چگونه جاسوس افزارها را به صورت رایگان حذف کنیم و از چه ابزارهایی استفاده کنیم

ابزارهای حذف جاسوس افزارها

جاسوسی و بدافزارهای دولتی ممکن است این روزها بخش عمده مکالمات حریم خصوصی را به خود اختصاص دهند ، اما یک نوع ویروس وجود دارد که به سکوت آلوده رایانه ها است: جاسوسی. Spyware نوعی ویروس رایانه ای است که بر روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه شما پنهان می شود ، اطلاعات شخصی شما را ضبط می کند و آن اطلاعات را برای هر کسی که آن را ایجاد کرده یا نظارت کند ، ارسال می کند. نکته جالب در مورد نرم افزارهای جاسوسی - و آنچه آن را از تهدید فزاینده ransomware جدا می کند - این واقعیت است که جاسوسی برای نصب هر دو به صورت گسسته طراحی شده و در سکوت در پس زمینه کار می کند. با این حال ، شما می توان جاسوس افزارها را با ابزارهای متنوعی از جمله برخی از اسکنرهای ویروس بسیار کاربردی از نامهای بزرگ این صنعت به صورت رایگان حذف کنید.

نحوه حذف جاسوس افزارها به صورت رایگان: بهترین ابزارهای حذف جاسوسافزار رایگان

تعداد زیادی ابزار رایگان حذف جاسوسافزار در آنجا وجود دارد. بسیاری از ابزارهای جاسوسی رایگان انواع خاصی از نرم افزارهای جاسوسی را هدف قرار می دهند و به راحتی می توانند بخشی از کار را انجام دهند. با این حال ، بیشتر به منظور ارائه جامع تر حذف جاسوسی طراحی شده اند. با این وجود ، برخی از انواع جاسوس افزارها می توانند بسیار تهاجمی بوده و تلاش برای حذف بلوک کنند ، به این معنی که ممکن است در کنار آن دسته از افرادی که سعی در حذف انواع نرم افزارهای مخرب دارند ، به ابزار تخصصی حذف جاسوسافزار نیاز دارید..

"جاسوس افزار" فقط یک چیز نیست. در حقیقت ، وقتی در مورد نرم افزارهای جاسوسی صحبت می کنیم ، می توانیم به موارد زیر مراجعه کنیم:

 • نرم افزارهای تبلیغاتی
 • تروجان ها
 • ردیابی کوکی ها
 • مانیتور سیستم
 • Keyloggers
 • روتکیت
 • چراغهای وب

با توجه به روشی که جاسوس افزارها کار می کنند ، شانس شما وجود دارد که نمی دانید شخصی را در سیستم خود پنهان کرده اید. هرگونه جاسوسی که آشکارا باعث می شود خود را بشناسید ، آنطور که در نظر گرفته شده است کار نمی کند ، بنابراین ممکن است شما بدون آنکه متوجه شوید ، spyware را برای ماه ها یا حتی سال ها در دستگاه خود مخفی کنید. همچنین ممکن است تا زمانی که اسکنر ویروس را انجام ندهید ، نمی دانید چه نوع ویروس روی سیستم شما پنهان شده است.

وقتی صحبت از ابزارهای حذف جاسوس افزارها است ، گزینه های بیشتری در دسترس است تا بتوانید کوکی ردیابی را در آن تکان دهید. و در حالی که مطمئناً دستگاه شما تمیز می کند ، همه کامپیوتر شما را به طور موثر تمیز نمی کنند. در واقع ، بسیاری از برنامه های موجود در حال حاضر قابل اعتماد نیستند. حتی ممکن است برخی از آنها به صورت مبدل ویروس شوند.

ما به بیش از دوجین ابزار حذف جاسوسی رایگان که دیده ایم در سایر مناطق توصیه می شود نگاهی بیندازیم و لیست آن را با 14 ابزار مفید موجود در این بلوک لیست نکردیم. هنگام تعیین کدام ابزار رایگان برای نگه داشتن ، ما به معیارهای زیر توجه کردیم:

 • این ابزار برای زندگی رایگان است (از یک روش "دوره آزمایشی رایگان استفاده نمی کند" و شما را مجبور به پرداخت هزینه های ادامه خدمت می کند)
 • ابزار دارای نسخه به تازگی به روز شده (از سال 2017)
 • این ابزار یک سرویس احترام و قابل اعتماد را حفظ می کند و از نظر سایت های دیگر از رتبه خوبی برخوردار است

اگرچه از معیارهای ساده ای استفاده کردیم ، اما برای رهایی از برنامه هایی که حتی کمی مشکوک یا بی کیفیت به نظر می رسید ، از آن استفاده کردیم. این بدان معنی است که سرویس های طراحی مانند Yet Another Cleaner (YAC) دیگر ، و کسانی که دارای رتبه های بسیار ضعیفی هستند و فاقد به روزرسانی های اخیر مانند Lark AntiSpyware هستند. ما از 14 سرویس با کیفیت بالا که شامل برخی از ابزارهای قدرتمند رایگان از نامهای بزرگ در صنعت است ، باقیمانده ایم.

بهترین ابزارهای حذف جاسوسی رایگان

ابزارهای حذف جاسوسی رایگان زیر ، همه متداول ترین فرم های جاسوسی را شامل می شوند. تأیید کردیم که هر ابزار 100٪ رایگان است و 100٪ برای زندگی آزاد است. بیشتر این ابزارها در نسخه های برنامه های نرم افزاری پولی قرار گرفته اند که می توانند گزینه های شما را گسترش دهند تا سطح بالاتری از محافظت در برابر جاسوس افزارها ، بیشتر بدافزارها و حتی برخی از روشهای محافظتی در برابر باج افزار را شامل شود..

بهترین ابزار رایگان حذف جاسوسافزار: آنتی ویروس رایگان Avast

Avast ضد جاسوسی

فقط تعداد معدود برنامه های آنتی ویروس رایگان آن را از تست آزمایشگاه مستقل عبور می دهند. آنتی ویروس Avast Free یکی از آنهاست. اگرچه آنتی ویروس Avast Free ابزاری عمومی برای از بین بردن بدافزارها است ، اما برای از بین بردن همه انواع بدافزار کاملاً آماده است. این شامل ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، تروجان ها ، rootkits و موارد دیگر می شود.

علاوه بر این ، Avast Free AntiVirus یکی از معدود ابزارهای حذف جاسوسی رایگان در لیست ما است که شامل محافظت در زمان واقعی است. آنتی ویروس Avast Free همچنین شامل یک طاق رمز عبور 1 کلیک امن برای وب سایت ها و اسکنر طراحی شده برای کمک به تشخیص نقاط ضعف در شبکه Wi-Fi شما.

آنتی ویروس Avast Free نیز یکی از گسترده ترین برنامه های AV برای کسانی است که به دنبال رهایی از نرم افزارهای جاسوسی هستند. نسخه های رایگان این ابزار برای دستگاه های Windows ، Mac ، Android و iOS وجود دارد.

آیا می خواهید امنیت خود را حتی بیشتر تقویت کنید؟ Avast همچنین نسخه متخصص ، پیشرفته و کاملی از نرم افزار خود را ارائه می دهد که هر یک ویژگی امنیتی بیشتری را به رایانه شما اضافه می کنند.

آنتی ویروس AVG رایگان

AVG حذف نرم افزارهای جاسوسی

سالهاست که کاربران به دنبال حذف نرم افزارهای مخرب و جاسوسی رایگان به AVG Antivirus Free روی آورده اند. AVG بیش از یک رهبر در صنعت ، یکی از سازگارترین و با کیفیت ترین ابزارهای حذف بدافزار را در اختیار شما قرار داده است. AVG Antivirus Free می تواند بسیاری از نرم افزارهای جاسوسی سیستم شما را از روی تروجان ها گرفته تا نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم گرفته تا junkware حذف کند. این نرم افزار آنتی ویروس شامل محافظت در زمان واقعی ، به طور فعال پیوندهای ناامن ، بارگیری ها و پیوست ها را مسدود می کند و به روز رسانی های تعریف منظم ویروس را دریافت می کند..

اگرچه قبلاً یک بسته کاملاً کامل به عنوان یک ابزار رایگان مستقل ، آنتی ویروس AVG را می توان با 69.99 دلار در سال گسترش داد. افزودن در اشتراک سالانه ، به این معنی است که شما می توانید پوشه های شخصی ایمن را بدست آورید که می تواند به جلوگیری از از بین رفتن داده های باج افزار ، فایروال پیشرفته ، تشخیص اضافی و محافظت در برابر وب سایت های جعلی و نسخه ضد ویروس شامل برای Android کمک کند..

آنتی ویروس AVG با ویندوز XP و جدیدتر ، Android 2.2 و بالاتر و Mac OS X 10.8 و بالاتر کار می کند.

Comodo Free Anti-Malware BOClean

حذف نرم افزارهای جاسوسی comodo

Comodo به سرعت در امنیت اینترنتی به یک نام خانوادگی تبدیل می شود. کامودو به دلیل ارائه امنیت SSL به وب سایت ها ، ابزارهای نرم افزاری ضد ویروس و ابزار حذف رایگان بدافزار را از طریق BOClean Free Anti-Malware خود ارائه می دهد..

BOClean مملو از ویژگی هایی است که آن را به گزینه ای مناسب برای از بین بردن جاسوس افزارها تبدیل می کند. این شامل محافظت در زمان واقعی برای جلوگیری از آلودگی از بدافزارهای بعدی و حذف آسانترین بد افزارها از جمله نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، تروجان ها و روت کیت ها است..

Comodo Free Anti-Malware BOClean به راحتی با Avast رقابت می کند. با حذف بدافزار کاملاً خودکار ، به روزرسانی های خودکار رایگان و حداقل استفاده از سیستم ، BOClean یک برنامه کمی "کمتر" در مقایسه با Avast است فقط به دلیل کار بر روی کمتر سیستم عامل ها. BOClean به گونه ای طراحی شده است که از طریق ویندوز XP روی ویندوز XP کار کند. این نرم افزار می تواند روی ویندوز 8 تا 10 کار کند اما برای هر دو بهینه نشده است.

Adaware آنتی ویروس رایگان

adaware حذف spyware

در تلاش برای همگام با رقبای اصلی اصلی خود ، آنتی ویروس رایگان Adaware با محافظت در زمان واقعی ، محافظت در بارگیری و ابزارهای حذف بدافزارهای برنده جایزه طراحی شده است. آزمایشگاه تست مستقل AV Comparatives به طور مداوم آنتی ویروس Adaware را به خاطر عملکرد ، تشخیص پرونده و محافظت از بدافزارها دارای مارک های عالی اعطا کرده است..

Adaware (قبلاً Lavasoft) آنتی ویروس رایگان می تواند کلیه فرم های استاندارد و بسیار ریشه جاسوسی از جمله rootkits ، trojans و adware را حذف کند. رایگان برای زندگی ، Adaware همچنین خدمات با کیفیت خود را برای کسانی که نیاز به برخی از ویژگی های پیشرفته دارند ، به طور قابل توجهی گسترش می دهد. Adaware Pro می افزاید: محافظت از وب ، پشتیبانی از مشتری ، فایروال پیشرفته و موارد دیگر ، در حالی که بسته Total همچنین شامل "قفل دیجیتال" برای محافظت از پرونده ها در برابر باج افزار است ، و شامل یک خردکن فایل و کنترل والدین برای فیلتر محتوا است..

Adaware Antivirus Free برای کاربران ویندوز 7 تا 10 در دسترس کاربران ویندوز است.

SUPERAntiSpyware

حذف جاسوس افزار

بر خلاف برخی از گزینه های دیگر موجود در لیست ، SUPERAntiSpyware هدفی بسیار هدفمند دارد. در حالی که برنامه هایی مانند AVG و Comodo برای پوشاندن کل سیستم شما طراحی شده اند ، SUPERAntiSpyware تا به نام خود به عنوان ابزاری برای حذف جاسوسی کاملاً جاسوسی زندگی می کند.

SUPERAntiSpyware یک برنامه رایگان دارد که تقریباً همه نوع نرم افزارهای جاسوسی که ممکن است در سیستم خود داشته باشید را شامل می شود: adware، trojans، keyloggers، worms، dialers، hijackers و موارد دیگر. این ابزار حذف نرم افزارهای جاسوسی همچنین شامل یک عملکرد تعمیر شده رجیستری بسیار مورد نیاز است که می تواند در صورت کمک به بدافزارهای آلوده به سیستم شما ، رجیستری شما را ویرایش کرده و اتصال اینترنتی شما را آفلاین کند ، به شما کمک می کند تا اتصال به اینترنت شما را بازگرداند..

همراه با ابزار SUPERAntiSpyware یک اسکنر است فقط برای کمک به شما در حذف کارهای ناخواسته که ممکن است باعث کند شدن سیستم شما شود..

اگر SUPERAntiSpyware را مؤثر دیدید ، ممکن است بخواهید با نسخه حرفه ای این نرم افزار با قیمت 29.95 دلار ، ابزار همیشه رایگان آن را گسترش دهید. نسخه حرفه ای بیش از دو برابر تعداد ویژگی های موجود برای این نرم افزار ، افزودن محافظت در زمان واقعی ، به روزرسانی خودکار نرم افزار ، اسکن برنامه ریزی شده ، اسکن راه اندازی و موارد دیگر.

Spybot Search and Destroy

حذف جاسوس افزار

Spybot ابزاری رایگان است که شایسته جایگاه خود در لیست ما است که توسط یک شرکت بسیار کوچکتر طراحی شده است. با بارگیری رایگان ، کاربران Spybot از ابزارهای اسکن و از بین بردن نرم افزارهای مخرب و بدافزارها ، محافظت از اینترنت برای کمک به کاربران برای جلوگیری از بارگیری ویروس های مخفی آنلاین ، محافظت محدود در زمان واقعی در برابر ویروس های جدید و تعداد کمی از دیگر ویژگی های مفید استفاده می کنند..

مانند آنچه Spybot Search and Destroy را ارائه کرده است دوست دارید؟ می توانید با خرید یا افزودن صفحه اصلی یا نسخه حرفه ای برنامه ، لیست ویژگی ها را بهبود بخشید. نسخه های پرداخت شده این برنامه شامل محافظت برای همه انواع بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی ، محافظت بیشتر در زمان واقعی ، تعمیر سیستم (فقط حرفه ای) ، برنامه ریزی وظیفه و موارد دیگر.

Spybot Search and Destroy به گونه ای طراحی شده است که با رایانه های ویندوز کار کند اما یک ابزار اسکن برنامه آیفون را برای کسانی که نسخه حرفه ای برنامه را دارند شامل می شود..

رفع کننده رایگان

ابزارهای حذف جاسوس افزارها

شما را به دلیل روشن کردن بینی خود در Free Fixer سرزنش نخواهید کرد. از این گذشته ، این سرویس در وب سایتی قرار دارد که به نظر می رسد بعد از ظهر بارانی در کنار هم قرار گرفته است و به چیزی شبیه است که ممکن است در اواسط دهه 1990 به صورت آنلاین پیدا کنید. با این وجود ، Free Fixer ابزاری برای حذف نرم افزارهای جاسوسی است که بطور مرتب بروزرسانی می شود و بطور اختصاصی برای کمک به حذف جاسوس افزارهای مشکل ساز و پیشبرد زندگی شما طراحی شده است. این نرم افزار همچنین با تقاضای کمی در منابع سیستم ، حضور کمی در سیستم شما دارد.

Free Fixer روی انواع متداول نرم افزارهای جاسوسی که ممکن است سیستم شما را آلوده کنند کار می کند: adware، spyware، trojans، rootkits، برخی ویروس ها و تروجان ها. با توجه به Free Fixer بیشتر برای حذف جاسوس افزارها مورد هدف قرار گرفته است ، فاقد بیشتر ویژگی هایی که ممکن است با گزینه های دیگر در این لیست بیابید. در نتیجه ، این بدان معنی است که نمای پایین تری نیز در سیستم شما نشان می دهد.

مانند بسیاری از برنامه های دیگر در این لیست ، Free Fixer یک گزینه رایگان برای زندگی دارد که می تواند با گزینه پرداختی گسترش یابد. نسخه رایگان Free Fixer شامل اسکن سیستم برای نرم افزارهای جاسوسی ناخواسته ، ابزارهای حذف بدافزارها ، یک پایگاه داده آنلاین با بیش از 90،000 پرونده است و به شما امکان می دهد پرونده ها را برای اسکن ویروس پیشرفته بارگذاری کنید. با قیمت 9.95 دلار ، بارگیری رایگان Fixer شما نیز با گزینه قرنطینه همراه خواهد بود. مگر اینکه از حذف پرونده های اشتباه نترسید و به هیچ وجه پشتیبان گیری از داده ها را نداشته باشید ، پول اضافی برای قرنطینه یک معامله خاص نیست..

مستقل ثابت مستقل باید بیشتر موارد جاسوسی را بدون نیاز به قرنطینه پوشش دهد. این برنامه فقط برای کاربران Windows ویندوز 2000 از طریق Windows 10 در دسترس است.

پاک کن نورتون

حذف جاسوس افزار

نورتون به دلیل داشتن نرم افزار ضد ویروس قدرتمند شناخته شده است. در حقیقت ، آزمایشگاه تست ویروس مستقل AV-Test به طور مداوم Norton Security را با بالاترین رتبه بندی ممکن خود در بین همه گروه های آزمایش شده اعطا می کند. با توجه به این واقعیت که نورتون ابزاری کاملاً رایگان حذف جاسوسی را از طریق Power Eraser خود ارائه می دهد ، یک نعمت است.

همانطور که نورتون اظهار داشت ، Power Eraser آنها از "تهاجمی ترین فن آوری اسکن شرکت" استفاده می کند. به همین ترتیب ، این برنامه برای هدف قرار دادن بدافزارهای عمیق ، جاسوس افزارها ، crimeware و بسیاری از PUP های دیگر (برنامه های بالقوه ناخواسته) طراحی شده است..

متأسفانه ، نورتون جزئیات زیادی راجع به نرم افزار و کارهایی که می تواند انجام دهد ، به دست نمی آورد. اگر به طور جدی با یک مشکل جاسوسی مهم مواجه هستید یا قصد دارید برنامه حذف جاسوسافزار را "در صورت اتفاقی" بارگیری کنید ، این موضوع را کمی قمار می کند. در حالی که اگر بطور کلی می توانیم Norton Power Eraser را بارگیری کنیم. دوباره به دنبال ابزاری هستید که جزئیات بیشتری را در مورد آنچه که انجام خواهد داد ارائه دهد ، یکی دیگر از گزینه های فوق به احتمال زیاد نیازهای شما را تأمین می کند.

RegRun Reanimator

مجدداً

اگر از ویندوز 95 از طریق ویندوز 10 استفاده می کنید ، RegRun Reanimator ممکن است به تمیز کردن دستگاه آلوده به نرم افزارهای جاسوسی کمک کند. RegRun Reanimator با هدف ایجاد بدون دخالت با نرم افزار ضد ویروس فعلی خود ، به طور خاص برنامه های جاسوسی ، بدافزار ، تروجان و تعدادی از rootkit ها را هدف قرار می دهد..

RegRun Reanimator نسخه رایگان اما دارای ویژگی محدود از مجموعه امنیتی پرداخت RegRun است. بر خلاف گزینه های دیگر موجود در لیست ما ، RegRun Reanimator برنامه های مخرب و نرم افزارهای جاسوسی را حذف می کند از راه دور. کاربران گزارش Reanimator را به تیم پشتیبانی RegRun ارسال می کنند. تیم پشتیبانی پس از تجزیه و تحلیل پرونده ، در ازای طراحی شده برای اجرای نرم افزار Reanimator و حذف هرگونه نرم افزارهای جاسوسی یا سایر بدافزارهایی که ممکن است به سیستم شما آلوده باشند ، یک فایل "درمانی" را ارسال می کند..

با توجه به روش حذف از راه دور RegRun ، تمیز کردن موثر نرم افزارهای جاسوسی از سیستم شما می تواند خیلی بیشتر از حد معمول طول بکشد. برای بسیاری از کاربران ، این ساعت ها یا یک روز یا بیشتر می تواند باشد. در حالی که RegRun Reanimator توسط کسانی که از آن استفاده کرده اند بسیار مورد تحسین قرار می گیرند ، این یک برنامه محکم است که ممکن است مناسب نیازها و برنامه های همه افراد نباشد.

بهترین ابزارهای حذف جاسوس افزارهای یکبار مصرف

در حالی که لیست بالا شامل ابزارهای حذف بدافزار است که می تواند انواع اشکال بدافزارها و جاسوس افزارها را در برگیرد ، سه گزینه زیر برای پاک کردن انواع خاصی از نرم افزارهای جاسوسی و ناخواسته طراحی شده است که می تواند به صورت جاسوسی یا کند کردن سیستم شما باشد..

ابزار حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم Bitdefender برای رایانه شخصی

حذف جاسوس افزار

ما در بررسی خود از نرم افزار ، به Bitdefender Antivirus Plus 10 ایده آل دادیم. Bitdefender به سرعت در حال ایجاد شهرت مثبت برای نرم افزار آنتی ویروس کم هزینه خود است. با توجه به این نکته ، اگر همه آنچه شما نیاز دارید حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم است ، ابزار حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم Bitdefender برای PC ممکن است مناسب شما باشد.

ابزار حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم تبلیغاتی را تبلیغ می کند که ممکن است باعث ایجاد مشکل در سیستم شما شود. این شامل نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم نصب شده بر روی سیستم شما و تبلیغاتی که به مرورگرهای وب شما وصل شده اند ، از جمله نوارهای ابزار ناخواسته و افزونه های جستجوی وب آزار دهنده است. ابزار حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم Bitdefender با استفاده از نرم افزار اختصاصی این شرکت برای هدف قرار دادن تبلیغ نرم افزارهای تبلیغاتی بدون هیچ هزینه ای برای کاربر. این ابزار در ویندوز XP و بالاتر کار می کند.

Malwarebytes AdwCleaner

adwcleaner

بدلیل اینکه از Bitdefender فراتر نرود ، Malwarebytes ابزار تمیز کردن ابزارهای تبلیغاتی مزاحم مخصوص به خود را نیز دارد. بر خلاف Bitdefender ، Malwarebyes AdwCleaner نه تنها از شر ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و ابزارهای مرورگر خلاص نمی شود ، بلکه برنامه های بالقوه ناخواسته (PUP) و هواپیماربایان مرورگر را نیز هدف قرار می دهد..

نیاز بیشتری؟ Malwarebytes همچنین ابزارهای حذف و پیشگیری از آنتی ویروس کامل را برای کاربران ویندوز ، اندروید و مک فراهم می کند.

ابزار حذف Junkware Malwarebytes

حذف آشغال

Malwarebytes همچنین از AdwCleaner جدا شده و ابزار حذف Junkware را نیز ارائه می دهد. جالب اینجاست که این برنامه به منظور تمیز کردن همان نوع برنامه ها با Malwarebytes AdwCleaner: PUPs و adware طراحی شده است. با این حال ، Junkware Removal Tool مخصوصاً برای تمرکز روی آشغالها یا برنامه هایی که غالباً در کنار سایر برنامه ها نصب می شوند ، طراحی شده است و باعث افزایش نفخ سیستم می شود. اینها معمولاً به عنوان "hitchhikers" شناخته می شوند که ابزار Junkware Removal برای پاک کردن کامپیوتر شما طراحی شده است..

Malwarebytes Anti-Rootkit

ضد ریشه

اگر سیستم شما تمیز شد اما به نظر می رسد هنوز مشکلی رخ داده است ، ممکن است ریشه های موجود در سیستم شما پنهان باشد. Rootkits می تواند بسیار مشکل ساز باشد و در بسیاری از موارد قادر به جلوگیری از ابزارها و اسکنرهای آنتی ویروس کمتری است..

با استفاده از Malwarebytes Anti-Rootkit ، شما ممکن است بتوانید تمام ریشه های ناخواسته که هنوز روی سیستم شما پنهان شده اند ، ریشه کن کنید و اطلاعات خصوصی خود را به آنها ارائه دهید. Malwarebytes به طور خاص این نرم افزار را به عنوان نسخه "Beta" معرفی می کند ، بدین معنی که هنوز در حال توسعه است و ممکن است کامل یا مطابق انتظارات نباشد..

جاسوس افزار چیست؟ جاسوس افزارها چگونه کار می کنند?

"Spyware" دسته بزرگتری از بدافزارها یا ویروس ها است که به گونه ای طراحی شده اند که به صورت هوشمندانه به یک سیستم آلوده شوند ، اطلاعات را در مورد کاربر جمع کنند و آن اطلاعات را به شخص ثالث ارسال کنند. اطلاعات سرقت شده توسط نرم افزارهای جاسوسی می تواند هر چیزی باشد. با این حال ، جاسوس افزارها به طور خاص برای جمع آوری اطلاعات حساس ساخته شده اند که می توانند توسط شخص ثالث مورد استفاده یا فروش قرار گیرند ، مانند نام های کاربری و کلمه عبور ، شماره های تأمین اجتماعی ، اطلاعات کارت بانکی و کارت اعتباری یا سایر داده های حساس که می توانند برای کلاهبرداری در هویت استفاده شوند..

از آنجا که نرم افزارهای جاسوسی طراحی شده است غیر محتاطانه ، اغلب اغلب کاربران آلوده به نرم افزارهای جاسوسی هرگز متوجه نمی شوند که واقعاً در آنجا است. گفته می شود ، بسیاری از اشکال نرم افزارهای جاسوسی که در یک سیستم ریشه می گیرند ، حضور بسیار بزرگتری از آنچه پیش بینی شده است ، ترسیم منابع سیستم و کاهش سرعت قابل توجهی کامپیوترهای آلوده است..

چهار دسته اصلی جاسوسی وجود دارد:

 • نرم افزارهای تبلیغاتی
 • تروجان ها
 • مانیتور سیستم
 • ردیابی کوکی ها

در حالی که همه جاسوس افزارها خبر غیرقابل انکار نیستند ، همه جاسوس افزارها یک سطح تهدید معادل ندارند. Trojans ، adware و مانیتورهای سیستم (مانند keylogger) معمولاً بدترین اشکال محسوب می شوند در حالی که ردیابی کوکی ها معمولاً بسیار نامطلوب تلقی می شوند اما لزوماً "ویروسی" به معنای سنتی نیستند..

بسیاری از کاربران رایانه - به طور خاص ، کاربران ویندوز - به احتمال زیاد با هر دو آشنا هستند نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و کلوچه ها. نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم اغلب خود را بصورت پنجره باز ، نوار ابزار اضافی در مرورگر وب یا نرم افزاری جعلی طراحی می كنند كه شبیه نرم افزارهای قانونی تری است. این موارد را می توان در هر نوع نرم افزار بی نظیر درج کرد ، اما معمولاً به سایر نرم افزارهای بارگیری وصل می شوند.

با این حال ، ردیابی کوکی ها اجتناب از آن کمی دشوار است. کوکیهای وب سایت عادی فایلهای متنی هستند که مرورگر وب شما هر بار که از وب سایت بازدید می کنید ایجاد می کند. این پرونده ها می توانند انواع مختلفی از اطلاعات در مورد نحوه تعامل با یک وب سایت ، از جمله صرفه جویی در جلسات خود را در آن سایت به دست آورند ، بنابراین نیازی نیست که مجدداً اطلاعات ورود خود را وارد کنید. نکته مهم ، کوکی های معمولی فقط توسط هر وب سایت شخصی که بازدید می کنید ایجاد و استفاده می شوند.

با این حال ، برخی از کوکی ها به گونه ای طراحی شده اند که نه تنها آنچه در هر وب سایت مشخصی را ثبت می کنید ، بلکه فعالیت های مرور شما را در هر وب سایت دیگری که بازدید می کنید ، ردیابی می کنند. به این ترتیب ، کوکی های ردیابی (یا مداوم) شما را در سراسر وب دنبال می کنند و اطلاعاتی را در مورد کارهایی که آنلاین انجام می دهید جمع می کنند. این کوکی ها معمولاً ویروسی نیستند و معمولاً سعی در جمع آوری اطلاعات بسیار حساس ندارند. در عوض ، آنها معمولاً برای ضبط عادات مرور شما به منظور ارائه تبلیغات هدفمند طراحی شده اند.

مربوط: نحوه رعایت قوانین کوکی و رعایت حریم خصوصی بازدید کنندگان وب سایت خود

در همین حال ، "تروجان ها" اصطلاحی کلی برای هر ویروس است که به عنوان یک برنامه بی ضرر برای مخفی کردن طراحی شده است. Trojan به ویژه در رایانه شما تکرار نمی شود. و در واقع ، بسیاری از انواع ویروس ها می توانند تروجان محسوب شوند ، تا زمانی که آنها معیارهای اصلی را داشته باشند. بسیاری از تروجان ها هستند نه جاسوسی شرکت امنیت رایانه ای Malwarebytes نه تنها آنچه چیزی را به عنوان یک تروجان ایجاد می کند ، بلکه در انواع مختلفی از تروجان ها ، نوشتن شرح مفصلی را ارائه می دهد..

"مانیتور سیستم" می تواند به اشکال مختلفی ارائه شود. Keylogger ها ، هر گونه اطلاعاتی را که از طریق صفحه کلید خود تایپ می کنید ، ثبت می کنند. با این وجود دیگران وجود دارند که می توانند تمام فعالیتهای رایانه شما را آینه دهند و آن اطلاعات را به اشخاص ثالث ارسال کنند. بعضی از آنها می توانند بطور گرافیکی کپی رایانه شما را در زمان واقعی کپی کنند. با این حال ، این موارد نادر است و ممکن است به اندازه نگرانی نباشد.

به طور کلی ، بسیاری از نرم افزارهای جاسوسی را می توان با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس با محافظت در زمان واقعی مسدود کرد. اکثر برنامه های حذف جاسوسافزار نسخه های پرداخت شده از نرم افزار خود را ارائه می دهند ، در حالی که بسیاری از برنامه های آنتی ویروس با کیفیت بالا و کامل می توانند با هزینه کم خریداری شوند.

برای اطلاعات بیشتر ، راهنماهای زیر را بررسی کنید:

بهترین ارائه دهندگان آنتی ویروس

بهترین آنتی ویروس برای Mac

"عفونت بدافزار" توسط Blogt کارآفرین تحت مجوز CC 2.0

شما همچنین ممکن است پروتکل های VPNVPN را مانند توضیحات و مقایسه آمارهای VPNVPN دوست داشته باشید: آنچه که اعداد در مورد تاریخچه مختصر نظارت و جاسوسی دولت در مورد VPNsVPNA به ما می گویند و چگونگی حمله به حریم خصوصی شما VPNH چگونه برای پیکربندی یک سرویس پروکسی DNS هوشمند در روتر DD-WRT

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 + = 50

Adblock
detector