نحوه رمزگذاری یک USB USB در Linux ، Windows و Mac OS

نحوه رمزگذاری یک USB USB در Windows Windows و Mac OS


میله های USB افزونه های ذخیره سازی کمی مفید هستند. آنها انتقال اطلاعات از یك رایانه به رایانه دیگر را آسان می كنند و به شما كمك می كنند كه داده های خصوصی را از رایانه های شخصی یا تجهیزات محل كار دور نگه دارید. این واقعیت که آنها کوچک و سبک هستند باعث می شود USB های قابل حمل ، مخفی کردن و ذخیره کردن آنها بسیار آسان باشد. متأسفانه, این خصوصیات بسیار همچنین باعث می شود آنها سرقت یا گم شدن آسان شود.

از دست دادن فلش درایو آزار دهنده است زیرا همه اطلاعات مهم خود را در کنار آن از دست می دهید. با این حال ، احتمال دسترسی شخص دیگری به این داده ها یک چشم انداز بدتر نیز هست. می توانید با رمزنگاری در USB USB از داده های خود در برابر استفاده غریبه محافظت کنید.

یک اشکال در استفاده از هر سیستم رمزگذاری این است که شما دسترسی شخصی خود را به داده های موجود در USB USB خود محدود می کنید. به عنوان مثال ، اگر USB USB را با ابزار Linux رمزگذاری کنید ، می توانید فقط با اتصال USB به رایانه لینوکس به آن فایلها دسترسی پیدا کنید و فقط یکی با همان ابزار رمزگذاری نصب شده روی آن.

لینوکس ، ویندوز و سیستم عامل مک دارای سیستم رمزنگاری فایلهای بومی هستند که قابل استفاده نیستند. با این حال ، آنها به طور خودکار در دسترس نیست. شما باید قبل از استفاده از آنها ، آنها را پیدا کرده و نصب کنید و در صورت ابزار Mac ، یک USB USB را رمزگذاری نمی کنید.

تعدادی سیستم رمزگذاری فایل و دیسک موجود است و برخی از آنها رایگان هستند. با این حال ، دوباره استفاده از چنین ابزارهایی بدان معنی است که شما می توانید فقط فایلها را از USB USB خود به رایانه هایی انتقال دهید که آن ابزار رمزگذاری را نصب کرده باشند. برخی از سیستم های رمزگذاری رایگان هستند.

چوب USB را جدا کنید

هر سیستم رمزگذاری را انتخاب کنید, شما هنوز هم با این مشکل روبرو هستید که برای دسترسی به پرونده های خود در نهایت نیاز به رمزگشایی از آن دارید. اگر فقط از یک USB در یک کامپیوتر استفاده می کنید ، دیگر مشکلی نخواهید داشت زیرا رایانه ای که فلش درایو را از آن رمزگذاری کرده اید ، هنوز همان نرم افزار موجود در آن را برای شما امکان پذیر می کند تا بتوانید به چوب رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنید. با این حال ، اگر از USB خود برای انتقال پرونده ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر استفاده می کنید ، و اگر می خواهید آن را به هر رایانه وصل کنید ، می توانید با مشکل در دسترس بودن نرم افزار روبرو شوید..

ساده ترین راه حل برای حل این مشکل ، ذخیره نرم افزار رمزگذاری بر روی USB USB است. شما نمی خواهید که اجرایی برای رمزگشایی در پشت رمزنگاری پنهان باشد ، بنابراین شما نیاز به پارتیشن USB دارید ، بخشی از آن را رمزگذاری کرده و نرم افزار رمزگذاری را روی پارتیشن رمز نشده ذخیره کنید. به این ترتیب ، مهم نیست که به کدام رایانه با حافظه خود بروید ، فقط باید برنامه رمزگذاری را از چوب اجرا کنید. اگرچه مجدداً ، فقط به دسترسی به آن نرم افزار از طریق رایانه هایی که سیستم عامل هایی را اجرا می کنند ، که با آن نرم افزار رمزگذاری سازگار است محدود می شود..

اکثر روش های رمزگذاری چوب USB که در زیر ذکر شده است ، روند تقسیم بندی را برای شما انجام می دهند ، بنابراین لازم نیست نگران این کار باشید. اگر می خواهید داده های شما از همه سیستم عامل ها قابل حمل و قابل حمل باشد ، تنها راه برای اطمینان از سازگاری ، پارتیشن بندی USB و ایجاد چندین نسخه از داده های خود است ، و هر پارتیشن را رمزگذاری شده در فرمی متناسب با یک عامل انجام می دهید. سیستم.

نرم افزار رمزنگاری چوب USB

این ممکنه که از یک مدیر رمزنگاری استفاده کنید که فقط پرونده ها را روی چوب شما رمزگذاری کند ، نه یک پارتیشن و نه کل چوب. این یک روش بسیار کارآمد تر برای مدیریت پرونده های حساس شما است زیرا ممکن است فایلهای دیگری داشته باشید که نیازی به محافظت از آنها ندارند. شما می توانید از برنامه های کاربردی برای محافظت از پرونده های خود در راه تهیه نسخه پشتیبان تهیه مبتنی بر ابر استفاده کنید ، اما آنها به شما کمک نمی کنند درایو فلش خود را ایمن کنید.

نرم افزاری که کل استیک را مدیریت کند ، ایجاد یک پارتیشن و نصب خود در قسمت غیرقابل رمزگذاری کمک بزرگی است. این لیست از نرم افزارهای رمزگذاری USB شامل است گزینه های رایگان همچنین ابزارهای پرداخت شده. می توانید نرم افزارهای خود را روی چوب خود به همراه داده های رمزگذاری شده ذخیره کنید و از محدودیت نرم افزار روی رایانه هایی که چوب را به آنها وصل می کنید جلوگیری کنید..

1. VeraCrypt

VeraCrypt

لازم نیست VeraCrypt را روی رایانه خود نصب کنید. درعوض ، می توانید آن را مستقیماً بر روی USB USB خود بارگیری کنید. هنگامی که به برنامه دسترسی پیدا می کنید ، فقط کافی است آن را از طریق مرورگر فایل آن را در حافظه قرار دهید و بر روی آن دوبار کلیک کنید. این برنامه نیازی به ساکن رایانه ای نیست که آن را اجرا کند. با این حال ، VeraCrypt نیاز به حضور آن دارد ویندوز ، Mac OS X, یا لینوکس سیستم عامل به منظور اجرا.

VeraCrypt مشکل پارتیشن بندی USB USB را مرتب می کند زیرا این کار را برای شما انجام می دهد. برای محافظت از پرونده های موجود در آن نیازی به جدا کردن چوب نیستید. VeraCrypt در سه حالت کار می کند. تو می توانی یک پارتیشن ایجاد کنید و آن را رمزگذاری کنید؛ شما ممکن است انتخاب کنید یک ظرف رمزگذاری شده, که کمی شبیه به یک فایل زیپ محافظت شده با رمز عبور است. یا VeraCrypt می تواند ایجاد کند پوشه پنهان و محافظت شده با رمز عبور در قسمت اصلی چوب USB.

رمزگذاری که VeraCrypt استفاده می کند AES با یک کلید 256 بیتی. این رمزگذاری بسیار قوی است و با زور بی رحمانه نمی توان آنرا شکست. می توانید روش های دیگری را انتخاب کنید ، که همه از یک کلید 256 بیتی استفاده می کنند. این گزینه ها عبارتند از: کاملیا, کوزنیچایک, مار, دو ماهی, یا ترکیبی از دو یا سه مورد از این رمزها. VeraCrypt همچنین از شما می خواهد که الگوریتم هش را تعیین کنید تا اعداد شبه تصادفی را برای یک الگوریتم اختلاط ایجاد کنید. این پیش فرض است SHA-512, اما شما می توانید انتخاب کنید SHA-256, RIPEMD-160, گرداب, یا باتلاق.

VeraCrypt دو ​​سطح امنیتی ایجاد می کند. شما می توانید داشته یک طاق مخفی برای داده های واقعی شما ، که توسط یک رمز محافظت می شوند ، و سپس طاق مرئی که با یک رمز عبور دیگر محافظت می شود. این طاق مرئی ""حجم بیرونی.هدف آن محافظت از داده های پنهان شما است اگر كسی سعی كند پسورد را از شما خارج كند. در این سناریو ، رمز عبور برای حجم خارجی را به آنها می دهید. دزد راضی نیست ، نمی دانست که پرونده های واقعی هنوز پنهان است.

هنگامی که VeraCrypt چوب USB شما را قالب بندی کرد ، فقط می توانید از طریق برنامه VeraCrypt به آن دسترسی پیدا کنید. هنگامی که USB USB را به رایانه خود وصل کنید ، در Windows Explorer نمایش داده می شود ، اما فقط می توانید برنامه VeraCrypt و طاق decoy را مشاهده کنید.

ایجاد یک طاق قابل مشاهده جعلی خوب است. با این حال ، اینگونه است فقط در مقابل سارقانی که هیچ اطلاعی از VeraCrypt ندارند ، موثر است. هرکسی که به حافظه دسترسی پیدا می کند و برنامه VeraCrypt را می بیند ، می تواند با کمی تحقیق به راحتی در مورد فضای ذخیره شده پنهان اطلاعات کسب کند.

2. SecurStick

SecureStick

SecurStick داده های ذخیره شده را روی حافظه USB شما رمزگذاری می کند و هنوز هم آن پرونده ها را برای رایانه های در حال اجرا در دسترس قرار می دهد پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس. این پشتیبانی چند پلتفرمی باعث می شود SecurStick تقریباً در دنیای رمزگذاری دستگاه حافظه USB بی نظیر باشد. نرم افزار رمزگذاری نیز می تواند در ویندوز ، Mac OS و Linux اجرا شود.

برنامه رمزگذاری SecurStick از یک رابط مبتنی بر مرورگر استفاده می کند. این برنامه یک "منطقه ی امن"بر روی چوب حافظه خود را. این است طاق رمزگذاری شده و نیازی به اشغال کل فضای ذخیره چوب نیست. پس از تنظیم امنیت منطقه در حافظه ، فقط فایلها را از طریق مرورگر دایرکتوری سیستم عامل استاندارد خود کپی کنید. با افزودن پرونده ها به آن ، Safe Safe Zone بر روی USB USB گسترش می یابد. رمزگذاری با رمزگذاری AES با استفاده از یک کلید 256 بیتی.

بسیاری از سیستم های رمزگذاری چوب USB به شما اقتضا می کنند که برای رمزگذاری و رمزگشایی پرونده ها ، حق ادمین را داشته باشید. با SecurStick ضروری نیست. این یک امتیاز عالی است اگر به عنوان مثال می خواهید پرونده ها را به یک مشتری یا بخش دولتی ببرید که در آنجا نمی توانید درخواست کنید که آنها از طریق رایانه های خود به شما امتیاز دهند.. پس از ایجاد Safe Zone بر روی حافظه جانبی ، دیگر نیازی نیست که SecurStick را روی رایانه متصل نصب کنید به منظور مشاهده و کپی کردن پرونده ها از حافظه.

برنامه SecureStick توسط یک توسعه دهنده آلمانی ایجاد شده است و کلیه مستندات پشتیبانی در سایت به زبان آلمانی نوشته شده است. با این وجود ، می توانید مستندات را به زبان انگلیسی با استفاده از Google translate در سایت مطالعه کنید. رابط برنامه موجود است انگلیسی, آلمانی, هلندی, و ایتالیایی.

ارائه این ابزار کاملاً پیچیده نیست. با این حال, رمزگذاری ارائه شده بهترین کاری است که می توانید بدست آورید. این واقعیت که شما هنوز هم قابلیت انعطاف پذیری برای اتصال حافظه خود به ویندوز ، Mac OS و Linux را دارید به این معنی است که قابلیت استفاده SecurStick می تواند تمام سیستم های رمزگذاری دیگر این لیست را ضرب و شتم کند. برای همه اینها, SecureStick برای استفاده رایگان است.

3. Cryptsetup

Cryptsetup

اگر فقط می خواهید از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید لینوکس یا می دانید که فقط پرونده های خود را به رایانه های دیگر لینوکس منتقل خواهید کرد ، بنابراین به خوبی از آنها مراقبت می کنید عملکرد Cryptsetup رایگان, که از مخزن استاندارد لینوکس در دسترس شماست. Cryptsetup در کنار هم کار می کند ابزار دیسک گنوم. شما می توانید در رابط های رابط کاربری گرافیکی لینوکس به هر دو این ابزار دسترسی داشته باشید. یک مزیت بزرگ این ابزار این است که در دسترس است رایگان. به طور پیش فرض ، Crypsetup از آن استفاده می کند رمزگذاری AES با یک کلید 256 بیتی.

بعد از نصب برنامه gnome-disc-ut و cryptsetup در خط فرمان با سودو مناسب, می توانید به رابط کاربری گرافیکی لینوکس برگردید. Cryptsetup را می توان از خط فرمان نیز اجرا کرد.

ابزار دیسک Gnome در دسک تاپ شما ظاهر می شود دیسک ها. برای دسترسی به برنامه رمزگذاری ، برنامه را راه‌اندازی کنید. در حافظه خود وصل کرده و در لیست دیسک های موجود به دنبال آن بگردید. یک پوشه موقتی ایجاد کنید و تمام پرونده های موجود در چوب را کپی کنید. در مرحله بعد ، با مشخص کردن گزینه رمزگذاری ، درایو خارجی را فرمت می کنید. به یاد داشته باشید ، این عمل به این معنی خواهد بود که شما فقط می توانید به فایلهای رایانه های لینوکس که cryptsetup نیز نصب شده اند دسترسی پیدا کنید. اگر نمی خواهید کل حافظه را رمزگذاری کنید ، ابتدا آن را پارتیشن بندی کنید. این عمل همچنین در برنامه Disks قابل انجام است.

شما رمز ورود را مشخص می کنید قالب راه اندازی فرایند قالب بندی گزینه ای برای عدم رونویسی داده های موجود را به شما پیشنهاد می دهد. با این حال ، این کار نمی کند و شما می توانید تمام مراحل خود را بر روی حافظه در طی فرایند قالب بندی از دست دهید. به همین دلیل باید قبل از شروع مراحل رمزگذاری ، آنها را در یک پوشه موقتی کپی کنید. پس از اتمام قالب بندی ، دوباره فایلهای خود را کپی کنید.

درایو محافظت شده توسط رمزگذاری در صفحه نمایش دیسک توسط یک نماد قفل. از این پس ، هنگامی که بر روی آن درایو برای دسترسی به آن کلیک می کنید ، یک پنجره بازشو ظاهر می شود که شما را برای رمز عبور سریع تر کند. گزینه های موجود در پنجره مشخص می کنند که آیا رایانه باید رمز ورود را برای دسترسی بعدی ذخیره کند ، آیا باید رمزعبور را فوراً فراموش کرد ، یا اینکه پس از جدا شدن USB USB از رایانه ، باید رمزعبور را فراموش کرد یا خیر..

4. EncryptStick

EncryptStick

EncryptStick توسط خانه نرم افزاری هلندی ENC Security روی این برنامه اجرا می شود پنجره ها, لینوکس اوبونتو, و سیستم عامل مک سیستم های عامل. تا زمانی که نام پرونده هایی که در حافظه خود استفاده می کنید با هر دو سیستم عامل سازگار باشد ، می توانید فایلها را بین رایانه های شخصی ویندوز و مکینتاش کپی کنید..

پس از تنظیم رمزگذاری بر روی USB USB ، برای دسترسی به فایل ها نیازی به نصب برنامه روی رایانه های دیگر ندارید. این امر به این دلیل است که فرآیند ایجاد خرک ، یک سیستم مدیریت فایل امن قابل حمل را نیز بر روی حافظه نصب می کند. اگر می خواهید سازگاری با Windows و Mac OS را حفظ کنید ، باید دو نسخه از برنامه قابل حمل را روی حافظه خود نصب کنید.

نسخه دسک تاپ برنامه EncryptStick دارای ویژگی های بیشتری نسبت به نسخه USB stick است. شرکت توصیه می کند که شما برنامه را هم بر روی رایانه و هم بر روی USB نصب کنید - مورد دوم لازم است.

برنامه رایگان نیست. یک مجوز 14.95 دلار هزینه دارد و این حق را به شما می دهد نرم افزار را بر روی سه دستگاه نصب کنید. این کمک هزینه شامل نصب روی رایانه است. بنابراین ، در واقعیت ، شما قادر به رمزگذاری دو حافظه USB با یک مجوز خواهید بود.

می توانید EncryptStick را با یک مورد امتحان کنید محاکمه رایگان دو هفته ای. نسخه آزمایشی را می توانید در هر دستگاهی که دوست دارید نصب کنید. اما اگر بعد از پایان دوره آزمایشی می خواهید از بیش از سه دستگاه محافظت کنید ، مجبورید چندین مجوز خریداری کنید.

الگوریتم رمزگذاری از رمزگذاری AES با کلید 256 بیتی. رابط کاربری گزینه افزایش طول کلید را به 512 بیت یا 1024 بیت ارائه می دهد که باورنکردنی است. با این حال ، اسناد مربوط به چوب امن بیانگر رمزگذاری اصلی این کلیدهای طولانی ، هنوز رمز رمزگذاری AES 256 بیتی است. امنیت ENC از رمزنگاری مضاعف برای اعمال حریم خصوصی در EncryptStick استفاده می کند.

قابلیت حمل بین ویندوز و سیستم عامل مک بسیار مفید است اجرای برنامه لینوکس کمی متزلزل به نظر می رسد و شرکت در مورد سازگاری ویندوز و Mac OS اظهارات بیشتری را نسبت به اجرای لینوکس سیستم بیان می کند. با این حال ، امکان انتقال فایلها بین Mac و Windows به خودی خود یک مزیت بزرگ است.

5. BitLocker

BitLocker

BitLocker است پنجره ها ابزاری که هست رایگان برای استفاده. این ابزار با نسخه های زیادی از ویندوز همراه است و برای سایرین قابل بارگیری است. این تسهیلات بومی ویندوز 10 پرو نیست ، اما اجرای ویندوز 10 از وب سایت مایکروسافت در دسترس است.

اگر تو داری نسخه Windows Vista یا Windows 7 Ultimate یا Enterprise, سپس شما در حال حاضر BitLocker را در رایانه خود دارید. همچنین, نسخه های Pro و Enterprise ویندوز 8 و ویندوز 8.1 بطور خودکار شامل BitLocker است. اسناد مربوط به BitLocker توضیح می دهد که روش های رمزگذاری قوی تری برای این کار وجود دارد ویندوز 10 نسخه برنامه با این حال ، همانطور که قبلاً گفته شد ، من نتوانستم برنامه را در ویندوز 10 نصب کنم.

اگر BitLocker را در رایانه خود دارید ، رمزگذاری کارت حافظه USB بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که چوب حافظه را وارد کنید ، به آن بروید کامپیوتر من یا این رایانه در جستجوگر فایل, بر روی درایو راست کلیک کرده و سپس را انتخاب کنید BitLocker را روشن کنید از فهرست زمینه. پس از آن ، شما فقط باید صفحه های نصب را دنبال کنید. شما می توانید از کارت هوشمند برای احراز هویت استفاده کنید ، اما احتمالاً بیشتر افراد از روش امنیتی دیگر استفاده از رمز عبور استفاده می کنند.

BitLocker شامل سیستمی برای ورود به درایو رمزگذاری شده شماست حتی اگر رمز ورود خود را فراموش کنید. اگرچه بسیاری از افراد عادت دارند رمزهای عبور را فراموش کنند ، اما این روش دسترسی جایگزین یک ضعف امنیتی است. این درب پشتی A نامیده می شود کلید بازیابی. مشکل این است: اگر آن را نیز از دست بدهید ، چه می کنید؟ می توانید کلید بازیابی را در یک پرونده ذخیره کنید و یا آن را چاپ کنید. اگر مسافرت می کنید و چاپ کلید بازیابی را با خود می گیرید ، پس می توانید خطر چاپ چاپی و حافظه USB را که به هم می ریزید ، سرقت کنید ، بنابراین تمام کارها را برای تأمین امنیت حافظه نفی می کنید.. در نسخه های بعدی ویندوز ، می توانید کلید بازیابی را در حساب آنلاین مایکروسافت خود ذخیره کنید. اما اگر کسی آن رمز عبور را از طریق فیشینگ از شما خارج کند ، امنیت رمزگذاری را در حافظه خود از دست می دهید.

پس از رمزگذاری چوب خود ، هر زمان که آن را به رایانه ویندوز وصل کنید ، از شما خواسته می شود که پسورد خود را بفرستید. شما می توانید فوراً امنیت موجود در درایو را از طریق BitLocker را مدیریت کنید صفحه ، که از طریق منوی راست کلیک قابل دسترسی است.

6. LaCie خصوصی-عمومی

لاکی خصوصی-عمومی

LaCie در واقع تولید کننده سخت افزار و ابزار رمزگذاری USB رایگان, به نام عمومی-خصوصی ، برای استفاده در محصولات خود این شرکت در نظر گرفته شده است. با این حال ، هیچ چیزی در برنامه وجود ندارد که عملکرد آن را به یک تولید کننده محدود کند ، بنابراین می توان از این برنامه در هر دستگاه حافظه USB استفاده کرد. این برنامه برای همه در دسترس است که از وب سایت LaCie بارگیری کند. دو نسخه LaCie Private-Public وجود دارد: یکی برای پنجره ها و یکی برای سیستم عامل مک.

شما باید اجرایی را که باعث ایجاد درایو ایمن در حافظه خود می شود ، ذخیره کنید. این یک نیاز عجیب برنامه است و اگر از درایو دیگری اجرا شود ، کار نخواهد کرد. همچنین ، شما نباید برنامه را در یک پوشه ذخیره کنید زیرا نیاز به اجرای آن از فهرست root است.

بخش مطمئن ای که این برنامه بر روی USB USB شما ایجاد می کند ، همیشه با برچسب "LA-PRIVATE."در مرورگر پرونده شما به عنوان یک دیسک جداگانه نمایش داده می شود. پس از اتمام مراحل رمزگذاری ، حافظه چوب دو بار در لیست درایوها ظاهر می شود.

حافظه خود در سیستم عامل خود دارای یک مدیر فایل است. اگر این مجموعه را دارید exFAT یا چربی 2, پارتیشن رمزگذاری شده شما فقط می تواند حداکثر اندازه 4 گیگابایت داشته باشد. اگر می توانید حافظه مورد استفاده را مجدداً تغییر دهید NTFS, حداکثر اندازه درایو امن تا ظرفیت کامل چوب بالا می رود. در مکینتاش ، باید انتخاب کنید HFS+ به عنوان سیستم پرونده. اگر از قبل فایلهایی در USB خود ذخیره کرده اید ، می توانید فقط در فضای باقیمانده حجم مطمئن ایجاد کنید - برنامه رمزگذاری فضای اشغالی را رونویسی نخواهد کرد.

برای ایجاد طاق امن می توانید مدت زمان زیادی طول بکشد. مثلا, حدود 50 دقیقه زمان لازم است تا یک طاق 50 گیگ ایجاد شود و هشت ساعت برای ایجاد یک حجم مطمئن 500 گیگابایت. بنابراین ، مراقب باشید که کامپیوتر شما در طی فرایند قالب بندی فعال باقی بماند. رمزگذاری با a انجام می شود رمزگذاری AES 256 بیتی.

پس از ایجاد جلد LA-PRIVATE رمزعبور خود را تنظیم می کنید. این می تواند در یک تاریخ بعد تغییر کند اما اگر رمز ورود خود را فراموش کنید ، هیچ گزینه جایگزینی وجود ندارد. هر بار که USB USB را به رایانه وصل کنید ، خواهید دید که درایو USB معمولی در File Explorer در ویندوز یا Finder در Mac ظاهر می شود. با این حال ، پارتیشن LA-PRIVATE قابل مشاهده نخواهد بود. شما باید USB USB خود را باز کرده و آنرا اجرا کنید عمومی-خصوصی.exe برنامه با این کار رمز عبور خود را از شما دور می کند و سپس حجم LA-PRIVATE با استفاده از حرف درایو بعدی موجود در لیست درایوهای شما ظاهر می شود.

این یک برنامه مفید برای است انتقال فایل ها از Mac به Mac یا Windows به Windows. با این حال ، نمی تواند به شما در انجام انتقال پرونده های cross-platform کمک کند. این برنامه را می توانید در همان تعداد دلخواه USB نصب کنید.

7. DiskCryptor

DiskCryptor

DiskCryptor یک برنامه منبع باز است که می باشد رایگان برای استفاده. این برنامه فقط برای پنجره ها سیستم عامل. DiskCryptor رمزگذاری قوی را ارائه می دهد اما قابلیت حمل سایر سیستم های رمزگذاری در این لیست را ندارد. شما فقط می توانید از طریق رابط DiskCryptor به حافظه USB رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید. این بدان معناست که شما فقط می توانید فایل ها را به رایانه های دیگر ویندوز منتقل کنید و برای از بین بردن پرونده ها از حافظه باید برنامه DiskCryptor را روی رایانه نصب کنید..

برخی از سیستم های رمزگذاری چوب USB یک پرونده قابل ارتقا برای ایجاد داده های رمزگذاری شده ایجاد می کنند. دیگران حافظه را پارتیشن بندی کرده و کل پارتیشن را رمزگذاری کنید. DiskCryptor در طبقه دوم قرار می گیرد.

پس از نصب این ابزار ، باید حافظه خود را وصل کرده و سپس برنامه DiskCryptor را اجرا کنید. در رابط کاربری برنامه ها ، باید لیست حافظه موجود را در لیست درایوهای موجود انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی رمزگذاری دکمه ای با سابقه برای آن درایو فعال ، از شما خواسته می شود یک روش رمزگذاری را انتخاب کنید و رمزعبور تنظیم کنید.

DiskCryptor سه روش رمزگذاری را ارائه می دهد. اینها هستند AES, دو ماهی, و مار - با یک کلید 256 بیتی در همه موارد همچنین می توانید ترکیبی از دو رمزنگار را تحمیل کنید ، رمزگذاری دو برابر به شما می دهد.

با توجه به اینکه DiskCryptor رایگان است ، ابزار بسیار خوبی را نشان می دهد که استفاده از آن بسیار آسان است بسیار کارآمد با CPU. با این وجود نبود نسخه قابل حمل استفاده از این برنامه را برای انتقال فایل ها از یک رایانه به کامپیوتر دیگر دشوار می کند و این واقعیت که این سیستم فقط در ویندوز کار می کند ، تعداد رایانه هایی را که می توانید USB USB خود را به آن وصل کنید ، محدود می کند. این سیستم رمزگذاری است اگر می خواهید از فایل های خود در یک حافظه USB پشتیبان تهیه کنید گزینه خوبی است و آنها را ایمن نگه دارید.

8. امنیت فلش USB

امنیت فلش USB

USB Flash Security محصولی از توسعه دهنده ژاپنی Kashu System Design Inc. است که این نرم افزار در دسترس است نسخه های پرداخت شده و رایگان. می توانید برای استفاده شخصی از برنامه به صورت رایگان استفاده کنید ، اما مشاغل مجبور به پرداخت آن هستند. آخرین نسخه نرم افزار فقط با هزینه ای در دسترس است. نسخه رایگان نیز دارای محدودیت داده است فقط می توانید از حداکثر 4 گیگابایت داده محافظت کنید روی چوب حافظه اگر می خواهید نسخه پرداخت شده را بدست آورید ، می توانید آن را در a تست کنید آزمایش رایگان 15 روزه.

پس از آماده شدن برای خرید ، این ابزار دارای چهار امتیاز قیمت است که هرکدام دارای محدودیت بیشتری برای ذخیره داده هستند و امکان استفاده از چندین حافظه را دارند. ارزان ترین گزینه 9.99 دلار قیمت دارد و به شما امکان می دهد حداکثر 4 گیگابایت را روی یک حافظه ذخیره کنید - که همان نسخه رایگان است. گرانترین نسخه ، با قیمت 49.99 دلار ، مجوز شخصی است که دارد محدودیت داده 2000 گیگابایتی و سه دستگاه حافظه USB.

برنامه کل USB USB را بجز فضای کوچک که برنامه باز کردن قفل را ذخیره می کند ، رمزگذاری می کند. پس از فعال شدن این برنامه روی حافظه ، تمام آنچه از طریق File Explorer روی چوب مشاهده خواهید کرد ، فایل اجرایی این برنامه است - تمام فایلهای دیگر روی چوب پنهان هستند. سپس برنامه را اجرا می کنید تا رابط کاربری ظاهر شود. این امر باعث می شود رمز عبور برای باز کردن قفل حافظه از شما رمز عبور کند. وجود ابزار باز کردن قفل روی حافظه به این معنی است لازم نیست برنامه را روی هر رایانه ای که می خواهید USB USB خود را به آن متصل کنید نصب کنید. با این حال ، شما فقط می توانید چوب حافظه را به آن وصل کنید پنجره ها کامپیوترها.

هنگامی که یک حافظه با رمزگذاری تنظیم می کنید ، برنامه USB Flash Security تمام داده های دستگاه را پاک می کند. اگر قبلاً پرونده هایی در آنجا دارید ، ابتدا باید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما قبل از شروع مراحل رمزگذاری ، رمزعبور خود را تنظیم می کنید. ویژگی خوب این برنامه این است که به پشتیبان کلید بازیابی احتیاج ندارد در صورت فراموش کردن رمز ورود خود در عوض ، شما یک رمز عبور را تنظیم می کنید. هنگامی که این برنامه عملیاتی است ، هنگامی که نشانگر خود را از قسمت گذرواژه در پنجره باز کردن حرکت می کنید ، حباب روی جلد قرار می گیرد. رمزگذاری USB Flash Security با AES با استفاده از یک کلید 256 بیتی.

9. رمزگذاری دیسک روهوس

رمزگذاری دیسک روهوس

رمزگذاری دیسک Rohos یک سیستم امنیتی دیگر است که برای آن نوشته شده است پنجره ها. نسخه رایگان این برنامه وجود ندارد اما می توانید یک مورد از آن را دریافت کنید محاکمه رایگان 30 روزه بر روی بسته بندی برای اطمینان از این که ابزار پیش بینی شما از انتظارات شما برآورده می شود. سیستم رمزگذاری در دو نسخه موجود است. برنامه استاندارد 35.00 دلار و نسخه PRO 69،00 دلار هزینه دارد.

این برنامه یک پارتیشن پنهان بر روی حافظه شما ایجاد می کند. فرایند ایجاد پارتیشن کپی شده است نسخه قابل حمل از برنامه مدیریت امنیت بنابراین نیازی نیست سیستم را روی رایانه های دیگری که می خواهید از USB USB استفاده کنید نصب کنید. در رایانه ای که نرم افزار امنیتی را روی آن نصب کرده اید ، به امتیازات سرپرست نیاز دارید. با این وجود ، برای افزودن پرونده ها به درایو رمزگذاری شده یا کپی کردن آنها از حافظه جانبی ، نیازی به حقوق ویژه در رایانه ندارید..

دیسک رمزگذاری شده در File Explorer قابل مشاهده است. با این حال ، آن را به عنوان یک پرونده رسانه ای پنهان شده است. این مسئله مشکل احتمالی را برطرف می کند که یک پارتیشن پنهان با مقایسه فضای موجود و استفاده شده نشان داده شده توسط رابط Properties درایو به راحتی قابل شناسایی است..

پس از انتقال به فضای رمزگذاری شده ، نرم افزار رمزگذاری ویژگی های امنیتی اضافه کرده است تا از پرونده های شما محافظت کند. پرونده اصلی خرد شده است بنابراین توسط snoopers قابل ترمیم نیست. رمزگذاری مورد استفاده در ابزار رمزگذاری دیسک Rohos بر اساس روش AES با یک کلید 256 بیتی است.

وجود برنامه قابل حمل استفاده از USB USB در رایانه های مختلف را به محض تنظیم پارتیشن ایمن آسان می کند. با این حال ، ایجاد یک درایو محافظت شده ، اتصال USB شما به رایانه های ویندوز را محدود می کند.

10. LibreCrypt

LibreCrypt

قبلاً LibreCrypt نامیده می شد DoxBox. این ابزار از سیستم امنیتی LUKs که برای لینوکس در دسترس است تقلید می کند. برنامه رمزگذاری فقط می تواند اجرا شود پنجره ها, اما فایلهای رمزگذاری شده می توانند به سیستمهای لینوکس منتقل شوند. این برنامه رایگان در دو قالب موجود است. یکی از آنها برای اجرا روی رایانه و ایجاد خرک روی حافظه شما نوشته شده است. نسخه دیگر یک برنامه قابل حمل است که باعث می شود فایل های رمزگذاری شده از هر رایانه ای بدون نیاز به نصب اجرایی LibreCrypt بر روی آن قابل دسترسی باشد..

اگرچه سازندگان این ابزار نام خود را به LibreCrypt تغییر دادند ، "DoxBox" هنوز در اصطلاحات سیستم وجود دارد. پس از ایجاد طاق رمزگذاری شده برای پرونده های خود ، به آن فضای امن DoxBox گفته می شود. DoxBox می تواند به عنوان ایجاد شود یک پارتیشن در USB USB, به عنوان یک پرونده, یا می توانید کل حافظه را اختصاص دهید به آن DoxBox یک کانتینر ایمن را ایجاد می کند که سپس فایل ها را در آن کپی می کنید. شما با این ابزار انتخاب روشهای رمزگذاری را دریافت می کنید: AES, دو ماهی, و مار.

نسخه قابل حمل سیستم فقط یک کنترل کننده دسترسی نیست. دارای عملکرد کامل LibreCrypt است. این برنامه همچنین می تواند DoxBox را روی هارد دیسک رایانه ایجاد کند ، بنابراین فقط به امنیت پرونده ها در یک USB USB محدود نمی شود. LibreCrypt به صورت رایگان در دسترس است. هیچ محدودیتی برای پردازش داده وجود ندارد و می توانید هر تعداد USB را که دوست دارید رمزگذاری کنید.

چوب USB خود را ایمن کنید

میله های USB برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های مهم و انتقال داده ها از یک مکان به مکان دیگر ضروری شده اند. اگرچه اکنون ذخیره سازی Cloud بسیار رایج است ، اما توانایی در اختیار داشتن فیزیکی رسانه ذخیره سازی ، حس کنترل بیشتری را نسبت به سرور ابری از راه دور و نامرئی ایجاد می کند..

از دست دادن USB USB نباید کابوس امنیتی باشد. با نصب یکی از سیستم های رمزگذاری چوب USB در این لیست ، اطلاعات خود را ایمن نگه دارید. در بیشتر موارد ، برنامه هایی که ما در اینجا توصیه می کنیم بصورت رایگان قابل استفاده است. آن دسته از ابزارهایی که باید هزینه های ارائه دوره آزمایشی رایگان را بپردازید ، بنابراین در نصب و آزمایش یکی از این ابزارها هیچ ریسک مالی ندارید..

خواندن مرتبط:
آیا ذخیره سازی ابر و پشتیبان گیری آنلاین ایمن است?
تفاوت پشتیبان گیری از ابر ، ذخیره سازی ابر و همگام سازی
بهترین برنامه ها برای رمزگذاری پرونده های شما قبل از آپلود در ابر

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

37 − 34 =