13 بهترین ابزار و نرم افزار راهنمای فعال

13 بهترین ابزار و نرم افزار راهنمای فعال

دایرکتوری فعال مایکروسافت یکی از سرویس های پرکاربرد توسط مدیران شبکه است. برای اکثر سرپرستان ، Microsoft Active Directory یکی از مهمترین سرویس هایی است که در اختیار آنها است. با این حال ، علیرغم ابزار گسترده Microsoft Active Directory ، آن را می تواند کاملاً ناخوشایند برای استفاده در بعضی مواقع باشد. رابط کاربری اصلی بسیار کند و بدون اتوماسیون وجود دارد. خوشبختانه ، می توانید با تکیه بر نرم افزار شخص ثالث توانایی این ابزار را ارتقا دهید.

خواه به دنبال یک سیستم هشدار خودکار ، رابط کاربری راحت تر یا گزارش دادن هستید ، پس محصولی در دسترس شماست. در این لیست ، ما می خواهیم به بهترین ابزارها و نرم افزارهای فعال دایرکتوری موجود در بازار بپردازیم که تجربیات شما را از قابل انتقال به عالی دریافت می کنند.

در مورد هر یک از ابزارهایی که آن را در لیست ما قرار داده اند ، به جزئیات بیشتری می پردازیم ، اما اگر وقت کافی برای خواندن کل مقاله ندارید ، در اینجا لیست ما از بهترین ابزارهای فعال دایرکتوری سال 2024 آمده است:

 1. آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرستهای فعال (بارگیری رایگان) – رابط کاربری رایگان که نمایش بهتری از مجوزها نسبت به خودتان در Active Directory کسب می کند.
 2. ManageEngine ADManager Plus (دادگاه رایگان) رابط کاربری Active Directory که شما را قادر می سازد تا حقوق دسترسی را به طور موثرتر برنامه ریزی کنید.
 3. ManageEngine ADAudit Plus (دادگاه رایگان) ویژگیهای حسابرسی برای Active Directory که به شما در نشان دادن انطباق با استانداردهای حفاظت از داده کمک می کنند.
 4. فرمان Specops واسط PowerShell و VBScripts برای خودکارسازی بسیاری از وظایف مدیریت Active Directory.
 5. مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال این ابزار بدون نیاز به راه اندازی مجدد Domain Controller ، اشیاء Active Directory را بازیابی می کند.
 6. نمودار فعال توپولوژی دایرکتوری فعال مایکروسافت یک ابزار نقشه برداری عالی برای دیدن سلسله مراتب مجوزهای خود در یک نگاه.
 7. ManageEngine Free Active Tools Tools 12 بسته نرم افزاری رایگان برای کمک به شما در مدیریت اجرای Active Directory خود به شما کمک می کند.
 8. اسکنر بهداشت محیط IT این ابزار برای تأیید صحت سوابق Active Directory خود ، به سوابق DNS ، سرورهای زمان شبکه و تنظیمات سایت و زیر شبکه نگاه می کند..
 9. اکسپلورر BeyondTrust Privilege رابط کاربری ساده ای که مجوزهای کاربر و حقوق دسترسی دستگاه را که در Active Directory نگهداری می شود ، روشن می کند.
 10. حسابگر قفل حساب Netwrix این ابزار از تحقیقات در مورد اینکه چرا کاربر ناگهان مجوزهای دسترسی را از دست داده است ، پشتیبانی می کند.
 11. کنترل رمز عبور فله مدیر رمز عبور برای Active Directory که شامل امکانات اکثر فعالیت ها است.
 12. ردگیر کاربر غیرفعال Netwrix با این ابزار حساب های رها شده را در Active Directory ریشه کن کنید.
 13. آخرین گزارش ورود به Lepide این ابزار گزارش فعالیت را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد حساب های متروکه را مشاهده کنید.

بهترین ابزارهای فهرست فعال

هنگام ارزیابی ابزارهایی که از لیست “بهترین” ما استفاده کرده اند ، ملاحظات اصلی ما در مورد سهولت کار ابزارها و استفاده از آن آسان است ، استحکام و قابلیت اطمینان ، میزان پشتیبانی و منظم بودن به روزرسانی های ابزار دریافتی و آن است. ارزش نسبی کلی.

1. آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرست فعال (آزمایشی رایگان)

آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرستهای فعال بهترین ابزارهای فهرست فعال

برای اولین بار در این لیست که داریم قرار دهید آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای Active Directory. یکی از رایج ترین شکایات مربوط به برنامه اصلی Active Directory این است که مدیریت مجوز ضعیفی را ارائه می دهد. آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرستهای فعال با استفاده از این برنامه ، می توانید با استفاده از این برنامه ، کاربران را در شبکه خود مجوز دسترسی به داده ها را اصلاح کنید.

این بدان معناست که در یک محیط شبکه زنده می توانید به سرعت تشخیص دهید که اعضای تیم شما از داده های حساس به چه مواردی دسترسی دارند. می توانید این کار را انجام دهید مشاهده مجوزهای کاربر یا گروهی. همچنین می توانید ببینید که چرا یک کاربر به اطلاعات خاصی امتیاز دارد.

به عنوان یک جایزه اضافه شده, آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرستهای فعال است به صورت رایگان موجود است. این بسیار عالی است زیرا شما می توانید بدون نیاز به صرف ثروت ، نظارت بر مجوزهای شبکه خود را شروع کنید تا بتوانید این کار را انجام دهید. آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرستهای فعال در اینجا قابل بارگیری است.

SolarWinds Analyser Permission for Active Directory100٪ دانلود رایگان

2. ManageEngine ADManager Plus (دادگاه رایگان)

ADManager Plus

ManageEngine ADManager Plus ابزاری است که به کاربران امکان انجام آن را می دهد دایرکتوری فعال مدیریت و گزارش تهیه کنید. از نظر قابلیت های مدیریتی ، می توانید اشیاء ، گروه ها و کاربران AD را از یک مکان مدیریت کنید. این مفید است زیرا به شما امکان می دهد تا زحمت مدیریت Active Directory خود را کنار بزنید و از براق استفاده کنید ManageEngine در عوض GUI.

با توجه به گزارشات, ManageEngine ADManager Plus می توان برای اتوماسیون فرایند تولید گزارش استفاده کرد. این بدان معنی است که شما بدون نیاز به انجام همه کارها می توانید گزارشاتی را تهیه کنید. این کار نه تنها Active Directory را راحت تر می کند بلکه باعث می شود مدت زمان تلف شده در حرکت در برنامه Active Directory کاهش یابد.

همچنین لازم به ذکر است ManageEngine ADManager Plus ابزاری است که شما باید برای رعایت نظارتی نیز در نظر بگیرید. اگر شما نیاز به تکمیل ممیزی سازگاری برای SOX یا HIPAA دارید ، توانایی مدیریت داده های Active Directory و تولید گزارشات ارزشمند است..

  بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر VoIP برای سال 2024

مقرون به صرفه ManageEngine ADManager Plus برای بارگیری در A موجود است محاکمه رایگان 30 روزه. ما این محصول را به هرکسی که مایل به مدیریت آسان فهرست کننده و همچنین افرادی که مایل به استفاده از عملکرد گزارش با کیفیت بالا هستند ، توصیه می کنیم.

مدیریت آزمایشی 30 روزه ManageEngine ADManager PlusDownload

3. ManageEngine ADAudit Plus (دادگاه رایگان)

ADAudit Plus

AdAudit Plus از ManageEngine نسبت به ابزار ADManager Plus این شرکت تمرکز بیشتری روی انطباق با استانداردها دارد. این ابزار حسابرسی سیستم گزارش های فعالیت کاربر را به شما امکان می دهد و شامل می شود سیستم های خودکار شناسایی تهدید خودی. شما قادر خواهید بود افرادی را که مجاز به دسترسی به منابع شما هستند از استفاده نا مناسب از آنها استفاده کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که شما به ADAudit Plus علاقه مندید این است که اگر برای پیروزی یا حفظ قراردادهای خدماتی نیاز به نشان دادن انطباق با استانداردهای محافظت از داده دارید. این ابزار دارای یک دسته بزرگ از گزارش های مربوط به استاندارد سازی از پیش فرمت شده است که در زیر می آید استانداردهای SOX ، HIPAA ، GLBA ، PCI-DSS و FISMA. بنابراین ، برای نشان دادن انطباق نیازی به تنظیم سیستم یا تنظیم گزارش های خود ندارید.

ManageEngine سه نسخه ADAudit Plus تولید می کند. اینها هستند رایگان, استاندارد, و حرفه ای. یک پیشنهاد عالی که باید به آن توجه کنیم محاکمه رایگان 30 روزه نسخه استاندارد. برای دریافت این پیشنهاد لازم نیست که جزئیات پرداخت را وارد کنید و با پایان دوره آزمایشی به طور خودکار هزینه ای از شما دریافت نمی شود. در صورت عدم خرید ، نصب خود به طور خودکار به نسخه رایگان تغییر می یابد.

ManageEngine ADAudit PlusDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4- فرمان Specops

فرمان Specops ابزاری دیگر است که یک تجربه مدیریت چشمگیر Active Directory را به شما ارائه می دهد. با استفاده از این برنامه ، برای مدیریت شبکه خود از اسکریپت ها استفاده می کنید. فرمان Specops امکان استفاده از Windows PowerShell و VBScripts برای مدیریت کاربران و دستگاه های خود در سراسر شبکه. شما حتی می توانید دستورات را مستقیماً از طریق سیستم های مشتری اجرا کنید.

آنچه ویژگی نویسی را جالب می کند این است که شما نه تنها می توانید اسکریپت های خود را بنویسید بلکه آنها را مستقیماً از یک پرونده وارد کنید. علاوه بر این ، می توانید زمان اجرای یک فیلمنامه را تعیین کنید. این یک اندازه گیری اضافی از اتوماسیون به شما می دهد که به شما امکان می دهد قدمی عقب بگیرید.

نمی خواهید یک تسویه حساب یک ترفند باشید, فرمان SpecOps همچنین به شما امکان می دهد گزارش تهیه کنید همچنین. این گزارش ها مبتنی بر وب هستند و حول بازخورد اسکریپت طراحی شده اند. مزیت در اینجا این است که شما می توانید زمان بیشتری را برای تجزیه و تحلیل بازخورد از آنچه انجام داده اید ، صرف کنید.

به طور کلی فرمان Specops محصولی است که ترکیبی از ویژگیهای اضافی Active Directory را ارائه می دهد. این محصول تنها بر اساس قابلیت نگارش در آن توصیه می شود ، اما پشتیبانی از گزارش ها باعث می شود که برای رعایت مقررات نیز مفید باشد. فرمان Specops به صورت رایگان قابل بارگیری است.

5. مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال

بازیابی-مدیر-برای-فعال-فهرست-تصویر-1

همانطور که از نام پیداست, بازیابی برای دایرکتوری فعال یک ابزار شخص ثالث برای Active Directory است که به شما کمک می کند تا داده ها را بازیابی کنید. به طور کلی ، وقتی یک شی در Active Directory گم شد ، مجدداً Domain Controller را برای بازیابی مجدد آن مجدداً راه اندازی کنید. مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال با اجازه دادن به شما ، این ناراحتی را از بین می برید recover اشیاء را بدون راه اندازی مجدد Active Directory.

با مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال تو می توانی مواردی مانند کاربران را بازیابی کنید, کامپیوترها, ویژگی های, پیکربندی, سایت های, خط مشی گروههای فرعی, و واحدهای سازمانی. به عبارت دیگر ، اگر چیزی را گم کردید می توانید آن را بازیابی کنید.

مزیت این کار بسیار فراتر از راحتی است. با این کار به شما امکان می دهد بدون ری استارت مجدد بهبود یابید ، سرویس شما بصورت آنلاین باقی می ماند و هرگونه آسیب وارده به سرویس شما به حداقل می رسد. در صورت عدم موفقیت سیستم به دلیل یک حادثه امنیتی یا خطایی ، می توانید سریعاً مراحل بازیابی را شروع کنید. همچنین یک فرایند گزارش دهی وجود دارد که هر تغییری را که از آخرین نسخه پشتیبان تهیه شده است ، برجسته می کند. این به شما کمک می کند تا ببینید تغییرات ناخواسته اتفاق افتاده است یا خیر.

با این حال ، این همه نیست ، مانند مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال همچنین به شما پیشنهاد می کند ترکیبی و بازیابی دایرکتوری لاجورد همچنین. این بدان معناست که شما به اندازه خدمات خارج از محل ، پوشش گسترده ای از زیرساختهای شبکه اصلی را در اختیار دارید.

تنها مسئله با مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال این است که دارای یک برچسب قیمت سنگین است. قیمت واحد مبلغ 1297/12 دلار (10/15 پوند) در هر واحد می باشد اما حداقل مقدار سفارش شما 100 عدد است که به این محصول 1229 دلار (1015 پوند) می دهد. در حالی که اگر بودجه ارزش سرمایه گذاری داشته باشید ، برای شرکت های کوچکتر با بودجه محدود مناسب نیست. یک آزمایش رایگان را بارگیری کنید.

6. نمودار توپولوژی فهرست فعال مایکروسافت

نقشه بردار توپولوژیکی فعال Microsoft Mapper

نمودار فعال توپولوژی دایرکتوری فعال مایکروسافت محصولی است که سطح تجسم را به مخلوطی منتقل می کند که Active Directory را به خوبی تکمیل می کند. با این برنامه می توانید به طور خودکار یک نمودار Microsoft Visio ایجاد کنید از شما دایرکتوری فعال توپولوژی. نمودارها شامل ویژگی هایی از قبیل گروه های اداری, دامنه ها, سایت های, سرورها, و واحدهای سازمانی. این به شما امکان می دهد از منظر دیگری به شبکه خود نگاه کنید.

  بررسی مانیتور شبکه PRTG

هنگام گرفتن اطلاعات از دایرکتوری فعال همچنین می توانید نمودار خود را به یک دامنه یا سایت محدود کنید. این امر به شما امکان می دهد تا قبل از بررسی همه چیز ، رویکرد خاص تری داشته باشید تا ببینید که چگونه دستگاه های خاص به طور جداگانه با هم در ارتباط هستند. همچنین می توانید نمودارهای خود را بگیرید و اشیاء اضافی را نیز در آنها وارد کنید Microsoft Office Visio برای تعامل بیشتر.

نمودار فعال توپولوژی دایرکتوری فعال مایکروسافت پشتیبانی می کند سرور Windows 2000, ویندوز 7, ویندوز سرور 2003, ویندوز سرور 2008, ویندوز ویستا, ویندوز XP, Microsoft .NET Framework نسخه 2.0, و Microsoft Office Visio 2003 و بالاتر. نمودار فعال توپولوژی دایرکتوری فعال مایکروسافت به صورت رایگان قابل بارگیری است.

7. ابزارهای راهنمای فعال ActiveEngine Free

ابزار جستجوی فهرست فعال Active Directory

ManageEngine Free Active Tools Tools در اصل گروهی از خدمات است که به مدیریت کمک می کند دایرکتوری فعال. برخی از خدمات موجود شامل این موارد است ابزار پرس و جو AD, ژنراتور CSV, آخرین گزارشگر ورود به سیستم, مدیر جلسه ترمینال, مدیر تکرار AD, مدیر شیرپوینت, آنالایزر بندری DMZ, دامنه و نقش های DC گزارش شده است, مدیر کاربران محلی, مدیر سیاست گذرواژه, و Exchange Monitor Health.

همه این برنامه های کاربردی تمرکز این را دارند که بتوانند مدیریت Active Directory را آسانتر کنند. به عنوان مثال ، وجود دارد هشدار دهنده منقضی گذرواژه رایگان ابزار که به کاربران یادآوری می کند که رمزهای عبور خود را از طریق ایمیل یا پیام کوتاه به روز کنند. به طور مشابه ، شناسه Duplicates به شما امکان می دهد همه اشیاء کپی شده را با یک کلیک مشاهده کنید. نتیجه آن است دایرکتوری فعال تجربه اداری که همه کاره تر از دایرکتوری فعال تنها.

ابزار جالب دیگر این است مدیر جلسه ترمینال. با استفاده از مدیر جلسه ترمینال کاربر می تواند از cmdlet PowerShell برای یافتن و مدیریت طیف وسیعی از جلسات ترمینال از یک مکان متمرکز استفاده کند.. این به خصوص مفید است زیرا به شما امکان می دهد چندین کاربر را از یک مکان مدیریت و جدا کنید.

ManageEngine Free Active Tools Tools اگر به دنبال اضافه کردن طیف وسیعی از عملکردهای Active Directory جدید به کیف ترفندهای خود هستید ، بسته بندی مناسب است. یکی از بهترین چیزها در این باره این است که شما مجبور نیستید هزینه این برنامه های اقتصادی را بپردازید ، زیرا همه چیز برای dowload رایگان است.

8. اسکنر بهداشت محیط IT

اسکنر بهداشت محیط Microsoft IT

اسکنر بهداشت محیط IT محصولی است که قصد دارد به شما در حفظ صداقت آن کمک کند دایرکتوری فعال. دایرکتوری فعال مانند هر سرویس دیگری باید حفظ شود اسکنر بهداشت محیط IT به گونه ای طراحی شده است که کاربران بتوانند دقیقاً همین کار را انجام دهند. می توانید از این ابزار برای اسکن کردن خود استفاده کنید دایرکتوری فعال سرویس برای جستجوی هر گونه مشکل و یا خم شدن در زره خود.

شما می توانید استفاده کنید اسکنر بهداشت محیط IT برای جمع آوری اطلاعات در مورد سایت و تنظیمات زیر شبکهوضوح نام DNS, بهداشت و تنظیمات پروتکل زمان شبکه از کنترل دامنه و پیکربندی آداپتورهای شبکه از همه کنترل کننده دامنه. این به شما مبانی را می دهد تا اطمینان حاصل کنید که آیا مشکلی در رابطه با شما وجود دارد یا خیر دایرکتوری فعال سرویس.

از نظر اندازه, اسکنر بهداشت محیط IT مناسب برای سازمانهای کوچک و متوسط ​​است. توصیه می شود تا حداکثر توصیه شود 500 رایانه و 20 سرور. در نتیجه ، اگر می خواهید مطمئن شوید که از محصولات شما است ، این محصول علاوه بر عالی برای ابزارهای شبکه شما است دایرکتوری فعال سرویس به خطر نیفتاده است. می توانید در اینجا IT Scanner Health Environment را بارگیری کنید.

9. اکسپلورر BeyondTrust Privilege

کاوشگر اختصاصی

اکسپلورر BeyondTrust Privilege یکی دیگر از برنامه های مجوز است که به کاربر اجازه می دهد ببیند چه کسی به چه چیزی دسترسی دارد. این ابزار یکی از ابزارهای مدیریت بهتر مجوزهاست زیرا کارها را ساده نگه می دارد. رابط کاربری یک طراحی کلاسیک ساده دارد که به شما امکان می دهد ببینید چه کسی به آن دسترسی داشته است دایرکتوری فعال وقتی اتفاق خاصی در شبکه رخ داده بود.

همچنین این توانایی را دارید که بتوانید با گذشت زمان ، مجوزهای کاربر را ردیابی کنید. به عنوان مثال ، می توانید مجوزهای مربوط به یک دستگاه خاص را مشاهده کرده و سیاهههای مربوط را در داخل مشاهده کنید حسابرس PowerBroker برای دیدن اینکه آیا مجوزها تغییر کرده اند یا خیر. این امر به شما امکان می دهد مواظب رفتارهای غیر معمول باشید و سریعاً به آن بپردازید.

در صورت عدم توجه به چیزی ، می توانید گزارشی تهیه کنید تا این رویداد را با جزئیات بیشتر مستند کنید. سپس می توانید استفاده کنید فیلتر پیشرفته هدف قرار دادن منابع هدف به گروههای خاص, مجوزها, و تاریخ. این که آیا شما این مورد را به یک مدیر ارسال می کنید یا قبل از ممیزی در حال ثبت نام هستید ، این مقاله را برای شما فراهم می کند تا نشان دهد که چگونه مجوزها تغییر کرده اند.

اگر به دنبال یک مدیر مجوزهای سبک هستید که نمی توانید با آن اشتباه کنید ، پس از آن دیگر جستجو نکنید اکسپلورر BeyondTrust Privilege. این برنامه جایی برای خطا نمی گذارد و به شما امکان می دهد تا با گذشت زمان تغییرات اجازه را به راحتی ردیابی کنید. تنها مشکلی که وجود دارد اینست که شما برای مشاهده نقل قول باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. به گفته شما می توانید یک محاکمه رایگان را بارگیری کنید.

10. امتحان کننده حساب کاربری قفل حساب Netwrix

NetWrix حساب کاربری قفل حساب

موارد بسیاری در وجود دارد دایرکتوری فعال جایی که یک کاربر از آن قفل شده است دایرکتوری فعال در ناخوشایندترین زمان. حسابگر قفل حساب Netwrix با هدف بیان شده از رسیدن به پایین طراحی شده است دایرکتوری فعال قفل ها این ابزار هنگامی که یک حساب از سیستم قفل شده است به سرپرستان اطلاع می دهد دایرکتوری فعال تا آنها بتوانند نگاه دقیق تری نسبت به این موضوع داشته باشند.

  10 گزینه دیگر برای N-Able N-Central

شما می توانید استفاده کنید حسابگر قفل حساب Netwrix تا مشخص شود که چرا کاربر با سهولت نسبی قفل شده است. این که آیا شما به دلیل داشتن یک میز کار جدا شده یا یک وظیفه پنهان کردن سرویس شما قادر خواهید بود به شما بگویید وجود دارد. این به شما اجازه می دهد تا بگویید که آیا شما نیاز به اقدام بیشتر دارید یا اینکه این یک موقت است.

هنگامی که سرپرست مشاهده کرد که یک حساب کاربری قفل شده است می توانند آن حساب را از طریق کنسول متمرکز یا یک دستگاه تلفن همراه باز کنند. این کار کاربر را قادر می سازد تا حسابهای کاربری قفل ASAP را باز کند. در نتیجه ، خدمات عادی می توانند خیلی سریعتر از آنچه که سعی می شود به تنهایی انجام دهند ، از سر گرفته شوند دایرکتوری فعال.

حسابگر قفل حساب Netwrix ابزاری است که یک تجربه نظارت کامل در حساب کاربری ارائه می دهد. در صورت قفل شدن کاربر ، این ابزار در باز کردن قفل حساب بسیار ارزشمند است تا بتواند به سرعت به تجارت خود برگردد. این محصول به صورت رایگان قابل بارگیری است.

11. کنترل رمز عبور فله

کنترل رمز عبور فله

کنترل رمز عبور فله ابزاری است که برای کمک به کاربران در مدیریت پسورد طراحی شده است دایرکتوری فعال. به عنوان مدیر رمز عبور, کنترل رمز عبور فله بسیار سریع قدم می زند تو می توانی گذرواژه‌ها را در چندین حساب به طور همزمان تغییر دهید. شما می توانید این کار را با استفاده از a انجام دهید ژنراتور رمز عبور که برای هر حساب رمزعبور ایجاد می کند. در صورتی که می خواهید این ساده تر شود ، می توانید هر رمز ورود را به همان کد تنظیم کنید. به عبارت دیگر ، می توانید کلمه عبور ها را به صورت عمده مدیریت کنید.

با این حال شما فقط به تنظیم مجدد گذرواژه‌ها برای حسابهای کاربری محدود نخواهید شد. همچنین می توانید حساب های کاربری را قفل ، فعال یا غیرفعال کنید. این امر به شما میزان بالایی از کنترل را بر روی کاربران فعال دایرکتوری شما می دهد تا در صورت نیاز به بازسازی یا حذف یک حساب نامناسب بتوانید این کار را با سهولت انجام دهید.

قابلیت مدیریت کلمه عبور کلیدی این محصول ، آن را برای محیط های بزرگتر با تعداد زیادی کاربر و حساب مختلف ، ایده آل می کند. کنترل رمز عبور فله به صورت رایگان قابل بارگیری است.

12. ردیاب کاربر Netwrix InactXive

ردگیر کاربر غیرفعال Netwrix

ردگیر کاربر غیرفعال Netwrix ابزاری است که برای پرچم گذاری استفاده می شود دایرکتوری فعال حسابهایی که در حال استفاده نیستند و به استراحت آنها کمک می کند. این ابزار حسابهای کاربری غیرفعال را اسکن می کند و سپس اطلاعاتی را در مورد مدت اعتبار حساب های خفته ارائه می دهد. در واقع ، این ابزار به طور خودکار شما را در وضعیت حسابهای متصل خود به روز می کند تا در صورت لزوم بتوانید اقدامی انجام دهید.

هنگامی که می بینید که یک حساب کاربری برای مدت زمان قابل توجهی غیرفعال بوده است می توانید آن را غیرفعال کنید. غیرفعال کردن حسابهای غیرفعال باعث کاهش خطر دسترسی یک شخص مخرب به اطلاعات شما می شود. به همین ترتیب ، اگر حسابرسی شوید نیز به شما کمک می کند زیرا نشان می دهد که شما یک رویکرد پیشگیرانه نسبت به امنیت سایبری و مدیریت سوابق در پیش گرفته اید.

ردگیر کاربر غیرفعال Netwrix ابزاری است که ارزش وزن آن را در طلا برای آن لحظاتی که باید تمیز کنید ، انجام می دهد دایرکتوری فعال حساب ها. انجام این کار به طور مرتب نه تنها از سوابق مورد نیاز خود خلاص نمی شود بلکه باعث حذف حساب های آسیب پذیر می شود که می توانید برای اهداف مخرب دسترسی داشته باشید. ردگیر کاربر غیرفعال Netwrix به صورت رایگان قابل بارگیری است.

13. آخرین گزارش ورود به Lepide

گزارشگر آخرین ورود به سایت Lepide

سرانجام ، ما داریم آخرین گزارش ورود به Lepide. آخرین گزارش ورود به Lepide ابزاری است که به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به زمان آخرین ورود کاربران را مشاهده کنید دایرکتوری فعال. می توانید بارها را به صورت عمده در کنار نام های کاربری و نام های معمولی مشاهده کنید. همچنین یک تابع جستجو وجود دارد که به شما امکان می دهد تا سوابق ذکر شده در جدول را جستجو کنید تا زمانی که شما به دنبال آن می گردید.

پس از آن که جستجوی آخرین بار ورود به سیستم را انجام دادید ، می توانید گزارش هایی را در CSV ایجاد کنید و HTML برای تجزیه و تحلیل بیشتر تنها کاری که باید برای تهیه گزارش انجام دهید این است که نام دامنه / IP کنترل دامنه و نام کاربری و رمز ورود کاربر را وارد کنید. برای شروع تولید سند ، می توانید به راحتی روی گزارش کلیک کنید.

آخرین گزارش ورود به Lepide ابزاری است که اگر به ابزاری برای نظارت بر دسترسی دسترسی داشته باشید ، قطعاً باید در نظر بگیرید دایرکتوری فعال. آخرین گزارش ورود به Lepide کاملاً رایگان نیز هست ، بنابراین مجبور نیستید یک ثروت را خرج کنید تا بتوانید از این محصول مفید لذت ببرید. می توانید این ابزار را به صورت رایگان بارگیری کنید.

تصمیم گیری درمورد ابزار مدیریتی Active Directory

دایرکتوری فعال ممکن است یک سرویس محبوب باشد اما از نظر مدیریت و راحتی نمی تواند نقص قابل توجهی داشته باشد. با درج ابزارهای شخص ثالث در مجموعه ابزارهای اداری خود می توانید تجربه خود را تا حد زیادی بهبود بخشید دایرکتوری فعال و شروع به مدیریت موثرتر داده های خود کنید. این که آیا شما مدیریت مجوزها را انجام می دهید یا یک چک لیست سلامت ، شما می توانید کنترل بیشتری بر روی سیستم خود اعمال کنید.

ابزارهای برجسته از این لیست شامل آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای Active Directory ، مدیر بازیابی بازیهای Active Directory, و کنترل رمز عبور فله. آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای Active Directory به شما امکان می دهد کمی دقیق تر درباره افرادی که به چه اطلاعاتی دسترسی دارند ، تحقیق کنید. از طرف بهداشت و مراقبت از امور, مدیر بازیابی برای دایرکتوری فعال در صورت اشتباه بودن برنامه به عنوان یک برنامه پشتیبان عمل می کند.

ناگفته پیداست که کنترل رمز عبور فله به شما امکان می دهد رمزهای عبور کاربر را به صورت خودکار اختصاص داده و مدیریت کنید. ترکیب این ابزارها در کنار یکدیگر یا ابزارهای مشابه ، یک سطح مقطع قدرتمند از ابزارها را برای تعریف مجدد در اختیار شما قرار می دهد دایرکتوری فعال تجربه.

همچنین مشاهده کنید: برگه تقلب PowerShell 

About the author

Comments

 1. ک مواقعی که نیاز به تغییر مجوزهای دسترسی کاربران دارید ، می توانید از این ابزار استفاده کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده و کاربرپسند است و به شما امکان می دهد به راحتی مجوزهای دسترسی را برای کاربران تغییر دهید. همچنین ، این ابزار به شما امکان می دهد تا مجوزهای دسترسی کاربران را با مجوزهای دسترسی خودتان مقایسه کنید و بهترین راه حل را برای مدیریت مجوزهای دسترسی کاربران پیدا کنید. به طور کلی ، آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرست فعال یکی از بهترین ابزارهای مدیریتی Active Directory است که در دسترس شماست.

 2. ک مواقعی که نیاز به تغییر مجوزهای دسترسی کاربران دارید ، می توانید از این ابزار استفاده کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده و کاربرپسند است و به شما امکان می دهد به راحتی مجوزهای دسترسی را برای کاربران تغییر دهید. همچنین ، این ابزار به شما امکان می دهد تا مجوزهای دسترسی کاربران را با مجوزهای دسترسی خودتان مقایسه کنید و بهترین راه حل را برای مدیریت مجوزهای دسترسی کاربران پیدا کنید. به طور کلی ، آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرست فعال یکی از بهترین ابزارهای مدیریتی Active Directory است که در دسترس شماست.

 3. ک زمان کمتری می توانید مجوزهای دسترسی را به طور موثرتر برنامه ریزی کنید. همچنین ، رابط کاربری رایگان آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرست فعال بسیار ساده و کاربرپسند است و نمایش بهتری از مجوزها نسبت به خودتان در Active Directory کسب می کند. به طور کلی ، آنالایزر مجوزهای SolarWinds برای فهرست فعال یکی از بهترین ابزارهای مدیریتی Active Directory است که در دسترس است.

Comments are closed.