا ، و گفتاری که موجب تحریک بی قانونی “قریب الوقوع و فوری” (فریاد زدن “آتش” در یک سینما شلوغ وقتی وجود ندارد) چند مورد هستند. گفتار متنفر با برخی از این دسته ها همپوشانی دارد. محتوای ناپسند به عنوان موضوعی تعریف شده است که یک فرد معمولی قابل اعتراض و بدون ارزش جدی ادبی ، هنری ، سیاسی یا علمی می داند.

  بهترین VPN ها برای عربستان سعودی در سال 2023

چگونه کودکان وارد بحث سانسور می شوند?

مسئولیت محافظت از کودکان در برابر محتوای ناپسند ، مبتذل یا مستهجن به طور کلی بر عهده والدین است. گفته می شود ، دولت ها مکانیزم هایی مانند سیستم های رتبه بندی بازی های فیلم و فیلم را ایجاد کرده اند تا به والدین کمک کنند تا در صورت مناسب بودن مواد برای فرزندانشان ، در دادگاه قضاوت کنند.

در حالی که این یک روش متداول در جامعه مدرن است ، جایی که خط باید بین کودکان قابل قبول و قابل قبول ترسیم نشود ، هنوز هم امروز مورد بحث است.

تحت پوشش محافظت از کودکان ، سیاست های فراگیری بیش از پیش به دیوان عالی ایالات متحده ، مانند دادگاه ACLU در برابر رنو ، به چالش کشیده شده است. در آن صورت ، قانون شایستگی ارتباطات مورد تأیید قرار گرفت و تأیید کرد که گفتار آنلاین مستحق حمایت کامل اصلاحات اول است.

چگونه می توانم با سانسور آنلاین مبارزه کنم?

سازمانهای حمایت از گفتار آزاد را پشتیبانی کنید

تعداد انگشت شماری از سازمانهای بزرگ در سراسر جهان برای یک اینترنت آزاد و آزاد می جنگند. آنها آگاهی را افزایش می دهند ، به مردم آموزش می دهند ، رویدادهایی را برگزار می کنند ، مجالس قانونی را لابی می کنند ، در کارزارها شرکت می کنند و شیوه های گفتمان ضد آزادی را فرا می خوانند. برخی از مسائل مهم آنها شامل بی طرفی خالص ، آزاد کردن روزنامه نگاران زندانی ، حمایت از شفافیت بیشتر دولت ، پشتیبانی از رمزگذاری ، و به طور کلی نگه داشتن اینترنت آزاد و آزاد است..

شما می توانید با ثبت نام در خبرنامه های آنها ، پشتیبانی از آنها در رسانه های اجتماعی ، پیوستن به کارزارها ، تماس با قانونگذاران از طریق وب سایت های خود و البته اهدای پول از این سازمان ها حمایت کنید..

در زیر می توانید لیستی از سازمانها را پیدا کنید.

حقوق خود و سازمانهایی را که با سانسور مبارزه می کنند ، بدانید

در ایالات متحده ، اولین گفتار آزاد بیان آزاد است. اما هر کشوری متفاوت است. در مورد حقوق خود بیاموزید و هوشیار باشید. اگر احساس می کنید حقوق شما مورد نقض قرار گرفته است ، در اینجا برخی از سازمان هایی هستند که از سوت های متشکل از محافظت می کنند ، از گفتار آزاد محافظت می کنند و / یا به طور جدی علیه سانسور می جنگند:

  • دفتر آزادی فکری ALA
  • سازمان عفو ​​بین الملل
  • اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا
  • ماده 19
  • مرکز اینترنت و جامعه برکمن در دانشگاه هاروارد
  • مرکز دموکراسی و فناوری
  • کمیته حمایت از روزنامه نگاران
  • حقوق بشر درچوس
  • بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF)
  • مرکز اطلاعات الکترونیکی حریم خصوصی
  • کمپین جهانی آزادی اینترنت
  • حقوق بشر اینترنت
  • دیده بان حقوق بشر
  • فدراسیون بین المللی حقوق بشر
  • فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران
  • مبادله بین المللی آزادی بیان (IFEX)
  • PEN بین المللی
  • بنیاد آموزش اینترنت
  • اتحاد ابراز اینترنت رایگان
  • ائتلاف ملی علیه سانسور (NCAC)
  • گزارشگران بدون مرز
  • Sociedad Interamericana de Prensa

پرونده های دادگاه آمریکا

علاوه بر اصلاحیه اول ، ده ها پرونده مهم دادگاه مرزهای بیان و بیان آزاد در ایالات متحده را تعیین می کنند. در اینجا چند مورد وجود دارد که به طور خاص با فناوری و سانسور سروکار دارند:

  • اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و همکاران. در مقابل جنت رنو
  • CompuServe Incorporated v. Patterson
  • Stratton-Oakmont و Porush v. Prodigy
  • اطلاعات شماره گیری مقابل تورنبرگ ، 938 F.2d 1535
  • ائتلاف ارائه دهنده اطلاعات در مقابل FCC
  • میلر مقابل کالیفرنیا
  • ایالات متحده در مقابل توماس

از ابزارهای رمزگذاری و گمنامی استفاده کنید

بهترین راه برای فرار از سانسور و جاسوسی تحت حمایت دولت ، استفاده از نرم افزار رمزگذاری و / یا ناشناس بودن است. شما می توانید این کار را به چند روش انجام دهید:

  • ایمیل رمزگذاری شده را تنظیم کنید
  • برای رمزگذاری ترافیک اینترنت از VPN استفاده کنید (به لیست های برتر VPN ما برای چین ، امارات و ترکیه مراجعه کنید)
  • از Tor استفاده کنید تا بصورت آنلاین ناشناس بمانید
  • برنامه های چت رمزگذاری شده مانند سیگنال و تلگرام را انتخاب کنید
  • پرونده های خود را هم در دیسک سخت و هم در ابر رمزگذاری کنید
  • به جای سرورهای DNS پیش فرض ISP ، از سرورهای DNS عمومی یا DNS عمومی استفاده کنید

رمزگذاری تضمین می کند که هیچ کس نمی تواند روی پرونده های شما ارتباطی بجز برای کسانی که می خواهید آنها را ببینید ، از بین ببرد. الگوریتم های رمزگذاری مدرن هنوز نمی توانند توسط نیروی بی رحمانه شکسته شوند.

ابزار رمزگذاری و ناشناس ماندن مخصوصاً برای سوت زدن ها مهم است. به كسانی كه شاهد نقض آزادی بیان هستند ، اجازه داده می شود بدون توبیخ صحبت كنند.

کدام کشورها بیشترین سانسور را دارند?

تعدادی شاخص وجود دارد که کشورها را به واسطه حق خود برای بیان آزاد رتبه بندی می کنند. این گزارش ها شامل گزارش مطبوعات آزادی خانه آزادی ، فهرست آزادی گزارشگران بدون مرز و ابتکار عمل خالص باز است.

در حالی که این مقاله غالباً به دلیل عظمت و پختگی سیستم سانسور این کشور ، چین را ذکر می کند ، کشورهای آفریقا ، خاورمیانه و کره شمالی غالباً به عنوان شدیدترین سانسور شناخته می شوند. کشورهای اروپای غربی معمولاً بالاترین آزادی مطبوعات و اینترنت را دارند.

گفتار رایگان و IP

گفتار آزادانه گاه با اصل مالکیت فکری مغایرت دارد ، که در آن خالق مواد چگونه کنترل می کند که چگونه ، چه زمانی و در کجا می توان از طرفهای دیگر استفاده کرد.

حقوق مالکیت معنوی برای محافظت از سازندگان محتوا مهم است ، اما این حقوق باید متعادل باشد تا به منافع عمومی مردم نرسد. مثلاً نقل قول سخنرانی یک سیاستمدار در مقاله یا شامل بخشی از مجلات علمی در یک گزارش ، نباید سانسور شود.

در ایالات متحده ، این نوع از گفتارها تحت استفاده Fair Fair استفاده می شود. استفاده عادلانه یک راهنمایی قانونی است که می توان از مواد دارای حق چاپ استفاده کرد بدون رضایت صاحب حق چاپ برای اهداف محدود و “تحول بخش” مانند اظهار نظر ، انتقاد و تقلید.

“سانسور” توسط بیل کر تحت مجوز CC BY-SA 2.0 مجاز است

About the author

Comments

  1. گیری از انتقادات و نقد های منفی در مورد محصولات و خدمات خود ، سانسور را اعمال می کنند. به عنوان مثال ، در سال 2018 ، فیس بوک به دلیل انتقاداتی که در مورد روش های جمع آوری داده های کاربرانش مطرح شده بود ، برخی از پست های کاربران را حذف کرد. همچنین ، برخی از شرکت های اینترنتی ممکن است به دلیل تضاد با سیاست های خود ، محتوایی را سانسور کنند. برای مثال ، در سال 2017 ، اپل برخی از برنامه های VPN را از فروشگاه App Store خود حذف کرد تا با سیاست های چین در مورد سانسور اینترنتی هماهنگ شود. بی طرفی خالص برخی از سایت ها و برنامه های اینترنتی به دلیل تضاد با سیاست های دولتی یا شرکتی ، ممکن است مورد سانسور قرار گیرند. به عنوان مثال ، در سال 2017 ، سایت هایی مانند Reddit و GitHub در ایران مسدود شدند زیرا به دلیل تضاد با سیاست های دولتی ، محتوایی را منتشر کرده بودند که به نظر دولت ایران تهدیدی برای امنیت ملی بود. اشخاص حقیقی برخی از افراد ممکن است به دلیل انتشار محتوایی که به نظر دولت یا شرکت ها تهدیدی برای امنیت ملی یا سیاست های آنها است ، مورد سانسور قرار گیرند. به عنوان مثال ، در سال 2018 ، یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی ایران ، تلگرام ، به دلیل انتشار محتوایی که به نظر دولت ایران تهدیدی برای امنیت ملی بود ، مسدود شد. آنچه سانسور شده است؟ وب سایت ها و برنامه ها برخی از وب سایت ها و برنامه های اینترنتی به دلیل محتوایی که به نظر دولت یا شرکت ها تهدیدی برای امنیت ملی یا سیاست های آنها است ، مورد سانسور قرار می گیرند. به عنوان مثال ، در چین ، برخی از وب سایت های خبری و شبکه های اجتماعی مسدود شده اند. افراد ، رویدادها و سازمانها برخی از افراد ، رویدادها و سازمانها به دلیل انتشار محتوایی که به نظر دولت یا شرکت ها تهدیدی برای امنیت ملی

Comments are closed.