OSMC چیست؟ چگونه و چرا استفاده از چنگال OSMC Kodi

OSMC Kodi Main

اگر در حال تحقیق در مورد تنظیمات مختلف سینمای خانگی بوده اید ، ممکن است با دستگاه پخش رسانه ای Kodi و سیستم عامل OSMC (OS) روبرو شوید. اگر می خواهید کمی بیشتر در مورد Kodi و نحوه اجرای آن از طریق چنگال OSMC بیاموزید ، در ادامه با ما همراه باشید. ما در این مقاله به این موضوعات و موارد دیگر خواهیم پرداخت.

کدی چیست؟?

Kodi یک پخش کننده رسانه ای منبع باز است که دارای چندین ویژگی است. یکی از کاربردهای رایج آن برای پخش فایلهای صوتی و تصویری از منابع محلی و آنلاین است. همچنین در تعداد زیادی دستگاه مختلف مانند Raspberry Pi ، Nvidia Shield ، اکثر آیفون ها و ابزارهای اندرویدی موجود است.

هشدار: از Kodi فقط باید برای محتوایی استفاده کنید که شما حق دسترسی به آن را دارید. نه بنیاد Kodi و نه Comparitech طرفدار استفاده از Kodi برای دزدی دریایی نیستند.

همیشه از VPN با Kodi استفاده کنید

شبکه های خصوصی مجازی (VPN) برای تعدادی از اهداف استفاده می شوند. در حالی که برخی افراد از آنها برای مخفی کردن جریان محتوای سرقت شده استفاده می کنند ، می توان از آنها استفاده کرد تا بهترین نتیجه را از خدمات اینترنتی خود بدست آورید..

به برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) شناخته شده است که اتصالات را بر اساس میزان رسانه ای که کاربر از آن پخش کرده است ، بدون توجه به اینکه این رسانه غیرقانونی است یا خیر ، می پرورانند. علاوه بر این ، مزایای امنیتی در استفاده از VPN نیز وجود دارد. آنها می توانند درجه ای از محافظت در برابر حملات انسان در وسط را ارائه دهند. علاوه بر این ، VPN ها می توانند به کاربران امکان دسترسی به مطالبی را دهند که معمولاً با اتصال به یک سرور VPN در کشوری که محتوا به آن قفل شده است ، به مکانهای جغرافیایی خاص قفل می شوند..

پخش هر نوع رسانه از طریق Kodi یا در غیر این صورت به پهنای باند زیادی نیاز دارد. با توجه به این نکته ، باید توجه داشته باشید که تمام VPN سرعت اینترنت شما را تا حدی کاهش می دهد. با این حال برخی از VPN ها سرعت کمتری نسبت به سایرین دارند و باعث می شود جریان بدون بافر مشکل باشد. اگر می خواهید با Kodi جریان داشته باشید ، باید VPN را انتخاب کنید که اتصال شما را تا حد ممکن کند کند.

  نحوه رفع خطا "عدم نصب یک وابستگی" در Kodi

ما IPVanish را توصیه می کنیم زیرا اتصال سریع را در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد فیلم ها را به صورت موثر پخش کنید. این دستگاه همچنین با بسیاری از دستگاه های مختلف مانند لینوکس ، رایانه های Windows و Mac و دستگاه های تلفن همراه سازگار است.

بهترین VPN برای KODI: IPVanish انتخاب برتر ما است. دارای یک شبکه بزرگ و غیر قابل استفاده از سرورها و دستیابی به سرعتهای خوب. ویژگی های امنیتی و امنیتی شدید IPVanish را برای کاربران Kodi و Amazon Fire TV Stick مورد علاقه خود قرار داده است. با ضمانت 7 روزه برگشت پول ، آن را بدون ریسک امتحان کنید.

OSMC چیست؟

OSMC یک سیستم عامل آزاد و منبع باز است که از پروژه Kodi بسیار استفاده می کند. در اصل ، Kodi این است که چگونه کاربر در بیشتر قسمت ها با سیستم عامل ارتباط برقرار می کند.

فایده اجرای OSMC در مقایسه با سیستم عامل مانند Android برای استفاده از Kodi سادگی است که توسط OSMC ارائه می شود. با سیستم عامل اندروید و سایر سیستم عامل ها ، شما باید در چارچوب یک سیستم عامل از Kodi استفاده کنید و مجبور خواهید بود از طریق آن سیستم عامل به مرور بپردازید.

با استفاده از OSMC پس از نصب ، به سادگی واسط Kodi را مشاهده خواهید کرد و می توانید فوراً از رسانه خود لذت ببرید. OSMC در عرض چند دقیقه نصب می شود و تیم OSMC حداقل یک بار در ماه به روز می کند. این اتفاق گاه به طور منظم تر اتفاق می افتد ، به ویژه اگر تیم نیاز به نگرانی های امنیتی داشته باشد.

از آنجا که OSMC Kodi را اجرا می کند ، می توانید از هر افزونه Kodi استفاده و نصب کنید. با این حال ، شما همچنین به فروشگاه برنامه OSMC که برنامه هایی مانند آن در دسترس است ، دسترسی خواهید داشت برنامه ریز وظایف کرون و سرور سامبا (SMB).

OSMC با Vero ، Raspberry Pi و نسل اول اپل تی وی سازگار است.

  نحوه تماشای iPlayer BBC در Kodi (از هر مکان)

نحوه نصب OSMC

برای نصب OSMC ، ابتدا باید نسخه‌ای از OSMC را که با دستگاه شما سازگار است با دستگاه نصب شده خود بارگذاری کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار با نصب OSMC است.

OSMC نصب اصلی

نصب کننده را بارگیری کنید ، آن را اجرا کنید و موارد زیر را انجام دهید:

در صفحه اول ، زبان و دستگاه مورد نظر خود را برای نصب OSMC انتخاب کنید. سپس دکمه بعدی را انتخاب کنید.

زبان و دستگاه نصاب OSMC

در مرحله بعد باید نسخه OSMC را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید. می توانید از منوی کشویی (1) نسخه ای را انتخاب کنید یا می توانید ساختاری را که ممکن است در رایانه خود داشته باشید انتخاب کنید (2). ساختمان را می توان از وب سایت OSMC از زیر بارگیری کرد تصاویر دیسک. در بیشتر موارد احتمالاً بهترین نسخه جدید بارگیری است.

نصب OSMC نسخه را انتخاب کنید

در مرحله بعد ، محل نصب OSMC را انتخاب کنید.

محل نصب OSMC

مرحله بعدی پیکربندی نحوه اتصال OSMC به وب خواهد بود. می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید از یک اتصال سیمی ، یک اتصال بی سیم استفاده کنید یا می خواهید شبکه خود را به صورت دستی پیکربندی کنید.

تنظیمات شبکه OSMC

اگر شما انتخاب کنید اتصال بیسیم در مرحله بعد ، باید جزئیات مربوط به شبکه خود را وارد کنید.

نصب شبکه بی سیم OSMC

اکنون می توانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

محل نصب دستگاه OSMC

در مرحله بعد ، شما باید موافقت نامه مجوز کاربر نهایی را بخوانید و نشان دهید که قبل از ادامه ، آن را پذیرفته اید.

OSMC توافقنامه مجوز کاربر نهایی را انتخاب کنید

OSMC اکنون در فضای ذخیره سازی شما نصب خواهد شد. پس از اتمام نصب ، رسانه قابل راه اندازی خود را در دستگاهی که برای اجرای OSMC استفاده می کنید ، راه اندازی کنید.

تکمیل نصب OSMC

با استفاده از OSMC

با نصب OSMC ، اکنون می توانید از آنچه که Kodi ارائه کرده است لذت ببرید. شما می توانید از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود و حتی مسابقات ورزشی مانند مسابقات فرمول 1 لذت ببرید.

بعد از اینکه دستگاه OSMC خود را آتش زدید ، با یک رابط کاربری ساده اما زیبا استقبال می شود.

منوی اصلی OSMC

تقریباً شبیه به پوست استاندارد Kodi 17 Estuary است.

منوی اصلی پوست Kodi Estuary

مطمئناً اگر خیلی تمایل دارید این را تغییر دهید.

گزینه های موجود در منوی اصلی به شرح زیر است:

 • فیلم های
 • موسیقی
 • تصاویر
 • OSMC من
 • موارد دلخواه
 • برنامه ها
 • تنظیمات
 • قدرت
  نحوه تماشای مستندهای روی Kodi و بهترین افزونه های استفاده

استفاده از OSMC تقریباً با استفاده از Kodi یکسان است ، زیرا اساساً OSMC یک سیستم عامل با جلوی Kodi است. با این حال ، با OSMC ، شما گزینه های اضافی دیگری را در زیر دارید OSMC من گزینه اصلی منو.

OSMC My OSMC_1

شما به موارد زیر دسترسی خواهید داشت:

 1. بارگیری ورود: این به شما امکان می دهد تا گزارش های خود را بصورت آنلاین بارگذاری کنید یا آنها را بارگیری کنید.
 2. به روزرسانی ها: این به شما امکان می دهد تا بروزرسانی ها را بررسی کنید. اما به طور پیش فرض OSMC به روزرسانی های خودکار را بررسی می کند.
 3. خدمات: خدماتی مانند سرور SSH در OSMC ارائه می شود. این امر به شما امکان می دهد از طریق یک دستگاه از دستگاه دیگر وارد سیستم OSMC خود شوید.
 4. پی پیکربندی: این شامل گزینه های پیکربندی منحصر به فرد Raspberry Pi است.
 5. اورکلاک: این شامل گزینه هایی برای اورکلاک کردن Raspberry Pi است. به نظر نمی رسد که این گزینه در Vero و Apple TV موجود باشد.
 6. از راه دور: از اینجا می توانید یک ریموت را برای استفاده با دستگاه خود تنظیم کنید.
 7. شبکه: می توانید تنظیمات شبکه را اینجا تغییر دهید.
 8. فروشگاه برنامه: برنامه های خاص OSMC را در اینجا پیدا خواهید کرد.

گزینه های دیگر برای OSMC

دو گزینه برای OSMC عبارتند از LibreELEC و OpenELEC. آنها همچنین Oses های مبتنی بر لینوکس هستند که Kodi را اجرا می کنند ، اما تعداد بیشتری از راه اندازی barebones را ارائه می دهند و به زیبایی رابط کاربری ندارند. با این گفته ، اگر به گزینه های اضافی OSMC ، مانند موارد موجود از طریق آن ، اهمیتی نمی دهید OSMC من ممکن است بخواهید LibreELEC را امتحان کنید. LibreELEC به روزرسانی های مکرر بیشتری را ارائه می دهد و به نظر می رسد با ثبات تر از OpenELEC.

باید امتحان کنید OSMC?

راه اندازی OSMC بسیار ساده است بنابراین به همین دلیل ارزش آن را دارد. همچنین می توان آن را روی Raspberry Pi فوق العاده مقرون به صرفه نصب کرد. علاوه بر این ، رابط کاربری بسیار ساده است. به طور کلی ، OSMC یک گزینه عالی است که به شما امکان می دهد برخی از ویژگی های جالب مانند قابلیت اجرای سرور سامبا در دستگاه خود را داشته باشید. شما حتی نیازی به مهارت فنی پیشرفته ای ندارید که بتوانید آنرا عملی و عملی کنید.

About the author

Comments

 1. سینمای خانگی با استفاده از دستگاه پخش رسانه ای Kodi و سیستم عامل OSMC (OS) می تواند بهترین تجربه را برای شما فراهم کند. با استفاده از Kodi می توانید به راحتی فایلهای صوتی و تصویری خود را از منابع محلی و آنلاین پخش کنید. همچنین با استفاده از VPN می توانید از محتوایی که حق دسترسی به آن را ندارید استفاده نکنید. OSMC یک سیستم عامل آزاد و منبع باز است که از پروژه Kodi بسیار استفاده می کند و با نصب آن به راحتی می توانید از رسانه خود لذت ببرید. با استفاده از OSMC پس از نصب ، به سادگی واسط Kodi را مشاهده خواهید کرد و می توانید فوراً از رسانه خود لذت ببرید. برای نصب OSMC باید نسخه‌ای از OSMC را که با دستگاه شما سازگار است با دستگاه نصب شده خود بارگذاری کنید.

 2. این مقاله در مورد دستگاه پخش رسانه ای Kodi و سیستم عامل OSMC صحبت می کند که برای تحقیق در مورد تنظیمات مختلف سینمای خانگی مفید است. Kodi یک پخش کننده رسانه ای منبع باز است که برای پخش فایلهای صوتی و تصویری از منابع محلی و آنلاین استفاده می شود. همچنین OSMC یک سیستم عامل آزاد و منبع باز است که از پروژه Kodi بسیار استفاده می کند. با استفاده از OSMC پس از نصب ، به سادگی واسط Kodi را مشاهده خواهید کرد و می توانید فوراً از رسانه خود لذت ببرید. همچنین ، مقاله به اهمیت استفاده از VPN با Kodi برای امنیت و حفاظت از حریم خصوصی کاربران اشاره کرده است. در کل ، این مقاله برای کسانی که به دنبال تنظیمات سینمای خانگی هستند ، مفید است.

 3. مناسب برای نصب OSMC بر روی دستگاه خود دانلود کنید. سپس فایل دانلود شده را با استفاده از برنامه مدیریت بسته های خود دستگاه اجرا کنید. پس از نصب OSMC ، به راحتی می توانید از Kodi استفاده کنید و از تمامی ویژگی های آن بهره ببرید. همچنین بهتر است همیشه از VPN با Kodi استفاده کنید تا از امنیت و حریم خصوصی خود مطمئن شوید. با استفاده از OSMC ، تجربه پخش رسانه ای خود را بهبود بخشید و از تمامی ویژگی های Kodi بهره ببرید.

Comments are closed.