برنامه چت تصویری Houseparty: راهنمای والدین برای استفاده ایمن و نگرانی های امنیتی

تمام برنامه های رسانه های اجتماعی با نگرانی های امنیتی روبرو هستند. به عنوان مثال ، فیس بوک یک سیستم عامل همه در یک است که امکان ارسال هر دو پست عمومی و خصوصی را فراهم می کند ، اما همچنین برای کلاهبرداران و شکارچیان پیدا کردن و برقراری ارتباط با قربانیان را آسان می کند. یک راه حل برای این مسئله چت تصویری فقط برای دعوت است. با گپ ویدیویی ، کلاهبرداران برای وانمود کردن شخص دیگری دشوارتر هستند و طبیعت فقط دعوت کننده پیدا کردن قربانیان خود را برای شکارچیان دشوارتر می کند.

مهمانی خانگیمنبع: Houseparty

برنامه Houseparty نمونه ای کامل از این امر است. این برنامه با چهره عمومی که بیشتر برنامه های رسانه های اجتماعی در آن حضور دارند ، از بین می رود ، درعوض به کاربران امکان می دهد دیگران را به صورت چت های ویدئویی یا متنی دعوت کنند. این امکان را می دهد تا راحت تر بتوانید افرادی را که با آنها گپ می زنید ، بررسی کنید ، اما نگرانی های امنیتی و امنیتی عمده ای را برای خانواده ها به همراه دارد.

Houseparty چیست?

Houseparty یک برنامه چت تصویری خصوصی است که در iOS ، Android و Mac OS وجود دارد. هدف اصلی برنامه گپ ویدیویی گروهی است ، اگرچه کاربران می توانند پیام های متنی را نیز از طریق برنامه ارسال کنند.

این اپلیکیشن از سال 2016 با نام فعلی خود در دسترس بوده اما در ابتدا در سال 2015 به عنوان یک برنامه پخش زنده به نام Meerkat راه اندازی شده است. Life on Air ، شرکت توسعه در پشت Meerkat (که اکنون Houseparty است) ، تصمیم گرفت اندکی پس از راه اندازی اولیه خود ، چرخ دنده ها را بر روی برنامه تغییر دهد. تا سال 2016 ، Meerkat به عنوان Houseparty معرفی شد. نسخه جدید برنامه چرخ دنده ها را تغییر داده و از یک پخش زنده ویدیویی عمومی به سبک Live Facebook به سمت چتهای گروه خصوصی شبیه به ooVoo تغییر داده است.

نگرانی در مورد تبلیغات و پیام رسانی Houseparty

Houseparty اکنون بالغ بر 20 میلیون کاربر دارد ، 60 درصد از آنها بین 16 تا 24 سال سن دارند. اگرچه به نظر می رسد تبلیغات Houseparty فقط در 20 سالگی افراد را نشان می دهد ، اما این برنامه کاملاً بین افراد زیر 18 سال محبوب است.. این برنامه به کاربران تا 13 سال اجازه می دهد تا برای ثبت نام در یک حساب کاربری خود را انجام دهند و برای جلوگیری از جعل سن افراد کمتر از 13 سال ، کاری کم انجام می دهد..

Houseparty همچنین به طور ظریف شامل تصاویر و اصطلاحاتی است که می توان آنها را تشویق به رفتارهای غیرقانونی کرد.

به عنوان مثال ، این سرویس تصاویر را در صفحه اصلی خود گپ تصویری گروهی با مردی که با دوستانش در حال ارتباط است در حالی که او احتمالاً برهنه در وان است ، نشان می دهد..

برنامه چت تصویری Housepartyمنبع: Houseparty

علاوه بر این ، به نظر می رسد که پیام رسانی در برنامه ، تا حدودی رفتارهای ضد اجتماعی مانند “شبح” را تشویق می کند ، همچنین به نظر می رسد ارتباط با غریبه ها را ترغیب می کند. به عنوان مثال تحت “قوانین خانه” ، Houseparty تبلیغاتی را با عنوان “Stranger Danger” تبلیغ می کند ، که به کاربران هشدار می دهد وقتی افرادی که ممکن است آنها را نشناسند وارد اتاق خود شوند. این هشدار علیه غریبه ها است ، اما همچنین نشان می دهد غریبه ها می توانند دلیلی برای “وقت مهمانی” باشند.

  چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

این نوع از زبان در فرم در سراسر Houseparty وجود دارد ، که در نمادنگاری برنامه یک فنجان قرمز و پلاستیکی ، نمادی از فرهنگ مهمانی به اوج خود رسیده است..

هیچ یک از این موارد نشانگر این نیست که Houseparty عمداً رفتار غیرقانونی یا فعالیتهای انحرافی را از نوجوانان یا نوجوانان جوان ترغیب می کند. اما ، از آنجا که پیام رسانی مبهم است ، نوجوانان و نوجوانان جوان ممکن است آنها را از این طریق تفسیر کنند.

Houseparty چگونه کار می کند?

Houseparty به گونه ای طراحی شده است که برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را که در اکثر برنامه های رسانه های اجتماعی عمومی وجود دارد از بین ببرد. این کار را با از بین بردن بیشتر حضور عمومی در سایر برنامه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر انجام می دهد. کاربران نمی توانند دیگران را جستجو و پیدا کنند. در عوض ، Houseparty فقط به کاربران اجازه می دهد افرادی را که از قبل می شناسند از طریق Facebook یا لیست مخاطبین دستگاهشان اضافه کنند.

Houseparty همچنین گزینه ای دارد تا با استفاده از گزینه “Near Me” مبتنی بر موقعیت مکانی ، سایر کاربرانی که در نزدیکی شما هستند را اضافه کنید. با این حال ، جستجوی مبتنی بر مکان می تواند خاموش باشد.

وقتی وارد برنامه Houseparty می شوید ، بلافاصله از طریق دوربین جلویی با یک ویدیوی از خود استقبال می کنید و لیستی از سایر کاربران نیز وارد این برنامه می شوند. ورود به سیستم ، سایر اعضاء Houseparty را نیز اعلانی “در خانه” ارسال می کند ، و آنها را از حضور شما در برنامه هشدار می دهد. Houseparty شما را در اتاق خود شروع می کند ، در این مرحله می توانید در صورت باز شدن به اتاق شخص دیگری بپیوندید یا دیگران را دعوت کنید تا به شما در شما بپیوندند.

همچنین تعداد انگشت شماری از ویژگی های دیگر نیز وجود دارد که همراه با برنامه است ، از جمله گزینه جابجایی به دوربین بیرونی ، یک دکمه بی صدا برای میکروفون ، گزینه “قفل کردن” اتاق شما است تا هیچ کس دیگری بدون آن نتواند به آن بپیوندد. دعوت مستقیم و سایر ویژگیهای خاص امنیتی (که بعداً آنها را بررسی خواهیم کرد)

به طور کلی ، هر اتاق به طور مؤثر “باز” ​​است ، مگر اینکه یک کاربر به طور خاص تصمیم بگیرد آن را قفل کند و از پیوستن دیگران جلوگیری کند. و در حالی که دیگران نسبت به حضور شما هشدار داده می شوند ، اعلان ها را می توان خاموش کرد. علاوه بر این ، مکان یابی کاربران جدید بسیار دشوار است ، زیرا این گزینه در درجه اول به افرادی که قبلاً آنها را از مکان های دیگر یا برنامه های رسانه های اجتماعی دیگر می شناسید منتقل می شود.

Houseparty: ویژگی های امنیتی

اگرچه تمرکز بیشتر خصوصی آن باعث نگرانی بیشتر در مورد حریم خصوصی می شود ، اما هنوز راه های بسیاری وجود دارد که می توان از این سرویس سوءاستفاده کرد. به عنوان یک برنامه چت تصویری ، هنوز هم می توان از این شکارچیان جنسی برای برقراری ارتباط گسسته با افراد زیر سن قانونی استفاده کرد ، به عنوان مثال ، این امر باعث نگرانی والدین شد. گفته می شود ، این برنامه دارای تعدادی تنظیمات و ویژگی هایی است که در مقایسه با سایر برنامه های رسانه های اجتماعی یا برنامه های چت مانند Kik ، استفاده از شکارچیان به عنوان واسطه را برای یافتن قربانیان بسیار سخت تر می کند..

قوانین خانه

قوانین خانه hosueparty

تیم توسعه چندین ویژگی را در برنامه گنجانیده اند تا به کاهش برخی از آن نگرانی های ایمنی کمک کند. در بخش “قوانین خانه” ، Houseparty لیستی از “قوانینی” دارد که بیان می کند منظور از نقض آن نیست. در واقعیت ، این ویژگی هایی است که برنامه برای ارائه تجربه کاربری بهتر و امنیت بیشتر به شما ارائه می دهد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • تماس – به کاربران امکان می دهد تماس تلفنی فردی با دوستان در Houseparty برقرار کنند
 • Ghosting – به طرز جسورانه اعلانهای “در خانه” کاربر را از دوستان منتخب پنهان می کند
 • گروه ها – مهمانی های خصوصی را برای دوستان انتخاب می کند
 • نادیده گرفتن – اعلان هایی که کاربران هنگام ورود به سیستم از دوستان دریافت می کنند ، به طرز جسورانه ای خاموش می شوند
 • یادداشت ها – به پیام های متنی خصوصی بین دوستان اجازه می دهد
 • Sneak into the House – به طرز جسورانه اعلان های “در خانه” را از همه کاربران دیگر مخفی می کند
 • Stranger Danger – در یک اتاق هشدار می دهد که یک “غریبه” یا یکی از دوستانشان به یک مهمانی بپیوندند
  13+ ابزار pentesting رایگان

کاربران همچنین می توانند با استفاده از یک دکمه قفل در سمت چپ پایین رابط برنامه ، اتاق را قفل کنند. این مانع از ورود هر کسی به اتاق می شود ، از جمله جلوگیری از پیوستن سایر کاربران به هر دعوت از دیگران به اتاق شما.

سیاست های حفظ حریم خصوصی خانه

Houseparty مانند اکثر برنامه های رسانه های اجتماعی ، داده های شخصی زیادی را جمع آوری می کند. وقتی برای اولین بار در Houseparty ثبت نام می کنید ، لازم نیست آدرس ایمیل و تاریخ تولد خود را بدهید ، بلکه باید شماره تلفن خود را نیز به آن بدهید. برنامه ادعا می کند که از شماره تلفن شما برای تأیید شخص واقعی شما استفاده می کند ، اما می تواند به همین راحتی از روش تأیید متفاوتی مانند Captcha استفاده کند.

به منظور اضافه کردن دوستان ، شما همچنین باید دسترسی به لیست های تماس خود و به صورت اختیاری به لیست دوستان فیس بوک خود به برنامه اجازه دهید. در نتیجه ، شما همچنین باید در نظر داشته باشید که داده های دوستانتان را به توسعه دهنده برنامه ، زندگی در هوا ارائه می دهید تا نام آنها ، شماره تلفن ها و سایر اطلاعاتی را که ممکن است از طریق حساب های رسانه های اجتماعی آنها در دسترس باشد ، درج کنید..

اگرچه Life On Air از نظر فنی نیاز به کاربران 13 سال یا بالاتر دارد, هیچ راهی برای این سرویس وجود ندارد که بتواند سن کاربران را تأیید کند. این بدان معناست که کاربران کوچکتر از 13 سال می توانند بدون نتیجه ثبت نام کنند ، اگرچه Life On Air در شرایط خدمات خود اعلام کرده است که این حق را برای خود محروم می کند که هر گونه حساب را مجبور کند.

مهمانی خانگی

کاربران همچنین بر اساس شرایط خدمات خود باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • Houseparty یک سرویس رایگان است و این حق را برای خود محفوظ می دارد که از داده های شما برای فروش تبلیغات استفاده کند یا داده های خود را برای سود به شخص ثالث بفروشد.
 • این سرویس حق دسترسی و خواندن مطالب تولید شده در داخل برنامه ، از جمله فیلم ها ، پیام ها یا تصاویر خصوصی را دارد
 • در این سرویس آمده است که همچنین آدرسهای IP ، آدرسهای MAC ، کوکی ها ، اطلاعات مربوط به حامل تلفن همراه ، موقعیت جغرافیایی ، صفحاتی را که قبل و بعد از استفاده از سرویس از آنها بازدید کرده اید ، زمان صرف شده برای استفاده از برنامه ، و اطلاعات خصوصی دیگری که به طور مستقیم با آنها مرتبط نیستند ، جمع آوری می کند. خدمات.
 • Life On Air اظهار داشت که می تواند از هرگونه اطلاعات ارسالی از طریق خدمات خود برای اهداف خاص خود ، “از جمله ایده ها ، اختراعات ، مفاهیم ، تکنیکها یا دانش فنی که در آن فاش شده است استفاده کند ، برای هر منظور از جمله توسعه ، ساخت و یا بازاریابی کالاها. یا خدمات. “

نگرانی های بیشتری درباره حفظ حریم خصوصی در رابطه با اینکه چگونه Houseparty می تواند و ممکن است از اطلاعات خصوصی استفاده کند وجود دارد. توصیه می کنیم والدین شرایط خدمات و خط مشی رازداری را بخوانند.

آیا والدین باید در مورد Houseparty نگران باشند?

خوشبختانه ، قالب Houseparty در بسیاری از موارد ایمنی که اکثر برنامه های رسانه های اجتماعی در اختیار دارند ، بهبود می یابد. حتی هنوز والدین باید از این واقعیت آگاه باشند که اطلاعات شخصی فرزندانشان از طریق Houseparty آسیب پذیر است و هنوز هم می توان از این سرویس برای ارتباطات گسسته استفاده کرد.

آیا نوجوانان می توانند با خیال راحت از Houseparty استفاده کنند?

این امکان وجود دارد که نوجوانان با خیال راحت از Houseparty استفاده کنند. همچنین ممکن است والدین نیز بر فعالیت نوجوانان نظارت داشته باشند. در اینجا چند نکته برای والدین برای راهنمایی نوجوانانی که از Houseparty استفاده می کنند ، آورده شده است.

  آیا رایانه های Mac به آنتی ویروس احتیاج دارند؟

1. در مورد خطرات اضافه کردن افرادی که آنها را نمی شناسند ، با نوجوان خود صحبت کنید

از آنجا که Houseparty تابع جستجو ندارد ، تقریبا خطر غریبه هایی را که به جستجوی آنها می روند ، از بین می برد. با این حال ، هنوز هم برای غریبه ها امکان ارتباط با نوجوانان در سایر سرویس ها ، مانند فیس بوک یا توییتر وجود دارد و از آنها خواسته می شود تا با Houseparty ارتباط برقرار کنند. به نوجوان خود اطلاع دهید که بهتر است فقط به افرادی که در زندگی واقعی آنها را می شناسند اضافه کنید و از اضافه کردن هر کسی در خارج از محدوده سنی خود که عضو خانواده یا دوست شما نیست خودداری کنید..

2. از نوجوان خود در استفاده از داده های شخصی خودداری کنید

تحت بخش 5 شرایط خدمات خود ، Life On Air به کاربران حق می دهد از استفاده و اشتراک گذاری داده های خاص خودداری کنند. این سرویس از جمع آوری داده ها جلوگیری نمی کند ، اما این کاری را که قصد دارند با آن انجام دهند محدود خواهد کرد. حتی در آن زمان ، Life On Air ادعا می کند که خاموش کردن به طور کامل مانع از جمع آوری یا استفاده از داده های شما نمی شود.

این سرویس می گوید: “ما هنوز می توانیم اطلاعات غیر شخصی را در مورد فعالیتهای شما در خدمات یا اطلاعاتی که از تبلیغات در وب سایت های شخص ثالث برای اهداف تبلیغاتی مبتنی بر علاقه ندارید ، جمع آوری و استفاده کنیم ، از جمله برای تعیین اثربخشی تبلیغات..

می توانید با ارسال ایمیلی به Life On Air ، به سیستم خودداری کنید [email protected].

3. از نوجوان خود بخواهید از تنظیمات حریم خصوصی Houseparty استفاده کند

Houseparty شامل مجموعه فوق العاده ای از تنظیمات حریم خصوصی است که استفاده از خدمات را برای نوجوان شما آسان می کند بدون اینکه توسط افراد ناخواسته زحمت بکشید. به نوجوانان خود موارد زیر را انجام دهید:

 • با استفاده از گزینه قفل ، هر بار که وارد سیستم شوید ، اتاق را قفل کنید
 • حالت خصوصی را در تنظیمات فعال کنید ، که باعث می شود هر اتاق یک اتاق قفل شود
 • گروههایی ایجاد کنید که فقط شامل دوستان نزدیک باشند
 • برای مخفی کردن وضعیت آنلاین آنها ، از ویژگی “Sneak into House” استفاده کنید

همچنین مشاهده کنید: تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک

4. برنامه را خودتان بارگیری کنید و نوجوان خود را به آن اضافه کنید

ممکن است نوجوان شما با اضافه کردن شما مخالفت کند ، زیرا بسیاری از نوجوانان ترجیح می دهند والدین خود را به حساب های رسانه های اجتماعی خود اضافه نکنند. با این حال ، استفاده از این سرویس را برای آنها شرط ایجاد کنید. علاوه بر این ، آن را طوری تنظیم کنید که نوجوان شما اعلانهای “خانه” را از شما مسدود نکند. و هنگامی که می بینید آنها فعال هستند ، مطمئن شوید که به شما امکان می دهند به مناسبت های مختلف ، در اتاقهای گپ خود چک کنید.

5- یک برنامه ردیابی تلفنی را بر روی تلفن نوجوان خود نصب کنید

توجه داشته باشید که ما حمله به حریم خصوصی نوجوان یا کودک شما را توصیه نمی کنیم. با این وجود برخی از برنامه ها وجود دارند که به شما امکان نظارت بر تلفن فرزندتان را می دهند و به شما امکان می دهند داده های مکان ، اطلاعات مربوط به کاربرد برنامه و پیام های متنی را دریافت کنید. برخی از این برنامه ها حتی به والدین امکان می دهند تلفن دیگر را از راه دور قفل کنند. برنامه هایی مانند mSpy و MamaBear به والدین امکان دسترسی بیشتر به آنچه فرزندانشان در دستگاه های تلفن همراه انجام می دهند ، می دهند ، اما برخی به بهای افزایش نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و روابط آسیب دیده بالقوه با فرزندانتان انجام می دهند.

6. عواقب حقوقی و شخصی را با نوجوان خود دوباره تکرار کنید

قوانین محلی می تواند متفاوت باشد ، اما در بعضی جاها نوجوانان و بچه ها می توانند به عنوان بزرگسالان به دلیل ایجاد و اشتراک گذاری تصاویر مستهجن محاکمه شوند. بحث در مورد این مسائل با فرزندانتان که ممکن است از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند مهم است. همچنین به اشتراک گذاشتن با آنها این واقعیت را دارد که محتوای غیرقانونی به راحتی توسط هر کسی قابل ثبت است. Houseparty از ویژگی هایی برخوردار است که به کاربران امکان می دهد وقتی شخص دیگری در گپ عکس صفحه را گرفته است ، اطلاع دهند ، اما روش هایی وجود دارد که کاربران می توانند از این طریق استفاده کنند. سایر کاربران می توانند بدون رضایت ، تصاویر و فیلم ها را ضبط یا نگه دارند.

7. استفاده از Houseparty را مجاز نکنید

با توجه به نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، این ممکن است به نفع والدین باشد که استفاده از Houseparty را به طور کلی مجاز نگذاریم. خالق برنامه برای استفاده از برنامه گپ تصویری از برخی موارد استفاده نکرده است. با این حال ، والدین هنوز باید آخرین کلمه را در مورد استفاده فرزندانشان از برنامه داشته باشند.

About the author

Comments

 1. هستند که در معرض خطرات امنیتی قرار بگیرند. برای حفظ امنیت خود و فرزندان خود ، بهتر است از برنامه هایی مانند Houseparty با احتیاط استفاده کنید و از نوجوانان خود بخواهید از تنظیمات حریم خصوصی استفاده کنند. همچنین ، نوجوانان باید آگاه باشند که اضافه کردن افرادی که آنها را نمی شناسند ، می تواند خطراتی را برای آنها به همراه داشته باشد. به طور کلی ، برای استفاده امن از برنامه های رسانه های اجتماعی ، باید همیشه از تنظیمات حریم خصوصی استفاده کرد و از اضافه کردن افرادی که نمی شناسیم ، خودداری کرد.

 2. های اجتماعی مانند Houseparty با نگرانی های امنیتی روبرو هستند، باید به دقت از آنها استفاده کنیم. برای مثال، استفاده از چت تصویری فقط برای دعوت، می تواند امنیت را بیشتر کند. همچنین، باید به نکاتی مانند خطرات اضافه کردن افرادی که آنها را نمی شناسند، دقت کنیم و از نوجوانان خود بخواهیم از تنظیمات حریم خصوصی Houseparty استفاده کنند. در کل، باید به دقت از این برنامه ها استفاده کنیم و از امنیت خود و خانواده خود مراقبت کنیم.

 3. ن باید با این نگرانی های امنیتی در استفاده از برنامه Houseparty آگاه باشند. برای جلوگیری از اینکه کلاهبرداران و شکارچیان از این برنامه استفاده کنند و به دنبال قربانیان خود بگردند ، بهتر است از تنظیمات حریم خصوصی استفاده کنید و از اضافه کردن افرادی که آنها را نمی شناسید خودداری کنید. همچنین ، به نوجوانان خود بگویید که از داده های شخصی خودداری کنند و از برنامه ردیابی تلفنی استفاده کنند تا به آنها کمک کند تا از اینکه کسی آنها را دنبال کند ، جلوگیری کنند. در نهایت ، برای جلوگیری از هرگونه عواقب حقوقی و شخصی ، به نوجوانان خود بگویید که استفاده از Houseparty را مجاز نکنند.

Comments are closed.