راهنمای وب و ابزارهای سرور WebLogic

راهنمای وب و ابزارهای سرور WebLogicامروزه محیط کسب و کار مدرن نیاز به یک مجموعه فناوری دارد که در آن چندین سیستم مستقل اجرا شده و انتظار می رود یکپارچه با یکدیگر صحبت کنند. در حقیقت ، هیچ یک از مشاغل خود احترام نمی توانند اگر به یک سیستم واحد اعتماد کنند – یا حتی مجموعه ای از آنها با قالب های خروجی داده های ناسازگار ، خود را یک رقابت رقابتی بنامند. دموگرافیک مشتری مدرن اجازه نمی دهد.

اما یک راه حل وجود دارد: WebLogic Server است که می تواند درخواست های متنوع ارتباطات داده را کنترل کرده و به خوبی ادغام سیستم ها را مدیریت کند.

زمان کوتاه؟ در اینجا لیست خلاصه ما از بهترین ابزارهای سرور WebLogic آورده شده است:

 1. SolarWinds WebLogic ابزار مدیریت عملکرد (محاکمه رایگان) این ابزار بخشی از سرور SolarWinds و Application Monitor است و شامل نظارت و هشدار برای پایگاه داده های Oracle شما است. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود
 2. کنسول مدیریت BEA WebLogic محصولی اوراکل که یک رابط مبتنی بر مرورگر است به پایگاه داده های شما و پیاده سازی WebLogic. شامل نظارت بر سرور و برنامه به علاوه ابزارهای عیب یابی.
 3. داشبورد و مانیتورینگ هوشمند WebLogic (WLSDM) این ابزار هوشمندانه از Volthread Information Technologies دامنه WebLogic شما را اسکن کرده و هنگام نصب توصیه هایی را در مورد پیشرفت ها ارائه می دهد. سپس به نظارت و توصیه ادامه می یابد.

سرور WebLogic چیست؟?

WebLogic Server سرور برنامه های کاربردی است که به عنوان کار می کند یک بستر برای توسعه ، استقرار و اجرای برنامه های چند لایه (n-nive) برنامه های مبتنی بر جاوا توزیع شده است. همچنین به عنوان یک پل یا “اتصال” بین برنامه های میزبانی شده بر روی آن و امثال بانکهای اطلاعاتی از راه دور یا سرورهای پیام رسانی استفاده می شود..

Oracle Corp. امروز به یک ارائه دهنده محبوب سیستم عامل های پردازش معاملات آنلاین (OLTP) در بازار تبدیل شده است و سرور WebLogic یکی از ابزاری است که به شرکت فناوری اجازه داده است تا چنین مدعی اصلی شود. آنها این سرور Java 2 Platform، Enterprise Edition (J2EE) را با کسب سیستم های BEA در سال 2008 به دست آوردند.

معماری سرور 3 لایه WebLogic

منبع تصویر

یک وب سرور WebLogic در ردیف میانی قرار دارد – همراه با امثال پروکسی ها و فایروال ها. این لایه ای است که هست بین برنامه های خارجی جلویی (“Presentation یا Clayer Layer” – معمولاً رابط های مرورگر با جهان خارج) و سرورهای پایگاه داده (“Backend Layer” – سرورهایی که داده ها در آن ذخیره شده است) قرار دارد..

از این موقعیت میان افزار ، یک وب سرور WebLogic سرویس های کاربردی مانند:

 • خدمات وب – عملکردهای مختلف یک وب سرور
 • خدمات شغلی – مؤلفه های تجاری یک فرآیند
 • اتصال به عقب – امکان اتصال به دستگاه ها و سرورهای ذخیره سازی باطن

به عبارت دیگر ، این سرور برنامه جاوا مبتنی بر عملکرد بهینه و کارآمد پایان کار را برای پایان فرآیندهای تجاری فراهم می کند. واقعیت این است که از فناوری استفاده می کند ویژگی هایی مانند ذخیره سازی و همبستگی اتصال میانگین WebLogic Server همچنین در کاهش زمان پردازش و معامله کمک می کند.

  SolarWinds vs ManageEngine

سرانجام ، نباید فراموش کرد که این سیستم سرور نیز فراهم می کند سطح سازمانی امنیت و قابلیت های مدیریت قدرتمند.

راهنمای وب و ابزارهای سرور WebLogic

بنابراین ، دقیقاً چگونه از WebLogic Server استفاده می کنید?

اکنون که ما تعریف عمومی از سرور WebLogic را دیدیم ، بگذارید کمی فنی تر عمل کنیم و ببینیم که نمی توانیم اجزای آن را تجزیه کنیم چون می خواهیم توصیف کنیم.

معماری اساسی WebLogic

جدا از خدمت به عنوان سرور J2EE ، یک WebLogic Server می تواند برای سازماندهی و مدیریت سرورهای دیگر و در نتیجه سرویس هایی که روی آنها اجرا می شود ، مورد استفاده قرار گیرد. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم ، بگذارید چند مفهوم دیجیتالی را تعریف کنیم که در قلمرو آن استفاده می شود.

دامنه

این مجموعه برنامه هایی است که برای سهولت در مدیریت گروه بندی شده اند. یک دامنه شامل یک سرور سرپرست و تعدادی از سرورهای مدیریت شده است که تحت کنترل آن هستند.

دامنه پایه

این یک دامنه جدید است که فقط دارای سرور ادمین و هیچ چیز دیگری نیست. ممکن است عملی نباشد اما به تنهایی می تواند وجود داشته باشد.

سرورهای مدیریت شده

این سرورها در یک دامنه وجود دارند و اهداف مختلفی را ارائه می دهند. نمونه هایی از این سرورها عبارتند از SOA Suite ، WebCenter Suite و Suites Intelligence Business.

فیلم زیر این مفاهیم را به روشی بصری توضیح می دهد:

اوراکل – درک معماری WebLogic

چه اتفاقی می افتد هنگام نصب سرور WebLogic?

برای بارگیری نسخه خود از WebLogic Server ، باید به صفحه بارگیری نرم افزار Oracle Technology Network بروید. بعد از پذیرش توافق نامه مجوز و بارگیری نسخه مورد نظر خود از نرم افزار ، همه شما تصمیم به شروع نصب خود دارید.

سناریوهای نصب که می توانند پخش شوند شامل موارد زیر است:

 1. ایجاد یک دامنه پایه – هر زمان که یک نمونه جدید از WebLogic نصب کنید ، به طور پیش فرض یک دامنه اصلی و بدون سرورهای مدیریت شده ایجاد می کنید. تا زمانی که سرورهای مدیریت شده اضافه نشوند ، واقعاً کار زیادی نخواهید کرد.
 2. ایجاد سرورهای مدیریت شده در دامنه پایه – در مرحله بعد ، شما به سمت ایجاد سرورهای مدیریت شده ای می روید که به دامنه پایه اصلی اضافه می شوند. به این “گسترش دامنه پایه” گفته می شود.
 3. ایجاد سرورهای مدیریت شده در دامنه های جدید – اگر تصمیم دارید سرورهای مدیریت شده خود را در دامنه خود اجرا کنید ، WebLogic به شما امکان می دهد تا سرور ادمین موجود را در دامنه اصلی کلون کنید و از آن برای ایجاد دامنه جدید برای سرور مدیریت شده جدید خود استفاده کنید. این به عنوان “گسترش سرورهای مدیریت شده” شناخته می شود.
 4. خوشه بندی سرورهای مدیریت شده – در این سناریو ، پس از نصب سرورهای مدیریت شده در دامنه های مختلف ، می توان آنها را به صورت “خوشه ای” جمع کرد تا توسط یک سرور سرور اداره شود که می تواند در هر یک از دامنه ها باشد..

انتخاب نصب شما یا انتخاب اولیه تنظیمات معماری هرچه باشد ، همیشه می توانید بسته به نیاز به منطق فرآیندهای تجاری خود ، بعداً طراحی خود را تغییر دهید..

سرور WebLogic برای چه کسی است?

در حالت ایده آل ، یک وب سرور WebLogic می تواند در محیط فن آوری کسب و کار جایی که می تواند برای کمک به پیکربندی شده باشد ، قرار بگیرد:

 • به عنوان یک راه حل میزبانی برای همه برنامه های کاربردی مبتنی بر جاوا
 • به عنوان یک خانه برای وب سایت های سطح بالا عمل می کند
 • بهبود عملکرد به عنوان یک راه حل بهینه و ایمن برای موضوعاتی که اتصال کم بین برنامه های جلویی و سرورهای back-end دارند
 • با ادامه رشد پستی دیجیتال ، با تبدیل شدن به یک پل قادر به مقابله با مشکلات مقیاس پذیری تجارت می باشید
  7 بهترین ابزار سرور SharePoint

خلاصه اینکه می توان گفت WebLogic Server یک سرور برنامه است که آینده را در دیدنی های خود دارد. این برنامه به عنوان تسهیل کننده سایر برنامه های [جاوا] ، مجموعه های تجاری و دستگاه های سخت افزاری که باید در جریان پردازش داده های یک کسب و کار گنجانده شود.

چه ابزار مانیتورینگ و مدیریتی با سرورهای WebLogic استفاده می شود?

سیستمی که سایر سیستمها را قادر می سازد باید با دقت پیکربندی و مدیریت شود. این خود باید قبل از اینکه بتواند بر سایر سیستم ها نظارت کند ، به خوبی کار کند. به همین دلیل پیگیری ابزارهای نظارت و مدیریت آنها مهم است.

در زیر ، نگاهی خواهیم داشت سه مورد از محبوب ترین ابزارهای مدیریت و نظارت بر سرور WebLogic.

SolarWinds WebLogic ابزار مدیریت عملکرد (آزمایش رایگان)

اگرچه این یک محصول شخص ثالث است ، SolarWinds ابزار نظارت بر عملکرد WebLogic مجموعه مدیریتی است که کلیه جنبه های نظارت و مدیریت سرورهای WebLogic را در بر می گیرد.

مدیریت و نظارت بر SolarWinds WebLogic

نگاهی به ویژگی های این ابزار به ما این بینش را می دهد که در واقع چقدر قدرتمند است:

 • نظارت بر تخصیص حافظه و استفاده از فرآیندهای اطمینان از تکمیل بدون منابع احتکار انجام می شود
 • نظارت بر سرور و برنامه ها که بینش عملکردی عمیقی درباره موضوعات و استخرها ارائه می دهد. این شامل زمان انتظار فعلی و زمان لازم برای اجرای درخواستها ، و همچنین پیگیری درخواستهای در انتظار است
 • هنگامی که با سرور یکپارچه شده است & برنامه مانیتور برنامه ، آنالیزر عملکرد بانک اطلاعاتی SolarWinds تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش های مربوط به پایگاه داده های Oracle را در رابطه با سرور WebLogic برای یک تصویر واضح تر ارائه می دهد.

مدیریت پایگاه داده SolarWinds WebLogic

 • نظارت بر بانکهای اطلاعاتی مانند SQL Server ، MySQL ، DB2 ، SAP ASE و سایر پایگاه های داده که تقریباً 100٪ ارتباطات سراسر برد را در هنگام ذخیره داده ها فراهم می کنند.
 • نظارت بر محیط های مجازی و برنامه های کاربردی مانند VMware و Hyper-V امکان تکثیر و آزمایش تنظیمات شبیه سازی شده را فراهم می آورد

همانطور که مشاهده می کنید ، این ابزار واقعاً می تواند به درون یک سرور WebLogic سرور شود و گزارش های مختصری ارائه دهد که نه تنها آموزنده است ، بلکه درک و راحتی آن نیز آسان است. ابزار مانیتورینگ عملکرد SolarWinds WebLogic با سرور همراه است و مانیتور برنامه (SAM) برای بارگیری یک محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس است.

ابزار نظارت بر عملکرد وب SolarWinds WebLogic با محاکمه رایگان 30 روزه SAMDownload

کنسول مدیریت BEA WebLogic

این کنسول مدیریت بومی Oracle از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی است و از نمونه سرور مدیریت از یک دامنه سرور WebLogic اداره می شود. از اشیاء جاوا موسوم به MBeans استفاده می کند ، که هر یک شامل مجموعه ای از خصوصیات است که پارامترهای مربوط به عملکردها و عملکردهای مختلفی را که برای سرور استفاده می شود ، تعریف می کند..

  6 بهترین ابزار IPAM برای Windows و Linux

کنسول مدیریت BEA WebLogic

کارهایی که با استفاده از این ابزار مدیریتی قابل انجام است شامل موارد زیر است:

 • شروع ، متوقف کردن موارد و پیکربندی خوشه ها
 • پیکربندی خدمات سرور مانند اتصال به بانک اطلاعاتی (JDBC) و پیام رسانی (JMS)

پیکربندی پایگاه داده مدیریت وب BEA WebLogic

 • امنیت ، مدیریت و مدیریت کاربران ، گروه ها و نقش ها
 • پیکربندی و استفاده از برنامه های جاوا
 • نظارت بر عملکرد سرورها و برنامه ها ، کمک به عیب یابی از طریق سرور و پرونده های ورود به دامنه

نکته ای که در اینجا باید گفت اینست که ، اگرچه ممکن است رابط کاربری کمی خسته کننده به نظر برسد ، اما از کمبود رنگ و رنگ و لعاب آن گول نخورید – از این گذشته ، این یک ابزار قدرتمند است که توسط افراد پشت سر WebLogic سرور ساخته شده است خودش.

داشبورد و مانیتورینگ هوشمند WebLogic (WLSDM)

با داشبورد هوشمند و نظارت بر WebLogic (WLSDM) ابزار مدیریت و نظارت شخص ثالث دیگری داریم که “موتور کوچکی است که می تواند” باشد. این یک برنامه افزودنی کنسول است – بر خلاف راه حل مستقل – که خود به داشتن یک راه حل ارزان قیمت (رایگان برای توسعه دهندگان) افتخار می کند و نتیجه ای را به دست می آورد که از بهترین آنها بهترین است.

صفحه گزارش مانیتورینگ WLSDM

برخی از ویژگی های عالی WLSDM عبارتند از:

 • نصب آسان ، سریع و غیر منبع فشرده – مزیتی منحصر به فرد برای برنامه های افزودنی – که یک عکس فوری از دامنه WebLogic شما می گیرد و از ابتدا توصیه هایی را ارائه می دهد
 • امکان ایجاد تعداد نامحدود داشبوردهای سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای سوالات مربوط به کنترل و گزارش مدیران

ویژگی های WLSDM

منبع تصویر

 • با استفاده از مرورگر متریک WLSDM ، زنگ های هشدار و ایجاد اعلان آسان ایجاد می کنید
 • ذخیره و بازیابی داده های قدیمی – از جمله داده های متریک ، داده های برگشتی و حتی هشدارها – برای مقایسه و تجزیه و تحلیل
 • برنامه های اضافی و برنامه ریزی اسکریپت هایی برای مدیریت آسان مشاغل CRON

به نظر می رسد WLSDM لاغر است ، هنوز هم بالاتر از وزن خود مشت می کند و بهترین آنها را ارائه می دهد – اگر بهتر نباشد -.

نظرات در مورد سرورهای WebLogic چه می گویند?

درست مانند هر راه حل نرم افزاری که در آنجا وجود دارد ، ابزار WebLogic Server دارای جوانب مثبت و منفی است. بیایید نگاهی بیندازیم:

طرفداران:

 • این هست یک محصول با کیفیت از Oracle, پیشرو در تولید نرم افزار پایگاه داده در این سیاره است و امنیت و صحت اطلاعات را تضمین می کند
 • آ راه حل امن و بی خطر – این یک محیط برای محاسبات مهم است
 • توانایی با گزارش های جمع و جور ، یک تصویر کامل از دامنه WebLogic بکشید این امکان را برای درک آسان و تصمیم گیری دقیق فراهم می کند

منفی:

 • ممکن است به نظر برسد کمی حجیم و نفخ در مقایسه با سایر راه حلهای نرم افزاری مشابه
 • همچنین می تواند در زمان پردازش نیش بزنید چون در پس زمینه مسائل را حل می کند
 • هر مشاغل کوچک و متوسط ​​قادر به پرداخت هزینه نیست و نه مجوز هزینه های پیچیده

باید سرور WebLogic را بدست آورید?

سرورهای WebLogic برای مشاغلی هستند که قدرت محاسباتی را برای حمل و نقل راه حل دارند و می توانند هزینه های بسیار شیب دار را بپردازند – یا کسانی که فکر می کنند آن را به عنوان سرمایه گذاری می دانند که می توانند محیط دیجیتالی خود را بدون سر و صدا حفظ و اجرا کنند..

در هر صورت ، با ابزارهای نظارتی و مدیریتی که در دسترس هستند ، WebLogic Server به محبوبیت خود ادامه خواهد داد. به خصوص با طرفداران اوراکل که هنگام انتخاب وسایل جانبی وسط و محیطی اوراکل که سازگار با.

در طولانی مدت ، WebLogic Server خواهد شد همیشه ارزش هر سنت را که باید در آن قرار دهید ارزش دارد – در حالی که روی فرآیندهای تجاری خود تمرکز می کنید ، نظارت بر فناوری شما انجام خواهد شد.

About the author

Comments

 1. سرور مدیریت شده است که به طور مستقل اجرا می شوند. دامنه پایه یک دامنه خاص است که شامل سرور سرپرست و سرورهای مدیریت شده است که برای مدیریت دامنه های دیگر استفاده می شود. سرورهای مدیریت شده سرورهایی هستند که توسط سرور سرپرست مدیریت می شوند و برای اجرای برنامه های کاربردی استفاده می شوند. برای استفاده از WebLogic Server ، ابتدا باید آن را نصب کنید. پس از نصب ، می توانید برنامه های کاربردی خود را بر روی آن اجرا کنید. برای مدیریت و نظارت بر سرور ، می توانید از ابزارهای مانیتورینگ و مدیریتی مانند SolarWinds WebLogic ، کنسول مدیریت BEA WebLogic و داشبورد و مانیتورینگ هوشمند WebLogic (WLSDM) استفاده کنید. در نهایت ، سرور WebLogic برای هر کسی که به دنبال یک بستر قدرتمند و امن برای توسعه و اجرای برنامه های کاربردی است ، مناسب است.

Comments are closed.