نحوه استفاده از VPN یا DNS هوشمند با Kodi برای انسداد محتوا

برنامه های kodi
Kodi یک نرم افزار سینمای خانگی منبع باز و آزاد است که بر روی سیستم عامل های مختلفی از جمله Windows ، Mac OSX ، iOS ، Android ، Linux و Raspberry Pi اجرا می شود. این می تواند برای پخش رسانه از اینترنت یا پخش پرونده های محلی استفاده شود. Kodi منبع آگونیستی است و یک تن افزودنی رسمی و غیر رسمی دارد تا همه چیز را از Netflix گرفته تا تورنت به ورزش های زنده منتقل کند..

در حالی که هر کسی می تواند از Kodi استفاده کند ، کانالهایی که محتوا را از آن خارج می کنند ، هنوز هم محدود به همان محدودیتی هستند که در یک مرورگر وب یا برنامه بومی وجود دارد. به عنوان مثال ، محتوا از Netflix یا iPlayer بی بی سی ، بسته به موقعیت مکانی شما ، هنوز هم می تواند محدود شود. به همین ترتیب ، پخش ویدئو از تورنتها به همان اندازه غیرقانونی است که گویی فایلها را روی هارد دیسک خود بارگیری کرده و یا آنها را در زمان Popcorn پخش می کنید..

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi مورد تأیید یا تشویق قرار نمی دهد. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید.

برای محافظت از حریم شخصی خود هنگام استفاده از Kodi ، توصیه می کنیم از VPN استفاده کنید. یک VPN قبل از مسیریاب کردن آن از طریق سرور در یک مکان انتخاب کاربر ، کلیه ترافیکی را که به آن و از طریق یک دستگاه رمزگذاری می کنید ، رمزگذاری می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا موقعیت مکانی خود را "فریب دهند" و اطراف فایروال هایی که کاربران را بر اساس موقعیت مکانی آنها فیلتر می کنند ، پیدا کنند. علاوه بر این ، رمزگذاری مانع از ISP کاربر و هر مقام دیگر از مشاهده محتوا و مقصد ترافیک اینترنت آنها می شود. این امر باعث می شود VPN ها برای افرادی که تورنت را بارگیری یا بارگیری می کنند و / یا از منابع غیرمجاز دیگری برای محتوای مجاز استفاده کنند ، حیاتی باشد..

علاوه بر این ، برخی از افزودنیهای Kodi می توانند توسط اشخاص ثالث ربوده شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، افزودنیها و افراد پشت سر آنها می توانند از طریق حملات به وسط انسان و سایر اشکال هک به رایانه شما دسترسی پیدا کنند. استفاده از VPN به سیستم شما در برابر حملات MITM و سایر اشکال حمله به حریم خصوصی از طریق Kodi کمک خواهد کرد. با این وجود همه VPN نمی تواند از هک های اضافی جلوگیری کند ، بنابراین می خواهید هنگام استفاده از افزودنی های Kodi ، احتیاط کنید..

یک پروکسی هوشمند DNS شبیه به VPN عمل می کند به این دلیل که ترافیک اینترنت دستگاه را از طریق مکان دیگری هدایت می کند ، اما فاقد رمزگذاری VPN است. این امر برای تماشای محتوای جغرافیایی قفل شده ، گزینه مناسبی است ، اما برای محافظت از تورنت به اندازه کافی خصوصی نیست.

توجه داشته باشید که بسیاری از سرویس های ویدیویی در حال پخش - Netflix ، به طور خاص - کاربران پروکسی از جمله VPN و DNS هوشمند را مسدود می کنند. به همین دلیل ، بهترین توصیه ما استفاده از سرویس VPN پولی مانند ExpressVPN است که همیشه دارای چند سرور است که می توانند بدون دریافت خطای پراکسی به Netflix دسترسی پیدا کنند. با تمام برنامه های 12 ماهه ExpressVPN می توانید 3 ماه فوق العاده دریافت کنید. اگر در مورد Netflix نگران نباشید ، IPVanish یک گزینه محبوب برای کاربران Kodi است زیرا هم از نظر محافظت از حریم خصوصی و هم سرعت بسیار خوبی دارد و با تمام افزودنیهای Kodi کار می کند.

راه اندازی یک VPN با Kodi

نحوه تنظیم VPN خود برای کار با Kodi تا حد زیادی به سیستم عامل شما بستگی دارد. می توانید یک افزونه را برای فعال کردن VPN درون Kodi نصب کنید ، یک برنامه محلی VPN را در خارج از Kodi نصب کنید ، یک دستی VPN را با استفاده از تنظیمات داخلی در سیستم عامل خود تنظیم کنید ، یا به صورت دستی VPN را روی روتر تنظیم کنید. ما در اینجا همه گزینه های مربوط به هر سیستم عامل اصلی را بیان خواهیم کرد. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما از 10 بهترین VPN برای Kodi را بررسی کنید.

Kodi VPN در رایانه شخصی ویندوز ، دستگاه Android و iOS

ما همه ویندوز ، اندروید و iOS را به یک دسته بندی تقسیم کردیم ، زیرا وقتی نوبت به اجرای Kodi از طریق VPN می رسد ، همه آنها تقریباً یکسان هستند. تا آنجا که می توانیم پیدا کنیم ، توسعه دهندگان هنوز یک الحاقی ارائه نکرده اند که به کاربران امکان دسترسی و کنترل VPN را از درون رابط Kodi برای این سیستم عامل ها می دهد..

درعوض ، کاربران این سه سیستم عامل می توانند برنامه بومی ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN خود را بر روی سیستم عامل خود نصب کنند. پس از نصب و ورود به سیستم ، فقط به VPN وصل شوید و بگذارید در پس زمینه اجرا شود. کلیه ترافیک جریان به Kodi از طریق سرور VPN هدایت می شود و رمزگذاری می شود. ما این مسیر را توصیه می کنیم زیرا 1) آسان ترین و 2) مدرن ترین برنامه های VPN از پروتکل OpenVPN استفاده می کنند ، که امن ترین گزینه است.

اگر ارائه دهنده VPN شما برنامه ندارد یا فقط نمی خواهید از آن استفاده کنید ، می توانید گزینه های تنظیم دستی را در جایی در تنظیمات پیدا کنید. در اینجا شما معمولاً به پروتکل های L2TP ، SSTP و PPTP محدود می شوید. از بین این گزینه ها ، L2TP یا SSTP را پیشنهاد می کنیم ، زیرا PPTP دارای آسیب پذیری های امنیتی به خوبی مستند است.

یک استثناء ، اگر واقعاً قصد کنترل VPN را از داخل Kodi دارید ، VPNicity است. VPNicity سرویس VPN است که به طور اختصاصی برای کاربران Kodi ساخته شده است که به عنوان یک برنامه افزودنی برنامه عمل می کند. این دستگاه با طیف گسترده ای از سیستم عامل ها و دستگاه ها اجرا می شود ، اما رایگان نیست. اشتراک ماهانه با 5.99 دلار در ماه شروع می شود و یک آزمایش رایگان 7 روزه در دسترس است. با بسیاری از VPN های با کیفیت دیگر در خارج وجود دارد که با یا بدون Kodi اجرا می شوند - بسیاری با قیمت پایین تر - این فروش سختی است. اما ما قول داده ایم تا همه گزینه ها را به شما ارائه دهیم تا ... در آنجا بروید.

Kodi VPN برای Mac OSX

کاربران Kodi در سیستم عامل مک دارای همه گزینه های فوق به علاوه یک مورد دیگر هستند: افزونه ای که به کاربران Mac اجازه می دهد VPN را از داخل رابط Kodi روشن و خاموش کنند. توصیه می کنیم این افزودنی OpenVPN را از توسعه دهنده برایان هورنسبی پیشنهاد دهید. منبع باز است و نیازی به نصب مخزن اضافی یا افزودنی ندارد.

پس از نصب ، افزودنی OpenVPN در فهرست برنامه های شما ظاهر می شود. شما باید فایلهای پیکربندی OpenVPN را از ارائه دهنده VPN خود بارگیری کرده و آنها را در افزودنی وارد کنید. فقط لازم است یک بار برای هر سرور انجام شود ، سپس می توانید VPN را از طریق منو کنترل کنید.

Kodi VPN در جعبه تنظیم بالا مبتنی بر Android (Fire TV ، Roku ، Chromecast)

گزینه ها متاسفانه برای جعبه های رسانه ای دارای جریان بالا مبتنی بر Android مانند Fire TV ، Roku و Chromecast بسیار محدود است. ارائه دهندگان VPN بیشتر (همه؟) زحمت ایجاد برنامه هایی را برای STB ندارند ، و معمولاً آنها حتی برای نصب دستی پشتیبانی داخلی ندارند.

باز هم ، گزینه VPNicity وجود دارد ، اما ... من.

بنابراین در اینجا گزینه دیگری را پیشنهاد می کنیم: VPN را روی روتر وای فای خود تنظیم کنید. این بدان معنی است که تمام ترافیک اینترنت از هر دستگاه در خانه یا محل کار شما از طریق VPN ارسال می شود (مگر اینکه روتر جداگانه را برای دستگاه Kodi خود بخرید). این بستگی به این دارد که آیا دوست دارید همیشه در VPN باشید و اینکه سرور VPN چقدر مطمئن باشد ، یک چیز خوب یا بد باشد. این فرایند بسته به سیستم عامل روتر شما متفاوت است. ExpressVPN برای اکثر انواع در اینجا آموزش های راه اندازی دارد.

Kodi VPN در سیستم های مبتنی بر لینوکس (از جمله OpenELEC و Raspberry Pi)

برای یک بار در زندگی خود ، کاربران لینوکس از هر گزینه دیگری گزینه بیشتری دریافت می کنند. اگر ارائه دهنده VPN شما برنامه ارائه می دهد ، می توانید از آن برای اتصال خارج از Kodi استفاده کنید. لیست ما از بهترین VPN های لینوکس را در اینجا ببینید.

برخی از نمایه های لینوکس با مشتری OpenVPN منبع باز از پیش نصب شده همراه هستند. اگر اینطور نیست ، دریافت آن به سادگی وارد کردن چند خط کد در خط فرمان است.

سپس افزونه هایی وجود دارند که به شما امکان می دهند VPN را از طریق Kodi کنترل کنید. کاربران لینوکس بسته به نوع مزاحمت در اینجا چند گزینه دارند. ما هنوز هم از راه حل برایان هورنسبی ، که باید تقریباً در هر نسخه از لینوکس کار کند ، حمایت می کنیم ، زیرا هیچ رشته ای به آن وصل نمی شود و نیازی به نصب هیچگونه افزودنی یا مخزن دیگری نیست. اگر این کار را نکند ، می توانید این کار را توسط استفان سارایف امتحان کنید ، اگرچه برای راه اندازی آن ممکن است نیاز به افزودن و پیکربندی برخی از افزودنیهای دیگر از مخزن TVaddons Fusion یا SuperRepo داشته باشید. راه حل سارایف با دستگاه های OpenELEC کار می کند.

تنظیم Kodi با DNS هوشمند

Kodi با یک VPN خوب مانند IPVanish بهتر عمل می کند ، اما اگر می خواهید از مسیر هوشمند DNS پایین بروید در اینجا نحوه تنظیم آن آمده است. پراکسی های هوشمند DNS ، مانند VPN ، می توانند هم از داخل Kodi و هم در خارج از آن کنترل شوند. راه حلهای درون کدی که ما از آنها می شناسیم کراس پلتفرمی هستند ، به این معنی که آنها روی تمام سیستم عامل هایی که جدیدترین نسخه Kodi را اجرا می کنند (Isengaard ، از زمان نوشتن) کار می کنند. Smart DNS ترافیک شما را رمزگذاری نمی کند ، که باعث می شود سریع تر اما ایمن تر شود. نکته منفی این است که مسدود کردن DNS هوشمند در مقایسه با VPN برای سایتهای پخش مانند Netflix بسیار ساده تر است ، بنابراین ما نمی توانیم تضمین کنیم که آنها همیشه کار خواهند کرد. سرویسهای هوشمند DNS معمولاً به اندازه سرویسهای VPN از مکانهای سرور گسترده ای ندارند.

محبوب ترین پروکسی DNS هوشمند برای Kodi ، Unblockr است که هم افزونه را ایجاد می کند و هم خدمات را ارائه می دهد. برنامه ها با 2.63 دلار در هر ماه (2 GBP) شروع می شوند و یک دوره آزمایشی رایگان یک هفته ای در دسترس است. بهترین چیز در مورد Unblockr این است که این افزونه به طور خودکار آدرس IP شما را به روز می کند ، بنابراین لازم نیست آن را به صورت دستی به روز کنید. پس از ثبت نام ، می توانید دستورالعمل نصب Unblockr را در اینجا بیابید.

Unblockr تنها افزونه ای است که ما می توانیم برای Kodi پیدا کنیم (اگر در مورد دیگری می دانید در نظرات به ما اطلاع دهید) ، اما اگر از قبل در یک سرویس DNS هوشمند دیگری مشترک هستید ، می توانید آن را در تنظیمات دستگاه یا روتر وای فای خود تنظیم کنید. . اکثر جعبه های رسانه ای جریان مستقیم و تلویزیون های هوشمند به کاربران اجازه نمی دهند تنظیمات DNS خود را تغییر دهند ، بنابراین عبور از طریق یک روتر وای فای ممکن است تنها گزینه باشد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 7 =

Adblock
detector