نحوه: تست معیار CPU

نحوه: تست معیار CPU

CPU یک کامپیوتر نقش اساسی در “سلامت” و عملکرد آن دارد. این دستگاه بدون توقف در طول عمر خود ، برای اطمینان از عملکرد دستگاه در سطوح عملکرد اوج کار می کند. و با گذشت زمان ، کار بیش از حد این قسمت اصلی می تواند به وخامت عملکرد آن منجر شود که مستقیماً در عملکرد کلی رایانه منعکس می شود. این به طور فزاینده ، دیوانه کننده کند و (اگر اصلاح نشده باقی بماند) می شود که می تواند منجر به سقوط کامل شود.

از این رو, توصیه می شود که یک تست معیار CPU در برنامه منظم انجام شود. این تست که بصورت جداگانه یا به عنوان بخشی از ارزیابی کلی عملکرد سخت افزار انجام می شود ، به تعیین وضعیت سلامتی فعلی CPU کمک می کند..

تست معیار CPU چیست؟?

واحد پردازش مرکزی (CPU) ، همچنین به عنوان “قلب” دستگاه های الکترونیکی شناخته می شود ، مسئول اجرای دستورالعمل هایی است که توسط برنامه ها به آن داده می شود. این دستورالعمل ها شامل منطق ، محاسبات ریاضی اولیه ، عملیات ورودی / خروجی (I / O) و توالی کنترل.

حقیقت خنده دار: برخلاف تصور رایج ، CPU ها فقط در رایانه ها ، لپ تاپ ها و سرورها یافت نمی شوند – همچنین می توانید آنها را در سوئیچ ها و روترها پیدا کنید. حتی دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و تلویزیون های صفحه تخت دارای یک.

شرکت های فنی اینتل و AMD (Advanced Micro Devices) تولید کنندگان پیشرو CPU هستند. محصولات اینتل با نام هایی مانند مارک تجاری شناخته می شوند سلرون, پنتیوم, و هسته در حالی که AMD می سازد سمپرون, آتلون, و فنوم.

تست معیار CPU به صورت…

یک تست معیار CPU یک ارزیابی ظرفیت است که با استفاده از یک تست استاندارد ، در سطح گسترده برای سنجش عملکرد یک CPU انجام می شود..

این آزمایشات معمولاً با استفاده از ابزار دستوری داخلی یا بسته های نرم افزاری موجود در بازار انجام می شود. همچنین وب سایتهایی وجود دارد که خدمات تست معیار CPU را ارائه می دهند.

چرا به یک تست معیار CPU نیاز دارید?

دلایل زیادی وجود دارد که چرا هرکسی مایل به انجام آزمایش معیار CPU است. در میان این دلایل ما می یابیم:

 • گیمرها آنها به کامپیوترهای سریعتر احتیاج دارند – همانطور که هر نسل جدید بازی ها بیشتر و بیشتر منابع خود را در طول گیم پلی می خورند – باید دقیقاً بدانند که چقدر قدرت پردازشی در اختیار آنها است. این امر به ویژه در حوزه رقبای حرفه ای صادق است.
 • کسب و کار لازم است بدانید که آنها قدرت پردازش کافی برای انجام وظایف خود را دارند – در بعضی از صنایع ، بقای یک شرکت در واقع می تواند به سرعت مراحل آنها بستگی داشته باشد (که به کمک قدرت پردازش خوب تسهیل می شود).
 • تصمیم گیری برای انتخاب کدام پردازنده به عنوان مثال ، بین اینتل و AMD – هر کسی می فهمد که می تواند مشکل باشد زیرا سرعت ساعت یک شاخص مهم برای قدرت پردازش است ، دو پردازنده با همان سرعت ساعت یکسان می توانند عملکرد متفاوتی داشته باشند. از این رو ، یک آزمایش معیار برای یافتن بهترین ها در بین این دو.
 • مدیران سیستم و شبکه باید در صدر مواردی باشد که می تواند یک محیط پردازش صاف را مختل کند. یکی از این موارد ، تنگنای روند کار در یک CPU است. آزمایش معیار CPU می تواند فرآیندی را که در حال خنثی کردن زمان CPU هستند و سایر فرایندها را بیش از حد طولانی در صف انتظار قرار می دهد ، شناسایی کند.
  راهنمای وب و ابزارهای سرور WebLogic

این تنها پس از تجزیه و تحلیل نتایج آزمایش های معیار CPU است که می توان اقدامات اصلاحی را برای حل مسائل مربوط به عملکرد انجام داد. گذشته از همه اینها, هیچ مقدار حافظه اضافه شده ، فضای دیسک یا پهنای باند مشکلات پردازنده را برطرف نمی کند.

این تست ها چقدر دقیق هستند?

معیار واحد پردازش مرکزی (CPU) استفاده می کند روشهای آزمایش استاندارد برای ارزیابی عملکرد CPU.

در حقیقت ، تراشه سازان از همین معیارها برای بازاریابی و ترویج CPU های جدید خود استفاده می کنند – یا از رقبای خود پیشی می گیرند. البته برخی از ادعاهای عملکرد آنها ممکن است منعکس کننده کاربرد دنیای واقعی نباشد زیرا عملکرد هر CPU با توجه به نحوه تنظیم آن ، چه برنامه هایی روی آن اجرا می شود و تعداد یا نوع فرآیندی که باید انجام دهد متفاوت است..

به عنوان مثال ، معروف ترین KPI برای یک CPU ، سرعت ساعت آن است. اما ، بسته به ترجیحات کاربران ، می توان آن را کاهش داد و یا افزایش داد (به ترتیب.k.a. در زیر و اورکلاک). به همین ترتیب نتایج آزمایش معیار تأثیر می گذارد.

حقیقت خنده دار: سرعت ساعت CPU تعداد دستورالعمل هایی را که می تواند در یک ثانیه پردازش کند ، اندازه گیری می کند. بنابراین ، یک 4.0 گیگاهرتز می تواند 4 میلیارد دستورالعمل در ثانیه پردازش کند.

ولی, سرعت ساعت به تنهایی وقتی عملکرد پردازنده را به تصویر می کشد ، تمام تصویر را نقاشی نمی کند ، زیرا آنها معمولاً دارای چندین هسته – پردازنده مستقل هستند که به طور جداگانه داده ها و دستورالعمل ها را پردازش می کنند. این بدان معنی است که حتی اگر سرعت ساعت تک پردازنده های مدرن و مدرن خیلی سریع تر از پردازنده های قدیمی تک هسته ای قدیمی نباشد, آنها می توانند دستورالعمل های بیشتری را انجام دهند – و بنابراین ، سریعتر کار کنید – فقط به این دلیل که تراشه های چند پردازنده می توانند کارهای بیشتری در یک چرخه ساعت نسبت به پردازنده های تک هسته ای انجام دهند.

بنابراین لازم است عوامل دیگری نیز در تست های معیار گنجانده شود. این ویژگی ها عبارتند از:

 • تعداد دستورالعملهای اجرا شده – معمولاً در گیگاهرتز اندازه گیری می شود
 • ثبت نام در هر چرخه – تعداد دفعاتی که یک کلید رجیستری باز ، خوانده و بسته می شود
 • عوامل عمومی مهارت سخت افزاری – از جمله معماری و ساخت سخت افزار آن
 • در دسترس بودن فن و / یا دما وضعیت – گرمای بیش از حد بر پردازنده تأثیر منفی می گذارد و چیزی است که در اثر خرابی فن ایجاد می شود
 • بهره وری انرژی – در مقابل چقدر داده در حال پردازش است و چقدر بر دما تأثیر می گذارد ، چقدر از برق استفاده می شود
 • قدرت پردازش خام – چقدر سریع داده ها پردازش می شوند
 • بازده پردازش – برای مثال چقدر داده ها در همان زمان در هر هسته پردازش می شوند
 • سنجش استرس – چه مدت CPU می تواند داده ها را بطور کارآمد و با ظرفیت کامل پردازش کند

پس از بررسی این جنبه ها و سطح عملکرد آنها محاسبه می شود ، آنها در برابر مقادیر معیار که توسط تولید کنندگان واحدهای CPU با استفاده از همان تست ها تعیین می شوند ، مقایسه می شوند. این کار باعث می شود عملکرد پردازنده در مقایسه با استاندارد چقدر خوب باشد.

چگونه یک تست معیار CPU را انجام می دهید?

خوب ، روش های بسیاری وجود دارد که می توانید عملکرد پردازنده های خود را با استفاده از ابزارهای تست معیار CPU تست کنید. بیایید نگاهی به چند مورد بیاندازیم:

PERFMON – فرمان محلی ویندوز

PERFMON - ابزار خط فرمان

PERFMON – یک دستور ویندوز CLI – مانیتور عملکرد را اجرا می کند که می تواند برای نظارت و تحلیل عملکرد CPU استفاده شود و کارهایی مانند شناسایی تنگناهای شبکه. اما ، اطلاعات مربوط به CPU و استفاده از حافظه ای که ارائه می دهد نیز می تواند برای معیار استفاده شود.

  توپولوژی شبکه: 6 توپولوژی شبکه توضیح داده شده و مقایسه شده است

برای اجرای این دستور ویندوز فقط نیاز است PERFMON را در رابط خط فرمان (CLI) تایپ کنید:

PERFMON - WIN خط فرمان

یا در اجرا کن کادر محاوره ای:

PERFMON - RUN

پس از رابط کاربری ابزار ، مانیتور را می توان با حرکت به:

مجموعه داده های جمع آوری کننده -> سیستم

بعد کلیک راست کنید عملکرد سیستم سپس کلیک کردن شروع کنید مانیتور در حال اجرا است:

PERFMON - داشبوردکار شروع به جمع آوری و جمع آوری اطلاعات می کند آی تی بعد از مدت زمان 60 ثانیه در یک گزارش فروشگاه می کند.

PERFMON - گزارش

با مراجعه به این گزارش ، می توانید به آن دسترسی پیدا کنید سیستم – > عملکرد سیستم و کلیک روی نام رایانه.

همانطور که از گزارش فوق مشاهده می شود ، PERFMON تصویر کاملی از CPU (و بسیاری از دستگاه های دیگر) را نقاشی می کند..

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

SolarWinds یک شرکت فن آوری مشهور است که به دلیل عملکرد شبکه و راه حل های نرم افزاری مدیریتی مشهور است. پس از آن جای تعجب ندارد همچنین دارای یک مانیتور عملکرد شبکه پرچمدار (NPM) راه حلی که می تواند برای نظارت بر عملکرد CPU استفاده شود و همچنین سایر دستگاههای متصل یا جانبی.

نحوه: تست معیار CPU

NPM مانیتورها ، هشدارها و گزارشها درباره معیارهای کلیدی CPU پسندیدن بار استفاده ، دما و سرعت فن. این هست یک ابزار بسیار قابل تنظیم به مدیران اجازه می دهد تا به راحتی حوادث را پیگیری کنند و در صدر موارد باقی بمانند.

پس از جمع آوری و ذخیره تمام اطلاعات – در زمان واقعی ، و نه کمتر – این ابزار می تواند آن را برای مصرف آسان و درک سریع وضعیت مورد نظر ، به نمودار تبدیل کند. نمودارها و گزارشها تعاملی هستند که درک اطلاعات بسیار آسان و دیدن آنها فقط خوشایند نیست.

SolarWinds دارای محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس است برای بارگیری.

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

مانیتورینگ پردازنده Paessler با PRTG (آزمایش رایگان)

مانیتورینگ CPU با PRTG می تواند به عملکرد CPU (و همچنین سایر اجزای سازنده) در سرورها ، روترها و سوئیچ ها کمک کند.

رهگذر - اصلی

این ابزار معیار می تواند بر روی سیستم عامل های Windows ، Linux یا MacOS اجرا شود. همینطور دارای بیش از 200 سنسور از پیش تنظیم شده است که می توانند به عنوان نقاط مرجع بهینه تنظیم شوند. بنابراین ، هر گونه واگرایی از این معیارهای سفارشی قابل کنترل است در حالی که می توان هشدارها را از طریق پیام کوتاه یا ایمیل ارسال کرد.

چند ویژگی عالی که این ابزار برای ارائه دارد شامل موارد زیر است:

 • حسگر پردازش ویندوز: که برای نظارت بر فرآیندها و برنامه های کاربردی برای بدست آوردن بینش از مواردی که باعث ایجاد تاخیر یا مربا در یک CPU می شوند ، استفاده می شود.
 • سنسور بار CPU ویندوز: ویژگی مورد استفاده برای سنجش و نشان دادن استفاده CPU از تمام پردازنده های آن و همچنین بار کلی در درصد
 • سنسور متوسط ​​بار SNMP Linux: این نسخه سیستم های لینوکس و یونیکس از دستگاه بار سنج سیستم است که از SNMP (پروتکل مدیریت شبکه ساده) استفاده می کند.

مانیتور CPU برای نصب و استفاده آسان است و سازگار با موبایل است. وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس از Paessler در وب سایت خود.

مانیتورینگ CPU Paessler با محاکمه رایگان 30 روزه PRTGDownload

وب سایت های معیار CPU

اگرچه تعداد زیادی از آنها وجود ندارد ، چند وب سایت معیار CPU در اینترنت وجود دارد که تست های آنلاین را انجام می دهند. یکی از این سایت ها CPU Expert است.

کاربران می توانند ابزار را مستقیماً از صفحه آزمون اجرا کرده و در پایان نتیجه ای کسب کنند.

EXPERT CPU - اصلی

البته, توصیه می شود که این نتایج را با یک دانه نمک گرفته و از ابزارهای دیگر به عنوان روشی برای اطمینان از صحت آنها استفاده کنید.

ابزارهای معیار بیشتر CPU

سرانجام و قبل از اینکه به این کار ادامه دهیم ، لازم به ذکر است که وب سایت های دیگری نیز وجود دارند که ابزارهای محک CPU را ارائه می دهند اما کاربران را ملزم به بارگیری ابزارها قبل از استفاده می کند..

  نحوه انجام آزمایش پایداری شبکه

نیازی به گفتن نیست, این یک کار مخاطره آمیز است – به ویژه هنگامی که نرم افزار برای شما تضمین نشده است – و ما آن را توصیه نمی کنیم.

اما ، اگر فکر می کنید هنوز هم می خواهید پیش بروید و به هر حال تلاش کنید ، در اینجا سه ​​وب سایت محبوب است که می توانید برای یافتن ابزارهای بنچمارک CPU بروید:

 • سینبنچ این یک ابزار معیار رایگان است که یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که به دنبال آن هستند نمای عمیق از سخت افزار آنها. با استفاده از این ابزار – که برای سیستمهای Windows و MacOS در دسترس است – سناریوهای زندگی واقعی برای تجزیه و تحلیل عملکرد واقع بینانه تر آزمایش می شوند.
 • نوابنچ این یکی دیگر از محبوب و ابزار معیار CPU رایگان که عملکرد چندین مؤلفه سخت افزاری دیگر را نیز آزمایش می کند. پس از اجرای آزمون ، نتایج به صورت آنلاین با سایر سیستمهای مشابه مقایسه می شوند. GPU ، حافظه و تجزیه و تحلیل عملکرد خواندن و نوشتن دیسک شامل نسخه رایگان می باشد.
 • SiSoftware را بارگیری کنید این ابزار بنچمارک ، همچنین رایگان ، اخیراً به روزرسانی شده و به این ترتیب ، بر شهرت قبلی خود نیز افزوده است. جدای از قابلیت های تست CPU معمولی ، اکنون ویژگی های آنالیز از راه دور ، محک و عیب یابی برای رایانه های شخصی ، سرورها ، دستگاه های تلفن همراه و شبکه ها است. متأسفانه ، این ابزار در حال حاضر فقط برای سیستم های ویندوز در دسترس است.

تمام ابزارهای نرم افزاری رایگان که اخیراً دیده ایم دارای نسخه های برتر هستند که دارای ویژگی های حتی بیشتری هستند که می توانند برای انجام سایر تست های عمیق دیگر استفاده شوند.

پس از انتخاب شما برای ابزارهای معیار CPU ،…

پس از اتخاذ تصمیمی که در مورد کدام ابزارها استفاده شده است, تنها اجرای یک معیار CPU این است که یک یا چند مورد از آنها را اجرا کنید و سپس بدانید که آیا پردازنده واقعاً همانطور که باید انجام می دهد یا خیر..

اگر همه چیز خوب و خوب است ، پس عالی اگر نه ، ادامه مطلب بخوانید تا قبل از آزمایش مجدد راه حلهای ممکن را پیدا کنید …

بعد از نتایج چه می کنید؟?

آخرین مرحله در فرآیند آزمایش بنچمارک CPU ، بخش حل مسئله است: اگر یک CPU آهسته و گرفتگی وجود داشته باشد ، تنها راه پیش رو آنلاک کردن آن است.

بیشترین دلایل قابل قبول برای یک CPU کند یا کم عملکرد – و راه های حل آنها – هستند:

 • آویزان یا حلقه ها: فرایندهایی را که بیش از حد طولانی به پایان می رسند را بکشید. این امر به ویژه در صورتی که بیش از زمان معمول عملکردشان باشد صادق است.
 • سوابق زیادی برای پردازش وجود دارد: در صورتی که CPU را خفه کند و کل فرایند را متوقف کند ، تعداد قابل توجهی از سوابق قابل پردازش نیست. شاید پردازش در دسته هایی با استفاده از کارهای برنامه ریزی شده و بعد از ساعت ها انجام شود.
 • پیکربندی غلط برنامه های نصب شده: بعضی اوقات برنامه ها ممکن است به دلیل اینکه درست پیکربندی نشده اند ، CPU را خفه می کنند. سرپرستان همیشه باید اطمینان حاصل کنند که برای پیکربندی بهینه دستورالعمل های تنظیم را دنبال می کنند. نظارت منظم بر سنبله های استفاده از CPU و سپس زدن برنامه هایی که باعث ایجاد آنها می شود باید در نهایت از شر این مشکل خلاص شوید.
 • برنامه های بی مورد یا حجیم: هر برنامه یا ویژگی هایی که اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند ، در صورت نیاز ، غیرفعال هستند یا بهتر است که حذف شوند. این امر به ویژه در مورد سرورهای تولیدی که به همان میزان منابع نیاز دارند می توانند صادق باشند.
 • دریافت یک CPU جدید: اگر همه نتوانند ، شاید CPU مسیر خود را طی کرده و نیاز به تعویض داشته باشد. بعضی اوقات ، کار دیگری با پردازنده معیوب انجام نمی شود.

در آخر ، ما نباید فراموش کنیم که ردیابی مشکلات CPU و رفع آنها فرآیندی بدون توقف است که باید بطور منظم در یک برنامه انجام شود.

About the author

Comments

 1. ، متفاوت است. اما در کل ، تست های معیار CPU به دلیل استفاده از روش های استاندارد و تکرارپذیری ، به عنوان یک ابزار مفید برای ارزیابی عملکرد CPU ها شناخته شده اند. چگونه یک تست معیار CPU را انجام می دهید؟ برای انجام تست معیار CPU ، می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید. در ادامه ، چندین ابزار معیار CPU معرفی شده است: PERFMON – فرمان محلی ویندوز ، مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) ، مانیتورینگ پردازنده Paessler با PRTG (آزمایش رایگان) ، وب سایت های معیار CPU. پس از انتخاب شما برای ابزارهای معیار CPU ، باید آنها را برای انجام تست معیار CPU تنظیم کنید. بعد از نتایج چه می کنید؟ پس از انجام تست معیار CPU ، باید نتایج را بررسی کنید و اگر مشکلی وجود دارد ، اقدامات اصلاحی را برای حل آن انجام دهید. این ممکن است شامل به روز رسانی درایورها ، بهبود سیستم خنثی کننده ، یا حتی ارتقاء سخت افزار باشد. در نهایت ، تست معیار CPU یک ابزار مفید برای ارزیابی عملکرد CPU ها است که به شما کمک می کند مشکلات عملکرد را شناسایی کنید و اقدامات اصلاحی را برای حل آنها انجام دهید.

Comments are closed.