كدی پس از معرفی مراحل ضد دزدی دریایی در نزول شدید

مرکز رسانه ای Kodi در دو سال گذشته به عنوان سکوی دزدی دریایی به بد اخلاقی نائل شد. بنیاد Kodi بطور جدی سعی در فاصله گرفتن از خود و جلوگیری از استفاده از برنامه خود برای دزدی دریایی کرده است. با این حال ، به نظر می رسد که ائتلاف تقریباً یک ساله ضد دزدی دریایی ، اتحاد خلاقیت و سرگرمی (ACE) ، در گرفتن بخار از صحنه دزدی دریایی که به سرعت در حال ظهور بود ، بسیار مؤثرتر بود. بخشی از کاهش دزدی دریایی Kodi نیز ممکن است به قوانین ضد دزدی دریایی در اتحادیه اروپا و انگلیس و همچنین ممنوعیت جعبه های Kodi در بازارهای آنلاین مانند Amazon و eBay نسبت داده شود..

کدی 18منبع: بنیاد کدی

حجم جستجوی “Kodi” بیش از 80 درصد نسبت به سال گذشته (2024–2024) کاهش یافته است

براساس تحقیقات ما ، علاقه به “Kodi” به عنوان یک عبارت جستجو از سال 2024 تا 2024 بیش از 80 درصد کاهش یافته است (همانطور که از آگوست 2024 تا آگوست 2024 اندازه گیری شده است). داده های Google Trends روند نزولی چشمگیر را در Q2 2024 نشان می دهد و بیشترین روند را تا این مرحله ادامه داده است.

در زیر ، ما کمی بیشتر در مورد این داده ها کشف خواهیم کرد و جنبه های مختلف آن را تجزیه خواهیم کرد. با این حال ، به نظر می رسد که کاهش دزدی دریایی مرتبط با Kodi مستقیماً با مواردی همسو است:

 • راه اندازی اتحاد برای خلاقیت و سرگرمی (ACE)
 • طرح دادخواست شبکه دیش علیه TVADDONS و Zem TV
 • قوانین ضد دزدی دریایی در انگلیس و اتحادیه اروپا
 • ممنوعیت آمازون ، ای بی و فیس بوک “جعبه های کامل بارگذاری شده Kodi”

همچنین احتمال حذف Google “Kodi” از نتایج جستجوی خودکار تأثیر حاشیه ای وجود دارد. این اتفاق در اواخر مارس 2024 رخ داده است ، اما هیچ راهی برای پیگیری مؤثر نتایج این عمل وجود ندارد. علاوه بر این ، بیشتر کاهش حجم ما مشاهده کردیم در زمان انجام این اقدام Google قبلاً اتفاق افتاده است.

روی هم رفته ، هر یک از این رویدادها به احتمال زیاد برای ایجاد یک سطح کلی کاهش یافته فعالیت جستجو مربوط به Kodi به عنوان یک کل ، و به ویژه دزدی دریایی مرتبط با Kodi کار می کنند. کاهش تعداد جستجو به احتمال زیاد به معنای کاهش دزدی دریایی مربوط به Kodi نیز خواهد بود ، گرچه این مقدار مربوط به چرخش مصرف کنندگان است دور از دزدی دریایی گرفته تا منابع قانونی نامشخص است.

Google Trends چگونه کار می کند?

Google Trends ابزاری است که گوگل برای کمک به ارائه بینش در مورد جستجوی کاربران از طریق اینترنت از طریق سیستم عامل خود ایجاد کرده است.

وقتی یک عبارت جستجو در Google Trends ، مانند “Kodi” را وارد می کنید ، ابزار Google به حجم جستجوهای این اصطلاح در مناطق مختلف می پردازد. سپس آن دوره ها را با هم در یک بازه زمانی مشخص مقایسه می کند و به هر زمان نمره ای بین 0 تا 100 می دهد. هرچه نمره بالاتر باشد ، افراد بیشتری در آن تاریخ به جستجوی آن اصطلاح می پردازند..

علاوه بر این ، Google Trends کشورها و مناطق مختلف را با استفاده از مقیاس مشابه مقایسه می کند. با این حال ، بین مناطق ، رتبه بندی متناسب با سایر جستجوهای آن منطقه است. به همین ترتیب ، هرچه نمره یک منطقه در مقیاس 0-100 بزرگتر باشد ، حجم جستجوی متناسب آن برای این عبارت بزرگتر است.

ظهور دزدی دریایی مرتبط با Kodi قبل از سقوط

اتحاد برای خلاقیت یک سازمان ضد دزدی دریایی است که به طور رسمی در تاریخ 13 ژوئن 2024 راه اندازی شد. با حضور اعضای بزرگی همچون نتفلیکس ، آمازون ، HBO ، NBCUniversal ، Sky ، BBC ، دیزنی و بسیاری دیگر ، به سرعت نیرویی بدست آمد. حساب شود. بین آگوست 2014 ، هنگامی که Kodi 14 اعلام شد ، و ژوئن 2024 ، هنگامی که ACE آغاز شد ، حجم جستجوهای “Kodi” بیش از 2600 درصد افزایش یافت. در حالی که برخی از این افزایش علاقه می تواند به سودمندی کلی Kodi به عنوان یک پخش کننده رسانه ای رایگان و قانونی نسبت داده شود ، دزدی دریایی مرتبط با Kodi بزرگترین محرک افزایش حجم جستجو بود..

حتی با راه اندازی ACE ، یک رویداد بزرگ دیگر در جامعه شخص ثالث کدی رخ داد. در تاریخ 5 ژوئن سال 2024 ، TorrentFreak گزارش داد که شبکه Dish علیه یکی از بزرگترین نامهای صحنه دزدی دریایی Kodi در آن زمان ، TVADDONS.ag ، و همچنین یک محبوب محبوب (در آن زمان) شخص ثالث ، ZemTV دادخواست داد. هر دو TVADDONS و ZemTV به دنبال انتشار Kodi (تغییر نام در XBMC یا Xbox Media Center ، در سال 2014) شاهد افزایش علاقه بودند. خصوصاً TVADDONS قبل از طرح دادخواست شبکه Dish ، میزان قابل توجهی از رشد حجم جستجو را تجربه کرد.

به نظر می رسد که دادخواست شبکه Dish آسیب های قابل توجهی به TVADDONS وارد کرده است. در سالی که از دادخواست و اقدامات ضد دزدی دریایی مرتبط با سایر منابع صورت گرفته است ، TVADDONS هرگز به طور کامل بهبود نیافته است. پس از به دست آوردن سایت اصلی TVADDONS ، تلاش می شود همان میزان از حجم قبلی خود را دوباره بدست آوریم که از آن سپاسگزاریم و هیچ بخشی از صحنه دزدی دریایی نیست. اما این اقداماتی بود كه ACE علیه توسعه دهندگان افزونه كدی شخص ثالث انجام داد كه قدرت آنچه را كه سریعاً در حال پیشرفت دزدی دریایی Kodi بود ، گرفت و احتمالاً به توانمندسازی Stadie TVADDONS در بازگرداندن كامل آنچه از دست داده بود ، انجام داد..

اقدامات اضافی منفی بر دزدی دریایی مرتبط با Kodi

براساس شواهد ، تأثیر ACE در دزدی دریایی مرتبط با Kodi بیش از حد غیر عادی است ، اما سایر تغییرات در دو سال گذشته اتفاق افتاده است که ممکن است منجر به کاهش تعداد مصرف کنندگان روی کد برای دزدی دریایی شود..

ممنوعیت “جعبه های کامل بارگذاری شده Kodi”

یکی از عناصر اصلی در صحنه دزدی دریایی Kodi “جعبه های Kodi” بود که معمولاً دستگاههای پخش کننده تلویزیونی مبتنی بر Android با نرم افزار Kodi مجهز به برنامه های افزودنی Kodi شخص ثالث بودند. بسیاری از این دستگاهها از طریق بازارهای آنلاین مانند آمازون و eBay در دسترس بودند. اما در سال 2024 ، آمازون ، ای بی و چند بازار دیگر جعبه های Kodi را از سیستم عامل های خود ممنوع کردند.

 • آمازون در ماه آوریل سال 2024 ممنوعیت دستگاه های رسانه ای متخلف از حق چاپ را اعلام کرد
 • ای بی در ماه آوریل سال 2024 ممنوعیت جعبه های کامل بارگذاری شده Kodi را اعلام کرد
 • فیس بوک در ماه آگوست سال 2024 ممنوعیت جعبه های Kodi را اعلام کرد
  نحوه نصب افزونه YouTube Kodi

نزولی که ما از نظر کد مربوط به Kodi مشاهده می کنیم ، به دنبال ممنوعیت های آمازون و eBay در جعبه های Kodi است. اصطلاحات جستجو مربوط به جعبه های Kodi از الگویی مانند سایر اصطلاحات جستجوی محبوب در طاقچه ها ، مانند “Kodi” ، “Addon Kodi” و “addon TV Kodi” پیروی می کنند.

تغییرات در قانون

در چند منطقه اصلی که Kodi محبوب است ، قوانین جدید ممکن است تأثیر داشته باشد که چه تعداد از مصرف کنندگان مایل بودند به دزدی دریایی مرتبط با Kodi متوسل شوند.

 • در آوریل 2024 ، اتحادیه اروپا قانونی جدید (pdf) را به تصویب رساند که فروش دستگاههای رسانه ای را که به راحتی دزدی دریایی چند رسانه ای را امکان پذیر ساخت ، مانند “جعبه های کامل بارگذاری شده Kodi” را غیرقانونی ساخت. این حکم همچنین باعث می شود که پخش مطالب دارای حق چاپ توسط منابع غیررسمی غیرقانونی باشد..
 • در انگلیس ، قانون اقتصاد دیجیتال 2024 اواخر آوریل به تصویب رسید. در میان چیزهای دیگر ، این قانون باعث می شود که محتوای پراکنده از منابع غیرقانونی پخش نشود ، و مجازات حداکثر 10 سال زندان برای مجرمان مجاز باشد.

کاهش قابل توجه در ترافیک جستجوی مرتبط با Kodi دنبال کرد آنچه به نظر می رسد یک فشار نسبتاً فعال ضد دزدی دریایی از آوریل تا جولای سال 2024 بود.

مناطقی که دزدی دریایی مرتبط با Kodi ضربه بزرگی به بار آورد

از زمان راه اندازی ACE ، بسیاری از توسعه دهندگان افزونه محبوب شخص ثالث به آرامی شروع به ناپدید شدن از صحنه کردند. همانطور که TorrenFreak در مقاله ای در 23 سپتامبر 2024 در مورد ACE و ناپدید شدن توسعه دهندگان اشاره کرد:

“صاحبان محتوا به جای شکستن درها ، بی سر و صدا به توسعه دهندگان نزدیک شدند و هشدار دادند که خاموش کردن تنها روش واقعی برای جلوگیری از مجازات کردن اقدامات قانونی است.”

ما اکنون بیش از یک سال از تشکیل ACE و آغاز عملیات پنهانی نامه خاموش و خاموش نامه علیه توسعه دهندگان افزونه Kodi خارج هستیم. در حال حاضر چیزهای زیادی در مورد نحوه کار یا جمع آوری اطلاعات کافی برای شناسایی شخصی در مورد افراد به منظور مشخص کردن اینکه چه کسی به نامه ها ارسال می کند ، جمع آوری نشده است. با این حال ، روشن است که ACE از قوانین مختلف ضد دزدی دریایی و حق چاپ استفاده می کند ، مانند قانون کپی رایت هزاره دیجیتال ، برای حمایت از قانونی بودن نامه های آن. همچنین ، تلاشهای آنها تاکنون در کاهش حجم جستجو برای موضوعات مرتبط با Kodi تأثیر گذاشته است.

نتیجه کاهش شدید علاقه در جستجوی اصطلاح “Kodi” و سایر مباحث مربوط به Kodi است که غالباً از طریق نرم افزار با دزدی دریایی مرتبط هستند..

اقدامات ACE بسیاری از شناخته شده ترین برنامه نویسان افزونه Kodi شخص ثالث را تحت تأثیر قرار داده است ، تعداد زیادی از آنها بی سر و صدا صحنه را زیر یک ابر حدس و گمان ترک کردند. بسیاری از عبارات جستجوی متداول که شامل “Kodi” می شوند کاهش یافته اند. تعداد افزونه‌ها و منابع محبوب و به شدت تبلیغی شخص ثالث به آرامی خشک شده است.

به آن شب خوب آرام نرو

در طی ماه های بعد از تشکیل ACE ، ده ها تن از توسعه دهندگان شخص ثالث Kodi و تیم های توسعه حضور خود را از رسانه های اجتماعی (در درجه اول توییتر) از جمله Noobsandnerds ، Teverz و SpinzTV حذف کردند. علاوه بر این ، بسیاری از مخازن محبوب برای بارگیری افزونه ها ، از جمله SuperRepo ، Colossus و Simply Caz ، خاموش و بسته می شدند ، در بعضی مواقع بدون هیچ گونه سخنی از منابع پشت سر آنها.

با این حال ، توسعه دهندگان دیگر ، مانند MetalKettle ، به نظر می رسد پس از دیدن خون در آب ، صحنه را به طور انتخاب ترک کرده اند. در مورد MetalKettle ، توسعه دهنده پیامی را منتشر کرده است که توضیح می دهد که چرا وی تصمیم به ترک کردن گرفت ، و به طور خاص بیان کرد,

“در طول یک سال گذشته یا بیشتر با توجه به اینکه Kodi اصلی تر و عمومی تر شده است [،] همه ما این اقدامات را به صورت قانونی برجسته دیدیم ، با مقامات مصمم تصمیم گرفتند افزونه های شخص ثالث را به سمت خود بکشند. این در نهایت باعث شده است که من فکر کنم ، “چه می شود؟” – نتیجه ای که هرگز به ذهن من ختم نمی شود. “

او بعداً توضیح داد كه می خواهد به جای آنكه بر شوهر و پدر بودن تمركز كند.

برای ACE و دارندگان کپی رایت اصلی هالیوود ، پاسخ بهتر نبود. نه تنها توسعه دهندگان افزونه به دلیل تهدید عواقب حقوقی ، در دریبل خود را ترک نکردند ، بلکه تأثیر منفی بر سایر توسعه دهندگان که تصمیم به اضافه کردن موارد اضافی نقض کننده خود را داشتند نیز یک نتیجه نهایی مؤثر بود..

برخی از برنامه نویسان مانند JSergio123 تصمیم گرفتند که حتی در حالی که فعالیت های رسانه های اجتماعی خود را حفظ می کنند ، حتی با تمرکز حقوقی جدید ، کمی تمسخر از عملکرد ACE را مسخره کنند. JSergio123 برجسته ACE نامه خود را در صفحه توییتر خود منتشر کرد:

دور 2 ؟؟؟ pic.twitter.com/s3e5xjkDcS

– jsergio123 (@ jsergio123) 6 مارس 2024

به نظر می رسد این نامه از یک وکیل شرکت به نمایندگی از ACE است. نامه JSergio123 را با نام فراخوانده است (توسط JSergio123 حذف شده است). این همچنین شامل اطلاعاتی است که می گوید ACE اگر او توافق نامه ای را برای متوقف کردن تولید افزودنی های نقض کننده منع کند ، علیه علیه توسعه دهنده پیگیری نمی کند..

با این حال ، استراتژی ACE صحنه توسعه شخص ثالث را کشته است. در عوض ، به نظر می رسد بسیاری از توسعه دهندگان را به زیر زمین رانده است. در جایی که عده ای به توییتر روی آورده اند ، اکنون بسیاری به گزینه های پیام رسانی امن تر مانند تلگرام اعتماد بیشتری دارند. و در جاهایی که افزونه‌های جدید برای تبلیغات زیاد در رسانه‌های اجتماعی و YouTube تبلیغ شده بودند ، اکنون بیشتر در انجمنهای شخص ثالث کوچکتر و کمتر شناخته شده مانند “subreddit / r / Addons4Kodi” به طور منظم درباره آن صحبت می شود..

در واقع ، حتی با وجودی که حجم عمده ترین اصطلاحات جستجوی مرتبط با Kodi به سطح 2015 و 2016 کاهش یافته است ، آن دسته از مصرف کنندگان مصمم به استفاده از Kodi برای دزدی دریایی هستند ، هنوز هم فعال هستند. در برخی موارد ، افزونه های شخص ثالث خاصی در حال افزایش محبوبیت هستند. حتی به عنوان افزونه‌های روزگاری چون Covenant به صورت آفلاین رفت ، سایرین مانند Placenta ، Incursion ، Gaia ، Exodus Redux و Masterani Redux به این علاقه دست پیدا کردند..

  نحوه نصب Kodi در جعبه های اندرویدی - راهنمای تنظیم سریع

با این حال ، در دنیای پس از ACE ، متولدین شخص ثالث جدیدتر نتوانسته اند همان سطح برخی از سنگین های سنگین در گذشته مانند Exodus یا میثاق را به خود جلب کنند. حجم جستجوی مقایسه ای برای این افزونه های جدید به مراتب کمتر از چیزی است که محبوب ترین افزونه های شخص ثالث قبل از کاهش 2024 دریافت می کردند.

نتایج تفسیر Google Trends برای دزدی دریایی Kodi کاهش می یابد

بدون جستجوی تعداد مشخص ، حجم جستجوی Google Trends دشوار است. و گرچه آشکار سازی دقیق داده ها از چند سال پیش آشکارا چالش برانگیز است ، برخی ارقام وجود دارد که می توانیم به آنها اشاره کنیم.

در تاریخ 17 آوریل 2024 ، تنها چند هفته قبل از حمله به خانه بنیانگذار TVADDONS توسط مدیران شرکت به دنبال سفارش بسیار مباحثه آنتون پیلر ، این سایت با توجه به میزان زیادی از ترافیکی که در یک مقاله TorrentFreak دریافت می کرد ، به رخ کشید..

به گفته TVADDONS ، این سایت بهترین ماه خود را برای ترافیک منحصر به فرد تاکنون در طی آن دوره مارس-آوریل سال 2024 تجربه کرده است.

کاهش دزدی دریایی Kodiمنبع: TVADDONS از طریق TorrentFreak

داده TVADDONS به TorrentFreak ارائه شده نشان می دهد که سایت از 8 مارس 2024 تا 5 آوریل 2024 بیش از 39 میلیون کاربر منحصر به فرد داشته است. بر اساس داده های کشیده شده ما از Google Trends ، به احتمال زیاد بخش خوبی از این ترافیک از جستجوی ارگانیک حاصل شده است. نتایج موتور.

آنچه در نهایت نشان می دهد این است که برخی اصطلاحات مرتبط با Kodi در سال 2024 میلادی ده‌ها میلیون جستجو در اوج دزدی دریایی Kodi انجام داده است. در واقع ، کافی است که ممکن است ده‌ها میلیون کاربر Kodi به افزونه‌های دزدان دریایی تبدیل شوند و به راحتی توجه دارندگان کپی رایت مشتاقانه برای جلب توجه دزدی دریایی مرتبط با Kodi.

تأثیرگذاری بر اساس کشور به کشور

همانطور که انتظار می رود ، Kodi معمولاً در همه کشورها در جهان مورد استفاده قرار نمی گیرد. همچنین تشخیص دقیق چند نفر در هر کشور ممکن است از Kodi استفاده کنند ، چه به دلایل دزدی دریایی و چه برای اهداف مشروع.

Google Trends اطلاعاتی را در مورد مکان كدی نسبتاً كم یا بیشتر محبوب ارائه می دهد. این ابزار همچنین بینش دیگری در مورد چگونگی تاثیر جنبش های ضد دزدی دریایی در سال گذشته بر محبوبیت Kodi در بازارهای کلیدی تأثیر می گذارد.

محبوبیت Kodi ، 2014 در مقابل 2024

در سال 2014 ، سالی که XBMC با عنوان “Kodi” شناخته شد ، پخش کننده رسانه ای که به تازگی تغییر نام یافته بود ، بیشترین محبوبیت را در اروپا به خود اختصاص داد ، در حالی که آلبانی رتبه اول را برای جستجو در نظر گرفت..

دزدی دریایی Kodi کاهش می یابد

تا سال 2024 ، Kodi در ایالات متحده ، آمریکای جنوبی ، آسیا ، اقیانوسیه و در مناطق بزرگتر از اروپا محبوب تر از گذشته بود. در حالی که آلبانی هنوز هم کانتی مهم برای Kodi بود ، ترینیداد و توباگو بالاترین میزان مقایسه را داشتند. علاقه به جستجو در اکثر مناطق بین سال های 2014 و 2024 افزایش یافته است:

 • ایالات متحده: بیش از 420 درصد رشد بهره را جستجو می کنند
 • مالزی: بیش از 420 درصد رشد بهره را جستجو می کنند
 • انگلستان: بیش از 360 درصد رشد علاقه را جستجو می کنند
 • سری لانکا: 320 درصد رشد بهره را جستجو کنید
 • جامائیکا: بیش از 260 درصد رشد علاقه را جستجو می کنند
 • ایرلند: بیش از 260 درصد رشد علاقه را جستجو می کنند
 • کانادا: بیش از 250 درصد رشد علاقه را جستجو می کنند
 • پورتوریکو: 200 درصد رشد بهره را جستجو کنید

تقریباً در سراسر هیئت مدیره ، کشورهایی که در سال 2014 علاقه زیادی به Kodi داشتند ، رشد چشمگیر یا بسیار چشمگیر جستجو در سال 2024 را نشان دادند.

کاهش کد جستجو

حجم جستجوی گسترده در سال 2024–2024 کاهش می یابد

پس از فشار بزرگ ضد دزدی دریایی که از اواسط سال 2024 شروع شد ، علاقه جستجوی Kodi کم رنگ شد. با این زمان نوشتن ، کاهش حجم جستجو تقریباً در هر منطقه ای که علاقه بین سال های 2014 و 2024 شاهد رشد بوده است ، تأثیر گذاشته است.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه حجم تغییرات جستجوهای “Kodi” بین سالهای 2016 و 2024 تغییر می کند. یک خط طولانی تر نشان دهنده تغییر بزرگتر در وضعیت حجم ، بر اساس مقیاس 0-100 Google Trends.

به استثنای عمده آلبانی ، جایی که علاقه جستجو به Kodi در سال گذشته اندکی افزایش یافته است ، تقریباً در هر کشور دیگری که حجم جستجوی قابل توجهی را تولید می کند ، شاهد کاهش شدید در ترافیک جستجو برای اصطلاح “Kodi” هستیم.

در ترینیداد و توباگو ، انگلیس ، پورتوریکو و ایرلند ، این کاهش در حدود 50 درصد از میزان حجم جستجو در سال 2024 بود. و برای کانادا و ایالات متحده ، حدود 30 درصد از حجم ترافیک جستجو کاهش یافته است.

در جامائیکا ، حجم جستجوی کدی کاملاً از رادار افتاد. جایی که در بین 10 کشور برتر برای حجم جستجوی Kodi در چهارچوب زمانی 2024 قرار داشت ، در سال 2024 ، ترافیک کمی وجود داشت که Google دیگر فعالیت کافی را برای درج جامائیکا در نتایج Trends خود اندازه گیری نکرد..

دزدی دریایی مرتبط با Kodi کجا رفت?

در برخی موارد ، ممکن است کسانی که از طریق افزونه های شخص ثالث Kodi به دزدی دریایی روی آورده اند ، از آن نترسند. به ویژه در مورد اتحادیه اروپا و انگلیس ، به ویژه ، در جایی که پخش از منابع دزدان دریایی جرم شده است ، ممکن است برخی از دزدان دریایی تصمیم گرفته اند که خطر به سادگی ارزشش را نداشته باشد.

با این حال ، بسیاری از دزدان دریایی این روزها به روشهای ایمن مانند پنهان کردن فعالیت خود در پشت VPN ، برای فرار از تشخیص می پردازند. به همین ترتیب ، بسیاری به جای آن به منابع دزدی دریایی متداولتر بازگشتند ، مانند تورنت در سایتهایی مانند ThePirateBay. همانطور که قبلاً گفته شد ، برخی از دزدان دریایی هنوز از Kodi برای دزدی دریایی استفاده می کنند ، اما این کار را بیشتر از زیر رادار انجام می دهند و اطلاعات را از طریق انجمن های کوچکتر متمرکز بر دزدی دریایی و کانال های رمزگذاری شده خصوصی جمع می کنند..

با این وجود ، ممکن است واقعیت این باشد که برخی از کسانی که از طریق Kodi دزدان دریایی را انتخاب کرده اند ، به جای خدمات IPTV نامشروع به طور فزاینده ای روی آورده اند. حتی با توجه به علاقه به Kodi و بنابراین دزدی دریایی مرتبط با Kodi ، علاقه به IPTV و “IPTV رایگان” به ویژه افزایش یافته است..

  15 پوسته بهترین Kodi برای سال 2024 و نحوه نصب آنها

تصویر بالا مقایسه ای از حجم جستجوی هر اصطلاح بین اوت 2014 و اکتبر 2024 را نشان می دهد. همانطور که نشان داده شده ، شرایط IPTV حتی با کم شدن “Kodi” و اصطلاحات مرتبط با آن الگوی رشد را ادامه داده است. در اینجا نشان داده نشده است حجم جستجوی مقایسه ای برای هر یک از این شرایط. این در شکل زیر نشان داده شده است:

Kodi هنوز هم حجم نسبتاً زیادی از جستجو را به ویژه در مقایسه با “IPTV رایگان” فرمان می دهد. اما برخلاف Kodi ، IPTV به عنوان یک اصطلاح شاهد رشدی استوار و عمدتاً بدون وقفه است. IPTV همانند Kodi نیز ارتباط مستقیمی با دزدی دریایی ندارد. اما اصطلاح IPTV بیشتر در بین کسانی که از سرویس های IPTV سرقت می کنند استفاده می شود ، همانطور که اصطلاح Kodi در بین افرادی که از پخش کننده رسانه برای پخش سرقت Pirate استفاده می کنند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد..

رشد مداوم IPTV غیرقانونی و همچنین رشد فزاینده اصطلاح IPTV رایگان ، نشان دهنده این واقعیت است که گزینه های نامشروع IPTV یا کمتر مورد توجه سازمان های ضد دزدی دریایی مانند ACE بوده است ، یا می تواند مشکل تر باشد. هدف به دام گرفتن صرف نظر از IPTV نامشروع ، رشد خود را ادامه می دهد و گزینه های پخش دزدان دریایی را با کسری از هزینه در مقایسه با خدمات قانونی قطع سیم مانند Sling TV ، fuboTV یا YouTube TV و حتی بیشتر از هزینه کابل سنتی ارائه می دهد..

چگونه Kodi به پناهگاه دزدی دریایی آنلاین تبدیل شد?

وقتی رئیس جمهور پیشین ایالات متحده بیل کلینتون در سال 1998 قانون حق چاپ هزاره دیجیتال را به تصویب رساند ، هدف اصلی قانون جدید مبارزه با دزدی دریایی اینترنتی بود. از هالیوود گرفته تا آتلانتا تا نیویورک ، دارندگان کپی رایت در سراسر کشور از DMCA تازه نادیده گرفته به عنوان گام بعدی برای کمک به مبارزه با تهدید رو به رشد دزدی دریایی در عصر دیجیتال ستایش کردند.

اما همانطور که بیشتر کاربران عادی اینترنت از آن زمان می دانستند و اکثر دارندگان حق چاپ نیز اکنون می دانند ، مبارزه با دزدی دریایی آنلاین بیش از آن است که فقط تمبر را بر روی یک قانون تنظیم کنید. فقط یک رویکرد پیشرو در مبارزه با هیدرا با تعداد بیشتری از سرها کار خواهد کرد. (و همانطور که ACE اخیراً ما را نشان داده است ، رویکرد دست سنگین که اغلب طی سالها مورد حمایت MPAA قرار گرفته ممکن است مؤثرترین کارآیی نباشد.)

به سرعت به اول آگوست 2014 بروید. در یک وب سایت کمی شناخته شده ، یک توسعه دهنده به همان اندازه کم سابقه به نام ناتان بتزن مقاله جدیدی درباره جدیدترین نرم افزار تیم خود منتشر کرد: Kodi 14.0 Alpha ، پخش کننده رسانه ای که برای رایانه های ویندوز طراحی شده است. پخش کننده رسانه ، نسخه ای به شدت به روز شده و تغییر نام یافته شده از مرکز بسیار محبوب Xbox Media Center (که قبلاً Xbox Media Player بود) قبلاً نسخه های بسیاری را پشت سر گذاشته بود. هنوز ، در آن زمان ، تعداد کمی از کاربران اینترنت از آن آگاهی داشتند.

Kodi به دلیل دزدی دریایی رشد انفجاری را تجربه می کند

در مدت زمان فقط دو سال ، Betzen و تیم بنیاد Kodi / XBMC می بینند که محبوبیت نرم افزارهای آنها بصورت تصاعدی افزایش می یابد. و متأسفانه ، این علاقه و محبوبیت به دلیل بازاریابی در قسمت بتزن ناشی نشده است ، بلکه به دلیل دزدان دریایی در زمینه حق چاپ از توانایی Kodi در به راحتی کپی کردن وب سایت ها برای پخش پیوندها و نمایش آنها در رسانه پخش از طریق افزونه های مبتنی بر پایتون استفاده شده است..

برای منصفانه بودن با بتزن و تیمش ، هیچ كدی و XBMC برای دزدی دریایی طراحی نشده بودند. حتی امروز ، بنیاد Kodi یک کار عالی برای دوری از صحنه دزدی دریایی شخص ثالث انجام می دهد ، تا آنجا که می تواند هرگونه صحبت از دزدی دریایی و فعالیت های غیرقانونی را از طریق سایت و صفحه Reddit به شدت محو کند..

اما به همان اندازه که بنیاد Kodi در برابر دزدی دریایی عقب نشینی می کند ، فداکاری آن در نگه داشتن نرم افزار منبع آزاد و استفاده رایگان از آن ، پناهگاهی برای دزدان دریایی محتوا ایجاد کرده است. در یکی از جدیدترین نسخه های جدید نرم افزار ، بنیاد Kodi حتی تا آنجا پیش رفت که سیستم “منابع ناشناخته” به سبک اندرویدی را اضافه کند که نصب افزونه ها را از خارج از مخزن رسمی مجاز نمی کند. مانند Android ، کاربران می توانند وارد تنظیمات شوند و گزینه نصب پلاگین ها را از منابع ناشناخته روشن کنند.

این بنیاد همچنین اخیراً برای دارندگان کپی رایت کار و تلاش کرده است تا با سیستم خود کار کنند. به روزرسانی های اخیر پشتیبانی از مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) اضافه شده است ، این نشانگر روشنی است مبنی بر اینکه بنیاد Kodi از شرکت هایی مانند Netflix ، Amazon و دیگران می خواهد پشتیبانی از نرم افزار خود را اضافه کنند. چنین پشتیبانی می تواند به هدف نهایی پخش کننده رسانه این باشد که یک رابط همه در یک برای پخش ویدیو باشد ، چیزی که بیشتر مصرف کنندگان می خواهند با توجه به اکثریت می گویند خدمات پخش زیادی در بازار وجود دارد ، اعتبار را می افزاید..

Crackle Kodi Addonافزودنی کرک ، موجود در مخزن رسمی افزودنی کد.

با این وجود ، طی سال های مداخله بین انتشار Kodi 14 و فشار فعلی ضد دزدی دریایی از ACE ، بازارهای آنلاین و دولت ها ، دزدی دریایی به طور جدی خود را در جامعه Kodi ریشه داده است. بدون رد آشکار از منبع آزاد ، بعید به نظر می رسد که تغییر کند ، و دزدی دریایی مرتبط با Kodi یک مسئله ایستا محسوب می شود ، حتی اگر اقدامات ضد دزدی دریایی همچنان به طور مؤثر در کاهش تأثیر کلی آن ادامه دهند. و حتی در سناریوی غیرممکن که بنیاد Kodi تصمیم گرفته است به طور کلی نرم افزار را خدشه دار کند ، ماهیت متن باز بودن برنامه به معنای آن است که هر توسعه دهنده می تواند (و قبلاً نیز داشته باشد) به اهداف خود چنگال کد را ادامه دهد..

محدودیتهای تحقیقاتی ممکن

محدودیت دیگری در رابطه با فیلم هندی وجود دارد که با نام “Kodi” می رود. همانطور که توسط TorrentFreak به ما اشاره شد ، عبارت Kodi در سال 2016 بین ترافیک جستجو بین نرم افزار و فیلم محبوب هندی به اشتراک گذاشت. با این حال ، هنگامی که در برابر یکدیگر مقایسه می شوید ، تأثیر فیلم Kodi قابل توجه بود ، اما نسبت به افزایش و سقوط در مقایسه با نرم افزار ، اندک و پایدار نیست (خط قرمز فیلم است ، خط آبی نرم افزار است):

دزدی دریایی کدی

علاوه بر این ، اگر کسی هند را فیلتر کند و فقط به منطقه ای نگاه کند که این نرم افزار محبوبیت داشته باشد ، مانند ایالات متحده ، نتایج نشان می دهد تأثیر حجم جستجوی کمی در جستجوی نرم افزار Kodi از فیلم وجود دارد:

دزدی دریایی کدی

سرانجام ، اگر فقط نتایج را به هند فیلتر کنیم ، متوجه می شویم که نه تنها نرم افزار Kodi در هندوستان هرگز محبوب نبوده ، بلکه از نظر مقایسه ای نیز کمتر از فیلم محبوب است:

دزدی دریایی کدی

این اطلاعات اعتماد به نفس خوبی به نتایج ما می افزاید ، اگرچه نشان می دهد که چگونه داده های Google Trends ممکن است برای تجزیه و تحلیل مؤثر و استفاده از آن برای نتیجه گیری ، اغلب نیاز به تفکیک داشته باشند. همچنین برخی از محدودیتهای قابل توجه در استفاده از داده های Google Trends را در برخی موارد نشان می دهد و اهمیت فیلتر برای اختلافات منطقه را در اصطلاحات جستجو نشان می دهد.

About the author

Comments

 1. ک پلیر محبوب و قابل اعتماد باشد ، اما بخش قابل توجهی از آن به دلیل استفاده از آن برای دزدی دریایی بوده است. با این حال ، با راه اندازی ACE و قوانین ضد دزدی دریایی در انگلیس و اتحادیه اروپا ، کاهش قابل توجهی در دزدی دریایی مرتبط با Kodi مشاهده شده است. همچنین ، ممنوعیت جعبه های Kodi در بازارهای آنلاین مانند Amazon و eBay نیز به کاهش دزدی دریایی کمک کرده است. با این حال ، باید توجه داشت که این کاهش در حجم جستجوی “Kodi” نیز ممکن است به دلیل دلایل دیگری مانند تغییرات در قانون و حذف Google “Kodi” از نتایج جستجوی خودکار رخ داده باشد. در کل ، بنیاد Kodi بطور جدی سعی در فاصله گرفتن از خود و جلوگیری از استفاده از برنامه خود برای دزدی دریایی کرده است و این تلاش ها با توجه به کاهش دزدی دریایی مرتبط با Kodi موفق بوده است.

 2. ک پلیر محبوب و قابل اعتماد باشد ، اما بخش قابل توجهی از آن به دلیل استفاده از آن برای دزدی دریایی بوده است. با این حال ، با راه اندازی ACE و قوانین ضد دزدی دریایی در انگلیس و اتحادیه اروپا ، کاهش قابل توجهی در دزدی دریایی مرتبط با Kodi مشاهده شده است. همچنین ، ممنوعیت جعبه های Kodi در بازارهای آنلاین مانند Amazon و eBay نیز به کاهش دزدی دریایی کمک کرده است. با این حال ، باید توجه داشت که این کاهش در حجم جستجوی “Kodi” نیز ممکن است به دلیل دلایل دیگری مانند تغییرات در قانون و حذف Google “Kodi” از نتایج جستجوی خودکار رخ داده باشد. در کل ، بنیاد Kodi بطور جدی سعی در فاصله گرفتن از خود و جلوگیری از استفاده از برنامه خود برای دزدی دریایی کرده است و این تلاش ها با توجه به کاهش دزدی دریایی مرتبط با Kodi موفق بوده است.

 3. ک پلیر محبوب و قابل اعتماد باشد ، اما بخش قابل توجهی از آن به دلیل استفاده غیرقانونی از آن برای دزدی دریایی بوده است. با این حال ، با راه اندازی ACE و قوانین ضد دزدی دریایی در انگلیس و اتحادیه اروپا ، کاهش قابل توجهی در دزدی دریایی مرتبط با Kodi مشاهده شده است. همچنین ، ممنوعیت جعبه های Kodi در بازارهای آنلاین مانند Amazon و eBay نیز به کاهش دزدی دریایی کمک کرده است. با این حال ، هنوز هم برخی از محصولات Kodi برای دزدی دریایی استفاده می شوند و بنیاد Kodi باید برای جلوگیری از این استفاده های غیرقانونی بیشتر تلاش کند.

Comments are closed.