70+ کلاهبرداری آنلاین رایج که توسط مجرمان سایبری و کلاهبرداران سایبری استفاده می شود

اینترنت پرکاربردترین شبکه ارتباطی است که تاکنون ساخته شده است. در هر ثانیه هر روز توسط میلیون ها انسان و ماشین استفاده می شود. اتفاقات خوب و بد در اینترنت اتفاق می افتد ، و در بین چیزهای بد نیز تلاش برای ادامه کلاهبرداری افراد بی گناه از پول یا هویت آنها وجود دارد.

در واقع, هر جا که فرصتی اندک برای کسب درآمد آسان وجود داشته باشد ، می توانید مطمئن باشید که مجرمان آماده گشت و گذار هستند. اینترنت چنین فرصتهایی را با خود به ارمغان می آورد ، و به نظر می رسد کلاهبرداران با جدیدترین کلاهبرداری های آنلاین منتظر گوشه مجازی هستند.

در حالی که برخی از شکل های کلاهبرداری اینترنتی بسیار پیشرفته شده اند ، حتی برخی از نمایشنامه های قدیمی تر ، با پیشرفتهای پیشرفته هنوز هم کار می کنند. اگر مردم اطلاعات بیشتری درباره انواع کلاهبرداری های موجود و چگونگی جستجوی اطلاعات بدانند ، امیدواریم بتوانیم حداقل برخی از افراد را از گرفتن کلاهبرداری به دست آورده سخت خود نجات دهیم.

ما چندین پست کلاهبرداری را در پست های اختصاصی مختلف پوشش داده ایم ، اما در اینجا می خواهیم بسیاری از کلاهبرداریهای رایج اینترنتی را که در حال حاضر در حال کار هستند ارائه دهیم..

مربوط: آمار و حقایق جرایم سایبری

در اینجا لیست ما از بیش از 70 کلاهبرداری رایج آنلاین برای آگاهی از آنها ذکر شده است:

Contents

کلاهبرداری های مبتنی بر ایمیل

کلاهبرداری ایمیل نوعی کلاهبرداری آنلاین است. در حالی که درست است که یک پیشنهاد کلاهبرداری را می توان تقریباً با هر داستانی مقابله کرد ، اما چند نکته منفی "امتحان شده و واقعی" وجود دارد که به نظر می رسد با گذشت زمان بارها و بارها از بین می روند ، مانند کلاهبرداری با هزینه پیشرفته ، کلاهبرداری در پرداخت و کار از کلاهبرداری در خانه ، درمیان دیگران.

سکته های گسترده تمایل به یکسان بودن دارند ، اما جزئیات این نوع کلاهبرداری های آنلاین با گذشت زمان تغییر می کند. منابعی برای جلوگیری از کلاهبرداری های در حال تغییر وجود دارد ، و اقدامات لازم جهت دفاع در برابر آنها وجود دارد.

ایمیل به دلیل این واقعیت ساده که اجرای آن بسیار ارزان و آسان است ، یک فرمت بسیار رایج برای بسیاری از کلاهبرداریهای اینترنتی است. شما فکر می کنید که هنرمندان کلاهبرداری از همین حالا رویکرد خود را اصلاح می کردند ، اما بسیاری از ایمیل های کلاهبرداری کاملاً ضعیف نوشته شده و نسبتاً آسان هستند. با این وجود ، برخی پیشرفته تر هستند و مردم هنوز هم سالانه مبلغ زیادی را برای ارسال ایمیل به کلاهبرداری از دست می دهند.

همچنین مشاهده کنید: نحوه رمزگذاری ایمیل

کلاهبرداری با هزینه پیشرفته

کلاهبرداری با کلاهبرداری با هزینه های پیشرفته تغییرات زیادی دارد و ممکن است ادعا کند که شما از برخی از دارایی ها بهره مند هستید ، در قرعه کشی برنده شده اید یا یک حساب بانکی قدیمی دارید که فراموش کرده اید.

یک نمونه کلاهبرداری پیشرفتهکلاهبرداری که در ازای مبلغ پیش بینی شده 7.5 میلیون دلار مبلغ اسمی 82 دلار درخواست می کند.

موضوع هر چه باشد ، نامه الکترونیکی درخواست می کند که قبل از دریافت هر آنچه که وعده داده شده است ، مبلغی را از قبل بفرستید.

کلاهبرداری نیجریه (کلاهبرداری 419 نیجریه)

کلاهبرداری نیجریه نوعی کلاهبرداری با هزینه پیشرفته است اما از آنجا که بسیار رایج بوده است سزاوار جایگاه خود است. ایمیل ها معمولاً برای کمک به "مقامات دولتی" برای جابجایی پول به یک موسسه مالی ایالات متحده ، با هزینه های مقدماتی لازم ، پاداش های بزرگی می دهند. کلاهبرداری در نیجریه آغاز شده و قانون مجازات 419 را در این کشور نقض می کند ، بنابراین اغلب به عنوان کلاهبرداری نیجریه 419 شناخته می شود.

کلاهبرداری خیریه

کلاهبرداری های خیریه به سادگی بر روی احساسات قربانیان بازی می کنند تا آنها را ترغیب کنند که کمک های مالی به سازمان های خیریه و سازمان های جعلی تحویل دهند. موضوعات ممکن است شامل توله سگ ها در معرض خطر و یا اقدامات امدادرسانی در برابر بلایای طبیعی باشد. نامه های الکترونیکی معمولاً بهانه هایی راجع به این موضوع ضروری است و ممکن است شامل پیوندهایی به وب سایتهای دارای ظاهر قانونی باشد. گذشته از ارسال پول ، قربانیان ممکن است کارت بدهی یا کارت کارت اعتباری خود را به سارقان تحویل دهند.

کلاهبرداری شغلی در خانه

کار کردن از خانه خیلی جلب توجه کرده و برای بسیاری از افراد هدف اصلی شیوه زندگی است. هنرمندان کلاهبرداری با فریب دادن آنها با فرصت های شغلی فوق العاده اما واقع بینانه در خانه و در خانه ، رویای این کارگران دورافتاده را به دست می آورند. گرفتن؟ آنها فقط نیاز به ارسال وجه سیم یا سفارش پولی را به صورت مقدماتی برای پرداخت برخی از تجهیزات یا مواد آموزشی قبل از شروع کار دارند ، اما اینها هرگز نمی رسند و هیچ کار واقعی وجود ندارد.

حساب لغو شد

برخی از کلاهبرداران مدت زمان نسبتاً کافی را صرف ایجاد ایمیل های رسمی از ارائه دهندگان خدمات معتبر می کنند. آنها به هدف می گویند که حساب در حال تعلیق است و برای باز نگه داشتن آن نیاز به ارائه اطلاعات دارند. ایمیل ممکن است شامل پیوندی به سایت فیشینگ باشد که از اعتبار ورود به سیستم و جزئیات صورتحساب درخواست می کند تا "ادامه خدمات" را تأمین کند.

ایمیل Netflix.بخشی از ایمیل Netflix. (منبع: نامه پستی)

اخیراً مشتریان Netflix با چنین کلاهبرداری مواجه شدند.

کلاهبرداری مدیر عامل

این یکی بیشتر به سمت مشاغل مورد هدف قرار می گیرد. کلاهبردار شخص موجود در شرکتی را که کنترل وجوه دارد ، شناسایی می کند. آنها سپس به عنوان شخصی با اقتدار مانند مدیرعامل مطرح می شوند و درخواست می کنند پول به یک حساب مشخص منتقل شود. با تمام اطلاعات موجود در LinkedIn این روزها ، کلاهبرداران کاملاً آسان هستند که بتوانند چه کسی را هدف قرار دهند و با داستانهای قانع کننده روبرو شوند (همچنین ببینید: نهنگ).

این نوع فیشینگ مستلزم آمادگی است زیرا کلاهبردار باید مانند دستگاه اجرایی که قصد دارد بطور قانع کننده عمل کند. کلاهبردار سپس با شخصی در این شرکت تماس خواهد گرفت که صلاحیت جابجایی پول را دارد و آن شخص را برای انتقال وجه به کلاهبردار راهنمایی می کند..

همانند اکثر کلاهبرداری های فیشینگ ، هنگامی که احساس فوریت یا احساس گرایی در درخواست وجود دارد ، فیشینگ مدیر عامل مؤثر است. بنابراین ، بسیاری از مدیرعامل فیض مدیر عامل شرکت اعضای جدید بخش دارایی را با این امید که فرد هنوز تمام ضمانت هایی که ممکن است وجود داشته باشد را برای جلوگیری از کار کلاهبرداری نمی داند..

اطلاعات بیشتر در مورد کلاهبرداری مدیر عامل را در اینجا بخوانید.

کارت تبریک

کلاهبرداری کارت تبریک بسیار ساده می تواند برای آلوده کردن رایانه شما به بدافزار استفاده شود. ایمیل به عنوان کارت تبریک (کارت الکترونیکی) از یک دوست یا عضو خانواده قرار می گیرد و شما را به کلیک روی یک لینک تشویق می کند. پس از انجام این کار ، بدافزار به صورت خودکار بارگیری و نصب شده روی سیستم شما انجام می شود.

تقلب وابستگی

کلاهبرداری از وابستگی به زمانی گفته می شود که شخصی از یک علاقه یا اعتقاد مشترک مانند دین استفاده کند تا شما را مجذوب خود کند. اغلب اوقات به شخصه ، خصوصاً در جوامع مذهبی اتفاق می افتد ، اما می تواند از طریق ایمیل نیز انجام شود.

نمونه ای از کلاهبرداری وابستگی.

ایمیل فوق از ایمان استفاده می کند تا خواننده را قلاب کند و آنها را ترغیب کند که این امر قانونی است.

ضمانت وام بانکی یا کارت اعتباری

در این مورد برای کلاهبرداری با هزینه پیشرفته ، به شما گفته می شود که برای وام یا کارت اعتباری از پیش تصویب شده اید اما فقط باید مقداری هزینه پردازش را بپردازید. این می تواند مبلغ کمی باشد اما کلاهبرداران ممکن است بیشتر از خود پول به دنبال اطلاعات حساب بانکی باشند.

ارائه دهنده خدمات

این مورد اغلب مشاغل را هدف قرار می دهد و ایمیلی را شامل می شود که دارای فاکتور برای خدمات دارای صدای قانونی است. از احساس فوریت استفاده می شود تا گیرنده را متقاعد کند که باید فوراً پرداخت کند یا خطر انتقال پرونده به آژانس مجموعه ها را دارد.

کلاهبرداری برای جبران کلاهبرداری

بله ، باور کنید یا نه ، این یکی مرتباً در پوشه های اسپم ظاهر می شود. ایمیل توضیح می دهد که فرستنده آن در حال هماهنگی برخی از غرامت برای قربانیان کلاهبرداری است ، و نام گیرنده ها در لیست قربانیان است.

یک نمونه کلاهبرداری برای کلاهبرداری.

فقط لازم است قبل از شروع جمع آوری جبران خسارت ، اطلاعات شخصی دیگری را ارسال کنید.

کلاهبرداری سالخورده

در حالی که بسیاری از انواع کلاهبرداری های اینترنتی می توانند با دسترسی به یک کامپیوتر ، هر کسی را هدف قرار دهند ، بسیاری از آنها به طور خاص با افراد سالخورده در ذهن ساخته می شوند. سالمندان اغلب به دلیل سرقت هویت مورد هدف قرار گرفتن در معرض سرقت هویت قرار می گیرند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع کلاهبرداری سالمندان وجود دارد اما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کشف و گزارش این کلاهبرداری در مقاله کلاهبرداری سالمندان کسب کنید..

کلاهبرداری در سرمایه گذاری

افراد سالمند که به دنبال سرمایه گذاری هستند ، اغلب به دنبال پروژه های سودآور کوتاه مدت برای تکمیل درآمد بازنشستگی خود هستند. کلاهبرداری در سرمایه گذاری به منظور اینکه سالمندان بتوانند پول خود را تحویل دهند ، بازده فوق العاده را نوید می دهند.

طرح های بیمه

کلاهبرداری بیمه بر این فرض نقش دارد که افراد سالخورده ممکن است کمتر روی آنچه که اکنون دارند و بیشتر از این به آنچه در مورد عزیزان باقی می گذارد متمرکز شوند. این نوع طرح ممکن است شامل یک تماس تلفنی یا ایمیل باشد که افراد ارشد را ترغیب می کند که به یک سالانه یا بیمه نامه زندگی احتیاج دارند. اغلب شرکت بیمه کاملاً ساخته شده است ، اما کلاهبرداری بیمه در بعضی مواقع توسط مأمورین قانونی انجام می شود ، از جمله کسی که چندین بار گرفتار شده است.

کلاهبرداری بهداشتی

با افزایش سن ، تمایل به سلامتی بیشتر می شود و نیاز به داروهای نسخه ای گران می شود. بسیاری از داروخانه های آنلاین اقدام به ارائه دارو و سایر مراقبت های بهداشتی با قیمت پایین تر از قیمت متوسط ​​کرده اند. مشکل این است که اکثر این سایت ها طبق قانون کار نمی کنند و یا از رویه های استاندارد پیروی نمی کنند. به عنوان مثال ، بنیانگذار کانادا دارو برای فروش داروهای تقلبی در آمریکا تحت تعقیب است ، اما این وب سایت هنوز هم بسیار پر کاربرد است.

70+ کلاهبرداری آنلاین رایج که توسط مجرمان سایبری و کلاهبرداران سایبری استفاده می شود

بدون تنظیم صحیح ، مصرف کنندگان واقعاً هیچ راهی برای دانستن آنچه بدست می آورند یا اصلاً چیزی دریافت می کنند ، ندارند.

کلاهبرداری پدربزرگ و مادربزرگ

این یکی از نظر فنی نوعی خواستگاری است و شامل کسی می شود که یک مادربزرگ و مادربزرگ را صدا می کند و به عنوان نوه خود که نیاز فوری به پول دارد ، مطرح می کند. آنها ممکن است بگویند که آنها در زندان یا در خارج از کشور به کمک پزشکی احتیاج دارند ، اما لازم است فوراً این پول را بدست آورند. مطمئناً ، وسوسه های ناامیدکننده به قلب قلب "خویشان" و یک کلاهبردار محکوم گفت که حدود 50 از 50 نفر به دلیل کلاهبرداری وی سقوط کرده اند..

اخاذی

کلاهبرداریهای اخاذی فرض اساسی را در اختیار شما قرار می دهد که باید فوراً پول را تحویل بگیرید یا با یک نتیجه از پیش تعریف شده ، چه واقعی و چه ساختگی مواجه شوید. بسته به تخیل فرد عامل درگیر ، طرح های اخاذی می توانند ساده یا فوق العاده پیچیده باشند. در اینجا برخی از کلاهبرداری های اخاذی آنلاین را جستجو می کنیم.

باج افزار

Ransomware نوعی نرم افزار مخرب است که یک مهاجم را درگیر رمزگذاری پرونده های شما با وعده رمزگشایی آنها فقط در ازای پرداخت هزینه می کند. یکی از بدنام ترین موارد باج افزار ، حمله WannaCry 2017 بود که در آن بیش از 400000 دستگاه آلوده شدند. در نهایت ، جنایات در ازای رمزگشایی پرونده های ربوده شده کاربران ، بیت کوین بالغ بر 140،000 دلار تخمین زدند. تهیه نسخه پشتیبان از پرونده ها به طور منظم می تواند در برابر تهدید باج افزار از شما محافظت کند.

سکانس

در این شکل از اخاذی ، قربانیان معمولاً از طریق عکس یا فیلم های صمیمی ، اغلب از طریق سایت های دوستیابی آنلاین یا رسانه های اجتماعی ، فریب می دهند. حتی ممکن است از آنها خواسته شود در حالی که به طور پنهانی فیلم برداری می شوند ، اعمال صریح را انجام دهند. از آنها خواسته می شود برای جلوگیری از انتشار عکس ها یا فیلم ها ، هزینه ای بپردازند.

هیتمن

این کلاهبرداری وحشتناک شامل تهدیدهای مربوط به خشونت جسمی و حتی مرگ است که معمولاً از طریق ایمیل ارسال می شود. این ادعا اغلب این است که شخصی که نامه الکترونیکی را ارسال می کند استخدام شده است تا شما را بکشد و در عوض هزینه ایفای نقش خود را کنار خواهد گذاشت. ممکن است ایمیل ها شامل جزئیات شخصی باشند که از رسانه های اجتماعی و یا منابع دیگر بدست می آیند و باعث می شود که آنها حتی تهدیدآمیز به نظر برسند. گذشته از دنبال کردن پول ، برخی از کلاهبرداران همچنین سعی می کنند اطلاعات شخصی شما را برای استفاده در سرقت هویت به دست آورند.

تهدید تروریستی

این نوعی کلاهبرداری از آدم کش است که با ترس اجتماعی امروز از اقدامات تروریستی بازی می کند. باز هم ، فرض اساسی این است که زندگی شما صرفاً در صورت پرداخت هزینه نجات می یابد.

تهدید بمب

یکی دیگر از بازی هایی که از ترس حوادث اخیر جهان بازی می کند کلاهبرداری از تهدید بمب است. این ایمیلی است که به مردم می گوید بمبی در ساختمان آنها کاشته شده است و تنها در صورت پرداخت هزینه مشخص می توان آن را جدا کرد.

حمله DDoS

حملات توزیع انکار سرویس (DDoS) شبیه حملات باج افزار نیستند ، به استثنای اینکه به جای رمزگذاری پرونده ، اغلب وب سایت ها یا سرویس های اینترنتی از بین می روند. سرورهای وب که میزبان این سایت ها و خدمات هستند از ترافیک ساختگی که آنها را تحت الشعاع قرار می دهد ، سایت را به سمت خزیدن کاهش می دهد یا حتی در کل خاموش می کند. به قربانیان دستور داده می شود مبلغی را برای به دست آوردن کنترل خدمات خود پرداخت کنند. مشاغل غالباً اهداف اصلی این نوع حمله هستند.

فیشینگ

ما در بعضی از بخش های دیگر به فیشینگ لمس کرده ایم ، اما با داشتن این قسمت که بخش اعظمی از کلاهبرداری های آنلاین را شامل می شود ، خوب است که در مورد انواع مختلفی که باید به دنبال آن باشید ، آگاهی داشته باشید. در حقیقت ، عنصر مشترک تقریباً در همه انواع کلاهبرداری های اینترنتی "فیش" اولیه است. این عمل فریب شما برای ارائه نوعی اطلاعات است که بعدا برای کلاهبرداری شما استفاده می شود..

شانس برداشتن کلاهبرداری موفق کم است ، بنابراین استخر قربانیان احتمالی باید بسیار زیاد باشد. آسانترین راه برای تماس با تعداد زیادی از افراد که تقریباً هیچ تلاشی ندارند از طریق ایمیل است. در برخی موارد ، ایمیل های فیشینگ سعی می کنند شما را به سمت کلون یک وب سایت معتبر هدایت کنند که احتمالاً اعتبارنامه های ورود به سیستم را وارد می کنید ، یا سعی در بارگیری نرم افزارهای مخرب برای شما ایجاد می کنند.

در یک پست اختصاصی فیشینگ ، ما چگونگی جلوگیری یا ترمیم خسارت های ناشی از کلاهبرداری فیشینگ رایج را بررسی می کنیم ، که برخی از آنها در زیر توضیح داده شده است.

فیشینگ نیزه

فیشینگ Spear بسیار هدفمند است و مرتکب معمولاً برخی از جزئیات شما را قبل از حمله می داند. این می تواند اطلاعاتی از رسانه های اجتماعی مانند خریدهای اخیر و اطلاعات شخصی از جمله محل زندگی شما کسب شود. یک ایمیل یا پیام فیشینگ ممکن است بر اساس آن جزئیات ساخته شود ، و اطلاعات بیشتری از جمله جزئیات پرداخت یا گذرواژه‌ها را درخواست کند.

نهنگ

این امر به سمت مشاغل در نظر گرفته شده است و مدیران سطح بالا را در شرکتهایی که به حسابهای ایمیل شخصی دارای اختیار دسترسی دارند هدف قرار می دهد. پس از دسترسی به آن حساب ایمیل ، می توانند از آن برای سایر موارد مانند دسترسی به اطلاعات کارمندان یا سفارش نقل و انتقالات مضراب سیم استفاده کنند (همچنین مراجعه کنید به: کلاهبرداری مدیر عامل).

فیشینگ W-2

این نسخه حتی هدفمندی از نهنگ است که هدف اصلی دستیابی کارکنان W-2 یا پیمانکاران W-9 است. موارد اخیر شامل مدارس ، بیمارستان ها و گروه های قبیله ای و همچنین مشاغل بوده است. ایمیل ممکن است از یک حساب اجرایی واقعی یا مضراب باشد یا به نظر می رسد از IRS یا یک شرکت حسابداری باشد. پس از ارائه ، اسناد به مجرمان همه چیزهایی را که برای سرقت هویت نیاز دارند ، می دهد.

فیشینگ برای تحویل باج افزار

به نظر می رسد که اگر فیشینگ به اندازه کافی بد نباشد ، بسیاری از ایمیل ها با باج افزار همراه می شوند. از این طریق مجرمان می توانند بار سنگین تلاش خود را بدست آورند.

کاش

کلاهبرداری های فیشینگ صوتی (کلاهبرداری) در واقع کلاهبرداری آنلاین نیستند ، اما آنها اغلب به هم پیوند می خورند و پیچیده تر می شوند ، بنابراین لازم به ذکر است در اینجا. آنها از وکالت صوتی برای بدست آوردن اطلاعات یا پول از مصرف کنندگان یا مشاغل استفاده می کنند. کلاهبردار قربانی را صدا می کند و تلاش می کند از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای فریب دادن قربانی در انجام کاری استفاده کند ، اغلب برای دادن اطلاعات کارت اعتباری یا بدهی یا ارسال پول.

ارسال هرزنامه ایمیل و پیام کوتاه اسپیم بسیار آسان است و تقریباً هیچ هزینه ای ندارد. از طرف دیگر تماس با یک قربانی مورد نظر شخصاً ، وقت و تلاش بیشتری می کند. به همین دلیل ، ما کمتر عادت کرده ایم که ناامید شویم و برای توجیه زمان کلاهبردار ، سهام خیلی بیشتر است..

یکی از مهمترین مزایای vishing در مقابل فیشینگ از طریق ایمیل این است که مجرمان نیازی به نگرانی در مورد فیلترهای اسپم ندارند. به طور کلی تماسها به مراتب کمتر از ایمیل هستند ، بنابراین احتمال جلب توجه کسی بیشتر است. در حالی که تماسهای تلفنی از طریق ایمیل گرانتر است ، VoIP تماسهای گسترده را برای مجرمان بسیار بیشتر کرده است.

برای بدتر شدن امور ، این روزها جعل شماره شناسه تماس گیرنده بسیار مهم است. اگر یک کلاهبردار بخواهد خود را به عنوان یک مقام رسمی در دفتر امور مالیاتی کشور خود معرفی کند ، برای آنها آسان است که یک شماره دفتر قانونی مالیات را در شناسه تماس گیرنده خود به شما نشان دهند.

بانک

کلاهبرداریهای دلپذیر برای کلاهبرداری بانکی برخی از رایج ترین مواردی است که با آن روبرو می شوید. کلاهبرداران معمولاً به عنوان نماینده موسسه مالی منصوب می شوند و به شما می گویند که مشکوک به کلاهبرداری یا فعالیت مشکوک در حساب شما بوده است. در حالی که برخی دیگر سعی در استخراج اطلاعات حساب شخصی یا بانکی می کنند ، کلاهبرداران دیگر تاکتیک های مختلفی دارند. یکی به خصوص شامل ترغیب اهداف برای نصب "نرم افزار محافظ" بر روی رایانه خود برای جلوگیری از هرگونه معاملات تقلب کننده تر است. آنچه که این نرم افزار در واقع انجام می دهد ، امکان دسترسی از راه دور به رایانه قربانی است.

مالیات

بعداً کلاهبرداری های مالیاتی را با جزئیات بیشتری پوشش خواهیم داد ، اما این موارد اغلب از طریق تلفن یا از طریق تلفنی از تماس های تلفنی و ایمیل انجام می شود. اولین تماس از طریق تلفن ممکن است خودکار باشد به این معنی که کلاهبرداران می توانند به راحتی به تعداد زیادی از اهداف برسند. این همچنین بدان معنی است که آنها فقط باید با هر کسی که تماس می گیرد صحبت کنند. این تماس گیرندگان می توانند در آن مقطع به عنوان "راهنمای واجد شرایط" و اهداف آسان در نظر گرفته شوند زیرا در مرحله اول کلاهبرداری قبلاً افتاده اند. کلاهبرداری های مالیاتی بیشتری را مشاهده کنید.

جایزه

جوایز جعلی یا برندگان مسابقه اغلب از طریق تماس تلفنی یا پیام صوتی خودکار ارتباط برقرار می شود. جوایز وعده داده شده می تواند به صورت پول نقد ، ماشین یا تعطیلات با هزینه های کل باشد. در واقعیت ، کلاهبرداران به دنبال یافتن اطلاعات شخصی (از جمله آدرس و شماره تأمین اجتماعی) برای استفاده در کلاهبرداری کارت اعتباری یا سرقت هویت هستند.

پشتیبانی فنی

کلاهبرداری پشتیبانی فنی اغلب به عنوان تماس تلفنی شروع می شود و در نهایت به صورت آنلاین تمام می شود ، مشابه کلاهبرداری بانکی که در بالا گفته شد. این بار ، "تکنسین" ، ادعا می کند که یک شرکت بزرگ مانند مایکروسافت را نمایندگی می کند ، به شما می گوید رایانه شما آلوده شده است و باید پشتیبانی از راه دور را تحویل دهید.

پس از انجام این کار ، فن آوری جعلی می تواند هر کاری را که می خواهد با سیستم شما انجام دهد ، از جمله نصب بدافزار یا باج افزار. به طور معمول ، پس از اتمام "حل مسئله" ، از شما خواسته می شود هزینه خدمات را بپردازند. آنها سپس تمام اطلاعات پرداخت شما را در اختیار دارند و در بعضی موارد می توانند هر زمان که بخواهند به رایانه خود از طریق نرم افزار دسترسی از راه دور ادامه دهند.

این کلاهبرداری همیشه از طریق تلفن شروع نمی شود و ممکن است از طریق صفحه وب شروع شود که به شما بگوید رایانه شما آلوده شده است و با شماره پشتیبانی تماس بگیرید. خلاص شدن از این حالت معمولاً دشوار است که به عنوان انگیزه ای برای تماس با شماره ارائه شده است.

آژانس دولتی

اگر تماس تلفنی رسمی از طرف نیروی انتظامی یا سازمان دولتی دریافت کنید ، به خاطر ترس از تحویل جزئیات به شما بخشیده می شود. جنایتکاران از این ترس طعمه می زنند و غالباً به عنوان مأمورین پلیس یا ماموران دولتی برای گرفتن اطلاعات شخصی اقدام می کنند. بخاطر بسپار ، هرگونه تماس مشروعیتی به صورت حضوری و یا حداقل از طریق نامه با آنها برخورد می شود.

کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی

با توجه به محبوبیت روزافزون رسانه های اجتماعی ، جای تعجب ندارد که این یک محیط رسیده برای کلاهبرداران محسوب می شود. در حالی که بسیاری از کلاهبرداری های دیگر در این لیست ممکن است از طریق رسانه های اجتماعی انجام شود ، چند مورد خاص در سیستم عامل های اجتماعی ظاهر شده اند.

"ببینید چه کسی نمایه شما را مشاهده کرده است"

این کلاهبرداری از کنجکاوی کاربران فیس بوک استفاده می کند و ممکن است در هنگام مرور سایت ، به عنوان یک تبلیغ ظاهر شود. از شما خواسته می شود که یک برنامه را با قول اینکه بتوانید ببینید چه کسی نمایه شما را مشاهده کرده است ، بارگیری کنید. نکته این است که ، فیس بوک واقعاً این اطلاعات را حتی به برنامه های شخص ثالث ارائه نمی دهد. تمام کاری که شما انجام می دهید انتقال دسترسی به حساب Facebook خود است ، از جمله اطلاعات شخصی شما و احتمالاً اطلاعات بانکی.

دکمه "دوست نداشتن" در فیس بوک

در طی چند سال گذشته ، دنیای فیس بوک غالباً با چشم اندازی از دکمه "دوست نداشتن" در دسترس نیست. کلاهبرداران با ارسال تبلیغات برای چنین ویژگیی سرمایه گذاری می کنند. اینها منجر به صفحاتی می شوند که ظاهراً توسط فیس بوک اداره می شوند اما در واقع شامل پیوندهایی به سایت های فیشینگ هستند که از آنها درخواست اطلاعات شخصی می کنند.

اخبار مشهور جعلی

این کلاهبرداری شامل یک تیتر به سبک clickbait در فیس بوک است که برخی از اخبار مشهور جعلی مانند مرگ یک ستاره مشهور یا یک رابطه جدید در هالیوود را پخش می کند..

عنوان آنجلینا جولی clickbait.آنجلینا جولی خیلی خوب است اما این عنوان در غیر این صورت نشان می دهد.

پس از کلیک ، از شما خواسته می شود تا اعتبار Facebook خود را برای مشاهده مقاله وارد کنید ، بنابراین مجرمان دسترسی کامل به حساب خود خواهند داشت.

کلاهبرداری در جعل هویت

وقتی به این فکر می کنید که ایجاد یک حساب رسانه اجتماعی چقدر ساده است ، می فهمید که هیچ کاری مانع ایجاد یک نسخه دقیق از مشخصات عمومی شما نیست. آنها می توانند با دوستان خود به دوستان و خانواده خود برسند یا درخواست ها را دنبال كنند و هنگامی كه به هم وصل شده اند ، همانند خودشان مطرح كنند. این اتصالات قابل اعتماد سپس می توانند برای اهداف کاملی مانند گسترش بدافزار یا درخواست پول برای سناریوهای ساخته شده استفاده شوند.

کلاهبرداری در اینستاگرام

با بسیاری از کاربران در سیستم عامل های اجتماعی ناامید شده از "دوست داشتن" و "دنبال کردن" ، کلاهبرداران با ارائه همین کار سرمایه گذاری کرده اند. یکی از برنامه های منتشر شده در سال 2013 به نام InstLike در ازای دنبال کردن و لایک ، از نام کاربری و کلمه عبور درخواست کرد.

برنامه InstLike.

در واقع ، آنها به سادگی اعتبار 100000 کاربر را جمع آوری کرده و آنها را به مشارکت کنندگان در یک بات نت بزرگ اجتماعی تبدیل کردند. در اصل ، برنامه به قول خود عمل کرده اما از حساب کسانی که ثبت نام کرده اند برای این کار استفاده می کند. علاوه بر این ، در داخل برنامه ، به مردم توصیه می شود برای موارد زیر و موارد دلخواه اضافی هزینه بپردازند.

کلاهبرداری پیشنهاد کار

کلاهبرداری با پیشنهاد شغلی ممکن است از طریق ایمیل انجام شود ، اما معمولاً از طریق سایت حرفه ای شبکه سازی LinkedIn انجام می شود. اساساً ، شما از طریق یک پیام مستقیم مستقیم شغلی را از یک شرکت به ظاهر معتبر ارائه داده اید. در بعضی موارد ، این می تواند به کلاهبرداری منجر شود که به موجب آن شما واسطه انتقال وجه شوید. شما یک چک صندوقدار را واریز می کنید ، سپس مقداری از پول را سیم کشی می کنید و باقی مانده را به عنوان هزینه خود نگه دارید. متأسفانه ، مبلغ چک صندوق دار اولیه است و مبلغی را که برای انتقال سیم یا سفارش پول ارسال کرده اید کم می کنید.

کلاهبرداری در سفر

این روزها بسیاری از افراد بلیط هواپیما ، اتاق هتل و حتی کل بسته های تعطیلات را بصورت آنلاین خریداری می کنند. کلاهبرداران این را می دانند و افزایش در سایت های مسافرتی تقلبی با فروش بلیط های جعلی و تعطیلات غیرقانونی وجود داشته است. مسافرت معمولاً کالایی با بلیط بزرگ است که برای مجرمان پول های بزرگی را هجی می کند. علاوه بر این ، سفر یک خرید فریبنده است زیرا به طور معمول مقادیر زیادی پول را برای چیزی که شما تا تاریخ سفر نخواهید دید ، پرداخت می کنید..

این نوع کلاهبرداری می تواند به خصوص مشکل ساز باشد زیرا تا زمانی که به مقصد یا فرودگاه خود نرسیدید متوجه می شوید که کلاهبرداری کرده اید. ممکن است هیچ سابقه ای از داشتن یک رزرو وجود نداشته باشد. اکنون پول اصلی ندارید و ممکن است برای ادامه تعطیلات خود پول بیشتری کسب کنید ، یا به سادگی بسته بندی کنید و به خانه بروید.

تعطیلات رایگان یا تخفیف

این کلاهبرداری ها ممکن است از طریق تلفن یا ایمیل آغاز شود ، اما به طور معمول به هدف گفته می شود که آنها در تعطیلات پیروز شده اند. برای ادعا ، آنها یا مجبورند مبلغ کمی (کلاهبرداری با هزینه پیشرفته) بپردازند یا جزئیات کارت اعتباری را برای واریز ارائه دهند. در پرونده قبلی ، دزد با پول پیاده می شود. در حالت دوم ، جزئیات کارت اعتباری در کلاهبرداری کارت اعتباری قابل استفاده است.

بلیط تعطیلات دوباره فروش کلاهبرداری

در این حالت ، شخصی آگهی ارسال می کند که ادعا می کند بلیط خود را برای سفری خریداری کرده اند که دیگر نمی توانند ادامه دهند. آنها سپس بلیط (جعلی) را با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش چهره خود به فروش می رسانند. برخی از قربانیان تا زمانی که در فرودگاه آماده سفر نباشند ، کلاهبرداری را متوجه نمی شوند. با توجه به اینکه آژانسهای شرکت های بیمه دریافت بازپرداخت بلیط را دشوار می کنند ، این واقعیت که ممکن است شخصی بلیت فروشی بصورت آنلاین بفروشد ، باورپذیرتر شده و باعث موفقیت کلاهبرداری می شود..

طرح امتیاز

در کلاهبرداری امتیاز ، از طریق برنامه کارت کارت مسافرتی یا یک طرح امتیاز کارت اعتباری مسافر ، به هدف یا تماس از طریق ایمیل ارسال می شود و به آنها اطلاع می دهد که تعداد زیادی امتیاز کسب کرده اند. تنها کاری که باید انجام دهند ارائه برخی جزئیات برای تأیید معامله است. این ممکن است شامل اطلاعات حساب ، اطلاعات کارت اعتباری یا سایر اطلاعات شخصی باشد.

اجاره تعطیلات

کلاهبرداری اجاره تعطیلات شامل کلاهبرداری می شود که برای املاک و مستغلات در قیمت های مطلوب برای قیمت معامله ، تبلیغات برای املاک را ارسال می کنند. قربانی موظف است سپرده یا مبلغ کامل آن را از جلو بفرستد.

هنگامی که آنها به مقصد خود رسیدند ، ممکن است متوجه شوند که این ملک وجود ندارد ، آن را به غلط نشان داده اند ، یا در واقع برای اجاره موجود نیست.

کلاهبرداری مالیاتی

گویی فصل مالیات در حال حاضر به اندازه کافی نمی ترسد بدون اینکه کلاهبرداران زندگی را دشوار کنند! مجرمان با استفاده از طیف وسیعی از کلاهبرداریهای مربوط به مالیات ، به دنبال بهره برداری از مالیات دهندگان و دولت هستند.

ممیزی جعلی

در کلاهبرداری حسابرسی جعلی ، با شخصی که ادعا می کند از IRS یا سازمان مالیاتی مشابه است ، با اهداف تماس گرفته می شود و گفته می شود که ممیزی اختلاف را تشخیص داده است. در صورت عدم رعایت قربانیان ، پرداخت فوری با تهدید هزینه های اضافی ، حبس یا حتی تبعید درخواست می شود. چه از طریق ایمیل و چه پست صوتی ضبط شده ، این کلاهبرداری آسان است ، بنابراین احتمالاً به زودی از بین نمی رود. عجیب ، در کانادا ، گزارش شده است که بسیاری از این کلاهبرداری های خاص شامل درخواست های پرداخت از طریق کارت های هدیه iTunes هستند. فکر می کنید این موضوع کمی تحریک کننده خواهد بود ، اما این اتفاق می افتد.

بازپرداخت جعلی

این یکی افرادی را که انتظار بازپرداخت مالیات دارند را هدف قرار می دهد. مجدداً ، مجرمان به عنوان IRS یا آژانس مشابه مطرح می شوند و اهداف را سریعاً می توانند روی پیوندی کلیک کنند که از طریق آنها می توانند بازپرداخت خود را مطالبه کنند. با این حال ، این پیوند منجر به یک سایت فیشینگ می شود که در آن از قربانی خواسته می شود اطلاعات شخصی مانند شماره تأمین اجتماعی و مشخصات بانکی آنها را ارائه دهد ، که می تواند در سرقت هویت مورد استفاده قرار گیرد.

بازپرداخت اشتباه

این کلاهبرداری کمی پیچیده تر است زیرا در واقع از جزئیات مشتری واقعی سرقت شده از شرکتهای حسابداری از طریق هک کردن یا فیشینگ استفاده می کند. از این اطلاعات برای ثبت درخواست بازپرداخت مالیاتی جعلی که توسط IRS پردازش می شود ، استفاده می شود و مشتری مبلغ بازپرداخت را دریافت می کند. سپس کلاهبردار بعنوان IRS یا سازمان جمع آوری مطرح می شود ، به مشتری می گوید بازپرداخت به اشتباه صادر شده است و خواستار برگشت پول است. البته ، پرداخت به سمت کلاهبردار است نه IRS. این مورد باعث ایجاد مشکل مضاعف برای مشتری می شود. آنها نه تنها بازپرداخت خود را کوتاه می کنند بلکه می توانند در IRS به دلیل شکایت ادعای دروغین در آب داغ قرار بگیرند.

طرح معترض مالیاتی

یک طرح معافیت مالیاتی شامل جنایتکارانی است که به مصرف کنندگان ایمیل می زنند یا از طریق ایمیل به آنها می گویند که نیازی به پرداخت مالیات ندارند. این واقعاً بیشتر از یک کلاهبرداری واقعی یک ترول است ، زیرا شخصی که آن را اداره می کند از نظر مالی هیچ سودی نخواهد داشت. با این حال ، قربانی می تواند تأثیر منفی بگذارد زیرا عدم پرداخت مالیات می تواند منجر به محکومیت از جمله جریمه و حبس شود.

کلاهبرداری بیت کوین و cryptocurrency

با انفجار بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده از نظر محبوبیت و درپوش بازار طی چند سال گذشته ، جای تعجب نیست که مجرمان می خواهند وارد این اقدام شوند. در واقع ، روش های بسیاری برای انتخاب کلاهبرداران وجود دارد ، و به نظر می رسد کلاهبرداری و هک های مربوط به بیت کوین و altcoin دائما در اخبار هستند.

صرافی های جعلی

از آنجا که بسیاری از مشاغل مرتبط با رمزنگاری نسبتاً جدید هستند ، دانستن اینکه کدام یک از آنها مشروعیت دارند ، دشوار است. مجرمان از این امر سرمایه گذاری کرده اند و به سادگی پول مردم را از طریق مبادلات جعلی یا مشکوک می گیرند. یکی از نمونه های مبادله ای سکه های جعلی و آشکار ، اینترنت سکه بورس است که به سادگی جزئیات قیمت رمزنگاری را در کنار آنها لیست می کند خرید دکمه ها.

تصویری از تبادل سکه اینترنت.

به نظر می رسد که هنوز این یکی بسیار پر کار است ، بنابراین ما نمی خواهیم لینک را در اینجا ارسال کنیم.

سایر عملیات مشکوک شامل Igot است که بعدها به Bitlio تبدیل شد. به نظر می رسد که این مبادله ناکارآمد عمل می کند زیرا مواقعی وجود داشته است که به سادگی نمی تواند به مشتریان پرداخت کند. باز هم ، این هنوز هم در کار است.

صرافی های هک شده

متأسفانه ، هنگامی که صرافی ها توسط مجرمان سایبری هک می شوند ، هم ارز و هم مشتریان آن از بین می روند. Mt Gox احتمالاً مشهورترین موردی است که در آن مردم هنوز منتظرند تا دریابند که آیا چهار سال پول خود را خواهند دید یا خیر. اما هک های مشهور و جدید دیگری نیز وجود داشته است ، از جمله مواردی چون Coincheck به مبلغ 500 میلیون دلار.

طرح پمپ و زباله

"پمپ و دفع" یک اصطلاح آشنا در بورس اوراق بهادار است ، اما به ارزهای رمزنگاری شده نیز ضربه می زند. این شامل ارتقاء سازمان یافته یک رمزنگاری خاص ، معمولاً یک سکه نسبتاً ناشناخته است. سرمایه گذاری انبوه باعث افزایش ارزش می شود و سایر سرمایه گذاران را ترغیب می کند تا در این زمینه شرکت کنند. ارزش سکه حتی بیشتر می شود و هنگامی که زمان مناسب است ، دور اول سرمایه گذاران پول نقد می گیرند و موج دوم را با یک سکه بی ارزش می گذارند.

شرکتهای استخراج ابری کلاهبرداری

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری به طور معمول شامل استفاده از توان محاسباتی برای پشتیبانی از شبکه در ازای دریافت پاداش است. با این حال ، استخراج ساده ترین کار برای شروع کار نیست. وارد شرکتهای معدن سازی ابری شوید که شما را قادر می سازد در معدن سرمایه گذاری کنید بدون آنکه خودتان واقعاً با این کار مقابله کنید.

وقتی در معدن ابری سرمایه گذاری می کنید ، به شرکت معدن اعتماد زیادی می کنید. البته در آنجا که سرمایه گذاران وجود دارند ، کلاهبرداران آماده و منتظر هستند. به عنوان مثال ، ماینینگ مکس برای کار خود 250 میلیون دلار جمع آوری کرده است ، اما 70 میلیون دلار از این مبلغ جیب شده است.

صفحه اصلی Mining Max.

در یک مورد دیگر ، مدیر عامل شرکت GAW Minerers به ​​دلیل نتیجه برخی از معاملات بسیار بد دهن ، از جمله فروش قدرت بیشتر از حد موجود ، از کلاهبرداری در برابر 9 میلیون دلار تقاضای گناه کرد..

استخراج بدافزار

استخراج معادن به حجم عظیمی از توان محاسباتی نیاز دارد و ارزان نمی آید. بدین ترتیب ، مجرمان بدافزار استخراج معدن را توسعه داده اند که می تواند آنها را قادر به سوء استفاده از قدرت محاسباتی کاربران کند. بدافزارها معمولاً توسط ویروس تروجان پخش می شوند. کامپیوترهای آلوده سپس یک botnet بزرگتر را تشکیل می دهند که ارزهای رمزگذاری شده را استخراج می کند. نمونه هایی از بدافزارهای استخراج معادن عبارتند از: "Digmine" ، که از طریق Facebook Messenger پخش می شود ، و WannaMine که از EternalBlue استفاده می کند ، NSA را فاش می کند..

کلاهبرداری خروجی ICO

پیشنهاد اولیه سکه (ICO) کمی شبیه به پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) برای یک شرکت است ، مهمترین تفاوت این سکه تا زمانی که سرمایه گذاران ارزش را درک نکنند ، بی ارزش است. کلاهبرداریهای خروجی ICO شبیه کلاهبرداریهای پمپ و دپو است که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم ، به جز این که معمولاً سازندگان سکه تبلیغات سنگین را انجام می دهند و به دنبال آن یک فروش سریع انجام می شود..

سرمايه گذاران از ويتيپ ها و وعده هاي برتري از امنيت و كاربرد گسترده استفاده مي كنند. آنها به امید دریافت بازده سرمایه گذاری خود ، سکه ها را در ازای ارز فیات خریداری می کنند. برخی از بزرگترین کلاهبرداریهای خروجی که تاکنون مشاهده کرده ایم Plexcoin است که قبل از تعلیق 15 میلیون دلار سرمایه گذاری جمع کرده است و Benebit ، تیمی که پشت سر آن قرار دارد با 2.7 میلیون دلار تا 4 میلیون دلار در اوایل سال 2018 فرار کرد..

تصاویر Benebit از ICODrops.ICO Drops شواهدی از کلاهبرداری را در این صفحه قرار داد که دیگر در دسترس نیست.

به طور کلی ICO به عنوان مشکلی تلقی می شود که چین آنها را تحریم کرده است و سایر کشورها مقررات سنگینی را اعمال می کنند.

مجرمان ICO

مسئله دیگر در بین ICO ها مربوط به خود ICO نیست ، بلکه با کلاهبرداری است که آنها را جعل می کند. به عنوان مثال ، Seele ICO قانونی ، کانال تلگرام خود را توسط افرادی که به عنوان سرپرست معرفی می شوند ، ربوده بود. قبل از شروع فروش و سرمایه گذاران توسط مجرمان جیب ارز سرمایه گذاران ترغیب به پرداخت نشانه ها شدند. کلاهبرداران دیگر از کلاهبرداری فیشینگ با محوریت Bee Token ICO به عنوان ابزاری برای فریب سرمایه گذاران از یک میلیون دلار اتر استفاده کردند..

طرح های سرمایه گذاری Cryptocurrency

با توجه به اینکه بازار cryptocurrency بسیار بی ثبات است ، شنیدن در مورد سودهای کلان در مدت زمان کوتاه غیر معمول نیست. این امر باعث می شود که طرح های هرمی یا پونزی کلاسیک فروش آسان تری را برای سرمایه گذاران بدست آورند زیرا مردم احتمالاً آنها را "خیلی خوب برای درست بودن" نمی دانند. 12000 بیت کوین.

وب سایت Optioment.وب سایت Optioment. (منبع: ماشین Wayback)

سایر طرح های مشکوک عبارتند از BitConnect ، که پس از دریافت نامه های متوقف شده و متوقف کردن چندین دستگاه ، و OneCoin ، یک طرح جهانی گزارش شده Ponzi که هنوز هم قوی است خاموش شد..

کلاهبرداری چنگال کیف پول

از کیف پول سکه به عنوان مکانهای "ایمن" برای تأمین امنیت رمزنگاری خود استفاده می شود ، اساساً در جایی برای محافظت از کلیدهای خصوصی که امکان دسترسی به سکه ها را دارند. هنگامی که یک cryptocurrency fork و سکه جدید ایجاد می شود ، پیدا کردن کیف پول که می تواند سکه جدید را در آن جای دهد ، دشوار است. کلاهبرداران را وارد کنید. با انتشار اولین بیت کوین طلایی ، وب سایت mybtgwallet.com ظاهر شد و کاربران را ترغیب می کند که کلیدهای شخصی خود را تحویل دهند و متعاقباً سکه های خود را گم کنند..

سایت btgwallet.

بنا بر گزارش ها ، این کلاهبرداری کیف پول منجر به خسارات کل به ارزش بیش از 3 میلیون دلار شده است.

جعل کیف پول

جعل هواداران بیشتر از بازار cryptocurrency ، این بار در قالب کلون های کیف پول استفاده می کنند. مجرمان باعث می شوند مردم باور کنند که سکه های خود را به یک کیف پول قانونی واریز می کنند اما در واقع آنها را برای خود نگه می دارند. گروه هکر ، Coinhoarder ، از چنین طرحی برای سرقت بیش از 50 میلیون دلار بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده استفاده کرد. از دامنه هایی برای جعل هویت معتبر Blockchain.info استفاده کرد و حتی از تبلیغات گوگل پولی برای جلب قربانیان بیشتر استفاده کرد.

کلاهبرداری فیشینگ سرویس اختلاط سکه

از خدمات مخلوط سکه برای مخلوط کردن سکه به منظور قطع ارتباط بین فرستنده و گیرنده استفاده می شود و معاملات ناشناس تر می شود. در حالی که خدمات اختلاط سکه می تواند به فعالیت غیرقانونی کمک کند ، می تواند موارد استفاده قانونی داشته باشد. در سایت های معروف می توان به Bit Blender و Helix که اکنون از نظر Grams مخفی است ، اشاره کرد.

تصویر بازارهای تاریک

این دو در یک کلاهبرداری فیشینگ در وب تاریک درگیر شدند که در آن یک آموزش اختلاط سکه از لینک هایی به وب سایت های جعلی برای هر دو سرویس استفاده می کرد. کاربران پس از طی کردن مراحل و بازدید از لینک ها ، سکه خود را به سارقان تحویل دادند.

خدمات مخلوط کردن سکه طرح های Ponzi

این فقط برنامه های فیشینگ نیستند که بر کاربران سرویس های اختلاط سکه تأثیر می گذارد. Bitpetite یک عملیات اختلاط را اجرا کرد اما همچنین از سرمایه گذاران خواست تا با وعده 4٪ بازده روزانه پول را تحویل دهند! این به وضوح غیر قابل دستیابی بود و سایت در نوامبر 2017 پس از سرقت مبلغ ناشناخته ای از سرمایه گذاران ناپدید شد.

کلاهبرداری های آنلاین دیگر

گذشته از همه موارد فوق ، کلاهبرداری های آنلاین دیگری وجود دارد که باید به جستجوی آنها بپردازید. در اینجا برخی از محبوب ترین نمایشنامه ها که در حال حاضر دور هستند ساخته می شوند.

ویندوزهای نرم افزاری ضد ویروس جعلی

ما قبلاً در کلاهبرداری پشتیبانی فناوری از پنجره های ذکر شده یاد کردیم. یک مورد شایع که ممکن است قبلاً دیده باشید ، پنجره های بازشو هستند که از شما می خواهند نرم افزار ضد ویروس را بارگیری کنند. با این حال ، هنگامی که اعلان را رعایت می کنید ، می توانید به جای آن با بدافزار پایان دهید.

وب سایت های جعلی

وب سایت های جعلی معمولاً در کلاهبرداری فیشینگ استفاده می شوند. به طور معمول ، از ماکت یک وب سایت قانونی برای تشویق اهداف برای وارد کردن جزئیاتی مانند اعتبار ، اطلاعات بانکی و جزئیات شخصی استفاده می شود.

فیشینگ سایت جعلی فیشینگ

به عنوان مثال ، تصویر فوق از وبلاگ Expr3ss صفحه ورود جعلی فیس بوک بسیار قانع کننده را نشان می دهد.

سایت های کالاهای تقلبی

این یک نمونه خاص از وب سایت جعلی است و یک مشکل بزرگ است. نمونه هایی از وب سایت های معتبر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد تا کالاهای تقلبی قانونی به نظر برسند. به عنوان مثال ، مارک هایی مانند Ugg ، Coach و Michael Kors وب سایت های خود را تقریباً دقیقاً کپی کرده اند تا مصرف کنندگان بر این باور باشند که کالاهای اصلی را از مارک واقعی خریداری می کنند..

دوستیابی آنلاین و کلاهبرداری عاشقانه

کلاهبرداری دوستیابی و عاشقانه قدیمی ترین کتاب ها هستند ، اما تا زمانی که مردم به دنبال عشق هستند ، آنها از بین نمی روند. در حقیقت ، در ایالات متحده ، کلاهبرداری های عاشقانه بزرگترین خسارت مالی همه جرایم اینترنتی را به خود اختصاص می دهد. کلاهبرداران ممکن است از طریق تلفن ، ایمیل ، متن ، رسانه های اجتماعی یا سایت های دوست یابی با اهداف تماس بگیرند.

آنها به طور معمول به عنوان یک شخص متفاوت ، از جمله ایجاد پروفایل کاملاً جعلی (از جمله این کارها به عنوان صید ماهیگیری) مطرح می شوند ، و اغلب در گروه ها کار می کنند. هدف نهایی ممکن است این باشد که قربانیان بتوانند پول بپردازند ، اطلاعات شخصی را تحویل دهند یا حتی در فعالیتهای غیرقانونی کمک کنند.

کلاهبرداری بلیط

ما قبلاً به کلاهبرداری بلیط سفر اشاره کردیم ، اما افراد مشهور کنسرت و شرکت کنندگان در مسابقات ورزشی نیز از اهداف مشترک کلاهبرداری بلیط هستند. آنها بلیط را بصورت آنلاین خریداری می کنند و در این رویداد حضور می یابند تا دریابند که آنها تقلبی برگزار می کنند.

کلاهبرداری اجاره ای

کلاهبرداری اجاره پیش روی کسانی که به طرز ناامیدی در جستجوی مکانی برای تماس با منزل هستند پیش می رود. تبلیغات اجاره ای با قیمت های زیر متوسط ​​ارسال می شود و خریداران زیادی را به خود جلب می کند. صاحبخانه های موظف توضیح می دهند که بازدیدها از آنجا که خارج از کشور هستند در دسترس نیست اما در صورت راضی نبودن آنها با خوشحالی بازپرداخت بازپرداخت می کنند. اجاره ماه اول و ماه معمولاً برای تأمین املاک اجاره مورد نیاز است. صاحبخانه جعلی همچنین ممکن است صاحبخانه ها یک فرم را پر کند که شامل اطلاعات بانکی به همراه سایر اطلاعات شخصی است.

کلاهبرداری پیامکی

کلاهبرداری پیامکی (کلاهبرداری مربوط به کلاهبرداری) تغییراتی در کلاهبرداری فیشینگ و ویستینگ است و شامل استفاده از پیام متنی است. پیامک یا پیامک تقریباً در هر تلفن روی کره زمین ساخته شده است. با اتصال تلفن ها به اینترنت ، بسیاری از ما به برنامه های پیام رسانی فوری مانند WhatsApp و Facebook Messenger انتقال یافته ایم. اما پیام کوتاه خوب قدیمی تقریباً همیشه در دسترس است. کلاهبرداران این را می دانند و می توانند از آن برای هدف قرار دادن شما استفاده کنند.

یک پیام متنی دلگیر معمولاً اهداف مشابهی با هر نوع کلاهبرداری دیگری خواهد داشت. ممکن است کلاهبرداران بخواهند برای بارگیری نرم افزارهای مخرب یا نرم افزارهای تبلیغاتی روی پیوندی کلیک کنند ، یا شما را به صفحه فیشینگ متقاعد کننده ای برسانند تا شما را در تهیه اطلاعات ورود به سیستم برای یک وب سایت فریب دهند. برخی دیگر ممکن است شماره ای را برای انتقال به یک روش کلاهبرداری vishing فراهم کنند.

در حالی که این موارد اغلب نمایش های مشابه به ایمیل و کلاهبرداری صوتی را دنبال می کنند ، موارد خاص دیگری وجود دارد ، مانند تلاش برای فعال کردن کارت اعتباری جدید یا گفتن یک حساب کاربری منقضی شده است..

کلاهبرداری فیشینگ آمازون

در این طرح نسبتاً پیچیده ، محصولات سفارش دهنده را از فروشندگان شخص ثالث در آمازون هدف قرار می دهید. آنها کالا را دریافت نمی کنند ، بنابراین با فروشنده تماس بگیرید تا سؤال کند. فروشنده از خریدار می خواهد تا معامله را در خارج از آمازون انجام دهد ، بنابراین پرداخت می شود و به اطلاعات پرداخت دسترسی دارد.

کلاهبرداری تحویل آمازون

این زاویه کمی متفاوت از شکل فوق است ، اما توسط فروشندگان شخص ثالث هماهنگ شده است. در این حالت ، آنها بسته های خالی را به آدرس های اشتباه ارسال می کنند ، جایی که توسط کسی که در کلاهبرداری وارد شده است ، ثبت نام کرده اند. از آنجا که بسته بندی برای آن امضا شده است ، قربانی اغلب هنگام تلاش برای طرح دعوی با آمازون دچار مشکل می شود.

فضانوردی (کلاهبرداری تبلیغاتی)

Astroturfing مدتهاست است که وجود دارد و تعریف آن را می توان به راحتی شرکتی تعریف کرد که باعث ایجاد پشتیبانی جعلی در اطراف محصول خود به منظور جذب مشتری می شود. یک نمونه مشهور این بود که مک دونالد به کارمندان پرداخت کرد تا در صف ایستادگی کنند تا حول انتشار Quarter Pounder در ژاپن ایجاد شود. با قدرت اقناعی در بررسی های آنلاین ، اینها ابزاری برای فضانوردی دیجیتال شده اند.

شرکت ها به سادگی به مردم می پردازند که بررسی های درخشان جعلی را در سایت های بررسی ظاهرا بی طرفانه بنویسند. حتی گروه های فیسبوکی نیز وجود دارند که برای تعویض بررسی آنلاین برای سایت های خاص مانند آمازون یا انواع کالاهای خاص ، به عنوان مثال ، کتاب ها استفاده می کنند.

کلوپ بررسی آمازون.

مصرف کنندگان هنگام خرید بسیار متکی به این بررسی ها هستند و در نهایت با یک محصول یا خدمات فرعی و یا اصلاً چیزی روبرو نمی شوند.

کلاهبرداری های پیوسته

طیف گسترده ای از کلاهبرداری های مداوم در آنجا وجود دارد اما آنها به طور معمول از الگوهای مشابه پیروی می کنند. پنجره های بازرسی شده برای ارائه هدایای رایگان یا معاملات شگفت انگیز باعث می شود که قربانیان برای پرداخت هزینه های حداقل یا حمل و نقل ، جزئیات کارت اعتباری را وارد کنند. غالباً در چاپ های کوچک پنهان می شوند ، هزینه های ماهانه گزافی را که می توان تقریباً غیرممکن دانست ، لغو می کنند. در این حالت ، به احتمال زیاد مجبورید با صادرکننده کارت خود تماس بگیرید تا هزینه های آینده را متوقف کنید ، اما بعید است برای کسانی که قبلاً پرداخت کرده اند بازپرداخت کنید. این یکی دیگر از دلایل همیشه بررسی اظهارات شما است زیرا این موارد به راحتی می توانند بدون توجه به نظر برسند.

کلاهبرداری در بازار سهام

این کلاهبرداری در همان خط است که گشت و گذار است و بسیار در فضای باز انجام می شود. این شامل مقالاتی یا سایر روشها و مطالبی است که سرمایه گذاران بالقوه را ترغیب می کند تا وجوهی را براساس پیش بینی های اغراق شده کمک کنند. در آوریل 2017 ، SEC به دلیل چنین تبلیغات کلاهبرداری سهام ، علیه 27 شخص و نهاد اقدام کرد.

کلاهبرداری خریدار

بیشتر ما در برخی از مواقع چیزی آنلاین را فروخته ایم ، اما این مراقب باشید که این فروشنده باشد. برخی از کلاهبرداران با استفاده از یک تاکتیک ، براساس آن مبلغ پرداختی معلق را برای تشویق آزاد کردن کالاها جعلی می کنند. این ممکن است یک پیام PayPal جعلی یا پیام انتقال ایمیل باشد تا بگوید که پس از دریافت اطلاعات ردیابی ، پرداخت آزاد می شود. وقتی کالا را ارسال می کنید ، هیچ پرداختی دریافت نشده است.

اضافه پرداخت

اضافه فروش مبلغ دیگری است که فروشندگان باید مراقب آن باشند. این معمولاً مربوط به فروش کالاها یا خدمات است که اغلب از طریق تبلیغات طبقه بندی شده انجام می شود. کلاهبردار برای هر آنچه که می فروشید ، اما برای شما بسیار ارسال می کند. آنها از شما می خواهند که اختلاف را بازپرداخت کنید. در ضمن (امیدوارم که برای آنها باشد ، پس از ارسال پول) پرداخت آنها لغو یا پس گرفته می شود. بنابراین شما هیچ پرداختی دریافت نکرده اید اما بازپرداخت جزئی را برای آنها صادر کرده اید.

نحوه تشخیص کلاهبرداری

از آنجا که کلاهبرداری های آنلاین بسیار مرتب ظاهر می شوند ، احتمالاً هنوز تعداد زیادی از آنها کشف نشده است ، لیست کردن همه آنها در اینجا غیرممکن است. این فقط باعث می شود که مراقب علائم داستان باشید.

شناخت سایتهای امن

بسیاری از کلاهبرداران برای تعامل با و ارائه اطلاعاتی که کلاهبردار به دنبال آن است ، به یک وب سایت معتبر برای قربانیان نیاز دارند. از آنجا که تقریباً هر کسی می تواند تقریباً هر نام دامنه ای را خریداری کند و سپس به صورت بصری هر سایتی را در این سیاره ایجاد کند ، چگونه می توان مطمئن بود که از سایت ایمن استفاده می کنند؟ این یک سؤال خوب است که ما در پستی در مورد شناخت وب سایت های کلاهبرداری یا جعلی به تفصیل می پردازیم.

برخی تکنیک ها فنی هستند ، مانند بررسی اینکه نام دامنه نشان داده شده در نوار آدرس مرورگر شما با سایتی که فکر می کنید بازدید می کنید مطابقت دارد. سایرین کلاهبردارتر هستند مانند تأیید اینکه سایت دارای اطلاعات تماس مشروع است و با خطاهای املایی همراه نیست.

هیچ گلوله ای نقره ای وجود ندارد که بتواند اعتماد به یک سایت را نشان دهد ، اما تعدادی از مواردی که می توانید بررسی کنید وجود دارد که به شما در برقراری تماس داوری کمک می کند.

مشاهده یک ایمیل فیشینگ جعلی یا جعلی

همانطور که آقای میاگی در فیلم کاراته گفت ، "بهترین بلوک ، وجود ندارد". در کلاهبرداری های اینترنتی بهترین دفاع این است که در وهله اول فریب نخورید. هرچند کلاهبرداران باهوش هستند ، و گاهی می توان ایمیل های فیشینگ جعلی را سخت دانست.

در یک پست اختصاصی ، ما نکاتی را برای کمک به شما در شناسایی یک ایمیل جعلی ، جعلی یا فیشینگ پوشش می دهیم.

نحوه گزارش کلاهبرداری

در بهترین حالت ، شما می دانید که قبل از اینکه دیر شود کلاهبرداری کنید. اگر این اتفاق بیفتد ، در صورت امکان با اپراتورهای سکو که در آن با کلاهبردار مواجه شدید ، در تماس باشید. به این ترتیب ، آنها حداقل می توانند سایت را از بین بروند و امیدوارم جلوی کلاهبرداری شخص دیگری را بگیرند.

بسته به ماهیت کلاهبرداری ، ممکن است ارزش آن را نیز به بخش پلیس محلی خود گزارش دهید. اگر مطمئناً پول خود را گم کرده اید ، خود را مجبور به انجام کار غیرقانونی کرده اید یا در حال اخاذی هستید ، قطعاً باید این بخش تماس باشد. اقدامی دیگر که باید انجام دهید گزارش دادن حادثه به مرکز کلاهبرداری در کشور محل اقامت شما است:

  • ایالات متحده: مرکز شکایت جرائم اینترنتی FBI
  • کانادا: مرکز ضد تقلب کانادا
  • استرالیا: ACCC Scamwatch
  • انگلستان: کلاهبرداری عملی

قربانیان کلاهبرداری آنلاین خیلی زود شرمسار هستند تا از پس آنها برآیند. با این حال ، هرچه بیشتر از این حوادثی که گزارش می شود شانس اجرای قانون برای خاموش کردن مجرمان بیشتر خواهد بود و دیگران نسبت به خطرات مربوط به اینترنت آگاه تر خواهند بود..

مقالات محبوب:

  • نحوه تماشای Netflix با VPN
  • کلاهبرداری از بزرگان چیست و چگونه می توانید آن را تشخیص دهید?
  • قانونی است?
  • بهترین VPN برای مک

کلید کلاهبرداری توسط Jak Rustenhovene تحت CC BY 2.0

همچنین ممکن است پروتکل های VPNVPN را توضیح داده و مقایسه کنید VPN راهنمای نهایی حریم خصوصی دیجیتال برای معلمان VPN چگونه می توانید یک سرویس پروکسی DNS هوشمند را در یک روتر DD-WRT پیکربندی کنید VPN چگونه می توانید از ردیابی آگهی از بزرگترین شبکه های تبلیغاتی خودداری کنید

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 3 =

Adblock
detector