بررسی Surfshark 2020

Surfshark ارائه دهنده جدیدی در صحنه VPN است اما در حال ایجاد حواشی است. از قابلیت های بزرگ انسداد تا سرویس دهی به مشتری درجه یک ، شایعه ای مبنی بر این وجود دارد که این ارائه دهنده می تواند به برخی از رقبای برتر خود مبلغی را برای پول خود بدست آورد..

ما Surfshark را آزمایش کرده ایم تا ببینیم همه هیاهو چیست. این بررسی هر آنچه را که باید در مورد این ارائه دهنده VPN و خدمتی که ارائه می دهید از جمله قیمت گذاری ، ویژگی ها ، امنیت و موارد دیگر به شما می گوید..

اصول اولیه

هر طرح Surfshark با دسترسی به تمام برنامه های بومی خود ، که برای MacOS ، Windows ، iOS و Android در دسترس هستند ، ارائه می شود. نرم افزار VPN می تواند به صورت دستی با لینوکس و روترهای خانگی پیکربندی شود. برنامه های افزودنی مرورگر برای Google Chrome و Mozilla Firefox در دسترس هستند ، البته این را بخاطر بسپارید که این تنها باعث محافظت از مرورگر مرورگر و نه کل دستگاه شما می شود..

یکی از مشکلات اصلی Surfshark این است که در حال حاضر به کاربران امکان می دهد تعداد نامحدودی از دستگاه ها را در یک زمان متصل کنید. اگرچه برخی از ارائه دهندگان شش یا ده اتصال همزمان ارائه می دهند ، اما استاندارد صنعت پنج است. با داشتن اتصالات نامحدود ، قادر خواهید بود از هر دستگاهی در خانواده خود محافظت کنید ، حتی اگر خانواده بزرگی داشته باشید. شایان ذکر است که ما تمایل داریم که با ارائه دهندگان جدیدتری که به دنبال جذب هر چه بیشتر مشتری هستند زودتر به این مشکل برسیم ، اما ممکن است یک بار Surfshark بیشتر شود.

داده ها نامحدود است ، P2P مجاز است ، و یک خط مشی واقعی در مورد عدم وجود گزارش ها وجود دارد ، بنابراین به طور قطع تورنت ها با آنها سروکار دارند. این ارائه دهنده یک مجموعه امنیتی قوی ، از جمله رمزگذاری در سطح نظامی ، پنهان کاری کامل رو به جلو ، یک سوئیچ kill و محافظت از نشت DNS ، IPv6 و WebRTC را ارائه می دهد.

ویژگی های اضافی شامل CleanWebTM (یک مسدود کننده تبلیغات و بدافزار) ، WhitelisterTM (یک ویژگی تونل زنی اسپلیت) ، سرورهای چند کاره و مشکل در ترافیک.

قیمت گذاری

سورفشارک یک طرح ارائه می دهد ، اما هنگام ثبت نام برای مدت طولانی تر تخفیف های شدید می گیرید. در صورت انتخاب ماه به ماه ، قیمت آن 11.95 دلار در هر ماه است ، در حالی که اشتراک یک ساله 5.99 دلار در ماه و یک بسته دو ساله هر ماه 1.99 دلار هزینه دارد. قیمت ماهانه تقریباً متوسط ​​است ، اما معامله دو ساله - که 83٪ پس انداز را نشان می دهد - یک معامله عالی است.

قیمت گذاری Surfshark ژانویه 2019

Surkshark طیف وسیعی از روش های پرداخت ، از جمله کارت های اعتباری اصلی ، پی پال ، Coingate ، Alipay و موارد دیگر را می پذیرد. امکان پرداخت با بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ، خبرهای خوشایندی برای کاربران آگاه در زمینه حفظ حریم خصوصی است.

اگر از ارتکاب خدمتی که عاشق آن نیستید نگران هستید ، Surfshark را پوشش داده است. این ضمانت 30 روزه برگشت پول را ارائه می دهد که باید به شما زمان کافی برای تصمیم گیری در مورد شما بدهد.

مبلغ خواندن: برای یک برنامه دو ساله ثبت نام کنید و فقط 1.99 دلار در ماه پرداخت کنید. این 83٪ پس انداز است.

سرورها و عملکرد

از زمان آغاز به کار ، Surfshark بسیار سریع تعداد سرورهای خود را افزایش داده است. شبکه آن از حدود 100 سرور به 500 در مدت زمان کوتاه گسترش یافته است. در حالی که این یک تکه در ارائه دهندگان بزرگتر مانند NordVPN (با بیش از 5،000 سرور) و CyberGhost (با 3،000 سرور به بالا) نیست ، برای یک شرکت کننده جدیدتر چندان مطیع نیست..

Surfshark وقتی تعداد کشورهایی را تحت پوشش خود قرار می دهد ، خیلی خوب عمل می کند ، تاکنون 50 کشور در شبکه خود حضور دارند. اینها عمدتا کشورهای اروپایی هستند ، گرچه هشت کشور آسیای اقیانوسیه وجود دارد ، شش مورد در آمریکا (از جمله ایالات متحده و کانادا) و تعداد معدودی دیگر. همه سرورهای Surfshark فیزیکی هستند (هیچ سرور مجازی وجود ندارد) ، و در حالی که اجاره داده می شوند ، با هیچ ارائه دهنده دیگری به اشتراک نمی گذارند.

جابجایی بین سرورها ساده است و اتصال معمولاً فقط چند ثانیه طول می کشد. گذشته از لیست سرور معمولی ، شما یک لیست MultiHopTM دارید ، از این طریق می توانید یک جفت سرور را برای اتصال دوتایی VPN انتخاب کنید.

ما چندین سرور تست (یک اتصال واحد) را در غرب ایالات متحده ، شرق ایالات متحده و انگلیس امتحان کردیم و طیف وسیعی از فعالیتهای روزمره مانند پخش ، مرور ، و بازی های آنلاین را انجام می دهیم. استفاده از VPN اغلب به دلیل اتصال آهسته و غیرقابل اطمینان که باعث تاخیر و بافر می شود می تواند کارهای ساده ای مانند پخش و مرور را به تجربیات ناامیدکننده تبدیل کند. اما به نظر می رسد که Surfshark این مسئله را پوشانده است و ما در طول استفاده عمومی از این مسئله سر در نمی آوردیم.

عملکرد تست سرعت Surfshark

ما سرورهای منتخب ذکر شده در بالا را برای سرعت بارگیری آزمایش کردیم ، با استفاده از تست هایی که طراحی کرده ایم تا حد امکان تجربی باشد. ما هر سرور را در سه زمان مختلف در طول روز تست می کنیم. هر تست شامل بارگیری همان پرونده بازی است که اندازه آن 165 مگابایت است. این آزمایشات همیشه از تورنتو انجام می شود و تست های کنترل بدون اتصال VPN اجرا می شوند.

ما آزمایش های مشابه را برای چندین سرویس VPN انجام می دهیم ، بنابراین می توانید نحوه اندازه گیری آنها را در برابر یکدیگر مشاهده کنید. نتایج در کادر زیر نشان داده شده است. خطی که جعبه های آبی تیره و روشن با هم ملاقات می کنند سرعت متوسط ​​را نشان می دهد. پایین بهتر است. اندازه کادر نشانگر گسترش نتایج در نتایج می باشد. کوچکتر یعنی سازگارتر.

بررسی Surfshark 2020

var divElement = document.getElementById ('viz1543851866576')؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName ("موضوع") [0]؛ vizElement.style.width = '100٪'؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + 'px'؛ var scriptElement = document.createElement ("اسکریپت")؛ scriptElement.src = 'https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js'؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

همانطور که می بینید ، Surfshark خیلی خوب فرار کرد. هنگام اتصال به یک سرور نزدیک جغرافیایی در شرق ایالات متحده ، سرعت ها فقط کمی آهسته تر از آنچه در تست های کنترل مشاهده شده بود. وقتی ما سرورها را در غرب ایالات متحده و انگلیس آزمایش کردیم ، چیزها کند شدند. با این حال ، این چیزی است که ما برای بیشتر خدمات VPN مشاهده می کنیم و با توجه به فاصله اضافی که باید داده ها برای مسافرت انجام شود ، معقول است.

سرعت برای هر سرور در ساعات مختلف روز نسبتاً سازگار بود ، به این معنی که شما معمولاً می دانید که یک بار برای استفاده از آن برای مدتی از آن استفاده کنید.

باید توجه داشته باشیم که این نتایج فقط می تواند به عنوان یک شاخص تقریبی از آنچه در واقع هنگام استفاده از خدمات ممکن است تجربه کنید ، باشد. نوسانات اینترنت عامل تصادفی بودن را اضافه می کند ، بنابراین آزمایش ها باید با یک دانه نمک انجام شوند. آنها هنگام استفاده از اتصال 60Mbps اجرا می شدند ، بنابراین ممکن است زمان انتظار طولانی تر با اتصال آهسته تر و اختلافات بالقوه کوچکتر یا بزرگتر را ببینید..

آیا Surfshark Netflix و سایر سایتهای محبوب جریان را مسدود می کند?

بله ، Surfshark با Netflix کار می کند و همچنین برخی دیگر از سایتهای محبوب جریان. برای Netflix ، ما معمولاً آزمایش روی Netflix US تمرکز می کنیم زیرا این کتابخانه محبوب ترین است. Surfshark نتفلیکس ایالات متحده را روی همه سرورهای آمریکایی که آزمایش کردیم مسدود کرد. ما آن را با سرورهای دیگر نیز تست کردیم. در حقیقت Netflix با هر سروری که امتحان کردیم مسدود شد.

با این حال ، شایان ذکر است که این بدان معنی نیست که شما همیشه به کتابخانه ای که منطبق با محل سرور باشد دسترسی پیدا می کنید. Surfshark (و برخی از ارائه دهندگان دیگر) برای بعضی از مکان ها - و در این مورد ، بیشتر - به مکان های کتابخانه Netflix ایالات متحده هدایت می شوند. آنهایی که آزمایش کردیم که تغییر مسیر ندادند ، انگلیس ، فرانسه ، هلند ، هند و ژاپن بودند ، بنابراین می توانید از Surfshark برای دسترسی به کتابخانه های Netflix مربوطه استفاده کنید.

ما این سرویس را با چند سرویس محبوب دیگر و بسیار مشهور برای رفع انسداد مشکل آزمایش کردیم و این کار عالی انجام شد. ما توانستیم Amazon Prime Video را با یک سرور آمریکایی مسدود کنیم و Hulu نیز قابل دسترسی بود. بعلاوه ، اتصال انگلیس به ما امکان دسترسی به iPlayer BBC را داد.

آیا Surfshark در چین فعالیت می کند?

بله ، سورفشارک باید در چین کار کند, اما ممکن است کاملاً قابل اعتماد نباشد (اگرچه ، برای اکثر VPN هایی که در آنجا کار می کنند ، می توان گفت). Surfshark به وضوح متعهد شده است تا کاربران چین را به خدمات خود دسترسی دهد ، همانطور که می توان با فعالیت خود در موضوعات reddit در واکنش به این مسئله مشاهده کرد. به عنوان مثال ، بعد از اینکه کاربران در چین در ژوئیه سال 2018 با این سرویس خوش شانس شدند ، دیگر در ماه اکتبر موجود نبود. با این حال ، یک نماینده Surfshark قدم در تالار گفتگوی reddit گذاشت و آن را هنگام حل مسئله به روز کرد.

برای ارائه دهندگان VPN فرار از فایروال بزرگ چین به طور فزاینده ای دشوار می شود و تعداد معدودی قادر به انجام آن با اطمینان هستند. خیلی ها درست بیرون می آیند و می گویند که این کار بسیار دشوار است و همه از این کار صرف نظر می کنند ، در حالی که شما دیگران مانند Surfshark را دارید که برای دسترسی به وب رایگان تلاش می کنند.

امنیت و حریم خصوصی

Surfshark در جزایر ویرجین بریتانیا مستقر است ، که اتفاقاً در آن مکان ارائه دهنده معتبر ExpressVPN قرار دارد. در واقع ، این تصادفی نیست که هر دو در اینجا مستقر هستند و مشخص است که هر دو شرکت مزیت های موجود در کشوری را که دولت به آن نیازی به حفظ یا گزارش داده ندارد ، تشخیص می دهند..

در واقع ، Surfshark حریم خصوصی و امنیت را بسیار جدی می گیرد. در این بخش ، آنچه را که انتظار دارید از نظر ورود به سیستم ، رمزگذاری و محافظت در برابر نشت ، و همچنین ویژگی های امنیتی اضافی را توضیح دهیم ، توضیح خواهیم داد.

ورود به سیستم

لازم نیست نگران ردیابی اطلاعات خود هنگام استفاده از این سرویس باشید. Surfshark درباره سیاست ورود به سیستم صفر بسیار صریح است. این هیچگونه ترافیکی را حفظ نمی کند و مطابق با خط مشی رازداری خود ، "آدرس های IP ، تاریخ مرور ، اطلاعات جلسه ، پهنای باند استفاده شده ، تمبرهای زمان اتصال ، ترافیک شبکه و سایر داده های مشابه را جمع آوری نمی کند."

این بدان معناست که حتی اگر شرکت مجبور به تحویل داده ها شود ، هیچ اطلاعات شخصی قابل شناسایی برای ارائه وجود نخواهد داشت. شما باید هنگام ثبت نام ، یک آدرس ایمیل ارائه دهید ، که در آن ذخیره شده است ، اما اگر از یک ایمیل مشعل استفاده می کنید و با استفاده از cryptocurrency می پردازید ، تقریباً هیچ اثری از ثبت نام شما نخواهد بود..

رمزگذاری

Surfshark از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند که به خوبی بدست می آید. این در ارتباط با یک هش احراز هویت SHA512 و تبادل کلید DHE-RSA با 2048 بیتی ، همراه با رازداری کامل رو به جلو است..

دو گزینه پروتکل وجود دارد: OpenVPN و IKEv2. در حالی که OpenVPN مدتهاست استاندارد طلا برای پروتکل های VPN است ، IKEv2 از مزیت مذاکره در مورد ارتباطات سریعتر برخوردار است ، که به ویژه برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه مفید است. در هر صورت ، هر دو گزینه عالی هستند ، بنابراین ناامید نخواهید شد.

محافظت در برابر نشت

Surfshark هنگامی که از نشت نیز محافظت می شود ، رقابت خود را افزایش می دهد. حفاظت از نشت DNS ، IPv6 و WebRTC ساخته شده است. چه چیز دیگری ، این ارائه دهنده به جای سرویس های عمومی از سرورهای DNS خصوصی استفاده می کند ، بنابراین نیازی نیست که نگران دوست داشتن Google در دیدن درخواست های DNS خود باشید.

در صورت خرابی اتصال VPN ، Surfshark یک سوئیچ kill را فراهم می کند که دستگاه شما را از اینترنت جدا می کند. این مانع از مرور و انجام هرگونه فعالیت آنلاین دیگر بدون محافظت می شود. سوئیچ kill به طور پیش فرض در برنامه Windows غیرفعال است ، اما می توانید با کلیک روی نماد چرخ دنده در صفحه اصلی ، گزینه را فعال کنید امنیت, و سوئیچ kill را روشن کنید. این برنامه به صورت پیش فرض در برنامه iOS فعال شده است اما می توانید آن را غیرفعال کنید تنظیمات صفحه نمایش شما یک تنظیم سوئیچ kill در برنامه Android پیدا نخواهید کرد ، اما در آنجا است و می توانید آن را در تنظیمات تلفن یا رایانه لوحی فعال کنید.

ویژگی های امنیتی اضافی

Surfshark چند ویژگی اضافی را ارائه می دهد که به افزایش این سرویس کمک می کند. ابتدا ویژگی WhitelisterTM وجود دارد که می تواند در تب تنظیمات امنیتی کنترل شود. این یک ویژگی تونل زنی اسپلیت است که شما را قادر می سازد در لیست های خاصی از برنامه ها یا صفحات وب لیست کنید تا VPN را دور بزنید.

یک ویژگی VPN مضاعف (چند هاپ) هنگام استفاده ، ترافیک شما را از طریق دو سرور VPN تونل می کند. این یک لایه محافظت اضافی برای کاربر آگاه درباره حفظ حریم خصوصی اضافه می کند ، اگرچه این امر می تواند ترافیک اینترنت را کند کند. Surfshark برای جلوگیری از اتصال VPN به شما کمک می کند تا از محدودیتهایی در استفاده از VPN استفاده کنید ، مانند در چین ، از انسداد در ترافیک OpenVPN استفاده می کند..

محافظت از وای فای خودکار در برنامه ها ایجاد شده است ، بنابراین می توانید VPN را تنظیم کنید تا هر بار که اتصال وای فای را تشخیص دهد ، متصل شوید. سرانجام ، این سرویس با CleanWebTM ارائه می شود ، ویژگی ای که تبلیغات ، ردیاب ها و بدافزارها را مسدود می کند.

تنظیمات و رابط

برنامه های Surfshark برای تنظیم و استفاده بسیار ساده هستند. احتمالاً آنها برای زیبایی شناسی نمی خواهند جوایزی کسب کنند ، اما حرکت آنها پاک ، مدرن و ساده است. برای اهداف این بررسی ، برنامه های Windows و iOS را آزمایش کردیم.

دسکتاپ

برنامه دسکتاپ نگاه مینیمالیستی دارد اما به شما در یافتن سریع آنچه نیاز دارید کمک می کند. پس از ورود به سیستم ، تنها موردی که مشاهده خواهید کرد ، آرم Surfshark است ، a اتصال سریع دکمه ، و محل سرور. توجه داشته باشید که کلیک کنید اتصال سریع شما را به سرور نشان داده شده متصل نخواهید کرد ، اما در عوض شما را به سریعترین سرور مکان شما متصل می کند ، به احتمال زیاد یک سرزمین نزدیک. شما می توانید انتخاب کنید تمام موقعیت ها برای دیدن لیستی از سرورها.

صفحه اصلی دسک تاپ Surfshark.

اولین انتخابی که در اینجا دارید این است محل مطلوب, که همان است اتصال سریع در صفحه اصلی. سرورها براساس کشور به سادگی با ترتیب حروف الفبا ذکر شده اند. در جاهایی که چندین گزینه موقعیت مکانی در یک کشور وجود دارد ، این شهر نیز ذکر شده است. گزینه ای برای اضافه کردن سرورها به لیست علاقه مندی ها وجود ندارد ، اما می توانید سرورهای اخیراً مورد استفاده را در بالای لیست مشاهده کنید ، که به همین سادگی مفید است.

در گوشه سمت راست بالای صفحه فهرست سرور ، این کلمه وجود دارد MultiHopTM. وقتی روی این کلیک می کنید ، لیستی از گزینه های VPN مضاعف مشاهده خواهید کرد. کشور مقصد کشوری است که آدرس IP شما از آن اختصاص می یابد. هفت مکان مقصد متفاوت ، انتخاب نسبتاً خوبی را در مقایسه با سایر ارائه دهندگان ارائه می دهد که ویژگی مشابهی را ارائه می دهند.

لیست MultiHop Surfshark.

با حرکت دادن ، بازگشت به صفحه اصلی ، کلیک کردن روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا ، شما را به سمت گزینه های تنظیمات خود سوق می دهد. زیر عمومی بخش ، شما چهار گزینه دارید: اتصال, اطلاعیه, امنیت, و پیشرفته.

اتصال گزینه ها شامل اتصال به ویندوز یا راه اندازی دستگاه و تنظیمات محافظت خودکار فای است. اطلاعیه زبانه فقط یک گزینه در مورد اعلان های وضعیت دارد.

صفحه های اتصال و اعلان های رومیزی Surfshark.

امنیت گزینه های برگه شامل فعال کردن سوئیچ kill ، CleanWebTM و WhitelisterTM است.

Surfshark Security و صفحات پیشرفته.

پیشرفته خانه های صفحه نمایش پروتکل گزینه ها. می توانید از بین خودکار ، OpenVPN / UDP ، OpenVPN / TCP و IKEv2 انتخاب کنید. هر گزینه پروتکل همراه با توضیحات مفیدی از آنچه از نظر سرعت و امنیت می توانید از اتصال انتظار داشته باشید ، ارائه می شود.

به طور کلی ، این یک برنامه واقعا ساده است و مناسب برای مبتدیان است. با این وجود گزینه های پیشرفته زیادی برای تقویت امنیت و مناسب سازی اتصال وجود دارد.

سیار

اپلیکیشن موبایل Surfshark از لحاظ طراحی بسیار شبیه به نسخه دسک تاپ است. فقط چند ویژگی از دست رفته است. در صفحه اصلی ، شما باید وصل کنید دکمه و کشویی لیست سرور. پس از اتصال ، این آرم از آبی به سبز تغییر می یابد ، آدرس IP جدید خود را مشاهده خواهید کرد یا اینکه سوئیچ kill (روشن) روشن یا خیر (که به طور پیش فرض در برنامه تلفن همراه است) را مشاهده می کنید..

صفحات اصلی برنامه تلفن همراه Surfshark.

لیست سرور تقریباً مشابه برنامه دسک تاپ است ، به جز این که ویژگی چند هاپ را ندارید ، بنابراین هیچ VPN مضاعفی برای استفاده از.

صفحه های مکان و تنظیمات تلفن همراه Surfshark.

در تنظیمات صفحه ، شما باید سوئیچ kill (به طور پیش فرض در برنامه تلفن همراه فعال) و CleanWebTM. از دست رفته در اینجا ویژگی تونل زنی تقسیم شده است, وایتلیسترTM.

این یکی دیگر از برنامه های کاربردی آسان با ویژگی های کافی برای جذاب کردن مبتدیان و حتی برخی کاربران پیشرفته تر است.

خدمات مشتری

پیمایش به کمک در وب سایت Surfshark ، مقدار مناسبی از اطلاعات را برای کمک به شما در شروع خدمات می یابید. راهنماهای تنظیمات مختلفی از جمله راهنماهای اتصال دستی ، آموزش روتر و راهنماهای برنامه افزودنی و برنامه وجود دارد. علاوه بر این ، به برخی از سؤالات متداول پاسخ داده می شود ، اگرچه این بخش به اندازه ممکن جامع نیست.

بیشتر آنچه شما نیاز دارید باید اینجا باشید ، اما اگر اینگونه نباشد ، چت زنده برای کمک به شما در دسترس است. توجه داشته باشید که هنگام آزمایش سرویس ، گپ زنده گاهی اوقات در دسترس نبود و کلیک بر روی دکمه چت ما را به جای آن به فرم ایمیل هدایت می کرد. با این حال ، نماینده اذعان کرد که مشکل خاصی وجود دارد و شما ممکن است مجبور شوید چند ثانیه پس از باز کردن وب سایت منتظر بمانید تا چت زنده در دسترس باشد. ما این را آزمایش کردیم و به نظر می رسید درست است.

حتی اگر فرم الکترونیکی ارسال کنید ، می توانید سریع پاسخ دهید. ما در کمتر از یک ساعت به یک سؤال پاسخ دادیم ، و در سؤال دیگر در کمتر از دو ساعت. ویژگی چت زنده برای Zendesk برون سپاری شده است ، بنابراین افرادی که به دنبال حداکثر حریم شخصی هستند ممکن است بخواهند به هر حال از فرم ایمیل استفاده کنند..

حکم

به نظر می رسد که Surfshark از تمام وزوزها سزاوار است و این ارائه دهنده کارهای زیادی برای آن انجام می دهد. این سرویس سریع ، قابل اطمینان ارائه می دهد و حریم خصوصی و امنیت را بسیار جدی می گیرد. بعلاوه ، در مسدود کردن سایتهای محبوب جریان مانند Netflix ، Hulu و iPlayer بی بی سی فوق العاده است. تورنترها نیز خوشحال خواهند شد ، با اجازه P2P ، بدون داشتن اطلاعات داده و یک سیاست محرمانه محرمانه. ویژگی های امنیتی اضافی مانند تونل سازی اسپلیت ، VPN مضاعف و مسدود کردن آگهی و بدافزار کمک می کند تا این سرویس با برخی ارائه دهندگان دارای رتبه برتر هماهنگ شود. تعداد نامحدودی از اتصالات همزمان ، حتی اگر موقتی باشد ، ممکن است نوک برخی از کاربران باشد.

البته هیچ خدمتی کامل نیست و چند مورد هم وجود دارد. برخی از سرعت های آهسته ضبط شده است (اگرچه این اتفاق حتی در بین ارائه دهندگان برتر نیز معمول نیست) ، و شبکه سرور در مقایسه با بسیاری از رقبا نسبتاً اندک است.

از SurfShark VPN بازدید کنید

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 86 = 94

Adblock
detector