Geofencing چیست ، چگونه کار می کند ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی چیست؟

موقعیت جغرافیایی چیست و چگونه کار می کند (1)

Geofencing به بهترین وجه با یک مثال در زندگی واقعی نشان داده شده است.

شما با یک ماشین جدید کاملاً جدید از BMW بیرون آمده اید و نمی توانید منتظر رانندگی باشید. این یک ماشین لوکس است ، و شما قصد دارید از هر لحظه از داشتن یک اتومبیل لذت ببرید … تا زمان پارک کردن ترك ماشین به معنای نگران كردن سارقان ممكن است. خوشبختانه ، یک ویژگی مفید وجود دارد: سرویس Trackstar BMW که یک موقعیت مکانی نامرئی را در اطراف مکان وسیله نقلیه اضافه می کند.

با استفاده از GPS برای راه‌اندازی یک موقعیت مکانی ، خودرو هر 20 ثانیه یک سیگنال را در محل فعلی خود ارسال می کند. اگر ماشین فراتر از وسایل نقلیه حرکت کند ، یا کسی سعی کند ماشین را بدون کلید سوار کند ، BMW را می شناسد و یک هشدار برای آن ارسال می کند. این یک ویژگی مفید است و مهمترین آنکه نرده دیجیتالی است ، مهم نیست که در آن پارک کنید.

سرویس Trackstar BMW تنها یکی از نمونه شرکتهایی است که از Geofencing استفاده می کنند تا ارزش افزوده بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند. فناوری که امکان استفاده عملی از داده های GPS را فراهم می کند ، از نظر امنیت جغرافیایی دارای پتانسیل جدی در تعدادی از صنایع است. اما متأسفانه ، اگر نادرست اداره شود ، می تواند به مشکلات بزرگ حریم خصوصی نیز منجر شود. اگر به مفهوم علاقه مند هستید ، دستان خود را روی چرخ نگه دارید: در زیر مقدمه ای برای خوب و بد بودن مکان جابجایی وجود دارد

یک ژئوفنس چیست?

Geofence یک فناوری است که با استفاده از داده های مکان می تواند مانعی نامرئی در دنیای واقعی ایجاد کند. غالباً از فناوری استفاده می شود سیستم های موقعیت یابی جهانی (GPS), با این وجود ، می تواند از سیگنال های داده دیگری نیز استفاده کند تلفن همراه ، wi-fi و RFID. شما هنگام عبور از یک وسایل نقلیه جغرافیایی نمی توانید چیزی را مشاهده یا احساس کنید ، اما اگر یک وسیله متصل را حمل کنید ، سیستم می داند چه زمانی از مرز الکترونیکی وارد می شوید یا خارج می شوید. خوشبختانه و بدون شوک ، به آنها شبیه به نرده های الکتریکی نامرئی که در بین صاحبان سگ محبوب است ، فکر کنید. جغرافیایی “با یک دستگاه کار می کند ، و یک سری از نقاط موقعیت مکانی را برای ایجاد مرز مصنوعی انتخاب می کند. سپس با شبکه های موجود مانند اینترنت سلولی یا بی سیم ارتباط برقرار می کند تا سیگنال های خود را با دستگاه های دیگر مبادله کند. اگر دستگاهی در حال پخش موقعیت مکانی خود در نزدیکی مرز باشد ، geofence می تواند شناسایی کند که در داخل یا خارج از مختصات قرار دارد و برای انجام یک برنامه ریزی شده سیگنال می دهد..

در حالی که GPS می تواند موقعیت مکانی ما را در کره زمین تأسیس کند ، geofencing روی مکانهایی که ما در نزدیکی نقاط دیدنی مجازی قرار دارند تمرکز می کند. دستگاههای دیجیتال همراه با برنامه های دیگر برای پشتیبانی از هشدارها یا دستورات خاص ، روشی کاملاً جدید برای تعامل با دنیای فیزیکی دارند. آیا در نزدیکی یک فروشگاه یا مرکز خدمات خاصی هستید؟ رانندگی توسط کتابخانه با یک کتاب تأخیر در اتومبیل شما؟ بچه ها خارج از محله محلی قدم گذاشته اند؟ Geofencing به کاربران امکان می دهد مرزهای جغرافیایی را بدون اشیاء فیزیکی یا نمادها تعریف کنند.

  راهنمای نهایی I2P و نحوه نصب و استفاده از آن

Geofences را می توان در امتداد مرزهای خاص یا به سادگی در شعاع خاص فراتر از یک نقطه معین تنظیم کرد.

کاربردهای محبوب

فناوری Geofencing در برنامه های کاربردی به سرعت در حال رشد است. مطابق با وب PR Cision ، شرکت بازاریابی مستقر در نیویورک, بازاریابی تعاملی اکنون به مشتریان امکان ارائه تبلیغات بنر را بر اساس موقعیت جغرافیایی ارائه می دهد. مطمئناً این ایده جذاب است: تصور کنید که یک خریدار وقتی فقط یک خیابان دور است ، نسبت به فروش بهاری جدید میسی هشدار دهد. ناگهان کاربر از معامله خوبی آگاه نیست. آنها با فاصله زیاد از محل فعلی خود از معامله خوبی آگاه هستند. برای بسیاری ، این نوع بازاریابی باعث می شود که مشتریان درها را ببندند و بسیار آماده تر برای خرید باشند. با تمرکز بر روی مکان های فیزیکی ، geofencing یک روند مجازی است که مغازه های آجر و ملات می توانند از آن استفاده کنند.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از جغرافیایی را در داخل برنامه ها مطالعه کنید.

بازاریابی تنها کاربرد عملی برای استفاده از مکان های جغرافیایی نیست. نمونه های رایج دیگر روش هایی که سازمان ها و افراد می توانند از جغرافیایی به نفع خود استفاده کنند عبارتند از:

 • یادآوری شخصی برای انجام کارهای خاص هنگام حضور در منطقه
 • دستگاه های هوشمند مانند ترموستات ها که دما را هنگام تنظیم ساکن در خانه خود تنظیم می کنند
 • هشدارهای امنیتی هنگام جابجایی موارد ، مانند Trackstar BMW
 • ترویج معاملات رستوران یا ایجاد مشاغل ورودی. اهداف تبلیغاتی را در نظر بگیرید که مشتریان آینده ممکن است به فکر شام باشند ، مانند کنسرت ، تئاتر یا کیوسک بلیط
 • ساختن حیوانات خانگی خاص مانند گربه ها یا سگ ها هنوز هم در محلات مربوطه است
 • پیگیری حمل و نقل ، پیگیری تدارکات و زمانبندی تحویل
 • نگه داشتن هواپیماهای بدون سرنشین از فضای هوای محدود
 • پیام های ایمنی برای گردشگران در هنگام نزدیکی به نقاط دیدنی خطرناک
 • در صورت بیرون آمدن از خانه ، یا اگر فرزندان کوچکتر از محله خارج شوند ، به والدین کودکان نوپا هشدار می دهند

استفاده از موقعیت مکانی برای امنیت بهتر سایبر

یكی از كاربردهای در حال رشد برای جغرافیایی ، قابلیت افزودن سطح جدیدی از امنیت اطلاعات است. تقریباً مانند یک حصار فیزیکی می تواند در اطراف محیط بدنی سطح امنیتی را ایجاد کند ، موقعیت جغرافیایی می تواند کنترل دسترسی به دارایی های دیجیتال را افزایش دهد. geofence سطح دیگری از تأیید اعتبار کاربر را با تأیید صحت مکان بودن آنها ارائه می دهد. این امر می تواند با تأیید اینکه کاربر در یک مکان فیزیکی از قبل تأیید شده ، دسترسی کاربر را محدود کند.

در حالت ایده آل ، geofencing یک عنصر احراز هویت چند عاملی است. این فناوری یک گلوله نقره ای امنیتی نیست ، اما می تواند سازمان شما را یک قدم جلوتر نگه دارد. به عنوان مثال ، یک geofence نمی تواند هکر را در سایت یا کارمند از دسترسی به اطلاعات ممتاز متوقف کند. با این حال ، اگر شخصی دسترسی از یک مکان از راه دور داشته باشد ، چه امتیاز دارد؟ اگر هکر از طریق فیشینگ به یک حساب کاربری دسترسی پیدا کند چه می شود؟ با استفاده از یک geofence می توانید سرعت خود را با ارسال هشدار یا مسدود کردن دسترسی از محیط های قابل قبول خارج کند و متوقف کنید. این امر بویژه مؤثر است اگر محدودیت ها در مناطق تفصیلی تنظیم شده باشد ، و نه دسترسی به همه شهرها یا کشورها.

همانطور که مایکل ابوت برای Medium می نویسد:

“ترکیبی از موقعیت جغرافیایی و تأیید هویت چند عاملی باعث ایجاد لایه های امنیتی اضافی می شود که نفوذ بسیار دشوار است.”

  چگونه Netflix USA را در کانادا بدست آوریم ، انحصاری های Netflix America را از حالت انسداد خارج کنید

Geofencing همچنین می تواند اشتراک اجتماعی را در شبکه های محبوب محدود کند. به عنوان مثال ، کاربران شبکه به اشتراک گذاری عکس Flickr می توانند یک geofence را برای محدود کردن اشتراک عکس در دوستان در یک منطقه خاص تنظیم کنند. چنین ویژگی هایی ممکن است برای کسانی که می خواهند با جامعه محلی درگیر شوند ، آرامش بخش باشد ، اما نسبت به اشتراک گذاری تصاویر خود با جهان محتاط هستند.

نگرانی های حریم خصوصی

اکنون ، geofencing بسیار جذاب به نظر می رسد. این فناوری می تواند امنیت بهتری ، تعامل با مشتری را ارائه دهد و موقعیت هایی را که نمی توانید در نظر داشته باشید ، حفظ کنید. با این حال قبل از پرش روی تخته با استفاده از موقعیت مکانی برای محصول یا شرکت خود ، توجه داشته باشید که این فناوری بدون نقص نیست. به ویژه ، شما حریم خصوصی کاربر ممکن است در معرض خطر باشد.

با ردیابی مکان مربوط به اشیاء فیزیکی یا نقاط دیدنی ، geofencing می تواند اطلاعات شخصی بیشتری را در مورد کاربر مورد نظر در ابتدا جمع کند.. این فناوری نه تنها می داند که ما در کجا هستیم: بلکه می بیند با چه مکان هایی ارتباط برقرار می کنیم. زمینی که در نزدیکی بیمارستان مستقر شده است که ویزیت های منظم را ثبت می کند ممکن است نشان دهنده مشکلات بهداشتی یا عزیزان در مراقبت های ویژه باشد. جغرافیایی مکانهای عبادت اطراف می تواند نشانگر ترجیحات مذهبی باشد ، در حالی که نزدیکی به کلاب شبانه LBQT + می تواند گرایش جنسی را نشان دهد.

بدتر از آن ، علاوه بر ردیابی ، هنگام عبور از خطوط می تواند باعث ایجاد آسیب های روانی شود. نمونه بارز اختلافات دادستان کل ماساچوست با تبلیغات کوپلی است. سپس كوپلی با ایجاد موقعیت جغرافیایی در کلینیکهای بهداشت باروری زنان ، تبلیغات و پیامهای هدفمندی را از جمله “شما گزینه ای دارید” و پیوندهایی به گزینه های ضد سقط جنین ارسال کرد. كوپلی برای تبلیغ كنندگان شخص ثالث اطلاعاتی را ارسال می كرد ، و در معرض خطر قرار دادن “تبلیغات بالقوه ناخواسته مبتنی بر استنتاج در مورد [وضعیت] خصوصی ، حساس و صمیمی پزشکی یا جسمی آنها” بود.

اگر در حال بررسی سرویس Geofencing هستید ، ابتدا قوانین مربوط به حریم خصوصی را بررسی کنید. آیا محدودیتی در جمع آوری یا استفاده از داده ها وجود دارد؟ آیا به رضایت افراد یا حراست های خاص نیاز دارید؟ آیا مشتریان بی علاقه می توانند از خدمات خودداری کنند? در بعضی از مناطق ، مانند اروپا ، مکان یابی فقط در صورت مجاز بودن کاربران مجاز است و موافقت خود را برای استفاده از خدمات قبل از استقرار مجاز می کند..

موانع دیگر

علاوه بر نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، سایر مشکلات با استفاده بیش از حد از geofencing روبرو می شوند. TSheets ، بخشی از کتابهای سریع ، به درستی مثال Starbucks در نیویورک را با استفاده از موقعیت مکانی برای ارسال تبلیغات هدفمند هر بار که کاربر توسط Starbucks می فرستد به ذهن متبادر می کند. خوب به نظر می رسد … تا زمانی که متوجه شوید چنین تنظیماتی اعلان های اضافی را برای هر پیاده روی ارسال می کند ، در نهایت کاربر را تحریک می کند.

بسته به تنظیمات آنها ، کاربران ممکن است قادر به حرکت در اطراف زمین شما بدون آگاهی باشند. Geofencing می تواند از داده های جغرافیایی مختلف استفاده کند تا مشخص کند کاربر در داخل یا خارج از حصار ، از جمله داده های GPS یا آدرس IP است. اگر کاربر GPS را خاموش کند و آدرس IP خود را با VPN ماسک کند ، چه می شود؟? این امر به ویژه در مورد سرویس هایی که سعی در محدود کردن دسترسی آنلاین از طریق کشور دارند صادق است. Business Insider یادداشت می کند سرویس پخش محبوب Netflix به نبرد با سرویس های پراکسی اجازه می دهد تا به محتوای ایالات متحده از خارج از کشور دسترسی پیدا کنند. اگر همه داده های جغرافیایی غیرفعال شده و یا آدرس نادرستی را ارائه دهند ، ممکن است geofence نتواند شناسایی کند که چه کسی می آید ، چه کسی را ترک می کند یا اینکه باید هشدار ارسال کند.

  5 بهترین VPN برای 9Now برای تماشای خارج از کشور (خارج از استرالیا)

آیا می توانم از Geofencing خودداری کنم?

به صورت جداگانه ، ممکن است توانایی ما برای کنار گذاشتن موقعیت جغرافیایی محدود به قوانین حفظ حریم خصوصی محلی یا هدف اصلی تأسیسات جغرافیایی باشد. با این حال ، برای افراد ، گزینه های چند گزینه ای برای محدود کردن زمانی که وسایل نقلیه می توانند از روی کار یا وضعیت شما بیابند ، محدود هستند.

 1. تنظیمات مکان دستگاه خود را بررسی کنید. خاموش کردن ردیابی موقعیت مکانی ، مانند داده های GPS ، چگونگی شناسایی موقعیت مکانی شما را محدود خواهد کرد. برای برخی از دستگاه ها ، مانند مارک های خاص گوشی های هوشمند ، این کار را می توان با ضامن در تنظیمات موقعیت مکانی انجام داد. برای سایر دستگاه ها ، شاید شما نیاز به محدود کردن برنامه ردیابی داده های GPS توسط برنامه داشته باشید. خاموش کردن همه سیگنال های ورودی یا خروجی ، از جمله “حالت هواپیما” نیز ممکن است مکان را خاموش کند. با این حال مراقب باشید که حالت هواپیما همچنین داده های تلفن همراه ، تماس های Wi-Fi و تماس را خاموش خواهد کرد.
 2. به برنامه های خود نگاهی بیندازید. بیشتر Geofencing انجام شده برای اهداف تجاری ، مانند تبلیغات ، از طریق برنامه از طریق اطلاعیه ها آشکار می شود. برخی از قابلیت های جغرافیایی برای کار با برنامه خاص یک فروشگاه نیاز دارند. اگر تعدادی برنامه برای مغازه ها ، خدمات و یا تعامل منظم دارید ، تنظیمات را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید از تبلیغات جغرافیایی یا هشدار خودداری کنید یا خیر..
 3. یک VPN را در نظر بگیرید. حتی با ردیابی موقعیت مکانی شما ، یک geofence می تواند مکان عمومی شما را از طریق آدرس IP منحصر به فرد دستگاه شما برقرار کند. VPN ها به شما امکان می دهند تا آدرس IP خود را با رمزگذاری داده ها و انتقال آن از طریق مناطق دیگر مخفی کنید.

استفاده های آینده

آیا هنوز برنامه های کاربردی برای geofence استفاده نشده است؟ بدون تردید از آنجا که دستگاههای بیشتری به اینترنت اشیا وصل می شوند ، امکان شناسایی موارد بیشتر توسط مکان وجود دارد. زیرساخت هایی که از موقعیت جغرافیایی پشتیبانی می کند به راحتی در عصر دستگاه های هوشمند به راحتی در دسترس و واقعاً فراگیر است. این امکان را برای هر کسی فراهم می کند تا از هر مکانی برای اهداف جغرافیایی استفاده کند. مناطق دیگری که ممکن است سازگاری با جئوسننج را ببینند عبارتند از:

 • خدمات حمل و نقل ، انبارداری و سایر خدمات لجستیکی
 • ویژگی های ایمنی مانند اسلحه گرم که فقط در یک مکان مشخص کار می کنند
 • مدیریت حیات وحش و دام اهلی
 • کنترل های جوی مهمان نوازی. اجازه فعال یا خاموش بودن فن آوری خاص بر اساس موقعیت مکانی مهمان

علاوه بر این ، ممکن است اهداف بعدی وجود داشته باشد که با اضافه شدن زمینه جغرافیایی به سایر فناوری های هنوز توسعه یافته یا بقیه روشهایی که ممکن است خود فناوری تکامل یابد ، بیدار شوند. در حالی که این مقاله به بررسی اقتباسهای فعلی می پردازد ، geofencing 2.0 ممکن است تقریباً در گوشه و کنار باشد.

About the author

Comments

 1. ای Geofencing نیست. در واقع ، این فناوری در صنایع مختلفی مانند حمل و نقل ، امنیت سایبری و حتی مدیریت منابع طبیعی نیز استفاده می شود. به عنوان مثال ، شرکت های حمل و نقل می توانند از Geofencing برای ردیابی و مدیریت خودروهای خود استفاده کنند و شرکت های امنیتی می توانند از آن برای شناسایی و پیشگیری از تهدیدات سایبری استفاده کنند. با این حال ، باید توجه داشت که استفاده نادرست از این فناوری می تواند به مشکلات حریم خصوصی منجر شود ، بنابراین باید با دقت و با رعایت حریم خصوصی از آن استفاده کرد.

Comments are closed.