کلاهبرداری از هویت در Upwork و سایر سایتهای مستقل ، یکپارچگی اقتصاد کلاهبرداری را تهدید می کند

کلاهبرداری از هویت ، تمامیت اقتصاد کلاهبرداری را تهدید می کند

اقتصاد کلاهبرداری در حال شکوفایی است ، اما چه اتفاقی می افتد برای آن دسته از کارگرانی که از سیستم عامل های کار از راه دور و یا با ارزش ترین بازارهای کاری آنلاین محصور شده اند؟ به طور فزاینده ، جواب تقلب در هویت و خرید حساب است. متوسط ​​قیمت سؤال برای حساب های کارآمد تأیید شده از یک سیستم عامل اصلی کار از راه دور ، Upwork ، می تواند از 1300 دلار فراتر رود. برخی از فروشندگان حتی درخواست ده‌ها هزار دلار حساب خود را دارند. علاوه بر این ، تعداد ارسال های مربوط به خرید و فروش حساب کاربری Upwork در یک وب سایت در شش ماه نخست سال 2024 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2024 ، بیش از 3300 درصد افزایش یافته است.

کارگران اقتصاد گیگ هنوز اهداف اصلی کلاهبرداری “کار از خانه” هستند ، اما تقاضا برای کارگران از راه دور ، همراه با نقاط ضعف عمده در روش های تأیید هویت که در اکثر سیستم عامل های آزاد از راه دور یافت می شود ، یک بازار بی پروا و با باز کار برای کلاهبرداری در حساب ایجاد کرده است. در نتیجه ، تعداد زیادی مشتری و خریدار توسط آزادکاران سوءاستفاده از سیستم عامل های اقتصاد کلاهبرداری گول زده اند..

آنچه پیدا کردیم:

 • صدها حساب Upwork برای فروش در وب سایت وجود دارد ، به این معنی که خریداران نیازی به استفاده از بازارهای وب تاریک ندارند.
 • متوسط ​​قیمت درخواست برای یک حساب کاربری Upwork بیش از 1300 دلار است.
 • به نظر می رسد میزان کلاهبرداری هویت در Upwork نسبت به سال گذشته در حال افزایش است.
 • قیمت درخواستی برای حساب های کارشناسی ارشد معتبر می تواند بیش از ده ها هزار دلار باشد.
 • به نظر می رسد بسیاری از خریداران حساب سعی در دور زدن فرآیند های تأیید بستر های نرم افزاری مستقل و محدودیت های بازار منطقه ای دارند.
 • به نظر می رسد بیشتر خریداران حساب از چین ، روسیه ، کشورهای مختلف آفریقا ، هند و پاکستان هستند.
 • برخی از خریداران ، به ویژه در چین و روسیه ، در حال دور شدن از محدودیت های محتوای منطقه ای با استفاده از VPN و اجاره وقت در رایانه های فروشندگان از طریق TeamViewer و سایر برنامه های اشتراکی دسک تاپ هستند.

سکوهای آزاد و تقلب در هویت

اقتصاد حیرت انگیز به طور فزاینده ای طیف گسترده ای از انواع شغل را در بر می گیرد. از برنامه های دلسرد کننده مانند Uber و Lyft گرفته تا برنامه های پیاده روی سگ مانند Wag! و Rover ، هر کس با مهارت ، علاقه و یا منبع با ارزش می تواند شرکت کند. و هرکسی که مایل است هزینه آن خدمات را بپردازد ، غالباً فقط در عرض چند دقیقه می تواند کارگران گیگ را پیدا کند.

این سیستم عامل ها سطح اطمینان ضمنی را برای خریداران فراهم می کنند. هنگامی که یک مشتری یا کارفرما از طریق این وب سایت ها و برنامه ها به دنبال کارگران اقتصاد gig می باشد ، انتظار دارد با فردی که مشخصات وی را در روند استخدام بررسی کرده است همکاری کند..

با این حال ، به نظر می رسد که کلاهبرداری در هویت در سیستم عامل های اقتصاد از راه دور غریب افزایش می یابد. مترجمان آزاد برای خرید ، اجاره و استفاده از حساب های افراد دیگر ، یا ایجاد پروفایل های جعلی برای ترفند و کلاهبرداری مشتریانی که از این سیستم عامل استفاده می کنند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشیم ، برخی از بزرگترین این سایت های اقتصاد gig نیز بیشترین کلاهبرداری را تجربه می کنند. بسیاری از مشتری ها و خریدارانی که از این سایت ها استفاده می کنند ادعا می کنند توسط فریلنسرها با استفاده از حساب های خریداری شده ، سرقت شده یا جعلی جعل شده اند.

همانطور که یکی از مشتری های Upwork در مورد انجمن Reddit / r / Upwork توضیح داد:

“بله [این] در واقع چندین بار برای من اتفاق افتاد. یکی مترجمی بود که واقعاً زبان را نمی دانست ، [دیگری] یک بازاریاب بود که به من تهدید کرد. “

حساب کاربری فروش redditمنبع: Reddit / r / Upwork

مشتری خاطرنشان کرد: Upwork قبل از گزارش شدن این حساب موفق به بستن حساب کاربری شد ، اما در موارد دیگر ، برخی از مشتریانی که از Upwork استفاده می کنند به دلیل کلاهبرداری در هویت ، مبلغ قابل توجهی پول از دست دادند..

کاربر دیگری توضیح داد:

وی گفت: “یكی از مشتری های من در یك پروژه حساس به وقت ، چند مترجمان را استخدام كرد. یکی از آنها کلاهبرداری بود که مشتری را تا حداکثر ساعت مجاز شیر می داد اما نتیجه قابل توجهی به همراه نداشت. آن کلاهبردار بعداً نمایه من را کپی کرد. او از طریق بازخورد خود ، چند مشتری دیگر را کلاهبرداری کرده بود. من او را گزارش کردم چند ماه طول کشید ، اما او سرانجام پس از اوستری کار کردن ، اما نه قبل از این که مشتی مشتری دیگر را مورد کلاهبرداری قرار داد ، دفع شد.

حساب کاربری فروش redditمنبع: Reddit / r / Upwork

داستانهایی از این قبیل به طور مرتب در انجمن های Upwork و همچنین انجمن ها و مقالاتی که سایر سایتهای کار از راه دور مانند TopTal را پوشش می دهد ، پخش می شوند..

روش های تأیید هویت در سیستم عامل های مستقل

بسیاری از سیستم عامل های گرافیکی و برنامه های گرافیکی نیاز به نوعی تعامل درون فرد دارند ، که باعث می شود تقلب در هویت به خصوص دشوار شود. برخی از آنها همچنین از تکنیک های پیشرفته فنی استفاده می کنند که برای از بین بردن یا کاهش قابل توجهی خطر تقلب در هویت طراحی شده اند.

به عنوان مثال Uber از سیستمی به نام Real-Time ID Check استفاده می کند. با استفاده از خدمات شناختی مایکروسافت ، Check Real ID (شناسایی در زمان واقعی) از فناوری تشخیص چهره برای تأیید هویت راننده استفاده می کند تا قبل از اینکه راننده بتواند وارد برنامه شود.

طبق گفته مایکل سی ، یک راننده کهنه کار در بالتیمور Uber که در مورد روش های تأیید هویت شرکت با آنها صحبت کردیم ، Check Real ID-Check به طور تصادفی از طریق برنامه Uber فعال می شود. با این وجود ، اگر نور خیلی کم باشد ، هویت تأیید نمی شود و صورت کاملاً قابل مشاهده نیست ، یا صورت با آنچه در آن ثبت شده مطابقت ندارد. اگر چهره راننده با سوابق Uber مطابقت نداشته باشد ، راننده می تواند از روی سیستم عامل غیرفعال شود. رانندگان فقط با تماس با سرویس پشتیبانی درایور Uber و با ارائه اطلاعات شخصی اضافی که Uber در مورد هر راننده دارد می توانند دوباره فعال شوند..

  بهترین حالت امنیتی WPA2: AES ، TKIP یا هر دو کدام است؟

اکثر سیستم عامل های کار از راه دور تاکتیک های مختلف تأیید هویت را اجرا می کنند تا تعداد موارد کلاهبرداری در حساب را کاهش دهند. با تشکر از اندازه و محبوبیت سایت ، Upwork به عنوان یک مطالعه موردی عالی برای این کار انجام می شود. این پلتفرم اغلب (اما نه همیشه) به مستقلین نیاز دارد تا با ارسال شناسنامه صادر شده از دولت ، روش پرداخت رسمی (مانند کارت اعتباری اصلی یا حساب پی پال) ، صورت حساب بانکی ، شماره تلفن یا اسناد رسمی که هویت خود را تأیید کنند ، بررسی کنند. یک نام و آدرس را تأیید می کند.

این سرویس همچنین اخیراً یک نشان تأیید شناسه (مشابه موارد استفاده شده توسط توییتر و فیس بوک) را پیاده سازی کرده است ، که از طریق تماس های ویدیویی با نمایندگان Upwork برای چک کردن تصویر شناسه با کاربر فرضی بدست می آید..

شناسه upwork فروش شناسه شناسهمنبع: Upwork

این یک سیستم عالی نیست ، و به طرز محسوسی نسبت به سیستم مورد استفاده Uber از قبل سختگیرانه تر است.

نمایندگان پشتیبانی Upwork در پست های انجمن انجمن تصدیق کرده اند که تأیید شناسه همیشه برای انجام کار بر روی این پلتفرم لازم نیست.

تأیید شناسه فروش حساب کاربریمنبع: Upworkفروش حساب کاربریمنبع: Upwork

این بدان معناست که برخی از آزادکاران می توانند قبل از تأیید اعتبار ، حساب و قراردادهای کاری با مشتری ایجاد كنند و پنجره فرصت برای ایجاد تقلب را ترك كنند..

سایر سیستم عامل های از راه دور مانند Freelancer ، Fiverr ، PeoplePerHour ، Guru و TopTal روش های تأیید هویت را نیز در دست دارند:

 • پنجر: به بارگذاری یکبار شناسه دولت و سلفی نیاز دارد.
 • فریلنسر: به شناسه دولت ، عکسی از کاربر که دارای کاغذ با کد کلید است ، و کپی دو بیانیه ابزار یا صورتهای بانکی (یا هر یک) نیاز دارد. تأیید باید با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه انجام شود.
 • PeoplePerHour: به شناسه دولت ، کپی از برنامه یا صورت حساب بانکی ، عکس کارت اعتباری مرتبط با حساب و یک کپی از یک حساب PayPal تأیید شده نیاز دارد.
 • گورو: به شناسه دولت ، اثبات آدرس و عکس فعلی نیاز دارد. ممکن است گورو درخواست تأیید هویت را بطور مداوم انجام دهید.
 • TopTal: فرآیند تأیید هویت دقیق که شامل شناسه عکس ، اطلاعات شبکه اجتماعی ، بررسی سابقه کیفری احتمالی ، بررسی اطلاعات خانوادگی و موارد دیگر است.
 • محتوا: هیچ فرآیند تأیید هویت منحصر به فردی در کار نیست. همچنین اشتراک حساب را ممنوع نمی کند (بر اساس زبان مورد استفاده در شرایط خدمات).

خدماتی که نیاز به تأیید هویت دارند ، معمولاً طی یا کمی بعد از ایجاد حساب کاربری آن را درخواست می کنند. در بعضی موارد ، تأیید مجدد ممکن است پس از به روزرسانی خدمات یا تغییر سیاست تأیید آن انجام شود. سیاست جدید Upwork برای تأیید صرافی ها با استفاده از تماس های ویدئویی ، به بسیاری از مترجمان آزاد روی این سیستم عامل نیاز دارد تا مجدداً حساب های خود را تأیید کنند تا نشان جدید شناسه را دریافت کنند. در بعضی موارد ، Upwork حسابهای کارشناسی ارشد را متوقف کرد تا اینکه تأیید چت تصویری کامل شد.

اکثر سیستم عامل های کار از راه دور دارای سیاستی هستند که فقط نیاز به تأیید هویت یک بار دارند ، اگرچه معدودی آشکارا این را یک سیاست کتبی می دانند. Fiverr استثناء است ، با این حال ، در صفحه تأیید هویت خود اعلام کرد که فقط یک بار درخواست تأیید حساب می کند.

حساب کاربری فروش fivverمنبع: Fiverr

یک سیاست تأیید هویت یک زمانه درنهایت استفاده از سیستم عاملهای کار از راه دور را برای کلاهبرداران آسانتر می کند و ایجاد و فروش هر شخصی را برای همه امکان پذیر می سازد.

چگونه کلاهبرداران از سیستم عامل های آزاد باز بهره می گیرند

اکنون بازار رو به رشد اشتراک گذاری حساب ، فروش و اجاره به ویژه برای حساب های Upwork وجود دارد. (برخی از فروش حساب های قابل اطمینان برای حساب های از یک سیستم عامل بزرگ دیگر از راه دور ، Freelancer ، اما به میزان قابل توجهی کمتری وجود دارد.)

حساب های Upwork و Freelancer کجا خرید و فروخته شده اند?

در بیشتر موارد ، فروش غیرقانونی حساب در بازارهای تاریک وب تمایل دارد. به عنوان مثال ، هر کسی که می خواهد حساب های نامشروع Uber را بخرد ، می تواند این کار را با حدود 5 دلار انجام دهد. در مورد Uber ، بیشتر اکانت های فروخته شده حساب کاربری هستند و نه حساب درایور. حتی اگر کاربران می توانند حسابهای درایور Uber خود را به سرقت برده یا به سرقت برسانند ، بررسی ID Real-Time Uber ارزش حسابهای راننده را کاهش می دهد.

حساب کارآمد فروش darkweb

در عوض ، به نظر می رسد که فروش و اجاره حساب های Upwork و Freelancer در وهله اول در سطح وب یا بخش سطح بالای اینترنت که بیشتر ما از آن استفاده می کنیم صورت می گیرد. و یکی از محبوب ترین انجمن ها برای این نوع فعالیت ها به نظر می رسد یک وب سایت بازی با نام PlayerUp باشد.

حساب کاربری فروش playupمنبع: PlayerUp

در سال 2024 ، وب سایتی به نام UpBuy.in (که به عنوان UpBuy.me نیز تبلیغ شده است) تلاش کرد تا فروش حساب کاربری Upwork را رسمی کند ، اما به نظر می رسد اندکی پس از شروع کار آن خاموش شده است. این سایت همچنین خود را در بخش حسابهای Upwork PlayerUp تبلیغ کرد و بازار بسیار بزرگتری از فروشندگان و خریداران موجود در PlayerUp را نشان داد.

فروش حساب کاربریمنبع: PlayerUp

اگرچه به عنوان منبعی برای کمک به گیمرهای ویدیویی در خرید ، فروش و تجارت حساب های تجاری طراحی شده است ، در عوض تعداد زیادی از جامعه PlayerUp به جای استفاده از این سرویس به عنوان واسطه جعل هویت حساب کاربری آزاد یا خرید ، فروش و تجارت حساب های رسانه های اجتماعی برای خدماتی مانند اینستاگرام و یوتیوب.

در این زمان نوشتن ، حدود 300 پست فعلی و بایگانی شده در PlayerUp وجود دارد که می فروشند یا درخواست می کنند تا حسابهای Upwork و Freelancer تأیید شده در هویت را خریداری کنند. (ما نتوانستیم خرید یا فروش پست برای سایر سیستم عامل های اصلی آزاد را در این سایت بیابیم ، که تا حدی تأثیر اندازه و محبوبیت وب سایت gig را در فروش حساب نشان می دهد.) 

اکثریت قریب به اتفاق این پست های فروش آزاد حساب کاربری برای Upwork است ، جایی که بیشترین توجه ما را به خود جلب کرد.

فروشندگان حساب های Upwork تمایل به تبلیغ چند قسمت اصلی از حساب های خود برای ترغیب خریداران بالقوه دارند:

 • وضعیت تأیید
 • سن حساب
 • مقدار بازخورد یا بررسی مثبت
 • امتیاز موفقیت شغلی (اقدامی که Upwork برای رتبه دهی به آزادکاران بر رضایت مشتری استفاده می کند)
 • محل حساب
 • درآمد کل
 • درآمد متوسط ​​در هر ماه
 • تعداد قراردادهای فعال و قابل پرداخت
 • تعداد مشاغل به پایان رسید
 • کنترل از راه دور یک رایانه از طریق VPN و Teamviewer برای دسترسی و بهره برداری از حساب
  نحوه استفاده از کدهای کشور Tor در ویندوز ، Mac و Linux برای فریب دادن موقعیت مکانی شما

کسانی که حساب های Freelancer فروش می کنند معیارهای مشابهی را جستجو می کنند ، اما تعداد حساب های آن سکو که برای فروش در PlayerUp تبلیغ می شود به مراتب کوچکتر است ، بنابراین داده های بسیار کمتری برای ادامه وجود دارد..

فروشندگان همچنین می توانند از PlayerUp استفاده کنند تا به عنوان یک سیستم پرداخت واسطه ای مطمئن عمل کنند ، اگرچه برخی به دنبال پرداخت از طریق Payoneer ، یک سرویس پرداخت واسطه دیگر یا به سادگی از طریق PayPal هستند. روش های پرداخت واسطه بین المللی در بازارهای وب تاریک متداول است و به هر دو طرف اجازه می دهد تا در حالی که کاملاً ناشناس باقی مانده اند ، وجوه خود را مبادله کنند.

در خارج از PlayerUp ، برخی از خریداران حساب و کلاهبرداران هویت مستقل پلتفرم از مسیری مستقیم تر استفاده می کنند. برخی تصمیم می گیرند با حساب های تأیید شده و فعال مستقیماً از طریق رسانه های اجتماعی مانند Facebook یا LinkedIn با فریلنسرها تماس بگیرند.

به عنوان یک کاربر فعال Upwork ، این اتفاق در طی چند ماه گذشته دو بار برای من افتاده است.

upwork فروش لینک

در یک مورد ، یک کاربر Upwork از روسیه که قبلاً دارای یک حساب تایید شده است ، به دلیل ترجیحات ملیت موجود در بازار انتخاب Up Up و Upwork که فقط برای مشتریان و فریلنسرهای آمریکایی ایجاد شده است ، سعی کرد با من تماس بگیرد تا بتواند حساب من را با او به اشتراک بگذارد. با میلیونها کاربر Upwork در سراسر جهان که بسیاری از آنها در کشورهای “ترجیحی” قرار دارند ، به احتمال زیاد تعداد بسیاری از آزادکارهای این سیستم عامل نیز با این روش تماس گرفته اند..

چه مقدار از حسابهای پلت فرم مستقل از راه دور ارزش دارند?

تفاوت بسیار زیادی بین میزان ارزش حساب کاربری آزاد و از فروشندگان درخواست کننده وجود دارد. فروشندگان حساب در PlayerUp می توانند هر قیمت درخواستی را که می خواهند لیست کنند و هنگامی که یک معامله موفق انجام شد ، می توانند پست را با عنوان “فروخته شده” علامت گذاری کنند. خریداران می توانند پست هایی را ایجاد کنند که بخواهند برای هر مبلغی حساب خریداری کنند و در صورت خرید می توانند پست های خود را با عنوان “فروخته شده” علامت گذاری کنند. این باعث می شود که قیمت درخواست حساب مطمئن ترین داده های مربوط به فروش حساب باشد.

بر اساس بررسی بیش از 280 پست PlayerUp (در زمان نوشتن) ، میانگین قیمت درخواست برای یک حساب کاربری Upwork چیزی بیش از 1330 دلار USD است. قیمت متوسط ​​حسابهای با عنوان “فروخته شده” حدود 610 دلار است.

حساب کاربری فروش قیمت متوسط

نوع خدمات ارائه شده توسط حساب ، مانند برنامه نویسی ، ترجمه یا نوشتن ، به نظر نمی رسد به اندازه کافی مناسب باشند که برای بیشتر فروشندگان حساب کاربری داشته باشد یا تأثیر زیادی در نحوه پاسخگویی بسیاری از خریداران بالقوه به یک پست داشته باشد. کلاهبرداران می توانند حساب های تأیید شده را خریداری کنند و سپس مهارت های ثبت شده و مدل تجاری را تغییر دهند ، اگرچه این فعالیت می تواند یک حساب کاربری را در Upwork ممنوع کند.

بسیاری از فروشندگان حساب Upwork نتوانستند مکانی را ثبت کنند و تأیید کنند. با این حال ، بیشتر ما پستهایی را مشاهده می كنیم كه در ایالات متحده و همچنین در بسیاری از بازارهای اروپا از جمله انگلیس ایجاد و تأیید شده اند.

کلاهبرداری از هویت در Upwork و سایر سایتهای مستقل ، یکپارچگی اقتصاد کلاهبرداری را تهدید می کند var divElement = document.getElementById (‘viz1563296445437’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.maxWidth = ‘1250px’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ vizElement.style.maxHeight = ‘887px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

داده های کشور بسیار کم به معنای این است که نمی توانیم در مورد محبوبیت مناطق مختلف حساب نتیجه گیری کنیم. اکثر ارسال ها حداقل چند پاسخ دریافت کردند ، در حالی که برخی از پست ها به هیچ وجه پاسخی دریافت نکردند. ما همچنین دریافتیم که تعدادی از پستها پاسخهای بسیاری از حسابهای کاربری مشابه دریافت کرده اند که ممکن است حاکی از خرید و فروش اضافی در بازار پایین باشد..

پست ها می توانند ماه ها بمانند ، اگرچه بیشتر پست های قدیمی بعد از مدت زمان نامشخص قفل می شوند. با این حال ، ما متوجه نشدیم که سن پست تأثیر زیادی بر تعداد پاسخهای دریافتی دارد.

بیشترین پاسخ ها به پست ها در طی روزهایی از ارسال آن اتفاق افتاده است. بسیاری از پستها علی رغم قیمت سؤال نسبتاً کم ، پاسخی دریافت نکردند و اصلاً پاسخی دریافت نکردند ، در حالی که سایرین (مانند ارسال یک پیام تبلیغاتی با محور مقدونیه) ، در طی چند روز تعداد زیادی پاسخ دریافت کردند.

فروش کارآمد فروش حساب کاربریمنبع: PlayerUp

با توجه به طرز طراحی خدمات PlayerUp و نحوه فروش حساب بازار سیاه ، جمع آوری داده ها فراتر از درخواست قیمت کلی متناقض نبود. به عنوان مثال ، بسیاری از فروشندگان نتوانستند قیمت خود را در پست های خود ذکر کنند ، در عوض درخواست کردند که خریداران بالقوه از طریق پیام خصوصی (معمولاً اسکایپ) پیشنهاد ارائه دهند. برخی از فروشندگان همچنین تبلیغ کردند که آنها در حال فروش چندین ده حساب در دسته هایی با همان قیمت هستند ، به این معنی که یک پولی احتمالی در داده های ما مربوط به تعداد حسابهای تبلیغاتی وجود دارد.

فعالیت منصفانه ای نیز به سمت اجاره حساب انجام می شود ، مناطقی که به دلیل داده های محدود ، خیلی دور از آن کاشته نشده ایم. با این حال ، بسیاری از پست ها در مورد اجاره حساب برای چند صد دلار در هر ماه ، با هزینه ورود اولیه صحبت می کنند. تعیین اینکه چگونه فروشندگان در حال کار کردن سیستم پرداخت اجاره هستند بدون اینکه خودشان را مورد انتقاد قرار دهند ، مشخص است.

علاوه بر این ، بررسی میزان فروش حساب کاربری تقریبا غیرممکن است ، و قیمت لیست دقیق ترین شماره برای این نوع بازار است. هرکسی که از PlayerUp استفاده می کند می تواند پستی را به عنوان “فروخته شده” علامت گذاری کند ، در حالی که بسیاری از فروش حساب های آزاد ممکن است بدون اضافه شدن نشانگر “فروخته شده” به پست انجام شود.

چه کسی حسابهای بسترهای نرم افزاری را خریداری می کند?

خریداران در سراسر جهان به احتمال زیاد حسابهای بسترهای نرم افزاری را خریداری می کنند ، اما بررسی ما درباره ارسال ها و پاسخ های PlayerUp و همچنین تحقیقات دیگر نشان می دهد که بیشتر خریداران فقط از چند منطقه هستند:

 • چین
 • روسیه
 • آفریقا (کشورهای مختلف)
 • هند
 • پاکستان

به نظر می رسد خریداران چینی و روسی علاقه خاصی به اجاره حساب های Upwork و دسترسی به رایانه های فروشندگان از طریق VPN و Teamviewer یا سایر نرم افزارهای اشتراک دسک تاپ دارند. به نظر می رسد این پست در انجمن های انجمن Upwork از یک مشتری با هزینه بالا Upwork نشان دهنده مشکل است:

  WPA3 چیست ، آیا آن امن است و آیا باید از آن استفاده کنم؟

فروش حساب کاربریمنبع: Upwork

گفتنی است ، Upwork در چین یا روسیه ممنوع نیست. با این حال ، Upwork روش های تأیید مکان را اجرا می کند که به صراحت تبلیغ نمی کند. به نظر می رسد که این روش ها را می توان از طریق VPN ها و نرم افزار به اشتراک گذاری دسک تاپ دور زد.

بسیاری از خریداران چینی و روسی نیز ممکن است از این روش برای فریب دادن مشتریان Upwork از طریق برنامه Time Tracker استفاده کنند که از دسک تاپ های فری لنسرها در فواصل منظم عکس می گیرد. اگر خریداران در چین یا روسیه از رایانه های شخصی خود برای تکمیل پروژه های ساعتی استفاده کنند ، مشتریان می توانند به راحتی تقلب را تشخیص دهند. بنابراین ، استفاده از اتصالات از راه دور به یک کامپیوتر دیگر می تواند تشخیص کلاهبرداری را دشوارتر کند.

به نظر می رسد خرید حساب در Kenya و دیگر کشورهای آفریقایی نیز محبوب است. مقاله ای در سال 2024 در روزنامه آنلاین کنیا ، Standard Digital بررسی کرد که چه تعداد جوان از کنیائی ها برای به دست آوردن زندگی به سکوهای کار آنلاین از راه دور می روند. اگرچه در این مقاله مشخص نشده است که از چه سیستم عاملهایی در زمینه کارگران جوان در کنیا استفاده می کند ، اما تعداد محدودی از این سایت ها به معنای این است که آنها در درجه اول به Upwork و Freelancer روی آورده اند..

این مقاله روشی را نشان می دهد که نشان می دهد بسیاری از جوانهای کنیائی به جای تلاش برای انجام مراحل تأیید ، قصد خرید حساب دارند. “حساب های نوشتن آنلاین می تواند از طریق خرید یا افتتاح حساب خریداری شود. بیشتر افراد ترجیح می دهند [حساب] بخرند زیرا روند افتتاح یکی بسیار دقیق و رقابتی است. “.

در حالی که PlayerUp منبعی بود که ما در آن قرار گرفتیم و مورد مطالعه قرار دادیم ، عمق کلاهبرداری از حساب در Upwork و سایر وب سایت های اقتصاد gig بسیار گسترده تر است. دلایلی داریم که اعتقاد داشته باشیم که مکانهای پنهانی بیشتری وجود دارد ، احتمالاً در وب تاریک یا سایر سایتهای خصوصی که تعداد زیادی از آنها احتمالاً در کشورهایی میزبان هستند که خرید اشتراک بیشترین محبوبیت را دارد.

پیامدهای کلاهبرداری هویت از راه دور

مشخص نیست که میزان تقلب در هویت مشکل در سیستم عاملهای کار از راه دور مانند Upwork چقدر است. ما برای اظهار نظر در مورد نحوه رسیدگی به کلاهبرداری در هویت به Upwork مراجعه کردیم ، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکردیم. با این حال ، به راحتی پیدا کردن مشتریان و خریداران Upwork که از پروفایل های جعلی و استفاده جعلی از حساب ها شکایت دارند ، بسیار آسان است و چندین سال به طول می انجامد.

علاوه بر این ، استفاده از PlayerUp به عنوان واسطه خرید و فروش اکانت Upwork رو به افزایش است. وب سایت PlayerUp در سال 2015 به صورت زنده رفت ، در حالی که اولین پست مربوط به Upwork تا سال 2016 ظاهر نمی شد. فقط تعداد کمی پست در سال 2024 وجود داشت.

در سال 2024 ، به طور متوسط ​​5.5 پست در هر ماه مربوط به خرید و فروش حساب های Upwork بود.

اما در شش ماه اول سال 2024 ، به طور متوسط ​​36 حساب کاربری Upwork در خرید و فروش پست در ماه (در مجموع 217 پست بین ژانویه تا ژوئن) وجود داشته است. در مقابل ، تنها شش پست در شش ماه نخست سال 2024 وجود داشته است که بیش از 5،300 درصد افزایش داشته است.

فروش حساب کاربری

به نظر می رسد که تعداد فزاینده ارسال های PlayerUp مربوط به کلاهبرداری در هویت حساب Upwork نشان می دهد که با وجود روش های تأیید اعتبار حساب Upwork ، بازار پایدار و رو به رشدی برقرار است. این باعث می شود تا مشتری های Upwork در معرض خطر قرار گرفته و مسائل مربوط به صداقت را برای خدمات Upwork ایجاد کنند. همچنین این یک علامت هشدار دهنده برای سایر بازارهای آزاد است: هرچه یک سرویس محبوبیت بیشتری پیدا کند ، باید در سیستم خود تقلب در هویت حساب کنید..

برخی از پاسخ های ارسال شده حاکی از آن است که ریسک های ذاتی نیز برای خریداران وجود دارد ، که می توانند هنگام تلاش برای مخفیانه خرید یا اجاره حساب ، از آنها جعل شوند..

کلاهبرداری در فروش حساب کاربریمنبع: PlayerUp

فروشندگان همچنین خود را در معرض خطر قرار می دهند ، خصوصاً اگر قصد اجاره حساب دارند. خریدارانی که به حساب کاربری دسترسی پیدا می کنند ممکن است بتوانند با تغییر گذرواژه ها و سایر اطلاعات ثبت نام ، حساب های خود را به طور کامل تصاحب کرده و دارنده اصلی حساب را قفل کنند..

چگونه سیستم عامل های Upig و گیگ از راه دور می توانند از خریداران محافظت کنند

به نظر می رسد نبرد Upwork در برابر کلاهبرداری هویتی پایان روشنی ندارد ، حداقل بدون تغییر عمده در نحوه تأیید سرویس هویت های آزمایشی. همچنین این موضوعی است که قبل از ادغام oDesk و Elance برای تشکیل برند Upwork در سال 2015 وجود داشته است. با این حال ، اکنون که Upwork یک شرکت بازرگانی عمومی است ، ممکن است در صورت ادامه تلاش برای تقویت مجدد ، با دقت بیشتری روبرو شود – و عواقب سخت تری را دریافت کند. در کلاهبرداری حساب.

این شرکت و همچنین سایر سیستم عامل های gig Economy مانند Fiverr و Freelancer ممکن است نیاز به پیاده سازی اقدامات امنیتی ID مانند سیستم Uber در حال حاضر داشته باشند. تغییر به سمت یک روند تأیید بهتر و معتبرتر شناسایی ممکن است برخی از کارگران آزاد را عصبانیت کند ، در ضمن این شركت را ملزم به پذیرش موارد طولانی مدت خود با تقلب در حساب (چیزی را كه Upwork نخواسته است به طور عمومی انجام دهد). احتمالاً هزینه اضافی نیز به همراه خواهد داشت که Upwork یا باید خود را متحمل شود یا به کاربران پلتفرم خود منتقل كند.

با این وجود ، روشهای دقیق تر تأیید هویت ممکن است برای ایجاد یک سرویس قابل اطمینان تر برای مشتریان ، مسیری طولانی طی کند و می تواند از فرار خریداران به سمت رقبا Upwork جلوگیری کند..

روش شناسی

ما داده ها را از PlayerUp.com از طریق بخش حساب های Upwork و بخش حساب های Freelancer.com آن جمع آوری کردیم. اطلاعات در طی چند روز در ژوئیه 2024 جمع آوری و به روز شد. ما اطلاعاتی از بیش از 280 پست در بخش Upwork و بیش از 90 پست در بخش Freelancer.com از جمله تاریخ ارسال ، ارسال پاسخ ، موقعیت مکانی حساب جمع آوری کردیم. فروخته شده ، درخواست قیمت برای حساب ها ، وضعیت فروش حساب (فروخته شده / فروخته نشده) و تعداد کل پست های جستجو برای خرید و فروش حساب.

پست های Freelancer.com از یک بازی ویدیویی که در سایت ذکر شده است به درستی تفکیک نشده و در نتیجه پست های بسیار کمتری نسبت به آنچه در ابتدا به نظر می رسد مربوط به فروش Freelancer.com است. در نتیجه ، ما Freelancer.com را از اکثر تجزیه و تحلیل داده ها و بیشتر بحث ها در مقاله خارج کردیم.

About the author

Comments

 1. بازار کلاهبرداری در اقتصاد گیگ به طور فزاینده ای در حال رشد است و این موضوع برای کارگرانی که از سیستم عامل های کار از راه دور استفاده می کنند، نگران کننده است. تقلب در هویت و خرید حساب، یکی از روش های این کلاهبرداری است که باعث شده است که قیمت حساب های کارآمد تأیید شده از سیستم عامل اصلی کار از راه دور، Upwork، به بیش از 1300 دلار برسد. این بازار بی پروا و با باز کار برای کلاهبرداری در حساب، باعث شده است که تعداد زیادی از مشتریان و خریداران توسط آزادکاران سوءاستفاده شود. برای محافظت از خریداران، سیستم عامل های Upig و گیگ از راه دور باید از روش های تأیید هویت قوی استفاده کنند و از این بازار کلاهبرداری جلوگیری کنند.

Comments are closed.