SolarWinds NPM در مقابل Nagios XI (سر به سر)

SolarWinds vs Nagios Head to Head

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Nagios XI دو ابزار مهم برای نظارت بر شبکه در بازار هستند. ما به عنوان دو مجری ایستاده از فضای نظارت بر شبکه اشباع ، ما آنها را در رقابت سر به سر قرار می دهیم تا ببینیم که چگونه آنها در برابر یکدیگر قرار می گیرند. در این مقاله ، عملکرد هر محصول را متناسب با انواع مختلفی از کلیدهای مهم ارزیابی خواهیم کرد.

ملاحظات خرید

هنگام خرید مانیتور عملکرد شبکه عوامل مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اینها از تکنیک های نظارت بر شبکه, به autodiscovery, هشدارها, و داشبورد قابل تنظیم درست از طریق قیمت. با این حال ، مهمترین چیزی که باید در نظر گرفته شود این است رابط کاربری. رابط کاربری لنزی خواهد بود که از طریق آن شبکه خود را آنالیز می کنید.

حتی اگر یک رابط کاربری نظارت کامل شبکه ، کاملاً برجسته باشد ، اگر رابط کاربری با استفاده از آن كار را برای مدیر دشوار كند ، می تواند سخت و ناكارآمد باشد. خوشبختانه Nagios XI و Monitor Performance Monitor استانداردهای بالایی را حفظ می کنند ، اما تفاوت های مشخصی بین این دو وجود دارد.

در نتیجه ، سر به سر ما بطور خاص بر اساس یافتن اینکه بهترین رابط کاربری برای نظارت وجود دارد ، مبتنی است. این امر به شما امکان می دهد وضعیت زیرساخت ها را از یک نگاه مشاهده کنید یا برنامه را از یک برنامه تلفن همراه ارزیابی کنید ، ما آن را در تحلیل خود به حساب آورده ایم.

نمای کلی ویژگی ها

قبل از شروع ، خلاصه ای از ویژگی ها را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید این دو را به راحتی مقایسه کنید:

نظارت بر شبکه – از نظر نظارت بر شبکه ، هر دو محصول از استفاده از SNMP ، WMI و ICMP پشتیبانی می کنند. این یک محدوده کامل از پروتکل ها است که برای نظارت بر شبکه گسترده می توانید با آنها کار کنید. به این ترتیب ، هر دو برنامه می توانند مناسب برای استفاده در یک محیط شرکت بزرگ در نظر گرفته شوند.

خودکارسازی SolarWinds هنگام نوشتن دستگاههای رمزگشایی در شبکه شما ، دارای مزیت است. این امر در استفاده از اسکن های SNMP صحیح است که می تواند دستگاه های موجود در شبکه شما را تشخیص دهد و حتی می تواند آنها را در نقشه توپولوژی قرار دهد. این کار مدیران را آسان می کند تا آنچه را که در یک محیط زنده نظارت می کنند پیدا کنند.

در حالی که ناگیوس اجازه می دهد تا کاربر را به اسکن دستگاه های خود ، آنها مجبور به انتخاب محدوده IP خاص به صورت دستی. مانند Network Performance Monitor ، Nagios XI می تواند نمودارهای شبکه خود را ایجاد کند.

هشدارها و اعلان ها – هر دو SolarWinds و ناگیوس ارائه یک استاندارد عالی از هشدارها و اعلان ها. می توانید پارامترهای هشدار از پیش تعریف شده را بر روی هر سیستم عامل تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که آیا اعلان ها را در مورد رویدادهای اصلی از طریق ایمیل یا پیامک دریافت می کنید یا خیر.

تجسم داشبورد و سفارشی سازی – هر دو محصول برای کمک به نظارت بر شبکه ، داشبورد با کیفیت را با تجسم و نمایشگر زیادی ارائه می دهند. براق بودن SolarWind طراحی باعث می شود که در این منطقه به اوج خود برسد.

گزارش ها– از لحاظ گزارشگری ، مانیتور عملکرد شبکه و Nagios ویژگی های گزارش کیفیت را ارائه می دهند. گرچه نمودارهای Nagios XI از عمق زیادی برخوردار است ، اما عملکرد شبکه مانیتور بسیار پاک تر است.

NetFlow ، IPFIX ، sFlow مانیتورینگ jFlow – SolarWinds Monitor Performance Network تنها محصولی از این دو است که NetFlow ، IPFIX ، sFlow و jFlow Monitoring را ارائه می دهد..

نظارت مجازی مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds این توانایی را دارد که نظارت بر انواع هایپرورسورهای مجازی داشته باشد ، در حالی که Nagios XI فقط به VMware محدود است.

برنامه موبایل SolarWinds شبکه کارایی مانیتور برنامه ای برای IOS و Android در دسترس است. Nagios XI در حال حاضر هیچ برنامه راه دور ندارد.

قیمت گذاریSolarWindsشبکه کارایی مانیتور و Nagios XI هر دو برچسب قیمت قابل توجهی دارند. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds دارای برچسب قیمت 2،975 دلار (2،245 پوند) است. نسخه استاندارد Nagios XI قابل خریداری با قیمت 1،995 دلار (1،505 پوند) و نسخه Enterprise با قیمت 3،495 دلار (2،637 پوند).

  بررسی سرور SolarWinds TFTP

نظارت بر شبکه

نظارت بر شبکه منطقه ای از نیازهای فوق العاده خواستار است. یک مانیتور شبکه فقط وظیفه ارائه خدمات شخصی به شما را ندارد بلکه وظیفه دارد تا از ثبات کل شبکه شما کمک کند. برای پویش شبکه به صورت موثر برای آسیب پذیری ، یک ابزار نظارت بر شبکه باید طیف گسترده ای از ابزارها را داشته باشد. گمشده یا نادیده گرفتن یک مسئله ساده می تواند پیامدهای فاجعه بار در قالب خرابی داشته باشد.

در نتیجه ، هنگام وزن گیری از ابزارهای مانیتورینگ شبکه ، مهم است که مستقیماً بر روی هسته اصلی این مسئله بریده شود: چگونه یک محصول به دنبال نظارت بر شبکه است؟ در این مثال ، مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Nagios XI هر دو از SNMP ، WMI و ICMP برای تأیید صحت دستگاه ها در شبکه استفاده می کنند..

نظارت SNMP جایی است که برنامه پینگ را به دستگاههای درون شبکه ارسال می کند و در انتظار پاسخ است. سپس این برنامه سلامت دستگاه را بر اساس زمان پاسخ آن ارزیابی می کند. این اجازه می دهد تا یک مانیتور شبکه اطمینان حاصل کند که خدمات اصلی آنلاین هستند. زمان پاسخ طولانی غیرمعمول به یک تست SNMP نشان دهنده عملکرد ضعیف یا عدم موفقیت سیستم است.

در مانیتور عملکرد شبکه می توانید از داده های کشیده شده از شبکه برای ساخت نقشه های حرارتی بی سیم استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا شبکه خود را از منظر جغرافیایی مشاهده کنید. با استفاده از نقشه گرما ، می توانید ببینید که اتصال شبکه شما در قوی ترین و عیب یابی برای مناطق مرده است. اگر سخت افزار شما منطقه ای با اتصالات ضعیف است ، می توانید به سادگی آن را برای بهبود خدمات خود یا تلاش برای بهبود کل شبکه خود جابجا کنید.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

از طرف دیگر ، ناجیوس با SNMP مانیتورینگ بدون عامل را انجام می دهد. می توانید تله های SNMP ارسال کرده و از طریق برنامه بر روی وقایع ویندوز رویداد نظارت کنید. هنگامی که SNMP Trap را اجرا کردید ، تمام اشیاء موجود و در حال اجرا با رنگ سبز مشخص می شوند. اگرچه این کیفیت با مانیتور عملکرد شبکه مطابقت ندارد ، اما هنوز هم به اندازه کافی خوب است که بتواند در یک محیط سازمانی کار کند.

دام NagiosXI SNMP

هنگامی که صحبت از ویژگی های مانیتورینگ شبکه می شود ، SolarWinds Monitor Performance Network مزیت مشخصی دارد. این ابزار بیشتر در دسترس است و به عیب یابی مشکلات عملکرد بسیار بیشتری نسبت به ناجیوس کمک می کند. به طور خاص ، تجزیه و تحلیل NetFlow برای کمک به محافظت در برابر خرابی در آینده بسیار مفید است.

خودکارسازی

یکی از اصلی ترین چالش های سوار شدن بر روی راه حل نظارت شبکه ، روند پیکربندی آن با شبکه شما است. هر قطعه توپولوژی در شبکه شما باید حساب شده و وارد سیستم شود. بدون ابزار autodiscovery ، باید دستگاه را به صورت دستی پیکربندی کنید. یک ابزار autodiscovery به شما امکان می دهد تا این فرآیند را به صورت خودکار انجام دهید. SolarWinds مانیتور عملکرد شبکه به طور خودکار تمام دستگاه های موجود در شبکه شما را اسکن می کند و آنها را به هم متصل می کند تا بتوان آنها را کنترل کرد.

این بسیار مفید است زیرا به شما امکان می دهد بدون نیاز به پیکربندی زیرساخت های کل شبکه ، از ابتدا به زمین بیفتید. Autodiscovery همچنین برای کشف دستگاه های جدید پس از اتصال به یک شبکه مستقر ، این کار را به عنوان یک راه حل ایده آل برای مشاغل که به دنبال ارتقاء زیرساخت شبکه خود هستند ، کار می کند..

Nagios XI پاسخ خود را برای کشف شبکه دارد اما از یک راه حل کامل autodiscovery دور است. برای پیکربندی دستگاه های موجود در شبکه خود ، باید محدوده IP را مشخص کنید تا اسکن شود. اسکن های دامنه IP به کاربر این امکان را می دهد تا از طریق توپولوژی خود به طور مؤثر شانه کند.

تجسم داشبورد و سفارشی سازی

یكی از مهمترین قسمتهای قادر به نظارت مؤثر بر شبکه شما ، داشتن داشبورد كاملاً برجسته است كه می توانید آن را شخصی سازی كنید. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds به شما امکان می دهد نماهای خود را با نمودارهای پای و نمودارهایی که سلامت زیرساختهای شما را نشان می دهد ، سفارشی کنید. به عنوان مثال ، می توانید “نمای کلی سلامت سخت افزار” را ایجاد کنید که کد های رنگ دستگاه هایی را که وضعیت بالا ، بحرانی و هشداری دارند ، کد می کنند.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

Nagios XI همچنین دارای رابط کاربری قابل تنظیم مبتنی بر وب است. با استفاده از این برنامه ، می توانید توسط کاربر سفارشی سازی کنید ، به طوری که هر کاربر یک دید منحصر به فرد از شبکه دارد. این برای دیدن در زیر کاپوت شبکه و مشخص کردن وضعیت سیستم مفید است. داشبورد مجموعه ای از نمودارها ، شماره گیری ها و نمودارهایی را نشان می دهد که سلامت زیرساخت های شما را نشان می دهد.

  10 بهترین ابزار و نرم افزار پیکربندی شبکه

داشبورد Nagios XI

پسندیدن مانیتور عملکرد شبکه, داشبورد Nagios با کد رنگی است. در حالی که آن را با ظرافت و کیفیت مشابهی ندارد SolarWind رابط کاربری ، به اندازه کافی واضح است که می توانید یک عکس فوری با اندازه سالم از شبکه خود ارائه دهید. این نکته حائز اهمیت است زیرا نمایشگرهای بصری بیشتر فعالیت نظارت شما را راهنمایی می کند. در بیشتر موارد ، وضوح نمودارها و نمودارها از خود معیارهای فردی از اهمیت بیشتری برخوردار است. از این گذشته ، فقط به یک ثانیه زمان نیاز دارید تا یک روند نوظهور را در نمودار مشخص کنید.

هشدارها و اعلان ها

فقط آنقدر نظارت شبکه وجود دارد که می توانید بصورت دستی انجام دهید. حتی اگر شما در محل کار خود 24/7 باشید ، مواقعی اتفاق می افتد که توجه شما کم شود. در این لحظه ها می توانید رویدادهای مهم شبکه را که بر وضعیت سرویس شما تأثیر می گذارد ، از دست ندهید. هشدارها و اعلان ها به شما کمک می کند تا در لحظه هایی که در دسترس نیستید یا پریشان هستید ، قدم بردارید و توجه شما را به سمت مشکلات جلب کنید..

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds دارای یک سیستم هشدار عالی است. می توانید شرایط و پارامترهای مربوط به ماشه را در جایی تنظیم کنید که نرم افزار هنگام وقوع یک رویداد خاص به شما از طریق ایمیل یا پیام کوتاه اطلاع دهد. همچنین یک پنجره هشدار در رابط کاربری وجود دارد که وضعیت همه هشدارها ، از جمله دلیل هشدار ، زمان فعال و زمان شروع ماجرا را تفصیل می دهد..

هشدارهای SolarWinds

برای طیف گسترده ای از مسائل می توانید اعلان ها را دریافت کنید. به عنوان مثال ، از بین رفتن زیاد بسته ، زمان پاسخگویی زیاد ، هشدار یا وضعیت بحرانی. این تضمین می کند که شما چیزی را از دست نخواهید داد. هنگام نظارت بر یک شبکه بزرگ ، به سادگی حفظ نیمی از نبرد است. چشم خود را از روی توپ خارج کنید ، اگر تنها برای یک لحظه باشد ، می تواند عواقب شدیدی به همراه داشته باشد.

Nagios XI به شما امکان می دهد اعلان های ایمیل و متن را پیکربندی کنید. طیف گسترده ای از تنظیمات پیکربندی وجود دارد که متمرکز بر کاربران خاص است. کاربران می توانند تنظیمات برگزیده اعلان خود را ، به ایمیل ها و اعلان هایی که دریافت می کنند ، تعریف کنند. می توانید هشدارها را برای شرایط هشدار ، بحرانی و خرابی تنظیم کنید. با فشار دادن روی اعلان ها می توان انتخاب یا انتخاب نشد بر یا پرش دکمه ها.

آخرین هشدارهای Nagios

در حالی که بسیاری از برنامه ها هشدارها و اعلان ها را ارائه می دهند ، تعداد معدودی نیز این کار را انجام می دهند Nagios XI و مانیتور عملکرد شبکه. هر دو سیستم از گرافیکی متناسب با رنگ و نماد استفاده می کنند ، اما کیفیت بصری SolarWinds در سطح بالاتر است. لازم نیست هر زمان سرمایه گذاری کنید تا ببینید زیرساخت اصلی شما به صورت آنلاین است یا خیر.

گزارش ها

نظارت بر داده های تاریخی به همان اندازه نظارت بر داده های زنده مهم است. از این گذشته ، برای به دست آوردن دیدگاهی در مورد عملکرد شبکه در حال حاضر ، باید بدانید که در گذشته چگونه عملکرد داشته است. داشتن امکان ایجاد گزارش به شما امکان می دهد تا در مورد استفاده از شبکه خود تأمل کنید و اطلاعات کلیدی را به اعضای دیگر کارکنان منتقل کنید. همچنین در تعریف یک استراتژی مدیریت طولانی مدت شبکه کمک می کند.

گزارش ها چیزی است که Nagios XI و مانیتور عملکرد شبکه خیلی خوب. ناگیوس دارای طیف وسیعی از گزارش های پیش فرض است که به شما امکان می دهد نمودارها و جداول پر از معیارهای استفاده قبلی را مشاهده کنید. اینها می توانند برای بررسی دقیقتر به JPEG صادر شوند.

افزونه هایی نیز وجود دارد که این قابلیت را گسترش می دهد و به شما امکان می دهد برای بازرسی دقیق تر به PDF صادر کنید.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds همچنین قابلیت تولید گزارش خود را دارد. کاربر می تواند به سرعت گزارش های خود را با طیف وسیعی از نمودارها و نمودارها تهیه کند تا بتواند به مسائل مهم دست پیدا کند. در حالی که استفاده از گزارش های Nagios XI آسانتر است ، طراحی گزارش مانیتورهای شبکه طراحی واضح تر و مدرن است.

  راهنما برای جنگلها و دامنه های اکتیو دایرکتوری

NetFlow IPFIX ، sFlow مانیتورینگ jFlow

یک منطقه که مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds مزیت بارز آن از نظارت NetFlow ، IPFIX ، sFlow و jFlow است. Nagios XI اینها را به عنوان بخشی از قابلیت های نظارت بر شبکه در اختیار شما قرار نمی دهد. با توجه به اهمیت تحلیل NetFlow ، این یک فرصت از دست رفته است.

آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow

تجزیه و تحلیل NetFlow نه تنها به افزایش دید در شبکه شما کمک می کند بلکه به شما امکان می دهد حملات سایبری را نیز شناسایی کنید. NetFlow می تواند نقص عملکرد ضعیف و آسیب پذیری های امنیتی را نشان دهد که در صورت عدم فشار منجر به خرابی می شود. در نتیجه, مانیتور عملکرد شبکه انتخاب آشکار در این زمینه است.

نظارت مجازی

از آنجا که سازمان ها بیشتر به سمت زیرساخت های مجازی گرایش پیدا کرده اند ، انتخاب راه حل های نظارت بر شبکه که برای نظارت بر این نوع تجهیزات طراحی شده اند ، مهم است. این منطقه دیگری است که در آن مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds است عملکرد بسیار خوبی دارد. SolarWinds ابزار مجازی سازی مجازی سازی مخصوص به خود را دارد که به کاربر اجازه می دهد انواع نظارت های ویژه را رصد کند.

از سوی دیگر, ناگیوس توانایی نظارت بر VMware را دارد اما چیز دیگری نیست. در حالی که این امر با توجه به برجستگی VMware بسیار با ارزش است SolarWinds‘مدیر مجازی سازی کامل. در نتیجه ، لبه به سمت آن می رود SolarWinds اینجا.

برنامه های موبایل

کار از راه دور به عنوان یکی از بزرگترین روندهای دنیای فناوری پدید آمده است. در نتیجه ، برنامه های کاربردی موبایل بسیار مهم شده اند. آنها فرصتی را برای کارمندان فراهم می کنند تا بدون نیاز به حضور در محل کارشان با یک سرویس ارتباط برقرار کنند. متأسفانه, Nagios XI در حال حاضر برنامه ندارید این امر با توجه به رشد محبوبیت آنها طی چند سال گذشته ناامید کننده است.

متقابلا, SolarWinds برنامه هایی برای Android و IOS در دسترس است. این اجازه می دهد تا کارکنان در حساب های نظارت خود را بررسی کنند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز در حالت کار است. این باعث می شود تیم هایی که از راه دور کار می کنند ، مناسب تر باشند.

قیمت گذاری

از نظر قیمت ، هر دو Nagios XI و مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds به طور مساوی همسان هستند. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds را می توان با قیمت 2975 دلار (2245 پوند) خریداری کرد. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه تا بتوانید قبل از خرید ، از این سیستم عامل استفاده کنید. Nagios XI به هر دو نسخه استاندارد و Enterprise عرضه می شود.

نسخه استاندارد با قیمتی برابر با 1.995 دلار شروع می شود (1،504 پوند) و شامل داشبورد های سفارشی ، گزارشگری ، بازدیدهای کاربر سفارشی و پویای اعلانات است. اگر می خواهید نسخه کاملاً برجسته تری داشته باشید ، پس نسخه Enterprise قابل توجه است. نسخه Enterprise با قیمت 3،495 دلار (2،636 پوند) شروع می شود و شامل گزارش های برنامه ریزی شده ، گزارش برنامه ریزی ظرفیت ، دسترسی به کنسول سرور مبتنی بر وب و گزارش های SLA.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds برنده می شود

هر دو SolarWinds و Nagios XI در مقایسه با سایر رقبای نظارت بر شبکه ، عملکردهای بالایی در سراسر صفحه دارند. با این حال ، مبتنی بر رابط کاربری واضح آن ، autodiscovery و نرم افزارهای اطراف, عملکرد شبکه SolarWinds مانیتور انتخاب برتر ما است. در حالی که Nagios XI دارای یک مجموعه قابل توجه از ویژگی های نظارت است ، ویژگی autodiscovery ندارد و طراحی در مقایسه با مانیتور عملکرد شبکه.

مهمترین عامل در معیارهای ما سادگی رابط کاربری بود. نظارت مؤثر بر شبکه ، همه به نحوه عملکرد رابط کاربری مربوط می شود. اگر خیلی پیچیده یا بد بو باشد ، نمی توانید ارزیابی دقیقی از وضعیت زیرساخت های خود بدست آورید. درست از راه‌اندازی و اجرای خودکار رمزنگاری از طریق استفاده از مرکز هشدارها برای اولویت بندی پاسخ شما به تهدیدات, مانیتور عملکرد شبکه این روند را آسان می کند.

احتمال کمبود چیزی در شما وجود دارد ، و لازم نیست آنچه را که می خواهید جستجو کنید. هیچ اشتباهی نکن, Nagios XI همچنین طراحی بسیار کاربر پسندی را ارائه می دهد ، اما استفاده از آن چندان ساده نیست. ویژگی های مشابه مانند NetFlow ، sFlow و تجزیه و تحلیل jFlow را ارائه می دهد مانیتور عملکرد شبکه طیف گسترده تری از ابزارها برای کار با آنها. پس از همه ، نظارت پیشرفته شبکه درباره در نظر گرفتن همه چیز است.

وقتی اختلاف کمی بین قیمت وجود دارد مانیتور عملکرد شبکه و کاملاً برجسته Nagios XI نسخه تصدی ، منطقی تر است که به دنبال طراحی قبلی بر اساس طراحی برتر آن باشیم. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds در اینجا قابل بارگیری است. روش دیگر ، اگر ترجیح می دهید ناجیوس XI رویکرد کلاسیک برای نظارت بر شبکه می توانید آن را از این لینک در اینجا بارگیری کنید.

About the author

Comments

  1. مدیریت شبکه است که ابزارهایی مانند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Nagios XI می توانند به آن کمک کنند. در این مقاله، عملکرد هر دو محصول را بر اساس انواع مختلفی از کلیدهای ارزیابی بررسی کرده ایم. هر دو محصول از پروتکل های مختلفی برای نظارت بر شبکه پشتیبانی می کنند و هشدارها و اعلان های خوبی را ارائه می دهند. همچنین، هر دو محصول دارای داشبورد با کیفیتی هستند که به کاربران کمک می کند تا وضعیت زیرساخت های خود را به راحتی مشاهده کنند. با این حال، SolarWinds توانایی نظارت بر انواع هایپرورسورهای مجازی را دارد، در حالی که Nagios XI فقط به VMware محدود است. همچنین، SolarWinds برنامه ای برای IOS و Android در دسترس دارد، در حالی که Nagios XI هیچ برنامه راه دوری ندارد. در نهایت، هر دو محصول قیمت قابل توجهی دارند، اما مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds برنده است.

Comments are closed.