11 بهترین ابزار نظارت بر سرور SQL برای سال 2024

11 بهترین ابزار نظارت بر سرور SQL برای سال 2024

سرورها برخی از مهمترین منابع در یک شبکه هستند ، و محبوبیت گسترده سرورهای SQL ابزارهای مانیتورینگ SQL Server را به عنوان پیش نیاز برای نگهداری طولانی مدت شبکه تبدیل کرده است. استفاده از ابزار کنترل سرور برای ردیابی سلامتی سرور می تواند اطلاعات لازم را برای رفع نگرانی های عملکرد به شما بدهد. در دراز مدت ، گره زدن مشکلات عملکرد در جوانه باعث می شود شبکه شما به کار خود ادامه دهد.

نادیده گرفتن اهمیت ابزارهای مانیتورینگ SQL Server می تواند منجر به عملکرد در بهترین حالت و خرابی کامل در بدترین حالت شود. نادیده گرفتن نظارت سرور می تواند باعث ریزش سرور شود و هزینه های زیادی را برای سازمان ها به همراه آورد. استفاده از ابزار مانیتورینگ SQL Server تنها راه محافظت از سرورهای شما در برابر خرابی سیستم گران قیمت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین ابزارهای مانیتورینگ SQL Server برای سال 2024 بپردازیم.

در اینجا بهترین ابزارهای نظارت بر سرور SQL ذکر شده است:

  1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server (آزمایشی رایگان) – این ابزار برای سرورهای ویندوز سرورهای SQL ، MySQL ، Oracle ، DB2 ، SAP ASE و Cloud را از یک مکان متمرکز کنترل می کند..
  2. SentryOne SQL Sentry (دادگاه رایگان) – با بیش از 100 شرایط هشدار ، این ابزار شما را از مشکلات سرور SQL پهلو می کند.
  3. نرم افزار مانیتورینگ Paessler SQL PRTG (آزمایشی رایگان) – مانیتور شبکه ، سرور و برنامه های کاربردی که مانیتور Microsoft SQL ، Oracle SQL ، MySQL و PostgreSQL را بررسی می کند..
  4. کنترل پایگاه داده dbWatch یک مانیتور پایگاه داده تخصصی که جلوی یکپارچه ای را برای همه موارد پایگاه داده شما ارائه می دهد. در Windows ، Mac OS و Linux اجرا می شود.
  5. مدیر تشخیصی Idera SQL – این ابزار پایگاه داده های SQL را در محیط های فیزیکی و مجازی از جمله CPU سرور ، حافظه ، دیسک سخت و استفاده از شبکه نظارت می کند..
  6. حسابرسی سرور Lepide SQL – یک بسته حسابرسی سرور برای نظارت بر موارد SQL که در ویندوز و ویندوز سرور اجرا می شوند.
  7. ابزارهای قدرت SQL – راه حل نظارت بر SQL بدون عامل سبک وزن که سرورهای پایگاه داده Oracle SQL ، Informix و Sybase را در بر می گیرد.
  8. مانیتور SQL Red-Gate – این ابزار دارای 40 هشدار از پیش تنظیم شده برای نظارت بر مصرف منابع حافظه ، CPU بالا ، فضای دیسک ، خطاهای SQL و مشکلات عملکرد پرس و جو است..
  9. مانیتور dbForge – استفاده از CPU ، استفاده از حافظه ، فعالیت دیسک و تأخیر IO را با این ابزار کشف کنید.
  10. Apex SQL Monitor – این ابزار نظارت بر زمان اجرای تراکنش ، نسبت ضربه به حافظه نهان بافر ، حافظه در دسترس ، استفاده از پردازنده ، امید به ماندگاری صفحه ، اندازه بانک اطلاعاتی و رشد ورود دارد..
  11. Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ – معیارهای مانند اندازه ، اتصال و سرعت سرور SQL را با این ابزار دنبال کنید.

بهترین ابزارهای مانیتورینگ SQL Server

هنگام انتخاب ابزارهای این مقاله ، ما به عملکرد و ویژگی های هر ابزار ، سهولت در استفاده ، پشتیبانی و مستندات آنها و استحکام استفاده در طیف گسترده ای از موارد استفاده در صنعت توجه داشتیم..

1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server (آزمایشی رایگان)

تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server به عنوان یک راه حل کامل نظارت بر سرور برای شبکه های مدرن طراحی شده است. با آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server شما می توانید نظارت کنید سرور SQL, MySQL, اوراکل, DB2, SAP ASE, و سرورهای ابر از یک مکان متمرکز یکی از اصلی ترین تمرکز های این محصول یافتن علت اصلی گسل های عملکرد است.

کاربر برای مشاهده داده های استفاده سرور خام از موتور جمع آوری داده ها تهیه شده است. این شامل یک نمودار است که جزئیات عملکرد را با گذشت زمان تغییر داده است که می تواند به پنج روش منحصر به فرد مشاهده شود (خلاصه, پردازنده, حافظه, دیسک, و شبکه) برای رسیدن به علت اصلی مشکلات عملکرد, آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server به شما امکان می دهد از معیارهایی مانند زمان انتظار, کاربران, فایل ها, و اشیاء برای پیدا کردن مشکل چیست.

چه چیزی می سازد آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server یکی از بهترین ابزارهای مانیتورینگ SQL Server این است که هزینه سربار کمتری روی منابع سیستم دارد. این بدان معناست که می توانید ضمن تأثیر حداقل بر عملکرد شبکه ، برنامه را اجرا کنید.

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server نه تنها مقیاس پذیر است بلکه می تواند با ابزارهای دیگری مانند آنها یکپارچه شود سرور SolarWinds و مانیتور برنامه و مانیتور ذخیره سازی منابع, به این معنی که شما می توانید تجربه نظارت را بر اساس نیازهای شخصی خود گسترش دهید. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server با قیمت 1،995 دلار شروع می شود (1،529 پوند). همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه.

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای آزمایش SQL ServerDownload 14 روزه آزمایشی رایگان

2. SentryOne SQL Sentry (دادگاه رایگان)

Sentry One SQL Dashboard تصویر

SentryOne SQL Sentry ابزاری است که رویکرد کلاسیک تری نسبت به نظارت SQL در نظر گرفته است. می توانید از این ابزار استفاده کنید معیارهای عملکرد سرورها را مشاهده کنید به شبکه شما متصل شده و به سؤالات عملکردی ضعیف از نزدیک نگاه کنید. شما همچنین می توانید تنگناهای ذخیره و منابع را کشف کنید. با تجزیه و تحلیل بلوک SentryOne تو می توانی مشاهده همه فرآیندهای مسدود کردن از یک دیدگاه سلسله مراتبی بنابراین می توانید علت اصلی را سریعتر پیدا کنید.

  8 بهترین ابزار نمودار پایگاه داده

SentryOne SQL Sentry به شما کمک می کند جلوتر از منحنی باشید بیش از 100 شرط هشدار دهندهs. تو می توانی پیام های هشدار را سفارشی کنید برای نمایش اطلاعات دقیق مورد نظر خود. این یک فرآیند ساده است ، زیرا تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به قسمت Condition بروید و شرطی را که می خواهید سفارشی سازی کنید انتخاب کنید ، سپس کلیک کنید پیام برگه > ویرایش کنید. همه پیام ها مبتنی بر XML هستند.

می توانید خرید کنید SentryOne SQL Sentry به عنوان مجوز و اشتراک، ابونمان. این مجوز را می توانید با قیمت 2،495 دلار (1912 پوند) خریداری کنید و اشتراک را می توانید با قیمت 125 دلار (95.80 پوند) در هر ماه خریداری کنید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه از SentryOne SQL Sentry موجود در سایت آنها.

محاکمه رایگان 14 روزه SentryOne SQL SentryDownload

3. پلاسلر نرم افزار مانیتورینگ SQL PRTG (آزمایشی رایگان)

تصویر مانیتور شبکه PRTG

بعد هم داریم Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG, بخشی از PRTG مجموعه ، مانیتور شبکه ای است که طیف وسیعی از ویژگی های نظارت SQL را نیز ارائه می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید نظارت کنید Microsoft SQL, اوراکل SQLMySQL, و PostgreSQL برای علائم تخریب عملکرد این فرایند ساده است زیرا Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG دارای الگوهای حسگر از پیش تنظیم شده برای همه محبوب ترین پایگاه داده است.

برخی از سنسورها که Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG مجهز به جعبه را شامل می شود حسگر Microsoft SQL v2, سنسور Oracle SQL v2, حسگر MySQL v2, حسگر PostgreSQL, و حسگر ADO SQL v2. هر یک از این سنسورها نمای منحصر به فرد خود را دارند و معیارهای کلیدی مربوط به آن سرور جداگانه را در اختیار شما قرار می دهند. به عنوان مثال ، حسگر Microsoft SQL v2 زمان اجرای درخواست ، زمان اجرای پرس و جو ، تعداد ردیف های آسیب دیده و خرابی را به شما می گوید.

خارج از این ابزارهای حسگر منحصر به فرد, Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG همچنین دارای طیف وسیعی از ویژگی های اضافی مانند اعلان ها است. تو می توانی برنامه هشدارها برای تعیین زمان دریافت اعلان برای رویدادهای عملکرد در سرورهای SQL خود. هنگامی که یک هشدار ایجاد شده باشد به شما ارسال می شود اعلان از طریق ایمیل یا پیامک. اگر شما داشته باشید برنامه مانیتور شبکه PRTG بر iOS و اندروید, سپس می توانید هشدار را نیز در آنجا دریافت کنید.

Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG یکی از بهترین مانیتورهای SQL برای دستگاههای ویندوز است. نسخه رایگان وجود دارد مانیتور شبکه PRTG که به شما امکان می دهد تا 100 حسگر را بدون هزینه مانیتور کنید. از این پس قیمت ها بسته به تعداد سنسور مورد نظر شما بین 2،850 تا 14،500 دلار (2،185- 11117 £) متغیر است. ارزان ترین نسخه پرداخت شده است PRTG 1000 که 1000 سنسور با قیمت 2،850 دلار (2،185 پوند) ارائه می دهد. بزرگترین نسخه PRTG XL1 است که سنسورهای نامحدود را با قیمت 14،500 دلار (111717 پوند) ارائه می دهد. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه از Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG برای ارزیابی.

Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTGDownload 30 روز آزمایشی رایگان

4. کنترل پایگاه داده dbWatch

11 بهترین ابزار نظارت بر سرور SQL برای سال 2024

کنترل پایگاه داده dbWatch پکیج بخشی از سرور عمومی یا مانیتور برنامه نیست. این یک سیستم تخصصی نظارت بر پایگاه داده است.

این ابزار قادر است چندین پایگاه داده را به طور همزمان مشاهده کند و فقط با یک مارک بانک اطلاعاتی محدود نمی شود. این ابزار قادر به نظارت است سرور SQL, اوراکل, Sybase, MariaDB, MySQL, و پوسترها پایگاه داده همچنین با تماشای هماهنگی خوشه های ایجاد شده با Oracle و SQL Server مشکلی ندارد. این یک راه حل جهانی است که می تواند پایگاه داده های مبتنی بر ابر را مدیریت کند لاجورد SQL و همچنین پیاده سازی های موجود در سایت ، حتی می تواند محیط های ترکیبی را نیز اداره کند.

محیط به شما امکان می دهد مشاهده داده های زنده در مورد وقایع پایگاه داده و این نماها می توانند به صورت جداگانه در هر پایگاه داده یا به عنوان داده های جمع شده در میان مجموعه ای از پایگاه های داده یا کلیه پایگاه های داده قابل دسترسی باشند. گزارش های از پیش نوشته شده ای که با سیستم ارائه می شوند نیز برای دسترسی به یک بانک اطلاعاتی جداگانه یا در تمام موارد شما در دسترس هستند.

فرقی نمی کند که پایگاه های داده شما در کجا واقع شده باشند زیرا dbWatch دسترسی متمرکز به آنها را چه در محل ، چه در ابر و چه در یک سایت از راه دور متمرکز می کند. این ابزار به لطف ساختار قیمت گذاری مقیاس پذیر ، در همه شرکت ها در دسترس است. با این حال ، حداقل اندازه مجوز را پوشش می دهد ده پایگاه داده, بنابراین احتمالاً برای شرکتهای بسیار کوچک مناسب نخواهد بود.

نرم افزار dbWatch برای بارگیری و نصب در دسترس است پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس سرورها بسته بندی در سه سطح طرح موجود است.

پایین ترین اینها, ملزومات dbWatch, به شما امکان نظارت بر سرور SQL را می دهد و همچنین اجرای سایر DBMS را پوشش می دهد. برنامه بعدی, dbWatch Professional, شامل اتوماسیون تعمیر و نگهداری و عملکردهای مجوز SQL Server و Oracle است. بسته برتر, dbWatch تصدی, دارای کلیه امکانات دو بسته پایینتر به علاوه پشتیبانی از خوشه ، نظارت بر امنیت از طریق اکتیو دایرکتوری ، خودکارسازی اطلاعات بانک اطلاعاتی و امکان استخراج داده ها با فرمت CSV برای وارد کردن به اکسل است. شما می توانید در یک محاکمه رایگان 30 روزه dbWatch Essentials عاری از خطر را امتحان کنید.

5. مدیر تشخیصی Idera SQL

مدیر تشخیصی Idera SQL

اگر بدنبال جستجوی بیشتر یک محصول نرم افزاری ویژه نظارت بر SQL هستید ، پس از آن مدیر تشخیصی Idera SQL این محصول برای شماست با مدیر تشخیصی Idera SQL می توانید پایگاه های داده SQL را در محیط های فیزیکی و مجازی کنترل کنید. می توانید اطلاعات مربوط به عملکرد را مشاهده کنید CPU سرور, حافظه, هارد دیسک, و استفاده از شبکه. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید ببینید که آیا سرور مشکلاتی را تجربه می کند یا خیر.

  NetFlow - راهنمای نهایی برای آنالایزرهای NetFlow و NetFlow

برای به دست آوردن حداکثر استفاده از این برنامه ، احتمالاً به آن احتیاج دارید افزودنی تنظیم کننده SQL Query Tuner. این افزونه به شما کمک می کند تا نمایش داده شدگان SQL که عملکرد ضعیفی دارند ، کشف و تشخیص دهید. این کار را با ایجاد یک نمایش گرافیکی از داده ها انجام می دهد تا بتوانید واضح تر ببینید که چه چیزی در جریان است.

هشدارهای پیش بینی کننده یکی از مفیدترین ویژگیهایی است که توسط این شرکت ارائه می شود مانیتور تشخیصی Idera SQL. تو می توانی آستانه های سفارشی را برای هشدار تنظیم کنید به محض اینکه این شرط تحریک رخ دهد ، یک اعلان دریافت خواهید کرد. این محصول همچنین توصیه های تخصصی را برای شما ارائه می دهد تا به محض بروز یک مشکل ، بتوانید یک اسکریپت خودکار را برای حل مشکل اجرا کنید. همچنین راهنمایی و محتوای آنلاین خاصی وجود دارد که به شما کمک می کند مشکلات مربوط به عملکرد را در هنگام بروز آنها برطرف کنید.

مدیر تشخیصی Idera SQL در دسترس است ویندوز XP, ویندوز ویستا, Windows Server 2008 SP2ویندوز 7, ویندوز سرور 2008 R2, سرور 2012, ویندوز 8, ویندوز 8.1سرور 2012 R2, ویندوز 10, و ویندوز سرور 2016. شما می توانید یک مجوز واحد از مدیر تشخیصی Idera SQL را با قیمت 1.996 دلار (1،530 پوند) خریداری کنید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه.

6. ممیزی سرور Lepide SQL

حسابرسی سرور Lepide SQL

حسابرسی سرور Lepide SQL یک تجربه محکم حسابرسی سرور را برای نظارت بر نمونه های SQL فراهم می کند. با حسابرسی سرور Lepide SQL همه تغییرات ایجاد شده در پیکربندی کاربران SQL, مجوزها, محرک ها, پایگاه داده, و ورود به سیستم به عنوان داده های حسابرسی ذخیره می شوند. این برای ردیابی نحوه تغییر تنظیمات SQL با گذشت زمان و حفظ آنچه در جریان است عالی است.

 حسابرسی سرور Lepide SQL پلت فرم همچنین به شما امکان می دهد تا سلامت سرورهای SQL متصل را رصد کنید. حسابرسی سرور Lepide SQL سرورها را رصد می کند و داده هایی را در اختیار شما قرار می دهد استفاده, میزان استفاده از پردازنده, اتصالات, و نرخ خطا. اگر سرور پایین بیاید ، به شما هشدار داده می شود. هشدارها به عنوان به روزرسانی کنسول ارسال می شوند, ایمیل, و اعلانهای فشار از برنامه LepideAuditor.

شما میتوانید دانلود کنید حسابرسی سرور Lepide SQL بر ویندوز 7, ویندوز 8, ویندوز 8.1, ویندوز 10, ویندوز سرور 2008, ویندوز سرور 2008 R2, ویندوز سرور 2012, ویندوز سرور 2012 R2, و ویندوز سرور 2016. اگر می خواهید قیمت آن را بدانید Lepide SQL سرور مانیتورینگ سپس باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. لپید نیز امتحان رایگان از این نرم افزار.

7. ابزارهای قدرت SQL

تصویر ابزارهای SQL Power

ابزارهای قدرت SQL هست یک بدون نظارت SQL راه حل نظارت اختصاص داده شده به سبک بودن تا حد امکان. با ابزارهای قدرت SQL شما می توانید نظارت کنید سرور اوراکل SQL, اطلاعات, و سرورهای پایگاه داده Sybase با حداقل تأثیر در منابع سرور خود تأثیر حداقل می یابد زیرا نرم افزار برای تحلیل عملکرد سرور از خرابی بسته استفاده می کند.

داده های مورد استفاده توسط ابزارهای قدرت SQL شامل می شود زمان پاسخ, IP مقصد, برنامه IP منبعزمان شروع, زمان پایان, بانک اطلاعاتی, ردیف ها برگشتند, بایت ارسال شد, و بسته های ارسال شده. این داده قابل توجهی است که به شما امکان می دهد عملکرد یک بانک اطلاعاتی را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از زمینه های مهم است ابزارهای قدرت SQL تمرکز بر امنیت سایبری است. این ابزار به منظور جلوگیری از حملات سایبری طراحی شده است تجزیه و تحلیل رفتاری پیشرفته SQL و تجزیه و تحلیل رفتار کاربر (یوبا) هنگامی که یک مهاجم سعی می کند شبکه شما را نقض کند ، این دو تهدید را تشخیص می دهند و بلافاصله آن را متوقف می کنند. این باعث می شود ابزارهای قدرت SQL یک راه حل مناسب برای امنیت سرورهای شما به اندازه نظارت بر آنها.

به طور کلی ابزارهای قدرت SQL محصولی است که باید مورد توجه هر سازمانی باشد که می خواهد یک راه حل نظارت بر عملکرد را با قابلیت های اضافی در امنیت سایبری در اختیار شما قرار دهد پنجره ها. به منظور مشاهده قیمت ابزارهای قدرت SQL لازم است مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. تو می توانی درخواست یک محاکمه رایگان.

8. مانیتور SQL Red-Gate

مانیتور SQL Redgate

مانیتور SQL Red-Gate یک راه حل نظارت SQL است که یکی از مدرن ترین تجربیات نظارت در این لیست را ارائه می دهد. مانیتور SQL Red-Gate به شما می دهد مرور کلی این امکان را به شما می دهد تا سلامتی سرورهای متصل را از یک پنجره مشاهده کنید. این دیدگاه a نمایش رنگی از سلامت سرور در سراسر شبکه در صورت خرابی سرور ، با یک پیام خطا قرمز می شود. پیام های گسل شامل اعلانی مانند “پرس و جو طولانی مدت است. اشتراک از 4:22 “.

رد گیت تشخیص می دهد که حتی با این دیدگاه جهانی ، پیگیری یک شبکه زنده دشوار است و به همین دلیل است که آنها خود را دارند سیستم هشدار. سیستم هشدار با 40 هشدار از پیش تنظیم شده همراه است و همچنین می تواند سفارشی شود تا هنگامی که آستانه مشخصی فراتر رفت ، هشدارهایی برای شما ارسال شود. می توانید آستانه ها را برای آن تعیین کنید استفاده از منابع حافظه, CPU بالافضای دیسکخطاهای SQL, و مشکلات عملکرد پرس و جو.

یکی از موارد قابل توجه در مورد این محصول ، چگونگی شفاف و بکر بودن نمودارها و نمایشگرهای بصری است. آنها کنترل سریع سرور شما را آسان می کنند. همچنین یک ماژول گزارشگری وجود دارد که می توانید برای تجزیه و تحلیل داده های بعدی از داده های خود استفاده کنید. تو می توانی صادرات گزارش به PDF و برنامه ریزی کنید تا در آینده برای شما ایمیل شود.

  23 بهترین نرم افزار و ابزارهای میز کار IT

در سازمانهایی که دید از بالا به پایین نسبت به سرورهای مختلف بسیار حیاتی است, مانیتور SQL Red-Gate یک انتخاب عالی است نمای جهانی این تجربه نظارت بر داشبورد اصلی را در اختیار شما قرار می دهد که شما را از همه اتفاقات پیش رو نگه می دارد. برای مشاهده قیمت ، شما نیاز به درخواست نقل قول از وب سایت شرکت دارید. شما می توانید نرم افزارهای آنها را در a ارزیابی کنید محاکمه رایگان 14 روزه.

9. مانیتور dbForge

مانیتور dbforge

مانیتور dbForge یک ابزار نظارت بر SQL برای ویندوز است که یک تجربه نظارت ساده و معاصر SQL را ارائه می دهد. مانیتور dbForge کاملاً چشم انداز بالا به پایین را که توسط یک شبکه بزرگتر و دارای یک برگه نمای کلی اختصاص داده شده ، میخکوب می کند. در تب Overview ، می توانید اندازه های کلیدی مانند را مشاهده کنید استفاده از پردازنده, استفاده از حافظه, فعالیت دیسک, و تأخیر IO.

اگر می خواهید به خواندن مقاله عمیق تر بپردازید و برای پرونده های پایگاه داده جداگانه بنویسید ، می توانید از تب IO Data استفاده کنید. از طریق برگه داده IO می توانید مشاهده کل داده ها خوانده شده است و می نویسد, تاخیر, و تعداد عملیات ورودی / خروجی. به طور مشابه ، صبر کنید آمار برگه به ​​طور خاص طراحی شده است تا زمان انتظار و وظایف انتظار را برای شما تعریف کند تا به شما در یافتن منابعی که بر عملکرد سرور تأثیر منفی دارند کمک کند.

با توجه به نمایش داده شد, مانیتور dbForge خاص خود را دارد آنالایزر عملکرد پرس و جو SQL برای نگه داشتن زبانه ها در بهینه سازی منابع. آنالایزر عملکرد پرس و جو SQL به دنبال پرس و جوهایی با منابع فشرده شده است که سیستم را تحت الشعاع خود قرار می دهد تا نتواند با کل حجم کار خود مقابله کند. می توانید داده های پروفایل پروفایل پرس و جو را مشاهده کنید تا بتوانید برای پشتیبانی بهتر از سرور خود ، آنرا بازنویسی کنید.

در مجموع, مانیتور dbForge ابزاری ایده آل برای کاربرانی است که می خواهند بدون تکیه بر نمایشگرهای بسیار پیچیده ، اندازه گیری های عمیق را مشاهده کنند. به منظور اجرا مانیتور dbForge تو نیاز داری Microsoft SQL Server Management Studio 2012, 2014, 2016, یا 2024. همچنین باید NET Framework 4.5.2 را نصب کنید. تو می توانی dbForge Monitor را به صورت رایگان بارگیری کنید.

10. مانیتور Apex SQL

مانیتور ApexSQL

Apex SQL Monitor ابزاری برای نظارت بر SQL Server است که به شما امکان می دهد برای عملکرد ضعیف شناسایی و عیب یابی کنید. می توانید معیارهایی مانند موارد زیر را کنترل کنید طولانی ترین معاملات در حال انجام, نسبت ضربه به بافر, حافظه موجود, استفاده از پردازنده, امید به زندگی صفحه, اندازه بانک اطلاعاتی, و رشد ورود به سیستم. این اطلاعات در نمودارهای کوچک نشان داده شده است. استفاده از این نرم افزارها می تواند کمی دشوارتر از نمودارهای سایر نرم افزارها باشد اما هنوز قابل عبور است.

نظارت بر پرس و جو چیزی است که برای آن است Apex SQL Monitor پشتیبانی کامل را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، می توانید زمان انتظار پرس و جو را برای پرس و جوهای شخصی و مسدود کننده ثبت کنید. شما همچنین می توانید مشاهده عملکرد پرس و جو تاریخی برای جستجوی مناطقی که عملکرد به خصوص ضعیف باشد.

جالب ترین جنبه Apex SQL Monitor توانایی ایجاد معیارهای سفارشی است. تو می توانی معیارهای سفارشی خود را ایجاد و اندازه گیری کنید با توجه به نیازهای محیط نظارت شما برای انجام این کار شما باید نام متریک دلخواه خود ، توضیحات کوتاه و طبقه بندی ، واحد را وارد کنید ، به دنبال متن درخواست شما.

Apex SQL Monitor در یک مدل قیمت گذاری به صورت نمونه کار می کند. برای مثال ، قیمت 499 دلار است (382 پوند) اما اگر دو یا چهار خریداری کنید ، این قیمت به 399 دلار (305 پوند) می رسد. خرید برای پنج تا نه نمونه به ازای هر نمونه 349 دلار (267 پوند) و 299 دلار (229 پوند) هنگام خرید برای 10-19 نمونه خریداری می شود. همچنین می توانید برای 20+ نمونه خریداری کنید اما باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. همچنین وجود دارد امتحان رایگان برای بارگیری در دسترس است.

11. Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ

Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ

Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ یک ابزار رایگان برای نظارت بر سرور است که در بین شرکت های کوچکتر محبوب است. با Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ می توانید معیارهایی مانند اندازه سرور SQL, ارتباط, و سرعت. اگر به دنبال نظارت بر سلامت سرورهای متصل هستید ، باید به دنبال این پلاتفرم نباشید. داشبورد کاملاً قابل تنظیم است و می توانید ابزارک هایی برای نظارت بر زیرساخت های دقیق مورد نظر خود ایجاد کنید.

پس از کشیدن داده ها از سرور ، می توانید در آن مشاهده کنید نمودارها و نمودارهای قابل تنظیم. این امر به ویژه برای دیدن تغییر عملکرد سرور در طول زمان مفید است. سرورهای مانیتورینگ برای مدت زمان طولانی تر به شما امکان می دهند علائم کاهش عملکرد را زودتر ببینید.

سازمان هایی که به دنبال سبکی هستند اما به خوبی طراحی شده اند نظارت بر سرور SQL تجربه اشتباه می تواند به اشتباه با Spiceworks SQL سرور نظارت. شما میتوانید دانلود کنید Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ ابزار به صورت رایگان.

مقایسه بهترین ابزارهای مانیتورینگ سرور SQL: حکم

نتیجه گیری ما از بهترین ابزارهای نظارت بر SQL برای سال 2024 نتیجه گیری می کند. از بین تمام ابزارهای ذکر شده در این لیست توصیه می کنیم تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds برای SQL Server و SentryOne SQL Sentry. هر یک از این ابزارها تجربه نظارت بر سلامتی سرور را ارائه می دهند که می تواند به خوبی در هر اندازه از محیط کار کند. ویژگی autodiscovery سابق این فرآیند را به خصوص ساده می کند.

مهم نیست که ترجیحات شما چیست ، توصیه می کنیم قبل از خرید تعدادی آزمایش رایگان را امتحان کنید. اگر شما در یک شبکه کوچک کار می کنید ، ایده آل است که ابزاری مانند آن را امتحان کنید Paessler SQL نرم افزار مانیتورینگ PRTG به دلیل نسخه رایگان آن مهمترین چیز این است که قبل از خرید ، محصولی را پیدا کنید که با آن راحت باشید. در پایان روز ، راحتی شما با برنامه مشخص خواهد کرد که هنگام استفاده از آن به صورت روزانه چه تاثیری خواهد داشت.

About the author

Comments

 1. arWinds برای SQL Server یکی از بهترین ابزارهای مانیتورینگ سرور SQL است. این ابزار با قابلیت نظارت بر سرورهای SQL، MySQL، Oracle، DB2، SAP ASE و سرورهای ابر، به شما امکان می دهد تا از یک مکان متمرکز، عملکرد سرورهای خود را نظارت کنید. با استفاده از این ابزار، می توانید به راحتی علت اصلی گسل های عملکرد را پیدا کنید و با استفاده از نمودارهای مختلف، جزئیات عملکرد را با گذشت زمان مشاهده کنید. به طور کلی، استفاده از ابزارهای مانیتورینگ SQL Server برای ردیابی سلامتی سرور، بسیار مهم و ضروری است و نادیده گرفتن آن می تواند به خرابی کامل سرور منجر شود.

 2. رویند برای نظارت بر سرور SQL Server بسیار مهم است. با توجه به اینکه سرورها یکی از مهمترین منابع در یک شبکه هستند، استفاده از ابزارهای مانیتورینگ SQL Server برای ردیابی سلامتی سرورها بسیار حیاتی است. این ابزارها می توانند اطلاعات لازم را برای رفع نگرانی های عملکرد به شما بدهند و در دراز مدت، گره زدن مشکلات عملکرد در جوانه باعث می شود شبکه شما به کار خود ادامه دهد. بنابراین، نادیده گرفتن اهمیت ابزارهای مانیتورینگ SQL Server می تواند منجر به عملکرد در بهترین حالت و خرابی کامل در بدترین حالت شود. استفاده از ابزار مانیتورینگ SQL Server تنها راه محافظت از سرورهای شما در برابر خرابی سیستم گران قیمت است. در این مقاله بهترین ابزارهای مانیتورینگ SQL Server برای سال 2023 معرفی شده است. برای انتخاب بهترین ابزار باید به عملکرد و ویژگی های هر ابزار، سهولت در استفاده، پشتیبانی و مستندات آنها و استحکام استفاده در طیف گسترده ای از موارد استفاده در صنعت توجه داشت.

 3. arWinds برای SQL Server یکی از بهترین ابزارهای مانیتورینگ سرور SQL است. با استفاده از این ابزار، می توانید به راحتی سلامتی سرور SQL خود را نظارت کنید و در صورت وجود مشکلات، آنها را به سرعت شناسایی و رفع کنید. همچنین، این ابزار قابلیت نمایش داده های استفاده سرور خام را دارد و به شما امکان می دهد تا به راحتی علت اصلی مشکلات عملکرد را پیدا کنید. در کل، استفاده از این ابزار می تواند به شما کمک کند تا سرور SQL خود را در برابر خرابی سیستم گران قیمت محافظت کنید.

 4. رویند برای نظارت بر سرور SQL بسیار موثر است. با استفاده از این ابزار، می توانید به راحتی سلامتی سرور خود را ردیابی کنید و در صورت وجود مشکلات، آنها را به سرعت برطرف کنید. عدم توجه به اهمیت ابزارهای مانیتورینگ SQL Server می تواند به خرابی کامل سرور منجر شود و هزینه های زیادی را برای سازمان ها به همراه داشته باشد. بنابراین، استفاده از بهترین ابزارهای مانیتورینگ SQL Server برای سال 2023 بسیار حیاتی است. در این مقاله، بهترین ابزارهای نظارت بر سرور SQL ذکر شده است که می توانید از آنها برای نظارت بر سرور خود استفاده کنید.

Comments are closed.