Kodi چیست و چگونه می توانید شروع به استفاده از آن کنید؟

what_is_kodi_main

Kodi یک پخش کننده رسانه محبوب است ، قادر به پخش رسانه های محلی و پخش شده است. Kodi قادر است روی دستگاههای مختلفی مانند Amazon Fire TV یا TV Stick ، ​​Roku ، جعبه های تلویزیون اندرویدی ، آیفون ، آی پد ، رایانه های شخصی ویندوز ، مکینتاش ، فلش درایو USB و موارد دیگر کار کند. ممکن است قبلاً درباره آن چیزی شنیده باشید یا نتوانسته باشید اما با ما در ارتباط باشید تا بدانید که درمورد این چیست!

کدی چیست?

بررسی اجمالی

Kodi یک پخش کننده رسانه است که توسط بنیاد XBMC ساخته شده است. Kodi امکان پخش محتوای صوتی و تصویری از منابع مختلف را فراهم می کند. پخش کننده رسانه همچنین دارای منبع آزاد است ، به این معنی که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار می گیرد.

چندین نوع کنترل از راه دور و بازی های مختلف از راه دور نیز می توانید برای حرکت در رابط Kodi استفاده کنید.

با Kodi ، بسیاری از کاربران تصمیم می گیرند رسانه را از طریق افزودنیهای شخص اول و شخص ثالث یا رسانه پخش به طور مستقیم از یک رسانه محلی ذخیره کنند. وقتی می گویم ذخیره سازی محلی ، منظورم رسانه ای است که در هارد دیسک رایانه شما یا در رسانه های ذخیره سازی خارجی مانند هارد اکسترنال ، دی وی دی یا فلش مموری ذخیره شده است..

از طرف دیگر ، جریان پخش امکان پخش رسانه ها از طریق اینترنت را قبل از بارگیری کامل آن فراهم می کند. داده ها پس از اتمام کار با محتوای پخش شده حذف می شوند. رایانه شما فقط در طی فرآیند پخش ، بخش های کوچکی از فایل را ذخیره می کند. این روش دسترسی به رسانه ها برای داشتن جریانهای با کیفیت بالاتر به یک اتصال اینترنتی سریع و پایدار نیاز دارد.

یک افزونه در اصل یک برنامه درون کد است. افزودنیهایی وجود دارد که شامل منابع رسانه ای در حال پخش هستند ، اما افزودنیهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند کارهایی از قبیل ارائه اطلاعات در مورد ثبت نام وسیله نقلیه را انجام دهند.

یک مخزن معمولاً مجموعه ای از مواد افزودنی است ، اما بعضی اوقات آنها فقط حاوی یک افزودنی هستند. مخازن می توانند از طریق یک فایل ZIP نصب شوند ، که می تواند با اضافه کردن منبع وب ، یا با مراجعه به آن منبع وب از یک مرورگر ، مستقیماً به Kodi تحویل داده شود. این روند است در زیر به آن اشاره شده است.

در حالی که این راهنما حاوی یک تن از اطلاعات برای کمک به شما در درک و راه اندازی Kodi است ، همچنین تعداد کمی از اجتماعات در آنجا وجود دارند که دارای اطلاعات مفیدی هستند که باید آنها را بررسی کنید..

گزینه های عالی انجمن شامل موارد زیر است:

 • انجمن رسمی Kodi Community. در این انجمن اطلاعاتی در مورد هر چیزی از اطلاعات کلی Kodi گرفته تا مباحث فنی تر مانند نحوه سفارشی سازی ظاهر نصب Kodi شما ارائه شده است.
 • انجمن های Reddit مانند / r / kodi که جامعه رسمی Kodi Reddit است. / r / Kodi فقط روی افزودنیهای رسمی تمرکز دارد. همچنین / r / Addons4Kodi / وجود دارد که بر ارائه اطلاعات در مورد افزودنیهای شخص ثالث در دسترس برای Kodi تمرکز دارد.

Kodi دسترسی آسان به رسانه های مورد نیاز خود و همچنین محتوای زنده را بسیار آسان می کند. بسیاری از کانالهای موجود دیگر برای دسترسی به محتوای مورد نظر خود ، کاربران را مجبور به “پرش از طریق حلقه ها” می کنند.

امکانات

Kodi این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا چندین نوع مختلف رسانه را پخش کنند. برای یافتن یک قالب رسانه ای که Kodi قادر به پخش آن نیست ، شما را تحت فشار قرار می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قالب های پشتیبانی شده ، به ویکی کد مراجعه کنید.

کدی با ویژگی های زیر بسته بندی شده است:

 • پخش موسیقی
 • پخش ویدیو
 • پخش تلویزیون
 • بیننده عکس
 • قابلیت PVR (ضبط کننده فیلم شخصی). (این کار ضبط و مشاهده تلویزیون زنده و همچنین گوش دادن به رادیو را امکان پذیر می کند. سیستم PVR Kodi با چندین سیستم مختلف مانند MediaPortal ، MythTV ، NextPVR ، Tvheadend و بسیاری دیگر سازگار است.)
 • قابل توجه جطرز استفاده. (Kodi به شما امکان می دهد پوسته های مختلفی را ایجاد کنید که ظاهر نرم افزار را تغییر می دهد.)
 • نصب افزونه ها (افزودنی ها). (Kodi امکان نصب کاربر ایجاد شده را فراهم می کند پلاگین ها ، که بیشتر به عنوان افزودنی ها شناخته می شوند. این یکی از مطلوب ترین ویژگی های Kodi است. افزودنیها می توانند به کاربران اجازه دهند از تماشای برنامه های تلویزیونی زنده تا بررسی اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه ، کاری انجام دهند.

اگرچه Kodi قادر به پخش چندین نوع مختلف رسانه است ، اما کاربران باید توجه داشته باشند محتوا باید توسط کاربر تهیه شود. پس از بارگیری ، Kodi به عنوان یک برنامه لخت و بدون هیچ افزونه یا رسانه دیگری نصب شده است.

دستگاه های محبوب Kodi

همانطور که گفته شد ، Kodi قادر به اجرای چندین دستگاه مختلف است. با این حال ، برخی از دستگاه ها راحت تر با پخش کننده رسانه جفت می شوند. جعبه ها یا میله های TV Android ، مانند Amazon Fire TV Stick ، ​​احتمالاً محبوب ترین دستگاه هایی هستند که افراد برای اجرای Kodi روی آن تصمیم می گیرند.

هنگام استفاده از Kodi در دستگاه هایی مانند Amazon Fire تلویزیون Sهمیشه ایده خوبی است از VPN استفاده کنید. ما این مورد را در زیر بیشتر لمس خواهیم کرد.

اجرای Kodi در Android Boxes / Sticks

جعبه ها و میله های تلویزیون Android دستگاه هایی هستند که از طریق اتصال HDMI قادر به پخش رسانه ای از طریق تلویزیون کاربر هستند.

این دستگاه ها اتصال مستقیم به تلویزیون را آسان می کنند و با یک کنترل از راه دور یا گیم پلی قابل کنترل هستند.

همانطور که قبلاً حدس زده اید ، جعبه های تلویزیون اندرویدی به شکل جعبه هستند و به جعبه های مجموعه بالا شبیه هستند.

از طرف دیگر چوبهای اندرویدی تلویزیون معمولاً شبیه به فلش مموری ها هستند. با این حال ، به جای اتصال USB نوع A ، آنها برای اتصال مستقیم آنها به یک تلویزیون ، یک اتصال دهنده HDMI دارند.

  نحوه نصب افزونه YouTube Kodi

باید توجه داشته باشید که استیکرهای تلویزیون اندرویدی معمولاً نسبت به همتایان خود از قدرت کمتری برخوردار هستند. با این حال ، آنها جمع و جور تر و مقرون به صرفه تر هستند.

این امر ممکن است مهم باشد اگر براساس تنظیمات برگزیده و نیازهای خود نیاز به یک مجموعه قدرتمندتر داشته باشید. اصولاً اگر فکر می کنید نوع فردی هستید که افزونه های زیادی را اداره می کند ، ممکن است به نفع شما باشد که به جای چوب ، روی جعبه تلویزیون اندرویدی سرمایه گذاری کنید..

مسائل حقوقی با Kodi

قبل از اینکه هر چه بیشتر پیش برویم ، لازم است که به بحث و گفتگوهای مختلف حقوقی پیرامون Kodi بپردازیم.

در حالی که خود Kodi قانونی است ، بسیاری از افزودنیهای شخص ثالث در دسترس هستند که به کاربران امکان می دهد محتوای غیرقانونی با حق چاپ را پخش کنند..

علاوه بر این ، از آنجا که جعبه ها / چوبهای اندرویدی وسیله انتخابی برای اجرای Kodi هستند ، سوالاتی درباره قانونی بودن آنها نیز مطرح شده است. با این حال ، این دستگاه ها خود غیرقانونی نیستند.

آنچه غیرقانونی است بارگیری دستگاه ها با افزودنی های شخص ثالث Kodi که محتوای غیرقانونی را پخش می کنند و سپس فروش آن دستگاه ها برای سود است. دستگاههای پخش شده تغییر یافته موجود برای خرید به عنوان “کاملاً لود شده” شناخته می شوند.

افزودنیهای شخص ثالث اخیراً یک منطقه دیسکی بوده است. مقامات در چندین کشور در حال سرکوب جریان غیرقانونی هستند که توسط افزودنیهای شخص ثالث Kodi تسهیل شده است.

به عنوان مثال ، اخیراً دیوان دادگستری اروپا حكم داد كه دسترسی به مطالب دارای حق چاپ از طریق منابع جریان غیرقانونی است. این حکم روشن می کند که بارگیری موقت فقط بخشی از پرونده قانونی است یا خیر. این حکم فقط بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأثیر دارد..

اگر می خواهید این حکم را با دقت بیشتری بررسی کنید ، نگاهی بیندازید اطلاعیه مطبوعاتی رسمی از دیوان دادگستری اروپا.

در انگلستان ، در مورد آنچه كه به عنوان یك نشانه در نظر گرفته می شود ، یک مغازه دار در دادگاه ظاهر شد و متهم به تسهیل در فعالیت های غیرقانونی با فروش جعبه های كدی كاملاً بار شده.

علاوه بر این ، در کانادا ، برخی از بزرگترین ارائه دهندگان کابل در این کشور ، نبردی در دادگاه را برای افرادی که جعبه های تلویزیون کاملاً پر بار “اندرویدی را هدف گرفته اند ، آغاز کرده اند. این شامل جعبه های مجهز به پلاگین های شخص ثالث Kodi است. فعلاً این متهمان مجبور شده اند جلوی فروش جعبه های تلویزیون اندرویدی لود شده با افزودنی های شخص ثالث را بگیرند.

احساس راحتی کنید بررسی دقیق تر در حکم مصوب در کانادا در دادگاه فدرال در اتاوا ، انتاریو.

احتمالاً اکنون مشخص است كه نگرانیهای قانونی کاملاً جدی است. مدیرکل دفتر فدراسیون علیه سرقت کپی رایت (FACT) در انگلستان حتی تا آنجا پیش رفته است که استفاده گسترده از جعبه های Kodi برای پخش غیرقانونی همه گیری را فرا خوانده است.

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) همه از مسائل حقوقی مرتبط با Kodi آگاه هستند. برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی حتی ارسال نامه به کاربران Kodi را که اتصالات اینترنتی آنها برای دسترسی به محتوای غیرقانونی از طریق Kodi پخش شده است ، آغاز کرده اند. این نامه ها کاربران را ترغیب می کند تا با استفاده از ابزارهای قانونی ، رسانه ها را مصرف کنند.

تیم توسعه Kodi و بنیاد XBMC می دانند که نرم افزار آنها برای دسترسی به رسانه های غیرقانونی استفاده می شود. در بیشتر موارد ، آنها موضع خنثی اتخاذ کرده اند و آن را در اختیار کاربر قرار می دهند تا با نرم افزار آنچه دوست دارد انجام دهد. با این حال ، بنیاد نسبت به افزودنیهای شخص ثالث که فعالیتهای جریان غیرقانونی را تسهیل می کند ، به طور فزاینده ای فعال و صوتی موضع گرفته است. آنها درمورد مسئله جعبه های کامل بارگذاری شده Kodi کلمات بسیار خوبی دارند.

در پاسخ به جریان غیرقانونی ، بنیاد XBMC روشهایی را برای کمک به تشویق به استفاده از افزودنیهای رسمی درج کرده است.

یکی از این روشها این بود که کاربران بتوانند نصب افزونه های شخص ثالث را در جدیدترین نسخه Kodi ، نسخه 17 “Krypton” فعال کنند.

اگر می خواهید در مورد مسائل حقوقی پیرامون Kodi اطلاعات بیشتری کسب کنید ، لطفاً به “آیا Kodi بی خطر و قانونی است” مقاله.

نحوه استفاده از Kodi

با در نظر گرفتن همه موارد قانونی ، بیایید در مورد چگونگی استفاده واقعی از نرم افزار صحبت کنیم. تأکید مجدد این نکته ضروری است که استفاده از Kodi کاملاً قانونی است.

با این حال ، کاربرانی که تصمیم به نصب افزودنیهای شخص ثالث را دارند ، خطرات قانونی مرتبط را متحمل می شوند.

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi را تأیید یا تشویق نمی کند. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید.

آخرین نسخه Kodi موجود است Kodi 17.3 “کریپتون”. نصب برنامه Kodi به خودی خود برای اکثر دستگاه ها ساده است. نگران نباشید ، پرونده مربوط به سیستم عامل خود را اجرا کنید و دستورات را دنبال کنید.

رابط کاربری

قبل از شروع کار ، این ایده خوبی است که بتوانید از طریق جدید با رابط کاربری آشنا شوید مصب (دسک تاپ و دستگاه های جریان) و استوشی (دستگاه های تلفن همراه) پوسته. این رابط کاربری پیش فرض Estuary پوست برای آخرین نسخه Kodi پس از نصب است.

User_interface_kodi

در سمت چپ صفحه ، گزینه های مختلفی را برای دسترسی به بسیاری از ویژگی های مختلف Kodi ، مانند موارد دیگر ، پیدا خواهید کرد تلویزیون, رادیو و هوا.

در بالا سمت چپ موارد زیر (از چپ به راست ، در نمادها) را پیدا خواهید کرد:

 1. قدرت: کاربران می توانند از سیستم خارج شوند ، خاموش شوند ، یک تایمر خاموش سفارشی ایجاد کنند ، سیستم را به حالت تعلیق درآورند ، خواب زمستانی یا راه اندازی مجدد سیستم خود.
 2. تنظیمات (نماد چرخ دنده)
 3. جستجو (ذره بین)

دسترسی به رسانه

از منوی اصلی Kodi می توانید به دسته بندی های مختلف رسانه ای مانند دسترسی داشته باشید موسیقی و فیلم های. شما این گزینه را دارید که یا رسانه خود را اضافه کنید یا از طریق افزونه ها به رسانه دسترسی پیدا کنید. برای گزینه های تلویزیون و رادیو باید تنظیمات PVR را پیکربندی کنید.

افزودن پرونده های شخصی خود

برای گروه موسیقی ، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی ، شما می توانید فایل ها را از رایانه خود به کتابخانه Kodi اضافه کنید. این امر به شما امکان می دهد تا به راحتی به محتوای مورد علاقه خود از طریق Kodi دسترسی پیدا کنید.

  افزودنیهای P2P Kodi: آنها چیست؟ آیا باید از آنها استفاده کنید؟

add_tv_shows

نصب افزونه ها

مخزن رسمی کدی

راه دیگر برای لذت بردن از رسانه با استفاده از Kodi دسترسی به محتوای پخش شده از طریق افزونه ها است. افزودنیهایی وجود دارد که 100 درصد از نظر قانونی از مخازن رسمی Kodi در دسترس هستند. مخزن Kodi با Kodi از قبل نصب شده است ، اگرچه دستگاه پخش رسانه ای در ابتدا هیچ افزودنی نصب نشده است.

برای نصب پرونده ها از مخزن رسمی Kodi ، ابتدا را انتخاب کنید مواد افزودنی از صفحه اصلی Kodi:

kodi_select_addons

بعد ، نماد “بسته” را در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید:

kodi_select_package

اکنون انتخاب کنید از مخزن نصب کنید و سپس انتخاب کنید مخزن افزودنی کد:

kodi_official_repository

در اینجا لیستی از افزونه های پیشنهادی ما از مخزن رسمی وجود دارد:

 • یوتیوب: دسترسی به فیلم های YouTube و همگام سازی با حساب های Youtube را می دهد
 • Vimeo: این سرویس ویدیویی دیگری مانند YouTube است
 • کراکر: این امکان دسترسی به فیلم ها و برنامه های تلویزیونی رایگان از Crackle را فراهم می کند
 • Crunchyroll: این افزونه انیمه و کارتون است
 • سرگرمی اکنون: این یکی دیگر از افزونه های انیمه و کارتون است
 • چرخش: این یک بستر بازی زنده است
 • iPlayer WWW: این افزودنی امکان دسترسی به iPlayer BBC را از طریق Kodi فراهم می کند (مجوز تلویزیون بی بی سی لازم است ، فقط ساکنان انگلستان)

همچنین می توانید با استفاده از لیست 109 مورد محبوب ترین افزونه Kodi گزینه های بیشتری را پیدا کنید.

افزودنیهای شخص ثالث

لطفاً توجه داشته باشید که با نصب برخی از افزودنیهای جریان غیرقانونی ، با نصب افزونه های شخص ثالث ، خطری برای شما ایجاد خواهد کرد. شما باید قبل از پیشروی با نصب چنین افزونه هایی ، خطرات را با دقت در نظر بگیرید.

روش معمول برای نصب افزونه های شخص ثالث با اضافه کردن منبع نصب شروع می شود.

برای انجام این کار ، ابتدا Kodi را باز کنید تنظیمات منو:

Kodi چیست و چگونه می توانید شروع به استفاده از آن کنید؟

بعد ، شما نیاز به باز کردن مدیر پرونده:

kodi_file_manager

اکنون ، را انتخاب کنید منبع را اضافه کنید:

kodi_add_source

اکنون می توانید اطلاعات منبع مورد نیاز را وارد کنید. در زیر “مسیرها را وارد کنید یا مکانهای رسانه را مرور کنید” ، روی آن کلیک کنید و URL مربوط به منبع خود را وارد کنید. در زیر “نامی را برای این منبع رسانه وارد کنید” یک نام مناسب تایپ کنید. در بعضی مواقع ، یک نام به طور خودکار وارد می شود.

kodi_enter_source_information

بعد زیر مواد افزودنی از صفحه اصلی Kodi ، نماد بسته را در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید. پس از افزودن منبع افزودنی ، باید مستقیماً به آن منبع بروید از زیپ نصب کنید, در آنجا گزینه ای برای بارگیری و نصب مخازن افزودنی یا پرونده های افزودنی ویژه فشرده را پیدا خواهید کرد.

در صورت اضافه کردن مخزن از طریق لینک مستقیم وب سایت زیر از زیپ نصب کنید, سپس می توانید با رفتن به داخل مخزن جستجو کنید از مخزن نصب کنید. اکثر افزودنیها همچنین می توانند مستقیماً از یک فایل zip در زیر نصب شوند از پرونده zip نصب کنید و جستجوی پوشه بارگیریهای تعیین شده خود برای فایل پستی افزونه.

kodi_third_party_installation_options

احساس رایگان کنید تا به بررسی ما درباره برخی از موارد بهتر نگاهی بیندازید افزودنیهای شخص ثالث.

پیکربندی PVR

گزینه دیگر برای لذت بردن از رسانه از طریق Kodi ، پیکربندی عملکرد PVR در Kodi است. PVR در Kodi به یک آداپتور تیونر رادیویی / رادیویی و نرم افزاری باطن مربوطه متکی است که سیگنال های زنده تلویزیونی یا رادیویی را تفسیر می کند.

سپس می توان از افزونه سرویس گیرنده PVR برای Kodi برای انتقال اطلاعات از نرم افزار backend به خروجی ویدیویی یا صوتی استفاده کرد..

مشاهده کنید ویکی کد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی این کار و نحوه تنظیم PVR در Kodi.

استفاده از VPN With Kodi

استفاده از VPN با Kodi معمولاً ایده خوبی است زیرا VPN ها می توانند هویت شما را به صورت آنلاین نقاب کنند و از حریم شخصی شما محافظت کنند.

استفاده از VPN می تواند شما را در برابر خطرات امنیتی مانند حملات “مرد در وسط” محافظت کند که شامل یک طرف مخرب درگیر اتصال شما و ارسال اطلاعات مضر به دستگاه شما می شود..

علاوه بر این ، برخی از ISP ها ممکن است برای مشتریانی که از طریق برخی منابع Kodi جریان می یابند تحریم کنند. این می تواند به شما منجر شود که ارتباط شما را متلاشی کنند ، یا حتی ممکن است به دنبال این باشند که شما را به طور کلی آفلاین کنند. نامه های هشدار دهنده ای که قبلاً به آنها اشاره کردیم نیز پیامد احتمالی است.

اما اگر از VPN استفاده می کنید ، ISP شما نمی داند که از Kodi استفاده می کنید. یکی دیگر از مزایای VPN این است که به کاربران این امکان را می دهد تا به محتوا دسترسی پیدا کنند که معمولاً در یک مکان خاص در دسترس نیست ، همچنین به عنوان “جغرافیایی قفل شده” نیز گفته می شود..

یک VPN عالی ارتباطی قوی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا فعالیت هایی با پهنای باند مانند جریان را انجام دهند. این امر به ویژه با پخشهای جریانی که به سطح سایر انواع محتوا فشرده نمی شوند ، ضروری است. هرکسی که به دنبال بهره مندی از یک VPN با پهنای باند عالی است ، ممکن است بخواهد یک VPN قابل اعتماد مانند IPVanish را در نظر بگیرد. IPVanish VPN هم سرعت و هم ثبات را فراهم می کند.

پس از انجام آزمایشات بسیاری ، ما دریافتیم که IPVanish با تمام افزودنیهای Kodi که مورد بررسی قرار گرفته ایم ، کار می کند. این امر هیچ گونه سابقه ای را حفظ نمی کند ، بنابراین فعالیت اینترنتی شما از ISP خصوصی است و یکی از معدود VPN ها به اندازه کافی سریع برای همکاری با Kodi است. این حتی می تواند به جلوگیری از بافر کدی کمک کند. گزینه های VPN بیشتر در دسترس هستند و ما به مسافت های زیادی رفته ایم تا مطمئن شویم که شما از بسیاری از انتخاب های عالی VPN آگاه هستید..

معامله خواننده: در برنامه IPVanish تا 60٪ صرفه جویی کنید.

ویژگی های دیگر

هوا

می توانید Kodi را تنظیم کنید تا آب و هوا در مکان شما نمایش داده شود. این ویژگی بسیار راحت است زیرا به شما امکان می دهد هنگام لذت بردن از رسانه مورد علاقه خود ، به سرعت به آب و هوا نگاه کنید.

kodi_weather_display

برای تنظیم آب و هوا در مکان خود ، از صفحه اصلی Kodi ، گزینه را انتخاب کنید تنظیمات آیکون ، انتخاب کنید تنظیمات سرویس به دنبال هوا. زیر سرویس اطلاعات آب و هوا, برای نمایش شرایط آب و هوایی در مکان خود می توانید سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  نحوه نصب و استفاده از افزونه FilmOn Kodi

آب و هوا

پوست

که در تنظیمات>تنظیمات رابط, شما همچنین می توانید پوسته های مختلفی را انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد ظاهر Kodi را به ترجیح خود تغییر دهید.

Kodi چیست و چگونه می توانید شروع به استفاده از آن کنید؟

خطرات امنیتی Kodi: آنها چیست؟ چگونه می توانید از آنها دوری کنید?

ما دلایل استفاده زودتر از VPN با Kodi را ذکر کردیم ، از جمله برخی از خطرات امنیتی مرتبط با استفاده از Kodi. این شامل حملات انسان در وسط و سیستم های احتمالی ربوده شده است.

مهم است که بدانیم چگونه و چرا خطرات امنیتی Kodi وجود دارد ، و همچنین چگونه می توانید این خطرات را کاهش دهید.

ریسک امنیتی بالا Kodi: منابع ناشناس و مخازن شخص ثالث

شماره امنیتی کد Kodi شما با نصب افزونه ها از منابع ناشناخته همراه است. توجه داشته باشید که برای نصب افزونه ها از خارج از مخزن رسمی افزونه Kodi ، باید تنظیمات برنامه را تغییر دهید تا نصب از “منابع ناشناخته” امکان پذیر باشد. بنیاد Kodi پس از گزینه تنظیم بسیار مشابه موجود در دستگاه های Android مانند Fire TV Stick ، ​​این تغییر را با Kodi 17 به اجرا گذاشت.

مشکل نصب از منابع ناشناخته دو برابر است. ابتدا ، اگر افزونه را مستقیماً از طریق یک فایل زیپ نصب کنید ، آن پرونده می تواند خراب یا ربوده شود. افزونه ربوده شده می تواند بدافزار را روی سیستم شما نصب کند ، در حملات MiTM مورد استفاده قرار گیرد ، یا برای دسترسی به اطلاعات روی رایانه شما استفاده شود..

مسئله دوم با نصب افزونه ها از طریق منابع مرتبط است. از آنجا که Kodi به شما امکان می دهد برنامه را به منابع آنلاین متصل کنید ، ممکن است در نهایت به یک مکان غیر قابل اعتماد وصل شوید. پیوند مستقیم با آن منابع این امکان را به شما می دهد که تغییراتی را در افزونه های نصب شده با آن منبع ایجاد کنند. این بدان معناست که می توانید افزونه قابل اعتماد را از آن مکان بارگیری و نصب کنید ، اما بعداً مشاهده کنید که بدون رضایت شما به روز شد. برای اکثر کاربران ، دانستن اینکه دقیقاً چه تغییراتی رخ داده است بسیار دشوار است.

اگر افزونه ها را از هر منبع نصب می کنید ، جلوگیری از اولین کار غیرممکن است. با این وجود ، شما می توانید بدون اجازه خود ، از ایجاد منابع مرتبط جلوگیری کنید. برای این کار ، به سمت خود بروید تنظیمات کد > تنظیمات سیستم > مواد افزودنی. از آنجا ، “به روزرسانی ها” را پیدا کرده و آن را به “اعلان نصب کنید ، اما به روزرسانی ها را نصب نکنید” یا “هرگز به روزرسانی ها را بررسی نکنید” تغییر دهید. در هر صورت از ایجاد هرگونه تغییر ناخواسته توسط برنامه نویسان addon به سیستم شما جلوگیری می شود.

از طرفی ، افزونه های موجود در مخزن رسمی افزونه Kodi بسیار قابل اعتماد هستند. در حالی که ممکن است آنها را ربوده شود ، هیچ موردی از این اتفاق رخ نداده است. با این حال ، مواردی از شخص اضافی شخص ثالث از خارج از منبع رسمی ربوده شدن ، حتی توسط سازندگان خودشان وجود داشته است.

تهدید ثانویه: آسیب پذیری های سرور وب

TorrentFreak در مقاله اولیه اوایل سال ، ریسک امنیتی کمی شناخته شده Kodi را در ارتباط با گزینه سرور از راه دور آن برجسته کرد. در حالی که بسیاری از کاربران Kodi متوجه نیستند که از راه دور می توان به Kodi دسترسی پیدا کرد و آن را اداره کرد ، این ویژگی ای است که سالهاست با Kodi بوده است.

زیر تنظیمات > خدمات, گزینه ای با عنوان “Control” پیدا خواهید کرد. با استفاده از این ، شما می توانید کنترل از راه دور از برنامه در سیستم های دیگر ، و همچنین بر روی یک رابط وب اجازه دهید. در بیشتر موارد ، افرادی که از این استفاده می کنند ، از آن برای دسترسی به فیلم ها و موسیقی ذخیره شده در رایانه خود از راه دور استفاده می کنند. با این حال ، TorrentFreak گزارش داد که کنترل از راه دور نا امن می تواند به هر کسی امکان دسترسی نه تنها به افزونه های شما ، بلکه همچنین برای تغییر و دستکاری برنامه Kodi شما دهد. این یک خطر بزرگ امنیتی است.

حتی اگر از گزینه سرور از راه دور استفاده نمی کنید ، ایده خوبی است که وارد تنظیمات شوید و از خاموش بودن کنترل HTTP اطمینان حاصل کنید. اگر قصد استفاده از سرور راه دور را دارید ، مطمئن شوید که از طریق تنظیمات یک رمزعبور قوی ایجاد کرده اید. هر زمان که نمی خواهید از گزینه راه دور استفاده کنید ، بهتر است آن را خاموش کنید تا دوباره به آن احتیاج پیدا کنید.

افکار نهایی

ما در Comparitech امیدواریم که شما درک بهتری از توانایی های قدرتمند Kodi داشته باشید. در حالی که ممکن است این راهنما برای شما کار کند و راه اندازی کند ، ممکن است بخواهید برخی از مقالات و منابع دیگر ما را برای کسب اطلاعات عمیق تر درباره موضوعات خاص تر بررسی کنید..

با این گفته ، در اینجا پیشنهادات ما برای مطالعه بیشتر است که به شما در موضوعات خاص تر مربوط به Kodi کمک می کند:

 • بررسی IPVanish VPN 2024: IPVanish یکی از محبوب ترین VPN های موجود برای Kodi است ، بنابراین ایده خوبی است برای آشنایی با عملکرد و قابلیت های آن.
 • آیا کدی ایمن و قانونی است؟ چه اقدامات احتیاطی را باید انجام دهید?: ما این موضوع را زودتر مورد بررسی قرار دادیم و همچنین پیوندی به این مقاله در ادامه ارائه دادیم. ما در اینجا دوباره به آن اشاره می کنیم تا در صورت انتخاب استفاده از افزودنیهای شخص ثالث ، کاملاً از مطالب قانونی که باید در نظر داشته باشید آگاه باشید..
 • بهترین ساخته های Kodi 2016 و 2024: kodi build بسته ای است که می توانید نصب کنید که شامل چندین افزودنی است. رابط کاربری آن نیز معمولاً تنظیم می شود. این یک روش “بدون دردسر” برای بلند شدن و اجرای برنامه های شخصی سازی و افزودنیهای شخص ثالث است.
 • راهنما: 6 بهترین افزونه تلویزیون زنده Kodi برای سال 2024 که در واقع کار می کنند!: افزودنیهای شخص ثالث برای Kodi همیشه تمایل به ضربه و از دست رفتن داشته است. این به ویژه در مورد این روزها اتفاق می افتد که مقامات بسیاری از کشورها برخی از این افزونه ها را سرکوب می کنند. این راهنما را بخوانید تا ببینید کدام یک در واقع کار می کنند.
 • TVAddons.ag down: این بهترین گزینه های افزودنی Fusion و Indigo هستند: احتمالاً زمانی محبوب ترین منبع برای افزودنیهای Kodi ، مخزن Fusion و نصب کننده Indigo در حال کاهش هستند. دریابید که چگونه می توانید به افزودنی هایی که معمولاً از این منابع بارگیری می شوند ، دسترسی پیدا کنید.
 • نصب Kodi در دستگاه های دیگر. همه نمی توانند Kodi را در جعبه TV Android نصب کنند. یاد بگیرید که چگونه Kodi را در زیر نصب کنید:
 • Roku ، Amazon Firestick ، ​​Apple TV
 • نصب قابل حمل Kodi برای رایانه: اگر Kodi را در Mac یا Windows PC خود اجرا می کنید ، ممکن است بخواهید نصب قابل حمل Kodi را از یک درایو فلش USB اجرا کنید. انجام این کار شما را قادر می سازد تا نصب کدی خود را بدون در نظر گرفتن مکان فلش مموری با خود انجام دهید.

About the author

Comments

 1. را تغییر دهید و رابط کاربری خود را سفارشی کنید.) قابلیت استفاده از افزونه های شخص ثالث. (این افزونه ها به شما امکان می دهند تا به رسانه های محلی خود دسترسی پیدا کنید و محتوای آنلاین را پخش کنید.) با این حال ، باید توجه داشت که Kodi همراه با خطرات امنیتی همراه است. برای جلوگیری از این خطرات ، بهتر است از VPN استفاده کنید و همچنین از منابع معتبر برای نصب افزونه ها استفاده کنید. در کل ، Kodi یک پخش کننده رسانه بسیار قدرتمند و محبوب است که به شما امکان می دهد تا به راحتی به رسانه های محلی و آنلاین دسترسی پیدا کنید.

Comments are closed.