PeerBlock vs VPN: کدام یک راه حل بهتر برای تورنت است؟

زن بی چهره برای مقاله Peerblock
PeerBlock یک برنامه فایروال است که از لیست های سیاه پروتکل اینترنت (IP) برای جلوگیری از اتصال برخی آدرس های IP به رایانه شما استفاده می کند. یکی از کاربردهای بالقوه PeerBlock توسط torrenters برای جلوگیری از شناسایی از سازمان های نظارت بر تورنت است. این کار با انکار دسترسی به رایانه شما از آدرس های IP آژانس انجام می شود و از این طریق از شناسایی آنها جزئی از تورنت جلوگیری می شود..

به طور کلی ، ایده های لیست های IP IP ناقص است. به طور خاص ، این ایده که شرکت های اختصاص داده شده برای نظارت بر تورنت قادر نیستند به راحتی یک چیز شکننده به عنوان لیست سیاه IP را تحریف کنند ، به نظر می رسد مانند آرزو کردن..

سیاه و لیست سفید

در حالی که ممکن است مفاهیم لیست سیاه و لیست سفید مربوط به امنیت رایانه باشد ، اما بسیار متفاوت هستند. لیست سفید فقط آدرسهای IP را که صریحاً ذکر کرده اید اجازه می دهد برای اتصال به رایانه خود لیست سیاه به هر آدرس IP اجازه می دهد به جز مواردی که صریحاً ذکر کرده اید برای اتصال. هر دو مفهوم جایگاه خود را دارند ، اما لیست سیاه بسیار کمتر قابل اعتماد است.

دلیل نقص مفهوم لیست های IP ، به دلیل ماهیت پویا آدرس های IP است. هر دستگاه موجود در اینترنت دارای یک آدرس IP است ، اما نمی توان با اطمینان یک شخص یا رایانه را شناسایی کرد زیرا آدرس های IP دائما توسط صاحبان آنها مجدداً تنظیم می شوند. بنابراین ، این تصور که یک IP خاص شرکتی را که می خواهید مسدود کنید ، مشخص نمی کند.

علاوه بر این ، در صورت نظارت تورنت ، شرکت های درگیر در این امر علاقه ای به جلوگیری از لیست سیاه شما دارند ، بنابراین آنها طیف گسترده ای از ابزارها را برای جلوگیری از تشخیص استفاده می کنند..

قابلیت اطمینان لیست های IP

اجرای خاص لیست سیاه PeerBlock استفاده از لیست های IBlocklist.com است. تعدادی لیست IP وجود دارد که به دسته هایی مانند آژانس ها و کشورها تقسیم می شوند.

به عنوان آزمایشی سریع برای یکپارچگی برخی از لیست ها ، لیست های IP روسیه و نیجریه را ممیزی کردم. من پنج پرونده IP را در پرونده نیجریه پیدا کردم که توسط پایگاه داده GeoLite از MaxMind به عنوان متعلق به کشورهای دیگر مشخص شد و بیش از 100 پرونده در پرونده روسی که به عنوان متعلق به سایر کشورها معرفی شده اند..

این یک نمونه نسبتاً معمولی از چگونگی آدرس های IP گذرا می باشد. گفتن این که کدام مکان برای هر یک از این IP ها صحیح نیست ، آسان نیست ، اما ناسازگاری نشان می دهد که چگونه باید ایمان کمتری به یک آدرس IP نسبت داده شود و دقیقاً نمایانگر هرگونه اطلاعات معنی دار درباره دستگاه از طرف دیگر باشد.

در معرض آدرس IP واقعی شما

اکنون که ما تشخیص داده ایم که IP ها در لیست های سیاه وجود ندارد که نباید در آن وجود داشته باشد ، جهشی خیلی بزرگ نیست که برعکس آن را تصور کنیم نیز صادق است: IP های IP نیز وجود دارند که نباید در این لیست های بلوک باشند. این بدان معنی است که آنها توسط PeerBlock مسدود نمی شوند و بنابراین صاحبان آن IP می توانند شما را به کامپیوتر وصل کنند. آنها سپس می توانند در همان swarms torrent که در آنها شرکت می کنید شرکت کنند و قادر به دیدن آدرس IP شما خواهند بود.

تصویر فوق از سرویس گیرنده BitTorrent برای MacOS نشان می دهد که چگونه آدرس های IP سایر شرکت کنندگان در یک swarm در دسترس هستند. قاب پایین پنجره اصلی حاوی DNS معکوس برای همه است که در حال بارگیری تورنت قرار می گیرد.

یک کلیک راست راست سریع آن ورودی های DNS را برطرف می کند و آدرس IP را در معرض نمایش قرار می دهد. این یک قدم کوتاه از اجرای IP Whois است تا مشخص شود ISP کدام آدرس اینترنتی را دارد که به نوبه خود می تواند شما را شخصاً شناسایی کند.

لیست IP همسالان Bittorrent
همچنین شایان ذکر است که هر IP مسدود شده سرعت تورنت شما را کند می کند. برخی ادعا می کنند لیست IBlocklist که توسط PeerBlock استفاده می شود حاوی IP بسیار زیادی است که با توجه به نتایج آزمایش سریع GeoIP قابل قبول به نظر می رسد. همچنین به نظر می رسد برای به روز نگه داشتن لیست های IBlocklist یک اشتراک لازم است ، اگرچه من در ابتدا توانستم بدون مشکل لیست ها را به PeerBlock اضافه کنم. برای به روزرسانی لیست ها بدون خرید آنها ، Peerblock باید کاملاً حذف و مجدداً نصب شود.

افزودن لیست به Peerblock

VPN یک راه حل بهتر است

لیست همسالان Bittorrent

VPN یک راه حل بهتر از PeerBlock است زیرا یک VPN آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند. این امر نیاز به برنامه ای مانند PeerBlock را نفی نمی کند زیرا شما در ابتدا آدرس IP واقعی خود را در معرض نمایش قرار نمی دهید. اگر یک آژانس نظارت با موفقیت از لیست سیاه فرار کند و آدرس IP شما را ببیند ، آنها فقط آدرس IP VPN را مشاهده می کنند. همچنین ، برخی از VPN ها با "سوئیچ kill" همراه هستند که تمام ترافیک اینترنت را مسدود می کند مگر اینکه VPN برقرار شود. اگر VPN شما به طور غیر منتظره افت شود ، سوئیچ kill اطمینان می دهد که آدرس IP شما به طور تصادفی در معرض خطر قرار نگیرد.

تمام VPN ها به طور برابر ایجاد نمی شوند. ویژگی های مهم VPN هایی که قصد استفاده از آنها برای تورنت را دارید سرعت ، آدرس های IP مشترک و یک سوئیچ kill است. 

نیاز به سرعت توصیفی است. هر لایه ای که به اتصال شبکه شما اضافه می شود مقداری تأخیر را اضافه می کند. به سادگی هیچ راهی وجود ندارد ، اما یک ارائه دهنده سریع VPN می تواند اثر را به حداقل برساند.

بخشی از ناشناس بودن VPN به نحوه انجام تکالیف آدرس IP وابسته است. VPN هایی که از آدرس های IP مشترک استفاده می کنند برای تورنت بهتر هستند زیرا بسیاری از افراد همزمان از آن IP استفاده می کنند. بنابراین ردیابی آدرس IP که در آن زمان برای شما در نظر گرفته شده است ، دشوارتر است.

سوئیچ kill یکی دیگر از ویژگیهای بسیار مهم است. VPN ها می توانند نامناسب باشند و به طور غیر منتظره اتصالات را رها کنند. بیشتر مشتری های VPN وقتی این اتفاق می افتد دوباره وصل می شوند ، اما برای مدت زمانی کوتاه در حالی که دوباره وصل می شود ، آدرس IP واقعی شما می تواند در معرض خطر قرار بگیرد. یک ویژگی سوئیچ kill از وقوع این امر جلوگیری می کند زیرا فعالیت اینترنتی را تا زمان برقراری مجدد اتصال VPN مسدود می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مناسب ترین VPN ها ، مقاله ما را در مورد بهترین VPN ها برای تورنت بررسی کنید.

تأیید کنید که VPN شما در حال کار است

هنگامی که VPN خود را تنظیم کردید ، ممکن است آرزو کنید که مطابق آنچه انتظار دارید کار کند. چندین وب سایت جستجوگر IP وجود دارد که به شما امکان می دهد آدرس IP خود را تأیید کنید. بازدید از سایتی مانند IP من با اجرای VPN شما ، آنچه را که IP IP دیگران مشاهده می کند ، تأیید می کند.

برای دیدن نحوه نمایش آدرس IP شما به طور خاص در یک مشتری BitTorrent ، می توانید از سایت ردیابی BitTorrent مانند IPMagnet استفاده کنید. این یک لینک آهنربا برای اضافه کردن به مشتری BitTorrent شما فراهم می کند. پس از انجام این کار ، سایت به شما نشان می دهد چه IP را تبلیغ می کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − 85 =

Adblock
detector