نقد و بررسی طلای WhatsUp (با تصاویر)

بررسی ابزار طلای WhatsUp

هنگام راه اندازی شبکه ، یکی از اولین بسته های نرم افزاری که به آن نیاز دارید ، ابزار نظارت بر شبکه است. WhatsUp Gold از Ipswich یک ستاره در حال افزایش در این گروه است ، بنابراین در این بررسی ، ما بررسی خواهیم کرد که چه چیزی در زیر قوت آن وجود دارد.

Ipswitch WhatsUp Gold چه کاری انجام می دهد?

به منظور نظارت بر شبکه ، الف ابزار مدیریت باید با هر دستگاه متصل به یک شبکه ارتباط برقرار کند و با آنها ارتباط برقرار کند. این وظیفه اصلی WhatsUp Gold است. این یک گزارش وضعیت ثابت در مورد سلامت تمام سخت افزارهای متصل به شبکه را حفظ می کند.

کشف خودکار

هنگام نصب نرم افزار WhatsUp Gold ، نیازی به وارد کردن تمام جزئیات سخت افزاری خود در کنسول نیست. عملکرد autodiscovery همه این موارد را برای شما تنظیم می کند. این فرایند مبتنی بر رویه های سیستمی است به نام پروتکل ساده مدیریت شبکه.

SNMP یک استاندارد شبکه ای است که بسیار گسترده اجرا می شود. هر تجهیزاتی که بتواند به یک شبکه وصل شود ، از قبل قابلیت SNMP را در آن بارگذاری کرده است. این بدان معنی است که برای نصب نرم افزار مشتری نیازی به مراجعه به هر دستگاه در شبکه خود ندارید عامل SNMP در حال حاضر وجود دارد.

پس از جمع آوری موجودی ، می توانید هر دستگاه ، آن را مشاهده کنید آدرس آی پی, آن نوع, آن سازنده, و آن وضعیت. پردازنده اکتشاف نقشی را به هر دستگاه اختصاص می دهد ، که به شما امکان می دهد با یک نگاه مشاهده کنید که گره ها نقاط پایانی چیست و تجهیزات شبکه.

نقشه برداری شبکه

فرآیند کشف نقشه ای از شبکه شما را تنظیم می کند. می توانید ببینید که دستگاه ها به کدامین متصل می شوند و گزارش دقیق تر وضعیت را مشخص می کنید. خطا در یک دستگاه می تواند باعث شود یک وسیله والدین نیز خطایی را گزارش کند. وقتی وابستگی دستگاه ها را می فهمید ، می توانید هشدارها را دسته بندی کرده و تکرارها را فیلتر کنید ، بنابراین هشدارها فقط از دستگاه های مبدأ تهیه می شوند.

نقشه شبکه طلای WhatsUp

اساسنامه ها در نقشه شبکه کد گذاری شده اند برای نشان دادن اینکه کدام دستگاه ها از نظر سلامتی ، هشدارهایی را صادر کرده اند و در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظارت بر عملکرد شبکه

مانیتور طلای WhatsUp طلایی در فواصل منظم با دستگاه های موجود در شبکه ارتباط برقرار می کند. موجودی و وضعیت نقشه های شبکه تقریباً زنده است. شما مجبور نیستید به منظور جابجایی سیستم فرمان دهید زیرا وضعیت به طور مداوم از طریق روشهای SNMP به روز می شود. اساسا, به طور مرتب فرآیند کشف شبکه را دوباره انجام می دهد.

مانیتور شبکه طلای WhatsUp

مانیتورینگ سرور

بازخورد وضعیت جمع آوری شده توسط WhatsUp Gold بسته به قطعه تجهیزات مورد نظارت متفاوت است. سرورها وضعیت فیزیکی دقیق تری از جمله را ارائه می دهند CPU ، حافظه و ظرفیت ذخیره سازی و استفاده از آن.

هشدارها

سیستم SNMP شامل کانال برای هر عامل دستگاه است تا کنترل کننده مرکزی را از وضعیت هشدار به جای انتظار برای پرسیدن در حین جابجایی منظم سیستم ، مطلع کند. این اعلان ها “تله ها,“و WhatsUp Gold آنها را در سیستم اعلان هشدار خود ادغام می کند.

مرکز هشدار طلای WhatsUp

در تنظیمات مانیتور, می توانید نحوه برخورد سیستم با هشدارها را مشخص کنید. این “خط مشی های عملیاتی” به مانیتور دستور می دهد که از طریق یک عضو تیم اعلام کند پست الکترونیک یا پیامک پیام.

این سیاست به شما اجازه می دهد برای تشدید یا نادیده گرفتن هشدارهای خاص بسته به نوع منبع و نوع هشدار آنها. هشدارهای هشدارها لازم نیست همه به یک شخص ارسال شود. با توجه به نوع دستگاهی که پیام خطا را ایجاد کرده است ، می توانید مشخص کنید چه کسی هشدار می دهد. اگر خدمات پشتیبانی با خرید تجهیزات گنجانده شده است ، می توانید اعلان های خطا را مستقیماً به تیم پشتیبانی سازنده ارسال کنید.

  تفاوت بین کابل های مستقیم ، متقاطع و کرکره ای است

وقتی هشدار به وجود می آید ، می توانید به طور خودکار اقداماتی مانند ورود به سیستم ، راه اندازی مجدد یا راه اندازی یک اسکریپت را انجام دهید.

مانیتورینگ شبکه بی سیم

نظارت بر عملکرد WhatsUp Gold تا شبکه های وای فای گسترش می یابد. فرآیند کشف شبکه تجهیزات شبکه بی سیم شما را نقشه برداری می کند و نقاط پایانی متصل به هر یک را ردیابی می کند. اگر شبکه بی سیم و بی سیم دارید ، تمام گره های هر دو سیستم در نقشه شبکه یکپارچه ظاهر می شوند.

مانیتور بی سیم طلای WhatsUp

ابر & نظارت بر ذخیره سازی

ذخیره سازی شبکه در محل شما به عنوان یک سرور در نظر گرفته می شود به همراه تمام سرورهای متصل به شبکه شما نقشه برداری و نظارت می شود. این روزها بسیاری از مشاغل مشغول به کار هستند خدمات ابری برای ذخیره سازی ، هم به عنوان یک سیستم پشتیبان و هم برای ظرفیت اضافی خارج از سایت ، و همچنین برای دریافت برنامه های مبتنی بر ابر برای کارمندان. بسته استاندارد WhatsUp Gold شامل مانیتور ابری و ذخیره سازی است.

لاجوردی و AWS سرورهای خارج از سایت در نقشه شبکه شما نشان داده می شوند. برای مشاهده می توانید روی نقشه بزرگنمایی کنید اتصال به سرویس های ابری. می توانید ببینید که چگونه سرویس های خارج از سایت در شبکه شما ادغام می شوند و روی عملکرد هر سرور متمرکز می شوند ، توان عملیاتی را که کسب و کار شما روی هر یک تولید می کند ، بررسی می کنید. اگر از یک سرویس اندازه گیری استفاده می کنید ، اطلاعات بسیار مفیدی است.

WhatsUp Cloud Monitoring Monitoring

تمام معیارهای نظارتی که WhatsUp Gold برای شبکه ها ارائه می دهد ، برای سرویس های ابری اعمال می شود ، بنابراین می توانید هشدارها را برای تأخیر در اتصال یا حجم ترافیک تنظیم کنید برای بهبود دید همچنین می توانید خرابی هر سرور خارج از سایت را مشاهده کنید.

نظارت توزیع شده

اگر شرکت شما چندین سایت دارد ، می توانید شبکه های آنها را در یک WAN واحد ادغام کنید و همه را از یک مکان مرکزی با WhatsUp Gold رصد کنید.. مدیریت شبکه متمرکز نیاز به نظارت توزیع شده دارد ، که در بسته استاندارد Gold WhatsUp گنجانده شده است.

شما مجبور به خرید مجوز جداگانه برای هر سایت هستید. با این حال ، شما لازم نیست که موارد جداگانه مانیتور را اجرا کنید. اگر در سایتهای از راه دور کارمندان شبکه دارید ، می توانید مانیتور عملکرد را در آنجا در دسترس قرار داده و داده های عملکرد را به مرکز مدیریت شبکه مرکزی خود منتقل کنید..

نقشه مرکزی شبکه باعث تقویت شبکه در هر سایت می شود و آنها را به عنوان یک شبکه ارائه می دهد.

داشبورد قابل تنظیم و گزارش دهی

WhatsUp Gold با داشبورد استاندارد و گزارش های از پیش نوشته شده ارسال می شود. طرح و طراحی این صفحه ها و گزارش ها به خوبی برنامه ریزی شده اند ، اما لازم نیست به آنها بچسبید.

طرح بندی گزارش های سفارشی خود را ایجاد کنید ارائه اطلاعات با علاقه خاص به ذینفعان مختلف. حتی می توانید کنسول گزارش را برای افراد مختلف در سازمان خود در دسترس قرار دهید ، گزارش های موجود را با توجه به نقش آن کاربر محدود کنید.

داشبورد قابل تنظیم طلای WhatsUp

به همین ترتیب, WhatsUp Gold به شما امکان می دهد تا طرح بندی داشبورد مختلف ایجاد کنید. با استفاده از این کنسول مبتنی بر ویجت ، می توانید نماهای مختلفی از شبکه ایجاد کرده و هشدارهای مختلفی را به هر کاربر یا گروه کاربر اختصاص دهید. این انعطاف پذیری حتی به این معنی است که شما می توانید دسترسی محدود به داشبورد تخصصی را به مشتریان ، ارائه دهندگان خدمات و سایر طرفهای خارجی اعطا کنید. هشدارهای سفارشی به شما امکان می دهد پیام های شبکه را ارسال کرده و اطلاعیه ها را برای اعضای تیم برنامه کنید.

بسته های طلای WhatsUp

تمام ویژگی های ذکر شده در بالا در پایین ترین سطح بسته WhatsUp Gold موجود است. بسته استاندارد در سه نسخه موجود است: خوب, بهتر, و بهترین. در صورت خرید بسته بندی با قیمت بالاتر ، از ویژگی های بیشتری برخوردار می شوید.

خوب بسته شامل ویژگی های گفته شده در بالا می باشد. شما می توانید تعدادی از افزودنی ها را خریداری کنید که علاوه بر این سرویس ها. بهتر بسته های بسته بندی تحلیل ترافیک شبکه افزودنی بهترین بسته شامل تحلیل ترافیک شبکه و مدیریت پیکربندی مواد افزودنی Ipswitch نیز ارائه می دهد Total Plus بسته ای که تقریباً تمام افزونه های موجود را در بر می گیرد. اینها هستند:

 •         تحلیل ترافیک شبکه
 •         مدیریت پیکربندی
 •         برنامه و مانیتورینگ وب
 •         نظارت بر مجازی سازی
 •         نظارت بر ترافیک VoIP
 •         پولرهای مقیاس پذیری
  تعویض لیبل چند پروتکل یا MPLS چیست؟

یکی دیگر از افزودنی های دیگر ، بدون توجه به اینکه بسته ای را خریداری می کنید ، به عنوان یک سرویس اضافی پرداخت می شود مدیر شکست.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه ها را در زیر بخوانید.

تحلیل ترافیک شبکه

مشکلات شبکه اغلب توسط دستگاه ها ایجاد می شود ، اما فقط بررسی وضعیت دستگاه به شما نمی دهد تمام تصویر از سلامت شبکه شما. جریان ترافیک برای ارائه خدمات شبکه بسیار مهم است. افزودنی تحلیل ترافیک شبکه WhatsUp Gold بطور موثری این عوامل را پیگیری می کند.

تحلیل ترافیک طلای WhatsUp

تولید کنندگان مختلف شامل سیستم های پیام رسانی با تجهیزات شبکه خود هستند. اینها زبانهای اعلان داخلی اطلاعات زیادی در مورد جریان ترافیک در شبکه خود ارائه دهید. با این حال ، آنها قبل از مفید شدن باید اسیر و تفسیر شوند.

تحلیلگر ترافیک شبکه روی این پیام های اعلان تمرکز دارد و می تواند پیام های نوشته شده را در پردازش کند NetFlow سیستم سیسکو ، شبکه های جونپر جی جریان, و همچنین sFlow ، NSEL و IPFIX سیستم های. این امکان را برای شما فراهم می کند که کیفیت خدمات مبتنی بر کلاس را با برچسب زدن و اولویت بندی ترافیک خاص پیاده کنید.

اطلاعات جریان داده می توانند حوادث ترافیکی سنگین را جدا کنند مانند بارگیری ها و برنامه ریزی آنها برای ساعات کم تقاضا. با استفاده از چنین روشهایی می توانید از گسترش شبکه جلوگیری کرده و در عوض تقاضا را کاهش دهید.

آنالایزر معیارهای راهنمایی و رانندگی را برای بررسی در آن ذخیره می کند ماژول برنامه ریزی. شما می توانید احتمالی ترافیک احتمالی ناشی از برنامه های جدید را بر اساس جریان استاندارد ترافیک از تقاضای فعلی در زیرساخت های خود پیش بینی کنید.

همچنین مشاهده کنید: NetFlow vs sFlow

مدیریت پیکربندی

افزونه مدیر پیکربندی تنظیمات همه دستگاه های شبکه شما را ذخیره می کند. وقتی این پایه شروع شد, می توانید آن را تنظیم کنید تا تغییرات غیرمجاز در تنظیم دستگاه را کنترل کند.

مدیر تنظیمات طلای WhatsUp

این تغییرات غیرمجاز ممکن است توسط یک مدیر سیستم انجام شود. در این حالت ، ما در حال صحبت کردن هستیم تغییرات تصادفی یا خطایی که در طی فرآیند به روزرسانی پیکربندی ایجاد شده است. با تشکر از فروشگاه پشتیبان ، تنظیم اولیه می تواند با لمس یک دکمه بازیابی شود.

مدیر پیکربندی هشدارهای SNMP را ادغام می کند به شما اطلاع می دهد وقتی شخصی تنظیمات دستگاه شبکه را تغییر می دهد. کلیه اقدامات مربوط به پیکربندی دستگاه ثبت می شوند, به شما جدول زمانی از تغییرات را می دهد.

برنامه و مانیتورینگ وب

افزودن نظارت بر برنامه به WhatsUp Gold جزئیات بیشتری در مورد تلاش های نظارت بر ترافیک ارائه می دهد. این ماژول مشخص می کند که کدام برنامه ها و پروتکل ها بیشترین ترافیک را در شبکه شما ایجاد می کنند.

افزودن نظارت بر برنامه به WhatsUp Gold جزئیات بیشتری در مورد تلاش های نظارت بر ترافیک ارائه می دهد. این ماژول مشخص می کند که کدام برنامه ها و پروتکل ها بیشترین ترافیک را در شبکه شما ایجاد می کنند.

مانیتور برنامه طلای WhatsUp

برنامه های معمولی تحت پوشش این ماژول شامل آپاچی وب سرور, سرور SQL, مؤسسه, دایرکتوری فعال, تبادل, و Sharepoint. اگر مانیتور برنامه ها را نصب کنید ، می توانید هشدارهای ایجاد شده توسط WhatsUp Gold را اصلاح کنید. همچنین می توانید میزان هشدارهای مربوط به ترافیک را به میزان دریافت کنید ، می توانید محرک های مخصوص برنامه را تنظیم کنید که اعضای تیم را از وقایع خارج از محدوده اطلاع می دهد. می توانید تنظیم کنید هشدارهای سفارشی نظارت بر عملکرد برنامه های کاربردی توسعه یافته در خانه.

نظارت بر مجازی سازی

اگر پیاده سازی کنید Hyper-V یا مجازی سازی VMWare ، شما باید مانیتور مجازی سازی را در نظر بگیرید ، که نسبت به مانیتور شبکه استاندارد که واتس اپ قادر به ارائه آن است ، محیط مجازی شما را دقیق تر نشان می دهد. آ نقشه مجازی سازی خود را میزبان ، مهمان ، روابط میزبان / مهمان ، خوشه ها و وضعیت های زنده را نمایش می دهد.

مانیتور مجازی سازی طلای WhatsUp

داده های سرور داده شده توسط Monitor Virtualization به شما امکان می دهد تا ببینید معیارهای استفاده برای پردازنده ، حافظه و ذخیره سازی. تو می توانی نظارت بر بار رابط ها و ببینید کدام مسیر سرور / مهمان بیشترین ترافیک را ایجاد می کند. این مانیتور هشدارهای عملکرد را ادغام می کند و می توانید با دیدن بار روی هر میزبان ، دستگاه خود را برای تخصیص سرور بهتر برنامه ریزی کنید.

  بررسی مانیتور شبکه PRTG

نظارت بر ترافیک VoIP

مانیتور ترافیک واتس اپ Gold VoIP گزارش هایی را در مورد کیفیت تماس ایجاد می کند. داشبورد مانیتور VoIP مشکلات مضراتی مانند موارد زیر را نشان می دهد لرزش ، از بین رفتن بسته و تأخیر. اگر هیچ یک از این موارد از کنترل خارج نشود ، زمان آن رسیده است که تنظیمات مربوط به دستگاه های VoIP خود را تنظیم کرده و تنظیم کنید.

مانیتور یکپارچه سازی پیام های SNMP و استانداردهای Cisco IP SLA را در اختیار شما قرار می دهد برای جمع آوری داده های منبع برای رابط. شما می توانید نمودارهای فاکتورهای عملکردی مانند میانگین امتیاز نظر و ضریب اختلال در برنامه ریزی ظرفیت.

مانیتور عملکرد دسترسی خود را از طریق اینترنت گسترش می دهد و می تواند عملکرد سایت به سایت را در WAN پیگیری کند.

پولرهای مقیاس پذیری

پولیشهای مقیاس پذیری عاملهای اضافی داده شبکه را اضافه می کنند که قابلیت نظارت بر سیستم واتس اپ طلا را گسترش می دهد.

برخی از عملیات ها توسط پولیس های مقیاس پذیری قابل کنترل نیستند و باید در اختیار عوامل گزارشگر استاندارد قرار گرفته در بسته Gold WhatsUp قرار گیرند. احتمالاً می توانید بدون خرید هر نوع پولیش اضافی از بین برید ، بنابراین بهتر است بسته اصلی Gold WhatsUp را خریداری کنید و صبر کنید تا ببینید قبل از سرمایه گذاری در پولکرهای مقیاس پذیری به عوامل اضافی احتیاج دارید یا خیر..

مدیریت شکست

ماژول Failover Management هر دو را ارائه می دهد اقدامات عدم موفقیت خودکار و دستی. این سیستم در صورت بروز مشکل در سرور میزبان WhatsUp Gold ، مانیتورینگ ترافیک به سرورهای جایگزین را منحرف می کند. شرایط ناکام می تواند به عنوان یک قانون تنظیم شود برای ایجاد عدم موفقیت خودکار. آ عدم موفقیت دستی به شما امکان تنظیم انحرافات را به طور موقت ، از جمله در هنگام نگهداری تجهیزات ضروری ، می دهد

هزینه WhatsUp Gold چقدر است?

می توانید WhatsUp Gold را دریافت کنید اشتراک سالانه, یا تصمیم به خرید مجوز دائمی. نسخه اصلی سیستم نامیده می شود حق بیمه و در سه طعم موجود است: خوب, بهتر, و بهترین.

خوب بسته همانطور که در بالا توضیح داده شد ، کلیه ماژول های اساسی را ارائه می دهد. این هزینه 990 دلار در سال و پوشش آن است 50 دستگاه.

بهتر کاورهای بسته 100 دستگاه و شامل افزودنی تحلیل ترافیک شبکه می شود. سالانه 1990 دلار هزینه دارد.

بهترین بسته همچنین مانیتور می کند 100 دستگاه و شامل افزودنیهای تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه و مدیریت پیکربندی. هزینه آن در هر سال 2990 دلار است.

برای به دست آوردن هر یک از این بسته ها به طور دائم ، باید با تیم فروش Ipswitch تماس بگیرید. حداقل قیمت بسته خوب برای مجوز دائم 2،656.50 دلار است.

Total Plus بسته در دسترس نیست. این شامل کلیه افزودنیهای WhatsUp Gold بجز مدیر Failover است. مجوز این بسته از 7،950 دلار شروع می شود.

الزامات سیستم چیست؟?

WhatsUp Gold اجرا می شود:

 • ویندوز سرور 2008 R2
 • ویندوز سرور 2012
 • ویندوز سرور 2012 R2
 • ویندوز سرور 2016

نسخه آزمایشی اجرا می شود:

 • ویندوز 7 پرو
 • Windows 8.1 Pro
 • ویندوز 10 پرو

برای کوچکترین ردگیری از 100 دستگاه ، سرور شما باید:

 • 8 گیگابایت رم
 • 25 گیگابایت فضای در هارد دیسک شما

برای اجرای 2500 دستگاه مورد نیاز:

 • 16 گیگابایت رم
 • 415 گیگابایت در دیسک شما ذخیره می شود

برای نظارت بر 20،000 دستگاه به سرور شما نیاز دارد:

 • 64 گیگابایت رم
 • 2،715 گیگابایت در سرورهای برنامه ، بانک اطلاعاتی و ورود به سیستم پخش شده است

شما باید در حال دویدن باشید سرور SQL 2014 برای اجرای شبکه های کوچکتر از WhatsUp Gold و به آن نیاز خواهید داشت SQL Server 2008 R2 ، 2012 یا 2014 برای یک شبکه بزرگتر.

ارزیابی طلای WhatsUp

آن دسته از ما که سالهاست تکامل واتس اپ طلا را کنترل می کنیم ، متوجه شده ایم که این سیستم اکنون شروع به چالش کشیدن رهبران صنعت کرده است. Ipswitch سرمایه گذاری زیادی در ارائه و همچنین کارکردهای back-end کرده است, ایجاد یک داشبورد بسیار جذاب با تعداد زیادی ابزارک برای انتخاب.

سازگاری داشبورد و امکان اختصاص دیدگاه های مختلف در مورد برنامه به گروه های مختلف کاربر بدین معنی است این ابزار نظارت بر شبکه مورد توجه شرکت های بزرگ خواهد بود با شبکه هایی که برای مدیریت آنها به یک تیم نیاز دارند. WhatsUp Gold اکنون می تواند به کلیه ابعاد سازمانی خدمات ارائه دهد.

Ipswitch ارائه می دهد یک محاکمه رایگان 30 روزه از WhatsUp Gold ، بنابراین می توانید این ابزار را برای خود ارزیابی کنید بی خطر.

About the author

Comments

 1. شبکه بی سیم به همان شکلی که برای شبکه های سیمی انجام می شود ، انجام می شود. WhatsUp Gold می تواند تمام دستگاه های بی سیم را شناسایی کند و وضعیت آنها را نظارت کند. این ابزار به شما امکان می دهد تا مشکلاتی مانند تداخل کانال ، قطعی و افزایش ترافیک را شناسایی کنید. ابر

Comments are closed.