انتخاب بهترین سرویس VPN – NordVPN در مقابل Surfshark

NordVPN vs Surfshark

اغلب دشوار است که بگویید که VPN برای نیازهای شما مناسب است ، به ویژه اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید. به عنوان مثال ، برخی خدمات نسبت به پروتکل های مختلفی که ارائه می دهند یا ویژگی های جلوگیری از ترافیک آنها حیا می کنند. اما مگر اینکه درک عمیقی از مفاهیم شبکه داشته باشید ، این اطلاعات در کنار بی فایده است.

برای آسانتر کردن کارها ، ما یک مقایسه جانبی از NordVPN و Surfshark ایجاد کرده ایم و به شما امکان می دهد نقاط قوت و ضعف هر یک را ببینید. ما همچنین دقیقاً توضیح خواهیم داد که هر ویژگی در واقع به چه معنی است و چگونه می تواند بر استفاده روزانه شما از VPN تأثیر بگذارد. بدون تبلیغ بیشتر ، بگذارید با بررسی NordVPN در مقابل Surfshark ما شروع کنیم:

نکات برجسته

NordVPN

 • شبکه سرور گسترده
 • به اندازه کافی سریع برای پخش مستقیم HD
 • طیف گسترده ای از خدمات محبوب را در خارج از کشور مسدود می کنید
 • شامل چندین ویژگی امنیتی و حریم خصوصی است

سورفشارک

 • اتصالات متعدد را می دهد
 • سرعت سریع ، قابل اعتماد
 • بر امنیت بسیار قدرتمند است و هیچگونه ورود به سیستم را ندارد
 • قابلیت انسداد عالی

قیمت گذاری و تخفیف

NordVPN سورفشارک
دوره های اشتراک یک ماه یک ماه
یک سال یک سال
دو سال دو سال
سه سال
پیشنهاد ویژه 75٪ تخفیف در برنامه سه ساله 83٪ تخفیف در برنامه دو ساله
بالاترین قیمت در هر ماه 11.95 دلار 11.95 دلار
کمترین قیمت در هر ماه $ 2.99 1.99 دلار
قیمت یک ساله $ 83.88 71.88 دلار
تضمین بازگشت پول 30 روز 30 روز

با قیمت 11.95 دلار در هر ماه ، NordVPN و Surfshark با اشتراک ماهانه و ماه به اندازه کافی مقرون به صرفه هستند. با این حال ، همانطور که هر دو VPN ارائه می دهند تخفیف های چشمگیر در برنامه های چند ساله آنها, آنها برای کاربرانی که به دنبال حفاظت طولانی مدت هستند مناسب ترین هستند.

در حقیقت ، کاهش قیمت به حدی قابل توجه است که اگر شما مایل به عضویت یک سال هستید ، واقعاً ممکن است برنامه دو ساله را انتخاب کنید. این تنها 11.87 دلار اضافی (95.75 دلار) برای NordVPN است ، و در واقع هزینه پیش فرض Surfshark را تا 24.12 دلار کاهش می دهد (47.76 دلار).

هر دو این خدمات شامل 30 روز ضمانت برگشت پول هستند. این بدان معناست که می توانید آنها را به مدت یک ماه امتحان کنید و اگر تحت تأثیر قرار نگرفتید ، پول خود را پس بگیرید.

بهترین پیشنهاد برای NordVPN: در هنگام انتخاب سه ساله NordVPN ، 75٪ صرفه جویی کنید.

بهترین پیشنهاد برای Surfshark: با قرارداد دو ساله Surfshark ، قیمت ماهانه را بیش از 80٪ کاهش دهید.

امکانات

NordVPN سورفشارک
اتصالات همزمان 6 بدون محدودیت
برنامه های سیستم عامل Windows ، Linux ، MacOS ، Android ، iOS ، Amazon Fire TV / Firestick Windows ، Linux ، MacOS ، Android ، iOS ، Amazon Fire TV / Firestick
دستگاه های نصب دستی روترها ، جعبه تنظیم بالا روترها ، جعبه تنظیم بالا
تقسیم تونل زدن نه آره
موارد اضافی رایگان مسدود کردن آگهی ، اسکن بدافزار ، محافظت خودکار از wifi ، پسوند مرورگر برای Chrome و Firefox ویژگیهای اسکن بدافزار ، مسدود کردن آگهی و ضد ردیابی. برنامه های افزودنی مرورگر (Chrome ، Firefox) 

هر دو NordVPN و Surfshark از پشتیبانی چند پلتفرمی عالی برخوردار هستند و دارای برنامه هایی برای کلیه سیستم عامل های اصلی و نصب کننده خط مبتنی بر فرمان برای سیستم های لینوکس هستند. این سرویس ها همچنین دارای چندین ویژگی خصوصی مفید برای حفظ حریم خصوصی ، از جمله مسدود کردن خودکار آگهی و اسکن نرم افزارهای مخرب و همچنین برنامه های افزودنی برای Firefox و Chrome هستند. شایان ذکر است که این برنامه های افزودنی مرورگر فقط باعث ترافیک مرورگر شما می شوند و به شما امکان نمی دهند از برنامه هایی مانند مشتری P2P یا برنامه های پیام رسانی به صورت ناشناس استفاده کنید.

به گفته این ، NordVPN دارای ویژگی هایی است که در Surfshark و برعکس در دسترس نیست. به عنوان مثال ، NordVPN به شما امکان می دهد هر زمان که از یک شبکه وای فای نا امن استفاده می کنید ، به طور خودکار متصل شوید. در همین حال ، Surfshark یک ویژگی تونل زنی اسپلیت (معروف به Whitelister) دارد که به شما امکان می دهد برنامه ها و وب سایتهایی را مشخص کنید که بتوانند VPN را دور بزنند..

بزرگترین تفاوت بین NordVPN و Surfshark محدودیت اتصال است. NordVPN اجازه می دهد تا شش اتصال همزمان ، که دقیقا بالاتر از میانگین صنعت پنج است. متقابلا, Surfshark تعداد نامحدودی از اتصالات را امکان پذیر می کند, اگر می خواهید از یکباره تعداد زیادی دستگاه محافظت کنید ، آن را به گزینه ای بسیار جذاب تبدیل کنید.

جریان و رفع انسداد

NordVPN سورفشارک
نتفلیکس بیش از ده ها کتابخانه از جمله Netflix US ، UK ، استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، هلند ایالات متحده ، انگلیس ، فرانسه ، هند ، ژاپن ، هلند
هولو ایالات متحده ، ژاپن ایالات متحده ، ژاپن
آسمان برو آره آره
آمازون نخست فیلم گند زدی گند زدی
iPlayer بی بی سی آره آره
ABC نه نه
CBS آره آره
NBC آره آره
ITV آره آره
یازده ورزش آره نه
کانال 4 آره آره

NordVPN مورد علاقه در بین کاربرانی است که به طور مکرر جریانی می کنند ، تا حدودی به دلیل اینکه بسیاری از محبوب ترین سرویس های پخش در خارج از کشور را مسدود می کند. با این حال ، Surfshark در این زمینه به طرز قابل توجهی انجام داد و در اکثر تست های ما مطابقت با NordVPN داشت.

در حالی که Surfshark قادر به انسداد چندین سیستم عامل بزرگ بود ، نمی تواند از لحاظ جغرافیایی مسدود کردن Eleven Sports را دور بزند ، در حالی که NordVPN می تواند. علاوه بر این ، هیچ یک از سرویس ها قادر به انسداد ABC نبودند.

NordVPN همچنین قادر به انسداد تعداد بیشتری از کتابخانه های منطقه ای Netflix بود. شایان ذکر است که هر دو VPN از نظر تکنیکی Netflix را از هر سروری که انتخاب می کنید ، مسدود می کنند. اگر نتوانند کتابخانه خاصی را مسدود کنند ، شما را به نسخه آمریکایی هدایت می کنند.

چین

چین برخی از محدودترین دسترسی اینترنت به اینترنت را در جهان دارد و اکثر VPN ها را به طور کامل مسدود می کند. با وجود این ، هر دو این VPN ها در چین کار می کنند ، پس از درست پیکربندی آنها.

همه کاربران Surfshark برای مرور ناشناس در چین باید ویژگی NoB مرز را فعال کنند (تنظیمات > پیشرفته > بدون مرز) این روند برای کاربران NordVPN مشابه است ، اگرچه در این حالت ، شما باید به طور خاص به برنامه بگویید که مایل به استفاده از سرورهای تخصصی مبهم آن هستید (تنظیمات > پیشرفته > سرورهای مبهم) و سپس یکی از این موارد را از صفحه اصلی انتخاب کنید.

باید توجه داشته باشید که Firewall بزرگ در حال حاضر دسترسی به وب سایت های NordVPN و Surfshark را مسدود می کند. این بدان معنی است که شما باید قبل از رسیدن به چین خدمات منتخب خود را نصب کنید.

رابط و رابط

NordVPN سورفشارک
جادوگر راه اندازی خودکار لینوکس ، ویندوز ، MacOS ، iOS ، Android Windows ، Android ، MacOS ، Linux ، iOS
انتخاب مکان اصلی مبتنی بر نقشه / مبتنی بر لیست مبتنی بر لیست
صفحات تنظیمات اضافی آره آره
سازگار با موبایل آره آره

این VPN ها هر دو دارای برنامه های رومیزی کاربر پسند هستند. برنامه NordVPN به شما امکان می دهد مکان سرور را از بین یک لیست یا یک نقشه انتخاب کنید و به شما امکان می دهد مستقیماً از صفحه اصلی به سرورهای تخصصی (مانند آنهایی که برای تورنت یا حفظ حریم خصوصی افزایش یافته اند) وصل شوید. می توان تنظیمات را در صفحه دیگری تغییر داد ، و تنظیمات پیشرفته جداگانه نگه داشته می شوند ، و این باعث می شود کمتر احتمال داشته باشید چیزی را که نباید از آن به طور تصادفی تغییر دهید..

انتخاب بهترین سرویس VPN - NordVPN در مقابل Surfshark

از طرف دیگر ، برنامه دسک تاپ Surfshark یک رویکرد "کمتر بیشتر است" را انجام می دهد. صفحه اصلی آن دارای یک دکمه اتصال سریع (با گزینه ای برای انتخاب سریعترین سرور P2P) و دسترسی سریع به تعدادی از سرورهای اخیر استفاده شده شما است. تنها مشکلی که در رابط Surfshark وجود دارد این است که تنظیمات به طور موثری در سه زبانه پخش می شوند که یکی از آنها دارای دو زیرمجموعه اضافی است. این یک مشکل بزرگ نیست ، اما پیدا کردن یک تنظیم خاص را کمی دشوارتر می کند.

انتخاب بهترین سرویس VPN - NordVPN در مقابل Surfshark

برنامه تلفن همراه NordVPN طرح مبتنی بر نقشه را از نسخه دسک تاپ حفظ می کند ، اما نوار کناری را حذف می کند ، در عوض یک دکمه اتصال سریع و سرورهای جدید را در جلو و مرکز قرار می دهد. پیمایش به پایین لیست کاملی از کشورها و سرورهای ویژه را نشان می دهد. برخی از ویژگی ها مانند سوئیچ kill (در Android) و امکان استفاده از سرورهای مبهم حذف شده اند ، اما محافظت خودکار از فای و مسدود کردن آگهی هنوز در دسترس است.

برنامه تلفن همراه Surfshark تقریباً با نسخه دسک تاپ آن یکسان است ، به جز اینکه نوار کناری در انتهای صفحه اجرا شود. از همه مهمتر, بیشتر ویژگی های امنیتی آن موجود است, و در بعضی موارد ، روی گسترش یافت. به عنوان مثال ، برنامه Android به شما امکان می دهد تا بسته های کوچکتر را برای صرفه جویی در داده ها هنگام استفاده از WiFi تلفن همراه ارسال کنید ، و می توانید از بین سوئیچ kill Surfshark و یکی از سیستم های داخلی استفاده کنید..

سرورها و عملکرد

NordVPN سورفشارک
کشورهای سرور 60 56
تعداد کل سرورها 5،700+ 800+

در اینجا هیچ مسابقه ای وجود ندارد: NordVPN بزرگترین شبکه ارائه دهنده اصلی را دارد. Surfshark تقریباً در بسیاری از کشورها را تحت پوشش خود قرار می دهد ، به ویژه با توجه به اینکه این سرویس نسبتاً جدیدی است ، بسیار چشمگیر است ، اما سرورهای NordVPN از هفت به یک از Surfshark بیشتر هستند.

بنابراین این از نظر عملی به چه معنی است؟ اساساً ، از آنجا که کاربران NordVPN در بین تعداد بیشتری سرور پخش می شوند ، فشار کمتر در شبکه وجود دارد. این امر باعث می شود که شما یک اتصال کم زمان تاخیر و پر سرعت را بدست آورید ، به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه وقفه ای مرور و جریان داشته باشید. برای آنچه ارزشش را دارد ، سرعت Surfshark چشمگیر است ، اما از نظر تئوری به احتمال زیاد در زمان اوج مبارزه می کند.

در زیر لیستی از هر کشوری که این VPN ها دارای سرور هستند ، پیدا خواهید کرد:

NordVPNسورفشارک
آلبانی
آرژانتین
استرالیا
اتریش
آذربایجان
بلژیک
بوسنی و هرزگوین
برزیل
بلغارستان
کانادا
شیلی
کاستاریکا
کرواسی
قبرس
جمهوری چک
دانمارک
استونی
فنلاند
فرانسه
جورجیا
آلمان
یونان
هنگ کنگ
مجارستان
ایسلند
هند
اندونزی
ایرلند
اسرائيل
ایتالیا
ژاپن
لتونی
لوکزامبورگ
مقدونیه
مالزی
مکزیک
مولداوی
هلند
نیوزلند
نروژ
لهستان
کشور پرتغال
رومانی
روسیه
صربستان
سنگاپور
اسلواکی
اسلوونی
آفریقای جنوبی
کره جنوبی
اسپانیا
سوئد
سوئیس
تایوان
تایلند
بوقلمون
امارات متحده عربی
انگلستان
ایالات متحده
اوکراین
ویتنام

NordVPN در هر کشوری که Surfshark انجام می دهد ، به جز یک کشور ، سرور دارد: روسیه. NordVPN قبلاً سرورهایی در روسیه داشت ، اما هنگام تصویب یک لایحه که شرکتهای VPN را ملزم به دسترسی دولت به سرورهای خود می کرد ، آنها را خاموش کنید..

ما به طور مستقیم با پشتیبانی مشتری Surfshark تماس گرفتیم تا درباره پیامدهای امنیتی داشتن سرور در روسیه سؤال کنیم. یک نماینده پشتیبانی ادعا کرد که از آنجا که سرورهای Surfshark پیکربندی شده اند تا هیچگونه سیاهه ای نداشته باشند ، هیچ اطلاعاتی به دولت تحویل داده نمی شود ، و به همین ترتیب ، هیچ خطری وجود ندارد.

امنیت

NordVPN سورفشارک
پروتکل های VPN OpenVPN ، IKEv2 OpenVPN، IKEv2، Shadowsocks (در حال حاضر در بتا)
رمزگذاری داده های OpenVPN AES-256 AES-256
رمزگذاری کانال کنترل OpenVPN RSA-4096 RSA-2048
فناوری پنهانکاری آبفروکسی ایرادگیری NoB مرز
امنیت برنامه سوئیچ کشتن (به جز در Android) سوئیچ کشتن (همه سیستم عامل ها)
وضعیت DNS DNS خصوصی DNS خصوصی

این سرویس ها به شما امکان می دهد با استفاده از پروتکل های OpenVPN و IKEv2 ارتباط برقرار کنید اما Surfshark همچنین از Shadowsocks ، یک پروکسی منبع باز پشتیبانی می کند. این ویژگی در حال حاضر در بتا قرار دارد ، بنابراین ممکن است مطابق آنچه انتظار می رود کار نکند.

هر دو از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کنند ، که بطور موثر غیر قابل بازپرداخت است. این در واقع ترافیک شما را با استفاده از یک کلید مخفی تقلا می کند ، به این معنی که هرکسی که به دنبالش باشد فقط می تواند داده های بی معنی را مشاهده کند. NordVPN از یک کلید RSA 4096 بیتی استفاده می کند تا دستگاه شما به صورت خصوصی با VPN ارتباط برقرار کند. در مقابل ، Surfshark از کلیدهای RSA 2048 بیتی استفاده می کند ، که هنوز هم ایمن هستند ، اما کمی کمتر.

NordVPN و Surfshark هر دو سوئیچ kill را ارائه می دهند, اگرچه NordVPN در دستگاه های Android موجود نیست. یک سوئیچ kill تمام انتقال داده ها را هر زمان که ناگهان اتصال را از دست دهید ، متوقف می کند ، و اطمینان می دهد که هرگز بدون محافظت از آن مرور نمی کنید. علاوه بر این ، این VPN ها هر دو از سرورهای DNS خصوصی استفاده می کنند ، به این معنی که هیچ شخص ثالثی به ترافیک اینترنت شما دسترسی ندارد.

سرانجام ، هر سرویس دارای فناوری cloaking مخصوص به خود است که برای دور زدن محدودیت های اینترنت VPN و اینترنت در سراسر کشور استفاده می شود. NordVPN از Obfsproxy ، ابزاری برای تغییر شکل ترافیک شما استفاده می کند, پنهان کردن علائمی که به طور کلی از VPN استفاده می کنید. Surfshark ، با این حال ، نرم افزار اختصاصی خود را به نام NoBorders دارد که احتمالاً به روشی مشابه کار می کند.

حریم خصوصی

NordVPNسورفشارک
پایه HQ پاناما جزایر ویرجین انگلیس
سیاهههای مربوط به اتصال هیچ یک برخی ، برای اهداف تشخیصی
گزارش فعالیت هیچ یک هیچ یک
اطلاعات کاربر برای ثبت نام آدرس ایمیل آدرس ایمیل
گزینه های پرداخت ناشناس بیت کوین ، اتریوم ، ریپل بیت کوین ، اتریوم ، ریپل

NordVPN و Surfshark به ترتیب در پاناما و جزایر ویرجین انگلیس مستقر هستند. این کشورها هیچ قانون اجباری برای نگهداری داده ندارند و آنها را به مکانهای ایده آل برای عملکرد VPN تبدیل می کنند.

NordVPN هیچ پرونده ای را در هر صورت حفظ نمی کند. Surfshark اطلاعات محدودی از جمله اینکه چند بار از این سرویس استفاده می کنید و اگر برنامه خراب شده است را نگه می دارد ، اما هیچکدام از اینها برای شناسایی شما قابل استفاده نیست. به این ترتیب ، هر کدام از این سرویس هایی که استفاده می کنید ، تقریباً کاملاً ناشناس آنلاین خواهید بود. اگر دوست دارید حریم خصوصی حتی بیشتری داشته باشید ، می توانید با یک آدرس ایمیل پرشکوه ثبت نام کنید و با رمزپرداخت بپردازید.

پیکربندی

NordVPNسورفشارک
تخصیص آدرس به اشتراک گذاشته شده به اشتراک گذاشته شده
آدرس IP اختصاصی ممکن است بله (در آلمان ، ایالات متحده ، انگلیس ، هلند) نه
محافظت DDoS نه نه
فایروال NAT آره نه

این VPN ها از تخصیص آدرس مشترک استفاده می کنند. این بدان معنی است که هرکسی که به یک سرور خاص متصل شود ، یک آدرس IP دارد. با دسترسی تعداد زیادی کاربر به طور همزمان به سایتهای مختلف ، این غیر ممکن است که بگویید چه کسی چه کاری انجام می دهد. NordVPN به شما امکان می دهد در ازای آدرس IP اختصاصی (در واقع سروری که فقط شما به آن دسترسی دارید) هر ماه مبلغ بیشتری بپردازید. متأسفانه ، این یک گزینه برای کاربران Surfshark نیست.

هیچ یک از این سرویس ها سرویس دهنده های ضد DDoS تخصصی ارائه نمی دهند ، اما واقعاً ، هر VPN شما را از حملات DDoS محافظت می کند. بیشتر آنها سیستم های اتوماتیک دارند که می توانند آدرس IP سرور را تغییر دهند اگر تشخیص دهند که حمله صورت گرفته است. علاوه بر این ، از آنجا که این ضربه به جای روتر خانگی شما در کل شبکه سرور پخش شده است ، بیشتر حملات در مقیاس کوچک یا متوسط ​​بدون تأثیر واقعی بر عملکرد جذب می شوند..

خدمات مشتری

NordVPNسورفشارک
چت زنده بله (داخل خانه) بله (ZenDesk)
پشتیبانی بلیط آره آره
پشتیبانی ایمیل آره آره
میانگین زمان پاسخگویی به ایمیل 4 ساعت ، 57 دقیقه 4 ساعت ، 10 دقیقه
پشتیبانی تلفن نه نه
پایگاه دانش قابل جستجو آره آره
راهنماهای ویدیویی آره نه

NordVPN و Surfshark به وضوح پشتیبانی مشتری را جدی می گیرند. برقراری ارتباط آسان است و هر دو ارائه دهنده یک پایگاه دانش گسترده و قابل جستجو را ارائه می دهند. به همین ترتیب ، باید بتوانید برخی از متداول ترین مشکلات را به تنهایی برطرف کنید. NordVPN حتی یک کانال یوتیوب با پیشرفت های ویدیویی دارد.

این VPN ها هر دو پشتیبانی 24/7 از طریق چت زنده را ارائه می دهند. NordVPN توسط یک تیم داخلی اداره می شود در حالیکه Surfshark برون سپاری است. ما دریافتیم که هر دو تیم به سرعت پاسخ می دهند (معمولاً در عرض چند ثانیه). این بدان معناست که در صورت نیاز به کمک ، گفتگوی زنده احتمالاً ساده ترین راه برای کمک است.

به گفته این ، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که کاربران نتوانند به چت زنده دسترسی پیدا کنند (اگر مثلاً در کشور چین هستند). با این حساب ، ما هر دو سرویس سه سؤال را از طریق ایمیل ارسال کردیم. میانگین زمان پاسخ در زیر را می یابید ، همچنین به این سوال پاسخ می دهیم یا نه:

NordVPN
سوال  زمان پاسخ اولیه تعداد ایمیل سوال جواب داد
آیا می توانم NordVPN را روی روتر DD-WRT نصب کنم? 3 ساعت ، 52 دقیقه آره
چگونه می توان NordVPN را برای استفاده در چین تنظیم کرد? 4 ساعت ، 44 دقیقه آره
آیا NordVPN از نشت WebRTC محافظت می کند؟? 9 ساعت ، 15 دقیقه 1 آره
سورفشارک
سوال  زمان پاسخ اولیه تعداد ایمیل سوال جواب داد
آیا می توانم Surfshark را روی روتر DD-WRT نصب کنم? 5 ساعت ، 47 دقیقه 1 آره
چگونه Surfshark را برای استفاده در چین تنظیم کنم? 9 ساعت ، 25 دقیقه 1 آره
آیا Surfshark از نشت WebRTC محافظت می کند؟? 21 دقیقه 1 آره

این سرویس ها میانگین زمان پاسخگویی ایمیل مشابه را داشتند. پاسخ ها آسان بود ، و هر دو VPN راهنماهای مرحله به مرحله برای پیکربندی برنامه های خود برای استفاده در چین ارائه دادند. اگر چت زنده به هر دلیلی در دسترس نباشد ، پشتیبانی از ایمیل جایگزین کاملاً مناسب است.

برنده: NordVPN

NordVPN

برنامه های موجود:

 • کامپیوتر
 • مک
 • IOS
 • اندروید
 • لینوکس

سایت اینترنتی: www.NordVPN.com

تضمین بازگشت پول: 30 روز

این یک مسابقه بسیار نزدیک بین دو VPN استثنایی بود. Surfshark سریع است ، ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی زیادی را ارائه می دهد ، هیچ محدودیتی در ارتباط ندارد و در چین کار می کند ، که از قبل بسیاری از رقبا را بالاتر می برد. هنگامی که فکر می کنید Surfshark بسیار مقرون به صرفه است و همچنین برخی از محبوب ترین سیستم عامل های جریان را از حالت انسداد خارج می کنید ، مشخص می شود که این یک VPN عالی را برای استفاده روزانه ایجاد می کند..

با این حال, ما احساس می کنیم که NordVPN به طور کلی انتخاب بهتری است. شبکه گسترده سرور و توانایی های انسداد آن در رده دوم قرار دارد و به شما امکان می دهد به هر کجا که دوست دارید دسترسی پیدا کنید. این سرویس تأکید عمده ای بر امنیت و حفظ حریم خصوصی شما دارد. به علاوه بهتر است با استفاده از گزینه هایی برای به دست آوردن یک آدرس اختصاصی IP ، دستگاه خود را از دیگران در شبکه پنهان کرده و از سرورهای DNS سفارشی استفاده کند..

بهترین پیشنهاد برای NordVPN: در هنگام انتخاب سه ساله NordVPN ، 75٪ صرفه جویی کنید.

بهترین پیشنهاد برای Surfshark: با قرارداد دو ساله Surfshark ، قیمت ماهانه را بیش از 80٪ کاهش دهید.

همچنین مشاهده کنید:

 • NordVPN vs ExpressVPN
 • کوپن NordVPN
 • کوپن ExpressVPN
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 − = 21

Adblock
detector