آیا کارفرمای شما می تواند ایمیل های شخصی شما را بخواند؟

طبق نظرسنجی آینده تیم Comparitech.com ، 53٪ از مردم در حال کار بریتانیا فکر می کنند کارفرمای آنها نباید حق خواندن پیام های شخصی ارسال شده از طریق حساب های ایمیل شرکت یا شبکه های محل کار را داشته باشد..

علاوه بر این ، بیش از یک در هر سه از 1000 پاسخ دهنده فکر می کردند نظارت بر پیام های خصوصی آنها در محل کار غیرقانونی است.

اما قانون چه می گوید?

متأسفانه برای آنها ، اینگونه نیست.

براساس وب سایت شخصی دولت انگلستان ، کارفرمایان ممکن است کارمندان خود را از چند طریق نظارت کنند ، از جمله بررسی سابقه مرور وب و کلیه ایمیل های ارسال شده و دریافت شده.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که چنین نظارت فقط در صورتی مجاز است که کارفرما فاش کرده باشد که می تواند از طریق یک قرارداد کار یا از طریق سیاست ها و رویه های تبلیغاتی خود انجام شود..

با این حال ، یک کارمند حق استعفا و ادعای برکناری سازنده را دارد اگر چنین نظارت بدون اطلاع آنها صورت بگیرد ، اگرچه تأکید بر این امر خواهد بود که ثابت شود که آنها مطلع نشده اند که چنین نظارت ممکن است انجام شود..

یک حکم اخیر دادگاه حقوق بشر در اروپا چیزهای دیگر را روشن می کند.

هنگامی که یک مرد رومانی اخراج خود را به چالش کشید ، که این مسئله پس از دستیابی کارفرمای وی به پیام های خصوصی ارسال شده از طریق Yahoo Mail در ساعات کاری صورت گرفت ، دادگاه با پاسخ گفت که "غیر منطقی نیست که یک کارفرما بخواهد تأیید کند که کارمندان در حین انجام وظایف حرفه ای خود هستند. ساعات کاری".

علاوه بر وضعیت حقوقی ، هنگام ارسال پیام های شخصی در محل کار ، چندین نکته دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید. در ادامه بخوانید تا بدانید چه چیز دیگری را باید در نظر بگیرید.

آیا در صورت استفاده از حساب شخصی من می توانم یک کارفرما به ایمیلهایی که از طریق شبکه شرکتی ارسال می شود دسترسی داشته باشد?

stockfresh_5348431_ تلفن همراه-جدا شده-بیش از لپ تاپ-صفحه کلید_sizeS

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، بسیار محتمل است که کارفرمای شما حق قانونی برای دسترسی به اطلاعاتی را که از طریق شبکه های خود منتقل می کنید ، داشته باشد.

این که آیا توانایی فنی در انجام این کار را دارد یا خیر ، چندان مشخص نیست.

بسته به مشتری یا ایمیل شما در حال استفاده از ارتباطات ، ممکن است ارتباطات شما رمزگذاری شوند.

اگر آنها عالی هستند ، اما باید به خاطر داشته باشید که نرم افزار مانیتورینگ باز هم تشخیص می دهد که به حساب ایمیل خود دسترسی پیدا کرده اید ، حتی اگر نمی تواند محتوای پیام هایی را که ارسال می کنید یا دریافت کنید ، شناسایی کند..

اگر سرویس ایمیل شما از رمزگذاری استفاده نمی کند ، فرض کنید تمام ایمیل های شما می توانند و خوانده می شوند.

هنگامی که برای اولین بار در محل کار به حساب ایمیل شخصی خود دسترسی دارم ، آیا کارفرمای من می تواند پیام های قدیمی را در صندوق ورودی من یا پوشه ارسال شده بخواند?

باز هم ، پاسخ ممکن است باشد ، و بستگی به نحوه پیکربندی سرورهای کارفرمای شما دارد یا اینکه سرویس پیام رسانی شما از رمزگذاری استفاده می کند یا خیر..

امن ترین بهترین این است که فرض کنید هر پیام در حساب شما بازی منصفانه ای است.

من قبلاً ایمیل شخصی را در شبکه کارفرمای خود ارسال کرده ام - چقدر طول می کشد تا آنها حذف شوند?

این یک سؤال خوب است که پاسخی به همان اندازه خوب وجود ندارد - هر شرکتی سرورهای خود را به صورت متفاوتی پیکربندی می کند. این بدان معنی است که هیچ محدودیتی در رابطه با اطلاعاتی که دیگر ذخیره نمی شود وجود دارد.

پیام های ارسالی و دریافت شده می توانند برای یک روز ، هفته ، یک ماه یا بیشتر بایگانی شوند.

برای چشم انداز همه چیز ، خط مشی ایمیل کارفرمای قبلی من اعلام کرد که تمام پیام ها برای ابد بایگانی می شوند.

من از شوخی احمقانه اخیر آوریل گوگل گرفتار شده ام و نیاز به حذف پیام دارم - آیا این ممکن است?

اول از همه ، خبر خوب: شما تنها نیستید ، که شوخی نادرست باعث شده بیش از چند سردرد برای بسیاری از افراد بزرگ.

اکنون برای خبر بد: حذف پیامی که قبلاً ارسال شده است هیچ تضمینی راجع به اینکه قبلاً توسط گیرنده (بازدید کنندگان) دریافت نشده (و خوانده شده) ارائه می دهد. نه تنها این ، بلکه این احتمال وجود دارد که شبکه های شرکتی نیز بارها و بارها پشتیبان گرفته شده باشند.

به نظر می رسد واضح است ، و به طرز حامی پشتیبانی ، اما شما باید قبل از زدن دکمه "ارسال" دو بار فکر کنید.

اوه ، و در مورد این موضوع ، همچنین استفاده از "پاسخ به همه" بزرگترین تسهیل کننده ایمیل faux و نشت داده ها را تا کنون بررسی کنید.

این همه ترسناک به نظر می رسد - آیا کاری می توانم انجام دهم تا از ارتباطات ایمیل شخصی خود محافظت کنم?

بله: رمزگذاری.

همانطور که در ابتدا گفته شد ، رمزگذاری به احتمال زیاد مانع از کارفرمای شما نمی شود که پیام های شخصی را ارسال کرده اید یا دریافت کرده اید ، اما باید اطمینان حاصل کند که محتوای آن ایمیلها همچنان خصوصی است.

ما قبلاً چگونگی رمزگذاری و محافظت از ایمیل خود را در مقاله قبلی پوشش داده ایم. اکنون بخوانید تا بدانید که چگونه می توانید حریم خصوصی خود را با Gmail ، webmail ، Outlook ، iOs ، Android و OS X خدمات ایمیل تقویت کنید.

آیا نکات دیگری درباره حریم شخصی ایمیل در محل کار دارید?

همانطور که در اطلاعیه مطبوعاتی با نتایج نظرسنجی ما ذکر شد ، شما باید:

  • قرارداد کار و خط مشی ها و رویه های شرکت خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که ایمیل های شخصی شما خوانده می شود یا خیر
  • اگر شک دارید ، فرض کنید همه موارد ارسال شده و دریافت شده در حساب ایمیل شرکت شما توسط کارفرمای شما قابل رصد و دسترسی خواهد بود
  • اگر باید ایمیل خود را در محل کار ارسال کنید ، برای ثبت نام در یک حساب اینترنتی رمزگذاری شده در نظر بگیرید (در صورت امکان)
  • با این وجود بهتر است ، همیشه از دستگاه شخصی خود استفاده کنید ، که به حساب موبایل خود متصل است ، نه شبکه Wi-Fi شرکت
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − = 72

Adblock
detector