اپرا VPN کار نمی کند؟ این اصلاحات را امتحان کنید

Opera VPN not working_ این اصلاحات را امتحان کنید

این روزها ، بیشتر و بیشتر سیستم عامل ها از جغرافیایی استفاده می کنند تا از دسترسی افراد خارج از کشور خاصی به این سرویس جلوگیری کنند. VPN ها با رمزگذاری ترافیک شما و مسیریابی آن از طریق سرور واسطه کار می کنند. آنها نه تنها امنیت آنلاین شما را تقویت می کنند بلکه به شما امکان می دهند محدودیت های منطقه ای را نیز دور بزنید و از خدمات قبلی غیرقابل دسترسی استفاده کنید. با این حال ، هنگامی که چیزی مطابق آنچه انتظار می رود کار نکند ، دشوار است که بگویید آیا مشکل مربوط به VPN مورد استفاده شماست یا دلیل دیگری که کمتر آشکار است.

علیرغم ادعای VPN ، آنچه اپرا در واقع ارائه می دهد یک پروکسی رایگان است. سرویس VPN مستقل آن در اوایل سال 2023 قطع شد. سرورهای پروکسی گزینه های ضعیفی برای VPN های اختصاصی هستند (مانند ExpressVPN) ، زیرا آنها معمولاً دارای سرعت کمتری هستند ، رمزنگاری کمتری دارند و قابلیت های انسداد ناپیوسته دارند. با این حال ، VPN Opera ممکن است در برخی شرایط مفید باشد. به همین دلیل ، در این پست به برخی از رایج ترین مشکلی که کاربران با این سرویس تجربه می کنند پرداخت خواهیم کرد.

نکته: اگر می خواهید یک سرویس VPN سریع و قابل اطمینان داشته باشید ، ما گزینه های خوبی برای Opera را در اینجا بیان می کنیم.

مشکلات احتمالی Opera VPN

از لحاظ تئوری ، VPN Opera باید آسان باشد: فقط مرورگر را باز کنید ، قاره مورد نظر خود را انتخاب کنید و استفاده از وب را از محدودیت های منطقه ای یا سانسور آنلاین شروع کنید..

اگرچه واقعاً ، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر VPN های رایگان برخی از مشکلات را داشته باشند ، و Opera نیز از این قاعده مستثنی نیست. دو مشکل اصلی وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید:

  • مشکل اتصال به VPN یا ماندن در طول زمان
  • عدم امکان دسترسی به سیستم عامل های جغرافیایی مسدود شده از خارج کشور

در زیر ، ما توضیح خواهیم داد که چرا این مسائل اتفاق می افتد و چه کاری می توانید انجام دهید تا بیشتر مشکلات VPN Opera را برطرف کنید.

رفع مشکلات اتصال با VPN Opera

تشخیص مشکلات ارتباط با یک VPN معمولاً مشکل است و حتی بیشتر اگر سرویس مورد استفاده شما پشتیبانی مشتری چت زنده را ارائه ندهد ، مشکل است. به گفته این ، چند مرحله وجود دارد که می توانید برای یافتن علت اصلی بیشتر مشکلات اتصال بردارید:

1. VPN را مجدداً راه اندازی کنید

سریعترین ، آسانترین راه برای رفع بسیاری از مشکلات VPN ، لغو تلاش برای اتصال ، راه اندازی مجدد مرورگر خود ، مجددا اتصال مجدد به VPN است. شما می توانید این کار را با هدف قرار دادن انجام دهید VPN در نوار آدرس Opera کلیک کنید و دو بار روی دکمه ضامن کلیک کنید. آیا شما قادر به اتصال هستید؟ اگر چنین است ، فوق العاده ، اما اگر نه ، مراحل زیر را امتحان کنید.

2. مکان سرور دیگری را امتحان کنید

منطقه تغییر Opera VPN

بیشتر VPN ها از سرورهایی پخش شده اند که در بسیاری از کشورها پخش شده اند. معمولاً می توانید از سرور در یک کشور خاص استفاده کنید ، اما VPN Opera کمی متفاوت عمل می کند. درعوض ، این سرویس به سادگی باعث شده کاربر از بین سرورهای اروپا ، آسیا یا آمریکا انتخاب کند.

  چگونه آدرس IP خود را با استفاده از VPN به کره جنوبی تغییر دهم

اولین قدم برای حل مشکلات اتصال با VPN از بین بردن سرور مورد استفاده شما به عنوان علت است. بعضی اوقات ، سرورها برای نگهداری آفلاین می شوند و نرم افزاری که از آن استفاده می کنید ، به طور خودکار لیست سرورهای آن را بروزرسانی نمی کند ، و این امکان اتصال شما را ندارد. Opera در هر منطقه دارای چندین سرور است ، بنابراین ، مگر اینکه به طور همزمان تعمیر و نگهداری روی هر سرور در یک قاره مشخص را اجرا کند ، بعید نیست این مسئله مشکل شما باشد.

همچنین ممکن است سرور کار کند ، اما اتصال شما به پایان رسیده است. این ممکن است به این دلیل باشد که سروری که سعی در استفاده از آن دارید زیر بار سنگین قرار دارد (مثلاً غالباً بیشتر کاربران آنلاین در شب حضور دارند) یا به این دلیل که سعی می کنید از سروری استفاده کنید که خیلی از موقعیت مکانی فیزیکی شما فاصله دارد. به طور کلی ، هرچه سرور از شما دورتر باشد ، سرعت شما کندتر می شود. به این ترتیب ، اگر سعی دارید از یک سرور در آن طرف جهان استفاده کنید ، ممکن است به هیچ وجه قادر به اتصال نباشید. اگر این مسئله مشکل شما را ایجاد می کند ، می توانید با اتصال به یک سرور در یک مکان دیگر ، آن را برطرف کنید.

3. نسخه مرورگر خود را بررسی کنید و برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید

اگر نمی توانید به هیچ یک از سرورهای VPN وصل شوید ، شاید ارزش بررسی جدیدترین نسخه Opera را نصب کند. این یک قدم مهم اما اغلب فراموش شده است.

اگر همه چیز در آنجا خوب به نظر برسد ، می توانید همه پسوندهای مرورگری را که نصب کرده اید خاموش کنید. برای انجام این کار ، روی نماد Opera در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید ، روی صفحه بروید برنامه های افزودنی و کلیک کنید برنامه های افزودنی در لیستی که ظاهر می شود.

منوی پسوند اپرا

باید لیستی از برنامه های افزودنی Opera خود را مشاهده کنید. به طور پیش فرض ، فقط یک وجود دارد: مسدود کننده تبلیغات اپرا. پیش بروید و کلیک کنید غیرفعال کردن دکمه. پس از اتمام این کار ، دوباره به VPN وصل شوید. توجه داشته باشید که اگر این مشکل شما را حل نمی کند ، بهتر است بعد از آن دوباره Opera Ad Blocker را فعال کنید.

4- برنامه های ضد آتش و فایروال خود را تست کنید

این احتمال وجود دارد که فایروال یا آنتی ویروس شما VPN Opera را برای بدافزار اشتباه بگیرد. برای پیدا کردن ، می توانید یک استثنا را اضافه کنید ، که به برنامه های شما می گوید Opera safe است. این کار باید نسبتاً ساده باشد اما روند آن برای هر برنامه کمی متفاوت خواهد بود. در زیر ، نحوه اضافه کردن استثناء در Windows Firewall و AVG AntiVirus را توضیح خواهیم داد.

دیوار آتش ویندوز

قابل اعتماد و متخصص صفحه کنترل > سیستم و امنیت > فایروال Windows Defender > به برنامه یا ویژگی از طریق Windows Defender Firewall اجازه دهید.

Allow-Opera-via-Windows-Firewall

لیستی از برنامه های نصب شده خود را مشاهده خواهید کرد. اگر دو جعبه کنار اپرا بررسی شود ، از طریق دیوار آتش مجاز است. اگر چنین نیست ، روی کلیک کنید تغییر تنظیمات دکمه ، مطمئن شوید که هر دو جعبه بررسی شده اند ، و کلیک کنید خوب.

  PrivacyFix و ReclaimPrivacy دیگر نیستند ، اما هنوز هم می توانید از خود محافظت کنید. در اینجا چگونه است

آنتی ویروس AVG

از صفحه اصلی AVG ، روی کلیک کنید منو گزینه در بالا سمت راست ، و سپس تنظیمات دکمه. وجود دارد استثناها منوی کشویی در زیر عمومی تب ، اگرچه هیچ لیستی از برنامه های نصب شده وجود ندارد. در عوض ، شما باید روی کلیک کنید مرور کردن دکمه را پیدا کرده و پوشه Opera را بصورت دستی پیدا کنید. این معمولاً در Program Files در رایانه های Windows یا پوشه برنامه ها در Mac ذخیره می شود.

Opera را از طریق آنتی ویروس AVG مجاز کنید

هنگامی که پوشه Opera را پیدا کردید ، روی آن کلیک کنید ، آخرین نسخه (زیر پوشه با بالاترین تعداد) را پیدا کنید. اکنون کادر کنار آن را علامت بزنید و روی آن کلیک کنید خوب دکمه در پایین برای بازگشت به صفحه استثنائات. کلیک خوب دوباره اینجا ، و دوباره سعی کنید از VPN استفاده کنید.

دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده با VPN Opera

چند دلیل وجود دارد که شما ممکن است قادر به انسداد برخی سرویس های محدود جغرافیایی در خارج از کشور با VPN Opera نباشید. در زیر ، ما با جزئیات بیشتری در مورد این مشکل صحبت خواهیم کرد و راه حل های ممکن را پیشنهاد می کنیم.

1. سعی کنید از یک سرور متفاوت استفاده کنید

سیستم عامل های معروف مانند Netflix و Amazon Prime Video اقدامات محدود کننده جغرافیایی خود را به صورت دوره ای ارتقا می دهند تا از دسترسی کاربران VPN به محتواهایی که فقط در کشورهای خاص در دسترس هستند ، جلوگیری کنند. ارائه دهندگان VPN به نوعی پاسخ می دهند و نحوه کار سرویس های خود را برای بار دیگر در زیر رادار به روز می کنند. با این وجود ، به روز کردن این به روز رسانی ها در کل شبکه به زمان نیاز دارد. این بدان معناست که گاهی اوقات ، فقط چند سرور وجود دارند که قادر به رفع انسداد یک سرویس خاص در خارج از کشور هستند.

در حالی که بسیاری از VPN های پرداخت شده به شما امکان می دهند مستقیماً از کارمندان پشتیبانی که سرورها کار می کنند بپرسید ، اپرا اینگونه نیست. این بدان معناست که تنها راه برای دیدن اینکه آیا سرورهای دیگر می توانند سکوی انتخابی شما را از حالت انسداد خارج کنند ، اتصال مجدد به VPN Opera و مشاهده دسترسی شما است یا خیر. البته ، همچنین ممکن است که VPN Opera فقط نتواند از محدودیت جغرافیایی سکو روی دور بیندازد ، در این صورت ، هیچ مقدار اتصال مجدد کمکی نخواهد کرد.

2. کوکی ها و حافظه نهان پاک کنید

بعضی اوقات ، اگر سعی دارید از خارج از کشور به یک سایت جغرافیایی مسدود شده دسترسی پیدا کنید ، یک کوکی را در مرورگر شما ذخیره می کند و بطور خودکار هرگونه دسترسی بعدی را رد می کند. به همین دلیل ، ممکن است خود را نتوانید حتی در هنگام اتصال به VPN از یک سرویس خارجی استفاده کنید. راه حل در اینجا ساده است: کوکی های خود را پاک کنید. با کلیک روی آرم Opera و پیمایش به پایین شروع کنید تنظیمات.

حافظه پستی و کوکی ها را پاک کنید

از اینجا کلیک کنید پیشرفته در سمت چپ تب را انتخاب کرده و را انتخاب کنید پاک کردن داده های مرور گزینه در حریم خصوصی & بخش امنیتی. روی کادرهای کنار کنار کلیک کنید کوکی ها و سایر اطلاعات سایت و تصاویر و پرونده های ذخیره شده, سپس روی آبی کلیک کنید اطلاعات روشن دکمه. نگران نباشید اگر هنوز هم نمی توانید اتصال دهید: این آزمایشها به ما کمک می کند تا دلیل اصلی مشکل شما را نشان دهد.

  5 اصل اصلی شیوه های اطلاع رسانی منصفانه

چه می شود اگر هیچ یک از راه حل های فوق برای من کار نکند?

اگر تمام مراحل بالا را دنبال کرده اید و VPN Opera هنوز هم به شما امکان اتصال نمی دهد ، ممکن است از شبکه ای استفاده کنید که ترافیک را از طریق VPN ها و سایر پروکسی ها مسدود می کند. در چنین مواردی ، یک VPN رایگان بعید است که کار کند. این به ویژه در صورتی که در کشوری با سانسور شدید اینترنتی زندگی می کنید (مانند چین یا عربستان سعودی).

اگر می توانید وصل شوید ، اما نمی توانید به یک سرویس جغرافیایی محدود دسترسی داشته باشید ، به احتمال زیاد هر کاربر تحت تأثیر قرار می گیرد ، نه فقط شما. سرویس های ویژه ، به ویژه ، تلاش زیادی را برای متوقف کردن کاربران VPN از استفاده از سیستم عامل های خود در خارج از کشور انجام می دهند. اغلب ، VPN های رایگان فقط منابع (یا قصد) یافتن راه حل را ندارند.

آیا باید از VPN داخلی Opera استفاده کنم?

اگرچه خوب است که یک مرورگر وب از ویژگی های امنیتی پیشرفته تری برخوردار باشد ، VPN Opera دارای نقص های اساسی است. برای شروع ، واقعاً VPN نیست: از آنجا که فقط ترافیک مرورگر شما را رمزگذاری می کند ، در واقع یک پروکسی است ، مانند برنامه های افزودنی مرورگر ارائه شده توسط برخی سرویس های VPN. این بدان معنی است که شما نمی توانید از VPN Opera استفاده کنید تا با خیال راحت torrent شود یا اطلاعات خود را هنگام استفاده از برنامه های دیگر ایمن نگه دارید. علاوه بر این ، شما باید VPN را به صورت دستی فعال کنید. این کمتر از ایده آل است و فراموش کردن آسان. محافظت عاری از استرس که هنگام استفاده از VPN انتظار دارید.

همچنین موارد حفظ حریم خصوصی و امنیتی در نظر گرفته شده است. VPN Opera هیچ ویژگی امنیتی اضافی مانند سوئیچ kill را شامل نمی شود (اگر به طور ناگهانی از VPN جدا شوید ، با متوقف کردن خودکار انتقال و انتقال داده ها ، آنها را ایمن می کنند). این بدان معناست که اگر یک لحظه اتصال خود را از دست دهید ، می توانید بدون اینکه متوجه شدید محافظت نشده است ، به مرور بروید.

سرانجام ، VPN خود Opera گزینه مناسبی برای هرکسی است که به دنبال پخش محتوای جغرافیایی مسدود شده در خارج از کشور است. در حالی که قبلاً می توانست Netflix را از حالت انسداد خارج کند ، دیگر این مورد نیست. در حقیقت ، اکنون تلاش می شود همه ، جز ساده ترین محدودیت های منطقه ای را دور بزنیم.

تصمیم اپرا مبنی بر استفاده کاربران از قاره ای برای اتصال به جای یک کشور خاص ، مشکلات دیگری را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، اگر مایل به استفاده از یک سرویس مکزیکی از اروپا هستید ، باید بارها و بارها به قاره مناسب وصل شوید و از آن جدا شوید و امیدوار باشید که در نهایت به یک سرور مکزیکی وصل شوید. با توجه به نبود لیست سرورهای عمومی اپرا ، ما حتی مطمئن نیستیم که چنین سرور وجود داشته باشد.

آیا گزینه های بهتری برای Opera VPN وجود دارد?

خبر خوب این است که تعداد زیادی VPN با کیفیت بالا در دسترس است و به هیچ وجه هزینه زیادی ندارند. یکی از بزرگترین مزایای اینها نسبت به VPN Opera این است که آنها رمزگذاری ترافیک از همه برنامه های شما ، نه فقط مرورگر شما را انجام می دهند. علاوه بر این ، این سرویس ها به طور کلی ویژگی های امنیتی بیشتری ، امکان انسداد بهتر ، گزینه ای برای انتخاب یک کشور خاص و نشانه های واضح تر درباره اطلاعاتی که ثبت می شوند ارائه می دهند..

ما ExpressVPN را توصیه می کنیم. این سرویس سرورهای پر سرعت را در بیش از 90 کشور جهان ارائه می دهد و می تواند به راحتی سیستم عامل های معروف مانند Netflix ، iPlayer BBC و Amazon Prime Video را از خارج از کشور خارج کند. مهمتر از همه ، ExpressVPN از رمزنگاری کاملاً غیرقابل رمزگذاری استفاده می کند و هیچگونه اطلاعات شخصی را ثبت نمی کند ، به این معنی که فعالیت های شما قابل برگشت برای شما نیست. اگر به دنبال یک گزینه جایگزین ارزان قیمت و مشابه هستید ، NordVPN و CyberGhost هر دو گزینه عالی هستند.

About the author

Comments

  1. ) و یا اینکه اتصال شما به اینترنت ضعیف است. در هر صورت ، امتحان کنید سرور دیگری را امتحان کنید و ببینید آیا مشکل شما حل می شود یا خیر. 3. نسخه مرورگر خود را بررسی کنید و برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید برخی از مشکلات VPN ممکن است به دلیل نسخه مرورگر شما یا برنامه های افزودنی آن باشد. برای مثال ، برخی از برنامه های افزودنی ممکن است باعث مسدود شدن اتصال شما به VPN شوند. بنابراین ، اگر مشکل شما هنوز حل نشده است ، برنامه های افزودنی خود را غیرفعال کنید و نسخه مرورگر خود را بروزرسانی کنید. 4- برنامه های ضد آتش و فایروال خود را تست کنید برخی از برنامه های ضد آتش و فایروال ممکن است باعث مسدود شدن اتصال شما به VPN شوند. بنابراین ، اگر مشکل شما هنوز حل نشده است ، برنامه های ضد آتش و فایروال خود را تست کنید و مطمئن شوید که آنها با VPN Opera سازگار هستند. دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده با VPN Opera 1. سعی کنید از یک سرور متفاوت استفاده کنید اگر شما به محتوای جغرافیایی مسدود شده دسترسی ندارید ، اولین قدم برای حل مشکل این است که از یک سرور متفاوت استفاده کنید. برخی از سرویس های VPN از سرورهای خاصی برای دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده استفاده می کنند ، بنابراین اگر شما به محتوایی دسترسی ندارید ، سعی کنید از یک سرور دیگر استفاده کنید. 2. کوکی ها و حافظه نهان پاک کنید برخی از سایت ها از کوکی ها و حافظه نهان برای شناسایی موقعیت جغرافیایی شما استفاده می کنند و ممکن است باعث مسدود شدن دسترسی شما به محتوای جغرافیایی مسدود شده شوند. بنابراین ، اگر شما به محتوایی دسترسی ندارید ، کوکی ها و حافظه نهان خود را پاک کنید و دوباره امتحان کنید. چه می شود اگر هیچ یک از راه حل های فوق برای من کار نکند؟ اگر هیچ یک از ر

Comments are closed.