نحوه رمزگذاری تلفن Android خود

چراغ های اندرویدی
تقریباً تمام تلفنهای مدرن اندرویدی از رمزگذاری پشتیبانی می کنند ، اما تنها بخش کوچکی از آن از آن استفاده می کنند. به این دلیل است که اکثریت قریب به اتفاق تلفن ها امکان رمزگذاری را ندارند و اکثر قریب به اتفاق کاربران هرگز زحمت تغییر تنظیمات پیش فرض را ندارند. Google حتی تا Android 6.0 Marshmallow حتی رمزگذاری را الزامی نکرده است ، و حتی اکنون فقط برای تلفن هایی که شرایط سخت افزاری خاصی را برآورده می کنند ، الزامی نیست.

به گفته Ars Technica ، تنها 2.3 درصد از تلفن های اندرویدی نسخه جدید Marshmallow را اجرا می کنند و تنها 10 درصد از تلفن های اندرویدی در سراسر جهان رمزگذاری شده اند..

تلفن من دارای صفحه قفل است. قبلاً رمزگذاری نشده است?

تنظیم الگوی صفحه قفل ، پین یا گذرواژه به معنای رمزگذاری تلفن Android نیست. دسترسی به داده های روی تلفن قفل نشده و رمزنگاری شده ، روشی نسبتاً ساده است. تمام آنچه که واقعاً مورد نیاز است یک کابل USB است. هنگامی که یک تلفن رمزگذاری می شود ، تمام داده های تلفن محافظت می شود قبل از اینکه حتی بوت شود.

چرا رمزگذاری می شود?

حریم خصوصی و امنیت دلایل اصلی رمزگذاری یک تلفن است. به عنوان مثال اگر پرونده های حساسی در دستگاه خود دارید ، رمزگذاری آن ایده خوبی است. این مانع از دسترسی هکرها ، سارقان ، شرکتها و حتی اجرای قانون به محتوای تلفن شما می شود. بدون رمز اصلی ، رمزگشایی تلفن یک کار برجسته است. به یاد بیاورید که FBI می خواست به آیفون تیرانداز سن برناردینو دسترسی داشته باشد?

آیا تلفن من می تواند آن را اداره کند?

بعد از رمزگذاری تلفن ، احتمالاً عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت. میزان کاهش سرعت تجربه شده تا حد زیادی به خود تلفن بستگی دارد. یک تلفن جدید رده بالا با پردازنده 64 بیتی ARM معمولاً کمتر از 10 درصد عملکرد را از دست می دهد ، اما تلفن های قدیمی و ارزان تر می توانند تأثیر بسیار بیشتری را متحمل شوند. این باید در تصمیم گیری در مورد رمزگذاری تلفن خود یک نکته مهم باشد.

  تور چیست؟ نحوه استفاده از آن با خیال راحت و قانونی (به علاوه 5 گزینه جایگزین Tor)

در آزمایشات ما ، یک Moto G3 16 گیگابایتی را اجرا کردم که دارای Android Marshmallow است. پردازنده Qualcomm Snapdragon 410 از هر دو سازگاری 32 بیتی و 64 بیتی برخوردار است. این تلفن از نوع Lollipop 32 بیتی (5.1) بهره می برد و پس از ارتقاء آن به Marshmallow ، هنوز هم با 32 بیتی کار می کند. Moto G3 یک گوشی اندرویدی رده پایین و متوسط ​​جدید است. این تلفن روزانه من است و تقریباً هشت ماه است.

من برای تست عملکرد قبل و بعد از رمزگذاری از دو برنامه معیار جداگانه استفاده کردم و صادقانه بگویم تفاوت ناچیز بود. نمرات تقریباً یکسان بودند و من متوجه تفاوت چشمگیری در بارگذاری برنامه یا رسانه یا عوارض جانبی دیگر نشدم. این باعث می شود که ما باور داشته باشیم که شما باید در پردازش تلفن های جدیدتر با پردازنده های کوالکام ، حتی در مدل های با بودجه بیشتر کار کنید..

احتیاط هایی که باید در نظر بگیریم

علاوه بر عملکرد ، قبل از رمزگذاری تلفن Android خود باید چند عامل دیگر را نیز در نظر بگیرید.

  • این بی خیال نیست به طور خاص ، تلفن های اندرویدی در برابر حملات بوت شدن در برابر سرما آسیب پذیر هستند ، که در این گوشی در فریزر قرار داده شده و سپس با یک نرم افزار ویژه که داده های خاموش RAM را جمع می کند قابل دسترسی است. کلید رمزگذاری در رم گوشی ذخیره می شود ، بنابراین یک هکر ماهر می تواند به صورت تئوری تلفن را از این طریق رمزگشایی کند.
  • بسته به تلفن شما ، ممکن است مجبور شوید رمز ورود را روی صفحه قفل خود تنظیم کنید و ممکن است دیگر نتوانید از پین یا الگوی استفاده کنید. این برای بعضی از افراد معامله خواهد بود ، زیرا تایپ کردن رمز عبور ASCII در مقایسه با سریع کشیدن انگشت می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. این مورد با Moto G3 مورد آزمایش قرار نگرفت ، که در آن بازهم می توانستیم از الگوی کش رفتن استفاده کنیم.
  • اگر تلفن شما دارای شکاف کارت SD است ، رمزگذاری کارت SD اما نه حافظه داخلی یا برعکس را در نظر بگیرید. این امر به شما امکان می دهد به سرعت به داده های رمزنگاری نشده در یکی دسترسی داشته باشید و در عین حال مواد حساس تری را از طرف دیگر محافظت کنید و ضربات را به عملکرد نرم کنید..
  • حداقل تا دو برابر زمان لازم برای راه اندازی تلفن شما بدون رمزگذاری ، راه اندازی آن بسیار طولانی تر خواهد شد. حتی در دستگاه های دارای بالاتر ، راه اندازی تلفن رمزگذاری شده ممکن است حدود 5 دقیقه طول بکشد.
  • بعد از رمزگذاری کارت SD ، فقط می توانید از طریق تلفن به آن دسترسی داشته باشید. دیگر نمی توانید آن را بیرون بیاورید ، در کارت خوان قرار دهید و آن را به رایانه وصل کنید. فقط تلفن شما دارای کلید رمزگذاری است ، بنابراین فقط تلفن شما می تواند به فایلهای موجود در کارت SD رمزگذاری شده دسترسی پیدا کند.
  • رمزگذاری دیسک همان چیزی را که می گوید انجام می دهد. این پرونده ها را در حافظه تلفن شما رمزگذاری می کند. این امر به هیچ وجه ترافیک اینترنت را رمزگذاری نمی کند ، بنابراین انتظار نداشته باشید که از شما در برابر اسنوپ های آنلاین ، ردیاب ها ، جاسوس ها یا هکرها محافظت کند. برای این کار ، ما یک VPN را پیشنهاد می کنیم.
  • تنها راه برای خنثی سازی فرایند رمزگذاری ، انجام یک تنظیم مجدد کارخانه است که باعث حذف کلیه پرونده ها و برنامه های گوشی شما می شود. اگر تصمیم دارید به یک دستگاه رمز نشده استفاده کنید ، از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  نحوه نصب Hotspot Shield در Amazon Fire Stick در 2 دقیقه

نحوه رمزگذاری تلفن Android خود

اگر تمام ملاحظات فوق را وزن کرده اید و مطمئن هستید که می خواهید تلفنتان را رمزگذاری کنید ، این مراحل را برای Android Marshmallow دنبال کنید:

1) به تنظیمات بروید > امنیت > رمزگذاری تلفن

رمزگذاری آندروید

2) باتری تلفن باید حداقل 80 درصد شارژ شود و کابل شارژ وصل شود. سپس روی «رمزگذاری تلفن» ضربه بزنید. پین خود را تایپ کنید یا الگوی کش رفتن خود را وارد کنید و رمزگذاری را تأیید کنید.

3) پس از شروع مراحل رمزگذاری ، آن را قطع نکنید. با تمام شدن تلفن شما دوباره راه اندازی می شود.

رمزگذاری تلفن اندرویدی

4) پس از آماده شدن تلفن ، از شما خواسته می شود قبل از شروع کار ، کد پین ، گذرواژه یا کد کش رفتن خود را وارد کنید. هر بار که از این پس تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید ، این اتفاق خواهد افتاد.

نحوه رمزگذاری کارت SD خود را

بعضی از تلفن های اندرویدی اما نه همه آنها به کاربران امکان رمزگذاری کارت های SD را می دهند. این فرایند مشابه فرایند رمزگذاری داخلی حافظه داخلی فوق است. فقط به تنظیمات بروید > امنیت > کارت SD خارجی را رمزگذاری کنید. می توانید رمزگذاری فایلهای چندرسانه ای مانند عکس و فیلم را انتخاب کنید یا نه.

اگر تصمیم دارید که کارت SD یا حافظه داخلی خود را رمزگذاری کنید ، در نظر بگیرید رمزگشایی اولی بسیار ساده تر از رمزگشایی دومی است. رمزگشایی کارت SD نیازی به تنظیم مجدد کارخانه ندارد. بسته به نوع مشاهده آن ، این می تواند یک طرفدار باشد یا رمزگشایی هم برای شما و هم برای اجرای قانون یا هکرها راحت تر است..

  نحوه دریافت آدرس IP برای آرژانتین

توجه داشته باشید که اگر کارت SD خود را رمزگذاری کرده اید و بعداً می خواهید تنظیم مجدد کارخانه را بر روی تلفن خود انجام دهید ، ابتدا کارت SD را رمزگشایی کنید. هنگام تنظیم مجدد کارخانه ، کلید رمزنگاری به همراه سایر موارد حذف می شود و از دسترسی شما به پرونده های رمزگذاری شده روی کارت SD جلوگیری می کند..

جایگزینی برای رمزگذاری کامل دیسک

رمزگذاری کامل دیسک یکی از روش های محافظت از داده های ذخیره شده در تلفن شما است ، اما گزینه هسته ای دیگری نیز وجود دارد. به جای رمزگذاری کل گوشی ، می توانید فایل های خاص را نیز با یک برنامه رمزگذاری کنید. این روش در صورتی مفید است که می خواهید از پرونده ها یا پوشه های خاص محافظت کنید ، اما در مورد بقیه آنقدر نگرانی ندارید ، و نمی خواهید با مشکل و موفقیت عملکرد رمزگذاری کامل دیسک مواجه شوید.

چندین برنامه به شما اجازه می دهد تا به صورت فایل به صورت فایل از این طریق رمزگذاری کنید. Boxcryptor ، Viivo ، nCryelled Cloud ، Sookasa و CloudFogger همه گزینه های چند پلتفرمی با برنامه های اندرویدی هستند. برخی به شما امکان رمزگذاری پرونده ها را می دهند ، در حالی که دیگری یک پوشه جدید ایجاد می کنید و همه چیزهایی که در آن پوشه قرار دارند به طور خودکار رمزگذاری می شوند. درباره این برنامه های رمزنگاری مفید اینجا کسب کنید.

مربوط: بهترین VPN برای Android

رمزگذاری قانونی است?

در بیشتر کشورها رمزگذاری رایانه و تلفن 100 درصد قانونی است. در حقیقت ، رمزگذاری حتی می تواند یک لایه امنیتی قانونی ایجاد کند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده و کانادا ، پلیس می تواند بدون ضمانت یک تلفن رمز نشده را جستجو کند ، اما نه یک تلفن رمزگذاری شده. شهروندان ایالات متحده نمی توانند مجبور شوند از رمز عبور خودداری کنند ، اما شهروندان انگلیس می توانند طبق قانون افشای کلیدی باشند.

“Android” توسط mammela تحت مجوز CC0 مجاز است

About the author

Comments

  1. نیاز به رمزگذاری تلفن های اندرویدی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت بسیار مهم است. با این حال، تنها 10 درصد از تلفن های اندرویدی در سراسر جهان رمزگذاری شده اند. برای رمزگذاری تلفن خود، باید از احتیاط های لازم پیروی کنید، از جمله حفاظت از تلفن خود در برابر حملات بوت شدن در برابر سرما، و رمزگذاری کارت SD اما نه حافظه داخلی یا برعکس. همچنین، باید به یاد داشته باشید که رمزگذاری تلفن ممکن است باعث کاهش سرعت تلفن شما شود، بنابراین باید در تصمیم گیری در مورد رمزگذاری تلفن خود این نکته را در نظر بگیرید.

Comments are closed.