نحوه جلوگیری از ردیابی فیس بوک در سراسر وب

نحوه مسدود کردن ابزارک های اجتماعی فیس بوک

فیس بوک چه حساب فیس بوکی داشته باشید یا نه ، فیس بوک چیزهای زیادی درباره شما می داند. حتی اگر بزرگترین شبکه اجتماعی جهان را مکرر نکنید, احتمال دارد از وب سایت هایی که حاوی ابزارک های فیس بوک هستند بازدید کنید. این دکمه های ابزارک مانند و اشتراک گذاری ، لیست های پیشنهادی و بخش نظرات فقط لینک های ساده نیستند. آنها حاوی کدی هستند که داده ها را به فیس بوک و انتقال می دهد کوکی ردیابی را در مرورگر خود قرار دهید.

آن کوکی حتی بعد از ترک صفحه ای که آن را انتخاب کرده اید با شما می ماند. هر وقت به یک صفحه وب دیگر با ویجت فیس بوک می روید – و این روزها بسیاری از سایت ها این ابزارک ها را دارند – ویجت کوکی را می بیند و یادداشت می گیرد. این یادداشت ها شامل می شوند صفحه وبی که بازدید کردید ، از چه مرورگری استفاده می کنید ، مکان تقریبی شما و چه زبانی را می خوانید, در میان داده های دیگر یادداشت ها از طریق ویجت به فیس بوک منتقل می شوند.

ردیابی کوکی ها اگر حذف نشوند می توانند به طور نامحدود در مرورگر شما بچرخند ، به آهستگی سرگرم کننده باشید سابقه مفصلی از مقالاتی که خوانده اید ، مواردی که برای آنها انتخاب شده اید و چه تالارهای مکرر را مشاهده می کنید, در میان اطلاعات دیگر برای تکرار مجدد ، نیازی به عضویت در فیس بوک برای چنین ردیابی ای نیست.

با این اطلاعات در دست است, اکنون فیس بوک می تواند شما را با تبلیغات هدفمند کند. باز هم ، این به شما نیاز ندارد که یک حساب Facebook داشته باشید. در ماه مه سال 2016 ، این شرکت راه اندازی شبکه Audience Network را اعلام کرد ، یک شبکه تبلیغاتی آنلاین که تبلیغات را هم در فیس بوک و هم در خارج از آن قرار می دهد. به ویژه ، این تبلیغات در برنامه های تلفن همراه نشان داده می شود.

اگر همه اینها به نظر می رسد مانند بزرگ برادر شرکتی است که از هر حرکتی خود را گول می زند ، خیلی دور از مارک نیستید. برای دسترسی به مخاطبان بزرگتر ، بسیاری از وب سایت ها به فیس بوک نیاز دارند ، بنابراین این ابزارک های اجتماعی اکنون آنقدر رایج هستند که امتحان کردن و جلوگیری از آنها بیهوده به نظر می رسد. و این فقط فیس بوک نیست ، توییتر ، گوگل ، دیسکوس و سایر شبکه های اجتماعی از بسیاری از همان تاکتیک ها استفاده می کنند.

  بهترین VPN برای Plex در سال 2024 و برخی از آنها برای جلوگیری از

به جای اجتناب از صفحات حاوی ابزارک های فیس بوک ، چرا فقط عناصر صفحه حاوی آن ابزارک ها را مسدود نمی کنیم؟ ایده عالی! در این آموزش ، ما چند روش برای به حداقل رساندن ردیابی ویجت های اجتماعی و کنار گذاشتن از تهاجمی ترین جمع آوری داده های فیس بوک به شما نشان خواهیم داد.

فیس بوک بلاکر قطع شده است. به جای آن سعی کنید Ad Block Plus را امتحان کنید

تا همین اواخر کاربران Safari ، Firefox ، Opera و Chrome می توانستند از افزونه مرورگر Facebook Blocker برای جلوگیری از بارگیری ابزارک های Facebook استفاده کنند. متأسفانه ، این ابزار قطع شده است. اما نگران نباشید ، روشهای آسان زیادی برای دستیابی به همان نتیجه وجود دارد.

جلوگیری از بارگیری ویدجت ها نه تنها از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، بلکه بار بارگذاری صفحه را نیز بهبود می بخشد. شما هنوز هم می توانید طبق معمول از برنامه واقعی وب سایت و فیس بوک استفاده کنید. این فقط سایتهای خارجی را تحت تأثیر قرار می دهد.

بسیاری از افزونه های Chrome و افزونه های Firefox ادعا می کنند همان کاری را انجام می دهند که فیس بوک بلاک انجام داده است ، اما ما قصد داریم از چیزی کمی کلی استفاده کنیم: Adblock Plus. چرا؟ از آنجا که بسیار محبوب است و بنابراین به اندازه کافی مورد بررسی قرار گرفته است تا بدانیم که قابل اعتماد است ، و به دلیل حفظ منظم آن. در همه مرورگرهای پشتیبانی شده یکسان است و هیچ علائمی از قطع شدن در آینده قابل پیش بینی نشان نمی دهد. سرانجام ، بسیاری از خوانندگان ما قبلاً از آن استفاده می كنند ، بنابراین این باعث می شود كه درهم و برهمی در مرورگر خود اضافه كنید (و به طور بالقوه یك بردار حمله اضافی).

در اینجا نحوه استفاده از Ad Block Plus برای مسدود کردن ابزارک های Facebook آورده شده است:

 1. دانلود و نصب Adblock Plus در مرورگر خود (Chrome ، Firefox) به صورت رایگان. اطمینان حاصل کنید که ABP دریافت کرده اید و نه “Adblock” یا “Adblocker” ، که الحاقات جداگانه ای از ناشران مختلف هستند.
 2. در Chrome ، روی نماد ABP کلیک کنید تا منوی آن باز شود و کلیک کنید گزینه ها. در FF ، به ابزارها > تنظیمات برگزیده AdBlock Plusنحوه جلوگیری از ردیابی فیس بوک در سراسر وب
 3. در صفحه بعد ، روی لیست های فیلتر روی دکمه ای که می گوید کلیک کنید اشتراک فیلتر را اضافه کنید
 4. روی منوی کشویی کلیک کنید و آخرین گزینه را انتخاب کنید اشتراک دیگری را اضافه کنید
 5. در عنوان اشتراک درست ، وارد کن لیست انسداد اجتماعی Fanboyabp facebook 3
 6. در مکان فهرست فیلتر قسمت ، آدرس زیر را وارد کنید: https://easylist-downloads.adblockplus.org/fanboy-social.txt
 7. کلیک کنید بر روی + اضافه کردن را فشار داده و منتظر بمانید تا لیست فیلترها بارگیری شود
 8. کلیک کنید بر روی فیلترهای خود را اضافه کنید برگهabp facebook 2
 9. خطوط زیر را دقیقاً همانطور که یک بار ظاهر می شوند ، کپی کرده و چسباند ، با ضربه زدن به فیلتر را اضافه کنید دکمه بعد از هر.
  VPN وصل نمی شود؟ مشکلات و رفع مشکلات معمول VPN

برای مسدود کردن ابزارک های Facebook:

|| facebook.com/plugins/*
|| connect.facebook.com
|| connect.facebook.net

برای مسدود کردن ابزارهای توییتر:

|| platform.twitter.com

خودشه! می توانید تنظیمات ABP را ببندید و تغییرات باید بلافاصله اعمال شوند. توجه داشته باشید که لیست فیلترهایی که ما از آن استفاده می کنیم ، لیست انسداد اجتماعی Fanboy ، تقریبا تمام ابزارک های رسانه های اجتماعی را در سراسر صفحه مسدود می کند. اگر مایل هستید برخی از این موارد را اجازه دهید ، می توانید لیست را ویرایش کرده و آنها را مطابق دلخواه حذف کنید ، یا لیست دیگری را امتحان کنید. اگر لیست Fanboy را دوست دارید ، می توانید در صفحه اصلی آنها به این پروژه اهدا کنید.

اگر سایت هایی وجود دارد که می خواهید ابزارک ها را روشن کنید ، می توانید آنها را به آنها اضافه کنید دامنه های لیست سفید در برگه بعدی لیست کنید.

امتناع

روش مسدود کردن ویجت در بالا باید تقریباً در همه جای وب کار کند ، اما همیشه خوب است که در صورت امکان از تبلیغات مبتنی بر علاقه و ردیابی خودداری کنید.

کاربران فیس بوک می توانید با رفتن به این لینک از شبکه مخاطبان خودداری کنید. در صورت لزوم وارد شوید کلیک ویرایش کنید کنار موردی که می گوید تبلیغات در برنامه ها و وب سایت های خاموش شرکت های فیس بوک. مجموعه ای از متن توضیح داده می شود که چگونه این تبلیغات کار می کنند. روی منوی کشویی در انتهای این متن کلیک کرده و را انتخاب کنید نه. سپس ضربه بزنید نزدیک دکمه ای که قبلاً ویرایش آن را خوانده بود.abp facebook 4

  5 بهترین VPN برای اتصال همزمان چندین دستگاه

در حالی که در این صفحه هستید ، می توانید از سایر طرحهای تبلیغی اختیاری فیس بوک نیز جلو بروید و کنار بگذارید.

کاربران غیر فیس بوک گزینه ای را برای انتخاب در Facebook ندارید ، بنابراین شما باید از وسایل دیگری استفاده کنید. می توانید در مرورگر خود Do Not Track را فعال کنید و از تبلیغات مبتنی بر علاقه از همه شرکت ها ، از جمله Facebook ، که بخشی از اتحاد تبلیغات دیجیتال هستند ، خودداری کنید..

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کنار گذاشتن ردیابی آگهی از بزرگترین شبکه های تبلیغاتی در آموزش هفته آینده کسب کنید.

همچنین مشاهده کنید: چگونه می توان حریم خصوصی و امنیت خود را در Facebook بهبود بخشید

از VPN استفاده کنید

تا این مرحله ، ما به طور عمده نشان داده ایم که چگونه می توان از کوکی های ردیابی فیس بوک در مرورگر شما جلوگیری کرد و در صورت امکان از کار خودداری کرد اما هنوز هم می توانید با استفاده از آدرس IP خود در سراسر وب ردیابی کنید.

آدرس IP مجموعه ای از اعداد و اعشار منحصر به فرد برای دستگاه شما و در واقع هر دستگاه متصل به اینترنت است. به نظر می رسد چیزی شبیه به این است:

123.213.132.32

یا اگر از پروتکل جدید IPv6 استفاده می کنید:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

از آنجا که منحصر به فرد است ، می تواند برای شناسایی دستگاه و تقریبی مکان شما مورد استفاده قرار گیرد. این باعث می شود آدرس IP شما مخفی شود برای هر کسی که نمی خواهد به صورت آنلاین ردیابی شود.

بهترین راه برای نقاب کردن آدرس IP شما با VPN است. مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN ترافیک اینترنت یک دستگاه را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور واسطه در یک مکان مورد نظر شما مسیریابی می کند. پس از اتصال به VPN ، آدرس IP واقعی شما توسط آن سرور VPN نقاب می شود.

توصیه برتر ما ExpressVPN است. با امنیت صخره ای ، یک برنامه کاربردی آسان و سرعت سریع ، یک ارائه دهنده عالی VPN عالی است که برای کاربران Windows ، Mac ، Linux ، Android و iPhone به خوبی کار خواهد کرد.

رمزگذاری اضافی همچنین مانع از سرویس دهی اینترنتی شما و هر مهاجمی در شبکه محلی شما می شود تا فعالیت آنلاین شما را رصد کند. به عنوان یک امتیاز اضافی ، از VPN ها می توان برای دور زدن سانسور وب در کشورهایی مانند چین و امارات و رفع انسداد محتوای محدود جغرافیایی به صورت آنلاین استفاده کرد..

About the author

Comments

 1. lock Plus را انتخاب کنید. در منوی گزینه ها ، به قسمت فیلترهای پیش فرض بروید و گزینه “EasyList” را انتخاب کنید. سپس به قسمت “Add your own filters” بروید و فیلتر های زیر را اضافه کنید:

  ||connect.facebook.net/*/sdk.js$domain=~facebook.com
  ||connect.facebook.net/*/all.js$domain=~facebook.com
  ||facebook.com/plugins/*

  با این کار ، تمام ابزارک های فیس بوک در صفحات وبی که بازدید می کنید ، مسدود خواهند شد. اما به یاد داشته باشید که این فقط یک راه حل موقت است و ممکن است در آینده قابلیت کار نکند. بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی شما این است که از صفحاتی که ابزارک های فیس بوک دارند ، دوری کنید و از VPN استفاده کنید تا هویت شما مخفی شود.

 2. فیس بوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان است و اطلاعات زیادی درباره کاربران خود دارد. حتی اگر شما حساب فیس بوک نداشته باشید، باز هم ممکن است از وب سایت هایی که حاوی ابزارک های فیس بوک هستند بازدید کنید و این ابزارک ها می توانند اطلاعات شما را به فیس بوک منتقل کنند. برای جلوگیری از این موضوع، می توانید از افزونه هایی مانند Ad Block Plus استفاده کنید که به شما کمک می کنند ابزارک های فیس بوک را مسدود کنید. همچنین، استفاده از VPN نیز می تواند به شما کمک کند تا از ردیابی کوکی ها جلوگیری کنید. با این اطلاعات در دست، بهتر است همیشه مراقب باشید و از ابزارک هایی که اطلاعات شما را به شرکت هایی مانند فیس بوک منتقل می کنند، جلوگیری کنید.

 3. نظر من، حفظ حریم خصوصی در اینترنت بسیار مهم است. با توجه به اینکه فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی از ردیابی کوکی ها برای جمع آوری اطلاعات شخصی استفاده می کنند، استفاده از افزونه هایی مانند Ad Block Plus برای مسدود کردن ابزارک های فیس بوک بسیار مفید است. همچنین، استفاده از VPN می تواند به شما کمک کند تا از ردیابی کوکی ها جلوگیری کنید و حریم خصوصی خود را حفظ کنید. اما باید توجه داشت که این روش ها تنها برای محافظت از حریم خصوصی شما در برابر فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مفید هستند و نمی توانند به طور کامل از جمع آوری اطلاعات شما جلوگیری کنند. بنابراین، باید همیشه مراقب باشید که چه اطلاعاتی را در اینترنت به اشتراک می گذارید.

Comments are closed.