نحوه پیکربندی سرویس پروکسی هوشمند DNS بر روی روتر DD-WRT

بسیاری از سرویس های پخش رسانه ای فقط در کشورهای خاص محتوای خاصی را مجاز می کنند. رایج ترین روش برای اعمال این محدودیت ها ، بررسی آدرس IP بیننده و تلاش برای جغرافیایی مکان یابی آن در یک منطقه است. VPN یک روش معمول برای دور زدن این تاکتیک های موقعیت مکانی است ، اما VPN ها می توانند ترافیک را کند کنند. این برای استفاده عادی وب خوب است ، اما جریان را مشکل می کند. SmartDNS روش دیگری برای حل این مسئله دارد.

پروکسی DNS هوشمند چیست؟?

Smart DNS ترکیبی از سرورهای Domain Name Server (DNS) و پروکسی های تاکتیکی واقع شده است. سیستم DNS نام دامنه های قابل خواندن توسط انسان را در آدرسهای پروتکل اینترنت (IP) قابل خواندن با کامپیوتر حل می کند. با استفاده از Netflix به عنوان نمونه: برنامه Netflix شما برای یافتن آدرس IP سرور Netflix که باید به آن متصل شود ، یک پرس و جو DNS ایجاد می کند. سپس برنامه از آن اطلاعات برای درخواست محتوا از آن آدرس IP استفاده می کند. تحت عملکردهای عادی ، این به سرور Netflix اجازه می دهد تا آدرس IP واقعی شما را ببیند. این یک اطلاعات ضروری است که به سرور نیاز دارد تا جریان را به برنامه شما برگرداند. اگر سرور Netflix یک IP کانادایی را ببیند که از ایالات متحده درخواست مطالب می کند ، اجازه نمی دهد.

چگونه یک پروکسی DNS هوشمند کار می کند?

سرورهای DNS هوشمند برای نمایش داده های خاص با آدرس های مختلف IP پاسخ می دهند. به عنوان مثال ، دستگاهی که برنامه Netflix را اجرا می کند با درخواست آدرس IP سرویس Netfilx از سرورهای DNS شما شروع می شود. هنگام استفاده از DNS هوشمند ، سرورهای DNS آدرس IP سرور پروکسی هوشمند را به جای IP Netflix برمی گردانند. آن IP پروکسی هوشمند DNS در همان کشوری که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید وجود خواهد داشت. در مورد من - ایالات متحده ، اجازه دسترسی به محتوای محدود را می دهد.

این بدان معناست که جریان ترافیک از دستگاه من است -> به یک پروکسی هوشمند DNS که اجازه دسترسی به محتوای Netflix را دارد -> به سرورهای Netflix. جریان فیلم به ترتیب معکوس برمی گردد. از نتفلیکس ارسال شده است -> به پروکسی هوشمند DNS -> به دستگاه من از آنجا که سرور Netflix فقط می تواند آدرس IP پروکسی را مشاهده کند ، نمی داند که محتوا را محدود کند. توجه داشته باشید که فقط سایتهایی که سرویس هوشمند DNS دارند برای استفاده از پراکسی ها پیکربندی شده اند. به عنوان مثال ، نمایش داده شدگان مربوط به موتورهای جستجو مانند Google باعث می شود که سرورهای DNS هوشمند با IP واقعی Google پاسخ دهند و بازدید بعدی شما از Google از پروکسی هوشمند DNS عبور نمی کند. من سعی کردم این مفهوم را در نمودار زیر نشان دهم.

جریان پروکسی dns هوشمند

آیا پروکسی های dns هوشمند بهتر از VPN هستند?

امنیت و ناشناس بودن لایه های بسیاری دارد. هیچ گلوله ای از نقره وجود ندارد و فناوری های مختلف مشکلات مختلف را برطرف می کنند. یک VPN ذاتاً بهتر و بدتر از پروکسی نیست ، بلکه فقط متفاوت است.

VPN حریم خصوصی برتر نسبت به پراکسی ها را فراهم می کند زیرا VPN ترافیک را رمزگذاری کرده و آدرس IP واقعی شما را مخفی می کند. از طرف دیگر پروکسی ها سرعت بسیار بالاتری را امکان پذیر می کنند ، اما نکته منفی این است که سرعت با قربانی کردن حریم خصوصی همراه است. ISP شما می داند که از یک پروکسی DNS هوشمند در حال پخش هستید ، در حالی که خیلی برای ISP شما سخت تر است ببیند که شما در داخل یک تونل VPN رمزگذاری شده چه کاری انجام می دهید.

یک سرویس پراکسی هوشمند DNS هوشمند چقدر خصوصی است?

هنگامی که به یک سرویس دهنده هوشمند DNS تبدیل می شوید ، تمام سؤالات DNS شما به آن سرورهای DNS ارسال می شوند. حتی وقتی قصد ندارید به شغل روزمره خود بپردازید و سرویس خود را ادامه می دهید ، سرویس هوشمند DNS می تواند تمام نمایش داده های DNS شما را مشاهده کند. افراد آگاه در زمینه حفظ حریم خصوصی به طور طبیعی نیاز به اعتماد به خدماتی دارند که به این اطلاعات زیادی درباره عادات مرور خود دسترسی دارند.

برای استفاده از اکثر سرویس های پروکسی DNS هوشمند ، آدرس IP فعلی شما باید در سیستم ثبت شود. اینگونه است که شما مجاز به استفاده از سرورهای نام آن به دلیل این واقعیت هستید که سرورهای DNS از تأیید هویت پشتیبانی نمی کنند.

می توان از این نتیجه گرفت که حداقل آدرس IP فعلی شما در سیستم ضبط شده است. به نظر می رسد برخی از ارائه دهندگان هوشمند DNS IP های قبلی را حداقل برای مدتی نگه می دارند. وقتی آدرس IP خود را در سرویس SmartDNSProxy تغییر دادم ، این پیام نمایش داده می شود:

لطفاً توجه داشته باشید: ما تشخیص داده ایم كه قبلاً از خدمات VPN / Data Center IP استفاده كرده اید ، لطفاً از VPN / Data Center جدا شوید و از آدرس IP خود برای فعال كردن خدمات ما استفاده كنید.

به صراحت نمی گوید IP قبلی من چه بوده است ، اما قطعاً این واقعیت را تغییر می دهد که تغییر کرده است. با این حال ، از آنجا که آدرس IP فعلی شما در هر پرس و جو DNS به سیستم آن گنجانده خواهد شد ، هیچگونه عیب جدی در این مورد وجود ندارد.

نحوه پیکربندی روتر DD-WRT خود برای استفاده از یک پروکسی DNS هوشمند

مزیت پیکربندی روتر شما برای استفاده از DNS هوشمند این است که دیگر نیازی به پیکربندی هر دستگاه جداگانه در شبکه داخلی خود ندارید. تا زمانی که تمام این دستگاه ها به همان روتر متصل باشند ، پیکربندی آن برای ارسال نمایش داده های DNS به سرورهای DNS هوشمند ، شما را پوشش می دهد.

اولین قدم دریافت آدرس IP سرورهای پروکسی هوشمند DNS است که می خواهید از آنها استفاده کنید. هر سرویس آدرس IP سرور DNS را در جایی در سایت خود ارائه می دهد ، اگرچه برای دیدن آنها ممکن است برای ورود به حساب خود وارد شوید. برخی از ارائه دهندگان مانند SmartDNSProxy دارای سرورهای DNS در سراسر جهان هستند که می توانند سرعت پرس و جو DNS را بهبود بخشند. به طور کلی ، شما می خواهید سرور DNS را تا حد امکان به موقعیت مکانی فیزیکی خود انتخاب کنید. روتر DD-WRT من تا سه ورودی DNS استاتیک پشتیبانی می کند ، اما بیشتر خدمات DNS هوشمند فقط دو سرور DNS ارائه می دهند.

به رابط سرور DD-WRT خود دسترسی پیدا کرده و وارد شوید. این معمولاً در http://192.168.0.1 است اما ممکن است در هنگام راه اندازی آن را تغییر داده باشید. حرکت به برپایی -> راه اندازی اولیه برگه.

برگه تنظیم اولیه dd-wrt

برای یافتن تنظیمات سرور شبکه آدرس (DHCP) به پایین بروید و آدرس (های) IP هوشمند DNS انتخاب شده خود را وارد قسمت های Static DNS 1/2/3 کنید..

تنظیمات dd-wrt static dns

کلیک کنید بر روی تنظیمات را اعمال کنید دکمه در پایین صفحه. در این مرحله شما باید از سرورهای DNS جدید استفاده کنید. اگر هنوز مسدود شده اید ، ممکن است متوجه شوید که مجبور هستید روتر را مجدداً راه اندازی کنید. برای انجام این کار ، به مسیرها بروید مدیریت روی برگه کلیک کنید راه اندازی مجدد روتر دکمه در پایین صفحه.

تنظیمات جدید خود را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که کار می کند

آزمایش قطعی دسترسی به مطالبی است که قبلاً در دسترس نبود. اگر بارگیری شود ، دیگر کار می کند. اگر برخی از داده های سخت را در مورد آن دوست دارید ، می توانید از تست نشت Compparitech DNS استفاده کنید تا بررسی کنید که کدام سرورهای نام سیستم شما را استفاده می کند. این باید سرورهای DNS هوشمند را گزارش کند.

Smart dns یک سرویس نوآورانه است که از مسمومیت DNS استفاده می کند. به طور معمول ، مسمومیت با DNS یک مکانیسم حمله برای بازپس گیری مردم از سایت های قانونی به سایت های مخرب است. اما ، در این حالت از همان تکنیک ها برای ارائه خدمات مفید برای بسیاری از افراد استفاده می شود.

شما همچنین ممکن است تفاوت بین پروکسی و یک VPN را دوست داشته باشید؟ VPN نصب یک سرویس دهنده و سرور OpenVPN در یک DD-WRT routerVPNVPN در آمار: RVVNNPN: RVVNNPN: آنچه شماره ها در مورد VPNsVPN به ما می گویند چگونه می تواند پرسنل اجرای قانون از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنند

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − 93 =

Adblock
detector