راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریت

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریت

یک کسب و کار باید بتواند داده ها را از هر منبعی که در دسترسش است قرار بگیرد و افرادی که در راس آن هستند نیز باید بتوانند اطلاعات عملی را از همه استخراج کنند. صرف نظر از اینکه چقدر منابع از آن به دست می آیند یا فرمت های داده ها چقدر متفاوت هستند ، باید سیستمی در کار باشد که بتواند اطلاعات دقیق را در زمان واقعی استخراج کند. یك سیستمی كه می تواند به انجام این كار كمك كند این است سرور برنامه IBM WebSphere.

اگر فقط برای ابزارها اینجا هستید ، خلاصه ما اینجاست لیستی از بهترین ابزارهای نظارت بر سرور برنامه های WebSphere:

 1. ابزار نظارت بر عملکرد وب SolarWinds WebSphere با SAM (آزمایشی رایگان) بخشی از سرور SolarWinds و Application Monitor ، این ابزار نمای زیرساخت کاملی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید علت بروز هرگونه اختلال در عملکرد را جدا کنید. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 2. AppDynamics IBM WebSphere Application Monitor سرور ابزار جامع نظارت بر WebSphere که توسط یک شرکت تابعه سیسکو سیستم تهیه شده است.
 3. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine مانیتور برنامه ای که می تواند با دیگر مانیتورهای زیرساخت توسط همان تولید کننده ترکیب شود تا بینش کامل سیستم را ایجاد کند. این ماژول شامل قابلیت های خاص نظارت بر WebSphere است و برای ویندوز سرور و لینوکس در دسترس است.

سرور برنامه WebSphere چیست؟?

همانطور که از این نام پیداست ، یک سرور برنامه WebSphere یک سرور برنامه است که در وسط قرار دارد – بین منابع داده و مقصد نهایی آنها که معمولاً واحد ذخیره یا سرور است – از این رو نام “میان افزار.”

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریت

برای دقیق تر بودن سرور برنامه WebSphere ، برنامه زمان اجرای IBM برای اجرای و استقرار برنامه های Java Platform ، Enterprise Edition (Java EE) است..

اما ، جدا از اینکه به عنوان یک مجرای بین دستگاه های باطن (سرورها و غیره) و سیستم های جلویی (پایانه ها ، برنامه ها و غیره) عمل کنید ، یک سرور WebSphere Application در واقع یک چارچوب نرم افزار این دستگاه همچنین دارای یک ماشین مجازی جاوا (JVM) و همچنین ظروف مخصوص برنامه های وب مبتنی بر جاوا است.

این بدان معناست که هر برنامه کاربردی که روی سرور برنامه WebSphere اجرا شود ، باید مبتنی بر جاوا باشد. اگرچه ممکن است این محدودیت بیشتر به نظر برسد ، اما واقعاً اینگونه نیست. سرور می تواند برنامه ها را با تقریباً هر سیستم یا نقطه پایانی در آنجا ادغام کند – حتی اگر این محصولات شخص ثالث باشند.

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریت

بنابراین ، دقیقاً چگونه از سرورهای برنامه WebSphere استفاده می کنید?

سرور برنامه WebSphere خواهد بود یک انتخاب ایده آل برای مشاغل دارای تعدادی برنامه کاربردی مبتنی بر جاوا است که باید با کسانی که بر روی سیستم عامل های مختلف کار می کنند ارتباط برقرار کنند.

با کمک a ماشین مجازی جاوا (JVM) نشستن در وسط و با برنامه های مبتنی بر جاوا که روی آن اجرا می شوند ، این ارتباط مورد نیاز تسهیل می شود و داده هایی که می آیند و می روند قبل از انتقال به هر قالب موردنیاز تبدیل می شوند.

سرور برنامه WebSphere می تواند بر روی تعدادی سیستم عامل سیستم عامل – Windows ، Linux ، Solaris و I و z / OS IBM تنظیم شود. کاربران متصل به این میان افزار می توانند پس از آن:

 • ورودی های آنها را پردازش کرده و به دستگاههای ذخیره سازی که به آن متصل هستند انتقال دهید.
 • استخراج داده ها از سرورهای باطن و برنامه های کاربردی که در ورای سرور برنامه WebSphere قرار دارند ، آن را به میان افزار وارد کنید ، آن را پردازش کنید ، و سپس به کاربران اجازه دهید آن را از مرورگرهای خود مصرف کنند..
  5 بهترین ابزار Wake-on-LAN

اگرچه ممکن است از انتهای تا پایان عملی پیچیده و چند مرحله ای باشد ، اما کل فرایند برای مصرف کننده یکپارچه به نظر می رسد ، فرقی نمی کند اگر آنها به طور مستقیم به سرور دسترسی داشته باشند..

مزایای استفاده از سرور برنامه وب

با وجود این میان افزار ، یک تجارت می تواند مزایای زیر را انتظار داشته باشد:

 • یک تجربه کاربری یکپارچه که امکان دستیابی به قالبهای مختلف داده را فراهم می کند.
 • ادغام داده ها از منابع و سیستم عامل های مختلف.
 • گردآوری اطلاعاتی که می تواند برای نتیجه گیری دقیق در مورد وضعیت فعلی امور تجارت مورد استفاده قرار گیرد.
 • امکان همکاری با شرکای تجاری خارجی بدون نگرانی در مورد سازگاری مبادلات داده آنها.

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریت

در تصویر بالا ، ما می توانیم یک سناریوی نمونه را ببینیم که ذینفعان مختلف در کنار هم قرار بگیرند ، از طریق وب سرور Application Application را در وسط بگذرانند ، و در آخر به دسترسی به بانکهای اطلاعاتی ، شبکه های پیام و سایر ارائه دهندگان خدمات برویم..

بهترین سرور برنامه های WebSphere ابزارهای نظارت و مدیریت 

اکنون ما در جایی هستیم که ما پاک کرده ایم که یک سرور برنامه های WebSphere چیست و چگونه می تواند به هر مشاوری کمک کند. وقت آن است که ببینیم چگونه می توانیم آن را با استفاده از ابزارهای مختلف مدیریت و نظارت کنیم.

در حقیقت ، در زیر ، نگاهی خواهیم داشت سه مورد از محبوب ترین ابزارهای نظارت و نظارت سرور برنامه های WebSphere.

1. ابزار نظارت بر عملکرد وب SolarWinds WebSphere با SAM (آزمایشی رایگان)

SolarWinds یک شرکت فناوری است که طی سالها و در جنبه های مختلف صنعت دیجیتال خود را اثبات کرده است. و اکنون ، از این شرکت ما نیز یکی از بهترین ها را دریافت می کنیم ابزار نظارت بر عملکرد WebSphere به عنوان بخشی از سرور & مانیتور برنامه (SAM), نه تنها روی سرور اصلی WebSphere بلکه در تقریباً هرگونه زیرساخت پشتیبانی IT نیز کار می کند.

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریتبلافاصله پس از نصب ، حتی اگر توسط یک تازه کار انجام شود ، تصویر کاملی از شبکه دامنه آنها ظاهر خواهد شد ، زیرا این ابزار نظارت بر روی زمین اجرا می شود. درست در خارج از جعبه ، می تواند بلافاصله سهام دارایی اطراف خود را در اختیار بگیرد.

با جستجوی جزئیات بیشتر ، ابزاری را داریم که:

 • “تصویر بزرگ” را به شما نشان می دهد که از سلامت کلی سرورها اطلاع دارید. این ممکن است در سناریویی مفید باشد که شاید شما نیاز داشته باشید که سرورهای خود را کمی سخت تر فشار دهید تا زمان بحرانی ماموریت تمام شود و شما می توانید فشار لازم را برای نگهداری و تمیز کردن زباله ها کاهش دهید. این امر تنها درصورتی ممکن است امکان پذیر باشد که بدانید سرورهای شما سالم هستند ، منابع کافی دارید و همه خدمات مطابق آنچه انتظار می رفت اجرا می شوند.
 • تجزیه و تحلیل ریشه با استفاده از این ابزار آسان است زیرا می توانید نظارت عمیق و تشخیص سلامت سیستم هایی را که تحت کنترل شما هستند انجام دهید..
 • نظارت و تجزیه و تحلیل نه تنها سرور WebSphere شما بلکه همچنین بیش از 200 برنامه و سرور چند فروشنده دیگر را همگی از یک رابط واحد پوشش می دهد..
 • دامنه یک مدیر می تواند بانکهای اطلاعاتی مانند Oracle ، SQL Server ، SAP ASE و MySQL را که به صورت محلی میزبانی می شوند ، در مکان های مختلف یا حتی در ابر پوشش دهند.

هر کس وقتی این واقعیت را در نظر می گیرد از شکوه و عظمت این ابزار قدردانی می کند دلیل اصلی برنامه های کاربردی جاوا که در یک خرابی یا عدم عملکرد سرور WebSphere مستقر شده اند ، به این دلیل است که آنها با یکدیگر روبرو می شوند: 

 • استثنائات غیرقابل کنترل
 • نشت های حافظه
 • مشکلات مربوط به اتمام زمان توقف سیستم یا سیستم های دیگر آنها را متوقف می کند
 • خرابی سخت افزار
 • عملکرد ضعیف سخت افزار پشتیبانی
  10 بهترین نرم افزار و ابزار مدیریت پچ

WebSphere به متوقف کردن این کار کمک می کند.

می توانید بارگیری کنید ابزار نظارت بر عملکرد WebSphere بعنوان بخشی از SolarWinds SAM برای یک محاکمه رایگان 30 روزه.

SolarWinds WebSphere Monitoring Performance با محاکمه رایگان 30 روزه SAMDownload

2. AppDynamics IBM WebSphere Application Monitor سرور

از جانب AppDynamics, که یک شرکت سیسکو, نه کمتر ، می آید IBM WebSphere Application Monitor سرور ابزار این محصول یک راه حل کامل ارائه می دهد که دامنه وسیعی را در بر می گیرد و می تواند با سرورهای WebSphere که در هر سیستم عامل کار می کنند کار کند.

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریتنکته جالب دیگر ، در اینجا چند ویژگی عالی وجود دارد که می توان انتظار داشت:

 • این ابزار برای مشاغل ساخته شده است که می خواهند در بالای عملکرد فرآیندهای خود باقی بمانند. AppDynamics ایجاد کرده است تا پیکربندی شود تا دامنه کامل فرایند یک تجارت را ردیابی کند ، چشم انداز عمیقی به کلیه فرآیندهای آنها و جریان کاری که آنها را تعریف می کند ، ارائه شود. در هر زمان معین ، یک مدیر قادر خواهد بود ببیند کدام فرآیند چه کاری را انجام می دهد و چه میزان عملکرد خود را انجام می دهد.
 • در حقیقت ، تجارت می تواند برنامه های WebSphere خود را در شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) خود ترسیم کند و راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری را در صورت لزوم برای بهبود عملکرد کلی خود ، ترسیم کند..
 • مدت زمان عیب یابی ، جداسازی و حل مسائل در برنامه ها و فرآیندها به شدت کاهش می یابد. برای مشخص کردن محل وجود یک مشکل و حتی شناسایی “نقشه” دقیق از کلیه منابع موجود ، چند دقیقه طول می کشد دقیقا چه چیزی باعث آن می شود – این زمان دولت را کاهش می دهد. آنچه حتی بهتر است اینست که می توان بدون نیاز به مداخله انسانی ، اقدامات درمانی خودکار (مانند شروع یا متوقف کردن سرورها) برای حل این مسائل انجام داد.
 • اگر متوجه شوید که اکنون آماده هستید تا حجم کار WebSphere خود را به ابر منتقل کنید ، این ابزار قادر خواهد بود تا تحول را برای شما تبدیل به نسیم کند. این به شما می گوید که کدام برنامه ها آماده انتقال به ابر هستند و کدام یک ممکن است قبل از بهینه سازی برای محیط جدید به برخی از ترفندها نیاز داشته باشند. پس از جابجایی آنها ، شما همچنین می توانید با استفاده از این ابزار ، آنها را کنترل کنید – حتی هنگامی که برنامه ها در چندین فضای مجزا و ابری قرار دارند.

با استفاده از این ابزار ، یک کسب و کار کنترل تمام برنامه های WebSphere خود را به دست می دهد و واقعاً می تواند از آنها برای بهبود رقابت کلی آن استفاده کند.

3. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

یکی دیگر از ابزارهای عالی نظارتی WebSphere از طریق ManageEngine به دست می آید: مدیر برنامه های کاربردی آن قابلیت نظارت و مدیریت سرورهای مختلف میزبانی برنامه ها از جمله سرور برنامه های WebSphere.

راهنمای سرور برنامه WebSphere و ابزارهای مدیریتاین ابزار چند سرور دارای ویژگی های چشمگیر مانند:

 • سرپرستان می توانند با اندازه گیری میزان تجربه ، کاربر را ردیابی کنند فهرست عملکرد برنامه (Apdex), که عملکرد یک برنامه را اندازه گیری می کند – WebSphere که میزبان آن است. بازخورد حاصل از ارزیابی عملکرد بانک اطلاعاتی ، گردش کار و اشکالات کد می تواند در بهبود رضایت مشتری کمک کند.
 • دیگر لازم نیست مدیر شبکه ها و سرورهای خود را مرور کنید. از این ابزار می توان پیکربندی کرد تا هشدارها در زمان واقعی ارسال شود که به آنها اجازه می دهد قبل از اینکه کاربران نهایی تحت تأثیر آنها قرار نگیرند ، نسبت به هرگونه تغییر واکنش نشان دهند. در موارد دیگر ، اسکریپت ها می توانند پس از برآورده شدن معیارهای خاص (معمولاً تغییر در اجراها) اجرا شوند.
 • نظارت دقیق برای استفاده از حافظه و جلوگیری از نشت ، جلوگیری از استثناء خارج از حافظه ، و ایجاد زباله های هسته ای – اساساً به صورت پیشگیرانه اطمینان حاصل می شود که هیچ برنامه کاربردی یا دستگاه سخت افزاری دلیل سقوط ، خرابی یا برطرف شدن آن نیست. این ویژگی های مهیج است که با مدیر برنامه ها همراه است.
 • سرپرستان قادر خواهند بود گره ها و سرورها را بطور خودکار کشف کنند که باعث صرفه جویی در وقت و انرژی در محیط های بزرگتر شبکه می شوند. از طرف دیگر ، بخش هایی از این گره ها و شبکه ها را نمی توان “نادیده گرفت” در حالی که تمرکز به دیگران برای نظارت دقیق یا آزمایش تبدیل می شود.
  8 از بهترین اسکنرهای آسیب پذیری شبکه رایگان و نحوه استفاده از آنها

نکته جالب توجه این است که این راه حل نرم افزاری از سوی سازندگان مجموعه Zoho راه حل های شرکتی تهیه شده است. اگر این یک نشان کیفیت نیست ، ما واقعاً نمی دانیم که چیست.

نظرات در مورد سرورهای WebSphere چه می گویند?

سرور برنامه WebSphere دارای جوانب مثبت و منفی است. بیایید نگاهی به چند مورد بیاندازیم:

طرفداران

 • استفاده از WebSphere آسان است و کنسول اداری آن کار با برخی از پیچیده ترین تنظیمات را آسان تر می کند.
 • همچنین با بسیاری از نسخه های جاوا سازگار است ، به این معنی که مجبور نخواهید شد یکی را انتخاب کنید یا نگران باشید که ممکن است برخی از برنامه های شما را رد کند.
 • بیشتر ویژگی های آن به یک سرپرست امکان می دهد تا بدون سر و صدا برنامه ها و سرورها را فعال نگه دارد. در حقیقت ، برنامه ها و پیکربندی ها می توانند با جمع آوری و همبستگی روندها در طول زمان ، پیش بینی رشد در سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز را پیش بینی کنند..
 • آتش نشانی بیشتر – سرپرستان برای حفظ بهینه سرورها و برنامه های کاربردی خود به کمک WebSphere مشارکت فعال می شوند و آنها را به بخش هایی مؤثر از نیروی کار تبدیل می کنند..
 • اضافه کردن و حذف منابع بسیار آسان است – در واقع ، بیشتر کارها هنگام نصب WebSphere در ابتدا انجام می شود. از این پس ، کشف گره ها ، سرورها و برنامه های جدید با کمی تلاش یا کم کاری صورت می گیرد.

منفی

 • مانند تقریباً محصولات IBM ، WebSphere بسیار گران قیمت است. خیلی زیاد اشتباه می شود ، اگر فکر می کرد که در واقع با حتی مجوزهای پیچیده تر دنبال می شوند – راه حل پرچمدار یا نه. همچنین ، آنها نسخه آزمایشی رایگان ندارند – چه کسی اینطور نیست?
 • کسانی هستند که ممکن است از بازده سرمایه گذاری (ROI) شکایت نکنند که به اندازه کافی بالا نیستند ، حتی اگر آنها مایل باشند که WebSphere را در شبکه خود قرار دهند..
 • اگرچه این یک کاربرد بسیار کارآمد است ، اما هزینه ای دارد – در مقایسه با سایر راه حلهای مشابه موجود در بازار ، سربار آن می تواند در سمت سنگین باشد. این منابع به ویژه هنگامی که از پردازنده و استفاده از حافظه استفاده می شود ، از نظر منابع انرژی است.
 • در حالی که نصب WebSphere گرافیکی و مستقیم است ، پیکربندی می تواند کمی دلهره آور باشد زیرا بیشتر با استفاده از خطوط فرمان و تنظیم فایلهای XML انجام می شود. یک متخصص تقریباً همیشه برای مقابله با این بخش از کار باید مجبور باشد.
 • برای یک راه حل نرم افزاری بزرگ مانند این ، میزان پشتیبانی جامعه یا حتی حضور آنلاین در رابطه با سرورهای برنامه WebSphere بسیار کم است. این تقریباً مثل این است که بسیاری از مردم در مورد آن در خارج از دنیای تجارت بزرگ بدانند. شاید ، آی بی ام باید آن را به سمت افراد رایج در آنجا سوق دهد. باید مکانی وجود داشته باشد که افراد بتوانند در مورد تجربیات خود در مورد آن بیایند.

باید سرور برنامه WebSphere را بدست آورید?

توصیه ما این است: اگر تعداد زیادی برنامه مستقل مبتنی بر جاوا را دارید که باید با سایر سیستم های خارجی “صحبت” کنند و فکر می کنید برای فرآیندهای تجاری خود بسیار مهم است ، پس باید آن را جستجو کنید – اگر توانایی آن را دارید.

در غیر این صورت, مشاغل کوچک با بودجه IT کمتری نیاز به سرور برنامه WebSphere را ندارند ، زیرا راه حل های ارزان تر و کم حجم تر نیز در دسترس هستند.

About the author

Comments

 1. ناتیو و بدون اختلال در ارتباط با دستگاه های مختلف و سیستم های جلویی. قابلیت انعطاف پذیری برای ادغام با برنامه های شخص ثالث و سیستم های مختلف. قابلیت پشتیبانی از برنامه های کاربردی مبتنی بر جاوا. قابلیت استخراج داده ها از هر منبعی که در دسترس است و پردازش آنها در زمان واقعی. بهترین سرور برنامه های WebSphere ابزارهای نظارت و مدیریت 1. ابزار نظارت بر عملکرد وب SolarWinds WebSphere با SAM (آزمایشی رایگان) 2. AppDynamics IBM WebSphere Application Monitor سرور 3. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine نظرات در مورد سرورهای WebSphere چه می گویند؟ بر اساس نظرات کاربران و متخصصان ، سرور برنامه WebSphere یکی از بهترین و قابل اعتمادترین سرورهای برنامه است که برای تجارت هایی با برنامه های کاربردی مبتنی بر جاوا مناسب است. باید سرور برنامه WebSphere را بدست آورید؟ اگر شما یک تجارت با برنامه های کاربردی مبتنی بر جاوا هستید ، سرور برنامه WebSphere یک گزینه عالی برای شما است. با این سرور ، می توانید داده های خود را از هر منبعی استخراج کنید و به صورت دقیق و در زمان واقعی پردازش کنید. همچنین ، با قابلیت انعطاف پذیری بالا ، می توانید برنامه های شخص ثالث را به راحتی به سیستم خود ادغام کنید. بنابراین ، اگر به دنبال یک سرور برنامه قابل اعتماد و قابل انعطاف هستید ، سرور برنامه WebSphere را بدست آورید.

Comments are closed.