آیا استفاده از VPN قانونی است یا غیرقانونی؟ آیا مطمئن VPN استفاده کنید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید

VPN قانونی و ایمن است
شبکه های خصوصی مجازی یا VPN در حال حاضر خدمات بلیط داغ زیادی دارند. و با توجه به نگرانی های فزاینده در مورد حریم خصوصی کاربران آنلاین ، به خصوص در ایالات متحده ، افراد بیشتری به دنبال این نوع خدمات هستند. وقتی صحبت از VPNS می شود ، 2 سؤالی که اغلب در Comparitech از آنها سؤال می شود عبارتند از: "آیا VPN قانونی است یا غیرقانونی؟" و "آیا استفاده از VPN بی خطر است؟" پاسخ ساده برای هر دو سؤال "بله" است ، اگرچه ، مانند همه چیز ، موارد جدی وجود دارد.


اول ، بیایید بزرگترین سؤالات شما را در مورد VPN بررسی کنیم. سپس ، ما به نواحی مورد نگرانی خواهیم رسید که ممکن است بخواهید قبل از ثبت نام در هر سرویس VPN ، آنها را در نظر بگیرید.

مربوط: مطالعه: آمریکا از تکرار حریم خصوصی پهنای باند متنفر است

به طور خلاصه: آیا VPN غیرقانونی است یا قانونی؟ آیا آنها برای استفاده بی خطر هستند?

با وجود چند استثناء (مانند ایران) ، استفاده از VPN در همه جای دنیا قانونی است. علاوه بر این ، هیچ محدودیتی در مورد نحوه استفاده از خدمات VPN وجود ندارد. بیشتر سرویس های VPN روشهای مختلفی را برای تأمین هویت شما ارائه می دهند در حالی که به عنوان راهی برای تضمین امنیت و ناشناس بودن خود متصل هستید.

در حالی که استفاده از VPN کاملاً قانونی است ، هرگونه فعالیت غیرقانونی که بصورت آنلاین انجام شود ، بدون توجه به اینکه از VPN استفاده می کنید غیرقانونی خواهد ماند. به عنوان مثال ، در حالی که یک VPN ممکن است آهنگهای شما را پوشانده و فعالیت شما را از ارائه دهنده اینترنت شما پنهان نگه دارد ، تورنت کردن مواد دارای حق چاپ بدون مجوز در حالی که از VPN استفاده می کند ، قانونی نیست.

VPN چیست؟ چگونه کار می کند?

برای کاربر متوسط ​​، آنچه که هنگام اتصال به یک شبکه خصوصی مجازی اتفاق می افتد ، می تواند در بهترین حالت گیج کننده باشد و در بدترین حالت به طور مشکوک باشد. ممکن است شما از سرویس VPN برای دور نگه داشتن چشم خود نسبت به فعالیت وب خود استفاده کنید ، اما زیر هود چه می گذرد؟ چگونه می دانید خود سرویس قابل اعتماد است?

VPN ها چندین دهه بوده است. پایه اصلی بانک ها و شرکت های بزرگ برای کمک به اتصال کارمندان در سراسر کشور ، شبکه های خصوصی مجازی اساساً تونل های خصوصی بین رایانه شما و یک سرور واقع در جایی دیگر هستند..

اتصال به اینترنت بدون VPN

وقتی به اینترنت وصل می شوید ، مستقیماً از طریق نقطه دسترسی به شبکه ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) دسترسی پیدا می کنید. این فن آوری است که کلیه ISP ها متعلق به آن هستند و به شما امکان می دهند به شما دسترسی پیدا کنند به World Wide Web. با انجام این کار ، ISP یک آدرس IP را به هر دستگاهی که از آن استفاده می کنید برای اتصال به مودم ارائه شده برای شما اختصاص می دهد. در بیشتر موارد ، آدرس IP که توسط ISP خود به شما داده می شود ، فقط به آن مودم تعلق دارد.

هنگامی که روتر را به مودم خود وصل می کنید ، آن روتر می تواند آدرس IP محلی را اختصاص دهد ، همه این موارد در زیر روتر اصلی قرار می گیرند. بنابراین حتی پس از آن ، اگرچه دستگاه های مختلف ممکن است دارای آدرس IP مختلف باشند ، ISP شما تمام این ترافیک را از طریق آدرس IP اختصاص داده شده به مودم شما مشاهده می کند.

به طور کلی ، ISP شما می توانید تمام فعالیت های اینترنت خود را هنگام اتصال به شبکه آن مشاهده کنید. اگرچه بیشتر ISP ها دارای حراست های خاصی هستند تا اطمینان حاصل شود که متخصصان امنیت شبکه از فعالیت شما جلوگیری نمی کنند و هرگونه اطلاعات خصوصی را سرقت نمی کنند ، مطمئناً انجام این کار برای آنها امکان پذیر است. اقدامات امنیتی ، مانند رمزگذاری و تأیید هویت SSL ، در اکثر وب سایت های امن وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که حتی ISP شما نمی تواند همه کارهایی را که می کنید ببینید. این وب سایتهای امن توسط "https" در ابتدای نوار URL مرورگر وب شما مشخص می شوند ، اغلب به همراه نماد قفل سبز..

به این ترتیب ، شما نیازی به نگرانی درمورد برخی از کارمندان ISP متداول برای سرقت رمزهای عبور خود ندارید. به طور کلی ، آنچه انجام می دهید و وب سایتهایی که بازدید می کنید ، توسط ISP شما به راحتی ردیابی می شوند. ممکن است برخی از فعالیت ها پروتکل های خاصی را که ISP در اختیارتان قرار دارد طی کرده و هشدارهایی را ایجاد کنند. این می تواند شامل دسترسی به سایتهایی باشد که در کشور شما غیرقانونی است یا مشغول فعالیتهای بارگیری و بارگذاری سنگین است.

اتصال به اینترنت با VPN

IPVanishمنبع: IPVanish

هنگامی که به یک شبکه خصوصی مجازی وصل می شوید ، اتصال رایانه خود را از طریق سرور مستقر در جای دیگری انجام می دهید اولین. سپس از طریق آن سرور به اینترنت دسترسی پیدا می کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، سرور راه دور که به آنها وصل شده اید یک آدرس IP جدید به شما اختصاص می دهد. در طول این تلاش ، شما هنوز به ISP خانه خود وصل هستید ، و انتقال داده ها به شدت رمزگذاری می شوند (معمولاً رمزگذاری SSL یا AES). با این حال ، هنگامی که به سرور VPN وصل هستید ، لایه های فوق الذکر بدان معنی است که ISP شما نمی تواند آنچه را انجام می دهید ، فراتر از مشخص کردن میزان بارگیری و بارگیری اطلاعات.

مربوط: راهنمای کامل مبتدی برای رمزگذاری SSL

همچنین درک این نکته مهم است که ممکن است سرور از راه دور که به آن وصل شده اید از طریق a به اینترنت دسترسی پیدا کند ISP متفاوت از خود شما. به عنوان مثال ، اگر شما یک ساکن واشنگتن D.C هستید که از Comcast استفاده می کنید ، و به یک سرور VPN واقع در نیویورک وصل می شوید ، به جای تبلیغات برای بازی های Redskins ، می توانید به آگهی های بلیط Giants در وب سایت هایی که بازدید می کنید ، توجه کنید..

آیا این یک مشکل است؟ اصلا! سرویس VPN که از آن استفاده می کنید ، ISP را برای اتصال اینترنت به آن سرور پرداخت می کند. هرگونه رفت و آمد و گذر از آنجا ، از جمله مال شما ، فقط بخشی از معامله است.

VPN ها چقدر ایمن هستند? 

شبکه های خصوصی معتبر قابل استفاده برای استفاده بسیار ایمن هستند. یک سرویس خوب از ناشناس بودن شما محافظت می کند و شامل ویژگی های امنیتی سطح بالایی خواهد بود که از انواع مختلف حملات هک جلوگیری می کند. این معمولاً شامل استانداردهای رمزگذاری درجه نظامی است که باعث می شود مزاحمان از نظر عملکرد غیرقانونی از داخل تونل خصوصی ردیابی کنند و فعالیت شما را ردیابی کنند یا اطلاعات شما را سرقت کنند. ما در اینجا برخی از بهترین خدمات VPN را گردهم آورده ایم.

دستگاه های متصل به اینترنت شما برای دسترسی به سرورهای راه دور VPN از اتصال اینترنتی ISP شما استفاده می کنند. این تونل خصوصی کاملاً ایمن و محافظت شده است و از همه چیز ، از جمله دولت ها ، در مقابل گول زدن و تعرض در خارج محافظت نمی شود. در همین حال ، فعالیت مرور و بارگیری شما که از آن تونل عبور می کند ، تشخیص بیش از میزان بارگیری و بارگیری داده ها غیرممکن است. ISP شما ممکن است محدودیت داده هایی داشته باشد که اعمال می شود ، اما هر گونه داده خاص که ممکن است بخواهید آنها را ردیابی کنید ، ثبت نمی شوند.

در حالی که با یک ارائه دهنده معتبر VPN با حقوق معتبر دست و پنجه نرم می کنید ، VPN های رایگان باید در جایی پول بدست آورند و معمولاً همان سطح امنیتی را با خدمات پولی ارائه نمی دهند. بدتر از آن هنوز VPN های جعلی در گردش هستند که کلاهبرداری آشکار هستند. VPN های رایگان اغلب درآمد خود را از تبلیغات یا حتی فروش داده های خود کسب می کنند ، بنابراین مطمئن باشید اگر نمی توانید خودتان را برای پرداخت یک مورد استفاده کنید ، از VPN رایگان استفاده کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید..

آیا ISP سرور VPN می تواند فعالیت من را ردیابی کند?

در اینجا ممکن است برخی از کاربران نگران شوند. اگرچه اتصال به یک سرور VPN فعالیت شما را با ISP مخفی می کند ، ISP که اینترنت را به سرویس VPN شما ارائه می دهد ، همچنان می توانید فعالیت اینترنتی شما را هنگام اتصال به آنجا مشاهده کنید.

VPN ها سه ضمانت اصلی در اختیار مشتریان قرار می دهند تا به این وضعیت کمک کند.

  • خط مشی بدون گزارش. این شاید بهترین راه حل شماره یك خدمات VPN باشد كه حتی در صورت مشاهده نظارت توسط ISP ها ، به امنیت ناشناس بودن كاركنان كمك می كند. برخی از سرویس های VPN سیاستی را حفظ می کنند که در آن هیچ سیاهههای مربوط به شناسایی افرادی که شما هستند ، حفظ نمی کنند. اگرچه آنها هنوز هم می توانند داده های متا را حفظ کنند ، این داده ها هیچگونه اطلاعات شخصی را شناسایی نمی کنند. برای پایین آمدن در بهترین خدمات VPN بدون منطق ، به جمع بندی ما بپردازید.
  • روش های پرداخت ناشناس. اگر نمی خواهید آنرا به آنها بدهید ، برخی از خدمات VPN نام شما را جمع نمی کنند. در عوض ، آنها از یک آدرس ایمیل برای نام کاربری استفاده می کنند و به کاربران این امکان را می دهند تا با استفاده از روش های پرداخت امن و ناشناس ، مانند PayPal ، کارتهای بدهی پیش پرداخت یا Bitcoin ، ثبت نام کنند..
  • آدرس های IP مشترک. بیشتر خدمات معتبر VPN از آدرسهای IP مشترک به عنوان روشی برای اطمینان از ناشناس بودن کاربر استفاده می کنند. سرویس VPN با اختصاص همان آدرسهای IP به چندین کاربر متصل از مکانهای مختلف ، می تواند به طور موقت کاربران را ناشناس کند. با توجه به اینکه آدرس IP به هیچ کاربر وصل نشده است ، پیگیری فعالیتها به یک شخص برای مسئولان غیرممکن است.

چه در مورد درخواست های اجرای قانون?

روش های ذکر شده در بالا همچنین از کاربران VPN جداگانه در برابر درخواست های اجرای قانون محافظت می کند. اگر یک آژانس اجرای قانون یا دولت درخواست شناسایی اطلاعات کاربر از سیاههها یا حساب ها را دارد ، یک سرویس VPN نمی تواند مطابقت داشته باشد اگر این داده ها وجود نداشته باشد.

و اگر آژانس اجرای قانون تصمیم بگیرد که برای شروع ردیابی پرونده ها ، دستورالعملی را برای آن سرویس VPN صادر کند ، بیشتر خدمات معتبر زودتر سرورها یا سرویس های خود را خاموش می کنند. با این وجود ، هنوز هم ممکن است یک سرویس VPN با درخواست های اجرای قانون مطابقت داشته باشد و در شرایطی که سرویس VPN انجام می دهد نه با استفاده از یک ضمانت ساده ، داده های کاربر با استفاده از سیاست سختگیرانه در مورد عدم ورود به سیستم ، آسان است.

اگر بتوانم فعالیت خود را با VPN پنهان کنم ، آیا استفاده از آن قانونی است?

آره! استفاده از VPN تقریباً در همه جا قانونی است ، حتی در بسیاری از کشورها که بسیاری از VPN ها مانند آن چین مسدود شده اند. دلایل خوبی برای این نیز وجود دارد.

اول از همه ، تمام استفاده های VPN برای فعالیت های غیرقانونی نیست. در واقع ، مقدار مناسبی از ترافیک VPN مربوط به تجارت است. مشاغل و مشتریان تجاری اغلب باید به عنوان یک اقدام امنیتی به VPN وصل شوند.

برای کسانی که به دلایل شخصی خود می خواهند از VPN استفاده کنند ، VPN گزینه خوبی است. اگرچه درست است که می توان از VPN ها برای مخفی کردن فعالیتهای مرور غیرقانونی و بارگیری استفاده کرد ، اما نوع استفاده کاملاً به این بستگی دارد کاربر و نه شرکت VPN. دولتی که به دنبال استفاده از VPN غیرقانونی است ، باید در نظر بگیرد كه چگونه این اقدام ممكن است بر كسب و كارهایی كه از VPN ها برای مقاصد مشروع استفاده می كنند تأثیر بگذارد ، و اینكه چگونه اقدامات مشابه برای سایر مشاغل اعمال می شود.

ساخت VPN غیرقانونی است زیرا مقداری افراد از آنها برای مقاصد غیرقانونی استفاده می كنند همچنین بدان معنی است كه شركت های مواد مخدر احتمالاً می توانند مسئولیت فروش غیرقانونی مواد مخدر ، فروشگاه های اسلحه كه مسئول فعالیتهای مجرمانه هستند ، یا فروشگاههای عرضه باغ در هنگام ساختن بمب با استفاده از كودكان ، مسئولیت پذیر باشند. در حقیقت اعلام VPN غیرقانونی ، یک شیب لغزنده برای هر دولتی خواهد بود.

به همان روش ، هر کسی می تواند از یک اتصال اینترنتی عادی و به منظور غیرقانونی استفاده کند. بعید به نظر می رسد به دلیل برخی از کاربران برای سوء استفاده از اینترنت ، چیزی مانند دسترسی به اینترنت ممنوع شود.

وجود دارد مقداری کشورهایی که میزان خوبی از استفاده از VPN ممنوع است ، با این حال. البته مظنونان بارزتر در اینجا مشاهده می شوند. به عنوان مثال در ایران استفاده از VPN غیرقانونی تلقی می شود. کشور بسیار هدفمند استفاده از VPN را به عنوان بخشی از روشهای گسترده سانسور اینترنت خود مسدود می کند. در همین حال ، در امارات ، استفاده از VPN احتمالاً غیرقانونی است ، اگرچه قانون کمی نامشخص است. در حالی که هیچ کس در امارات به دلیل استفاده از VPN تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته است ، یکی از مقامات اجرای قانون امارات متحده عربی اظهار داشت که استفاده از VPN در صورت استفاده برای برقراری تماس VoIP غیرقانونی است. محدودیت های امارات متحده عربی در VoIP برای این کشور منحصر به فرد است ، و ایجاد شده است تا مخابرات کشور را از رقابت ارزان تر عایق بندی کند.

مربوط: بهترین VPN برای امارات و دبی & موقعیت قانونی در استفاده از VPN

در چین ، موضوعات VPN کمی پیچیده تر است. در اوایل سال 2017 ، این کشور آن را برای VPN غیرقانونی کرد خدمات بدون مجوز فعالیت کند. کاربران, با این حال ، در نتیجه عواقب قانونی برای استفاده از VPN در معرض خطر نیست ، اگرچه چین مقدار محدودی از VPN را در مرزهای خود مسدود می کند تا تعداد افراد به وب آزاد دسترسی پیدا کند. اکثر رسانه ها گزارش های اخیر قانون VPN در چین را نادرست گزارش دادند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله را در اینجا بخوانید.

مشکلات مربوط به حق چاپ و حق چاپ

اگرچه استفاده از VPN شما هنوز قانونی است ، توجه داشته باشید که برخی فعالیت ها هنوز غیرقانونی است. تورنت کردن مطالب دارای حق چاپ یا به طور کلی بارگیری و پخش کردن محتوای دارای حق چاپ ، هنوز یک فعالیت غیرقانونی است. بسیاری از کاربران VPN برای کمک به ناشناس ماندن به VPN روی می آورند تا بتوانند به طور مؤثر در فعالیتهای پخش منطقه غیرقانونی یا قانونی خاکستری شرکت کنند.

یک سرویس VPN فعالیتهای نقض حق چاپ را پنهان می کند ، اما از کاربرانی که حتی پس از استفاده از سرویس VPN گرفتار می شوند محافظت نمی کند. با این حال ، بسیاری از خدمات ، سیاست های عدم ورود به سیستم و محافظت از نشت IP را برای جلوگیری از موقعیت هایی که هویت کاربر به خطر بیفتد ، حفظ می کنند. شما می توانید برخی از محبوب ترین VPN ها را برای تورنت در اینجا مشاهده کنید و در مورد موضوعات حقوقی پیرامون تورنت اینجا را بخوانید. 

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 4 = 1

map