محافظت از حریم خصوصی کودکان آنلاین – راهنمای والدین ، ​​سرپرستان و مربیان

در کامپیوتر
وقت آن است که با فرزندتان صحبت کنید. شما به تاریخچه مرورگر آنها نگاهی انداختید و خب ، زمان آن رسیده است. این برای هر دوی شما ناخوشایند و ناراحت کننده خواهد بود ، و از زمان آن سن شما خیلی چیزها تغییر کرده است. اما بهتر است آن را از والدینی بشنوید تا اینکه آن را از یک غریبه یا خدا می دانید- که آنلاین است.

نه ، آن بحث نیست وقت آن است که در مورد حریم خصوصی آنلاین با بچه های خود صحبت کنید.

اینترنت و دولت این را برای من تنظیم نمی کنند?

هاها خوب.

زیرا همه ما می دانیم که قبل از ورود به وب سایت ، افراد صادقانه هنگام سؤال از سنشان چقدر هستند. و هرکسی که توانایی ایجاد وب سایت یا برنامه را دارد ، هنگام جمع آوری داده ها و ارائه تبلیغات به خردسالان ، درک کاملی از اخلاق و مقررات دارد. با قدرت بزرگ ، مسئولیت بزرگ ، درست است?

حداقل ، این همان چیزی است که قانون گذاران متفکر که قانون حمایت از حفظ حریم خصوصی آنلاین کودکان در سال 1998 تدوین کرده اند ، تصور می کنند. قانون ایالات متحده مستلزم این است که وب سایتهای اینترنتی که به کودکان زیر 13 سال کارگردانی می شوند ، باید رضایت والدین را از بین سایر استانداردهای انطباق دریافت کنند. به نظر می رسد که یک کودک متوسط ​​مدت زمان کافی به اندازه کافی توجه دارد تا منتظر بماند تا والدینشان از طریق یک خط مشی رازداری بخوانند.

COPPA به دلیل ناکارآمد بودن و حتی ضد تولید در محافظت آنلاین از بچه ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. کودکان غالباً به جای انتظار برای تأیید والدین ، ​​به محتوای متناسب با سن متوسل می شوند. این مانع از دسترسی بچه ها به مستهجن یا تبلیغ نمی شود. وب سایت هایی که در غیر این صورت ممکن است محتوای مناسب برای کودکان ارائه دهند ، اغلب کودکان را به دلیل بار رعایت و جریمه های احتمالی نقض COPPA به طور کلی ممنوع می کنند.

انگلستان از طرف UKCCIS و مانترا “کلیک هوشمندانه ، کلیک بر روی ایمن” در آگاهی از حریم شخصی آنلاین در میان جوانان انگلیس کمی فعال تر عمل کرده است. با این حال ، این همان سازمانی است که در سال 2013 اقدام به فیلتر کردن وب سایتهایی که برای کودکان ناامن یا نامناسب خوانده می شود ، اما سهواً وب سایت های گروه های حقوق LGBT و موسسات خیریه را به معنای آموزش کودکان درمورد مواد مخدر ، سلامتی و رابطه جنسی مسدود کرد..

خیر ، شما نمی توانید به خود تنظیم کننده اینترنت یا دولت های خود وابسته باشید (که فقط می توانند مقررات خود را برای کشور خود ایجاد کنند ، به هر حال) از طرف شما قدم بگذارید.

آیا حقیقتاً حریم خصوصی کودکان مسئله است?

شرط می بندید!

سه نفر از چهار کودک به یک تلفن هوشمند در ایالات متحده دسترسی دارند. طبق اطلاعات كتابخانه كنگره ، در انگلستان 43 درصد افراد نه تا 12 ساله دارای مشخصات رسانه های اجتماعی هستند. یکی از سه نفر علی رغم محدودیت سنی 13 ساله در فیس بوک است. یک چهارم از این کودکان در فیس بوک هرگز محدودیت های حفظ حریم خصوصی را در پروفایل خود لمس نمی کنند و یک پنجم آنها آدرس و یا شماره تلفن خود را به صورت عمومی نشان می دهند. فیس بوک ادعا می کند که جلوی دروغ گفتن کودکان در مورد سن خود و ایجاد حساب کاربری غیرممکن است.

و این فقط فیس بوک است. حتی خنک نیست اسنپ ​​چت ، تامبلر ، وین ، اینستاگرام و کیک همه در بین نوجوانان و پیش از نوجوانان محبوب هستند. چه کسی می داند بعد چه خواهد شد?

رسانه های اجتماعی و بازی ها بزرگترین تهدید برای حفظ حریم خصوصی کودکان محسوب می شوند ، زیرا آنها پس از ثبت نام درخواست می کنند مقدار قابل توجهی از اطلاعات. اطلاعات پروفایل توسط شبکه اجتماعی برای ارائه تبلیغات هدفمند و توصیه به محتوا استفاده می شود. این اطلاعات همچنین توسط کلاهبرداران و شکارچیان برای هدف قرار دادن بچه ها قابل استفاده است. برای عادلانه بودن ، در بزرگسالان نیز اتفاق می افتد. اما بچه ها به مراتب بیشتر از بزرگسالان حساس هستند.

بیشتر بخوانید: چگونه می توانید هویت شما با استفاده از رسانه های اجتماعی (و نحوه جلوگیری از آن) به سرقت برود

نتایج نادیده گرفتن فعالیت آنلاین کودک می تواند اثرات آنی و طولانی مدت داشته باشد. احتمالاً داستانهای ترسناک شنیده اید که بچه ای ناآگاهانه هزاران دلار برای خریدهای درون برنامه ای در یک بازی موبایل خرج می کند. فروشندگان مواد مخدر و متخلفان جنسی ، بچه‌های آنلاین را نیز هدف قرار می دهند ، همانند سارقان هویت. در حقیقت ، کارنگی ملون CyLabs می گوید کودکان بیش از 50 برابر احتمال دارد که شماره تأمین اجتماعی خود را توسط شخص دیگری استفاده کنند..

مطابق مرکز کمک به سرقت هویت و استراتژی Javelin ، از هر 40 خانواده یک کودک دارای یک فرزند قربانی سرقت هویت است. & گروه تحقیق ، و این رقم در حال افزایش است. بچه ها برای سرقت هویت اهداف بزرگی را ایجاد می کنند زیرا صفحات تمیز و بدون نقصی در گزارش اعتبار خود دارند. تقلب در هویت می تواند سالها بدون اطلاع قبلی ادامه پیدا کند ، زیرا بچه ها تا سن پیر شدنشان برای خرید ماشین ، اجاره آپارتمان یا گرفتن وام برای دانشگاه ، نیازی به اعتبار ندارند. با این حال ، هنگامی که آن روز فرا رسید ، این قربانیان جوان برای بیداری بی رحمانه درگیر هستند.

همچنین مشاهده کنید: بهترین حفاظت از سرقت هویت

کافی است از ترساندن شما! در مورد آن چه کاری می توانم انجام دهم?

به عنوان پدر و مادر ، بین محافظت از حریم خصوصی فرزندان و حمله به خودتان یک خط خوب وجود دارد. اما اقدامات احتیاطی چند ساده ای وجود دارد که ضمن حفظ امنیت منافع آنها ، به آنها آزادی می دهد.

بچه های خود را دنبال کنید و دوست بدارید

نگران آنچه کودک شما در اسنپ چت ارسال می کند نگران است؟ خوب ، این آسان است آن را نصب کنید ، یک حساب کاربری انجام دهید و آنها را دنبال کنید. اکنون می توانید با خیال راحت فعالیت حساب عمومی آنها را از فاصله معقول رصد کنید ، و به همین ترتیب آنها نسبت به آنچه ارسال می کنند نیز آگاه تر هستند. می توانید لیست دوستان آنها را در فیس بوک مشاهده کنید تا ببینید آیا کسی سایه انداخته است یا خیر. نه ، شما نمی توانید آنچه را که در کانال های خصوصی گفته می شود را نمایش دهید ، اما بچه ها مجاز به اسرار هستند.

همین کار را برای هر حساب رسانه اجتماعی انجام دهید. برای ترساندن روستای جونیور وارد Minecraft شوید. نه تنها به ایمنی کودک شما کمک می کند ، بلکه شما با آنها و دنیای زندگی بهتر زندگی خواهید کرد. این یک برنده برای همه احزاب است.

شروع به تنظیم قوانینی نکنید که به نظر دلخواه کودک شماست. بدون اینکه تسلیم شوید ، خطرات و خطرات عدم محافظت از حریم خصوصی آنلاین را برای آنها توضیح دهید. برخی از این آمار را از بالا به عنوان اثبات ذکر کنید.

پشت سرشان نرو و از بچه های خود نیز جاسوسی نکن. این امر فقط باعث عدم اعتماد بیشتر می شود و می تواند آنها را در معرض دید بیشتری قرار دهد. وقتی اقدامی را انجام می دهید که نیاز به نظارت دارد ، در مورد آن شفاف باشید.

از سایتهای اجتماعی در سایتهای غیرقابل اعتماد استفاده نکنید

کودکان و بزرگسالان به طور یکسان در بازی آزمونها و انجام نظرسنجی های آنلاین بویژه در فیسبوک قرار می گیرند. اما بسیاری از این سایتها درخواست می كنند كه کاربر قبل از ارسال نتایج با پروفایل رسانه های اجتماعی خود وارد سیستم شود تا دوستان بتوانند آنرا مشاهده كنند. به کودک خود بگویید که از این بازیها و آزمونها خودداری کند ، زیرا بسیاری از آنها داده های پروفایل فرزند شما و پروفایل دوستانشان را که توسط شرکت و اشخاص ثالث برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می شود ، دوری می کنند و چه کسی می داند چه چیز دیگری است. مگر اینکه شرکتی را که دارای وب سایت است به رسمیت بشناسید و اعتماد کنید ، از پروفایل های رسانه های اجتماعی خود برای تأیید اعتبار یا مجوز برنامه ها استفاده نکنید.

همچنین مشاهده کنید: Facebook، Twitter، Google+، یا LinkedIn… که باید با آنها وارد شوید?

تنظیم تنظیمات حریم خصوصی بچه ها

تقریباً در هر برنامه رسانه های اجتماعی یک برگه پر از تنظیمات حریم خصوصی وجود دارد. آنها را بیاموزید خط مشی رازداری را بخوانید. اکنون که برنامه های مشابه کودک خود را دارید ، با آنها بنشینید و آنچه نیاز به غیرفعال کردن دارد را غیرفعال کنید. حساب ها را از نتایج جستجو حذف کنید تا غریبه ها نتوانند درخواست دوستان ارسال کنند. تا حد امکان اطلاعات نمایه عمومی را حذف کنید – آدرس ، مدرسه ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل و غیره. تنظیمات حریم خصوصی در بیشتر موارد تاثیری در نحوه عملکرد یک برنامه رسانه های اجتماعی نخواهد داشت ، بنابراین فرزند شما نباید بیشتر از مبارزه کردن.

  راهنمای گام به گام برای دسترسی ایمن به شبکه تیره و عمیق وب

محافظت از حریم خصوصی فرزند شما واقعاً گسترش محافظت از حریم شخصی شما است. شما می توانید بسیاری از این کارها را با هم انجام دهید. ما هر برنامه ای را که کودک شما ممکن است در این مقاله نصب کند یا نداشته باشد ، پوشش نمی دهیم ، اما ما به چند مورد بزرگ دست خواهیم زد.

مشاهده کنید: 75+ ابزار رایگان برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین

تنظیمات دستگاه

اول از همه ، در همه دستگاه ها ، خدمات موقعیت مکانی به یک نرمال تبدیل شده است. این اجازه می دهد تا اپل ، گوگل ، مایکروسافت و سازندگان برنامه ها موقعیت مکانی کاربر را رصد کنند. به دلایل واضح ، بهتر است این موارد را خاموش کنید. به بچه های خود بگویید که عکسهای خود را در شبکه های اجتماعی جغرافیایی نکنند – حداقل تا زمانی که آنها آن مکان خاص را ترک نکنند و برنامه ای برای بازگشت ندارند. در نسخه های جدیدتر iOS و Android ، می توانید مجوز ردیابی موقعیت مکانی را بر اساس برنامه غیرفعال کنید یا آن را به طور کامل در تنظیمات غیرفعال کنید.

محل آندروید

دوربین های جلو نیز امروزه در تلفن ها ، تبلت ها و لپ تاپ ها تقریبا جهانی هستند. هیچ خبری در مورد هکرها و اجرای قانون کم نیست که از راه دور دوربین هایی را که از نظر کاربر غیرقابل استفاده هستند ، از عکس استفاده می کنند ، و عکس هایشان را یاد می گیرند و مکانشان را یاد می گیرند. برچسب یا تکه ای از نوار برقی را روی این دوربین ها قرار دهید.

همیشه یک الگوی کش رفتن ، شماره PIN یا گذرواژه را در دستگاه های خود تنظیم کنید تا هم افراد غریبه و هم آشنایان ناخواسته را از فعالیت بچه خود دور نگه دارید.

تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک

این احتمال وجود دارد که هیچ شبکه اجتماعی در اینترنت بیشتر از ما از فیس بوک درباره ما چیزی نشناسد و تنظیمات حریم خصوصی بزرگترین شبکه اجتماعی جهان متأسفانه می تواند کمی مشکل باشد. با رفتن به گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی و کلیک بر روی نماد قفل شروع کنید. برای رها کردن “چه کسی می تواند موارد من را ببیند” کلیک کرده و آن را به “فقط دوستان” تغییر دهید. این باید کودک شما را از گذر از افراد غریبه دور نگه دارد..

میانبرهای حریم خصوصی فیس بوک

در کشویی بعدی ، “چه کسی می تواند با من تماس بگیرد؟” ، می توانید تعیین کنید که چه کسی مجاز به ارسال درخواست دوست فرزند شما است. دیگر گزینه ای برای نمایش پروفایل قابل جستجو نیست. درعوض ، خصوصی ترین گزینه ای که می گیرید این است که فقط به دوستان دوستان اجازه دهید درخواست های دوستان ارسال کنند. فرزند شما هنوز می تواند درخواست های دوستانه را برای هر کس که دوست دارد ارسال کند ، بنابراین این محدود نمی شود که آنها با چه کسی دوست باشند.

در قسمت آخر ، کلاهبرداران ، زورگویی های سایبر و هر شخص دیگری را که نمی خواهید فرزندتان با شما ارتباط برقرار کند.

ما هنوز تمام نشده است در انتهای این برگه ، روی “مشاهده تنظیمات بیشتر” کلیک کنید. در اینجا می توانید از طریق جستجوی حساب بچه های خود توسط شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود جلوگیری کنید. این کار را انجام دهید.

بر روی برگه “جدول زمانی و برچسب زدن” در نوار کناری سمت چپ این صفحه کلیک کنید. همه این تنظیمات را در صورت وجود برای “دوستان” تنظیم کنید تا غریبه ها را در معرض خطر قرار دهند. در اینجا همچنین ممکن است بخواهید گزینه ای را برای بررسی عکس ها و وضعیت هایی که فرزند شما در آن نشان شده است ، اضافه کنید. این مانع از نمایش هر عکس نامناسب و زورگویی در فضای مجازی در حساب آنها می شود ، که در غیر این صورت می تواند بعداً برای تعقیب آنها بازگردد.

اکنون فیس بوک به کاربران اجازه می دهد وضعیت ها و عکس ها را به اشتراک بگذارند اما افراد خاص را از دیدن آنها معاف می کنند. به بچه خود بگویید که نباید شما را از این طریق مسدود کند ، زیرا هر چیزی که احساس راحتی نمی کنند با شما به اشتراک گذاشته شود نباید با سایر جهان به اشتراک گذاشته شود.

بعد دیگر ، تب Followers است. دنبال کننده اساساً شخصی است که می تواند نمایه و پست های شما را مشاهده کند اما شخصاً با شما دوست نیست. این را از همه به دوستان تغییر دهید و مانع دیگری برای غریبه ها باشد.

اکنون برای بخش برنامه ها این کم استفاده ترین قسمت از محافظت از حریم خصوصی فیس بوک است ، احتمالاً به این دلیل که فیس بوک از برنامه های شخص ثالث دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران سود می برد. هر وقت با فیس بوک در وب سایت یا برنامه دیگری وارد شوید ، در اینجا نشان داده می شود. شما و پسر یا دخترتان هر دو باید این بخش را انجام دهید. هر برنامه را بصورت جداگانه بگذرید (ممکن است تعداد زیادی از آنها وجود داشته باشد) و به حداکثر مجوز مطلق دسترسی دهید. این بدان معناست که تغییر دید فقط به من تغییر می کند مگر اینکه عملکرد دیگری نداشته باشد و غیرفعال کردن مجوزهای دیگر مشاهده مانند لیست دوستان ، جدول زمانی ، آدرس ایمیل ، مدرسه ، شماره تلفن و غیره. شما کاملاً به آنها اعتماد دارید اگر برنامه ای را به رسمیت نمی شناسید یا دیگر از آن استفاده نمی کنید ، آن را کاملاً حذف کنید ، زیرا ممکن است خط مشی رازداری از زمان اتصال اولین بار به حسابتان تغییر کرده باشد.

بعد از حذف همه مجوزهای غیر ضروری از بین همه این برنامه ها (مطمئن شوید که روی Show All (در قسمت پایین) کلیک کنید) ، کمی بیشتر به سه صفحه زیر لیست برنامه بروید. در برنامه هایی که دیگران استفاده می کنند ، روی ویرایش کلیک کنید. این لیستی از اطلاعاتی است که برنامه های استفاده شده توسط دوستانتان می توانند در نمایه شما مشاهده کنند. حیله گر ، درست است؟ حتی پس از غیرفعال کردن همه مجوزهای برنامه ، برنامه هایی که توسط دوستان شما استفاده می شود هنوز می توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. همه چیز را بردارید و آن را به Big Brother بچسبید.

باشه ، قدم آخر به تب Security در بالای نوار کناری سمت چپ بروید. بیت های مربوط به حریم خصوصی که ما در اینجا بیشتر به آنها توجه داریم عبارتند از: تأیید ورود به سیستم ، گذرواژه‌های برنامه ، مرورگرها و برنامه های شما و جایی که به سیستم وارد شده اید.

  • تأییدهای ورود اصولاً مشابه تأیید اعتبار دو مرحله ای است. هر زمان که از یک دستگاه جدید وارد شوید ، به عنوان یک لایه امنیتی اضافی ، یک کد به تلفن شما ارسال می شود. اگر قبلاً اینگونه نیستید باید شماره تلفن اضافه کنید.
  • رمزهای عبور برنامه به شما امکان می دهد یک رمز عبور جداگانه برای برنامه هایی که از این عملکرد پشتیبانی می کنند ، تنظیم کنید و به شما امکان می دهد با حساب Facebook خود مانند Spotify و Skype وارد شوید. ایده خوبی است که در صورت امکان رمزهای عبور مختلفی برای هر برنامه داشته باشید. درباره ایجاد و به خاطر سپردن گذرواژه‌های قوی در اینجا بیشتر بدانید.
  • اگر کودک شما تلفن جدیدی دریافت کرده یا در دستگاه شخص دیگری وارد سیستم شده است ، تنظیمات مرورگرها و برنامه های شما مهم است. این ورود به سیستم دستگاه هایی است که نیازی به تأیید هویت ندارند یا هنگام ورود به سیستم ، اعلان هایی را ارسال نمی کنند. مواردی را که در بین دستگاه های فعلی شما نیستند حذف کنید یا آنها را نمی شناسید.
  • جایی که شما به سیستم وارد شده اید مانند تنظیمات فوق است اما برای ورود به سیستم فعال. باز هم ، هر کسی را که نمی شناسید یا آن شخص شما نیستند حذف کنید.

تنظیمات حریم خصوصی Snapchat

اگر مرور همه تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک باعث خستگی شما شد ، خوشحال خواهید شد که بدانید Snapchat بسیار ساده تر است. برنامه را راه اندازی کنید و روی نماد شبح در بالای صفحه کلیک کنید ، سپس تنظیمات در سمت راست بالا کلیک کنید. به قسمت “چه کسی می تواند …” بروید. هر دو با من تماس بگیرید و داستان من را به دوستان من مشاهده کنید. چه کسی می تواند داستان من را مشاهده کند ، می تواند به لیست خاصی از افراد نیز سفارشی شود. این هم جایی است که افراد خاصی را مسدود می کند.

تنظیمات اسنپ چت

به صفحه تنظیمات برگردید ، روی گزینه تأیید ورود کلیک کنید تا تأیید اعتبار دو مرحله ای انجام شود. این کار با شماره تلفن و پیام کوتاه یا استفاده از برنامه تأیید اعتبار مانند Google Authenticator یا Authy انجام می شود. تأیید ورود باعث می شود ورود به Snapchat از یک دستگاه جدید یک فرآیند دو مرحله ای را انجام دهد ، که از امنیت بیشتری برخوردار است.

این تقریباً همه مواردی است که می تواند در Snapchat تغییر کند تا آنجا که حریم خصوصی آن حفظ شود. می توانید به سرویس های اضافی بروید > مدیریت کنید > مجوزهای مشاهده Snapchat به چه نوع دسترسی به دستگاه شما دسترسی دارد ، اما این موارد قابل تغییر نیست. همچنین می توانید خط مشی رازداری و شرایط خدمات را در صفحه تنظیمات اصلی پیدا کنید.

تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام

گردهمایی میان سه برنامه پر کاربرد در بین نوجوانان ، اینستاگرام است. برای یافتن تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام ، روی نماد سر و شانه ها در پایین سمت راست ، و سپس سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید.

تنظیمات اینستاگرام

شما می توانید برای تغییر به یک حساب خصوصی انتخاب کنید ، اما اکثر آنها موافق این نوع شکست نقطه اینستاگرام هستند. به غیر از این ، خصوصی سازی چیزهای زیادی وجود ندارد.

درعوض ، حفظ حریم خصوصی و ایمنی در اینستاگرام بیشتر در مورد نحوه استفاده از این برنامه است. وقتی عکسی ارسال می کنید ، مکان را اضافه نکنید تا اینکه فرزندتان مکان را گفت و بعد از آنکه فرزندتان از آنجا خارج شد ، گفت: و فقط اگر آنها قصد ندارند به زودی برگردند. در غیر این صورت ، افراد غریبه می توانند به محض قرار دادن عکس ، محل زندگی شما را معلق یا در کجا قرار بگیرند. این نه تنها می تواند به این معنا باشد که یک شکارچی می تواند فرزند شما را پیدا کند ، بلکه به این معنی است که یک سارق می تواند فهمید خانواده در خانه است یا نه.

  خطای پروکسی Netflix و چگونگی دور زدن آن با VPN

تنظیمات حریم خصوصی توییتر

مشابه اینستاگرام ، چیزهای زیادی برای مخفی کردن در توییتر وجود ندارد. هیچ جزئیات شخصی را به توییتها یا نمایه های مبهم اضافه نکنید ، و خوب خواهید بود.

تنظیمات حریم خصوصی Tumblr

Tumblr در بین نوجوانان به اندازه سایر برنامه ها محبوبیت زیادی ندارد ، اما در بین هنر و شعر پناهگاهی برای پورنو ، سر و صدا و ابتذال است. Tumblr پس از ثبت نام به یک نام واقعی احتیاج ندارد ، بنابراین نیازی به استفاده از آن نیست. از طریق برنامه یا وب سایت می توانید به تنظیمات حریم خصوصی دسترسی پیدا کنید.

در اینجا می توانید پیام را غیرفعال کنید تا افراد غریبه نتوانند با کودکان ارتباط برقرار کنند. اگر فرزند شما وبلاگ وبلاگ Tumblr خود را دارد ، احتمالاً ایده خوبی است برای غیرفعال کردن نظرات و پاسخ به پست ها. وبلاگ ها می توانند خصوصی شوند ، اما این باعث می شود آنها از رمز عبور محافظت شوند. اگر فکر می کنید این بهترین است بین شما و فرزندتان است.

مانند سایر موارد ، جزئیات شخصی را ارسال نکنید و در مورد عکسهای برچسب جغرافیایی هوشمند باشید.

کنترل والدین

کنترل والدین را می توان با مکانیزم داخلی یا توسط یک ابزار شخص ثالث در Android ، iOS و اکثر مرورگرهای وب مدرن فعال کرد. این کنترل ها نه تنها کودک شما را از محتوای نامناسب محافظت می کنند بلکه می توانند مانع از انتشار اطلاعات شخصی در مورد خود یا خانواده شوند. اینها عمدتاً مربوط به کودکان خردسال است. 16 ساله شما از سطح خردانی که این ابزارها ارائه می دهند قدردانی نمی کند.

اندروید

اندروید فاقد کنترل والدین اختصاصی است ، اما برخی از تلفن ها امکان ایجاد چندین حساب کاربری را دارند. در تنظیمات ، قسمت “کاربران” را بررسی کنید ، جایی که می توانید یک پروفایل محدود اضافه کنید. یک نمایه محدود به شما امکان می دهد که به برنامه هایی که کاربر می تواند دسترسی داشته باشد ، تغییر دهید. این به ویژه مفید است اگر شما به یک کودک خردسال بدون تلفن شخصی اجازه دهید که با رایانه لوحی یا تلفن خود بازی کند. حساب بسته به پین ​​یا گذرواژه وارد شده در صفحه قفل تغییر می کند.

اگر نگران برنامه های تهاجمی یا بازی هایی هستید که احتمالاً صورتحساب خود را اجرا می کنند ، والدین می توانند قبل از بارگیری یک برنامه یا خریدهای درون برنامه ای ، نیاز به وارد کردن گذرواژه حساب Google خود داشته باشند. برنامه ها را می توان با سطح بلوغ کم ، متوسط ​​یا زیاد فیلتر کرد.

نخست وزیر خانواده نورتون

چندین برنامه در آنجا امکان نظارت و مدیریت کار کودکان با تلفنهای خود را آسان می کند. Norton Family Premier هزینه ای ناچیز 49.99 دلار دارد ، اما ویژگی های مفیدی از جمله ردیابی موقعیت مکانی ، امکان مسدود کردن برنامه های فردی و فیلتر کردن وب را در اختیار شما قرار می دهد. والدین می توانند زمان و چقدر زمان نمایش بچه های خود را ببینند و محدود کنند. این دستگاه همچنین برای چندین خانواده برای خانواده هایی که دارای چندین امتیاز از طریق تلفن های هوشمند هستند ، کار می کند. Qustodio ، Net Nanny و PhoneSherriff گزینه های برتر حق بیمه دیگر هستند.

برای گزینه های رایگان ، Funamo ، Lock2Learn ، MM Guardian و AppLock را ببینید.

iOS

آیفون و آیپد, برخلاف Android ، بعضی از کنترل های والدین را در خود دارید. در تنظیمات عمومی iOS فقط بر روی محدودیت ها کلیک کنید و یک کد عبور ایجاد کنید. در اینجا می توانید برنامه های نصب شده و ویژگی های خاص را غیرفعال کنید. Safari ، App Store ، FaceTime ، برنامه های موسیقی ، Siri و خریدهای درون برنامه ای همه می توانند غیرفعال یا فیلتر شوند.

تصویر iOS

رسانه های اجتماعی و خدمات موقعیت مکانی نیز می توانند محدود شوند.

اگر والدین می خواهند قادر به نظارت و مدیریت استفاده از آیفون با ذرات بیشتری باشند ، برنامه ای برای آن وجود دارد. Netsanity ، Qustodio ، OurPact و Kidslox شامل همه ویژگی هایی مانند حلق آویزها ، تایمرها ، مسدود کننده سایت و نگهبان برنامه ها هستند.

  • بهترین نرم افزار کنترل والدین

مرورگرها

که در کروم تنظیمات موجود در مرورگر دسک تاپ ، به قسمت People بروید. بردارید “اجازه دهید کسی به شخصی اضافه شود” تا کودک شما نتواند به راحتی آن را دور بزند ، سپس روی “افزودن شخص” کلیک کنید. می توانید میانبر دسکتاپ مخصوصاً برای آنها ایجاد کنید. نمادی را برای آنها انتخاب کنید و “وب سایتهایی را که شخص از آنها بازدید می کند” کنترل و مشاهده کنید. “به داشبورد کاربران تحت نظارت در https://myaccount.google.com/people-and-sharing بروید. نمایه جدید خود را انتخاب کنید ، سپس بر روی مدیریت در سمت راست بالای کادر مجوزها کلیک کنید. در اینجا می توانید وب سایت های خاصی را برای مسدود کردن وارد کنید ، یا فقط به بعضی از وب سایت های خاص دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید SafeSearch را به عنوان یک فیلتر کلی برای کودکان فعال کنید. اگر سایتی را مسدود کنید که سورپرایز کوچک شما می خواهد به آن دسترسی پیدا کند ، می تواند بدون درخواست مجرمانه از شما بخواهد آنرا درخواست کند..

کروم کاربر نظارت شده اضافه کنید

برای کنترل های گرانوله تر ، تعداد معدودی از فروشگاه های Chrome باید نیازهای شما را برآورده سازند. WebFilter Pro و Blocksi Web Filter دارای امکاناتی مانند مدیریت زمان ، فیلتر YouTube ، فیلتر وب ، لیست های سفید و لیست های سیاه.

فایرفاکس به هیچ وجه از اقدامات کنترل والدین استفاده نمی کنید ، بنابراین باید به افزونه های شخص ثالث اعتماد کنید. FoxFilter احتمالاً بیشترین کاربرد را دارد. این حساسیت را می توان تنظیم کرد که کلمات کلیدی در متن بدن یا فقط در ابرداده مانند عنوان صفحه و URL مسدود شود. کلمات کلیدی و وب سایتهای خاص را می توان در لیست سیاه و لیست های سفید قرار داد و بسیاری از کلمات کلیدی پس از نصب گنجانده می شوند.

پنجره ها

مایکروسافت حساب های اختصاصی کودکان را با شروع Windows 8 معرفی کرد ویندوز 10, روی منوی شروع کلیک کنید و به تنظیمات بروید. به حسابها بروید > خانواده و سایر کاربران را فشار داده و “یک عضو خانواده را اضافه کنید” را فشار دهید. در صفحه زیر ، “اضافه کردن یک کودک” را انتخاب کنید. شاید لازم باشد برای آنها یک حساب ایمیل ایجاد کنید. شماره تلفنی را برای تنظیم مجدد رمز عبور وارد کنید. ویندوز سپس از شما سؤال می کند که آیا می خواهید مایکروسافت فرزندان خود را با تبلیغات هدفمند کند یا پیشنهادهای تبلیغاتی برای آنها ارسال کند. این موارد را خاموش کنید ، زیرا آنها برای کل موضع حریم خصوصی که می خواهیم در نظر بگیریم ، سودآور است.

ویندوز 10 حساب کودک

اکنون که یک حساب کاربری کودک تنظیم شده است ، می توانید گزارش های هفتگی را درباره فعالیت آنها دریافت کرده و تنظیمات را بصورت آنلاین مدیریت کنید. می توانید وب سایت های نامناسب را مسدود کنید ، سایت های خود را به لیست سفید و لیست سیاه اضافه کنید ، برنامه ها و بازی ها را با رتبه بندی محدود کنید و تعیین کنید چه مدت و چه مدت کامپیوتر می تواند استفاده شود.

ممکن است این روند کمی خنثی شود زیرا فرزند شما مجبور است با یک آدرس ایمیل ثبت نام کند. در این صورت ، برنامه های شخص ثالث نیز موجود است. ممکن است این نام ها را از لیست های Android و iOS ما بشناسید: Qustodio، Norton Family، and SocialShield همه گزینه های جامد هستند. SocialShield به ویژه برای نظارت بر رسانه های اجتماعی ، هشدار دادن به والدین در مورد پست های حاوی مطالب مربوط به رابطه جنسی و مواد مخدر ، درخواست دوستان مشکوک و پیام هایی که می تواند به تعامل در دنیای واقعی منجر شود ، مفید است..

مک OSX

برای روشن کردن کنترل والدین در OSX, به قسمت تنظیمات سیستم در منوی Apple بروید. بر روی کنترل والدین کلیک کنید ، و یک کاربر جدید را با کنترل والدین فعال کنید. اکنون به حساب سرپرست خود برگردید ، کنترل والدین را برای کاربر جدید فعال کنید. اگر کودک خود را با مک بوک شخصی خود خراب کرده اید ، می توانید کنترل های والدین را نیز از یک رایانه دیگر مدیریت کنید.

کنترل والدین در فیلتر محتوای پلنگ

برای تنظیم محدودیت ها ، روی زبانه ها در بالا کلیک کنید. برنامه ها به شما امکان می دهند رتبه بندی مجاز و برنامه هایی را که کودک شما می تواند دسترسی داشته باشد ، تعیین کنید. وب به شما امکان می دهد دسترسی به وب سایت ها را فیلتر کنید. افراد تعامل کودک با دیگران را از طریق برنامه های Mail ، iMessage و مرکز بازی محدود می کنند. محدودیت زمانی برای مدیریت زمان است. دیگر می تواند برای سانسور زبان ، مسدود کردن دوربین داخلی و جلوگیری از تغییر رمز عبور استفاده شود.

Qustodio و Norton Family به عنوان نرم افزار کنترل والدین شخص ثالث برای مکینتاش نیز موجود است.

حفاظت از سرقت شناسه

سرقت شناسه برای هر کسی ممکن است رخ دهد ، و کودکان اغلب به دلیل هدف معدود افراد فکر می کنند گزارش های اعتباری بچه های خود را بررسی کنند. یکی از معدود کسانی باشید که انجام می دهد. در ایالات متحده ، به همه شهروندان یک گزارش اعتباری رایگان از هر سه دفتر ملی گزارش اعتباری ملی در سال داده می شود ، که می توانید از AnnualCreditReport.com دریافت کنید. یک کپی سفارش دهید و آن را برای هرگونه فعالیت غیرمجاز یا مشکوک بررسی کنید.

  UDP vs TCP: آنها چیست و چگونه تفاوت می کنند؟

اعتبار قابل اعتماد

شهروندان انگلستان همان حسن نیت ارائه نمی دهند ، اما چند آژانس گزارش دهی اعتبار آزمایش های رایگان ارائه می دهند که از آنها می توانید گزارش های اعتباری بچه های خود را بدست آورید.

گزارش اعتباری به محض اینکه یک کودک حساب کاربری خود را به نام خود باز کرد ، شروع می شود که چک اعتبار برای آن لازم است. از آن نقطه به بعد ، آنها نمره اعتباری دارند.

به فرزندان خود زودهنگام بیاموزید ، مانند چک کردن کامل خرید در صورت کارت اعتباری در صورت داشتن ، و مرتباً نظارت بر حسابهای بانکی برای هرگونه فعالیتی که مجوز آن را نداده اید. به آنها بخواهید از اهمیت حفاظت از شماره های تأمین اجتماعی خود (شماره های بیمه ملی در صورتی که در بریتانیا هستید) ، و همچنین سایر شماره های شناسنامه در مجوزهای رانندگی و کارتهای بیمه پزشکی مطلع شوید. اینها همه می توانند برای ارتکاب کلاهبرداری تحت نام فرزند شما و آسیب رساندن اعتبار آنها برای سالهای بعد استفاده شوند.

به عنوان یک لایه اضافی از حمایت ، ممکن است سرمایه گذاری در یک سرویس حفاظت از سرقت هویت را در نظر بگیرید. این آژانس ها اطلاعات شخصی شما ، کارت های اعتباری حساب های بانکی و سوابق عمومی را برای سوءاستفاده نظارت می کنند. آنها برای کمک به جبران خسارات وارده به دلیل سرقت هویت ، باید کمک کنند تا اختلافات یا برداشت تقلب را به همراه داشته باشند. اگر فرزند شما قبلاً قربانی سرقت هویت شده است ، پس بیشتر در معرض خطر هستند ، بنابراین این خدمات بخصوص مفید هستند.

TrustedID تنها سرویس حفاظت از سرقت شناسه است که ما با یک برنامه خانوادگی واقعی بررسی کرده ایم ، اما سایر آژانس ها معمولاً گزینه هایی برای ثبت نام بچه ها دارند. تمام بررسیهای مربوط به حفاظت از سرقت در شناسه ما را بررسی کنید تا دریابید که کدام یک به بهترین وجه مناسب خانواده شما است.

نرم افزار کنترل والدین

نرم افزار کنترل والدین می تواند به والدین ابزاری گسترده تر و گران تر برای مدیریت رفتار آنلاین فرزندانشان دهد. بسیاری از برنامه ها به شما این امکان را می دهند که بچه هایتان از چه وب سایت هایی بازدید کنند و از چه برنامه هایی استفاده کنند. می توانید سایتها یا برنامه های خاص را مسدود کرده یا مسدود کردن را در وب سایتهایی که حاوی کلمات کلیدی خاصی هستند ، فعال کنید یا در یک دسته خاص قرار گیرید. حتی می توانید مشخص کنید که بچه ها چه زمانی می توانند از دستگاههای خود استفاده کنند و تا چه مدت است.

ده ها نرم افزار کنترل والدین در دسترس است ، بنابراین پیدا کردن بهترین مناسب با قیمت مناسب می تواند یک چالش باشد. خوشبختانه ، ما با آزمایش گسترده چندین نرم افزار برتر کنترل والدین در بازار ، از این مسئله برای شما مراقبت کرده ایم. بررسی نرم افزار کنترل والدین ما را در اینجا ببینید.

از VPN استفاده کنید

هنگام وارد کردن اطلاعات خصوصی در صفحات ثبت نام و سایت های خرید آنلاین ، مطمئن شوید که این سایت از یک گواهی SSL تأیید شده استفاده می کند. این معمولاً توسط یک نماد قفل و یک URL اضافه شده با HTTPS نشان داده می شود. این ارتباط بین مرورگر و سرور رمزگذاری می کند. افزونه HTTPS Everywhere را در مرورگر خود نصب کنید تا در صورت امکان از HTTPS بصورت پیش فرض استفاده کنید.

HTTPS برای اکثر وب سایت ها در دسترس نیست ، بنابراین هرگونه اطلاعاتی که از رایانه شما به وب منتقل شده است توسط هر کسی که مایل به دیدن آن باشد رمزگذاری نشده و قابل مشاهده است. برای محافظت بهتر از خود و فرزندان خود ، در یک سرویس VPN سرمایه گذاری کنید. یک VPN تمام ترافیک ورودی و خروجی شما را رمزگذاری می کند ، و همچنین از طریق سرور در مکان مورد نظر شما مسیر عبور و مرور را طی می کند. این امر باعث می شود تمام فعالیت های اینترنتی شما ناشناس شود در حالی که هم محتوای اتصال خود را مخفی می کنید و هم آدرس IP خود و مکان واقعی را مخفی می کنید..

قبل از گشت و گذار در وب یا انجام هر کار دیگری بصورت آنلاین ، VPN عادت خوبی برای ورود والدین و فرزندان است.

هنگام سهولت استفاده- حتی چیزی که یک کودک خردسال می تواند استفاده از آن را یاد بگیرد – ضرب و شتم ExpressVPN دشوار است. این یکی از سریعترین VPN هایی است که ما آزمایش کرده ایم و با ذهنیت تازه کار طراحی شده است. در روند نزولی ، برنامه خانواده ارائه نمی دهد ، و برنامه های فردی نسبتاً گران است. بررسی ما درباره ExpressVPN را بخوانید.

برنامه اندروید Expressvpn

برای گزینه ارزان تر که برای کل خانواده دستگاه ها کار می کند ، ما PureVPN یا دسترسی به اینترنت خصوصی را توصیه می کنیم. نظرات ما را درباره PureVPN و PIA بخوانید. توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از VPN خود را هنگام پخش کردن دارید ، همه VPN با Netflix ، iPlayer BBC ، Amazon Prime Video ، Sky Go و بسیاری دیگر از سرویسهای پخش محبوب دیگر کار نمی کنند..

کودک خود را ناشناس کنید

در ترکیب با VPN ، لیست اقدامات احتیاطی زیر می تواند کودک شما را نادیده بگیرد یا حداقل بیشتر از ابتلا به آنژیم در اینترنت استفاده کند..

اطلاعات شخصی جعلی

احتمالاً شما زمان عادلانه ای را برای تدریس به بچه های خود صرف کرده اید که چگونه اسامی خود را هجی کنند ، چه موقع تولدشان و نشانی که در آن زندگی می کنند. اکنون به آنها بیاموزید که در صورت درخواست از آنها درباره غریبه ها دروغ بگویند. اگر به هیچ وجه از یک تولد جعلی در فیس بوک استفاده کنید. نام اول و میانه از اول و آخر ارجح است. اگر منتظر نامه نیستید ، از یک آدرس مستعار استفاده کنید.

مسدود کننده های تبلیغ را فعال کنید

ss را قطع کنید

تبلیغات آنلاین فقط برای تبلیغات نیستند بلکه از آنها برای داده های شخصی که در حال مشاهده آنهاست نیز استفاده می شود. برخی بی ضرر هستند ، اما برخی دیگر کاملاً مخرب هستند. مسدود کننده های تبلیغاتی و برنامه های افزودنی ضد ردیابی می توانند از شر تبلیغات شرکت های تبلیغاتی در بچه های شما جلوگیری کنند. توصیه می کنیم Ad Block Plus را جدا کرده و جدا کنید. قطع ارتباط حتی یک نسخه آموزشی برای کودکان ، قطع کودکان را ارائه می دهد. برخی از محصولات ضد ویروس همچنین شامل مسدود کننده های تبلیغاتی هستند.

به صورت ناشناس جستجو کنید

خواه برای کارهای خانه یا کنجکاوی ، کودکان باید از موتورهای جستجو استفاده کنند. Google و دیگران برای ایجاد نمایه در اطراف خود ، اطلاعات مربوط به هر کاربر را جمع آوری می کنند ، که برای تهیه توصیه ها و تبلیغات هدفمند استفاده می شود. در هر دو دستگاه تلفن همراه و مرورگرهای دسک تاپ ، می توانید موتور جستجوی پیش فرض را روی چیزی ناشناس تر تنظیم کنید.

DuckDuckGo ، StartPage و ixquick آدرس های IP را وارد نمی کنند ، از کوکی های ردیابی استفاده کنید یا بر آنچه می توانید کلیک کنید نظارت کنید. قبل از ارسال جستجوی جستجو به Google یا موتور جستجوی اصلی دیگر از طرف شما ، StartPage و ixquick در واقع اطلاعات شخصی شما را اسکراب می کنند ، بنابراین می توانید بدون تسلیم اطلاعاتی ، همان نتایج را کسب کنید..

همچنین مشاهده کنید: بهترین موتورهای جستجو خصوصی

عکس های پلیس

این می تواند مشکل تر از آنچه به نظر می رسد باشد. بسته به سن فرزند شما ، ممکن است بخواهید تمام عکسهای فرزندتان را که به صورت آنلاین ظاهر می شوند ، از حالت علامت بزنید. در فیس بوک ، همانطور که در بالا گفته شد ، می توانید قبل از عمومی شدن این برچسب برای دوستان ، عکسی را که فرزند شما در آن نشان شده است ، مرور کنید. اما همه شبکه های اجتماعی چنین کنترل های گرانولی ندارند.

اگر فرزند شما در یک تیم ورزشی یا یک باشگاه قرار دارد ، این می تواند مشکل پیدا کند. در مورد برچسب زدن بچه ها در عکس ها و خصوصی سازی صفحات وب و گروه های فیسبوک ، درباره سرپرستان و مربیان بزرگسال صحبت کنید. در مورد ارسال عکس به صورت آنلاین ، با فرزندان و والدین همسایه خود قوانین را تنظیم کنید.

به همین ترتیب ، به فرزند خود بگویید که احترام داشته باشد و بدون اجازه آنها ، کسی را در یک وضعیت یا عکس نشان ندهد.

جمع آوری اطلاعات بچه ها

اگر یک وب سایت ، برنامه یا حتی فقط یک گروه فیس بوک را درگیر بچه ها می کنید ، مهم است که بدانید چه اطلاعاتی را برای جمع آوری ، چگونگی جمع آوری و امن کردن آن و اینکه چه کسی آن را با آنها به اشتراک می گذارد ، مهم است. ما فقط راهنمایی جداگانه ای برای این موضوع بدست آورده ایم: شیوه های عادلانه برای جمع آوری اطلاعات از کودکان.

فراتر از ایمنی

حفظ حریم خصوصی بچه فقط به معنای محافظت از آنها در مقابل شکارچیان و کلاهبرداران نیست ، اگرچه مطمئناً به همین دلیل کافی است. اما تأثیر اجتماعی بر کودکانی که توسط تبلیغات و بازاریابی ناشی از الگوریتم بمباران شده اند وجود دارد. کودکان بسیار چشمگیر هستند و ذهن آنها را می توان با آنچه در اینترنت مشاهده می شود شکل داد. آنچه که آنها در اینترنت مشاهده می کنند ، توسط آنچه Google ، Facebook ، Microsoft و سایر شرکت هایی که به تبلیغات و جمع آوری داده های dragnet جمعی متکی هستند ، تعریف شده است..

به همین ترتیب ، در عصری که هیچ چیز فراموش نمی شود ، کودکان نیز به واسطه آنچه پشت سر می گذارند ، شکل می گیرند. در مقاله ای در وال استریت ژورنال ، جولیا آنگون به بهترین نحو بیان می کند:

آنها آزادی ای را که من به عنوان یک کودک داشتم برای تغییر خودم ندارند. مثلاً در دبیرستان خردسال فقط صورتی و فیروزه ای می پوشیدم. اما وقتی برای دبیرستان به شهر نقل مکان کردم ، کمد لباسم را کاملاً عوض کردم و فقط لباس های پیش پاشی را با پوشک پنی پوشیدم. هیچ کس از تحول من خبر نداشت زیرا من هیچ اثری از آن نگذاشتم ، جز چند عکس خاکی در یک صندوق کفش در کمد پدر و مادرم. این کار را در عصر فیسبوک امتحان کنید. “

اینترنت می تواند بیش از هر نسل قبل از آنها کودک شما را به روی کودک شما باز کند. اما ما نباید اجازه دهیم که شرکت های غیر انتفاعی بدون سود بتوانند آنها را در یک دسته از مصرف کنندگان محدود به افراد آنلاین که آنها ناآگاهانه به ایجاد کمک کرده اند ، قالب ریزی کنند..

“در رایانه” توسط لارس Plougmann تحت مجوز CC BY-SA 2.0 مجاز است
“کنترل والدین در پلنگ: فیلتر کردن محتوا” توسط وسلی فریر تحت مجوز CC BY-SA 2.0

About the author

Comments

  1. حملات سایبری و سوء استفاده از کودکان استفاده می شود. بنابراین ، بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی کودکان ، صحبت کردن با آنها و آموزش آنها در مورد رفتارهای امنیتی در اینترنت است. همچنین ، تنظیمات حریم خصوصی در سایت های اجتماعی و دستگاه های مختلف باید به درستی تنظیم شود و والدین باید به دنبال فعالیت های کودکان خود در اینترنت باشند. استفاده از نرم افزارهای کنترل والدین و VPN نیز می تواند به حفظ حریم خصوصی کودکان کمک کند. اما بیشتر از همه ، باید به کودکان خود بگویید که هرگز اطلاعات شخصی خود را به افراد ناشناس در اینترنت ندهند و همیشه به والدین خود اطلاع دهند.

Comments are closed.